OARS Youth Invitational

  • Mar 9, 2019
  • sprint
  • Orlando, FL (USA)
  • Hosted By: Orlando Area Rowing Society, Inc.

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, March 9, 2019
0 7:00 AM Coaches Coxswains Meeting
1 Womens 1x
19
    Evans Rowing Club
K. Rego
 
    First Coast Rowing Club
 
    First Coast Rowing Club
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc.
C. Kaminski
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc.
e. randazzo
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
M. Feldman
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
A. DeLisle
 
    North Orlando Rowing
H. Carey
 
    North Palm Beach Rowing Club
W. Young
 
    North Palm Beach Rowing Club
L. Arrington
 
    Ransom Everglades Crew
J. Buckner
 
    Sarasota Crew
E. Cole
 
    Sarasota Crew
B. Picazio
 
    South Orlando Rowing Association
M. Murphy
 
    South Orlando Rowing Association
K. Baldassarra
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc.
C. Castle
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc.
S. Tolton
 
    Vero Beach Rowing, Inc
M. Smith/
 
    Vero Beach Rowing, Inc
M. Allerman/
 
2 Mens 1x
17
    Evans Rowing Club
A. LaCombe
 
    Gainesville Area Rowing, Inc.
A. Furlow
 
    Gainesville Area Rowing, Inc.
J. Dubois
 
    Halifax Rowing Association, Inc.
V. Leffler
 
    Halifax Rowing Association, Inc.
G. Smiley
 
    Miami International RowHouse
K. Paxson
 
    Miami International RowHouse
K. leight
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
R. Miranda
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
T. Chiquillo
 
    North Palm Beach Rowing Club
B. Pegrum
 
    North Palm Beach Rowing Club
H. Hale
 
    NSU University School
E. Perczek
 
    Ransom Everglades Crew
A. Segrera
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students
z. zakaria
 
    South Orlando Rowing Association
M. Rivera
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc.
C. Gardner
 
    Unaffiliated (USA)
E. Macrae
 
3 Womens Varsity 8+
8
    Episcopal School of Jacksonville (A)
D. Alton/E. Podvia/J. Downes/A. Alton/O. Daniel/E. Conklin/M. Gibbs/B. Hicks/I. Eisenhour (Cox)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
M. Gentile/A. Hotimski/H. MacKenzie/G. Ellenberg/K. Kabiri/H. Axtell/C. Fleming/G. MacKenzie/A. Muehleman (Cox)/
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
K. Terry/S. Yore/K. krohn/V. Moltzan/L. Carter/G. Stoker/K. Schlitt/e. mccarthy/M. Walton (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
A. Jacobs/A. Tauscher/A. Morris/L. Enders/J. Gallo/J. Kelsey/D. Lugo/i. Simanton/A. Swagerman (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Goldsmith/M. Ford/J. Finch/D. Scott/L. Chandler/E. Waller/P. Graziotti/A. Russo/S. Sizelove (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/M. Palmer/S. Ernst/W. Dean/C. Strates/E. Maginness/E. Harris/B. Newcomb/C. Edwards (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Van Malleghem/A. Morris/K. Evers/K. Shea/T. Cogen/L. Buckreis/A. Dutton/S. Keezel/G. Arnold (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
M. Fearon/R. Barsiola/E. Eastwood/C. Domey/K. Macom/S. Fessler/R. Gilman/M. Sink/E. Bowman (Cox)
 
4 Mens Varsity 8+
10
5 Womens Freshmen 4+
14
6 Mens Freshmen 4+
19
    Evans Rowing Club (A)
D. Santamaria/S. Merriam/A. Hilton/M. Atkinson/S. Stucki (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
C. Keiter/A. Valentino/A. Safine/w. walker/D. Papock (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
N. Gutierrez-Hernandez/S. Penley/A. Schofill/B. Mathews/C. Renaker (Cox)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
J. Wilkins/J. Ignatius/M. Saunders/D. Patel/S. Burke (Cox)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
K. Josiah/S. Alsobrook/C. Crockett/M. Weitekamper/E. Rose (Cox)/
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
C. Alexander/C. Ross/H. Lesser/D. Figueroa/N. McHardy (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Nadal/E. BAZAN/P. Martin-Jimenez/R. Rojas/A. Baker (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
j. king/M. Membreno/P. Simons-Tully/B. Bert/C. Salisbury (Cox)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
P. Loveday/L. Paggetti/W. Young/B. Karrh/L. Rowley (Cox)
 
    NSU University School (A)
D. Paine/A. Vincent/C. Lefka/R. Saffar/R. Shuster (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
J. Marcionette/R. Slage/F. Malatesta/B. Montiegel/A. Holbrook (Cox)/
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
z. zakaria/B. Donnelly/E. Turner/T. FINLEY/A. Matos (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Wang/M. Kuipers/M. O'Meara/M. Wolf/L. Reboul (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
K. Blanchard/E. Rogers/C. Mac Leod/J. Miller/J. Kern (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Hochstetter/C. Ragland/Z. Tucker/M. Conlon/B. Sanetz (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
 
7 Womens JV 8+
4
8 Mens JV 8+
10
    Crew Boosters of Winter Park (A)
C. DeChurch/M. Shahir-Motlagh/J. Sontag/D. Zhang/C. Kopriva/N. Rodriguez/D. Kirsheman/S. Mueller/M. Cruzada (Cox)
 
    Episcopal School of Jacksonville (A)
R. Fant/C. Richart/J. Hines III/P. Fouts/J. Gleaton/S. Huie/W. Goodman/S. Thomas/R. McGee (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
m. leitelt/H. Phelan/J. Wacker/I. Legget/D. Diamond/A. Zondervan/M. Jakubowski/M. Walton/C. Maldonado (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
H. Symmons/R. Bowman/P. Munyon/J. Mann/G. Munoz/G. Fernandez/K. Miller/J. Amyx/K. Stettner (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
M. Buckley/C. Davis/J. Garner/S. Sheppard/T. Gillham/F. Malatesta/B. Montiegel/L. Didier/S. Schmidt (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Earp/w. young/J. Jarczynski/K. Bowles/A. harie/S. Napoliello/j. schumann/T. Riesenberger/G. Menke (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
T. Marshall/A. Ali-McClory/A. Miller/G. Carrion/E. Elders/J. Kapuschinsky/I. Leonce/W. Pancake/J. Kern (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
D. Minogue/M. Yaskovic/C. Copeland/M. Kammerer/R. SteMarie/J. Mackinnon/B. Blanchard/B. Isenman/P. Fallesen (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Kolos/J. Topley/C. Gardner/C. O'Connor/L. Guaglardi/J. DeVito/J. Nehme-Haily/W. Warner/J. Golden (Cox)
 
9 Womens 2x
28
10 Womens 3rd 8+
4
11 Mens 3rd 8+
12
12 Mens 2x
29
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
G. Bauer/A. Robertson
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
V. Leffler/G. Smiley
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
S. Fordham/N. Jeske
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
R. Lopez/L. Silva
 
    Miami International RowHouse (A)
C. Sahs/K. Paxson
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Veiga de Roovere/R. Cancio
 
    North Orlando Rowing (A)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
B. Pegrum/H. Hale
 
    NSU University School (A)
J. Smith/R. Villamayor
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Craft/W. Mathes
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
W. Mattingly/J. Terrell
 
    Sebastian River High School Crew (A)
A. Tipton/J. phillips
 
    Composite: SORA, Unaff. (USA) (A)
E. Mcrae
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Kolos/J. Topley
 
    First Coast Rowing Club (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
J. Dubois/A. Furlow
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (B)
M. Pytel/A. Khazraee
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (B)
A. Barrow/A. Balaraju
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
A. McMillan/D. Sordo
 
    Miami International RowHouse (B)
M. Mestre/L. Del Risco
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
R. Miranda/B. Rodriguez
 
    North Orlando Rowing (B)
 
    North Palm Beach Rowing Club (B)
F. Yorty
 
    NSU University School (B)
M. Landi/R. Zeltzman
 
    Ransom Everglades Crew (B)
F. Campano/J. Bryan
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
C. Shirrell/B. Sanetz
 
    Vero Beach Rowing, Inc (B)
P. Nicely/A. Thull/
 
13 Womens Ltwt 8+
4
14 Mens Ltwt 8+
5
15 Womens Open 8+
6
16 Mens Open 8+
6
17 Womens Varsity 2-
9
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
G. Poole/C. Moore
 
    Episcopal School of Jacksonville (A)
E. Conklin/J. Downes
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
M. Adams/R. Rua
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
C. Bullard/I. King
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Feldman/A. DeLisle
 
    Miami International RowHouse (A)
R. Sands/M. Mora
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
M. Hillis/M. Murphy
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
 
18 Womens 4x
20
    Evans Rowing Club (A)
S. Chamberlain/I. Ricketts/K. Meares/K. Rego
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
F. Barnett/C. Lucas/M. Witherington/K. Croft
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
J. Van Cleef/C. Bell/J. Huttmann/E. Dominguez
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
A. Gormon/O. Kasper/E. Partlow/S. Ellis
 
    Hollywood Rowing Club (A)
 
    Miami International RowHouse (A)
S. Zanzuri/G. Leon/M. Adams-Grimaldi/G. Amato
 
    North Orlando Rowing (A)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
L. Rowley/N. Perham/A. Sanchez/L. Albert
 
    NSU University School (A)
S. Socherman/R. Bitton/N. Hausmann/E. Olivieri
 
    Ransom Everglades Crew (A)
M. Forand/A. Fox/L. Etra/M. Angeli
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Bartello/S. Chace/S. Joseph/M. Pyzik
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/M. Palmer/S. Ernst/C. Strates
 
    Sebastian River High School Crew (A)
T. Jones/M. spires/K. Adams/O. Faria
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/T. Cogen/L. Buckreis/A. Morris
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
E. Cooper/A. Patriquin/M. Boice/K. Cunningham
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
M. Smith/M. Milesic/M. Allerman/C. Higgins/
 
    Sebastian River High School Crew (B)
A. Ramirez/E. Dingus/B. Poff/G. Salinas
 
    South Orlando Rowing Association (B)
M. Fermin/M. Wright/K. Evers/R. Croft
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
M. Jorgensen/E. Glover/A. Foust/A. Tucker
 
19 Womens Freshmen 8+
10
    Evans Rowing Club (A)
M. Morton/A. Kovac/C. Reed/E. Haynes/S. Whitin/P. Vanover/K. Fryman/C. Nickerson/A. Andujar (Cox)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
G. Settimi/A. Pelaez/E. Glass/K. Cordell/S. Cavallari/S. McCarthy/A. Luecht/E. Seyoum/A. Mullins (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
G. Matos/A. Matos/S. Simone/C. Paley/Z. Sepsenwol/E. Mayer/E. Stantic/K. Valle/G. Warshaw (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Perez/D. Hanna/B. Veiga de Roovere/L. Rauton/A. Salles/A. Gonzales/F. Audisio/L. Mantilla/N. Benson (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
I. DeLeo/M. Lukawski/G. Buchen/L. Collins/A. Corr/L. Herndon/J. Halbreich/H. Ziegler/B. Bennett (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Russell/H. Perry/A. Rivera/B. Maccini/K. Helton/H. Hassell/H. Croft/B. Dutton/G. Arnold (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
A. Tucker/M. Jorgensen/E. Glover/K. Grim/K. Kennedy/A. Foust/A. Heinemann/L. Patriquin/M. DeMaria (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
 
    Sarasota Crew (B)
E. Lenhart/A. Koester/S. Stock/E. Lahners/A. Young/G. Simons/V. Kishoiyian/A. Pollard/M. Stevens (Cox)
 
20 Mens Freshmen 8+
9
21 Mens Varsity 2-
6
22 Mens 4x
26
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
G. Bauer/A. Robertson/S. Houlihan/B. Pearson
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
M. Pytel/A. Khazraee/N. Fishel/A. Khazraee
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
D. McEwen/A. Barrow/D. Raab/L. Bincarousky
 
    Hilton Head Island Crew (A)
J. Shedd/R. Blahut/B. Parker/J. Pavelka
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
B. GUNDOGAN/G. Bouchard/J. Lopez/D. Reynoso
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Lieberman/L. Silva/C. Karellos-Gleoudis/R. Lopez
 
    Miami International RowHouse (A)
C. Sahs/M. Mestre/K. leight/J. Hernandez
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Sanchez/R. Killoh/T. Chiquillo/N. Cordoves
 
    North Orlando Rowing (A)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
F. Yorty/J. Edwards/J. Deaton/Z. Rowley
 
    NSU University School (A)
J. Smith/E. Perczek/M. Landi/R. Villamayor
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Segrera/A. Craft/J. Bryan/W. Mathes
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
z. zakaria/J. Terrell/B. Donnelly/E. Turner
 
    Sarasota Crew (A)
H. Schofield/M. Leon/A. DeGrado/O. Corr
 
    Sebastian River High School Crew (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Miller/J. Kapuschinsky/T. Marshall/A. Ali-McClory
 
    Space Coast Crew (A)
B. Aronson/T. Welman/Z. Walls/T. Mathews
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Hochstetter/C. Ragland/Z. Tucker/M. Conlon
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
N. Furlow/N. Thosteson/D. Bosarge/Z. Atkins
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
P. Claire/N. Leon/S. Dall'Orso/C. LaGro
 
    North Orlando Rowing (B)
 
    North Palm Beach Rowing Club (B)
P. Loveday/L. Paggetti/B. Karrh/W. Young
 
    NSU University School (B)
P. Carney/L. Leveillee/L. Cooper/R. Zeltzman
 
    Sebastian River High School Crew (B)
 
    Space Coast Crew (B)
D. Minogue/C. Ratliff/J. Mackinnon/C. Copeland
 
23 Womens Ltwt 4+
10
24 Mens Ltwt 4+
17
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
A. Arias/K. Flynn/B. Grabowski/R. Dagon/A. Stelmashenko (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
A. LaCombe/M. DiStefano/E. Kantor/J. Carson/A. Gjuraj (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
B. Pearson/N. Gutierrez-Hernandez/D. Bosarge/Z. Atkins/C. Renaker (Cox)
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
A. Khazraee/M. Pytel/N. Fishel/A. Khazraee
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
D. McEwen/L. Bincarousky/D. Raab/A. Bennett/D. Bottini (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
A. Garofalo/C. Lewis/C. Strain/H. Phelan/M. Walton (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
A. Calenda/j. neville/S. Adams/D. Buchholz/M. Craig (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
P. Siska/T. O'Shaughnessy/s. gandy/G. Somek/N. Alvarez (Cox)
 
    Miami International RowHouse (A)
L. Del Risco/N. Degwitz/W. Lleonart/J. Hernandez/K. Pineda (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Cordoves/R. Killoh/B. Rodriguez/S. Berning/G. Duffy (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
S. Arguello/M. Silva/J. Bacon/R. Yavagal/F. Hatami (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
E. Halbreich/C. Rosenberg/V. Pascasio/S. Kluner/A. Lalani (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Byrd/J. Myers/C. Hagan/R. Martinez/J. Kern (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
P. Ineza/A. Bowers/C. Yarbrough/A. Matta/J. Rossiello (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
J. Topley/J. DeVito/T. Kolos/W. Warner/A. Heinemann (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
C. Thull/T. Hasan/P. Nicely/A. Thull
 
25 Womens JV 4+
13
    Episcopal School of Jacksonville (A)
M. Gibbs/B. Hicks/J. Kagiliery/S. Bryan/M. Woodward (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
M. Hintze/J. Maas/B. Fatone/J. Ariet
 
    Hollywood Rowing Club (A)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
S. Joseph/E. Correia/H. Killan/K. FRANQUEIRO/N. McHardy (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Schwartz/S. Samuel/N. Valencia/E. Greenwald/C. Guerrero-Gomez (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
A. bryan/E. Ault/M. Christiansen/S. Barlow/M. Stokes (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
i. gomez/A. Steinwachs/L. Feaster/M. Caron/C. Edwards (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
A. Ramirez/k. rutledge/K. Discenza/E. Dingus/N. Sparling (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
R. Croft/M. Fermin/M. Wright/A. Oliphant/G. Arnold (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
K. Macom/S. Fessler/R. Gilman/M. Mullen/S. Bittar (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
E. Cooper/C. Collins/K. Cunningham/M. Clarke/L. DiFederico (Cox)
 
26 Mens JV 4+
13
27 Womens Novice 8+
12
    Evans Rowing Club (A)
K. Weigand/C. Gibbes/B. Baldwin/L. Hall/E. Haynes/C. Della Rocco/F. Lopresti/K. Fryman/C. Nickerson (Cox)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
C. Fleming/A. Hotimski/A. Romero/G. MacKenzie/S. Jones/J. O'Riordan/D. Harrell/S. McClure/A. Syragakis (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
S. Joseph/K. Kemenyfy-Rojas/J. Mc Hardy/m. sabatino/M. Hansen/S. Smith`/N. McHardy/E. Correia/J. Sinphay (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
E. Stantic/K. Valle/J. Moskovitz/F. Moore/I. Roman/E. Rosenthal/A. Sordo/C. Buechele/A. Chaskes (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
V. Pascual/G. Hellams/G. Lowell/A. Salles/F. Audisio/L. Mantilla/I. Martin/K. Leon/D. Ozdursun (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Bartello/S. Joseph/S. Chace/M. Pyzik/A. Caudill/C. Baxter/a. Santiago/A. Matos/E. Holmes (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
L. Herndon/J. Halbreich/L. Collins/A. Corr/A. Young/G. Veldkamp/D. Krizen/K. Cohn/M. Stevens (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Russell/H. Perry/A. Rivera/B. Maccini/K. Helton/H. Hassell/H. Croft/B. Dutton/G. Arnold (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
K. Cunningham/A. Patriquin/M. Boice/M. Clarke/K. Grim/A. Shirrell/K. Kennedy/L. Patriquin/A. Heinemann (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
 
28 Mens Novice 8+
11
    Crew Boosters of Winter Park (A)
G. Fenton-Zeira/J. LYNCH/C. Hawkins/M. Fuller/S. Fernandez (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
E. Kantor/A. Relihan/P. Pfeil/D. Santamaria/I. Garvey/N. Choi/W. Cerny/M. DiStefano/S. Ahl (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
N. Thosteson/K. Kiker/P. McLeavy/D. Boudreaux/E. Gutter/S. Penley/A. Schofill/B. Mathews/C. Renaker (Cox)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
J. Wilkins/J. Ignatius/M. Saunders/D. Patel/B. Evans/C. HUNTER/L. Andress/S. Patel/S. Burke (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Goggins/C. Chavez/S. Alvarez/N. Falero/G. Brito/A. Ferrari/L. Balvedi/T. Mira/I. Encinosa (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
D. DeNiro/G. McCurdy/T. Horler/W. Ghamra/D. Farah-Popham/V. Milland/C. Vice/L. Mayforth/C. Yu (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
K. Blanchard/E. Rogers/C. Mac Leod/J. Miller/W. Pancake/E. Elders/I. Leonce/R. Martinez/J. Kern (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
C. Schuck/p. Gouin/R. SteMarie/B. Isenman/M. Lunceford/Z. Vaidic/R. Cardani/a. winkler/P. Fallesen (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
 
29 Womens Varsity 4+
19
    Episcopal School of Jacksonville (A)
O. Daniel/A. Alton/D. Alton/E. Podvia/I. Eisenhour (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
F. Barnett/C. Lucas/M. Adams/R. Rua
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
T. Francis/E. Smiley/J. Huttmann/E. Dominguez
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
A. Gormon/E. Partlow/E. Glass/S. Sanne/I. Román (Cox)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
M. Gentile/H. MacKenzie/K. Kabiri/G. Ellenberg/A. Muehleman (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
 
    Lyman Rowing Association (A)
A. Jacobs/A. Morris/J. Kelsey/A. Tauscher/A. Swagerman (Cox)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
M. DOS SANTOS/C. Keel/V. Hendricks/K. Kemenyfy-Rojas/J. Sinphay (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Melendez/M. Longo/Z. Exelbert/T. Andris/D. Chaviano (Cox)
 
    Miami International RowHouse (A)
R. Sands/M. Mora/G. Amato/S. Zanzuri/M. Krinsky (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Hervas-Jones/I. Fassio Bazzi/C. Mendoza/S. Cancio/H. Poirier (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
M. Montijo/M. Marcionette/E. Barlow/I. Privott/K. Bonnett (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
B. Newcomb/W. Dean/M. Moore/C. Kruger/G. Arias (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
M. Hillis/A. Dutton/K. Shea/L. Van Malleghem/K. Baldassarra (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
M. Fearon/R. Barsiola/E. Eastwood/C. Domey/E. Bowman (Cox)
 
30 Mens Varsity 4+
18
    Crew Boosters of Winter Park (A)
M. Springsteen/J. Fuller/B. Brown/K. Foydel/M. Harris (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
N. Furlow/K. Kiker/P. McLeavy/S. Houlihan
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
A. Balaraju/J. Ignatius/Z. Cottongim/E. Wilson/Y. Liu (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
M. MEDINA/M. Flay/J. Diaz/D. Nagowski/C. Sickler (Cox)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
N. Heskin/K. Lubben/J. McNaughton/H. Ross/J. Greer (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
d. wiedenhoeft/N. Melendez/M. mcguckian/G. Campbell/C. Henke (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
R. Villarini/S. Merenfeld/K. Feldman/R. Lopez/E. Elgarresta (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Sanchez/R. Cancio/D. Veiga de Roovere/S. Berning/V. Baez (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
 
    NSU University School (A)
M. Jaeger/L. Leveillee/L. Cooper/P. Carney/R. Shuster (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
M. Buckley/C. Davis/J. Garner/S. Sheppard/S. Schmidt (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
j. wilberding/K. Bowles/A. Haire/W. West/G. Menke (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
D. DiScenza/J. Grimison/G. Quinn/A. Inman/M. Perakes (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan/M. Rivera/A. Fentress/T. Labato (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
M. Olinde/A. Nettik/N. Ogburn/M. Yaskovic/S. Troia (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
E. Losey/S. Myers/J. Navarro/A. Reuter/S. Buckley (Cox)/
 
31 Boys MS 8+ (Sunday 1000/1010am)
12
    Crew Boosters of Winter Park (A)
C. Cofield/K. Cruzada/A. Gimenez/Z. Edwards/W. Stokes/S. Rodriguez/J. Berastegui/T. Hill/S. Vinson (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
I. Colon/D. Herman/D. BLACKWELDER/C. Marable/V. VanDeusen/R. Goodman/D. Cervenka/F. Fetner/M. Van Hart (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
 
    Lyman Rowing Association (A)
H. Smith/I. Munoz/J. Helton/S. Enders/T. Hutchinson/T. Melvin/A. Shilling/J. Cummings/J. Kilby (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
G. Sewell/T. Kunkel/R. Bax/a. bonenberger/T. Murphy/B. Overton/W. Edwards/J. Edwards/A. Beach (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
G. Galeta/B. Marks/R. Blosser/C. Mitchell/X. Tubbard/J. Angstrom/E. Gillham/Z. Inniss/B. Montiegel (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Caiazzo/D. Miller/E. Benson/J. Lucas/D. Ward/J. Tibbs/S. La Espriella/D. Walker/C. Wilson (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
N. Harwood/E. Reeves/M. Foust/J. Raffenberg/K. Janke/E. Martinez/M. Coulter/C. Waldbauer/E. Steward (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
D. Smith/B. Hart/A. Sawyer/N. Carter/J. Kiker/T. Pereira/Q. Emslie/R. Linebarger/C. Pulliam (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
S. Crosley/E. Corpuz/M. Primrose/N. Fenne/A. Komissarov/B. Gunkel/B. ADORNO/K. Espinosa/J. Reichbart (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
M. Harwood/T. Abbott/C. Keene/C. Rizzo/A. Geiser/G. Calderon/M. Milu/T. Dye/L. Vickery (Cox)
 
32 Girls MS 8+ (Sunday 1100/1110am)
12
    Crew Boosters of Winter Park (A)
M. Cox/L. Dotson/A. May/K. Miller/J. Gidus/L. Van Dorpe/l. lawton/B. Wermuth/S. Xu (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
L. Spillane/V. VanDeusen/H. Rumpf/T. Rossetti/Z. Enholm/T. Boudreaux/M. Van Hart/K. Webber/C. Pulliam (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Sienkiewicz/E. Brockman/I. Parraga/I. Norman/A. Lekebusch/E. Dubasak/H. Head/A. Batten/J. Parish (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
N. Zinn/M. Dansby/A. La Sala/E. Krens/H. West/R. Olivero/K. Wingerson/A. Kowal/E. Malatesta (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Miller/A. Ciuzio/J. Meadows/G. Claudio/P. Wallace/M. Andrew/G. Anderson/A. Greenberg/G. Perry (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
M. Harse/R. Hochstetter/B. Weiler/J. Mitchell/K. McManus/A. Cillo/A. Diffley/B. Waldbauer/J. Clarke (Cox)
 
    Evans Rowing Club (B)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
L. Porth/E. Porth/I. Romain/C. Dudek/S. Lalljee/A. Engineer/S. Casey/M. Quach/E. Gould (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (B)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
L. Scott/B. Holston/A. Malegni/S. Popat/A. huhne/K. Methven/C. Mulligan/S. Selvaggi/M. Thoss (Cox)
 
33 Mixed MS 8+ (Sunday 1140/1150/1200)
22
    Crew Boosters of Winter Park (A)
M. Powers/c. baez/P. Craft/R. Stone/E. Oleck/C. Ahearn/P. Coatoam/A. Kong/D. Salisbury (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
I. Colon/D. Herman/C. Pulliam/T. Rossetti/D. Smith/T. Boudreaux/R. Goodman/B. Hart/R. Linebarger (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
 
    Lyman Rowing Association (A)
J. Tarallo/J. Moore/G. Bronke McGirr/L. Simanton/S. Zamora/K. Schiebert/D. Smith/M. Luke/c. brodeur (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
X. Shaheen/M. Primrose/G. Larson/E. Dubasak/K. Richardson/N. Secor/A. Guzman/C. Fay (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
N. Zinn/M. Dansby/G. Galeta/B. Marks/C. Mitchell/R. Blosser/E. Krens/H. West/E. Malatesta (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
D. Miller/J. Meadows/S. Kapuschinsky/M. Andrew/P. Wallace/J. Lucas/E. Boudreau/C. Wilson/D. Walker (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
J. Mitchell/B. Weiler/M. Foust/J. Raffenberg/R. Ewing/E. Martinez/R. Hochstetter/B. Waldbauer/E. Steward (Cox)
 
    Evans Rowing Club (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
L. Spillane/Z. Enholm/D. BLACKWELDER/C. Marable/D. Cervenka/A. Sawyer/J. Kiker/K. Webber/Q. Emslie (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (B)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
E. Cartaxo/O. Pankalla/P. Jones/M. Merk/C. Miller/I. Parraga/S. Vines/R. Fratti/J. Carsten (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (B)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
J. Miller/G. Claudio/J. Niemiec/A. Carnes/M. Santacreu/M. Fernandez/G. Perry/M. Bensey/A. Caiazzo (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
M. Harse/K. McManus/J. Clarke/R. White/P. Harse/J. Ragland/A. Diffley/M. BRODSKY/L. Vickery (Cox)
 
    Evans Rowing Club (C)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
E. Gould/A. Green/J. Edwards/W. Watson/P. Haag/S. Rey/B. Shaw/A. Carpousis/J. Carroll (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (C)
 
    South Orlando Rowing Association (C)
E. Benson/A. Ciuzio/S. La Espriella/N. Haeske/M. Flo/E. Newell/J. Banton/V. Kim/A. Greenberg (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (D)
L. Scott/S. Popat/A. Malegni/A. McElwee/J. Posada/P. Van Lom/M. VILLAMIL/K. Tangirala/J. Steinman (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (D)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change