54th Head Of The Charles

  • Hosted By Head Of The Charles
  • 2018 USRowing Sanctioned Regatta (Special)

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 20, 2018
1 7:45 AM M SR-VET 1X Men's Senior Veteran Singles I and II [70+]
50
2 8:05 AM W SR-VET 1X Women's Veteran I/II and Senior Veteran I/II Singles [60 - 69, 70+]
49
    Cambridge Boat Club
M. Zezza
 
    South End Rowing Club
D. Davis
 
    Washington Rowing School
C. Cole
 
    Riverside Boat Club
C. Widgery
 
    Pelham Community Rowing Association
L. Stirton Aust
 
    GMS Rowing Center
P. Meyer
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
V. Bialas/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Huber
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
K. Young/
 
    Swan Creek Rowing Club
P. Glover
 
    Vancouver Rowing Club
L. McCulloch/
 
    Narragansett Boat Club
D. Chute
 
    San Diego Rowing Club
C. Kemper/
 
    Community Rowing, Inc.
C. Pierce/
 
    College Club Seattle
J. Gardner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
L. Turner
 
    Pocock Rowing Center
J. Stone
 
    Colorado Rowing
M. Wurster/
 
    Narragansett Boat Club
R. Berenson/
 
    Cambridge Boat Club
M. Hooper
 
    Upper Valley Rowing Foundation
P. Sadler/
 
    Narragansett Boat Club
B. Green
 
    Cambridge Boat Club
C. Corkery/
 
    Cambridge Boat Club
J. Morse/
 
    Upper Valley Rowing Foundation
L. Marshall
 
    Maritime Rowing Club
M. Flaherty-Ludwig
 
    Cambridge Boat Club
B. SASHIN
 
    Vesper Boat Club
M. Karl
 
    Gentle Giant Rowing Club
J. Truesdell Ellis
 
    Whitemarsh Boat Club
D. Parenti
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
W. MacPherson
 
    San Diego Rowing Club
A. Brian
 
    Cambridge Boat Club
S. Johnson
 
    Union Boat Club
P. Chang
 
    Indianapolis Rowing Center
W. Vik
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
B. Burtt-Greenberg
 
    Narragansett Boat Club
S. Cutts
 
    Ridley Graduate Boat Club
L. Krahulec/
 
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters
J. Brown
 
    Conibear Rowing Club
R. Pratt/
 
    Green Mountain Rowing Club
D. Hanks
 
    Rowing Club Bern
K. Imboden
 
    North Palm Beach Rowing Club
S. Blackall
 
    Lake Washington Rowing Club
S. Kinne
 
    Lincoln Park Boat Club
M. Willmott
 
    Potomac Boat Club
l. porter/
 
    Cambridge Boat Club
A. Sanders-Fleming
 
    Martha's Moms Rowing Club
E. Runde
 
    Cambridge Boat Club
L. Frazier
 
3 8:36 AM M VET 1X Men's Veteran Singles I and II [60+]
62
4 9:03 AM M GM 1X Men's Grand Master Singles [50+]
56
5 9:23 AM W GM 1X Women's Grand Master Singles [50+]
43
    Calm Waters Rowing
C. Hollings
 
    New Haven Rowing Club
M. Carr
 
    Whistler Rowing Club
M. Harriman
 
    Greenwich Crew
M. McCormack
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
G. Haines-Sharp
 
    Rocky Mountain Rowing Club
K. Gress
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. de Biasi
 
    Detroit Waterfront Rowing Association
R. Kirchhoff/
 
    Hudson River Rowing Association, Inc.
E. Acworth
 
    Cambridge Boat Club
N. Strom
 
    Community Rowing, Inc.
 
    Cambridge Boat Club
B. Harling/
 
    Pettipaug YC Rowing
K. Elfstrom
 
    Maritime Rowing Club
H. Parkhurst/
 
    Cambridge Boat Club
L. Pierce
 
    Cambridge Boat Club
M. Farrell/
 
    University Barge Club
D. Eringis
 
    Genesee Rowing Club, Inc.
E. Perry
 
    Megunticook Rowing
A. Wilton
 
    Narragansett Boat Club
L. Evans
 
    Capital Rowing Club
R. Hollins
 
    Independence Rowing Club
A. Petrella
 
    Whitemarsh Boat Club
A. McBlane
 
    Potomac Boat Club
C. Dinion
 
    Minneapolis Rowing Club
L. Crandall
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Davis
 
    Guelph Rowing Club
M. Richardson
 
    Vesper Boat Club
M. Tranel
 
    Sammamish Rowing Association
A. Creighton/
 
    Narragansett Boat Club
T. Hogan
 
    Maritime Rowing Club
H. Johnston/
 
    Yarmouth Rowing Club
C. Coughlan
 
    Cambridge Boat Club
S. Remmler
 
    Washington Rowing School
L. Arnold/
 
    Willamette Rowing Club
B. Kronick
 
    612endurance Racing
K. Green
 
    Marlow Rowing Club
A. Rice
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
 
    612endurance Racing
J. LaMere/
 
    Cambridge Boat Club
k. Andres
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
A. Mikkola
 
    Narragansett Boat Club
J. Martin
 
    Dallas Rowing Club
K. Elting
 
6 9:47 AM M SM 8+ Men's Senior Master Eights [50+]
63
7 10:09 AM W SM 8+ Women's Senior Master Eights [50+]
44
    Chinook Performance Racing (A)
D. Davis/N. Dynan/H. Friel/M. Scully/D. Noonan/J. Lancaster/K. Hurd/C. Graubard/S. Puddicombe (Cox)
 
    BMA Boat Club (A)
A. Thies/S. Dupcak/D. Kemper/J. Hathaway/J. Dickson/E. Mastrianni/S. VanderMeer/S. Edmunds/C. Bassler (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
E. Shanower/M. Laugen/E. McDowell/A. McBride/J. Spiro/S. Mathison/S. Keller/F. Smith/J. Gesch (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
C. Scull/K. Stoddard/J. Huffman/B. Hills/M. Coffren-Barton/M. Yount/L. De Leuw/M. Anderson/T. Ultican (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
B. Seaton/J. Powers/M. Goodlett/K. Skanderup/D. Klein/S. Smith/K. Johnson/T. Vagen/I. Pearce (Cox)/
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/S. Copeland/K. Wojda/P. Shen/M. Westermeyer/M. Gamburd/L. Mand/E. Slikas/J. Byrd (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Crisler/T. Stevens/C. Keller/L. Moser/J. Rayl/T. Neider/N. Johnston/P. Mazzuca/A. Shotwell (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/Z. Macomber/E. Lanske/S. Eden/A. Bogaard/N. Martinsen/L. Heffernan/S. DeWalt/L. Huggenvik (Cox)
 
    Don Rowing Club (A)
S. Farwell/M. LaForme/C. Simms/C. Strachan/M. Dunlop/L. Soucy-Fraser/V. Faccani-von Buren/G. Bin/J. Mckernan (Cox)/
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Kellogg/E. Goodman/M. Butler/P. Watson/G. Schiffman/M. Haronian/J. Hubbard/L. Curtis/L. Rinaldi (Cox)/
 
    North Suburban Crew, Inc. - Woodlands Academy (A)
E. Butler/D. McClanahan/K. Saitelbach/M. Corboy/P. Lanphier/K. Hayley/J. Bowe/M. Troy/M. Rane (Cox)
 
    Etats Unis Rowing Club (A)
E. Hamann/C. Bower/H. Metcalf/K. Thorsness/J. Marshall/N. Storrs/C. Brown/P. Bailey/H. Hatton (Cox)
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
 
    Radcliffe Alumnae Rowing Association (A)
S. Mahan/C. Han/D. Henry/R. Hyson/E. Kryder-Reid/A. Pugh/V. Lang/E. Wilder/R. Millman (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
C. Fisher/D. Barnes/C. Hamilton/L. Hafner/L. Hoffman/T. Capozzola/L. Cianfarani/C. Holland/M. Hart (Cox)/
 
    1980 Rowing Club (A)
S. Hooten/A. Jonik/S. Hingley/N. Vespoli/E. Miles/J. Geer/E. Kent/C. Geer/K. Smith (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/T. Walhart/L. Weidner/K. Boyd/P. Scott/J. Panko/R. Lenczowski/J. Vanneman/A. Hubbell (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (A)
K. Brown/S. Kendall/A. James/L. Detlefsen/R. Sudduth/N. Streeter/N. Butterfield/K. Fowks/E. Driscoll (Cox)/
 
    Northampton Community Rowing (A)
N. Blake/S. Linowski/L. Hannum/K. Elinevsky/L. glading-dilorenzo/M. Sanderson/W. Bernstein/G. DiFulvio/E. Kazimer (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
P. Kelling/E. O'Rourke/V. Sesler/S. Woods/c. derrico/J. Carmody/S. Sales/D. Orlando/J. Howard (Cox)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
B. Balenger/K. Juhlin/C. Pope/M. Chambers/J. Watson/N. Jarvis/M. Shepatin/B. Smith/S. Specht (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Fichtner/R. Jackson/L. Gaines/K. Waters/H. Smith/C. Holdorf/J. Salwasser/S. O'Connor (Cox)/
 
    Sydney Harbour Stars (A)
G. O'Malley/J. Pollett/R. Ijpma/C. Macdonald/L. Nisbett/K. Liljeqvist/J. Pendleton/S. O'Malley/P. Titterton (Cox)/
 
    Commercial RC (A)
J. Kelly/A. Hoppner/L. Dwan/V. Leary/J. Cook/M. Fenn/L. Street/K. Parker/P. Dixon (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Walinga/J. Platt/s. corley/m. mcbean/k. worthington/c. miller/B. Taylor/K. Barnes/k. mcqueen (Cox)
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Recovery on Water, Inc. (A)
T. Hoffmann/J. Neal/S. Donovan/J. Brown/L. McNally/K. Anderson/l. atterberry/N. Clark/M. Bernardo (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
R. Katz/S. Berry-Gorelli/M. Woodrow/T. Scherpbier/K. Sheep/M. Morris/R. Cahill/L. Chisholm/J. Tachau (Cox)
 
    Putney Town Rowing Club (A)
C. Auty-Jacklin/C. Allen/M. Mortimer/S. Frehe/L. Parker/C. Hitchen/S. Pictor/H. Macpherson/I. Senthilnathan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. McKenna/C. Forrester/L. Van Orden-Rudberg/T. Diab/D. Simek/C. Martini/M. Mance/P. Robinson/A. Taus (Cox)
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
J. Janusz/J. Osterwisch/E. Psarouthakis/M. Perrett/J. Hutton/G. Lam/L. Thompson/K. Cook/E. Kurcz (Cox)
 
    Long Beach Rowing Association (B)
V. Miller/C. Phelps/K. Duggan/T. Bickford/T. Luther/A. Parsons/V. Wegener/J. Martin/T. Glidden (Cox)/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. Appelget/R. Johnston-Zimmer/C. Cohen/c. spicer/C. Baldino/T. Gruber McDonough/N. Gajewski/E. Tormey/L. Glogoff (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
H. McFie-Simone/A. Franklin/A. Lawrence/A. Hurwitz/G. Kaufman/I. Greenberg/F. Papandrew/N. Dormans/D. Culhane (Cox)
 
    Cotting Company (A)
 
    Long Beach Rowing Association (A)
G. Malacrida/H. Frykman/R. Alexander/D. Birch/J. Pendleton/J. Snyder/A. Strobridge/M. PERROT/A. Chacon (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
K. Ray/V. Kehlenbeck/J. Udove/J. Demers/A. Gray/b. oneill/M. Dowd/P. Cotting Kitty/A. Zettek-Sumner (Cox)
 
    Tribesmen (A)
A. Lockwood/A. Gormley/G. Carolan/R. Bell/M. Wells/B. Gregersen/C. Buchanan/S. Herron/K. Carolan (Cox)
 
    Downing College Boat Club (A)
C. Winter/K. Panter/E. Nelson/M. Hood/E. Bostock/S. Hubbard/H. Arnold/K. Bowman/K. Woolterton (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Safranek/R. Atkinson/S. Beshlian/L. Illingworth/A. Dalrymple/A. Phillips/M. Maxwell/A. Wells/M. Rutherford (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
A. Moore/K. Malcolm/C. McHugh/C. Battani/L. Thoron/Y. Taskor/W. Dietrich/C. Stockly/K. Anderson (Cox)
 
    Quinsigamond Rowing Club Inc. (A)
A. Sullivan/P. Sims/A. Maloney/B. Hay/S. O'Toole/S. Davis/R. Russo/K. Acciari/K. Barnett (Cox)/
 
8 10:28 AM M SM 4+ Men's Senior Master Fours [50+]
49
9 10:46 AM W SM 4+ Women's Senior Master Fours [50+]
43
    Cambridge Boat Club (A)
C. Sands-Bohrer/L. Muri/O. Huxley/J. Sacheck-Ward/A. Cox (Cox)
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
J. Aguirre/K. Gheno/V. DeSanta/F. Rubenstein/M. Setchko (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
R. Carroll/A. Boucher/E. Dade/A. Bracken/E. Bernal (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
C. Cody/A. Lawrence/K. Glover/J. Zimmer/H. Franklin (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
A. Hunt/T. Hartert/N. Dustman/K. Goforth/V. Felso (Cox)
 
    Alexandria Community Rowing (A)
M. Cato/P. Jones/B. Simonen/C. Swartz/K. Snyder (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Teschke/T. Miller/S. Solaro/B. Calvert/G. Carrillo (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
J. Lacey/L. Wasserman/K. Stenersen/R. Winn/J. Eckert (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
A. Genden/M. Himes/L. Dobbin/D. Herman/V. Fu (Cox)/
 
    Chinook Performance Racing (A)
E. Erbelding/P. Merkle/E. Cassella/M. Wehtje/H. Boudreaux (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Covelli/C. Egan/L. Quinchia/J. Smith/E. Conover-Prentiss (Cox)
 
    Early Lights Rowing Club (A)
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
J. Conn/B. Green/M. Leonard/C. Jacobs/H. Hendricks (Cox)
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
T. Cleary/M. Nielsen/J. Phair/S. Guy/D. Woods (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Dodge/V. Morest/E. Brennan/S. Durno/A. Reilly (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Burton/K. Danielsson/A. Livengood/C. Clark/S. Bloom (Cox)/
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Randel/I. van Wijngaarden/W. Woolf/D. Pushner/C. Ames (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Verheul/L. Reynard/J. Hayes-Cha/C. Higgins/E. McElroy (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
Z. Brookes/L. Suplick/R. Ford/M. Mark/A. Deem (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Sheckler/T. Morgan/P. Sparling/I. Baker/N. Yamamoto (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (B)
K. Donlan/L. Adams/C. Doyle/D. Cogill/M. Alandydy (Cox)/
 
    Avalon Rowing Club (A)
E. Szigethy/P. Higgins/A. Randall/M. Ulsh/U. Kapp (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
M. Wilkie/M. Markarian/M. Elsberg/L. Hastings/D. Lloyd (Cox)
 
    Watercat Rowing Club (A)
A. Smith/B. Connolly/D. Holman/M. Armstrong/K. Durm (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Mitroff/M. Glaeser/C. Augst/L. wahba/K. Glaeser (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
K. Tetlow/S. Toler/T. Hogan/M. Meigs/K. Nieman (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Polis/L. Place/S. Spens/K. Winter/L. Caldwell (Cox)
 
    Long Beach Rowing Association (A)
J. Levy/R. Ballough/N. HAYES/S. Ross/L. Roman (Cox)/
 
    Prince William Rowing Club, Inc. (A)
J. Hyzy/J. DiGrazia/K. Golden/J. Powell/M. Mabeus (Cox)/
 
    North Suburban Crew, Inc. - Woodlands Academy (A)
T. Alford/m. krause/R. Kunkler/S. Azure/K. Moy (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
D. Peszek/E. Davis/P. Greene/R. Miller/A. Granse (Cox)
 
    Narragansett Boat Club (A)
S. Faasse/F. Middendorf/S. Rutherford/C. Browning/M. Wilson (Cox)/
 
    Avalon Rowing Club (A)
G. Teborek/M. Wooten/M. Friend/C. Mannix/K. Downey (Cox)
 
    Rock Creek Rowing, Inc. (A)
P. Kristal/E. Grant/J. Wolf-Rodda/C. McMahon/D. Boucher (Cox)
 
    Boulder Community Rowing, Inc. (A)
V. Platzer/E. Carson/M. Bella/D. McCabe/K. Lewis (Cox)/
 
    San Diego Rowing Club (A)
F. Kaper/K. Czajkowski/E. Dinsdale/J. Pederson/C. Turner (Cox)/
 
    Genesee Waterways Center, Inc. (A)
B. Burchill/H. Byrne/K. Chaban/N. Strelau/H. Evans (Cox)
 
    Georgian Bay Rowing Club (A)
B. Tenn/N. Fischer/C. Huet/D. Baillie/E. Huet (Cox)
 
    Boulder Community Rowing, Inc. (A)
B. Guccione/L. Brown/A. Clark/M. Howe/W. Gutcher (Cox)/
 
    Gentle Giant Rowing Club (A)
J. Gaviria/E. Jackson/W. Stopps/J. Juskalian/C. Nunes (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Bradshaw/S. Gilson/C. Aguda/J. Gormley/A. MacDonald (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
C. Clarke/A. Sassaman/E. Smoliga/C. Furton/C. Glastris (Cox)
 
10 11:10 AM M MSTR 2X Men's Master Doubles [40+]
15
11 11:19 AM M SM 2X Men's Senior Master Doubles [50+]
40
12 11:37 AM W MSTR 2X Women's Master Doubles [40+]
15
    Riverside Boat Club
T. Vandersteel/A. Belakovskiy
 
    Riverside Boat Club
A. Lanfer/S. White
 
    Cambridge Boat Club
M. Scannell/J. Sacchetti
 
    Cambridge Boat Club
C. Collins/B. Grant
 
    Argonaut Rowing Club
T. Brooks/J. Ellis
 
    Community Rowing, Inc.
C. Baker/C. Lal/
 
    Vesper Boat Club
E. Saint Clair/L. Meyer
 
    Western Reserve Rowing Association
K. Connor/S. Romilly
 
    Composite: Riverside, PNRA/Mercer
H. Gehman/K. Ackerman
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
 
    Quinsigamond Rowing Club Inc.
S. St. Pierre/A. Mehr
 
    Atlanta Rowing Club, Inc.
K. Perkins/D. Wilson
 
    Washington Rowing School
A. McCrudden/C. Stoner
 
    Vesper Boat Club
M. Hilton/J. Mussio
 
    Hudson River Rowing Association, Inc.
J. Bernier/L. Alphonse
 
13 11:47 AM W SM 2X Women's Senior Master Doubles [50+]
36
14 12:04 PM M MSTR 1X Men's Master Singles [30+]
21
15 12:15 PM M SM 1X Men's Senior Master Singles [40+]
37
    Carnegie Lake Rowing Association
H. Halvorson
 
    Koven Training Center
J. Koven
 
    Maritime Rowing Club
J. Watkins
 
    Club Nautico De San Juan
A. Zosuls
 
    Cambridge Boat Club
G. Myhr
 
    Whitemarsh Boat Club
K. Wobeser
 
    Dolphin Club
T. Loughlin
 
    Unaffiliated (USA)
D. Deschenes
 
    Beat Cancer Boat Club
M. Sivigny
 
    Vesper Boat Club
G. Kaplan
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
M. Van Der Heide
 
    Cambridge Boat Club
W. Castle
 
    Union Boat Club
A. Adam/
 
    Riverfront Recapture, Inc.
P. Fitzgerald
 
    Cambridge Boat Club
K. Itrato
 
    Green Mountain Rowing Club
E. Breiland
 
    Union Boat Club
S. Glick
 
    Maritime Rowing Club
A. Sherman
 
    Union Boat Club
W. Rowe
 
    Harvard Sculling Club
P. Cannistraro
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
Z. DePace
 
    Miami Rowing Club
X. Garijo
 
    Don Rowing Club
A. Bellerby
 
    Lincoln Park Boat Club
T. Shumaker/
 
    Community Rowing, Inc.
K. Dutt
 
    Thames Rowing Club
T. Andreesen
 
    Rondout Rowing Club, Inc.
C. Perez
 
    West Side Rowing Club
K. Dorn
 
    Shandon Boat Club
N. Alcock
 
    Rudergesellschaft Wiking Berlin
C. Brzeski
 
    Unaffiliated (USA)
S. Irish
 
    Riverside Boat Club
J. Bers
 
    Lake Union Crew
A. Faulds
 
    Duxbury Bay Maritime School
O. Rosenbladt
 
    Lake Washington Rowing Club
J. Tigani
 
    Miami International RowHouse
A. Touzard
 
    White Rock Boathouse, Inc.
L. Prado
 
16 12:27 PM W MSTR 1X Women's Master Singles [30+]
17
    Unaffiliated (USA)
L. Palmer/
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
E. Rockett
 
    New York Athletic Club
K. Donoho
 
    ZLAC Rowing Club, LTD
M. Deja
 
    Whitemarsh Boat Club
J. McAlear
 
    Lincoln Park Boat Club
S. Minc/
 
    Cambridge Boat Club
F. Galie'
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
R. Armenta
 
    Mystic River Rowing Club
A. Miller/
 
    Alexandria Community Rowing
A. Mikolajewski
 
    Kölner Ruderverein von 1877 e.V.
W. Gebauer
 
    Guelph Rowing Club
P. Schachter
 
    Vesper Boat Club
M. Folco
 
    Union Boat Club
C. Sheehan/
 
    Medway Towns Rowing Club
R. Aisthorpe/
 
    Maine Rowing Association
A. Chase
 
    Sarasota Scullers
L. Corbett
 
17 12:38 PM W SM 1X Women's Senior Masters Singles [40+]
32
    Vesper Boat Club
S. Kaplan/
 
    St. Catharines Rowing Club
M. Prince
 
    Riverside Boat Club
B. McConarty
 
    Union Boat Club
C. Infantino
 
    Long Beach Rowing Association
S. Kline
 
    Dolphin Club
R. Perry
 
    Peachtree City Rowing Club
M. Gradek
 
    City of Bristol (UK) Rowing Club
H. Fullman
 
    Merrimac River Rowing Association
E. Lallemand
 
    Gainesville Area Rowing, Inc.
J. Figueroa
 
    Cambridge Boat Club
M. Watkins
 
    Union Boat Club
M. Sorensen/
 
    South End Rowing Club
K. Pross
 
    Greater Houston Rowing Club
M. Immanivong
 
    Capital Rowing Club
 
    Carnegie Lake Rowing Association
V. Oomen
 
    Walton Rowing Club
A. Jackson
 
    Leichhardt Rowing Club (NSW)
A. Cicognani
 
    Tulsa Rowing Club
D. Sturd
 
    St. Louis Rowing Club
L. Perry
 
    Annapolis Rowing Club, Inc.
B. Tansey
 
    Nicole Stimpson
N. Stimpson
 
    California Yacht Club
S. Karasik/
 
    612endurance Racing
D. Johnson
 
    RowAmerica Greenwich
J. Shepherd/
 
    Vesper Boat Club
D. Anders
 
    Alexandria Community Rowing
K. Gonyea
 
    Cambridge Boat Club
R. TurriVise
 
    The Bedford Rowing Club
R. Armstrong/
 
    Mortlake Anglian & Alpha Boat Club
Z. Brass
 
    Fredericton Rowing Club
J. Lawrence
 
    Glebe Rowing Club
J. Harris/
 
18 12:56 PM M ALUM 8+ Men's Alumni Eights
48
19 1:15 PM W ALUM 8+ Women's Alumni Eights
38
20 1:33 PM M CLUB 4+ Men's Club Fours
55
21 1:53 PM W CLUB 4+ Women's Club Fours
54
22 2:19 PM M CLUB 8+ Men's Club Eights
36
23 2:33 PM W CLUB 8+ Women's Club Eights
33
24 2:49 PM M MSTR 4+ Men's Master Fours [40+]
33
25 3:03 PM W MSTR 4+ Women's Master Fours [40+]
23
26 3:20 PM M MSTR 8+ Men's Master Eights [40+]
21
27 3:31 PM W MSTR 8+ Women's Master Eights [40+]
16
28 3:43 PM M CHAMP 2X Men's Championship Doubles
20
29 3:53 PM W CHAMP 2X Women's Championship Doubles
21
    ARION
M. McAuliffe/L. Keane
 
    Riverside Boat Club
H. Saeger/J. Zieff
 
    Triad United Rowing Association
G. Bergamasco/G. Nencini
 
    Composite: Craftsbury, USTC - Princeton
J. Forbes/E. Sonshine/
 
    ARION
R. Springer-Miller/J. Rigothi
 
    Composite: Cambridge, Riverside
K. Woodacre/C. Gross
 
    Odder Roklub
C. Pultz/J. Rasmussen
 
    Aviron Grenoblois
L. Tarantola/N. Kober
 
    Roforeningen KVIK
A. Andersen/N. Juul-Hindsgaul
 
    Fulham Reach Boat Club
M. Wilson/J. Eddie
 
    1927 Cambridge
C. Seeliger/V. Futoryanova
 
    Sudbury Rowing Club
H. Chase/E. Jago/
 
    Bonner Ruder-Gesellschaft e.V.
H. Bornschein/B. Jonischkeit
 
    Vesper Boat Club
J. Lonchar/A. Fogarty/
 
    Community Rowing, Inc.
J. Malloy/R. McCloskey
 
    Resilient Rowing Club
M. Passacantando/S. Haines
 
    Rocky Mountain Rowing Club
N. Genaud/N. Ormond
 
    Renton Rowing Center
D. Tacionyte/L. Berni/
 
    Marist College Crew
S. Ford/B. Winby
 
    Ottawa Rowing Club
A. Pastic/S. Ackert/
 
    ARION
M. Hummel/A. Johnson
 
30 4:04 PM M CHAMP 1X Men's Championship Singles
33
    Craftsbury Sculling Center
J. Graves
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
L. Rein
 
    University of California, Santa Barbara (Alumni)
L. Wilhelm
 
    Wairau Rowing Club
R. Manson
 
    West End Rowing Club
M. Drysdale
 
    Skibbereen Rowing Club
G. O'Donovan
 
    Donau Ruder Club Ingolstadt
O. Zeidler
 
    VK Croatia
D. Martin
 
    Penn A.C. Rowing Association
G. Ansolabehere/
 
    Lincoln Park Boat Club
A. Campbell
 
    Seattle Rowing Center
D. Lee
 
    Potomac Boat Club
P. Schmidt
 
    Community Rowing, Inc.
A. Randall
 
    Unaffiliated (USA)
A. Dillon
 
    New York Athletic Club
D. Smith
 
    Merrimac River Rowing Association
A. Raitto
 
    Penn A.C. Rowing Association
J. Keen/
 
    Riverside Boat Club
K. Meador/
 
    Penn A.C. Rowing Association
E. Frid
 
    Queen's University
G. Stone
 
    Oklahoma City High Performance Center
M. Koehler/
 
    Argonauten Ruderclub Meppen
S. Tieben
 
    Riverside Boat Club
C. Revell
 
    Penn A.C. Rowing Association
J. Liu
 
    Vesper Boat Club
J. Kirkegaard
 
    University of Washington
 
    Osprey Rowing Club
 
    ARION
L. Casey
 
    Unaffiliated (USA)
A. Treubert
 
    VCU Crew Club
T. Johnson
 
    Newport Aquatic Center
N. Trojan
 
    Malta Boat Club
L. Futterman
 
    University of Pittsburgh
Z. Petronic
 
31 M LW 1X Men's Lightweight Singles
20
32 4:19 PM W CHAMP 1X Women's Championship Singles
28
    Cambridge Boat Club
G. Stone
 
    USRowing Training Center - Princeton
F. Mueller
 
    USRowing Training Center - Princeton
K. Kohler
 
    Cambridge Boat Club
M. Jones
 
    Sudbury Rowing Club
C. Zeeman
 
    VST Völkermarkter Sport und Turnverein Sektion Rudern
M. Lobnig
 
    Southern California Scullers Club
M. Fellows
 
    Potomac Boat Club
E. Schmieg/
 
    ARION
K. Soucek
 
    USRowing Training Center - Princeton
E. Huelskamp
 
    Potomac Boat Club
M. Fili
 
    Unaffiliated (USA)
 
    Community Rowing, Inc.
D. Hansen
 
    Craftsbury Green Racing Project
A. Spaulding
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
T. Goetzinger
 
    ARION
M. Kisting
 
    Upper Valley Rowing Foundation
H. Robbins
 
    Carnegie Lake Rowing Association
J. Sorli
 
    Union Boat Club
C. Davies
 
    ARION
K. Wagner
 
    Tideway Scullers School
K. Erickson
 
    Cambridge Boat Club
S. Bohrer
 
    Vesper Boat Club
C. Forman
 
    Cambridge Boat Club
 
    Argonauten Ruderclub Meppen
F. Hämmerling
 
    Vesper Boat Club
s. imsdahl
 
    Queen's University
L. Munro
 
    ARION
K. Flynn
 
33 W LW 1X Women's Lightweight Singles
16
    Ridley Graduate Boat Club
C. Pauls
 
    GMS Rowing Center
M. Copenhaver/
 
    Riverside Boat Club
L. Ayers
 
    Craftsbury Sculling Center
J. Mcilvane
 
    Riverside Boat Club
J. Sager
 
    Vesper Boat Club
H. Samaniego/
 
    Riverside Boat Club
E. Martin
 
    Riddle Point Rowing Association
M. Waddle
 
    Oklahoma City High Performance Center
K. Gibbons
 
    Skibbereen Rowing Club
O. Hayes
 
    Union Boat Club
M. Karr-Warner
 
    Sarasota Crew
J. Hyne
 
    North Star Rowing Club
J. Pelham
 
    Penn A.C. Rowing Association
K. Schiro/
 
    RowLA
A. Abreu Motta/
 
    Seattle Rowing Center
S. Taylor/
 
34 4:36 PM MX PARA 4+ Mixed Legs/Trunk/Arms Fours
1
35 MX INCL 4+ Mixed Inclusion 4+
4
Sunday, October 21, 2018
36 7:45 AM MX INCL 2x Mixed Inclusion 2x
15
37 TA 2X Trunk/Arms Doubles
0
38 8:08 AM M YOUTH 1X Men's Youth Singles
37
39 8:24 AM M CLUB 1X Men's Club Singles
33
40 8:37 AM W YOUTH 1X Women's Youth Singles
32
41 8:50 AM W CLUB 1X Womens Club Singles
22
42 9:04 AM W YOUTH 4+ Women's Youth Fours
85
DCW4X 9:40 AM DC W 4X Directors' Challenge Women's Quads
35
43 9:58 AM W YOUTH 4X Womens Youth Coxed Quad
42
44 10:19 AM W YOUTH 8+ Women's Youth Eights
85
DCMX2X 10:52 AM DC MX 2X Directors Challenge Mixed Doubles
40
    Cambridge Boat Club (A)
L. Pierce/J. Randle
0.0 (60)
    Unaffiliated (USA) (B)
P. Kaufer/K. DeLuca
0.0 (48)
    Narragansett Boat Club (A)
e. geyh/A. Bumstead
0.0 (58)
    Farmington Valley Rowing Association (A)
R. McMahon/K. Ouellette
0.0 (32)
    RowAmerica Greenwich (A)
L. Auger/S. Allgood
0.0 (28)
    Cambridge Boat Club (B)
L. Skibo/D. Chernoff
0.0 (59)
    Greenwich Crew (B)
J. Woody/S. Mills/
0.0 (43)
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Hettler/J. Moss
0.0 (49)
    OKC Riversport (A)
A. Clark/A. Rupert
0.0 (52)
    Narragansett Boat Club (A)
A. Arena/M. Berkson
0.0 (54)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
S. Rivkees/J. Figueroa
0.0 (51)
    Texas Rowing Center (A)
L. McGee/E. Cornet/
0.0 (44)
    Greenwich Crew (A)
M. Tebay/M. McCormack
0.0 (64)
    612endurance Racing (A)
S. Michals/S. Michals
0.0 (64)
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/J. Norris
0.0 (63)
    Minneapolis Rowing Club (A)
B. Gustafson/J. Cooper
0.0 (59)
    Swan Creek Rowing Club (A)
S. Platt/A. Dinan
0.0 (52)
    Lincoln Park Boat Club (B)
T. Opferman/M. Willmott
0.0 (61)
    Vesper Boat Club (A)
T. Simon/S. Scott
0.0 (63)
    Cambridge Boat Club (C)
A. Sanders-Fleming/D. Sanders-Fleming
0.0 (62)
    Rivanna Rowing Club, Inc. (A)
C. Collins/H. Kerner
0.0 (70)
    Mt. Baker Crew (A)
R. Tilghman/H. Tilghman
0.0 (43)
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/M. Wurster
0.0 (76)
    Blue Star Boat Club (A)
S. Bockelmann/F. Gill
0.0 (30)
    Bulldog Rowing Club (A)
R. Kunkler/R. Kunkler
0.0 (54)
    Lake Union Crew (A)
A. Wopat/A. Faulds
0.0 (53)
    Composite: Riverside, Swan Creek RC (A)
A. Albanir/K. Albanir
0.0 (37)
    Essendon Rowing Club (A)
B. Nugent/S. Nugent
0.0 (43)
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Dadd/C. Sutter
0.0 (56)
    Composite: Danske Studenters Roklub, Odder (A)
J. Rasmussen/M. Rasmussen
0.0 (38)
    Row Brevard Inc. (A)
B. Crossley/A. Francis
0.0 (46)
    Potomac Boat Club (A)
0.0 (63)
    Riverside Boat Club (A)
C. Cavallo/S. Wolf/
0.0 (35)
    Upper Valley Rowing Foundation (B)
J. Greenly/L. Marshall
0.0 (69)
    San Diego Rowing Club (A)
G. Bolitho/K. Bolitho
0.0 (37)
    Argonauten Ruderclub Meppen (A)
H. Bornschein/S. Tieben
0.0 (27)
    St. Catharines Rowing Club (A)
B. Thorne/V. Moors
0.0 (53)
    Station L Rowing Club (A)
K. Bott/A. Glasfeld
0.0 (47)
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
D. Hannam/D. Ruml
0.0 (62)
    Cambridge Boat Club (B)
C. Zezza/M. Zezza
0.0 (71)
45 11:14 AM M YOUTH 2X Men's Youth Doubles
44
46 11:28 AM W YOUTH 2X Women's Youth Doubles
43
    Y Quad Cities Rowing (A)
T. English/D. Evans/
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
B. Morley/E. Mask/
 
    California Yacht Club (A)
D. Brattesani/A. Lange/
 
    South Niagara Rowing Club (A)
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
T. Lee/L. Howe
 
    Cambridge Boat Club (A)
E. McDonald/M. Rodriguez/
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Lay/A. Underdahl
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Feldman/T. Andris
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
E. Beaulne/O. Sommer
 
    GMS Rowing Center (A)
L. Blyn/G. Flanagan
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Noble Shriver/E. Hamilton
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
 
    Lincoln School (A)
M. Weaver/A. Gorriaran/
 
    Miami International RowHouse (A)
G. Amato/R. Sands
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Bai/D. Marlin Andrews
 
    Warrington Rowing Club (A)
E. Stanhope/L. Myers
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
T. Bryan/O. Merolle
 
    The American School in London (A)
A. Bake/K. Lubkeman
 
    Niagara Falls Rowing Club (A)
E. Leavens/L. Nuccitelli
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
S. Pitfick/K. Warren
 
    612endurance Racing (A)
I. Smith/G. Morrow/
 
    Manchester Rowing Alliance (A)
S. Eckerson/H. Martinelli
 
    Fairfax High School Crew (A)
M. Anderson/N. Buice
 
    Cooper Training Center (B)
R. McDonnell/E. Caton
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
O. Schaertl/M. Mitchell
 
    Connecticut Boat Club (A)
G. Moore/W. Short
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
L. Henshaw/C. Carmody/
 
    The Agnes Irwin School (A)
P. Bond/E. Bonner
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
M. Ma/n. herrera-ross
 
    RowAmerica Greenwich (A)
A. Freeman/A. Ragals
 
    Ready Set Row, LLC (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
G. Grassi/G. DeMartino
 
    Burnaby Lake Rowing Club (A)
 
    Lake Quinsigamond Community Rowing (A)
M. Ostrowski/A. McElroy
 
    University Barge Club (A)
M. Fischer/C. Friedlander/
 
    Seattle Rowing Center (A)
K. Edwards/E. Andrews
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
M. Lahr/S. Ritchie/
 
    First Coast Rowing Club (A)
D. Forbes/I. Haueter
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. lyda/A. Mico
 
    Cambridge Boat Club (B)
M. Kokot/C. Mungovan
 
    The American School in London (A)
E. Lambden/C. Parkinson
 
    Orleans Sweeps and Sculls (A)
M. Czech/L. Handy
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
M. Beghtol/K. VanderWeele/
 
47 11:47 AM M YOUTH 4+ Men's Youth Fours
85
DCM4X 12:22 PM DC M 4X Directors' Challenge Men's Quads
36
    Composite: Vesper, New York AC, Texas Rowing Center (A)
S. Borchelt/M. Knifton/J. Kirkegaard/L. Futterman
0.0 (36)
    Fruit Loops Rowing Association (A)
0.0 (54)
    Unaffiliated (USA) (A)
T. Taaffe/A. Taaffe/J. Kelley/B. Taaffe/
0.0 (25)
    Riverside Boat Club (A)
K. Meador/J. Hanna/B. Harrington/S. Hausmann
0.0 (26)
    Norwich Rowing Club (A)
V. Audinis/N. Kippin/C. Scott/R. Conway
0.0 (59)
    Composite: Skibbereen, Irish Masters BC (A)
M. Donovan/S. O'Driscoll/J. Morris/G. Quin
0.0 (37)
    Cambridge Boat Club (B)
J. Grant/T. Darling/J. Pierce/J. Manson
0.0 (54)
    Composite: Maine Rowing Association, Upper Valley Rowing (A)
J. Tunnicliffe/P. Kermond/S. Hornney/M. Totta
0.0 (57)
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Zavattaro/S. Pollmann/A. Towle/M. Butler
0.0 (54)
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
0.0 (30)
    Composite: All-American Rowing Camp, Unaff. (USA), S&M Rowing (A)
W. Griffith/M. Grose/M. Brown/A. Rouse
0.0 (34)
    Tufts University Crew (A)
M. Facciuto/R. Rai/I. Mudge/T. Takata
0.0 (20)
    All American Rowing Camp, LLC (A)
J. Dietz/W. Castle/C. Somers/M. Wilson
0.0 (55)
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
T. Chyla/J. Bohan/P. Klose/I. Rudolph-Shabinsky
0.0 (50)
    Composite: Navesink River Rowing, New York AC, Baltimore, Whitemarsh Boat Club (A)
C. Windeknecht/K. Wobeser/M. Malone/M. Daemen
0.0 (57)
    Greenwich Crew (A)
J. Woody/P. Kaufer/T. Wike/D. Durkovic
0.0 (50)
    Unaffiliated (USA) (A)
R. Anderson/R. Slocum/R. Pinckney/B. Eldridge
0.0 (67)
    Shandon Boat Club (A)
J. Sheehan/D. Heffernan/B. O'Flynn/B. O'Keeffe
0.0 (40)
    Composite: Undine, Malta, New York AC, University (B)
M. Halpert/D. Smith/S. Ferenczy/S. Madden
0.0 (48)
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Gasper/M. Stormberg/A. Hashway/P. Morelli
0.0 (49)
    Belmont Hill School (A)
T. Fulham/A. Sacchetti/J. White/M. Findeis
0.0 (56)
    Dartmouth Rowing Club (A)
T. Hull/B. McNabb/P. Folger/K. Somerville
0.0 (60)
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Lynch/J. Senner/S. Kovacs/P. Sobieszczyk
0.0 (53)
    Three Rivers Rowing Association (A)
R. Ulsh/R. Johnson/E. Bohn/M. McGuire
0.0 (63)
    Composite: Cambridge, San Diego RC (A)
C. Andrews/T. Pounds/R. Murphy/P. Rioux
0.0 (60)
    CHAOS Rowing (A)
R. McDonogh/F. Muhlebach/R. Brownstein/T. Bukowski/
0.0 (57)
    Community Rowing, Inc. (X)
W. Hatch/G. Hatch/F. Whitridge/R. Bettigole/
0.0 (62)
    Unaffiliated (USA) (C)
E. Olson/G. Corbellini/A. Cunha/T. Schumacher
0.0 (48)
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Stevenson/R. Bacon/A. Milia/J. Hadley
0.0 (55)
    Nashaquitsa Rowing Club (A)
B. Potts/J. Cusack/K. Iscol/J. Born
0.0 (67)
    Long Beach Rowing Association (A)
D. Kerns/S. Hoadley/S. Milosevic/M. O'Donnell
0.0 (42)
    Unaffiliated (USA) (A)
H. Wyss/M. Teti/K. Worthington/J. Archibald
0.0 (62)
    Harvard University Boat Club (A)
0.0 (71)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
R. Lyons/C. Rubin/C. Jamieson/m. rugnetta
0.0 (52)
    Narragansett Boat Club (B)
B. Sandstede/M. Hamilton/J. Ryan/P. Evans
0.0 (57)
    Greenwich Crew (A)
J. Slabbert/A. Thomas/T. Geffs/P. Bogin
0.0 (50)
48 12:37 PM M YOUTH 4x Mens Youth Coxed Quad
40
49 12:57 PM M YOUTH 8+ Men's Youth Eights
85
50 1:27 PM M CHAMP 4+ Men's Championship Fours
19
51 M LW 4+ Men's Lightweight Fours
16
52 1:38 PM W CHAMP 4+ Women's Championship Fours
19
53 W LW 4+ Women's Lightweight Fours
16
    Georgetown University (A)
N. Soto-Wright/H. Weingartner/E. Arnold/A. Soto-Wright/R. Fisher (Cox)
 
    Stanford University Lightweight Women (A)
C. Everett/I. Duan/R. Damoose/S. Ardrey/T. Ong (Cox)
 
    Princeton University (A)
E. Downey/L. Sanchez/K. Dubinsky/M. King/K. Andre (Cox)
 
    Boston University Women's Crew (A)
K. Patterson/R. McCormick/S. Wapner/T. McCoy/A. Kugler (Cox)/
 
    Radcliffe Crew (A)
O. Farrar/M. Boyle/B. Kennedy/C. Albert/J. Pesner (Cox)/
 
    Massachusetts Institute of Technology (A)
E. Schoen/S. Anderson/S. Herscovici/J. Docter/J. Nwenyi (Cox)
 
    Boston University Women's Crew (B)
C. Griskowitz/G. Hebden-Pearl/L. John/K. Healy/E. Balke (Cox)/
 
    University of Florida Crew (A)
J. Meena/V. Camilleri/C. Lusnia/M. Kloske/A. Matthews (Cox)
 
    Marquette University Rowing Club (A)
M. Riemer/N. Svabek/A. Rising/K. O'Rourke/J. Price (Cox)
 
    Composite: Vesper, Penn AC (A)
L. Euiler/K. Propst/M. Mosier/L. Klick/R. Aviles (Cox)/
 
    Princeton University (B)
S. Cai/R. Mays/M. Naphade/C. Heubner/A. Scott (Cox)
 
    University of Tulsa Women's Rowing (A)
H. Leigh/J. Herrel/L. Coleman/S. Papp/S. Barber (Cox)/
 
    Fordham University (A)
E. McGreevey/E. Parker/K. Elwood/J. Comerford/A. Levy (Cox)/
 
    Angry Beavers Rowing Club (A)
P. Veeraraghavan/S. Wu/A. Rollock/K. Barton/P. Tawde (Cox)
 
    Tufts University Crew (A)
E. Madrian/E. Elder/L. Naber/L. Skinner/J. Sclar (Cox)
 
    Argonaut Rowing Club (A)
L. Sela/N. Gough/M. Lewicki/R. Dick/K. de Klerk (Cox)
 
54 1:55 PM M CHAMP 8+ Men's Championship Eights
32
55 M LW 8+ Men's Lightweight Eights
15
56 2:12 PM M COLLEGE 8+ Men's Collegiate Eights
35
57 2:26 PM W CHAMP 8+ Women's Championship Eights
27
58 W LW 8+ Women's Lightweight Eights
9
59 2:41 PM W COLLEGE 8+ Women's Collegiate Eights
28
60 2:55 PM M COLLEGE 4+ Men's Collegiate Fours
40
61 3:09 PM W COLLEGE 4+ Women's Collegiate Fours
40
DCPC2X 3:27 PM DC PC 2X Directors' Challenge Parent/Child Doubles
43
DCMX8 3:49 PM DC MX 8 Directors' Challenge Mixed Eight
38
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change