Carnegie Lake Regatta

  • Hosted By Carnegie Lake Rowing Association
  • 2018 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 14, 2018
0 8:00 AM Coxswain's Meeting
1 9:00 AM Mens Masters 4+
20
2 9:36 AM Womens Masters 8+
16
3 10:03 AM Mixed Masters 2x
10
4 10:21 AM Mixed Masters Novice 4+
2
5 10:30 AM Mens Masters 4x
10
6 10:48 AM Womens Masters 1x
18
7 11:15 AM Mens Masters 2x
17
8 11:42 AM Womens Masters Novice 4+
2
9 11:51 AM Mens Masters 8+
8
10 1:00 PM Womens Masters 2x
26
11 1:45 PM Mixed Masters 8+
12
12 2:03 PM Mens Masters 1x
41
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
M. Pye
1.6 (35)
    Fairmount Rowing Association (A)
T. Sibson
14.4 (51)
    GMS Rowing Center (A)
M. Verlin
40.0 (67)
    Greenwich Crew (A)
T. Geffs
19.6 (55)
    Highlands Rowing Center, Inc (A)
M. Wallhauser
32.4 (63)
    Maritime Rowing Club (A)
S. Masiakowski
0.0 (24)
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
M. Bogue
10.0 (47)
    New Haven Rowing Club (A)
P. Becker/
34.2 (64)
    New Haven Rowing Club (A)
J. Stanwyck
0.0 (23)
    Norwalk River Rowing Association (A)
G. Huang
27.2 (60)
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
J. Levinson
30.6 (62)
    Rivanna Rowing Club, Inc. (A)
C. Collins
87.0 (86)
    Sagamore Rowing Association (A)
T. Ryan
42.0 (68)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Podolsky
13.2 (50)
    Swan Creek Rowing Club (A)
S. Platt
25.6 (59)
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Watt
16.9 (53)
    Unaffiliated (USA) (A)
H. Killen
57.6 (75)
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
D. Rhodes
12.1 (49)
    Whitemarsh Boat Club (A)
S. West
14.4 (51)
    Carnegie Lake Rowing Association (B)
J. Truppelli
16.9 (53)
    Maritime Rowing Club (B)
A. Perfido
15.6 (52)
    Nereid Boat Club, Inc. (B)
B. DiSalle
0.9 (33)
    New Haven Rowing Club (B)
L. Dailis
9.0 (46)
    New Haven Rowing Club (B)
H. Gigas
22.5 (57)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
D. Utter
21.0 (56)
    Swan Creek Rowing Club (B)
J. Mayer
25.6 (59)
    Three Rivers Rowing Association (B)
R. Thomson
19.6 (55)
    Unaffiliated (USA) (B)
C. Cornhill
36.1 (65)
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
D. Kacala/
50.6 (72)
    Whitemarsh Boat Club (B)
K. Wobeser
12.1 (49)
    Maritime Rowing Club (C)
D. Townsend
16.9 (53)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
W. Shaw
38.0 (66)
    Swan Creek Rowing Club (C)
R. Hill
21.0 (56)
    Unaffiliated (USA) (C)
S. Cutter
13.2 (50)
    Whitemarsh Boat Club (C)
D. Marshall
30.6 (62)
    Maritime Rowing Club (D)
J. Jessen
19.6 (55)
    Nereid Boat Club, Inc. (D)
I. Hawkins
22.5 (57)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
B. Pasternak
67.6 (79)
    Swan Creek Rowing Club (D)
t. pytlar
38.0 (66)
    Maritime Rowing Club (E)
P. Stephen Jr.
25.6 (59)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
M. Richards
28.9 (61)
13 3:06 PM Womens Masters 4x
13
14 3:33 PM Womens Masters 4+
18
15 Mens Masters Novice 4+
0
16 4:00 PM Mixed Masters 4x
12
17 4:18 PM Coxswain 500 meter Dash 4+
2
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change