54th Head Of The Charles

  • Hosted By Head Of The Charles
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 20, 2018
1 7:45 AM M SR-VET 1X Men's Senior Veteran Singles I and II [70+]
50
    Quintin Boat Club
T. Bishop
 
    Greenwich Crew
M. Tebay
 
    St. Louis Rowing Club
C. Cook
 
    Upper Thames Rowing Club
B. gullett
 
    Cambridge Boat Club
R. Lee
 
    Union Boat Club
D. Besser/
 
    Marin Rowing Association
L. Carter
 
    Maine Rowing Association
G. GRatwick
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
B. Tucker
 
    Cambridge Boat Club
H. Hamilton
 
    Cambridge Boat Club
C. Zezza
 
    New Haven Rowing Club
E. Dannemann
 
    San Diego Rowing Club
R. Orsi
 
    Unaffiliated (USA)
B. Heacox
 
    Cambridge Boat Club
B. Jones
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
B. Pasternak
 
    Rivanna Rowing Club, Inc.
C. Collins
 
    Union Boat Club
L. Dahmen
 
    Community Rowing, Inc.
H. Scott
 
    Harvard Sculling Club
A. Holcombe
 
    Wilmington Rowing Center (WRC)
H. Mueller
 
    Maritime Rowing Club
K. Iscol/
 
    Cambridge Boat Club
R. de Neufville
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc.
M. Abelson
 
    New Haven Rowing Club
E. Shaw
 
    Unaffiliated (USA)
A. Haight
 
    Narragansett Boat Club
R. Green
 
    Corvallis Rowing Club
K. Ahearn
 
    Navesink River Rowing
A. Sorensen
 
    Potomac Boat Club
J. Hatch
 
    Green Mountain Rowing Club
D. Blanchard
 
    Occoquan Boat Club
C. Spooner/
 
    Merrymeeting Community Rowing Association
 
    Nereid Boat Club, Inc.
B. Hoguet
 
    Union Boat Club
J. Keating
 
    West Side Rowing Club
R. Baker/
 
    Quinsigamond Rowing Club Inc.
J. Sturges
 
    Union Boat Club
J. Warburg/
 
    St. Catharines Rowing Club
J. Lovett
 
    Union Boat Club
D. Dill
 
    Lake Leelanau Rowing Club
A. Lande
 
    Union Boat Club
H. Sears
 
    Pettipaug YC Rowing
j. laundon
 
    Amoskeag Rowing Club
M. Shields
 
    Carolina Masters Crew Club
A. Gold
 
    Otsego Area Rowing
L. Keith
 
    Ebb Tide Rowing
R. Pitman
 
    Northfield Mount Hermon School
A. Burnett
 
    Unaffiliated (USA)
G. Ahrens
 
    Duxbury Bay Maritime School
H. Spurway/
 
2 8:05 AM W SR-VET 1X Women's Veteran I/II and Senior Veteran I/II Singles [60 - 69, 70+]
49
    Cambridge Boat Club
M. Zezza
 
    South End Rowing Club
D. Davis
 
    Washington Rowing School
C. Cole
 
    Riverside Boat Club
C. Widgery
 
    Pelham Community Rowing Association
L. Stirton Aust
 
    GMS Rowing Center
P. Meyer
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
V. Bialas/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Huber
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
K. Young/
 
    Swan Creek Rowing Club
P. Glover
 
    Vancouver Rowing Club
L. McCulloch/
 
    Narragansett Boat Club
D. Chute
 
    San Diego Rowing Club
C. Kemper/
 
    Community Rowing, Inc.
C. Pierce/
 
    College Club Seattle
J. Gardner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
L. Turner
 
    Pocock Rowing Center
J. Stone
 
    Colorado Rowing
M. Wurster/
 
    Narragansett Boat Club
R. Berenson/
 
    Cambridge Boat Club
M. Hooper
 
    Upper Valley Rowing Foundation
P. Sadler/
 
    Narragansett Boat Club
B. Green
 
    Cambridge Boat Club
C. Corkery/
 
    Cambridge Boat Club
J. Morse/
 
    Upper Valley Rowing Foundation
L. Marshall
 
    Maritime Rowing Club
M. Flaherty-Ludwig
 
    Cambridge Boat Club
B. SASHIN
 
    Vesper Boat Club
M. Karl
 
    Gentle Giant Rowing Club
J. Truesdell Ellis
 
    Whitemarsh Boat Club
D. Parenti
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
W. MacPherson
 
    San Diego Rowing Club
A. Brian
 
    Cambridge Boat Club
S. Johnson
 
    Union Boat Club
P. Chang
 
    Indianapolis Rowing Center
W. Vik
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
B. Burtt-Greenberg
 
    Narragansett Boat Club
S. Cutts
 
    Ridley Graduate Boat Club
L. Krahulec/
 
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters
J. Brown
 
    Conibear Rowing Club
R. Pratt/
 
    Green Mountain Rowing Club
D. Hanks
 
    Rowing Club Bern
K. Imboden
 
    North Palm Beach Rowing Club
S. Blackall
 
    Lake Washington Rowing Club
S. Kinne
 
    Lincoln Park Boat Club
M. Willmott
 
    Potomac Boat Club
l. porter/
 
    Cambridge Boat Club
A. Sanders-Fleming
 
    Martha's Moms Rowing Club
E. Runde
 
    Cambridge Boat Club
L. Frazier
 
3 8:36 AM M VET 1X Men's Veteran Singles I and II [60+]
62
    Cambridge Boat Club
J. Randle/
 
    Sunshine Coast Rowing Club
I. Luxford
 
    Narragansett Boat Club
B. Eldridge/
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
T. Willsallen
 
    Northview High School
R. Anderson
 
    Atomic Rowing
M. Schay
 
    New Haven Rowing Club
P. Becker/
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
E. Brand
 
    Western Rowing Club
V. Nolte
 
    Harvard Sculling Club
J. Stock
 
    Navesink River Rowing
M. Malone
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
R. Lombardi
 
    Cambridge Boat Club
A. Flanders
 
    All American Rowing Camp, LLC
J. Dietz/
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
K. Mcknight
 
    Ridley Graduate Boat Club
J. Pauls/
 
    Occoquan Boat Club
B. Spousta
 
    Unaffiliated (USA)
A. Nelson
 
    Maine Rowing Association
T. Cattell
 
    Merrimac River Rowing Association
R. Sengstaken
 
    Union Boat Club
R. Wettach/
 
    Cambridge Boat Club
G. Stuart
 
    Maritime Rowing Club
F. Krupp
 
    Partez Rowing Club
K. Kamoi/
 
    Austin Rowing Club
R. Gilbane
 
    Belfast Boat Club
S. Lockwood
 
    Cambridge Boat Club
J. Hammitt
 
    Delta Deas Rowing Club
J. Norris
 
    Narragansett Boat Club
D. Rand
 
    Capital Rowing Club
M. Malinick
 
    Riverfront Recapture, Inc.
S. Pape
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
K. Robinson
 
    Union Boat Club
C. Kane Jr
 
    Potomac Boat Club
 
    Pelham Community Rowing Association
G. Houlihan
 
    Carnegie Lake Rowing Association
S. Tremaine
 
    Community Rowing, Inc.
D. Holler/
 
    Melbourne University Boat Club
R. Saul/
 
    Harvard Sculling Club
H. Fulweiler
 
    Wiener Ruderclub Lia
R. Haberl
 
    Riverside Boat Club
P. Dale
 
    Narragansett Boat Club
J. Ryan
 
    Cambridge Boat Club
T. Darling/
 
    Lake Stevens Rowing Club
R. Sternagel
 
    Ebb Tide Rowing
R. Jacques
 
    Essendon Rowing Club
B. Nugent
 
    New York Athletic Club
B. Karol
 
    Cambridge Boat Club
G. Stone
 
    Cambridge Boat Club
D. Ruane
 
    Unaffiliated (USA)
F. Chernoff
 
    Dallas Rowing Club
J. MONIER
 
    Partez Rowing Club
K. Mura
 
    Aviron Lachine Rowing
L. Tait
 
    Community Rowing, Inc.
f. horton
 
    St. Catharines Rowing Club
B. Thorne
 
    Kent School Boat Club
F. Elliott
 
    RV AENGWIRDEN
f. van der steen
 
    612endurance Racing
S. Michals/
 
    Cambridge Boat Club
E. Dow/
 
    OKC Riversport
A. Rupert
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
T. Boyle
 
    Merrimac River Rowing Association
T. Wheatley
 
4 9:03 AM M GM 1X Men's Grand Master Singles [50+]
56
    Cambridge Boat Club
G. Benning
 
    Wide Load Boat Club
R. Cone
 
    Riverside Boat Club
J. McGaffigan
 
    DeWolfe Rowing Club
T. Bohrer
 
    Craftsbury Sculling Center
T. Howell
 
    Ottawa Rowing Club
M. Chapman
 
    Argonaut Rowing Club
R. Blunt/
 
    Potomac Boat Club
P. Bogden
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
J. Moss
 
    Union Boat Club
M. Cataldo
 
    DeWolfe Rowing Club
S. Hornney
 
    Fort Worth Rowing Club
P. McDonough
 
    Riverside Boat Club
R. White
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
J. Carlson/
 
    Linzer Ruderverein Ister
D. Kuttelwascher
 
    Riverside Boat Club
T. Lowe
 
    Lea Rowing Club
M. Hyndman
 
    Unaffiliated (USA)
A. Morrone
 
    Unaffiliated (USA)
K. Bedell
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
J. Ball
 
    Pangbourne College Boat Club
T. Garnier/
 
    Narragansett Boat Club
B. Sandstede
 
    Community Rowing, Inc.
J. Nelson
 
    Yarmouth Rowing Club
S. Tenney
 
    Atlanta Rowing Club, Inc.
W. Cloherty
 
    CDB Madrid Velocidad
J. Aranzadi
 
    Great Bay Rowing
F. Loucks
 
    Lake Quinsigamond Community Rowing
R. Haddon
 
    Unaffiliated (USA)
J. Divan
 
    Leander Boat Club
R. Klajnscek
 
    Maine Rowing Association
J. Whiting
 
    New York Athletic Club
M. Carr
 
    Instituto Politecnico Nacional
K. Rasmussen
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
S. Festin
 
    Baltimore Rowing Club
J. Jones
 
    Burnstown Rowing Club
L. Hall
 
    Western Rowing Club
T. Haines
 
    Marlow Rowing Club
M. Parsons
 
    Marlow Rowing Club
N. Galbraith
 
    Resilient Rowing Club
R. Haines
 
    Friends of WPI Rowing
P. Guida
 
    Western Reserve Rowing Association
B. Whitehead
 
    Boulder Community Rowing, Inc.
J. Linhoff
 
    Walbrook Rowing Club
N. Thomas
 
    Münchener Ruder-Club von 1880 e.V.
H. Weytjens
 
    Pocock Rowing Center
R. Lorentsen
 
    Maine Rowing Association
C. Thomas
 
    Unaffiliated (USA)
S. Cutter
 
    University Barge Club
J. Purtill
 
    Atlanta Rowing Club, Inc.
T. de Koekkoek
 
    Maritime Rowing Club
D. Townsend/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
R. Gervase
 
    Amoskeag Rowing Club
M. Sheehan
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
C. McElroy
 
    Washington Rowing School
S. Plog
 
    612endurance Racing
A. Green/
 
5 9:23 AM W GM 1X Women's Grand Master Singles [50+]
43
    Calm Waters Rowing
C. Hollings
 
    New Haven Rowing Club
M. Carr
 
    Whistler Rowing Club
M. Harriman
 
    Greenwich Crew
M. McCormack
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
G. Haines-Sharp
 
    Rocky Mountain Rowing Club
K. Gress
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. de Biasi
 
    Detroit Waterfront Rowing Association
R. Kirchhoff/
 
    Hudson River Rowing Association, Inc.
E. Acworth
 
    Cambridge Boat Club
N. Strom
 
    Community Rowing, Inc.
 
    Cambridge Boat Club
B. Harling/
 
    Pettipaug YC Rowing
K. Elfstrom
 
    Maritime Rowing Club
H. Parkhurst/
 
    Cambridge Boat Club
L. Pierce
 
    Cambridge Boat Club
M. Farrell/
 
    University Barge Club
D. Eringis
 
    Genesee Rowing Club, Inc.
E. Perry
 
    Megunticook Rowing
A. Wilton
 
    Narragansett Boat Club
L. Evans
 
    Capital Rowing Club
R. Hollins
 
    Independence Rowing Club
A. Petrella
 
    Whitemarsh Boat Club
A. McBlane
 
    Potomac Boat Club
C. Dinion
 
    Minneapolis Rowing Club
L. Crandall
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Davis
 
    Guelph Rowing Club
M. Richardson
 
    Vesper Boat Club
M. Tranel
 
    Sammamish Rowing Association
A. Creighton/
 
    Narragansett Boat Club
T. Hogan
 
    Maritime Rowing Club
H. Johnston/
 
    Yarmouth Rowing Club
C. Coughlan
 
    Cambridge Boat Club
S. Remmler
 
    Washington Rowing School
L. Arnold/
 
    Willamette Rowing Club
B. Kronick
 
    612endurance Racing
K. Green
 
    Marlow Rowing Club
A. Rice
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
 
    612endurance Racing
J. LaMere/
 
    Cambridge Boat Club
k. Andres
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
A. Mikkola
 
    Narragansett Boat Club
J. Martin
 
    Dallas Rowing Club
K. Elting
 
6 9:47 AM M SM 8+ Men's Senior Master Eights [50+]
63
    Marin Rowing Association (A)
J. Geluk/G. Evans/p. paradis/M. Stralka/J. Allbin/T. PHELAN/S. Hoite/M. Breard/A. Andrews (Cox)/
 
    Molesey Boat Club (A)
D. Gillard/E. Bellamy/T. Solesbury/I. McNuff/G. Pooley/H. Worden/C. Roberts/R. Shirley/M. Haycock (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Forrest/N. Davies/B. Price/J. Manfredi/C. Jungbluth/T. Kiernan/D. Bales/N. Holland/A. Prevatt (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (A)
R. Sampson/C. Richards/A. Kallfelz/J. Goddard/G. Wilkins/A. Balogh/T. Kennett/J. Lipiros/C. Boit (Cox)/
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
J. Jablonic/R. Weaver/S. Norman/J. Fargo/C. Ippolito/A. Schotter/M. Scott/C. Redhead/J. Cholnoky (Cox)
 
    87 Gold Rowing Club (A)
J. Pescatore/D. Burden/J. McLaughlin/P. Nordell/M. Still/E. Patton/J. Smith/M. Teti/S. Bauer (Cox)
 
    Diesel Athletic Club (B)
T. Ryan/M. Porterfield/J. Brown/D. Kennedy/D. Ryan/R. Rodriguez/E. Grose/A. Stefan/E. Spector (Cox)/
 
    Aviron Bayonnais (A)
J. VERGNES/H. DUBUIS/v. millot/P. BRIMALDI/F. ANDRE/s. glenaz/J. MATHIEU/v. durupt/N. Sasselli (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
G. Milne/B. Klein/J. Angle/C. Schultz/G. Barnes/P. Heimlicher/E. Grace/C. Harrigan/C. Mitrowski (Cox)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
R. Flemer/c. webster/E. Ives/R. Kennelly/C. Swan/J. Dahl/G. Henry/W. Browder/D. Fuller (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/T. Simpson/W. Senenko/J. Kallay/K. Hansen/D. Walker/M. McGinnis/P. Eames/J. Pare (Cox)
 
    Melbourne University Boat Club (A)
G. Rees/A. Marshall/P. Antonie/A. Langford/F. Rickards/T. Mallin/G. Gullock/R. Henderson/T. Koo (Cox)
 
    University of San Diego Alumni 85.5 (A)
G. Spooner/M. Weber/M. Crouthamel/M. Gerhart/S. Krum/M. May/M. Kapicka/J. Bea/J. Vallese (Cox)
 
    Catawba Yacht Club (A)
T. Phillips/P. Jeffrey/J. Phinney/C. Parziale/P. Gilmore/R. Fuller/B. Walthall/H. Durand/M. Fuchs (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
J. Kozak/E. Krengel/A. Nino de Rivera Frost/S. Spatny/P. Kopp/C. Gates/M. Costanzo/R. Eckles/E. Anthopoulos (Cox)/
 
    North Dakota Indoor Rowing Team (A)
M. Hess/D. Wagener/D. Frost/T. Schreck/E. McCall/S. McKiernan/J. Hughes/M. Soutter/K. Kit (Cox)
 
    Team Attager (A)
J. Van Blom/C. Hamlin/D. Johnson/J. Greer/R. Borggaard/F. Schoch/C. Pieper/N. Kurmakov/R. Grossman (Cox)
 
    Fat Cat Rowing Club (A)
M. Crooks/P. Jacobs/C. Courtin/G. Ritter/M. Michalowski/C. Cobbs/C. Magid/A. Ballard/A. Yee (Cox)
 
    Alumni Blue Boat Club (A)
J. Houlding/J. Relle/P. Turner/B. Ross/r. marland/M. Rascher/H. Chataway/H. Hering/V. Wen (Cox)
 
    Fat Cat Rowing Club (B)
T. Pounds/R. Van Cleve/D. Huntington/M. Vatis/B. Werntz/C. Gaylord/D. Guenther/S. Morss/J. Dougherty (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
S. Whalen/T. Cox/B. Harwood/T. Denny/r. versteeg/P. Gross/R. Haynes/M. Landgraf/H. Stafford (Cox)
 
    Etats Unis Rowing Club (A)
T. Hull/P. Lambert/B. Smith/C. Clapp/S. Kiesling/D. Sayner/T. Wood/R. Williams/S. Stokes (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
C. Hurn/K. Sjoblom/J. McLaughlin/W. Pitlick/W. Pickard/L. Steele/D. Kroeger/G. Naden/T. Steckel (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
R. Cherwinski/D. DeRuff/P. Edwards/B. Laurberg/S. Johnson/G. Rinehart/M. McGinn/C. Ellis/B. Tong (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (B)
K. Dupuis/A. Cole/T. DeWitt/J. Geshwiler/C. Petruzziello/A. Packard/J. Hintlian/M. Fieleke/C. Hanlon (Cox)/
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
A. Stefanski/J. Smigiel/K. Piree/C. Fox/C. Hoey/R. Podwojski/P. Murray/R. Canavan/P. Mokha (Cox)
 
    Bulldog Rowing Club (A)
D. Potter/J. Millar/M. Dent/M. Ives/K. Jomo/C. Usher/J. Bouscaren/P. MacGowan/A. Fisher (Cox)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
 
    Narragansett Boat Club (A)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
M. LeMay/A. Steele/P. Mote/S. Rogers/J. Elder/W. Manning/T. Taylor/S. van de Wetering/J. Bacon (Cox)/
 
    Motley Rowing Club (A)
J. Moroney/D. Dreissigacker/P. Dreissigacker/B. Miller/R. Buchanan/M. Verlin/D. Curtis/D. Curtis/B. Baker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
 
    Occoquan International (A)
V. Krizek/M. McGuirk/E. Meyers/P. Knight/C. Selden/r. brayton/H. Rasmussen/D. Miksic/D. Gilbert (Cox)
 
    Upper Thames Rowing Club (A)
 
    Northeastern University Rowing Alumni (A)
 
    Purple Reign Boat Club (A)
P. Kelly-Detwiler/G. Baumgarten/C. Tennis/S. Graff/S. Schweighauser/T. Rizzo/D. Sloman/J. Pike/E. Soskin (Cox)
 
    MIT Grad Crew (A)
D. Saer/B. Parker/B. Anderson/M. Riordan/W. Lee/M. Perlmutter/P. Billings/J. Malarkey/G. Vicens (Cox)
 
    King's Crown Rowing Association (A)
A. Medioli/P. Gruber/D. Filosa/A. Kirk/J. Mulligan/M. Binder/P. Demartini/W. Brown/C. Sherman (Cox)/
 
    Avalon Rowing Club (A)
G. Meyer/J. Robinson/A. Philip/T. McLaughlin/R. Ulsh/D. Low/H. Elkazzaz/M. Fitzgibbons/K. Wolf (Cox)
 
    Diesel Athletic Club (A)
C. Kerber/J. Neil/B. Gaby/D. Smith/C. Ludden/T. Murray/T. Marks/R. Zabel/S. Segaloff (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
R. Montague/A. Thomas/R. Jones/P. Stuebe/M. Zavattaro/A. Towle/M. Butler/S. Cynamon/K. Capparelle (Cox)
 
    St. Andrew's Alumni Racing (A)
G. Cadwalader/B. Paul/J. Burke/G. Shuster/A. Parrish/J. Reeve/E. Cruikshank III/J. Morton/J. Schoonover (Cox)/
 
    Wesleyan Alumni Rowing Association (A)
 
    Putney Town Rowing Club (A)
B. Desmond/T. McGovern/S. De Maria/T. Hall/T. Green/S. Rose/J. Holmes-Siedle/G. Adams/C. Arnold Mages (Cox)
 
    Williams College Alumni Rowing Association (A)
S. Burns/M. Cullen/T. Owens/J. Kip/D. Katz/A. Hoddick/T. Bock/S. Rabinowitz/K. Nguyen (Cox)/
 
    Marlow Rowing Club (A)
M. Westcott/G. Duncan/E. Furness/C. Formstone/J. Yeatman/R. Seekins/J. Hill/R. Buckeridge/J. Rowe (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
 
    Ardingly Rowing Club (A)
D. Phillips/J. Carter/M. Howe/B. Humphris/S. Banks/G. Peel/D. Reed/P. Billin/K. Degutis (Cox)/
 
    Irish Masters BC (A)
B. Crean/J. O'Neill/G. Quin/O. McGrath/H. Merz/J. Morris/S. Heaney/T. Dunne/M. McGlynn (Cox)
 
    Huntington Barge & Paddle Club (A)
P. Hunkler/B. Millar/R. Pollock/F. McGillin/G. Muarry/P. DeSantis/P. Tardif/K. Stone/T. Maguire (Cox)
 
    Octos (A)
R. Dyer/S. Elsberg/D. Tanhauser/H. Wurster/D. Jones/D. Harralson/T. Demers/P. Goodbody/P. Claflin (Cox)
 
    Vegesacker Ruderverein e.V. (A)
L. Schröder/R. Rockmann/O. Kruse-Schilling/M. Benjes/C. Kemna/R. Janßen/S. Höweler/H. Busmann/L. Schneemann (Cox)
 
    Gnarly Goats Rowing Club (A)
C. Melcher/J. Schofield/P. Schnorr/A. Bigelow/T. Beck/S. Gordon/K. Patton/B. Wright/J. Steckel (Cox)/
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
B. Clark/P. Topol/G. Lewis/M. Durand/T. Logan/D. Greenberg/B. Kelly/G. Cherico/J. Puchalla (Cox)
 
    Downing College Boat Club (A)
C. Green/I. Watson/R. Spink/D. Shalders/C. Harborne/P. Hatfield/J. Boardman/s. wood/S. harris (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
G. McBarron/J. Medverd/S. Ellmann/J. Massmann/M. Johnson/J. Zilavy/E. Olson/J. Oliver/M. Bolender (Cox)/
 
    East Bay Rowing, Inc (A)
 
    1980 Rowing Club (A)
 
    Bulldog Rowing Club (A)
R. Phillips/J. Ramus/C. Tolsdorf/T. Wiegand/D. DeBonis/R. Kunkler/M. Mannion/P. Laskow/W. Emans (Cox)
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
T. Chyla/B. Hallstrom/V. Etropolski/C. Hely/J. Bohan/P. Klose/A. Almond/T. Crimmins/E. Spector (Cox)
 
    CHAOS Rowing (A)
J. Gillian/K. Boyle/J. Swansey/R. Doherty/H. Maner/P. Harvin/J. Wu/R. Wiley/L. Saidel-Baker (Cox)/
 
    River City Rowing Club (A)
 
7 10:09 AM W SM 8+ Women's Senior Master Eights [50+]
44
    Chinook Performance Racing (A)
D. Davis/N. Dynan/H. Friel/M. Scully/D. Noonan/J. Lancaster/K. Hurd/C. Graubard/S. Puddicombe (Cox)
 
    BMA Boat Club (A)
A. Thies/S. Dupcak/D. Kemper/J. Hathaway/J. Dickson/E. Mastrianni/S. VanderMeer/S. Edmunds/C. Bassler (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
E. Shanower/M. Laugen/E. McDowell/A. McBride/J. Spiro/S. Mathison/S. Keller/F. Smith/J. Gesch (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
C. Scull/K. Stoddard/J. Huffman/B. Hills/M. Coffren-Barton/M. Yount/L. De Leuw/M. Anderson/T. Ultican (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
B. Seaton/J. Powers/M. Goodlett/K. Skanderup/D. Klein/S. Smith/K. Johnson/T. Vagen/I. Pearce (Cox)/
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/S. Copeland/K. Wojda/P. Shen/M. Westermeyer/M. Gamburd/L. Mand/E. Slikas/J. Byrd (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Crisler/T. Stevens/C. Keller/L. Moser/J. Rayl/T. Neider/N. Johnston/P. Mazzuca/A. Shotwell (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/Z. Macomber/E. Lanske/S. Eden/A. Bogaard/N. Martinsen/L. Heffernan/S. DeWalt/L. Huggenvik (Cox)
 
    Don Rowing Club (A)
S. Farwell/M. LaForme/C. Simms/C. Strachan/M. Dunlop/L. Soucy-Fraser/V. Faccani-von Buren/G. Bin/J. Mckernan (Cox)/
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Kellogg/E. Goodman/M. Butler/P. Watson/G. Schiffman/M. Haronian/J. Hubbard/L. Curtis/L. Rinaldi (Cox)/
 
    North Suburban Crew, Inc. - Woodlands Academy (A)
E. Butler/D. McClanahan/K. Saitelbach/M. Corboy/P. Lanphier/K. Hayley/J. Bowe/M. Troy/M. Rane (Cox)
 
    Etats Unis Rowing Club (A)
E. Hamann/C. Bower/H. Metcalf/K. Thorsness/J. Marshall/N. Storrs/C. Brown/P. Bailey/H. Hatton (Cox)
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
 
    Radcliffe Alumnae Rowing Association (A)
S. Mahan/C. Han/D. Henry/R. Hyson/E. Kryder-Reid/A. Pugh/V. Lang/E. Wilder/R. Millman (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
C. Fisher/D. Barnes/C. Hamilton/L. Hafner/L. Hoffman/T. Capozzola/L. Cianfarani/C. Holland/M. Hart (Cox)/
 
    1980 Rowing Club (A)
S. Hooten/A. Jonik/S. Hingley/N. Vespoli/E. Miles/J. Geer/E. Kent/C. Geer/K. Smith (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/T. Walhart/L. Weidner/K. Boyd/P. Scott/J. Panko/R. Lenczowski/J. Vanneman/A. Hubbell (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (A)
K. Brown/S. Kendall/A. James/L. Detlefsen/R. Sudduth/N. Streeter/N. Butterfield/K. Fowks/E. Driscoll (Cox)/
 
    Northampton Community Rowing (A)
N. Blake/S. Linowski/L. Hannum/K. Elinevsky/L. glading-dilorenzo/M. Sanderson/W. Bernstein/G. DiFulvio/E. Kazimer (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
P. Kelling/E. O'Rourke/V. Sesler/S. Woods/c. derrico/J. Carmody/S. Sales/D. Orlando/J. Howard (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
B. Balenger/K. Juhlin/C. Pope/M. Chambers/J. Watson/N. Jarvis/M. Shepatin/B. Smith/S. Specht (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Fichtner/R. Jackson/L. Gaines/K. Waters/H. Smith/C. Holdorf/J. Salwasser/S. O'Connor (Cox)/
 
    Sydney Harbour Stars (A)
G. O'Malley/J. Pollett/R. Ijpma/C. Macdonald/L. Nisbett/K. Liljeqvist/J. Pendleton/S. O'Malley/P. Titterton (Cox)/
 
    Commercial RC (A)
J. Kelly/A. Hoppner/L. Dwan/V. Leary/J. Cook/M. Fenn/L. Street/K. Parker/P. Dixon (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Walinga/J. Platt/s. corley/m. mcbean/k. worthington/c. miller/B. Taylor/K. Barnes/k. mcqueen (Cox)
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Recovery on Water, Inc. (A)
T. Hoffmann/J. Neal/S. Donovan/J. Brown/L. McNally/K. Anderson/l. atterberry/N. Clark/M. Bernardo (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
R. Katz/S. Berry-Gorelli/M. Woodrow/T. Scherpbier/K. Sheep/M. Morris/R. Cahill/L. Chisholm/J. Tachau (Cox)
 
    Putney Town Rowing Club (A)
C. Auty-Jacklin/C. Allen/M. Mortimer/S. Frehe/L. Parker/C. Hitchen/S. Pictor/H. Macpherson/I. Senthilnathan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. McKenna/C. Forrester/L. Van Orden-Rudberg/T. Diab/D. Simek/C. Martini/M. Mance/P. Robinson/A. Taus (Cox)
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
J. Janusz/J. Osterwisch/E. Psarouthakis/M. Perrett/J. Hutton/G. Lam/L. Thompson/K. Cook/E. Kurcz (Cox)
 
    Long Beach Rowing Association (B)
V. Miller/C. Phelps/K. Duggan/T. Bickford/T. Luther/A. Parsons/V. Wegener/J. Martin/T. Glidden (Cox)/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. Appelget/R. Johnston-Zimmer/C. Cohen/c. spicer/C. Baldino/T. Gruber McDonough/N. Gajewski/E. Tormey/L. Glogoff (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
H. McFie-Simone/A. Franklin/A. Lawrence/A. Hurwitz/G. Kaufman/I. Greenberg/F. Papandrew/N. Dormans/D. Culhane (Cox)
 
    Cotting Company (A)
 
    Long Beach Rowing Association (A)
G. Malacrida/H. Frykman/R. Alexander/D. Birch/J. Pendleton/J. Snyder/A. Strobridge/M. PERROT/A. Chacon (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
K. Ray/V. Kehlenbeck/J. Udove/J. Demers/A. Gray/b. oneill/M. Dowd/P. Cotting Kitty/A. Zettek-Sumner (Cox)
 
    Tribesmen (A)
A. Lockwood/A. Gormley/G. Carolan/R. Bell/M. Wells/B. Gregersen/C. Buchanan/S. Herron/K. Carolan (Cox)
 
    Downing College Boat Club (A)
C. Winter/K. Panter/E. Nelson/M. Hood/E. Bostock/S. Hubbard/H. Arnold/K. Bowman/K. Woolterton (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Safranek/R. Atkinson/S. Beshlian/L. Illingworth/A. Dalrymple/A. Phillips/M. Maxwell/A. Wells/M. Rutherford (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
A. Moore/K. Malcolm/C. McHugh/C. Battani/L. Thoron/Y. Taskor/W. Dietrich/C. Stockly/K. Anderson (Cox)
 
    Quinsigamond Rowing Club Inc. (A)
A. Sullivan/P. Sims/A. Maloney/B. Hay/S. O'Toole/S. Davis/R. Russo/K. Acciari/K. Barnett (Cox)/
 
8 10:28 AM M SM 4+ Men's Senior Master Fours [50+]
49
    Marin Rowing Association (A)
K. Clemmer/K. Clark/D. Sarson/J. Kennel/T. Folsom (Cox)/
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
P. Mancuso/G. Emberling/M. Myers/D. Olson/C. Macke (Cox)
 
    Cornell University Alumni (A)
J. Grant/B. Boericke/D. Stanton/I. Rudolph-Shabinsky/H. Cook (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
j. Cody/R. Zimmer/C. Shepherd/R. Wagner/R. Colburn (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Barton/S. Winter/S. Merritt/G. Tertychnyi/K. Grimaldi (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
J. Yasaitis/B. Jamieson/M. Klinker/E. Cook/E. Bayne (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
A. Albanir/D. Gallagher/J. Rahtz/B. Price/H. Cashen (Cox)
 
    Leander Boat Club (A)
M. Forgeron/M. LaForme/G. Gage/N. Toulmin/B. Rosloski (Cox)/
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Gasper/E. Stevens/H. Graves/M. Stormberg/G. Quizon (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
T. Fulham/A. O'Brien/J. Saxelby/J. Lambert/S. Klein (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (B)
S. Hamilton/J. Shamir/O. Simanovsky/M. Findeis/C. Halston (Cox)/
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Schreiber/C. Covey/A. Craft/E. Frankenberry/S. Finkel (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
R. Sherwood/J. Thorp/A. Pirri/J. knopf/E. Bradish (Cox)/
 
    Ever Green Boat Club, Inc (A)
G. Obenshain/P. Bogin/J. Crawford/M. Monplaisir/R. Tayvah (Cox)/
 
    San Diego Rowing Club (A)
G. Schweighardt/G. Bolitho/A. Geall/C. Anderson/M. Smiddy (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Chinook Performance Racing (A)
G. Hoffman/C. Kopf/B. Boxer Wachler/A. Erickson/J. Whiting (Cox)
 
    New Haven Rowing Club (A)
G. Friel/K. Knudsen/A. Jackson/M. Broder/A. Herman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
O. Schueller/J. Luker/P. Donohoe/S. Ames/C. DeLaney (Cox)
 
    Don Rowing Club (A)
S. Sarkar/S. Vouilloz/D. Cameron/S. Birch/K. Boyle (Cox)/
 
    Yarmouth Rowing Club (A)
P. Ventre/A. Stockly/R. Checkoway/S. Westra/F. Sheahan (Cox)/
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
J. O'Brien/P. Hayes/S. Spiering/W. Hume/A. Zecha (Cox)
 
    Maidenhead Rowing Club (A)
N. Hutchins/R. Brockwell/A. Bird/A. Scott/A. Plump (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (H)
J. Sonzogni/P. Jonik/R. Sargent/J. Willemin/C. Velander (Cox)
 
    Monmouth Rowing Club (A)
M. Stewart-Woods/N. Hooton/L. Colling/S. Lee/H. Llywelyn-Davies (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
M. Eschbach/A. Heyne/T. Beckenhauer/P. Morgan/H. Couture (Cox)
 
    Prince William Rowing Club, Inc. (A)
R. Rodriguez/C. McCombe/M. Pohlmeier/E. Doyle/Y. Compy (Cox)/
 
    Ann Arbor Rowing Club (B)
R. Florka/M. Psarouthakis/B. McGowan/J. Wenzlaff/A. Michaud (Cox)
 
    Genesee Rowing Club, Inc. (A)
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. Rosow/D. Tower/R. Lane/M. McGill/P. Finch (Cox)
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
 
    London Rowing Club (A)
S. Martin/R. Humphrey/A. Theed/S. Harries/T. Robinson (Cox)
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
T. Carmody/R. Englehardt/J. Walt/B. Quick/P. Labbe (Cox)/
 
    Friends of Andover Crew (A)
C. Sweeney/R. Stedman/D. Lavin/D. Lippold/S. McKay (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Near/C. Miller/L. Seyler/H. Culver/O. Dumeer (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
R. Walker/T. Hood/F. Smith/G. Huang/M. Watson (Cox)
 
    Gentle Giant Rowing Club (A)
M. MacLean/T. Diorio/E. Jones/D. Barlow/B. Newell (Cox)
 
    Boulder Community Rowing, Inc. (A)
J. Hickman/E. Olson/M. Eller/T. Carr/J. Garnas (Cox)/
 
    Aging Aggies Rowing Program (A)
C. Marino/m. rademacher/L. Floyd/r. scannell/m. browning (Cox)
 
    Mohawk River Boat Club (A)
C. Hirschler/M. Furgueson/R. Cecil/J. Dundon/A. Dundon (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
J. Thornell/C. Massing/M. Puckly/I. Hazelton/S. Terwilliger (Cox)
 
    Molesey Boat Club (A)
M. Brittin/T. Backhouse/F. Mossop/T. Anderson/J. Wainer (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
P. Lessard/M. Cajolet/S. Stone/J. Raichek/Z. Kingsley (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
J. Slabbert/J. Monaghan/D. Durkovic/S. Pollmann/H. Scott (Cox)
 
    Octos (A)
V. Priediens/J. Everett/R. MacTurk/J. Hurd/K. MacEwan (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
W. Perkins/J. Christianson/B. Christie/B. Charters/T. Hunt (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
J. Voss/D. Marshall/J. Curran/S. Whalen/S. Garrity (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (B)
R. Dieterle/J. Kilduff/S. Schermerhorn/A. Paterno/C. Hardy (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
P. fraser/D. Little/R. Johnson/S. Robertson/A. DeBever (Cox)
 
9 10:46 AM W SM 4+ Women's Senior Master Fours [50+]
43
    Cambridge Boat Club (A)
C. Sands-Bohrer/L. Muri/O. Huxley/J. Sacheck-Ward/A. Cox (Cox)
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
J. Aguirre/K. Gheno/V. DeSanta/F. Rubenstein/M. Setchko (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
R. Carroll/A. Boucher/E. Dade/A. Bracken/E. Bernal (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
C. Cody/A. Lawrence/K. Glover/J. Zimmer/H. Franklin (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
A. Hunt/T. Hartert/N. Dustman/K. Goforth/V. Felso (Cox)
 
    Alexandria Community Rowing (A)
M. Cato/P. Jones/B. Simonen/C. Swartz/K. Snyder (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Teschke/T. Miller/S. Solaro/B. Calvert/G. Carrillo (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Lacey/L. Wasserman/K. Stenersen/R. Winn/J. Eckert (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
A. Genden/M. Himes/L. Dobbin/D. Herman/V. Fu (Cox)/
 
    Chinook Performance Racing (A)
E. Erbelding/P. Merkle/E. Cassella/M. Wehtje/H. Boudreaux (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Covelli/C. Egan/L. Quinchia/J. Smith/E. Conover-Prentiss (Cox)
 
    Early Lights Rowing Club (A)
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
J. Conn/B. Green/M. Leonard/C. Jacobs/H. Hendricks (Cox)
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
T. Cleary/M. Nielsen/J. Phair/S. Guy/D. Woods (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Dodge/V. Morest/E. Brennan/S. Durno/A. Reilly (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Burton/K. Danielsson/A. Livengood/C. Clark/S. Bloom (Cox)/
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Randel/I. van Wijngaarden/W. Woolf/D. Pushner/C. Ames (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Verheul/L. Reynard/J. Hayes-Cha/C. Higgins/E. McElroy (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
Z. Brookes/L. Suplick/R. Ford/M. Mark/A. Deem (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Sheckler/T. Morgan/P. Sparling/I. Baker/N. Yamamoto (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (B)
K. Donlan/L. Adams/C. Doyle/D. Cogill/M. Alandydy (Cox)/
 
    Avalon Rowing Club (A)
E. Szigethy/P. Higgins/A. Randall/M. Ulsh/U. Kapp (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
M. Wilkie/M. Markarian/M. Elsberg/L. Hastings/D. Lloyd (Cox)
 
    Watercat Rowing Club (A)
A. Smith/B. Connolly/D. Holman/M. Armstrong/K. Durm (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Mitroff/M. Glaeser/C. Augst/L. wahba/K. Glaeser (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
K. Tetlow/S. Toler/T. Hogan/M. Meigs/K. Nieman (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Polis/L. Place/S. Spens/K. Winter/L. Caldwell (Cox)
 
    Long Beach Rowing Association (A)
J. Levy/R. Ballough/N. HAYES/S. Ross/L. Roman (Cox)/
 
    Prince William Rowing Club, Inc. (A)
J. Hyzy/J. DiGrazia/K. Golden/J. Powell/M. Mabeus (Cox)/
 
    North Suburban Crew, Inc. - Woodlands Academy (A)
T. Alford/m. krause/R. Kunkler/S. Azure/K. Moy (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
D. Peszek/E. Davis/P. Greene/R. Miller/A. Granse (Cox)
 
    Narragansett Boat Club (A)
S. Faasse/F. Middendorf/S. Rutherford/C. Browning/M. Wilson (Cox)/
 
    Avalon Rowing Club (A)
G. Teborek/M. Wooten/M. Friend/C. Mannix/K. Downey (Cox)
 
    Rock Creek Rowing, Inc. (A)
P. Kristal/E. Grant/J. Wolf-Rodda/C. McMahon/D. Boucher (Cox)
 
    Boulder Community Rowing, Inc. (A)
V. Platzer/E. Carson/M. Bella/D. McCabe/K. Lewis (Cox)/
 
    San Diego Rowing Club (A)
F. Kaper/K. Czajkowski/E. Dinsdale/J. Pederson/C. Turner (Cox)/
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
B. Burchill/H. Byrne/K. Chaban/N. Strelau/H. Evans (Cox)
 
    Georgian Bay Rowing Club (A)
B. Tenn/N. Fischer/C. Huet/D. Baillie/E. Huet (Cox)
 
    Boulder Community Rowing, Inc. (A)
B. Guccione/L. Brown/A. Clark/M. Howe/W. Gutcher (Cox)/
 
    Gentle Giant Rowing Club (A)
J. Gaviria/E. Jackson/W. Stopps/J. Juskalian/C. Nunes (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Bradshaw/S. Gilson/C. Aguda/J. Gormley/A. MacDonald (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
C. Clarke/A. Sassaman/E. Smoliga/C. Furton/C. Glastris (Cox)
 
10 11:10 AM M MSTR 2X Men's Master Doubles [40+]
15
    Riverside Boat Club
S. Wolf/P. Morelli
 
    Union Boat Club
N. Flint/E. Demetriou
 
    612endurance Racing
P. Johnson/J. Dundon
 
    Riverside Boat Club
I. Belakovskiy/T. Keister
 
    Western Reserve Rowing Association
P. Sobieszczyk/C. Braun
 
    Union Boat Club
C. Storm/B. Mannino/
 
    Narragansett Boat Club
J. Haisman/J. Brock
 
    Composite: Austin, Texas Rowing Center
J. Mitrowski/E. Cornet/
 
    Composite: Greater Dayton, Carolina Masters
Y. Fedoriw/B. Boehm/
 
    Texas Rowing Center
M. Knifton/S. Borchelt
 
    Twin Donut Rowing Club
G. Klingsporn/G. Klingsporn
 
    Cambridge Boat Club
M. Collins/E. Lev
 
    Toronto Sculling Club
M. Sreckovic/M. Carmichael
 
    Don Rowing Club
T. Lancaster/S. Dmytrasz/
 
    Unaffiliated (USA)
C. Groves/G. Gazda
 
11 11:19 AM M SM 2X Men's Senior Master Doubles [50+]
40
    Narragansett Boat Club
M. Smith/D. Gorriaran
 
    Cambridge Boat Club
J. Pierce/J. Manson
 
    Chinook Performance Racing
M. Nash/R. Reichart
 
    Toronto Sculling Club
v. vinje/P. Monckton
 
    Malta Boat Club
T. Trocky/J. Cutler
 
    Cambridge Boat Club
 
    Composite: Cambridge, Thames
B. Crawford/M. Guy
 
    New York Athletic Club
C. Windeknecht/M. Daemen
 
    Narragansett Boat Club
E. Watne/J. Cotter
 
    College Club Seattle
R. Colven/M. Biery/
 
    CHAOS Rowing
R. McDonogh/T. Bukowski/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
S. Majd/M. Alloway
 
    Community Rowing, Inc.
W. Hatch/G. Hatch/
 
    North Dakota Indoor Rowing Team
P. Ramsey/R. Leet
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
D. Hunt/S. Schaffran
 
    Pettipaug YC Rowing
P. Falk/J. Swift
 
    Partez Rowing Club
C. Mallon/N. Ishizuka
 
    Club España
J. Lopez/J. Caraballo
 
    Station L Rowing Club
A. Glasfeld/L. Ripley
 
    Wilmington Rowing Center (WRC)
C. Goodnow/D. Green
 
    Cambridge Boat Club
D. Curtis/K. Galie', J.D., M.M./
 
    Row Brevard Inc.
B. Crossley/R. Baney
 
    Cambridge Boat Club
C. Andrews/P. Rioux
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
W. Hatch/B. Gardiner
 
    Maritime Rowing Club
Y. Vengerovskiy/E. Zerdy
 
    Composite: Baltimore, Washington Rowing School
C. Arnold/M. Chin
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA)
A. FIORY/J. Lahm
 
    Castle Semple Rowing Club
P. Gissen/M. Holmes
 
    Composite: Berry Hill BC, Jurmalas sports
V. Meikaliss/M. Raisky/
 
    Annapolis Rowing Club, Inc.
R. Biddle/W. Dyott
 
    Composite: Cambridge, Otsego Area Rowing
J. Novitski/T. Kohler
 
    Vero Beach Rowing, Inc
L. Jones/T. Young
 
    Maritime Rowing Club
S. Trudell/R. Potts/
 
    Unaffiliated (USA)
J. Kershaw/E. Ford
 
    Bedford Star Club
D. Sogan/K. Armstrong
 
    Cambridge Boat Club
m. gefter/W. Erkelens
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
D. Schley/W. Shaw
 
    Western Rowing Club
J. Dwyer/S. Matthews
 
    Long Beach Rowing Association
I. Rokos/C. Palmquist
 
    Detroit Boat Club
G. Walker/R. Lesnau
 
12 11:37 AM W MSTR 2X Women's Master Doubles [40+]
15
    Riverside Boat Club
T. Vandersteel/A. Belakovskiy
 
    Riverside Boat Club
A. Lanfer/S. White
 
    Cambridge Boat Club
M. Scannell/J. Sacchetti
 
    Cambridge Boat Club
C. Collins/B. Grant
 
    Argonaut Rowing Club
T. Brooks/J. Ellis
 
    Community Rowing, Inc.
C. Baker/C. Lal/
 
    Vesper Boat Club
E. Saint Clair/L. Meyer
 
    Western Reserve Rowing Association
K. Connor/S. Romilly
 
    Composite: Riverside, PNRA/Mercer
H. Gehman/K. Ackerman
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
 
    Quinsigamond Rowing Club Inc.
S. St. Pierre/A. Mehr
 
    Atlanta Rowing Club, Inc.
K. Perkins/D. Wilson
 
    Washington Rowing School
A. McCrudden/C. Stoner
 
    Vesper Boat Club
M. Hilton/J. Mussio
 
    Hudson River Rowing Association, Inc.
J. Bernier/L. Alphonse
 
13 11:47 AM W SM 2X Women's Senior Master Doubles [50+]
36
    Cambridge Boat Club
C. Matthes/M. Mazzio
 
    Maritime Rowing Club
L. Krichko/L. Devitt
 
    Composite: Lincoln Park Boat Club, RV Ister Linz
I. Stekl/F. Tuite
 
    Composite: Narragansett, Upper Valley Rowing
T. Glover/C. Reynolds
 
    Green Mountain Rowing Club
M. Breiland/L. Graves
 
    Rivanna Rowing Club, Inc.
A. Cann/C. Coffman
 
    Chinook Performance Racing
T. Walters/R. Whidden
 
    Minneapolis Rowing Club
K. Lund/J. Cooper
 
    Cincinnati Rowing Club
M. Alonso/M. Hatfield
 
    Fairmount Rowing Association
S. Sargent/B. Hogan
 
    Marin Rowing Association
M. Benson/d. dobras/
 
    Long Beach Rowing Association
 
    Dallas Rowing Club
G. Tomaseski/L. Toudouze
 
    612endurance Racing
S. Centner/S. Michals/
 
    Minneapolis Rowing Club
B. Brooks/M. O'Donnell
 
    Composite: Dallas, Spokane River
C. Shirts/L. Zuczek
 
    Münchener Ruder-Club von 1880 e.V.
L. Roth/J. Deuschl
 
    York City Rowing Club
P. Widdowson/H. Howe
 
    Composite: New York AC, Tideway Scullers
P. Bird/T. Patterson/
 
    Pocock Rowing Center
S. Foster/H. Powell
 
    Composite: Sarasota Crew, Sarasota Scullers
K. Wiegandt/A. Marichal
 
    Greater Columbus Rowing Association
K. Schulz/J. Bullock
 
    Prince William Rowing Club, Inc.
b. rand/M. Fleming
 
    iROW Fitness Studio
P. Greenfield/S. Obsivac
 
    Composite: Western Reserve, Mt. Baker
D. Meakin/Z. Varnelis
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital
C. Flowers/M. Lamb/
 
    Central Pennsylvania Rowing Association
A. Shapiro/S. Thomas/
 
    Toronto Sculling Club
N. Wilkie/T. Black
 
    Cambridge Boat Club
H. Lazaridis/S. Karcz/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
I. van Wijngaarden/K. Kislevitz
 
    Marlow Rowing Club
S. Buckeridge/H. Essa
 
    Riga Rowers Club
L. Kaufmane/L. Lapina
 
    Community Rowing, Inc.
N. Diessner/B. Goldstein
 
    Carnegie Lake Rowing Association
K. Ellis/L. McCarthy
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
E. Knapp/A. Kerns/
 
    Georgian Bay Rowing Club
K. Barr McGill/D. Barr
 
14 12:04 PM M MSTR 1X Men's Master Singles [30+]
21
15 12:15 PM M SM 1X Men's Senior Master Singles [40+]
37
    Carnegie Lake Rowing Association
H. Halvorson
 
    Koven Training Center
J. Koven
 
    Maritime Rowing Club
J. Watkins
 
    Club Nautico De San Juan
A. Zosuls
 
    Cambridge Boat Club
G. Myhr
 
    Whitemarsh Boat Club
K. Wobeser
 
    Dolphin Club
T. Loughlin
 
    Unaffiliated (USA)
D. Deschenes
 
    Beat Cancer Boat Club
M. Sivigny
 
    Vesper Boat Club
G. Kaplan
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
M. Van Der Heide
 
    Cambridge Boat Club
W. Castle
 
    Union Boat Club
A. Adam/
 
    Riverfront Recapture, Inc.
P. Fitzgerald
 
    Cambridge Boat Club
K. Itrato
 
    Green Mountain Rowing Club
E. Breiland
 
    Union Boat Club
S. Glick
 
    Maritime Rowing Club
A. Sherman
 
    Union Boat Club
W. Rowe
 
    Harvard Sculling Club
P. Cannistraro
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
Z. DePace
 
    Miami Rowing Club
X. Garijo
 
    Don Rowing Club
A. Bellerby
 
    Lincoln Park Boat Club
T. Shumaker/
 
    Community Rowing, Inc.
K. Dutt
 
    Thames Rowing Club
T. Andreesen
 
    Rondout Rowing Club, Inc.
C. Perez
 
    West Side Rowing Club
K. Dorn
 
    Shandon Boat Club
N. Alcock
 
    Rudergesellschaft Wiking Berlin
C. Brzeski
 
    Unaffiliated (USA)
S. Irish
 
    Riverside Boat Club
J. Bers
 
    Lake Union Crew
A. Faulds
 
    Duxbury Bay Maritime School
O. Rosenbladt
 
    Lake Washington Rowing Club
J. Tigani
 
    Miami International RowHouse
A. Touzard
 
    White Rock Boathouse, Inc.
L. Prado
 
16 12:27 PM W MSTR 1X Women's Master Singles [30+]
17
    Unaffiliated (USA)
L. Palmer/
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
E. Rockett
 
    New York Athletic Club
K. Donoho
 
    ZLAC Rowing Club, LTD
M. Deja
 
    Whitemarsh Boat Club
J. McAlear
 
    Lincoln Park Boat Club
S. Minc/
 
    Cambridge Boat Club
F. Galie'
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
R. Armenta
 
    Mystic River Rowing Club
A. Miller/
 
    Alexandria Community Rowing
A. Mikolajewski
 
    Kölner Ruderverein von 1877 e.V.
W. Gebauer
 
    Guelph Rowing Club
P. Schachter
 
    Vesper Boat Club
M. Folco
 
    Union Boat Club
C. Sheehan/
 
    Medway Towns Rowing Club
R. Aisthorpe/
 
    Maine Rowing Association
A. Chase
 
    Sarasota Scullers
L. Corbett
 
17 12:38 PM W SM 1X Women's Senior Masters Singles [40+]
32
    Vesper Boat Club
S. Kaplan/
 
    St. Catharines Rowing Club
M. Prince
 
    Riverside Boat Club
B. McConarty
 
    Union Boat Club
C. Infantino
 
    Long Beach Rowing Association
S. Kline
 
    Dolphin Club
R. Perry
 
    Peachtree City Rowing Club
M. Gradek
 
    City of Bristol (UK) Rowing Club
H. Fullman
 
    Merrimac River Rowing Association
E. Lallemand
 
    Gainesville Area Rowing, Inc.
J. Figueroa
 
    Cambridge Boat Club
M. Watkins
 
    Union Boat Club
M. Sorensen/
 
    South End Rowing Club
K. Pross
 
    Greater Houston Rowing Club
M. Immanivong
 
    Capital Rowing Club
 
    Carnegie Lake Rowing Association
V. Oomen
 
    Walton Rowing Club
A. Jackson
 
    Leichhardt Rowing Club (NSW)
A. Cicognani
 
    Tulsa Rowing Club
D. Sturd
 
    St. Louis Rowing Club
L. Perry
 
    Annapolis Rowing Club, Inc.
B. Tansey
 
    Nicole Stimpson
N. Stimpson
 
    California Yacht Club
S. Karasik/
 
    612endurance Racing
D. Johnson
 
    RowAmerica Greenwich
J. Shepherd/
 
    Vesper Boat Club
D. Anders
 
    Alexandria Community Rowing
K. Gonyea
 
    Cambridge Boat Club
R. TurriVise
 
    The Bedford Rowing Club
R. Armstrong/
 
    Mortlake Anglian & Alpha Boat Club
Z. Brass
 
    Fredericton Rowing Club
J. Lawrence
 
    Glebe Rowing Club
J. Harris/
 
18 12:56 PM M ALUM 8+ Men's Alumni Eights
48
19 1:15 PM W ALUM 8+ Women's Alumni Eights
38
20 1:33 PM M CLUB 4+ Men's Club Fours
55
21 1:53 PM W CLUB 4+ Women's Club Fours
54
22 2:19 PM M CLUB 8+ Men's Club Eights
36
23 2:33 PM W CLUB 8+ Women's Club Eights
33
24 2:49 PM M MSTR 4+ Men's Master Fours [40+]
33
25 3:03 PM W MSTR 4+ Women's Master Fours [40+]
23
26 3:20 PM M MSTR 8+ Men's Master Eights [40+]
21
27 3:31 PM W MSTR 8+ Women's Master Eights [40+]
16
28 3:43 PM M CHAMP 2X Men's Championship Doubles
20
29 3:53 PM W CHAMP 2X Women's Championship Doubles
21
    ARION
M. McAuliffe/L. Keane
 
    Riverside Boat Club
H. Saeger/J. Zieff
 
    Triad United Rowing Association
G. Bergamasco/G. Nencini
 
    Composite: Craftsbury, USTC - Princeton
J. Forbes/E. Sonshine/
 
    ARION
R. Springer-Miller/J. Rigothi
 
    Composite: Cambridge, Riverside
K. Woodacre/C. Gross
 
    Odder Roklub
C. Pultz/J. Rasmussen
 
    Aviron Grenoblois
L. Tarantola/N. Kober
 
    Roforeningen KVIK
A. Andersen/N. Juul-Hindsgaul
 
    Fulham Reach Boat Club
M. Wilson/J. Eddie
 
    1927 Cambridge
C. Seeliger/V. Futoryanova
 
    Sudbury Rowing Club
H. Chase/E. Jago/
 
    Bonner Ruder-Gesellschaft e.V.
H. Bornschein/B. Jonischkeit
 
    Vesper Boat Club
J. Lonchar/A. Fogarty/
 
    Community Rowing, Inc.
J. Malloy/R. McCloskey
 
    Resilient Rowing Club
M. Passacantando/S. Haines
 
    Rocky Mountain Rowing Club
N. Genaud/N. Ormond
 
    Renton Rowing Center
D. Tacionyte/L. Berni/
 
    Marist College Crew
S. Ford/B. Winby
 
    Ottawa Rowing Club
A. Pastic/S. Ackert/
 
    ARION
M. Hummel/A. Johnson
 
30 4:04 PM M CHAMP 1X Men's Championship Singles
33
31 M LW 1X Men's Lightweight Singles
20
32 4:19 PM W CHAMP 1X Women's Championship Singles
28
    Cambridge Boat Club
G. Stone
 
    USRowing Training Center - Princeton
F. Mueller
 
    USRowing Training Center - Princeton
K. Kohler
 
    Cambridge Boat Club
M. Jones
 
    Sudbury Rowing Club
C. Zeeman
 
    VST Völkermarkter Sport und Turnverein Sektion Rudern
M. Lobnig
 
    Southern California Scullers Club
M. Fellows
 
    Potomac Boat Club
E. Schmieg/
 
    ARION
K. Soucek
 
    USRowing Training Center - Princeton
E. Huelskamp
 
    Potomac Boat Club
M. Fili
 
    Unaffiliated (USA)
 
    Community Rowing, Inc.
D. Hansen
 
    Craftsbury Green Racing Project
A. Spaulding
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
T. Goetzinger
 
    ARION
M. Kisting
 
    Upper Valley Rowing Foundation
H. Robbins
 
    Carnegie Lake Rowing Association
J. Sorli
 
    Union Boat Club
C. Davies
 
    ARION
K. Wagner
 
    Tideway Scullers School
K. Erickson
 
    Cambridge Boat Club
S. Bohrer
 
    Vesper Boat Club
C. Forman
 
    Cambridge Boat Club
 
    Argonauten Ruderclub Meppen
F. Hämmerling
 
    Vesper Boat Club
s. imsdahl
 
    Queen's University
L. Munro
 
    ARION
K. Flynn
 
33 W LW 1X Women's Lightweight Singles
16
34 4:36 PM MX PARA 4+ Mixed Legs/Trunk/Arms Fours
1
35 MX INCL 4+ Mixed Inclusion 4+
4
Sunday, October 21, 2018
36 7:45 AM MX INCL 2x Mixed Inclusion 2x
15
37 TA 2X Trunk/Arms Doubles
0
38 8:08 AM M YOUTH 1X Men's Youth Singles
37
39 8:24 AM M CLUB 1X Men's Club Singles
33
    Potomac Boat Club
W. Meeker
 
    Fairmount Rowing Association
K. Kelly/
 
    Tideway Scullers School
S. Anderson
 
    California Yacht Club
M. Schaeffer
 
    Seattle Rowing Center
S. McVeety
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
C. Bowen
 
    Weld Scullers
W. Rafey
 
    Florida Institute of Technology
J. Moore
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
J. Cipolla
 
    Texas Rowing Center
K. Kimber/
 
    Merrimac River Rowing Association
E. Hallenbeck
 
    Nassau Rowing Club
W. Stanhope
 
    Riverside Boat Club
G. Calloway
 
    Narragansett Boat Club
J. krupnick/
 
    Riverside Boat Club
C. Brooks/
 
    Community Rowing, Inc.
A. Sayles
 
    Tideway Scullers School
N. O'Reilly
 
    Wyandotte Boat Club
A. Pappas
 
    Union Boat Club
C. Fish
 
    Seattle Rowing Center
P. Buchanan/
 
    612endurance Racing
G. Torvik/
 
    Burnaby Lake Rowing Club
P. Whitmore/
 
    Potomac Boat Club
W. Massimini
 
    Maritime Rowing Club
R. Tucker
 
    Cambridge Boat Club
M. Wilson
 
    University of Colorado Alumn
R. Sammartno
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
S. Neal
 
    Victoria City Rowing Club
S. Macdonald/
 
    Amoskeag Rowing Club
D. Forget
 
    Green Mountain Rowing Club
S. Abbott/
 
    Union Boat Club
B. Wettach
 
    Potomac Boat Club
P. Sheppard/
 
    Potomac Boat Club
J. Herron
 
40 8:37 AM W YOUTH 1X Women's Youth Singles
32
41 8:50 AM W CLUB 1X Womens Club Singles
22
42 9:04 AM W YOUTH 4+ Women's Youth Fours
85
DCW4X 9:40 AM DC W 4X Directors' Challenge Women's Quads
35
    Lucky Charms (A)
M. Zezza/A. Boucher/C. Reynolds/T. Glover
0.0 (57)
    Composite: Maritime Rowing Club, Upper Valley Rowing (A)
R. Carroll/L. Krichko/A. Bracken/E. Dade
0.0 (56)
    Unaffiliated (USA) (A)
L. Muri/C. Cunningham/K. Ackerman/S. Kline
0.0 (48)
    Composite: Potomac, Sarasota Scullers, Peachtree City Rowing Club (A)
K. Wiegandt/L. Corbett/M. Gradek/E. Steive-Caldwell
0.0 (43)
    Composite: Leichhardt, Bedford, 1927 Cambridge (A)
V. Futoryanova/R. Armstrong/C. Seeliger/A. Cicognani
0.0 (41)
    Composite: Dallas, Texas Rowing Center (A)
K. Elting/L. Toudouze/G. Tomaseski/K. Wilson
0.0 (53)
    Chinook Performance Racing (A)
T. Walters/T. Falkenthal/K. Goforth/R. Whidden/
0.0 (59)
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
C. Fuchs/C. Hollings/K. Elfstrom/D. Birch/
0.0 (54)
    Whitemarsh Boat Club (A)
L. Roberts/P. Burke/M. Martin/L. Lehane
0.0 (30)
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Burnett/C. Schmitt/D. Kemper/C. Lal/
0.0 (49)
    Tufts University Crew (A)
E. Conroy/E. Peabody/R. Paterson/C. Ricard
0.0 (24)
    College Club Seattle (E)
C. Lang/K. Biggs/D. Kim/K. Weisman
0.0 (55)
    Unaffiliated (USA) (A)
L. Thoron/R. Cunningham/W. Kirk/C. Battani
0.0 (45)
    Greenwich Crew (A)
M. Rodriguez/J. Brocki/S. Caffrey/L. Stirton Aust
0.0 (54)
    Composite: Indianapolis RC, Cincinnati RC (A)
M. Alonso/W. Vik/G. Vance/M. Hatfield
0.0 (62)
    Beat Cancer Boat Club (A)
M. Nielsen/P. Meyer/S. Gross/S. Acerra
0.0 (49)
    Community Rowing, Inc. (B)
A. Redmon/P. Montain/L. Davis/A. Harris/
0.0 (53)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
K. Huber/S. Dodge/S. Durno/S. Schmidt
0.0 (55)
    Farmington Valley Rowing Association (A)
J. Futia/S. Randall/S. Richman/E. Center-Gray
0.0 (42)
    Cambridge Boat Club (D)
R. Turri Vise/N. Streeter/B. Mooney/L. Sheffner
0.0 (51)
    Composite: Cambridge, Minneapolis Rowing Club, Potomac (A)
0.0 (49)
    Composite: Riverside, Whitemarsh Boat Club, Quinsigamond RC (D)
A. Hrycko/L. Hrycko/P. Sims/B. Sims
0.0 (45)
    Genesee Rowing Club, Inc. (A)
0.0 (46)
    Duxbury Bay Maritime School (C)
S. Sarles/L. MCCARTHY/E. Lange/E. Davenport
0.0 (52)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
L. Carleton/M. Grossman/J. Jamieson/W. Barnard Dorris
0.0 (61)
    Duxbury Bay Maritime School (B)
C. Carroll/P. Teare/D. owen/S. Domenici-Walker
0.0 (55)
    Lake Merritt Rowing Club (A)
0.0 (42)
    Quinsigamond Rowing Club Inc. (A)
L. Guida/K. Duffy/C. Ferrara/L. Baker/
0.0 (58)
    Community Rowing, Inc. (B)
N. Mehta/M. Elliott/J. Hochschild/K. Landy/
0.0 (62)
    Duxbury Bay Maritime School (D)
C. Briere/D. Keller/A. Sack/n. boussy
0.0 (47)
    Cambridge Boat Club (A)
S. Wood/Y. Marts/M. Farrell/S. Karcz
0.0 (53)
    Composite: Cambridge, Saratoga (A)
L. Adams/B. Harling/L. Hafner/M. Conron
0.0 (57)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
I. van Wijngaarden/E. Knapp/K. Kislevitz/C. McGeehan
0.0 (60)
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Mance/M. Allen/L. Doucett/C. Egan
0.0 (59)
    Composite: Union, Baltimore (A)
P. Merkle/E. Erbelding/H. Hutton/S. Donahue
0.0 (62)
43 9:58 AM W YOUTH 4X Womens Youth Coxed Quad
42
44 10:19 AM W YOUTH 8+ Women's Youth Eights
85
DCMX2X 10:52 AM DC MX 2X Directors Challenge Mixed Doubles
40
    Cambridge Boat Club (A)
L. Pierce/J. Randle
0.0 (60)
    Unaffiliated (USA) (B)
P. Kaufer/K. DeLuca
0.0 (48)
    Narragansett Boat Club (A)
e. geyh/A. Bumstead
0.0 (58)
    Farmington Valley Rowing Association (A)
R. McMahon/K. Ouellette
0.0 (32)
    RowAmerica Greenwich (A)
L. Auger/S. Allgood
0.0 (28)
    Cambridge Boat Club (B)
L. Skibo/D. Chernoff
0.0 (59)
    Greenwich Crew (B)
J. Woody/S. Mills/
0.0 (43)
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Hettler/J. Moss
0.0 (49)
    OKC Riversport (A)
A. Clark/A. Rupert
0.0 (52)
    Narragansett Boat Club (A)
A. Arena/M. Berkson
0.0 (54)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
S. Rivkees/J. Figueroa
0.0 (51)
    Texas Rowing Center (A)
L. McGee/E. Cornet/
0.0 (44)
    Greenwich Crew (A)
M. Tebay/M. McCormack
0.0 (64)
    612endurance Racing (A)
S. Michals/S. Michals
0.0 (64)
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/J. Norris
0.0 (63)
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cooper
0.0 (59)
    Swan Creek Rowing Club (A)
S. Platt/A. Dinan
0.0 (52)
    Lincoln Park Boat Club (B)
T. Opferman/M. Willmott
0.0 (61)
    Vesper Boat Club (A)
T. Simon/S. Scott
0.0 (63)
    Cambridge Boat Club (C)
A. Sanders-Fleming/D. Sanders-Fleming
0.0 (62)
    Rivanna Rowing Club, Inc. (A)
C. Collins/H. Kerner
0.0 (70)
    Mt. Baker Crew (A)
R. Tilghman/H. Tilghman
0.0 (43)
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/M. Wurster
0.0 (76)
    Blue Star Boat Club (A)
S. Bockelmann/F. Gill
0.0 (30)
    Bulldog Rowing Club (A)
R. Kunkler/R. Kunkler
0.0 (54)
    Lake Union Crew (A)
A. Wopat/A. Faulds
0.0 (53)
    Composite: Riverside, Swan Creek RC (A)
A. Albanir/K. Albanir
0.0 (37)
    Essendon Rowing Club (A)
B. Nugent/S. Nugent
0.0 (43)
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Dadd/C. Sutter
0.0 (56)
    Composite: Danske Studenters Roklub, Odder (A)
J. Rasmussen/M. Rasmussen
0.0 (38)
    Row Brevard Inc. (A)
B. Crossley/A. Francis
0.0 (46)
    Potomac Boat Club (A)
0.0 (63)
    Riverside Boat Club (A)
C. Cavallo/S. Wolf/
0.0 (35)
    Upper Valley Rowing Foundation (B)
J. Greenly/L. Marshall
0.0 (69)
    San Diego Rowing Club (A)
G. Bolitho/K. Bolitho
0.0 (37)
    Argonauten Ruderclub Meppen (A)
H. Bornschein/S. Tieben
0.0 (27)
    St. Catharines Rowing Club (A)
B. Thorne/V. Moors
0.0 (53)
    Station L Rowing Club (A)
K. Bott/A. Glasfeld
0.0 (47)
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
D. Hannam/D. Ruml
0.0 (62)
    Cambridge Boat Club (B)
C. Zezza/M. Zezza
0.0 (71)
45 11:14 AM M YOUTH 2X Men's Youth Doubles
44
    GMS Rowing Center (A)
P. Fancher/L. Jenkins
 
    Ridley College (A)
 
    Seattle Rowing Center (A)
R. Luthra/M. Kinsel
 
    California Yacht Club (A)
T. Millar/E. Graves/
 
    Sarasota Scullers (A)
T. Cochran/E. Koplin
 
    South Niagara Rowing Club (A)
 
    GMS Rowing Center (B)
J. Markow/L. Degl'Innocenti
 
    Rivanna Rowing Club, Inc. (A)
A. Johnson/C. Butler
 
    Oak Neck Rowing Academy (A)
L. Lambropoulos/B. Matthews
 
    Cambridge Boat Club (A)
J. Welborn/D. Niles/
 
    Haddon Township High School (A)
J. Savell/V. Fitzpatrick
 
    The American School in London (A)
T. Moran/J. Wilkin
 
    Seattle Rowing Center (B)
C. Franklin/J. Farnham
 
    St. Paul's School (A)
 
    RowAmerica Rye (A)
L. Wenk/J. Keller
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
B. Hindle/A. Walkush/
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
J. Appleberry/O. Keim
 
    University School of Nova Southeastern University (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
E. Cunningham/E. Rusk
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
a. ramos/C. Dougal/
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
D. Morrissey/C. Ariza/
 
    Seattle Scullers (A)
A. Russell/D. Hissong
 
    Newport Aquatic Center (A)
G. Person/W. Gleason/
 
    Noble & Greenough School (A)
N. Hazard/C. Gatnik
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
 
    Malvern Preparatory School (A)
C. Munyan/D. Morris
 
    St. Joseph High School Crew / Falcon Rowing (A)
T. Tighelaar/I. Hedin
 
    The Haverford School (B)
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
E. Shatouhy/T. Yadali
 
    Sagamore Rowing Association (A)
L. Cusack/H. Schoeffel
 
    Bishops Diocesan College (B)
J. Rowand/K. Deans/
 
    Triad United Rowing Association (A)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
E. Whalen/G. de Lasa
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Segrera/W. Mathes
 
    New Canaan High School Crew (A)
N. Hooper/E. Morgan
 
    Choate Rosemary Hall (A)
S. Herman/D. Seli
 
    Seattle Scullers (B)
A. Brown/G. Maggiore
 
    Niskayuna Rowing (A)
E. Conrad/N. VanDermark/
 
    Manchester Rowing Alliance (A)
W. Stinson/J. Clohecy
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
S. Gower/L. Thompson/
 
    The Haverford School (A)
J. Pendergast/T. Russell
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Riddle/J. O'Grady/
 
    Noank Rowing Club, Inc. (A)
A. Colbath/F. Roberts
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Lawrence/J. Schmidt
 
46 11:28 AM W YOUTH 2X Women's Youth Doubles
43
    Y Quad Cities Rowing (A)
T. English/D. Evans/
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
B. Morley/E. Mask/
 
    California Yacht Club (A)
D. Brattesani/A. Lange/
 
    South Niagara Rowing Club (A)
 
    Redwood Scullers/Stanford Rowing Center (A)
T. Lee/L. Howe
 
    Cambridge Boat Club (A)
E. McDonald/M. Rodriguez/
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Lay/A. Underdahl
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Feldman/T. Andris
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
E. Beaulne/O. Sommer
 
    GMS Rowing Center (A)
L. Blyn/G. Flanagan
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Noble Shriver/E. Hamilton
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
 
    Lincoln School (A)
M. Weaver/A. Gorriaran/
 
    Miami International RowHouse (A)
G. Amato/R. Sands
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Bai/D. Marlin Andrews
 
    Warrington Rowing Club (A)
E. Stanhope/L. Myers
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
T. Bryan/O. Merolle
 
    The American School in London (A)
A. Bake/K. Lubkeman
 
    Niagara Falls Rowing Club (A)
E. Leavens/L. Nuccitelli
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
S. Pitfick/K. Warren
 
    612endurance Racing (A)
I. Smith/G. Morrow/
 
    Manchester Rowing Alliance (A)
S. Eckerson/H. Martinelli
 
    Fairfax High School Crew (A)
M. Anderson/N. Buice
 
    Cooper Training Center (B)
R. McDonnell/E. Caton
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
O. Schaertl/M. Mitchell
 
    Connecticut Boat Club (A)
G. Moore/W. Short
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
L. Henshaw/C. Carmody/
 
    The Agnes Irwin School (A)
P. Bond/E. Bonner
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
M. Ma/n. herrera-ross
 
    RowAmerica Greenwich (A)
A. Freeman/A. Ragals
 
    Ready Set Row, LLC (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
G. Grassi/G. DeMartino
 
    Burnaby Lake Rowing Club (A)
 
    Lake Quinsigamond Community Rowing (A)
M. Ostrowski/A. McElroy
 
    University Barge Club (A)
M. Fischer/C. Friedlander/
 
    Seattle Rowing Center (A)
K. Edwards/E. Andrews
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
M. Lahr/S. Ritchie/
 
    First Coast Rowing Club (A)
D. Forbes/I. Haueter
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. lyda/A. Mico
 
    Cambridge Boat Club (B)
M. Kokot/C. Mungovan
 
    The American School in London (A)
E. Lambden/C. Parkinson
 
    Orleans Sweeps and Sculls (A)
M. Czech/L. Handy
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
M. Beghtol/K. VanderWeele/
 
47 11:47 AM M YOUTH 4+ Men's Youth Fours
85
DCM4X 12:22 PM DC M 4X Directors' Challenge Men's Quads
36
    Composite: Vesper, New York AC, Texas Rowing Center (A)
S. Borchelt/M. Knifton/J. Kirkegaard/L. Futterman
0.0 (36)
    Fruit Loops Rowing Association (A)
0.0 (54)
    Unaffiliated (USA) (A)
T. Taaffe/A. Taaffe/J. Kelley/B. Taaffe/
0.0 (25)
    Riverside Boat Club (A)
K. Meador/J. Hanna/B. Harrington/S. Hausmann
0.0 (26)
    Norwich Rowing Club (A)
V. Audinis/N. Kippin/C. Scott/R. Conway
0.0 (59)
    Composite: Skibbereen, Irish Masters BC (A)
M. Donovan/S. O'Driscoll/J. Morris/G. Quin
0.0 (37)
    Cambridge Boat Club (B)
J. Grant/T. Darling/J. Pierce/J. Manson
0.0 (54)
    Composite: Maine Rowing Association, Upper Valley Rowing (A)
J. Tunnicliffe/P. Kermond/S. Hornney/M. Totta
0.0 (57)
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Zavattaro/S. Pollmann/A. Towle/M. Butler
0.0 (54)
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
0.0 (30)
    Composite: All-American Rowing Camp, Unaff. (USA), S&M Rowing (A)
W. Griffith/M. Grose/M. Brown/A. Rouse
0.0 (34)
    Tufts University Crew (A)
M. Facciuto/R. Rai/I. Mudge/T. Takata
0.0 (20)
    All American Rowing Camp, LLC (A)
J. Dietz/W. Castle/C. Somers/M. Wilson
0.0 (55)
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
T. Chyla/J. Bohan/P. Klose/I. Rudolph-Shabinsky
0.0 (50)
    Composite: Navesink River Rowing, New York AC, Baltimore, Whitemarsh Boat Club (A)
C. Windeknecht/K. Wobeser/M. Malone/M. Daemen
0.0 (57)
    Greenwich Crew (A)
J. Woody/P. Kaufer/T. Wike/D. Durkovic
0.0 (50)
    Unaffiliated (USA) (A)
R. Anderson/R. Slocum/R. Pinckney/B. Eldridge
0.0 (67)
    Shandon Boat Club (A)
J. Sheehan/D. Heffernan/B. O'Flynn/B. O'Keeffe
0.0 (40)
    Composite: Undine, Malta, New York AC, University (B)
M. Halpert/D. Smith/S. Ferenczy/S. Madden
0.0 (48)
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Gasper/M. Stormberg/A. Hashway/P. Morelli
0.0 (49)
    Belmont Hill School (A)
T. Fulham/A. Sacchetti/J. White/M. Findeis
0.0 (56)
    Dartmouth Rowing Club (A)
T. Hull/B. McNabb/P. Folger/K. Somerville
0.0 (60)
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Lynch/J. Senner/S. Kovacs/P. Sobieszczyk
0.0 (53)
    Three Rivers Rowing Association (A)
R. Ulsh/R. Johnson/E. Bohn/M. McGuire
0.0 (63)
    Composite: Cambridge, San Diego RC (A)
C. Andrews/T. Pounds/R. Murphy/P. Rioux
0.0 (60)
    CHAOS Rowing (A)
R. McDonogh/F. Muhlebach/R. Brownstein/T. Bukowski/
0.0 (57)
    Community Rowing, Inc. (X)
W. Hatch/G. Hatch/F. Whitridge/R. Bettigole/
0.0 (62)
    Unaffiliated (USA) (C)
E. Olson/G. Corbellini/A. Cunha/T. Schumacher
0.0 (48)
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Stevenson/R. Bacon/A. Milia/J. Hadley
0.0 (55)
    Nashaquitsa Rowing Club (A)
B. Potts/J. Cusack/K. Iscol/J. Born
0.0 (67)
    Long Beach Rowing Association (A)
D. Kerns/S. Hoadley/S. Milosevic/M. O'Donnell
0.0 (42)
    Unaffiliated (USA) (A)
H. Wyss/M. Teti/K. Worthington/J. Archibald
0.0 (62)
    Harvard University Boat Club (A)
0.0 (71)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
R. Lyons/C. Rubin/C. Jamieson/m. rugnetta
0.0 (52)
    Narragansett Boat Club (B)
B. Sandstede/M. Hamilton/J. Ryan/P. Evans
0.0 (57)
    Greenwich Crew (A)
J. Slabbert/A. Thomas/T. Geffs/P. Bogin
0.0 (50)
48 12:37 PM M YOUTH 4x Mens Youth Coxed Quad
40
49 12:57 PM M YOUTH 8+ Men's Youth Eights
85
50 1:27 PM M CHAMP 4+ Men's Championship Fours
19
51 M LW 4+ Men's Lightweight Fours
16
52 1:38 PM W CHAMP 4+ Women's Championship Fours
19
53 W LW 4+ Women's Lightweight Fours
16
54 1:55 PM M CHAMP 8+ Men's Championship Eights
32
55 M LW 8+ Men's Lightweight Eights
15
56 2:12 PM M COLLEGE 8+ Men's Collegiate Eights
35
57 2:26 PM W CHAMP 8+ Women's Championship Eights
27
58 W LW 8+ Women's Lightweight Eights
9
59 2:41 PM W COLLEGE 8+ Women's Collegiate Eights
28
60 2:55 PM M COLLEGE 4+ Men's Collegiate Fours
40
61 3:09 PM W COLLEGE 4+ Women's Collegiate Fours
40
DCPC2X 3:27 PM DC PC 2X Directors' Challenge Parent/Child Doubles
43
    Castle Semple Rowing Club (A)
A. Holmes/M. Holmes
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
J. Kershaw/A. Kershaw
 
    Molesey Boat Club (A)
M. Gillard/D. Gillard
 
    Composite: Narragansett, New York AC (A)
T. McGee/J. McGee
 
    SLO Rowing Club (A)
J. Bea/M. Bea
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
B. Fisher/R. Fisher
 
    Fat Cat Rowing Club (A)
S. Morss/A. Morss
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Kieffer/H. Kieffer/
 
    Cambridge Boat Club (A)
R. Murphy/S. Murphy
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Ippolito/N. Ippolito
 
    Unaffiliated (USA) (A)
W. Bass/K. Erickson
 
    Marin Rowing Association (A)
N. Laurberg/B. Laurberg
 
    NeuBayern Racing (A)
C. Eierle/A. Eierle
 
    Bulldog Rowing Club (A)
A. Millar/J. Millar
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Lofgren/E. Lofgren
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Amos/A. Amos
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
B. Clark/C. Clark
 
    Unaffiliated (USA) (A)
C. Wolfe/C. Wolfe
 
    Maine Rowing Association (A)
L. LeBourdais/P. LeBourdais
 
    Cambridge Boat Club (C)
B. Fountain/C. Fountain
 
    Cape Cod Youth Rowing (A)
L. Fournier/L. Fournier
 
    Cambridge Boat Club (A)
B. pieper/C. Pieper
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
M. Glaeser/K. Glaeser
 
    Calm Waters Rowing (A)
G. Hollings/C. Hollings
 
    Composite: Narragansett, Unaff. (USA) (A)
L. Evans/P. Lapage
 
    Koven Training Center (A)
L. Koven/J. Koven
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Bub/S. Bub
 
    Belmont Hill School (A)
a. richards/C. Richards
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
B. Moss/J. Moss
 
    Coeur d'Alene Rowing Association (B)
 
    Molesey Boat Club (A)
G. Pooley/H. Pooley
 
    Merrymeeting Community Rowing Association (A)
E. Anderson/S. Hornney
 
    Composite: Cantabrigian, Leys (A)
E. Auty-Jacklin/C. Auty-Jacklin
 
    Composite: Molesey, Eton (A)
H. pearson/A. Pearson
 
    Argonaut Rowing Club (A)
G. Molloy/K. Molloy
 
    Putney Town Rowing Club (A)
c. Taube/C. Allen
 
    Sammamish Rowing Association (A)
W. Spencer/W. Spencer
 
    Cambridge Boat Club (D)
A. Brem/L. Brem
 
    Composite: Oakland Strokes, Casitas Rowing
D. Davis/S. Davis
 
    Unaffiliated (USA) (C)
S. Lucas-Conwell/C. Lucas-Conwell
 
    Unaffiliated (USA) (B)
L. Stone/J. Stone
 
    Unaffiliated (USA) (A)
B. Roberts/J. Roberts
 
    Union Boat Club (C)
G. Rowe/W. Rowe
 
DCMX8 3:49 PM DC MX 8 Directors' Challenge Mixed Eight
38
    Beat Cancer Boat Club (A)
B. Tryon/S. Stitt/G. Kaplan/M. Sivigny/K. O'Connell/s. kaplan/O. Huxley/M. Nielsen/P. Besteman (Cox)
0.0 (44)
    Riverside Boat Club (B)
M. Schonewald/J. McGaffigan/N. Kurmakov/A. Hashway/T. Vandersteel/A. Belakovskiy/I. Zieff/C. Widgery/M. Floyd (Cox)
0.0 (46)
    Club Nautico De San Juan (A)
J. besser/C. Davies/L. Harwood/C. Sheehan/J. Forbes/S. Tucker/A. Zosuls/L. Shoop/M. McElhenney (Cox)
0.0 (37)
    Community Rowing, Inc. (D)
0.0 (27)
    Composite: San Diego RC, Münchener (A)
M. Eger/C. Callaghan/J. Deuschl/H. Weytjens/E. Dinsdale/L. Roth/D. O'Neill/J. Pederson/C. Turner (Cox)/
0.0 (48)
    RowZambezi Sculling Club (A)
L. Juckett/F. Highton/B. Garnett/M. McGovern/L. Reeve/A. Woods/B. Wettach/D. Brace/Z. De Toledo (Cox)
0.0 (32)
    Three Rivers Rowing Association (A)
M. McGuire/J. Bromberg/K. Stutz/R. Johnson/E. Bonn/R. Williams/E. Szigethy/N. Navta/N. Dolphin (Cox)
0.0 (53)
    Cambridge Boat Club (A)
C. Bishop/K. Grainger/G. Lindsay/K. MacKenzie/P. Stuart-Bennett/W. Scott/J. Van Blom/C. Hamlin/S. Perkins (Cox)
0.0 (58)
    Riverside Boat Club (A)
C. Covey/S. Batchelor/P. Heimlicher/J. Yasaitis/C. Ruane/A. Verheul/M. Allen/S. Cuddy/M. Choi (Cox)
0.0 (48)
    Composite: Potomac, Asheville Rowing Club, Sarasota Crew, All-American Rowing Camp, Palm Beach, Annapolis Junior Rowing (A)
C. Galvanek/A. Rouse/M. Muffelman/P. Hoyle/S. Walker/K. Ross/A. Marichal/V. Bryant/J. Nitterauer (Cox)
0.0 (44)
    Team Attager (A)
E. Diamond/P. Morelli/B. Mulvey/C. Dyke/P. Livingston/K. Mog/K. Broderick/R. Schofield/B. Baker (Cox)
0.0 (31)
    Power 10 Indoor Rowing Center (A)
M. Dreier/E. Burfeind/M. Puckly/S. Pape/L. Lana/T. Hazelton/A. Shepard/R. Jones/B. Moorcroft (Cox)/
0.0 (43)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Purcell/S. Dodge/D. Dickison/W. Hatch/B. Gardiner/S. Gulick/K. Weber/C. Nicklas/A. Reilly (Cox)
0.0 (56)
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/J. Withycombe/R. Williams/J. Carpenter/D. Setter/S. Wright/C. Lund/S. Copeland/J. Byrd (Cox)
0.0 (51)
    Pocock Rowing Center (A)
K. Berni/E. Phoun/T. Redd/A. Brassington/T. Leslie/K. Wojda/T. Craddock/C. Aguda/M. Read (Cox)
0.0 (40)
    Bulldog Rowing Club (A)
D. Potter/R. Sudduth/S. Kiesling/E. Stevens/J. Biglow/E. Kiesling/A. James/C. Labine/S. Bauer (Cox)
0.0 (59)
    Pelham Community Rowing Association (A)
0.0 (58)
    Lake Washington Rowing Club (A)
0.0 (32)
    Community Rowing, Inc. (B)
G. Holmes/E. Bender/B. Pape/K. Dutt/C. Lengauer/R. Ezzell/A. Phillips/E. McKenna/M. Ly (Cox)
0.0 (42)
    Cambridge Boat Club (C)
T. DeWitt/M. Duby/C. Petruzziello/G. Fargnoli/K. Maietta/P. Hoffman/A. Buchovecky/M. Watkins/C. Hanlon (Cox)
0.0 (38)
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Diab/N. Mehta/S. Ames/J. Guerra/C. Scott/J. St.Cyr/P. Robinson/A. Covelli/D. Snook (Cox)
0.0 (56)
    Johnson & Johnson Rowing Club (A)
C. Lombardo/N. Linzmayer/L. Breidenbach/S. Parlacoski/M. Whiting/N. Sachs/C. Oxley/J. Wardell/J. Fremed (Cox)
0.0 (39)
    University of Pittsburgh (C)
M. Giorgi/M. Oleksiuk/L. OLEKSIUK/K. Pearson/J. Oleksiuk/R. Nath/B. Murray/S. Lanken/A. Chacon (Cox)
0.0 (36)
    Cambridge Boat Club (B)
B. Crawford/T. Millay/E. Smith/H. Spindler/M. Meisner/S. Cowherd/N. Yannuzzi/L. Frazier/P. Yao (Cox)
0.0 (55)
    Unaffiliated (USA) (X)
K. Goetz/H. Brakke/J. Murrow/H. Barras/E. Adams/A. Rudolph/R. Kruse/N. Namkung/L. Woodward (Cox)
0.0 (41)
    Friends of WPI Rowing (A)
0.0 (53)
    Community Rowing, Inc. (E)
J. Hudanich/W. McGee/F. Schwarzer/R. Phillips/R. Pulsone/D. Jacobites/E. Flaherty/W. Thompson/J. Voss (Cox)
0.0 (44)
    Sag Harbor Community Rowing (A)
M. Marran/J. Mayur/C. Emery/H. Siebens/J. Brekelbaum/T. Walker/M. McKenney/C. Headrick/M. Grunfeld (Cox)
0.0 (24)
    Community Rowing, Inc. (Y)
P. Fischer-Groban/R. Lumpau/W. Miller/H. Scott/J. Patak/A. Augst/T. Vrablik/G. Fails/C. Velander (Cox)
0.0 (41)
    Composite: CRI, Unaff. (USA) (Y)
J. Gee/P. O'Dowd/K. Yevgen'yivna/A. Cunningham/K. Wright/M. Ciampa/L. Shing/C. Markwell/S. McGinnis (Cox)
0.0 (35)
    Ottawa Rowing Club (A)
L. Sukstorf/L. Essiambre/D. Boeckh/J. Turcot/D. Williams/K. Belisle/T. Weber/M. Dionne/J. Buchan (Cox)
0.0 (40)
    Community Rowing, Inc. (X)
K. Horahan/D. Suleymanov/K. Cho/T. Helgason/S. NECKORCUK/K. Waters-Clark/C. Chadowitz/C. Clark/I. Mersky (Cox)/
0.0 (34)
    Deep Dive (A)
Z. Liu/G. Zhou/T. Cui/Q. Fu/M. Hong/X. Wu/Y. Wang/C. Xiao/C. Secor (Cox)
0.0 (42)
    Community Rowing, Inc. (C)
C. Brooks/S. Braakman/G. Bacon/A. MacDonough/J. Nicoletti/E. Levy/J. Warren/J. Ellis/M. Livingston (Cox)/
0.0 (39)
    Zhejiang University Bumblebee Rowing Club (A)
y. Yang/j. Lu/x. Fang/y. Chen/h. He/l. Li/l. Lu/y. Shu/x. Zhou (Cox)
0.0 (42)
    Composite: New Haven, Tallahassee Rowing Club, Rock Creek, Quinsigamond RC, Gray Knights (A)
R. Budell/D. Low/J. Fitzwater/K. Ray/R. Dyer/R. McClure/M. Orrick/S. Kelly/A. Zettek-Sumner (Cox)
0.0 (66)
    Harvard Waves Rowing (A)
Y. Xiao/S. Hao/D. Yang/Y. Wang/Y. Mao/G. Zhuang/Q. Sun/M. Cui/S. Cardillo (Cox)
0.0 (28)
    The Row House (A)
G. Luczak/J. Gragg/E. Landy/S. Marchfeld/B. Lichter/M. Weaver/K. Slaughter/T. Brock/E. Alexander (Cox)
0.0 (29)
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change