Blake Haxton Fall Regatta
- Oct 27, 2018
- head
- Griggs Reservoir
- Columbus, OH (USA)
- Hosted By: Upper Arlington Crew, Inc.
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 27, 2018 | |||||
0 | 8:00 AM | Meeting | coxswain meeting | ||
1 | 9:05 AM | Mens 1st Varsity 8+ | 10 |
||
2 | 9:15 AM | Mens 2nd Varsity 8+ | 8 |
||
3 | 9:25 AM | Mens 3rd Varsity 8+ | 7 |
||
4 | 9:35 AM | Womens 1st Varsity 4+ | 15 |
||
5 | 9:45 AM | Womens 2nd Varsity 4+ | 13 |
||
6 | 9:55 AM | Womens 3rd Varsity 4+ | 11 |
||
7 | 10:10 AM | Mens 4th Varsity 8+ | 5 |
||
8 | 10:15 AM | Womens 1st Novice 8+ | 15 |
||
9 | 10:35 AM | Mens 1st Novice 4+ | 11 |
||
10 | 10:45 AM | Mens Varsity 2x | 4 |
||
11 | 10:55 AM | Mens 2nd Novice 4+ | 7 |
||
12 | 11:05 AM | Mens 2nd Novice 8+ | 8 |
||
13 | 11:15 AM | Womens 4th Varsity 8+ | 8 |
||
14 | 11:30 AM | Womens 3rd Novice 4+ | 12 |
||
15 | 11:40 AM | Mixed Open Middle School 8+ | 2 |
||
16 | 11:45 AM | Mens 5th Varsity 4+ | 9 |
||
17 | 11:55 AM | Womens Varsity 4x | 2 |
||
0 | 12:15 PM | Lunch Break - 1K Alumni race | |||
18 | 1:10 PM | Womens 3rd Varsity 8+ | 6 |
||
19 | 1:20 PM | Mens 1st Varsity 4+ | 12 |
||
20 | 1:30 PM | Mens 2nd Varsity 4+ | 9 |
||
21 | 1:40 PM | Womens 2nd Varsity 8+ | 9 |
||
22 | 1:50 PM | Womens 1st Varsity 8+ | 13 |
||
23 | 2:05 PM | Mens 3rd Novice 4+ | 6 |
||
24 | 2:20 PM | Womens 1st Novice 4+ | 15 |
||
Beaumont School Crew (A) |
R. Brady/J. ONeill/E. Payne/L. Harmat/M. Roth (Cox)/
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc (A) |
L. Radick/A. Hotter/K. Pfau/L. Swift/A. Demitrios (Cox)
|
|
|||
Central Ohio Rowing (A) |
A. Wehner/L. Farmer/S. Thumuluri/M. Plummer/M. Perkins (Cox)
|
|
|||
Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A) |
A. Barber/M. Berner/P. Branum/G. Brauer/S. Roth (Cox)
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
A. Puthoff/P. Puthoff/L. Langmeyer/L. Hilst/C. Beres (Cox)
|
|
|||
Laurel School For Girls Rowing (A) |
R. Yang/J. Jusko/R. Benninghoff/G. Marasco/L. Johnston (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
K. Belcher/M. Johnson/C. Connolly/K. Templin/H. Jiang (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
E. Burke/A. Bockbrader/M. Briner/Y. Saleh/C. Kemper (Cox)
|
|
|||
Oakland Catholic Rowing (A) |
A. Flanagan/T. Burgo/A. Nguyen/A. Russell/H. Hall (Cox)
|
|
|||
Olentangy Rowing Club (A) |
O. Scherner/I. Bubnick/K. Lee/K. Fry/M. Richardson (Cox)
|
|
|||
Saint Joseph Academy (A) |
M. Bryant/C. Daugherty/E. DeOreo/A. Fraser/L. Alletto (Cox)
|
|
|||
St. Louis Rowing Club (A) |
E. Springer/F. Ferguson/K. Bates/K. Passino/A. Quallen (Cox)
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
A. Johanni/E. Ford/C. Courtright/M. Starrwalker/G. Kistner (Cox)
|
|
|||
Westerville Rowing Club (A) |
R. Ross/S. Fife/M. Marquez/M. Giuliani/A. Jackson (Cox)
|
|
|||
Winton Woods High School Women's Rowing (A) |
R. Lauchard/T. Jones/M. Johnson/M. MASON/M. Shepherd (Cox)
|
|
|||
25 | 2:30 PM | Womens 2nd Novice 4+ | 11 |
||
26 | 2:45 PM | Mens 1st Novice 8+ | 8 |
||
27 | 2:55 PM | Womens Varsity 2x | 1 |
||
28 | 3:00 PM | Mens 3rd Varsity 4+ | 9 |
||
29 | 3:10 PM | Mens 4th Varsity 4+ | 13 |
||
30 | 3:15 PM | Mens Varsity 4x | 2 |
||
31 | 3:20 PM | Womens 2nd Novice 8+ | 12 |
||
32 | 3:35 PM | Womens 4th Varsity 4+ | 5 |
||
33 | 3:45 PM | Womens 5th Varsity 4+ | 11 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change