SRAA National Championships Regatta
- May 25, 2018 To May 26, 2018
- sprint
- Cooper River
- Pennsauken, NJ (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 25, 2018 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 9 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 11 |
|||
3 | Girls JV 2x | 12 |
|||
4 | Boys JV 2x | 11 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 24 |
|||
Absegami High School (A) |
S. Reed/S. Medolla/B. Nguyen/O. Lewandowski/A. Domiano/J. Sykes/C. DeStefano/V. Hendricks/S. Pao (Cox)
|
|
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
G. Wolter/G. Quirk/J. Murphy/S. Pappano/E. Canavan/A. Abruzzese/m. Livingood/K. Capaldi/K. Scott (Cox)/
|
|
|||
Alexandria City HS (A) |
R. Bucholz/E. Padilla/M. Allen/K. Dennis/W. Snyder/G. Yokitis/A. Carter/H. Reinholtz/C. Miles (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. FARRELL/G. Garcia/A. Jarvie/K. Glenn/M. Schwartz/K. Conant/H. Shaw/M. Pitale/B. Sikora (Cox)/
|
|
|||
Girls Preparatory School (A) |
M. Youmans/D. Gable/H. Phillips/A. Maddox/A. Williams/M. Olson/K. Lockwood/I. Millan/M. Oliver (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Cottone/P. Heine/E. Hess/A. Lee/A. McNamara/S. Mulvihill/E. Barson/M. Tarditi/L. Crumley (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
T. Powell/E. Gresham/E. Summers/E. Brennan/H. Wenz/E. Gillespie/T. Bell/E. Lawler/T. Pontillo (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
M. Conway/A. White/R. Meroney/K. Smith/C. Bertsch/L. Johnson/E. Selden/L. Martin/S. Lister (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
K. Clarke/E. Vasilatos/K. Lee/A. Kapper/T. Fox/C. Kim/O. Robson/G. D'Angelo/A. Kim (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
T. Benedict/C. Duncan/C. Grose/E. Luigs/C. Brady/C. Gardner/A. Pardo/A. Alder/M. Rana (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
R. Hendrzak/E. Staples/M. DeShan/R. Passarella/C. Garvey/I. Millan/C. Giangiordano/C. Montgomery/C. Grimes (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
N. Cahill/L. Mann/A. Snyder/S. King/M. May/C. Obade/D. Troeller/S. Bloomstein/A. Scandalios (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. Kyle/S. Jordan/C. Brinkman/G. Armenti/N. Jarmain/L. Scaramella/T. Coffey/L. Rivenburgh/I. Parellada (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
I. McCafferty/K. Dougherty/H. Lemanowicz/S. McKernan/C. Van Stone/E. Altier/N. Uzzo/M. Newell/C. Donahue (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
A. Blaugh/S. Burne/A. Casey/E. Cummings/N. Knight/L. Condry/D. Denham/M. Carberry/B. Senuta (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
C. Rumaker/J. Mulhall/m. carroll/V. Karayiannis/J. McKeon/M. Howells/S. Keir/H. Strickland/F. Mastrando (Cox)/
|
|
|||
Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A) |
A. Schaeffer/M. Mastrosimone/C. Seeger/I. Sistek/M. Sheridan/A. Weeks/B. Daino/C. Hellstern/R. Refermat (Cox)/
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
S. Chalmers/C. Blanton/I. Neske/A. Bethel/S. Willoughby/C. Barrera/M. Rwil/S. Kalaydjian/S. Smith (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
B. Dewitt/T. Tachau/M. Johnson/C. Sakowski/A. Margolies/M. Subak/M. Miller/I. DiGiacomo/F. SOUTH (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. DePaulo/A. Letts/M. Mangona/G. Ellwanger/R. Paston/J. Slatch/F. Marrapodi/E. Shea/G. Albertson (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
J. Stewart/C. Morin/A. DeVilbiss/M. Kase/L. Holman/G. Chang/N. Mizer/K. Meats/C. Curran (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Richart/S. Bisio/B. Valdes-Houghton/W. Sheldon/S. Monroe/M. Canniff/E. Young/I. McLaughlin/E. Titlebaum (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
A. Hecmanczuk/C. Donahue/B. Rose/R. Asinugo/E. Gustafson/K. Lewis/K. Chadwick/S. Hogue/N. Mansukhani (Cox)
|
|
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 24 |
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 8 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 9 |
|||
9 | Girls JV 4x | 10 |
|||
10 | Boys JV 4x | 11 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
12 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
Belleville High School (A) |
J. Varela/A. Ramos/B. Monteiro/T. Hung/N. Vu (Cox)/
|
|
|||
Berkeley Preparatory School (A) |
W. Van de Groep/J. Noh/M. Maddalon/K. Quinn/C. Bolles (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Marengo/d. Tufankjian/H. Reck/E. Waldstein/S. Barranger (Cox)
|
|
|||
Broad Run Rowing (A) |
M. Galleher/A. Love/J. Vassar/C. Malone/E. Raterman (Cox)
|
|
|||
Canisius High School (A) |
C. Long/C. Sullivan/T. Feeney/W. Ezquerro/S. Sullivan (Cox)/
|
|
|||
Concord High School (A) |
|
||||
Culver Academies (A) |
C. Steck/J. Page/C. Jones/N. Cesarski/A. Coleman (Cox)/
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
A. Coelho/J. Rodriguez/S. Reilly/J. Mclaughlin/A. Raggio (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
E. Tobey/W. Varnell/A. Sanin/M. Fiorenza/H. Ryan (Cox)/
|
|
|||
HHS Rowing Club (Hillsborough) (A) |
N. Jeske/S. Fordham/G. Martinez/v. kondapavuluru/Y. Liu (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
H. Lund/C. Donahue/A. Formica-Wilsey/H. Williamson/J. Halfpenny (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
L. Mermagen/S. Meador/C. Carrington/N. Simmers/S. Kang (Cox)/
|
|
|||
McCallie School (A) |
J. Braden/M. Grauley/N. Hmeljak/W. Bolin/M. Negus (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
C. Masterson/D. Ford/M. Hamblin/M. Valentino/H. Haydinger (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
K. Florida/L. Figlioli/P. Brachmann/N. Barkoff/D. Nielson (Cox)/
|
|
|||
Riverdale Country School (A) |
N. McDonald/D. Slamowitz/J. Abramson/C. Onesti/B. Kaufman (Cox)/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
J. Keller/D. Lewis/Z. Johnson/K. Repetto/C. Henjes (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Kiernan/B. Diettrich/B. Oskin/J. Reeder/I. Romanzo (Cox)/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School (A) |
|
||||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
L. McDevitt/R. Raics/J. Robins/M. Ellis/B. Kravitz (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
N. Liston/R. Thomas/J. Elliott/A. O'Brien/A. Shields (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
J. Rebillard/M. Levinson/A. Landaiche/N. Peyton/M. Peter (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Berkman/W. Griffiths/T. Laporta/E. Brabson/A. Tornetta (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
Z. Bowers/J. Puglisi/R. Caughey/E. McClintock/W. Goudie (Cox)/
|
|
|||
13 | Girls JV 8+ | 24 |
|||
Absegami High School (A) |
M. Sacchetti/I. Ewell/F. Deibert/m. joga/C. Stokes/M. Albanese/R. Patel/K. Barrett/H. Barot (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Kim/A. Forsberg/L. Khreisat/G. Karekezi/M. Wright/C. Riley/E. Fox/L. Hakimi/L. Lebowitz (Cox)
|
|
|||
Baylor School (A) |
N. Lopez-Durel/G. Rollins/M. Barrett/K. Watson/E. Coffelt/C. Cansler/S. Haberhern/E. Tomisek/K. Nelson (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
E. Ferreras/S. SINGH/G. Duffy/A. Timm/E. Thies/S. Fasola/G. Connelly/E. Harker/V. Diaz (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
D. Dumadag/S. Facenda/J. Lynch/C. McMenamin-Martinez/K. Curran/b. harris/a. fuscaldo/K. Driscoll/M. Shober (Cox)
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
M. Harvey/M. Palacios/E. Bloom/M. Mehigan/C. Scheider-Williams/E. Gallagher/E. Marble/C. Miller/E. Wong (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
H. Shim/K. Welsh/S. Schenck/K. Esparza/P. Ortzman/G. Lombardo/A. Costantino/M. Sher/G. Witkoski (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Mihalis/R. Cahill/K. Troeller/M. Pradieu/M. Barnett/I. Hummel/E. Goel/K. King/A. Cataldi (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
L. Nemmers/J. Abbruzzi/C. Sims/a. vastardis/M. LaLumia/A. Rogers/A. Perham/E. Rho/N. Graham (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
J. Woodrow/L. Kiefner/E. Lubinski/E. Timoney/R. Gorman/M. Sweeney/J. Ianieri/E. McKenna/K. Greed (Cox)/
|
|
|||
Mount St. Mary Academy (A) |
I. Treanor/G. Dankanich/C. Rogers/K. Librock/E. Hertz/B. Brouillard/G. Conti/P. Conrad/D. Gibbons (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
A. Scarano/M. Montembeault/M. George/P. Carlson/A. Gjaja/K. Hagedorn/A. Gossard/M. Lasonde/J. Wu (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
G. Smith/E. Liguori/F. Abad-Neagu/J. Meade/J. Liguori/S. Anderson/L. Lanotte/Y. Torres/D. Weingarten (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
G. Kim/H. Gordon/L. Kennebeck/N. Vargas/J. Marcum/H. Ahmad/A. Hussein/N. Lindenhall/A. Klopfenstein (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
O. Zenouzi/J. Vines/K. Bragdon/M. Frei/A. Chapin/J. Getty/L. Eggert/T. Osborne/M. Hunn (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Cuneo/S. Capello/A. Meidenbauer/O. Zwickle/M. Rickman/M. Macy/B. Bolen/P. Benfer/G. Goodell (Cox)/
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
V. Dudley/A. Kopald/S. Soluk/O. Barr/S. Okeke/M. Simonton-Chao/E. Edelstein/H. Ross/K. Hayami (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
A. LaChanse/e. ashley/C. Hernandez/E. Chapman/F. Burris/C. Nelson/A. Wilson/S. Gear/t. mcgilvrey (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
L. Haupt/B. Egan/M. LeRoux/H. DeBruyn/M. Cipperman/R. Engelman/J. Rushton/M. Konopka/K. McMeekin (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
C. Hundley/S. Boehm/S. Parwani/S. Leanza/M. Nida/L. Wolfe/F. Kirk/M. Browning/J. Postalakis (Cox)/
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
J. Brady/C. Brandt/S. Costanzo/C. Mullin/G. Borell/A. Johnson/D. ferone/E. Iwasyk/M. Lazaro (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
G. Panzini/S. King/K. Farrell/E. Jones/G. Smart/K. Carlson/P. Jeannette/N. Caprice/I. Cagno (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
C. Moore/N. Curtis/A. Pesansky/C. Middleton/S. Boucher/I. Kogan/N. Moran/J. Heimbigner/L. Benjelloun (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
H. Johnston/S. Gibbons/A. Voit/E. Cawley/T. Criss/K. Yu/E. Depaula/L. Frew/M. Tu (Cox)
|
|
|||
14 | Boys JV 8+ | 24 |
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
17 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 21 |
|||
18 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 17 |
|||
19 | Girls Ltwt Varsity 8+ | 12 |
|||
20 | Boys Ltwt Varsity 8+ | 16 |
|||
21 | Girls Varsity Second 8+ | 16 |
|||
22 | Boys Varsity Second 8+ | 18 |
|||
23 | Girls Varsity 1x | 18 |
|||
24 | Boys Varsity 1x | 17 |
|||
25 | Girls Varsity 2x | 15 |
|||
26 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
27 | Girls Varsity 4x | 7 |
|||
28 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Girls Varsity 4+ | 30 |
|||
30 | Boys Varsity 4+ | 33 |
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 31 |
|||
Alexandria City HS (A) |
C. Carey/G. Vannatta/M. Toaso/B. Markel/I. Hogan/G. Asch/R. Saez Knapp/G. Fluharty/P. Filios (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
A. O'Brien/M. Maguire/M. Dupnock/M. Archbold/E. Molloy/C. Demola/C. Boyle/G. Neeld/L. Brogan (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
J. SUOMELA/C. Chorzempa/C. Palmer/T. Adler/E. Persson/S. Sergi/J. Adler/D. Rockman/G. Wagner (Cox)
|
|
|||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
V. Dorn/S. Roy/R. Wright/M. Miller/S. Kerr/J. de Merlier/h. crousore/L. Alberton/O. Siyahian (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
C. Ryder/A. Parizek/A. Meyer/H. Yazdani/B. Corcoran/S. Donovan/E. Sicoli/C. Garcia/S. Dunn (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
A. Fitts/F. Raggi/M. McLean/R. Fuller/J. Valle/C. Richards-Goos/M. Sweeney/L. Coutant/N. Gibbons (Cox)/
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (A) |
R. Shyne/A. Burns/M. Means/H. Walklett/S. Speck/J. Snyder/M. Arnold/L. Salem/A. O'Neill (Cox)/
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
C. Coy/B. hanratty/K. Leonard/T. Ralston/K. Zink/K. Mariano/S. Grosky/L. Miles/V. Partlow (Cox)
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
I. Sobolewski/E. Hilal/S. Fayer/T. Dombo/E. Kerrigan/V. Taylor/E. Capretta/C. CONNELL/M. Kolesar (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
H. Mckeever/C. Fucetola/R. Fabel/M. Biondi/R. Hackett/M. Knoff/H. Bramante/M. McCully/N. Weeks (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
S. Weich/M. Durfee/N. Bangura/E. Smyth/C. Wigglesworth/T. Radack/R. Staudenraus/E. Koerner/S. Radifera (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
E. Molins/M. McDermott/M. Ball/E. Funck/M. Quackenbush/K. Schumacher/H. FLANAGAN/J. Bigus/J. Harris (Cox)/
|
|
|||
Magnificat High School (A) |
M. Stothard/O. Androsik/H. Gingerich/C. King/C. Raffin/M. Dempsey/M. Vales/M. Vales/L. Gray (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Rake/L. Ludgate/M. Montgomery/M. Minichino/M. Carney/R. Vanace/A. Jusino/K. Dooner/A. Syed (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
M. Schrieber/A. Levine/K. Droogan/K. Ernst/M. Depommier/S. Ix/C. Paschos/E. Donaher/A. DiCandilo (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
K. Sims/O. Coffey/g. jarmain/G. Bischoff/A. Buss/A. Williams/E. Snyder/G. Rivenburgh/S. Thumar (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Edling/C. Timoney/C. Antonacio/G. Natale/B. Pelletier/G. Hunt/A. McPhilemy/E. Arnold/M. Walsh (Cox)/
|
|
|||
Nardin Academy Crew (A) |
E. belter/J. Anthony/K. ONeill/E. Jauch/S. Wischerath/E. Bauer/J. Scott/T. Jones/L. Rath (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
c. melgard/R. Chiao/E. Lewis/J. Rudolph/F. Lafontant/M. gao/H. Lerner/J. Olson/N. Pofcher (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
M. Rogers/T. Wadsworth/H. Bachert/A. Behar/E. Meade/H. Meade/K. Ellis/E. Miller/L. Bennett (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Panico/O. Simone/S. Cooper/M. Finley/E. Chiarello/N. Michel/K. Edwards/C. Scherbin/M. Stickley (Cox)
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
K. Alexander/K. Rice/K. Trice/A. Williams/M. Hendry/S. Urban/M. Turinsky/H. Hotchkiss/L. Meyer (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
K. Gerber/A. Vitt/K. McCulloch/M. Rubinstein/R. Modell/E. Dustin/E. Conklyn/A. Frishman/E. Owens (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
B. Martin/Z. HasBrouck/S. Haley/O. Dolan/L. Meidenbauer/M. Dodd/O. Vavasour/M. Rascoe/S. Klotz (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
W. Berl/S. Reed/M. Beams/K. Taylor/B. Dallam/C. Wu/A. Hopkins/C. Miller/C. Tung (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
S. Valenciano/N. Guzhavin/A. Koros/S. Linhares/M. Burke/K. Honeyman/A. Dobel/F. Donovan/S. Jadallah (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
J. Boyer/R. Saalman/C. Powell/M. Messinger/S. Badgeley/E. Moehring/O. Hench/A. Kelley/A. Mitiska (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Fisher/L. Till/F. Keto/S. Petry/E. Busch/C. Gump/L. Marzolf-Miller/L. Dragsted/R. Halliday (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
A. Wrenn-Walz/C. Panfil/E. Walsh/C. Posner/K. Cobey/R. Halvorson/P. Wheeler/S. Aguirre/K. Ehrlich (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A) |
T. Barahona/L. Gomez/O. Mergler/B. Hill/A. Grogman/K. Yost/H. Hobbs/J. Kemp/K. Compy (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
K. Love/M. Edinger/M. Emery/L. Hecmanczuk/M. Donahue/S. Ebanks/C. Cooke/N. Asinugo/E. Reiling (Cox)
|
|
|||
32 | Boys Varsity 8+ | 30 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change