FSRA Central District Championship Regatta

  • Hosted By: Crew Boosters of Winter Park

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 7, 2018
14 Womens HS Varsity 2x
1
7:15 AM Cox & Coaches Meeting
1 8:00 AM Mens HS Varsity 8+
6
    Crew Boosters of Winter Park (A)
M. Springsteen/J. Fuller/B. Brown/J. Coffee/J. Nicholas/S. Fluharty/K. Foydel/B. Salva/S. Kerns (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
B. Vick/B. Feldman/A. Garofalo/L. Turner/B. Jorquera/J. Ossenheimer/N. LAUGEN/C. Lewis/M. Walton (Cox)
 
    Lake County Rowing Association (A)
C. Lockett/J. Wyrick/S. Bleser/L. Machinski/M. Mainhart/C. Sapp/A. Curlee/j. furukawa/E. Hann (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
M. Ihns/J. Jacobs/D. Mathis/C. Nelson/G. Laverde/J. Manor/J. Akotia/J. Diaz/C. Sickler (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Kiely/N. Kohl/R. McKinney/M. Moltzan/T. Miller/V. Lindsay/A. Baker/O. Villanueva/J. Eckwielen (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
R. Martin/D. Gill/J. Robers/L. Schmideler/M. Williams/M. Rivera/N. Antrim/E. Ali-McClory/A. Dhulipala (Cox)
 
2 8:10 AM Womens HS Varsity 8+
5
    Crew Boosters of Winter Park (A)
 
    Lake County Rowing Association (A)
A. Gerlach/V. Hewett/C. Burgess/E. Fussell/M. Czarnecki/C. Hann/K. Giehl/R. Blodgett/A. Root (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
H. Carey/A. Tauscher/A. Morris/R. Angulo/A. Jacobs/C. Pelletier/M. Schmitz/A. Koehne/J. Gallo (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Goldsmith/A. Russo/S. Sellers/J. Woy/S. Claborn/D. Scott/P. Graziotti/K. McMullen/S. Sizelove (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
C. Slater/A. Dutton/L. Buckreis/M. Murphy/K. Shea/M. Bogert/M. Hillis/K. Evers/C. Claar (Cox)
 
3 8:20 AM Mens HS Ltwt/2V 8+
3
4 8:30 AM Womens HS Ltwt/2V 8+
4
    Crew Boosters of Winter Park (A)
 
    Lyman Rowing Association (A)
B. Mathiasmeier/J. Joerger/C. Smith/R. Martella/A. Hall/C. Bermudez/D. Lugo/i. Simanton/A. Swagerman (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Finch/J. Beasom/H. Waller/M. Brown/J. Miller/M. Ford/A. Haas/E. Waller/A. Brooks (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/T. Cogen/A. Morris/S. Novak/K. Baldassarra/L. Van Malleghem/L. Owens/N. Lemos/T. Labato (Cox)
 
5 8:40 AM Mens HS Freshman 8+ A&B Entries
4
6 8:50 AM Womens HS Freshman 8+ A&B Entries
4
9 9:00 AM Mens HS 3V/JR 8+
8
10 9:20 AM Womens HS 3V/JR 8+
5
    Crew Boosters of Winter Park (A)
 
    Lake County Rowing Association (A)
C. Burgess/R. Blodgett/S. Boswell/C. Hann/E. Gerlach/M. Osborne/E. Mears/E. Fussell/A. Root (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
K. Watwood/S. Jakubowski/m. mcnulty/A. Andre/S. Witherington/A. Dwarka/C. Sechrest/L. Jotwani/L. Dorval (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Hanke/M. wright/M. Fermin/R. Croft/K. Evers/K. Burns/A. Houdtzagers/A. Oliphant/J. Myers (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
G. Reed/M. Cunningham/L. Chandler/G. Burgos/N. Brooks/E. Gibbs/R. Lucy/K. Siemienas/V. Goldsmith (Cox)
 
11 9:30 AM Mens HS Varsity 4+
6
    Lake Brantley Rowing Association (A)
B. Vick/B. Feldman/A. Garofalo/L. Turner/J. Hill (Cox)
 
    Lake County Rowing Association (A)
C. Lockett/J. Wyrick/S. Bleser/L. Machinski/R. Armstrong (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
T. Barcza/J. Jacobs/D. Mathis/C. Nelson/C. Sickler (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Kiely/N. Kohl/O. Villanueva/V. Lindsay/J. Eckwielen (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan/M. Rivera/J. De La Espriella/T. Labato (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
T. Miller/C. McElwee/A. Baker/A. Russo/J. Sabis (Cox)
 
12 9:40 AM Womens HS Varsity 4+
7
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
C. Moore/A. Prusaczyk/A. Sweeney/E. Tinsley/M. Wilson (Cox)
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
K. krohn/E. Hobson/K. Fanelli/S. Hobson/L. Sniffen (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
H. Carey/A. Tauscher/A. Koehne/R. Angulo/J. Gallo (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Goldsmith/A. Russo/S. Sellers/J. Woy/A. Infante (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/T. Cogen/A. Morris/S. Novak/C. Claar (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
P. Graziotti/D. Scott/S. Claborn/K. McMullen/S. Sizelove (Cox)
 
13 10:00 AM Mens HS Varsity 2x
2
15 10:10 AM Mens HS 2V/J4 4+
6
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
B. Grabowski/K. Flynn/R. Strawn/Z. Higginbotham/A. Stelmashenko (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
B. Jorquera/K. Haight/S. Taussig/C. Lewis/M. Jakubowski (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
M. MEDINA/J. Jacobs/D. Mathis/C. Nelson/C. Sickler (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
K. Magpuri/G. Colbertaldo/A. Gould/N. Gonzales/J. Eckwielen (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
T. Marshall/A. Miller/G. Carrion/R. Martinez/K. Baldassarra (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
A. Ali-McClory/J. Kapuschinsky/j. guerrero/P. Moter/L. Van Malleghem (Cox)
 
16 10:20 AM Womens HS 2V/J4 4+
8
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
C. Moore/A. Prusaczyk/L. Bourret/G. Poole/M. Wilson (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
K. krohn/E. Hobson/K. Fanelli/K. Terry/M. Walton (Cox)
 
    Lake County Rowing Association (A)
A. Gerlach/S. Bates/E. Mears/K. Giehl/E. Gerlach (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Finch/M. Brown/M. Ford/J. Beasom/A. Brooks (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Buckreis/M. Hillis/M. Murphy/K. Shea/K. Baldassarra (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
H. Waller/E. Waller/J. Miller/A. Haas/V. Goldsmith (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
E. Goldsmith/K. Siemienas/K. Watwood/M. Patel/L. Dorval (Cox)
 
19 10:40 AM Mens HS Freshman 4+
2
20 10:50 AM Womens HS Freshman 4+
6
    Crew Boosters of Winter Park (A)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
T. Hall/e. mccarthy/L. Sikes/C. BRANDON/B. Nardelli (Cox)
 
    Lake County Rowing Association (A)
M. Czarnecki/V. Hewett/C. du Croo de Jongh/K. Giehl/E. Hann (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
T. Russo/E. Sayles/A. Favret/G. Fay/A. Sizelove (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
R. Croft/H. Perry/J. Russell/A. Rivera/J. Myers (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
E. McFarlane/N. Burgos/E. Ross/M. Bansmer/V. Goldsmith (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change