Michigan Club Invitational Regatta

  • Jul 28, 2018
  • sprint
  • Argo Pond
  • Ann Arbor, MI (USA)
  • Hosted By Ann Arbor Rowing Club
  • 2018 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 28, 2018
NOTE Times indicate the expected start of the first flight in each event.
Many events are multiple flights. 5min centers 1x, 2-; 4min all others
0
There are no heats. The fastest times recorded
from all flights determine the placement in the event.
break 7:00 AM Coach/Coxswain Meeting
1 7:45 AM WM1x Womens Masters 1x
9
    Ann Arbor Rowing Club (A)
8.1 (45)
    Berry Hill Boat Club (A)
C. Raisky
9.0 (46)
    Detroit Boat Club (A)
T. Newman
5.6 (42)
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
R. Kirchhoff/
27.2 (60)
    Grand Rapids Rowing Association (A)
l. johnson
28.9 (61)
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
A. Wascher
0.2 (30)
    Wyandotte Boat Club (A)
M. Jakubowski/
18.2 (54)
    Detroit Waterfront Rowing Association (B)
C. Borgialli/
0.0 (20)
    Wyandotte Boat Club (B)
C. Sutka/
0.0 (21)
2 8:00 AM MM1x Mens Masters 1x Kate Bosher Cup
12
    Ann Arbor Rowing Club (A)
D. Polasky
0.0 (28)
    Berry Hill Boat Club (A)
M. Raisky
27.2 (60)
    Grand Rapids Rowing Association (A)
S. Lasater
36.1 (65)
    Greater Columbus Rowing Association (A)
C. Kochanek
18.2 (54)
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
E. Zehender
15.6 (52)
    Rockford Crew (A)
R. Anderson
42.0 (68)
    Unaffiliated (USA) (A)
g. upshur
34.2 (64)
    Western Reserve Rowing Association (A)
W. Donoho
27.2 (60)
    Ann Arbor Rowing Club (B)
J. Montie
50.6 (72)
    Lake Leelanau Rowing Club (B)
J. Carter
30.6 (62)
    Detroit Boat Club (C)
A. Stanovoy
9.0 (46)
    Lake Leelanau Rowing Club (C)
M. Joppich
13.2 (50)
3 8:20 AM WHS4+ Womens HS 4+ American Diabetes Association Cup
14
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Rowing Foundation (A)
K. Hahnenberg/A. Yingling/S. Bertman/L. Dale/C. Hoban (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
R. McNutt/A. Trimbach/G. Blust/M. Weizman/E. Mitchell (Cox)
 
    Des Moines Rowing Club (A)
S. Stewart/G. Pendleton/M. Eure/A. Nigg/E. Warren (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
E. Vry/J. Molloseau/C. Park/C. Allen/L. Vanderlaan (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
L. Breederland/K. Gronek/N. Heitman/E. Saunders/W. Wodek (Cox)
 
    Toledo Rowing Club (A)
M. Mies/M. Smaciarz/G. Rotman/L. Bunker/C. Kemper (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
C. Hundley/A. Kelley/S. Boehm/K. Pamulapati/A. Carriero (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
A. Hallstrom/A. Kopald/S. Okeke/S. Soluk/K. Hayami (Cox)
 
    Dayton Boat Club (B)
E. Muir/C. Sutton/K. Alexander/I. Haueter/L. Groll (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (B)
B. Quail/X. Gong/A. Cook/B. Gair/A. Box (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (B)
L. Fleis/C. Sato/A. Breederland/I. Oosse/A. Swartzmiller (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
M. Molnar/A. Chatlos/P. Clark/G. Chang/C. Curran (Cox)
 
    Dayton Boat Club (C)
B. Gracey/E. Waldspurger/J. Hummel/N. Miller/M. McDonald (Cox)
 
4 8:40 AM MensHS8+ Mens HS 8+
6
    Cleveland Rowing Foundation (A)
I. Thompson/C. Wendt/E. Coyne/C. Snyder/D. Bender/N. Taylor/L. Burns/F. Dale/M. Sommer (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Lee/M. Vrooman/E. Magley/D. Durocher/A. Diaz/C. Fettig/L. Vanderlaan/L. Dufty/E. Miller (Cox)
 
    Skyline Crew (A)
B. Dionne/O. Wang/P. Middleton/N. Force/A. Leyland/P. Nemecek/G. Schultz/M. DeBacker/A. Bacon (Cox)
 
    Toledo Rowing Club (A)
S. Parsons/B. Schwallie/M. Steigauf/L. Williams/C. Pharis/C. Mlcek/D. Eidi/D. Fankhauser/C. Kemper (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
P. Johanni/M. Giammar/A. Martin/B. Skidmore/G. Gilliom/S. Friedman/W. Root/A. Goldman/A. Scherl (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
J. Joyce/J. Stone/B. Rinvelt/O. Page/L. Farmer/A. Moran/E. Purcell/V. Thacker/H. Hendricks (Cox)
 
5 8:48 AM MM8+ Mens Masters 8+
6
6 8:56 AM WM2x Womens Masters 2x
6
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Alonso/M. Hatfield
23.5 (60)
    Detroit Boat Club (A)
H. Kargula/K. Rossi
4.2 (41)
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Trierweiler/S. Walczewski
1.1 (34)
    Greater Columbus Rowing Association (A)
C. Koeneman/S. Linn
3.7 (40)
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
M. Tolson/M. Dow
11.4 (50)
    Wyandotte Boat Club (A)
C. Sutka/M. Jakubowski/
2.2 (37)
7 9:04 AM WM4+ Womens Masters 4+ AARC Presidential Cup
9
break 9:16 AM Morning Respite
8 9:31 AM M HS 1x Mens HS 1x
12
    Cleveland Rowing Foundation (A)
N. Taylor
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Lee
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
R. Schulte
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
E. Szumera
 
    Rockford Crew (A)
C. Neihoff
 
    Spring Lake Crew Club, Inc. (A)
S. Betts/
 
    Toledo Rowing Club (A)
N. Celestino
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
C. Yaklic
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (B)
G. Fingar-Myers
 
    Washtenaw Rowing Center (B)
J. Wisner
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (C)
A. Ruiter-Feenstra
 
    Washtenaw Rowing Center (C)
C. Hays
 
9 9:51 AM W HS 2x Womens HS 2x
18
    Cleveland Rowing Foundation (A)
E. Demers/K. Hahnenberg
 
    Dayton Boat Club (A)
R. McNutt/E. Muir
 
    Des Moines Rowing Club (A)
M. Eure/J. Smeins
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
M. Graham/K. Dailey/
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Hoard/C. Allen
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
H. Campain/S. Ring
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
E. Saunders/K. Gronek
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
A. Dibling/N. Dibling
 
    Toledo Rowing Club (A)
M. Smaciarz/L. Bunker
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
K. Pamulapati/S. Boehm
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
A. Kopald/A. Hallstrom
 
    Dayton Boat Club (B)
K. Alexander/N. Miller
 
    Des Moines Rowing Club (B)
M. Smith/S. Stewart
 
    Lake Leelanau Rowing Club (B)
I. Oosse/W. Wodek
 
    Toledo Rowing Club (B)
G. Rotman/M. Mies
 
    Washtenaw Rowing Center (B)
H. White/R. Howell
 
    Des Moines Rowing Club (C)
G. Pendleton/L. Davis
 
    Washtenaw Rowing Center (C)
A. Corriere/M. Gilbert
 
10 10:15 AM MM 2- Mens Masters 2-
6
11 10:23 AM MX N/R 8+ Mixed Novice/Rec 8+
5
    Bay City Rowing Club (A)
C. Kadleck/D. Schwab/C. Graham-Banes/L. Brehm/T. Sosnofsky/K. Lanza/J. Hagan/L. Watters/A. Sieggreen (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
E. Malik/J. Trierweiler/J. Wells/T. Janiak/Z. Wiese/S. Nemeh/G. Manchester/M. Packer/C. Nemeh (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
R. Johnson/J. Pipp/R. Lemmenes/S. Williams/J. Hibler/D. Morrison/J. Smart/J. DeGroot/J. Hibner (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
I. Baumann/k. hornburg/B. O'Connor/w. sahs/D. Cram/e. ellis/P. Cabbage/J. Boutwell/E. Vyas (Cox)
 
    Bay City Rowing Club (B)
A. Jensen/A. Kuch/S. Willertz/N. Nichols/L. Smit/S. Reinhardt/S. Pennex/P. Daskam/L. Foiles (Cox)
 
12 10:31 AM MO 1x Mens Open 1x
12
13 10:51 AM WO 1x Womens Open 1x- Row Kraft Cup
9
14 11:06 AM MX M 8+ Mixed Masters 8+
6
    Detroit Boat Club (A)
A. Carson/M. Wattai/J. Porvin/L. Cox/R. Jones/S. Ziemba/K. Rossi/H. Kargula/Z. Wiese (Cox)
13.5 (53)
    Grand Rapids Rowing Association (A)
S. Katt/J. Schafer/G. Momber/G. Ya/J. Lemmenes/S. Lasater/G. Raymer/J. Bennett/R. Mier (Cox)
15.7 (55)
    Greater Columbus Rowing Association (A)
J. Jackson/L. Olson/A. Johanni/C. Kochanek/G. Fullerton/V. Hammond/C. Koeneman/N. Arrato/A. Papp (Cox)
10.6 (50)
    Indianapolis Rowing Center (A)
S. Iffert/S. Stone/T. Cordes/M. Robinson/T. Barta/L. bechtel/D. Hoyniak/L. Hess/K. Kavanagh (Cox)
19.2 (58)
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
M. Tolson/M. Joppich/A. Wascher/E. Zehender/J. Gardiner/J. Carter/M. Dow/B. Barbas/W. Wodek (Cox)
11.5 (51)
    Westerville Rowing Club (A)
K. Mott/T. Scholten/B. Coffey/R. Jochems/L. Gibson/M. Parker/S. Zoellner/S. Clark/B. Binnig (Cox)
3.4 (40)
15 11:14 AM WO 4+ Womens Open 4+
8
16 11:26 AM MO 4+ Mens Open 4+ Holland Bowl Mill Cup
9
    Cleveland Rowing Foundation (A)
B. Pignitzky/G. Fox/J. Pacholski/W. Fistek/M. Sommer (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
C. Allen/C. Fettig/J. Edwards/P. Sage/E. Miller (Cox)
 
    Grand Valley State University Rowing Club (A)
N. Lasky/M. Collins/J. Spiess/B. Norrix/D. Mollan (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
M. Rustia/S. GARCIA/B. MacBride/W. Panitch/W. Harrison (Cox)
 
    Rockford Crew (A)
C. Neihoff/J. Saenz/J. Janssen/B. Pawlowski/A. ZIEMBA (Cox)
 
    Toledo Rowing Club (A)
M. Steigauf/B. Schwallie/S. Parsons/A. Dake/C. Kemper (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
A. Hjelle/A. Shisha/K. Morgan/R. Hervey/W. Gray (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
R. Cantrell/C. Smith/N. Hays/J. Stone/H. Hendricks (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
D. Biolchini/A. Gentry/R. Hiner/D. Jensen/K. Cloud (Cox)
 
17 11:38 AM M N/R 4+ Mens Novice/Rec 4+
3
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Pipp/R. Johnson/J. Hibler/D. Morrison/R. Lemmenes (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
T. Morrison/E. Szumera/E. Slocum/J. Boutwell/A. Swartzmiller (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
W. Holsinger/g. deak/G. Gilliom/A. Hutchinson/A. Scherl (Cox)
 
18 11:42 AM Inclusive PD or ID 2x
5
break 12:00 PM LUNCH
19 1:00 PM MxO 2x Mixed Open 2x Terra Firma Indoor Rowing Cup
18
    Ann Arbor Rowing Club (A)
G. Allen/j. heaslip
 
    Bay City Rowing Club (A)
C. Kadleck/a. Selke
 
    Berry Hill Boat Club (A)
M. Raisky/C. Raisky
 
    Dayton Boat Club (A)
E. Waldspurger/N. Kaval
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
E. Embick/j. pipp
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Klochko/t. cappaert
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
J. Sage/G. Ssemambo
 
    Ohio State University Crew (A)
B. Brown/K. Hallof
 
    Riddle Point Rowing Association (A)
J. Sanchez/M. Waddle
 
    Composite: Rockford, DWRA Detroit (A)
R. Anderson/R. Kirchhoff
 
    Toledo Rowing Club (A)
M. Mies/N. Celestino
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
L. Beemer/J. Famurewa
 
    Wyandotte Boat Club (A)
J. Jakubowski/M. Jakubowski/
 
    Ann Arbor Rowing Club (B)
M. Hudson/M. Myers
 
    Lake Leelanau Rowing Club (B)
J. Gardiner/S. O'Connor
 
    Ohio State University Crew (B)
J. McGwire/R. Bushman
 
    Washtenaw Rowing Center (B)
R. Cantrell/M. Faucher
 
    Wyandotte Boat Club (B)
A. Pappas/C. Sutka/
 
20 1:24 PM M HS 4+ Mens HS 4+ Michigan Diabetes Research Center Cup
12
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Rowing Foundation (A)
C. Wendt/L. Burns/E. Coyne/C. Snyder/S. McNamara (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Lee/D. Smith/A. Diaz/C. Fettig/L. Dufty (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
R. Schulte/N. Zochowski/G. Fingar-Myers/J. Wing/W. Harrison (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
T. Morrison/E. Szumera/W. Sahs/E. Slocum/A. Swartzmiller (Cox)
 
    Toledo Rowing Club (A)
M. Steigauf/B. Schwallie/S. Parsons/A. Dake/M. Murphy (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Gilliom/S. Friedman/W. Root/A. Goldman/A. Hjelle (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
O. Page/L. Farmer/B. Rinvelt/J. Joyce/H. Hendricks (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (B)
E. Magley/M. Vrooman/D. Durocher/T. Kovarik/J. Edwards (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (B)
T. Sindone/A. Briegel/M. Uludag/A. Ruiter-Feenstra/M. Rustia (Cox)
 
    Toledo Rowing Club (B)
J. Diehl/C. Mlcek/C. Pharis/L. Williams/C. Kemper (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
P. Johanni/M. Giammar/A. Martin/B. Skidmore/A. Scherl (Cox)
 
21 1:40 PM WM 2- Womens Masters 2-
3
22 1:44 PM W HS 8+ Womens HS 8+ Dr. Danni Bennett Cup
7
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Dayton Boat Club (A)
A. Trimbach/J. Hummel/A. Sholiton/G. Blust/M. Weizman/N. Miller/L. Lyons/B. Gracey/E. Mitchell (Cox)
 
    Des Moines Rowing Club (A)
J. Smeins/M. Eure/S. Stewart/G. Pendleton/L. Davis/M. Smith/A. Nigg/E. Warren/O. Junior (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
E. Vry/J. Molloseau/C. Allen/C. Park/E. Miller/J. Hoard/A. Sherrod-Cavanaugh/E. Julian/A. Box (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
L. Breederland/K. Gronek/N. Heitman/E. Saunders/A. Breederland/L. Fleis/I. Baumann/I. Oosse/W. Wodek (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Molnar/G. Chang/S. Boehm/K. Pamulapati/A. Kelley/A. Chatlos/P. Clark/C. Curran/A. Carriero (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
A. Hallstrom/A. Kopald/A. Dean/S. Soluk/S. Okeke/I. Cirulis/G. Cool/H. Ross/K. Hayami (Cox)
 
23 1:56 PM W N/R 4+ Womens Novice/Rec 4+
5
    Bay City Rowing Club (A)
A. Jensen/A. Kuch/M. Klein/S. suchodolski/P. Daskam (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
G. Manchester/M. Packer/C. Emerson/J. Mack/C. Nemeh (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
R. Lemmenes/J. DeGroot/J. MARTIN/S. Williams/J. Hibler (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
A. Swartzmiller/C. Sato/A. Masiewicz/e. ellis/E. Vyas (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
S. Garcia/L. Reese/J. Vines/H. Roy/S. Clark (Cox)
 
24 2:04 PM MM 2x Mens Masters 2x
6
25 2:12 PM MxO 4+ Mixed Open 4+
8
    Bay City Rowing Club (A)
C. Kadleck/D. Schwab/L. Foiles/L. Brehm/J. Hagan (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
N. Erickson/E. Peters/E. Chmelovski/J. Harris/G. Thomas (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
G. Fullerton/C. Kochanek/B. Wyslouzil/d. martin/A. Papp (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
L. Helms/S. helms/t. cappaert/J. Klochko/K. Kavanagh (Cox)
 
    Ohio State University Crew (A)
J. McGwire/B. Brown/R. Bushman/K. Hallof/E. Laver (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Gilliom/A. Martin/C. Hundley/F. Kirk/A. Scherl (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
M. Faucher/J. Famurewa/L. Beemer/R. Cantrell/H. Ross (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (B)
D. Buchanan/D. Visser/S. Walczewski/B. Pline/R. Mier (Cox)
 
26 2:24 PM W HS 1x Womens HS 1x
12
    Des Moines Rowing Club (A)
L. Davis
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Hoard
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
S. Ring
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
E. Saunders
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
A. Hallstrom
 
    Des Moines Rowing Club (B)
M. Eure
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (B)
K. Dailey/
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (B)
H. Campain
 
    Lake Leelanau Rowing Club (B)
N. Heitman
 
    Des Moines Rowing Club (C)
S. Stewart
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (C)
M. Graham/
 
    Lake Leelanau Rowing Club (C)
I. Baumann
 
27 2:44 PM M HS 2x Mens HS 2x
15
28 3:04 PM Mens and Womens Adaptive 1x
2
break 3:15 PM High Tea
29 3:30 PM MM 4+ Mens Masters 4+
9
    Ann Arbor Rowing Club (A)
S. Avery/M. Psarouthakis/P. Mancuso/R. Florka/E. Hendricks (Cox)
13.5 (52)
    Detroit Boat Club (A)
M. Thibault/D. Sitek/D. Wojdyla/A. Baur/K. Nemeh (Cox)
36.3 (68)
    Grand Rapids Rowing Association (A)
D. Buchanan/G. Ya/G. Momber/D. Visser/R. Mier (Cox)
7.8 (46)
    Indianapolis Rowing Center (A)
T. Cordes/L. bechtel/M. Robinson/D. Hoyniak/K. Kavanagh (Cox)
29.6 (64)
    Unaffiliated (USA) (A)
K. Fix/S. Rammel/J. Casto/D. Rammel/C. Fix (Cox)
1.8 (36)
    Westerville Rowing Club (A)
K. Mott/T. Scholten/R. Jochems/B. Coffey/B. Binnig (Cox)
1.4 (35)
    Wyandotte Boat Club (A)
T. Cardanha/M. Dolence/A. Pappas/M. Pumarada/N. Mac (Cox)/
6.2 (44)
    Westerville Rowing Club (B)
W. Lundstrom/R. Lundstrom/D. Blazo/S. Lasater/S. Clark (Cox)
9.5 (48)
    Wyandotte Boat Club (B)
K. Charette/J. Taylor/w. weber/m. sawka/H. Doute (Cox)/
14.6 (53)
30 3:42 PM WO2x Womens Open 2x
6
31 3:50 PM MO 2x Mens Open 2x
9
32 4:02 PM WM 8+ Womens Masters 8+ Merrill Lynch Cup
6
    Ann Arbor Rowing Club (A)
J. Hutton/J. Osterwisch/E. Psarouthakis/J. Conn/K. Kopchitz/J. Casler/E. Armstrong/B. Green/E. Hendricks (Cox)
11.5 (51)
    Grand Rapids Rowing Association (A)
S. Katt/B. Pline/l. johnson/J. Trierweiler/S. Walczewski/E. Embick/G. Raymer/J. Bennett/R. Mier (Cox)
5.8 (44)
    Greater Columbus Rowing Association (A)
N. Arrato/J. Jackson/C. Cress/C. Koeneman/R. Menezes/K. Roberts/B. Wyslouzil/S. Harrell/A. Papp (Cox)
8.0 (47)
    Indianapolis Rowing Center (A)
S. Iffert/L. Hess/T. Barta/S. Stone/C. Brahm/J. Klochko/L. Helms/P. Spiller/K. Schmidt (Cox)
8.8 (48)
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
D. Fort/B. Barbas/S. O'Connor/A. Wascher/M. Dow/M. Hawley/S. Scott/C. Schaefer-Hills/A. Swartzmiller (Cox)
5.1 (43)
    Westerville Rowing Club (A)
M. Parker/L. Gibson/E. Kreiman/S. Moran/S. Zoellner/P. Myer/A. Sobiech/S. Clark/K. Cloud (Cox)
4.5 (42)
33 4:10 PM MixHS8+ Mixed HS 8+
6
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Rowing Foundation (A)
B. Castro/P. Henderson/J. Lally/F. Dale/K. Hahnenberg/A. Yingling/S. Bertman/L. Dale/M. Sommer (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
E. Waldspurger/N. Kaval/J. Hummel/K. Alexander/B. Taylor/L. Lyons/A. Sholiton/N. Miller/L. Groll (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
E. Magley/M. Vrooman/A. Diaz/L. Dufty/A. Cook/E. Vry/C. Park/C. Allen/E. Miller (Cox)
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
L. Breederland/K. Gronek/T. Morrison/E. Szumera/L. Fleis/J. Boutwell/A. Breederland/E. Slocum/W. Wodek (Cox)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
C. Plotner/A. Kopald/S. Keating/S. Soluk/J. Madrid/O. Page/B. Rinvelt/J. Joyce/K. Hayami (Cox)
 
34 4:18 PM MO8+ Mens Open 8+
6
    Cleveland Rowing Foundation (A)
B. Pignitzky/I. Thompson/E. Coyne/J. Pacholski/M. Houser/G. Fox/C. Wendt/L. Burns/S. McNamara (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
A. Diaz/C. Fettig/J. Edwards/A. Kuzee/P. Sage/L. Dufty/D. Zawodny/D. Durocher/E. Miller (Cox)
 
    Grand Valley State University Rowing Club (A)
N. Lasky/M. Collins/J. Spiess/B. Norrix/J. Jones/B. Williams/E. Rieth/C. Johnson/D. Mollan (Cox)
 
    Toledo Rowing Club (A)
S. Parsons/B. Schwallie/M. Steigauf/J. Diehl/C. Pharis/C. Mlcek/D. Eidi/D. Fankhauser/C. Kemper (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
J. Joyce/J. Stone/B. Rinvelt/P. Nemecek/A. Leyland/A. Moran/E. Purcell/V. Thacker/H. Hendricks (Cox)
 
35 4:26 PM Mixed Open 4x
9
    Cleveland Rowing Foundation (A)
N. Taylor/S. Miller/K. Bush/L. Dale
 
    Dayton Boat Club (A)
P. Wittmann/R. Repasy/I. Haueter/E. Muir
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
K. Dailey/C. Borgialli/R. Kirchhoff/M. Graham/
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
J. Lee/L. Vanderlaan/B. Gair/J. Hoard
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
G. Fullerton/C. Kochanek/C. Koeneman/N. Arrato
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
M. Tolson/J. Gardiner/T. Morrison/K. Gronek
 
    Ohio State University Crew (A)
J. McGwire/B. Brown/K. Hallof/R. Bushman
 
    Washtenaw Rowing Center (A)
A. Mancuso/C. Plotner/A. Broughton/C. Smith
 
    Lake Leelanau Rowing Club (B)
N. Heitman/E. Zehender/A. Barbas/D. Cram
 
36 4:38 PM Womens Open 8+
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change