Spring Sprints Regatta
- Hosted By: Lake Stevens Rowing Club
- 2019 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 27, 2019 | |||||
8:00 AM | C&C meeting | ||||
1 | Novice Mixed Youth 8x+/8+ | 5 |
|||
2 | Mens Youth Novice 1x | 9 |
|||
3 | Mens Youth 4x | 6 |
|||
4 | Mens Open 2x | 0 |
|||
5 | Womens Youth Ltwt 1x | 6 |
|||
6 | Womens Open 1x | 2 |
|||
7 | Womens Youth Novice 2x | 12 |
|||
8 | Womens Youth Ltwt 4x | 1 |
|||
9 | Womens Open 2x | 0 |
|||
10 | Womens Youth 4+ | 5 |
|||
11 | Mens Youth 1x | 8 |
|||
Duwamish Rowing Club |
J. Camarillo
|
|
|||
Eastside Preparatory School |
J. Denney
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club |
R. Johnson
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club |
C. Hennes
|
|
|||
North Cascades Crew |
A. Thorensen
|
|
|||
Olympic Peninsula Rowing Association |
N. Mishler
|
|
|||
Renton Rowing Center |
K. Venning
|
|
|||
South Kitsap School District |
J. Sherwood
|
|
|||
12 | Womens Youth 2x | 13 |
|||
Duwamish Rowing Club (A) |
R. Delora/L. Glassley
|
|
|||
Eastside Preparatory School (A) |
A. Gupta/E. McGregor
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
J. Baker/E. Lewis
|
|
|||
North Cascades Crew (A) |
E. Clark/M. Key
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
L. Greening/S. Fleming
|
|
|||
Renton Rowing Center (A) |
E. Mazurkiewicz/N. Winters
|
|
|||
South Kitsap School District (A) |
M. Rusnak/K. Close
|
|
|||
Whatcom Rowing Association (A) |
E. Welker/S. Bryan
|
|
|||
Duwamish Rowing Club (B) |
E. Jones/B. Hopkins
|
|
|||
North Cascades Crew (B) |
K. Regello/S. McLeod
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (B) |
G. Gustafson/U. McMurray
|
|
|||
Renton Rowing Center (B) |
M. Ovesen/A. Glenn
|
|
|||
Whatcom Rowing Association (B) |
E. Perry/I. Peters
|
|
|||
13 | Mens Youth Ltwt 4x | 1 |
|||
14 | Mens Youth Ltwt 1x | 3 |
|||
15 | Womens Youth Novice 1x | 6 |
|||
16 | Mens Youth Novice 2x | 10 |
|||
17 | Womens Youth Novice 4x+ | 7 |
|||
18 | Mens Youth Novice 4x+ | 1 |
|||
19 | Mens Open 1x | 3 |
|||
20 | Womens Open 4x | 0 |
|||
21 | Mens Open 4x | 0 |
|||
22 | Womens Youth 4x | 9 |
|||
23 | Womens Youth Novice 4+ | 6 |
|||
24 | Youth Womens Novice 8+ | 3 |
|||
Northshore School District No. 417 (A) |
A. Nemecek/N. Mahmud/A. Egger/M. Dial/E. Logan/C. Lao/M. Porterfield/A. Heitmeyer/W. Tran (Cox)
|
|
|||
South Kitsap School District (A) |
C. Thompson/A. Patterson/E. Horton/K. Darville/N. Santos/A. Harala/s. barrett/R. Chisick/S. Shawver (Cox)
|
|
|||
Northshore School District No. 417 (B) |
K. Haining/B. Hill/C. Schmitter/A. Afshari/R. Lampe/A. McDuling/A. Yildiz/S. Longcore/A. Harbani (Cox)
|
|
|||
25 | Womens Youth 1x | 10 |
|||
Duwamish Rowing Club |
R. Delora
|
|
|||
Eastside Preparatory School |
E. McGregor
|
|
|||
Eastside Preparatory School |
A. Gupta
|
|
|||
North Cascades Crew |
E. Clark
|
|
|||
North Cascades Crew |
M. Key
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association |
L. Greening
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association |
S. Fleming
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association |
G. Gustafson
|
|
|||
Renton Rowing Center |
O. Peterson
|
|
|||
South Kitsap School District |
A. Hebeisen
|
|
|||
26 | Mens Youth 2x | 8 |
|||
Duwamish Rowing Club (A) |
A. Gastmans-Baynes/J. Camarillo
|
|
|||
Eastside Preparatory School (A) |
G. Day/J. Denney
|
|
|||
Olympic Peninsula Rowing Association (A) |
N. Mishler/Z. Gavin
|
|
|||
Renton Rowing Center (A) |
A. McCleary/A. Collins
|
|
|||
South Kitsap School District (A) |
G. Hughes/M. Clauss
|
|
|||
Whatcom Rowing Association (A) |
D. Hutchings/I. VanEpps
|
|
|||
Olympic Peninsula Rowing Association (B) |
H. Fulton/T. Turner
|
|
|||
Renton Rowing Center (B) |
C. Butler/C. Crotty
|
|
|||
27 | Mens Youth Novice 4+ | 6 |
|||
Everett Rowing Association (A) |
B. Danks/A. Hayes/C. Black/R. Attinelli/K. Cormick (Cox)
|
|
|||
Northshore School District No. 417 (A) |
J. Nussbaum/B. Longstreth/D. Smith/C. Meyer/S. Rosenow (Cox)
|
|
|||
Olympic Peninsula Rowing Association (A) |
B. Nickolson/v. Pavlak/Z. Harper-Smith/Z. Harper-Smith/E. Schulz (Cox)
|
|
|||
South Kitsap School District (A) |
t. johnson/C. Church/W. Davenport/J. Brown/G. Rowland (Cox)
|
|
|||
Whatcom Rowing Association (A) |
B. Nixon/A. Dick/K. Robinson/B. Lutz/J. Lutz (Cox)
|
|
|||
Northshore School District No. 417 (B) |
T. Hartquist/J. Guest/M. Johnson/G. FIFER/S. Rosenow (Cox)
|
|
|||
28 | Youth Mens 8+ | 2 |
|||
29 | Youth Mens 4+ | 3 |
|||
30 | Mens Open 2- | 2 |
|||
Renton Rowing Center (A) |
J. Romano/M. Buffett
|
|
|||
South Kitsap School District (A) |
N. Hubbell/K. Backlund
|
|
|||
31 | Womens Open 2- | 1 |
|||
32 | Womens Youth 2- | 0 |
|||
33 | Womens Youth 8+ | 5 |
|||
34 | Mens Youth Ltwt 2x | 5 |
|||
35 | Womens Youth Ltwt 2x | 6 |
|||
36 | Youth Mens 2- | 2 |
|||
37 | Youth Mens Novice 8+ | 2 |
|||
38 | Womens Open 8+ | 2 |
|||
39 | Mens Open 8+ | 1 |
|||
40 | Mens Open 4+ | 4 |
|||
Northshore School District No. 417 (A) |
P. Connor/K. Geller/C. Pickering/C. Nolan/C. Harris (Cox)
|
|
|||
South Kitsap School District (A) |
N. Hubbell/K. Backlund/E. Stanley/C. Payne/A. Stewart (Cox)
|
|
|||
Northshore School District No. 417 (B) |
J. Nussbaum/B. Longstreth/D. Smith/C. Meyer/S. Rosenow (Cox)
|
|
|||
Northshore School District No. 417 (C) |
M. Lamos/J. Guest/B. Davis/Z. Neddo/C. Gougouniani (Cox)
|
|
|||
41 | Womens Open 4+ | 2 |
|||
Sunday, April 28, 2019 | |||||
7:00 AM | C&C meeting | ||||
42 | Mixed Masters 8x+ | 1 |
|||
43 | Mixed Masters Novice 2x | 7 |
|||
44 | Mens Masters Ltwt 4x | 0 |
|||
45 | Womens Masters 8+ | 5 |
|||
46 | Womens Masters Ltwt 1x | 8 |
|||
47 | Mens Masters 2x | 19 |
|||
48 | Womens Masters Novice 4x | 3 |
|||
49 | Mens Masters Novice 1x | 4 |
|||
50 | Womens Masters Novice 2x | 4 |
|||
51 | Mens Masters Novice 2x | 4 |
|||
52 | Mens Masters 1x | 14 |
|||
53 | Mixed Masters 4x | 13 |
|||
54 | Mens Masters 4x | 7 |
|||
55 | Womens Masters Ltwt 4x | 3 |
|||
56 | Mixed Masters 2x | 20 |
|||
57 | Womens Masters 4x | 14 |
|||
58 | Mens Masters Ltwt 2x | 3 |
|||
59 | Combined Masters Novice & Mixed 8+ | 5 |
|||
60 | Womens Masters 1x | 10 |
|||
61 | Mens Masters Novice 4x | 1 |
|||
62 | Womens Masters Novice 1x | 1 |
|||
63 | Mens Masters 8+ | 3 |
|||
64 | Womens Masters 2x | 22 |
|||
65 | Mens Masters Ltwt 1x | 5 |
|||
66 | Womens Masters 2- | 4 |
|||
67 | Mixed Masters 8+ | 4 |
|||
68 | Mens Masters 2- | 6 |
|||
69 | Womens Masters 4+ | 8 |
|||
70 | Womens Masters Ltwt 2x | 4 |
|||
71 | Mens Masters 4+ | 4 |
|||
72 | Combined Masters Novice & Mixed 4+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change