SRAA National Championships Regatta

  • May 25, 2018 To May 26, 2018
  • sprint
  • Cooper River
  • Pennsauken, NJ (USA)
  • Hosted By Scholastic Rowing Association of America
  • 2018 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 25, 2018
1 Girls Ltwt Varsity 2x
9
2 Boys Ltwt Varsity 2x
11
3 Girls JV 2x
12
4 Boys JV 2x
11
5 Girls Freshmen 8+
24
6 Boys Freshmen 8+
24
7 Girls Freshmen 4x
8
8 Boys Freshmen 4x
9
9 Girls JV 4x
10
10 Boys JV 4x
11
11 Girls JV 4+
23
12 Boys JV 4+
24
13 Girls JV 8+
24
    Absegami High School (A)
M. Sacchetti/I. Ewell/F. Deibert/m. joga/C. Stokes/M. Albanese/R. Patel/K. Barrett/H. Barot (Cox)
 
    B-CC High School Crew Boosters (A)
A. Kim/A. Forsberg/L. Khreisat/G. Karekezi/M. Wright/C. Riley/E. Fox/L. Hakimi/L. Lebowitz (Cox)
 
    Baylor School (A)
N. Lopez-Durel/G. Rollins/M. Barrett/K. Watson/E. Coffelt/C. Cansler/S. Haberhern/E. Tomisek/K. Nelson (Cox)/
 
    Egg Harbor Township High School (A)
E. Ferreras/S. SINGH/G. Duffy/A. Timm/E. Thies/S. Fasola/G. Connelly/E. Harker/V. Diaz (Cox)/
 
    Holy Spirit High School (A)
D. Dumadag/S. Facenda/J. Lynch/C. McMenamin-Martinez/K. Curran/b. harris/a. fuscaldo/K. Driscoll/M. Shober (Cox)
 
    James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A)
M. Harvey/M. Palacios/E. Bloom/M. Mehigan/C. Scheider-Williams/E. Gallagher/E. Marble/C. Miller/E. Wong (Cox)/
 
    Mainland Regional High School (A)
H. Shim/K. Welsh/S. Schenck/K. Esparza/P. Ortzman/G. Lombardo/A. Costantino/M. Sher/G. Witkoski (Cox)/
 
    Montclair High School (A)
E. Mihalis/R. Cahill/K. Troeller/M. Pradieu/M. Barnett/I. Hummel/E. Goel/K. King/A. Cataldi (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
L. Nemmers/J. Abbruzzi/C. Sims/a. vastardis/M. LaLumia/A. Rogers/A. Perham/E. Rho/N. Graham (Cox)/
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
J. Woodrow/L. Kiefner/E. Lubinski/E. Timoney/R. Gorman/M. Sweeney/J. Ianieri/E. McKenna/K. Greed (Cox)/
 
    Mount St. Mary Academy (A)
I. Treanor/G. Dankanich/C. Rogers/K. Librock/E. Hertz/B. Brouillard/G. Conti/P. Conrad/D. Gibbons (Cox)/
 
    New Trier High School Rowing (A)
A. Scarano/M. Montembeault/M. George/P. Carlson/A. Gjaja/K. Hagedorn/A. Gossard/M. Lasonde/J. Wu (Cox)/
 
    Niskayuna Rowing (A)
G. Smith/E. Liguori/F. Abad-Neagu/J. Meade/J. Liguori/S. Anderson/L. Lanotte/Y. Torres/D. Weingarten (Cox)/
 
    Oakton High School (A)
G. Kim/H. Gordon/L. Kennebeck/N. Vargas/J. Marcum/H. Ahmad/A. Hussein/N. Lindenhall/A. Klopfenstein (Cox)
 
    Radnor High School Crew Club (A)
O. Zenouzi/J. Vines/K. Bragdon/M. Frei/A. Chapin/J. Getty/L. Eggert/T. Osborne/M. Hunn (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
K. Cuneo/S. Capello/A. Meidenbauer/O. Zwickle/M. Rickman/M. Macy/B. Bolen/P. Benfer/G. Goodell (Cox)/
 
    Skyline Crew (A)
V. Dudley/A. Kopald/S. Soluk/O. Barr/S. Okeke/M. Simonton-Chao/E. Edelstein/H. Ross/K. Hayami (Cox)/
 
    South County Crew Club (A)
A. LaChanse/e. ashley/C. Hernandez/E. Chapman/F. Burris/C. Nelson/A. Wilson/S. Gear/t. mcgilvrey (Cox)
 
    The Episcopal Academy - PA (A)
L. Haupt/B. Egan/M. LeRoux/H. DeBruyn/M. Cipperman/R. Engelman/J. Rushton/M. Konopka/K. McMeekin (Cox)/
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
C. Hundley/S. Boehm/S. Parwani/S. Leanza/M. Nida/L. Wolfe/F. Kirk/M. Browning/J. Postalakis (Cox)/
 
    Villa Joseph Marie High School (A)
J. Brady/C. Brandt/S. Costanzo/C. Mullin/G. Borell/A. Johnson/D. ferone/E. Iwasyk/M. Lazaro (Cox)/
 
    Vineland High School (A)
G. Panzini/S. King/K. Farrell/E. Jones/G. Smart/K. Carlson/P. Jeannette/N. Caprice/I. Cagno (Cox)/
 
    W.T. Woodson Crew Boosters Association (A)
C. Moore/N. Curtis/A. Pesansky/C. Middleton/S. Boucher/I. Kogan/N. Moran/J. Heimbigner/L. Benjelloun (Cox)/
 
    Walter Johnson Crew Club Inc (A)
H. Johnston/S. Gibbons/A. Voit/E. Cawley/T. Criss/K. Yu/E. Depaula/L. Frew/M. Tu (Cox)
 
14 Boys JV 8+
24
15 Girls Ltwt Varsity 4x
10
16 Boys Ltwt Varsity 4x
10
17 Girls Ltwt Varsity 4+
21
18 Boys Ltwt Varsity 4+
17
19 Girls Ltwt Varsity 8+
12
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
M. Smith/A. Geogerian/S. Westbrook/G. Crosby/M. Rauch/A. Stewart/R. Loeber/C. Robertson/M. Hawkins (Cox)/
 
    Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A)
C. Renier/A. Wathen/E. Carrion/L. Richoux/H. Warman/S. Boston/A. Cys/G. Echevarria/I. Ferrin (Cox)/
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
P. Beck/A. Coleman-Plante/S. Lapin/M. Donoghue/M. Katzen/M. Klein/T. Trentacoste/P. Stricker/E. Trentacoste (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
T. Gross/J. Caffrey/G. Robinson/E. Ghattas/M. Beck/S. Thayer/G. Ridgway/C. Gitsas/S. Schmidt (Cox)/
 
    Manhasset High School (A)
M. Lyons/E. Kim/I. Caton/V. Papadakos/A. Crewe/K. Wu/M. Fournaris/J. Mason/N. Carpentiere (Cox)/
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
K. Healy/M. Sandquist/L. Vesey/C. Broderick/N. Hogan/H. Blatney/M. Ciolko/S. McKernan/A. Schwenger (Cox)/
 
    Nardin Academy Crew (A)
M. Beyer/E. Huber/A. Cudeck/S. Vanner/S. Ruh/C. Yoshida/S. Smith/S. Anain/E. Cryan (Cox)
 
    Niskayuna Rowing (A)
M. Castle/T. Ellis/R. Chavali/J. Dalakos/N. Chu/J. Lasek/S. Vernooy/S. Davenport/S. Harper (Cox)/
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School (A)
E. Guido/R. Mack/A. Schmidt/C. Dougherty/R. Dubbs/M. Wisham/K. Coffey/A. Lopez/M. Siciensky (Cox)/
 
    Rockford Crew (A)
L. Staudacher/A. Kinstle/P. Brom/K. Gillette/R. Sears/C. McMahon/S. Stauffer/A. Sundman/M. Gannon (Cox)/
 
    TC Williams High School (A)
A. Elkins/C. Marsh/A. Guynn/F. Brock/A. Browand/A. Hill/L. Arnold/C. Surratt/C. Goodman (Cox)
 
    W.T. Woodson Crew Boosters Association (A)
J. Hissong/J. Kim/M. Korn/M. Rowe/R. Smith/G. Schneider/K. Taheri/K. Howard/H. Cole (Cox)/
 
20 Boys Ltwt Varsity 8+
16
21 Girls Varsity Second 8+
16
22 Boys Varsity Second 8+
18
23 Girls Varsity 1x
18
24 Boys Varsity 1x
17
25 Girls Varsity 2x
15
26 Boys Varsity 2x
11
27 Girls Varsity 4x
7
28 Boys Varsity 4x
12
29 Girls Varsity 4+
30
30 Boys Varsity 4+
33
31 Girls Varsity 8+
31
32 Boys Varsity 8+
30
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change