Tampa Mayors Cup

  • Hosted By The Stewards Foundation, Inc.

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, March 16, 2019
break 7:45 AM C&C Coaches, Coxswains & Scullers Meeting
1 8:15 AM Mens Collegiate/Open 1x
2
2 9:30 AM Womens Youth Varsity 8+
3
    Sarasota Scullers (A)
S. Stewart/E. Gerdes/S. Tanaka/C. Simpson/E. Naidel/s. nevelus/J. Stone/W. Lu/S. Chan (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/A. Dutton/L. Buckreis/T. Cogen/M. Wright/M. Firman/K. Evers/A. Oliphant/G. Arnold (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
M. Hillis/M. Murphy/A. Morris/M. Bogert/R. Croft/K. Shea/K. Baldassarra/L. Van Malleghem/J. Kern (Cox)
 
3 Mens Youth Varsity 8+
4
    Berkeley Preparatory School (A)
W. Van de Groep/K. Quinn/B. Showalter/J. Noh/D. Simonton/J. Whelan/D. Kapadia/G. Smith/C. Bolles (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Payton/T. Cochran/M. Clendening/C. Leiter/J. Gaitens/A. Rogozhnikov/J. Lu/J. Simpson/C. Labrecque (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan/M. Rivera/A. Fentress/A. Ali-McClory/T. Marshall/A. Miller/G. Carrion/T. Labato (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
G. McCombs/M. Stichter/D. Bennett/C. Cordero/C. Lopez/C. Carnes/J. Prieto/T. Thiel/A. Dil (Cox)/
 
4 Womens Masters 1x
5
5 Mens Masters 1x
15
6 Mens Masters 4+
2
7 Womens Masters 4+
1
8 Womens Masters Novice 1x
3
9 Mens Masters Novice 1x
4
10 Womens Masters 4x
1
11 Boys MS 8+
3
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
A. Caudill/J. Talley/E. Maldonado/I. Baxter/J. Buschena/I. Baxter/T. santiago/D. Terrell/S. Viles (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Lingle/E. Elan/W. Hunsucker/W. Hilton/H. Sloan/M. King/L. Harris/S. De Meyer/P. Villani (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
D. Miller/A. Caiazzo/E. Benson/C. Hagan/D. Ward/S. La Espriella/M. Santacreu/J. Niemiec/N. Haeske (Cox)
 
12 Mens Masters 4x
3
13 Womens Collegiate Varsity/Open 2-
2
    Palm Beach Crew (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
M. Hillis/M. Murphy
 
14 Womens Youth 1x
6
    Palm Beach Crew (A)
E. Jensen
 
    Paramount Rowing (A)
T. Canuel
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Dutton
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
S. Morrison/
 
    South Orlando Rowing Association (B)
K. Baldassarra
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
M. Jorgensen
 
15 Mens Collegiate Varsity/Open 2-
3
16 Mens Youth 1x
19
    Caloosa Coast Rowing Club (A)
J. Anderson/
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Leiter
 
    South Orlando Rowing Association (A)
M. Rivera
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
F. Conway
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Stichter/
 
    Unaffiliated (USA) (A)
A. Hill
 
    Caloosa Coast Rowing Club (B)
T. Landefeld/
 
    Sarasota Scullers (B)
J. Simpson
 
    South Orlando Rowing Association (B)
P. Hagan
 
    Tampa Catholic High School Crew (B)
M. Hesselbach
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
G. McCombs/
 
    Sarasota Scullers (C)
J. Lu
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
C. Carnes/
 
    Sarasota Scullers (D)
E. Koplin
 
    The Stewards Foundation, Inc. (D)
C. Cordero/
 
    Sarasota Scullers (E)
G. Drobisch
 
    The Stewards Foundation, Inc. (E)
G. Cubillos/
 
    Sarasota Scullers (F)
T. Cochran
 
    The Stewards Foundation, Inc. (F)
T. Thiel/
 
17 Mens Collegiate Novice 4+
3
18 Womens Collegiate Varsity/Open 4+
2
RACE BUFFER
0
19 Mixed Youth 8+
4
    Berkeley Preparatory School
N. Shahrawat/G. Caldeira/D. Simonton/K. Quinn/D. Kapadia/R. Jacobs/G. Custin/L. Bates/N. Levin (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association
K. Helton/H. Hassell/H. Croft/B. Dutton/J. Myers/C. Hagan/R. Martinez/D. Miller/K. Baldassarra (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association
L. Schmideler/P. Hagan/M. Rivera/A. Fentress/M. Fermin/K. Evers/A. Oliphant/M. Wright/G. Arnold (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc.
G. McCombs/C. Long/D. Bennett/M. Stichter/C. Lopez/L. Porch/A. Dil/L. Jacobsen/L. Deckert (Cox)/
 
20 Mens Collegiate Varsity/Open 4+
5
21 Womens Youth Novice 8+
3
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Bartello/M. Pyzik/S. Chace/A. Caudill/C. Baxter/a. Santiago/A. Matos/E. Holmes/z. zakaria (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Russell/H. Perry/A. Rivera/B. Maccini/K. Helton/H. Hassell/H. Croft/B. Dutton/G. Arnold (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
A. Ciuzio/G. Claudio/P. Wallace/M. Flo/E. Boudreau/M. Fernandez/J. Banton/G. Anderson/J. Meadows (Cox)
 
22 Womens Collegiate Varsity/Open 2x
3
23 Mens Youth Novice 8+
3
    Sarasota Scullers (A)
J. Gaitens/J. Redhead/C. Burns/A. Calandra/J. Johns/J. Sanchez/A. Rogozhnikov/T. Cross/Z. McKinney (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
K. Blanchard/E. Rogers/C. Mac Leod/J. Miller/W. Pancake/E. Elders/I. Leonce/R. Martinez/J. Kern (Cox)
 
    St. Johns Country Day School (A)
T. Roberts/R. Morris/L. Pardo/J. Minners/A. Britts/J. Shipman/N. Rowan/A. Sauer/J. MOORE (Cox)
 
24 Mens Youth Varsity 4+
9
    Berkeley Preparatory School (A)
W. Van de Groep/J. Noh/B. Showalter/J. Whelan/C. Bolles (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Payton/T. Cochran/E. Koplin/M. Clendening/C. Labrecque (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan/M. Rivera/A. Fentress/T. Labato (Cox)
 
    St. Johns Country Day School (A)
J. Shimko/P. Cummings/G. Hall/V. Avery/Z. Roberts (Cox)
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
A. Nazario/J. Masso/M. Pena/S. Brown/L. Nazario (Cox)
 
    Tampa Preparatory School (A)
D. Nofsinger/S. Mckenney/A. Chase/B. Dourney/L. Keslar (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Stichter/C. Cordero/C. Carnes/C. Lopez/L. Deckert (Cox)/
 
    Berkeley Preparatory School (B)
D. Simonton/K. Quinn/D. Kapadia/G. Smith/C. Ray (Cox)
 
    St. Johns Country Day School (B)
L. Woolard/J. Woolard/A. Maytin/D. Denemark/A. Frisbee (Cox)
 
25 Mixed Youth 2x
13
    Caloosa Coast Rowing Club (A)
A. Kuenzi/J. Anderson/
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
S. Chace/E. Turner
 
    South Orlando Rowing Association (A)
K. Baldassarra/G. Carrion
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
C. Murley/L. Johnis
 
    Tampa Preparatory School (A)
A. Mosbaugh/P. Laartz
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
G. McCombs/C. Long/
 
    Caloosa Coast Rowing Club (B)
s. skweir/P. Dormayer/
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (B)
M. Bartello/B. Donnelly
 
    South Orlando Rowing Association (B)
R. Croft/E. Elders
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
T. Thiel/A. Dil/
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (C)
M. Pyzik/T. FINLEY
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
L. Jacobsen/J. Prieto/
 
    The Stewards Foundation, Inc. (D)
L. Porch/G. Cubillos/
 
26 Mixed Masters 4+
2
27 Womens Masters 2x
2
28 Mens Masters 2x
5
29 Girls MS/Novice 4x
1
30 Boys MS/Novice 4x
3
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
A. Caudill/J. Talley/T. santiago/D. Terrell
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Lingle/H. Sloan/W. Hunsucker/M. King
 
    South Orlando Rowing Association (A)
E. Benson/D. Miller/S. La Espriella/A. Caiazzo
 
31 Mixed Masters 8+
2
32 Mixed Youth 4+
6
    Berkeley Preparatory School (A)
A. Williams/R. Jacobs/J. Derrick/K. McLoone/A. Jacobs (Cox)
 
    Palm Beach Crew (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
R. Croft/M. Firman/T. Marshall/A. Ali-McClory/K. Baldassarra (Cox)
 
    Tampa Preparatory School (A)
S. Mckenney/B. Dourney/R. Powell/L. Suravneva/P. Laartz (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
E. Hill/A. Rodriguez/K. White/O. Amador/L. Deckert (Cox)/
 
    South Orlando Rowing Association (B)
K. Evers/M. Bogert/A. Miller/G. Carrion/J. Myers (Cox)
 
33 Womens Youth Varsity 4+
7
    Berkeley Preparatory School (A)
N. Shahrawat/M. Gorsky/S. Mercurio/J. Saylor/N. Levin (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Stewart/E. Gerdes/J. Stone/W. Lu/S. Chan (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
s. nevelus/O. Pere/C. Villani/K. Welch/M. Chan (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
M. Hillis/A. Dutton/K. Shea/L. Van Malleghem/K. Baldassarra (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
L. Porch/S. Morrison/R. Chen/L. Jacobsen/A. Dil (Cox)/
 
    Berkeley Preparatory School (B)
J. Miller/K. McLoone/R. Glew/A. Williams/A. Jacobs (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
S. Keezel/T. Cogen/L. Buckreis/A. Morris/J. Kern (Cox)
 
34 Mens Youth 4x
10
    Berkeley Preparatory School (A)
W. Van de Groep/J. Noh/B. Showalter/J. Whelan
 
    Caloosa Coast Rowing Club (A)
T. Landefeld/C. Wells/P. Dormayer/B. Hawkins/
 
    Palm Beach Crew (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
z. zakaria/W. Mattingly/A. Roberts/J. Terrell
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Payton/T. Cochran/E. Koplin/C. Leiter
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Ali-McClory/A. Miller/G. Carrion/J. Kapuschinsky
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
C. Murley/F. Conway/D. Decker/M. Hesselbach
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Stichter/C. Cordero/C. Carnes/C. Lopez/
 
    Sarasota Scullers (B)
C. Navarro/G. Pufahl/M. DeMassa/J. Johns
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
G. McCombs/D. Bennett/J. Prieto/T. Thiel/
 
Break RACE BUFFER
0
35 Mixed Masters 2x
2
36 Womens Masters 8+
2
37 Mens Masters 8+
1
38 Mens Youth Novice 4+
10
    Berkeley Preparatory School (A)
J. Derrick/J. Wentworth/W. LeBeau/A. Ellis/A. Jacobs (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
z. zakaria/B. Donnelly/E. Turner/T. FINLEY/A. Matos (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Gaitens/J. Redhead/C. Burns/A. Rogozhnikov/C. Labrecque (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
K. Blanchard/E. Rogers/C. Mac Leod/J. Miller/J. Kern (Cox)
 
    St. Johns Country Day School (A)
T. Keenan/L. Pardo/R. Nichols/S. Woolard (Cox)
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
K. Alexander/X. Colon/A. Berger/Z. Delgado/L. Nazario (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
K. Grady/A. Shaw/G. Schleifer/E. Hill/L. Deckert (Cox)/
 
    Sarasota Scullers (B)
A. Calandra/J. Johns/J. Sanchez/T. Cross/Z. McKinney (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
E. Elders/I. Leonce/J. Byrd/W. Pancake/T. Labato (Cox)
 
    Sarasota Scullers (C)
C. Navarro/G. Pufahl/M. DeMassa/M. Cotgreave/M. Chan (Cox)
 
39 Womens Youth Novice 4+
4
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Bartello/M. Pyzik/S. Chace/a. Santiago/E. Holmes (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Russell/H. Perry/A. Rivera/B. Maccini/G. Arnold (Cox)
 
    St. Johns Country Day School (A)
A. Anderson/L. Lloyd/C. Nichols/J. Johnson (Cox)
 
    Tampa Preparatory School (A)
M. Capella/D. Stadick/L. Suravneva/R. Powell/L. Davis (Cox)
 
40 Mens Youth 2x
16
    Caloosa Coast Rowing Club (A)
T. Landefeld/J. Anderson/
 
    Palm Beach Crew (A)
J. Gaspari/R. Burlington
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
A. Roberts/J. Terrell
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Sanchez/T. Cross
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
A. Nazario/C. Murley
 
    Tampa Preparatory School (A)
D. Nofsinger/B. Hanson
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
D. Bennett/J. Prieto/
 
    Caloosa Coast Rowing Club (B)
C. Wells/B. Hawkins/
 
    Palm Beach Crew (B)
A. Bereck/M. Said
 
    Sarasota Scullers (B)
G. Drobisch/J. Lu
 
    South Orlando Rowing Association (B)
A. Fentress/M. Rivera
 
    South Orlando Rowing Association (C)
J. Myers/C. Hagan
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
K. Grady/G. Schleifer/
 
    The Stewards Foundation, Inc. (D)
M. Stichter/C. Carnes/
 
    The Stewards Foundation, Inc. (E)
E. Hill/O. Amador/
 
41 Womens Collegiate Open 4x
2
42 Womens Youth 4x
4
    Berkeley Preparatory School (A)
N. Shahrawat/M. Gorsky/S. Mercurio/J. Miller
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Simpson/E. Gerdes/J. Stone/s. nevelus
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/T. Cogen/L. Buckreis/A. Morris
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
43 Womens Youth 2x
11
    Caloosa Coast Rowing Club (A)
A. Kuenzi/s. skweir/
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Stewart/W. Lu
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Dutton/M. Hillis
 
    Tampa Catholic High School Crew (A)
K. Milligan/A. Bokor
 
    Tampa Preparatory School (A)
M. Capella/D. Stadick
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
A. Dil/L. Jacobsen/
 
    Sarasota Scullers (B)
S. Tanaka/E. Naidel
 
    Tampa Catholic High School Crew (B)
E. Neuman/M. Lera
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
C. Long/S. Morrison/
 
    Sarasota Scullers (C)
O. Pere/C. Villani
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
A. Rodriguez/R. Chen/
 
44 Mens Collegiate 8+
2
45 9:38 AM Womens Collegiate 8+
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change