Row for the Cure - Poughkeepsie
- Hosted By: Wappingers Crew Club
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, June 3, 2018 | |||||
1 | Mens HS 1x | 3 |
|||
2 | Womens HS 2x | 7 |
|||
Cortlandt Community Rowing Association, Inc. (A) |
C. Adams/G. bradley/
|
|
|||
Orange County Rowing Association (A) |
S. Seliquini/K. Caoili
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
T. Weston/N. Morales/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
T. Bryan/O. Merolle
|
|
|||
Orange County Rowing Association (B) |
E. Trieste/M. Tice
|
|
|||
Poughkeepsie High School (B) |
V. Horner/K. Cwik
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (B) |
Z. Ma/A. Dailey
|
|
|||
3 | Mens HS Varsity 4+ | 18 |
|||
4 | Womens HS Novice 8+ | 7 |
|||
Cortlandt Community Rowing Association, Inc. (A) |
C. Brown/E. Levy/A. Grogan/N. Garrity/H. Roksvold/A. Wilkinson/A. Kristoferson/B. Kristoferson/A. Berkman (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
J. Garrell/V. Cannon/M. Cowles/J. Merritt/P. Rodriguez/P. Rojas/A. Culley/E. Babcock/A. Sanford (Cox)
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
L. Waldron/M. Silverio/C. Kuehner/E. Lyons/K. Burlingame/M. Kennedy/B. Baker/C. Lepre/K. Antonio (Cox)
|
|
|||
Mountain Lakes Rowing Club (A) |
A. Hermey/C. Fabiano/A. VAN EPPS/A. Eversfield/C. James/A. Takayama/E. Nielsen/A. Gadgil/R. Colchete (Cox)
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
K. Kaylor/J. Chapin/G. Phillips/H. Ullinger/A. Johnson/G. Golding/j. Kolor/M. Van Ostrand/N. Vega (Cox)
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (B) |
E. Jurkowski/C. Gavaletz/T. Bodo/S. Green/C. Heslin/B. Curcio/E. Moffitt/C. Steigerwald/A. Verrilli (Cox)
|
|
|||
Poughkeepsie High School (B) |
N. Morales/J. Garvin/N. Hargrove/Y. Martinez/S. Sanchez/K. Cwik/C. Simmons/V. Horner/T. Weston (Cox)/
|
|
|||
5 | Womens HS Varsity 8+ | 10 |
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
|
||||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
L. Dawson/E. Cerulli/N. Wajda/M. Hummel/E. Palmer/R. Ceron/G. Pritchard/A. gover/M. Squire (Cox)
|
|
|||
James I. O'Neill H.S. Crew (A) |
C. Jaeger/M. Collins/G. Learey/A. Moquete/F. East/A. Crow/A. Angelopoulos/M. Markow/N. Schofer (Cox)
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
S. Cassidy/C. Simmons/S. Sanchez/N. Hargrove/K. Cwik/V. Horner/J. Garvin/Y. Martinez/H. Raizman (Cox)
|
|
|||
Rhinebeck Crew (A) |
|
||||
Wappingers Crew Club (A) |
J. Zachman/J. Miller/a. rivera/s. lorenzini/E. McCabe/F. Livora/C. Schroll/M. Santiago/M. Reilly (Cox)
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (B) |
|
||||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (B) |
L. Babcock/S. Pritchard/E. Moffitt/K. Schappert/A. Borschel/E. MacConel/E. Rowland/K. Fakhouri/E. Kern (Cox)
|
|
|||
Rhinebeck Crew (B) |
|
||||
Rhinebeck Crew (C) |
E. Butler/G. Oxenholm/O. Shain/G. Lamprou/J. Lodoe/E. Raccuia/C. Finnegan/A. Rivera/E. Schulkind (Cox)
|
|
|||
6 | Womens Masters 4+ | 6 |
|||
7 | Mens Masters 4+ | 3 |
|||
8 | Womens HS 1x | 3 |
|||
9 | Mens HS 2x | 7 |
|||
10 | Mens HS Novice 8+ | 6 |
|||
11 | Mens HS Varsity 8+ | 9 |
|||
12 | Womens HS Varsity 4+ | 16 |
|||
13 | Mixed Masters 8+ | 6 |
|||
14 | Mixed HS Varsity 8+ | 20 |
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
|
||||
Cortlandt Community Rowing Association, Inc. (A) |
C. Adams/G. bradley/R. Wilkinson/T. Fan/B. Mcguinan/P. Levy/A. Grogan/G. Weeks/J. Roach (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
L. Dawson/E. Cerulli/A. Fakhouri/K. Fakhouri/S. Hummel/M. Hummel/N. Wajda/S. Wajda/A. Dawson (Cox)
|
|
|||
James I. O'Neill H.S. Crew (A) |
J. Meyer/E. Learey/C. Oxendine/J. Woodruff/C. Jaeger/M. Collins/G. Learey/A. Moquete/N. Schofer (Cox)
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
E. Mac Kay/S. Springstead/A. Perpetua/N. Petramale/J. Zeleznik/S. Coluccio/E. Luttman/G. Jentsch/T. Leitch (Cox)
|
|
|||
Orange County Rowing Association (A) |
B. Skeels/L. Spagnoli/K. Caoili/S. Seliquini/E. Krumm/A. Silva-Williams/A. Hoff/J. Rivera/H. Skigen (Cox)
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
M. Chau/B. Santiago/E. Williams/C. Amaro/V. Horner/N. Morales/M. Morales/S. Cassidy/H. Raizman (Cox)
|
|
|||
Rhinebeck Crew (A) |
|
||||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
T. Bryan/D. Lemme/Z. Sheremeta/N. Rotolo/H. Niemi/Z. Ma/S. Gallagher/A. Dailey/L. Jerome (Cox)
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
K. Kaylor/J. Mulcahy/J. Chapin/H. Ullinger/G. Phillips/A. Johnson/C. Bogen/C. Wollman/M. Johnson (Cox)
|
|
|||
Wappingers Crew Club (A) |
J. Zachman/a. rivera/J. Tivnan/J. Costa/J. Smith/A. D'Amico/J. Miller/s. lorenzini/M. Reilly (Cox)
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (B) |
|
||||
James I. O'Neill H.S. Crew (B) |
K. Lanham/M. McCarthy/L. Bellafiore/A. Hatch/A. Voltaire/E. Riley/T. Lindberg/K. Moffat/D. McGowan (Cox)
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (B) |
A. Segreti/W. Cho/M. Sala/R. Murphy/M. Rao/M. Silverio/E. Lyons/C. Kuehner/E. Tsoubris (Cox)
|
|
|||
Poughkeepsie High School (B) |
A. Mauer/J. Hernandez/N. Hargrove/S. Sanchez/C. Simmons/K. Cwik/J. Garvin/s. donahue/T. Weston (Cox)
|
|
|||
Rhinebeck Crew (B) |
|
||||
Wappingers Crew Club (B) |
C. Schroll/M. Santiago/W. Gee/K. Maurer/A. Hicks/J. Morgan/C. Steckmeister/A. Quimby/A. SPATH (Cox)
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (C) |
|
||||
Rhinebeck Crew (C) |
|
||||
Wappingers Crew Club (C) |
P. Kessler/K. Gilmore/P. Sharma/Z. Linda/R. Foote/E. Gebert/L. Tivnan/K. Holz/A. Castillo (Cox)
|
|
|||
15 | Mixed Open 4+ | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change