Dogwood Junior Championship

  • Apr 27, 2019 To Apr 28, 2019
  • sprint
  • Melton Lake
  • Oak Ridge, TN (USA)
  • Hosted By Oak Ridge Rowing Association, Inc.
  • 2019 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 27, 2019
1 Mens Jr 4+
24
    Asheville Youth Rowing Association (A)
I. Evans/M. Robinson/S. Thornburg/R. O'Halloran/P. Jacko (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Landefeld/W. Jackson/D. Cooper/W. Camillo/H. Victor (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
C. Dibiase/M. Franks/D. Peters/A. Calder/R. Lewis (Cox)
 
    Baylor School (A)
J. Anderson/C. Young/H. Watson/J. Hart/T. Marler (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
W. Schott/H. Besl/R. Hendon/N. Stec/R. Hardig (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
J. RIEGER/S. Phillips/G. Enseleit/B. Taylor/S. Wittmann (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
M. Rought/Z. Valentine/R. Lupton/D. Pence/G. Rhein (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
A. Sands/T. Sealey/A. Offenberger/M. Maxon/C. Ritchie (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
C. Hilt/P. Tisler/M. See/L. Tillery/J. Schmit (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
A. Stone/J. Wagner/P. King/J. MacLean/C. Orentlicher (Cox)
 
    McCallie School (A)
M. Grauley/P. Pedigo/R. Coney/R. Moore/G. WILLIAMS (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Quinby/A. Cheij/C. Regen/E. Herrell/J. Fetters (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
L. Yates/j. holl/J. Mellander/W. Georgion/J. Hunt (Cox)/
 
    Parkersburg South HS Crew (A)
M. Chapman/I. Plotner/A. Braniff/L. Stanley/K. Freshour (Cox)
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
M. Harmon/H. Ochabauer/C. Gradek/E. Goembel/H. Spillner (Cox)/
 
    Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health (A)
J. Enkema/R. Ward/C. Brush/E. Hancock/P. Smith (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
L. Westerfield/C. Clarke/R. Graham/M. Harpur/A. Miner (Cox)
 
    St. Edward High School (A)
Z. Kujda/M. Dailey/P. Myers/M. Ali/M. Ezaki (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
J. Gottlieb/D. Rosich/H. DeWeerdt/A. Hering/G. VanLue (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
Q. Mahone/C. Luff/C. Tobul/J. Coleman/K. Bottitta (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
A. Schito/Z. Flynn/L. Flynn/C. Haines/C. Henley (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
E. Bruss/O. Roberts/A. Caputo/P. Wible/K. Ryan (Cox)
 
2 Mens Jr 1x
19
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Bayly
 
    Atomic Rowing (A)
C. Barron
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
J. Cook
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
P. Coy
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
T. Huber
 
    Jordan Lake Rowing Club (A)
W. Pearson/
 
    Little Rock Athletic Club (A)
E. Hankins-Hull
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
G. Mangum
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
A. Kosarek/
 
    Queen City Water Sports Center (A)
M. Palacios
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
D. Miner
 
    Unaffiliated (USA) (A)
A. Hill
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (B)
T. Puckett
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
S. Agarwal
 
    Queen City Water Sports Center (B)
S. Stewart
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (C)
G. Cercek
 
    Queen City Water Sports Center (C)
L. Medvedovic
 
    Queen City Water Sports Center (D)
A. Corless-Smith
 
    Queen City Water Sports Center (E)
P. Caley
 
3 Mens U-17 1x
8
4 Womens Jr 4x
16
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Bauer/Z. Bishop/M. Cosgrove/R. Westerfield
 
    Atomic Rowing (A)
M. Swartwood/M. Penn/L. Dulin/A. Moulton/
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
M. Salmons/k. bonastia/J. Sumalee/k. mcdonald
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
M. Gillikin/K. Romak/C. Lorensen/S. Anderson
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    New Orleans Rowing Club, Ltd. (A)
A. PEREZ/G. Gambrell/C. Christoforo/S. Holbrook
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
A. Fox/M. Hilemn/I. Foley/S. Bene
 
    Parkersburg South HS Crew (A)
J. Camp/a. marshall/K. Crites/S. Gandee
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
J. Ortega/G. Lyle/M. Warren/C. Sullivan/
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
A. White/M. Mosley/M. Shaffer/J. Cowart
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
I. Castro/E. Jerkovic/J. Armstrong/M. Stafford
 
    Triad United Rowing Association (A)
J. Ognovich/L. York/K. Crotts/C. Curri
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (B)
A. Murphy/M. Crandall/M. Murphy/L. Marshall
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
M. Thompson/A. Henderson/L. Clark/G. Poulton
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (C)
L. Evans/S. Richards/S. Lerma/K. Henderson
 
5 Womens U-17 4x
6
6 Mens U-17 8+
17
    Asheville Youth Rowing Association (A)
D. Paull/R. Atherton/K. Lawler/J. Cooper/D. Townley/W. Turner/T. Steciuk/S. Pruitt/L. Paladino (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Runner/C. Eschenhorst/B. Cater/J. Herrington/L. Sulyma/S. Brennan/A. Marjoram/C. Woods/E. Slawin (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
M. Webb/D. Seals/R. Gabrielson/T. Zitzman/S. Gregg/G. Morton/J. Phillips/J. Cowan/K. Belt (Cox)
 
    Baylor School (A)
P. Anderson/G. Batt/S. Bajestani/O. Eastman/M. Kinsey/J. Smith/R. Cooper/C. Nunes/P. Pearce (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
G. Dutro/j. adler/E. Bayer/R. Walsh/A. Pee/L. Campbell/J. Fischer/C. Jacobs/J. Cottingham (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
J. Jarvis/J. Musto/E. Hardern/M. Kemper/D. D'Aloia/H. Ward/J. Cook/K. Tooley/G. DuPuy (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Buzzetti/J. Spolyar/C. Rink/J. Messaglia/N. Thorpe/D. Hernandez/J. Fenchak/C. Hovda/J. Killian (Cox)
 
    Jordan Lake Rowing Club (A)
C. Nordby/C. Walker/J. Jackson/A. Watson/D. Kelleher/J. Kacher/P. Kulak/W. Wang/G. Ng (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. Stephens/J. Egitton/B. Coers/B. Yorish/A. Castro/C. Wilson/O. Stevens/E. Sherman/S. Anderson (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
B. Weber/B. Colella/W. Densmore/K. Hoffmann/E. Megal/C. Rumpf/O. Spahr/A. Puotinen/E. Wischki (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
C. Barstow/P. Wissink/R. Sands/J. Dail/E. Haymond/K. Holder/A. Zuromski/C. Filardi/F. Miller (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. LaJeunesse/B. Harper/T. Hite/G. Marshall/B. Kirwin/S. Wirt/C. Lynskey/E. Lynskey/N. Larivey (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
W. Cason/G. Williams/Y. Vohra/D. Williams/S. Bay/D. Ilksoy/A. Ussery/A. Milling/W. Galletly (Cox)
 
    Atomic Rowing (B)
M. Raker/J. Melton/E. Gardner/J. Bond/b. naren/S. Seifried/N. Gray/J. nathan/O. Hensberry (Cox)/
 
    Triangle Rowing Club (B)
J. Coulter/M. Brady/Z. Dewalle/T. Lamb/I. Papkin/G. Wilkerson/J. sullivan/Z. Wanbaugh/C. Ramquist (Cox)
 
    Atomic Rowing (C)
M. Lancaster/A. Seay/J. Millet/E. Riikola/T. Phillips/A. Pelletier/M. Garza/r. dewig/A. Harris (Cox)/
 
8 Womens Jr 2nd 8+
11
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Ody/l. johnson/L. Panettiere/Z. Patel/P. Pennell/M. Paganucci/I. Cediel/K. Lundstedt/A. Hitzel (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
L. Fletcher/C. McNabb/T. Franke/A. Munroe/G. Dorning/C. Deters/J. Mitchell/O. Roth/E. Grosser (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
B. Cortez/N. Miller/A. Shafer/H. Braum/J. Hummel/A. Edmondson/K. Alexander/K. Carmody/L. Groll (Cox)
 
    Girls Preparatory School (A)
L. Brown/K. Nash/M. Youmans/A. Carroll/M. Ballenger/C. Compton/R. Guhde/O. Evans/E. Walley (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Senefeld/J. Hackett/A. Dravis/M. Cler/S. MacLean/J. Sweet/L. Qureshi/M. Gonzalez/A. athena (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
E. Shappard/M. Zenke/N. MARSHALL/M. Meza/L. Pannell/J. Connolly/K. Hemauer/A. Sikal/S. biscan (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
H. Schmidt/R. Schuler/C. Sobol/O. Parker/K. Gheorghian/G. Laughlin/B. Ambal/M. Riopedre/D. Brunig (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
P. Dragseth/F. Plese/D. Holbrook/H. Cannistra/J. Hanacik/T. Kowaliczko/E. Nelsen-Freund/A. Leykin/S. Banik (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
M. Jennings/H. Brady/R. Lewis/J. Judge/M. Clarke/C. Harris/C. Petersen/R. Simmons/E. Hill (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Chang/L. Wolfe/L. Hjelle/S. Boehm/M. Kase/P. Clark/F. Kirk/S. Leanza/G. Phillips (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Coyne/R. Sam/A. Parsons/K. Seaver/Z. Holston/s. harris/L. Lynskey/M. Schultz/M. Lynch (Cox)
 
9 Womens Jr 3rd 8+
15
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Doss/C. Geiger Costa/M. Falcon/L. Keister/K. Johnson/A. Brinser/K. Satya/N. Harris/O. Del Rosario (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
K. Meiser/Z. Noble/C. Lear/C. Casey/S. Helson/C. Beckmeyer/M. Miller/M. Byars/C. Lopez (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
G. Almoney/L. Lyons/S. Gipson/N. Prasad/H. Whitaker/C. Petsch/A. Day/C. Stephens/M. McDonald (Cox)
 
    Girls Preparatory School (A)
L. Brown/K. Nash/M. Youmans/A. Carroll/M. Ballenger/C. Compton/R. Guhde/O. Evans/E. Walley (Cox)
 
    Saint Charles Rowing Club (A)
S. Mollenhauer/G. Lavigne/E. smith/M. Jackowiec/A. Garrison/M. Stevens/I. Jordan/D. Jovanovic/L. Peterson (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
S. Stahl/m. oneill/b. mcdermott/J. Andrade/M. Stamey/J. Bolles/H. Long/G. West/G. Patterson (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
L. Melby/N. Davis/l. winkleman/G. Hunter/J. Boettinger/K. Jost/C. Horwitz/A. DeYoung/C. Middleton (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Beery/A. Davies/K. Pamulapati/A. Onifer/A. Chatlos/M. Molnar/E. McGinnis/J. Jang/C. Curran (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Whistler/C. Jochems/S. Eaton/A. Hubble/G. Chill/B. Higgins/A. Mangas/S. Morgan/S. Sarkisian (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
M. Jones/P. Knock/M. Cherry/E. Smith/C. Nusekabel/K. O'Rourke/N. Miller/O. Vieth/A. Harris (Cox)
 
    Dayton Boat Club (B)
A. Davis/C. Ruble/H. Gerlach/A. Pavuk/M. Bowman/A. Gaul/F. Bergeron/E. Erich/L. Hall (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
M. Cawston/L. Woodall/K. Beard/A. Berg/J. Friedman/H. Fralick/A. Womble/G. Wells/G. Sansoterra (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
R. Carlyon/J. Crutcher/B. Antonenko/M. Miller/R. Rollins/L. Toledano/C. Dunn/A. Powell/J. Walsh (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
E. DeLong/K. Rodriguez/c. gilchrist/M. Daiber/R. Erikson/C. Sampson/R. Kibler/T. Picker/A. Nocera (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (C)
A. Henck/H. Schmidt/A. Dushnitzky/M. Marquez/O. Michaels/H. Walters/T. Smith/K. McKee/A. Jackson (Cox)
 
10 Mens Jr 2-
10
11 Womens Jr 2-
14
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
E. Mollohan/A. Barham
 
    Atomic Rowing (A)
B. Bostrom/G. Dulin/
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Girls Preparatory School (A)
L. Brown/K. Nash
 
    Great Miami Rowing Center (A)
A. Hodge/S. Ferraro
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
K. knox/C. Ulmer
 
    Jordan Lake Rowing Club (A)
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
A. Patterson/E. Johnson
 
    Nashville Rowing (A)
S. Sperduto/R. Yarbrough
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
P. Burbine/L. Turner
 
    Triad United Rowing Association (A)
G. Denenny/K. Messick
 
    Triangle Rowing Club (A)
B. Benestad/J. Atkeson
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
B. Brysacz/A. Ensley
 
    Triangle Rowing Club (B)
I. Humbert/S. Von Dauber
 
12 Mixed U-15 8+
6
13 Mens Jr 2nd 8+
11
    Atomic Rowing (A)
Z. Dibiase/T. Zitzman/J. Landry/B. Barber/E. Armstrong/R. Harp/E. Gardner/C. Dobson/R. DiBiase (Cox)
 
    Baylor School (A)
I. Waxenberg/T. Anderson/P. Sa/L. Barks/E. Jenkins/L. Campos/S. Dougherty/C. Brinn/e. bayer (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
W. Schott/N. Stec/R. Hendon/G. Montgomery/J. Schutzman/H. Besl/M. Ley/P. Medley/J. Alvarez (Cox)
 
    McCallie School (A)
j. peralta-ramos/J. Braden/R. Yuan/C. Young/j. rousseau/O. Song/M. Shaw/A. Memon/T. Davidson (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Van Loo/W. Curry/E. Taskin/P. Powichroski/A. Gutierrez/K. Mason/C. Mayo/C. Murphy/E. Grasso (Cox)
 
    St. Edward High School (A)
L. Kovacs/A. Sliman/K. Johnson/J. Bornhorst/H. Price/T. Sheehan/A. Caroscio/C. Corcoran/J. Smith (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
A. Gage/J. Gaskill/E. Sowash/J. Ryan/S. Neumann/M. Pfau/J. Marsden/J. Guest/B. Burke (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
J. Kowaliczko/T. Hadcock/B. gelfand/T. Gamblin/J. Wiegers/G. Bronson/J. Green/J. VanLue/L. Guindon (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
J. Haskell/T. Lamb/S. Dixon/R. Narasimhan/W. Engemann/O. Morris/Z. Miller/E. Larkin/C. Pencola (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
G. Holliday/I. Greear/P. Zerick/S. Seeley/A. Femia/J. Martin/N. Zatezalo/D. Kirwin/N. Larivey (Cox)
 
14 Mens Jr 3rd 8+
9
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
C. Bricca/A. Weckman/R. Hinton/A. Saini/E. Bayer/C. Hazenfield/S. Reid/C. Verdier/L. Theders (Cox)
 
    McCallie School (A)
W. Michalak/C. Jackson/J. Holt/O. Bolu/C. Waligora-Bradford/H. Salama/J. Li/P. Denman/T. FU (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Oman/T. Ranck/T. Sheldon/W. Stephens/T. Mayo/C. McFarlin/O. Stevens/Z. Kogan/R. Raheja (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
C. Minifie/E. Kuznetsov/C. McClard/G. Willert/C. Mitchell/V. Sterling/R. Tanaka/J. Rode/K. Furukawa (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. LaJeunesse/M. Arguelles/B. Harper/C. Roy/S. McGinnis/G. Eaton/C. Lynskey/S. Wirt/M. Narotski (Cox)
 
    McCallie School (B)
B. Moore/M. Proctor/S. Ellis/H. Millirons/J. Tian/C. Mullins/K. Belaire/M. Gibson/C. Dennis (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
N. Caputo/A. Harmon/L. Welling/L. Dawson/W. Justice/G. Marshall/m. little/B. Kirwin/M. Narotski (Cox)
 
    McCallie School (C)
C. Anderson/D. Alvarez/M. Jiang/G. Hurley/L. Robinson/P. Gustafson/B. Jemison/B. Boyd/M. Patrick (Cox)
 
15 Womens U-17 8+
25
17 Mens Jr 4x
15
18 Mens U-17 4x
7
19 Womens Jr 1x
9
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Allen
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
L. Wolfe
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
E. Johnson
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
A. Burri/
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
M. Mosley
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
S. Lynch
 
    Westminster School (A)
O. Tordella
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
J. Cowart
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
A. Scrimsher
 
20 Womens U-17 1x
7
21 Womens Jr 4+
25
    Arch City Rowing Club (A)
M. Zahner/S. Mazza/E. Krueger/S. Haney/M. Cherichello (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (A)
P. Haller/L. Belanger/A. Lammers/R. Fitzgerald/R. Minor (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Ody/l. johnson/P. Pennell/M. Paganucci/C. Williams (Cox)
 
    Baylor School (A)
N. Lopez-Durel/G. Rollins/C. Cansler/K. Watson/B. Romanchik (Cox)
 
    Black Swamp Rowing, Inc. (A)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
A. Schlegel/E. Gifford/D. Gifford/R. Potts/A. Spruill (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
C. Deters/T. Franke/L. Fletcher/O. Roth/S. Propst (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
R. McNutt/P. Reymann/R. Ferdelman/M. Weizman/E. Mitchell (Cox)
 
    Girls Preparatory School (A)
M. Youmans/A. Carroll/M. Ballenger/H. Petty/E. Kline (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
A. Schlaeger/E. Puthoff/C. Norton/K. Sancrant/A. Puthoff (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
S. Gammon/A. Ruble/K. Lindsey/G. Grabow/G. Brookover (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
S. Cripps/C. Ulmer/K. knox/A. Thorpe/A. athena (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. McCaslin/G. Lebo/R. Beightol/A. Oldham/E. Wood (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
L. Lowe/S. Lester/M. Borkowski/R. Taylor/J. Hunt (Cox)/
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
M. Sisk/C. Kendall/R. Parker/G. Weldon/B. Gradek (Cox)/
 
    Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health (A)
H. Delzer/E. Swenson`/A. Calderon/K. Bostick/P. Smith (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Andrade/b. mcdermott/m. oneill/S. Stahl/G. Patterson (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
L. Muhr/E. Wistuba/M. Corrigan/C. Haupfear/J. Walsh (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
M. Kent/N. Byrne/Z. Tiffin/O. Sullivan/E. Shenkenberg (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
H. Skerkis/H. Davis/N. Timinskas/K. Young/I. McGimsey (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
K. Royse/A. Wilson/S. Auker/O. Kirpekar/O. Croft (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Messinger/M. Nida/A. DeVilbiss/E. Moehring/J. Boschert (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Kirwin/B. Haugh/H. Fowler/A. Keren/O. Seline (Cox)
 
    Westminster School (A)
M. Hawkins/N. Desnoyer/A. Estrada-Grajales/R. Doman/J. Klein (Cox)
 
22 Womens Jr Ltwt 8+
10
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Vaitkevicius/F. Hopperton/G. Dalby/H. Dean/C. Cheng/G. Lewinski/I. Vaitkevicius/E. Gersack/M. Schlaupitz (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
V. SEAY/S. White/B. Valdez/C. Cooke/M. Millet/R. Duhamel/O. Escher/G. Turner/L. Peters (Cox)/
 
    Black Swamp Rowing, Inc. (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
J. Mitchell/C. McNabb/G. Dorning/A. Munroe/S. Helson/C. Beckmeyer/M. Miller/Z. Noble/S. Sturgeon (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
A. Trimbach/K. Carmody/C. Wittman/K. Wittman/N. Prasad/C. Petsch/C. Stephens/A. Day/L. Groll (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
M. Rauch/A. Geogerian/R. Loeber/L. Clark/E. Starner/A. Stewart/K. Hughes/C. Robertson/S. Craven (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
I. Gallagher/S. Ferries-Rowe/J. Hackett/A. Dravis/C. Sicuso/I. Ford/M. Cler/E. Wallentine/R. Henry (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
E. Shappard/M. Zenke/N. MARSHALL/M. Meza/L. Pannell/J. Connolly/K. Hemauer/A. Sikal/S. biscan (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
A. Klenke/A. Watkins/K. Ferbet/O. Fedorko/K. Gheorghian/M. Riopedre/R. Schuler/K. Morrissey/E. Ewell (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Coyne/R. Sam/R. Ross/G. Klima/M. Schultz/G. Lindsey/G. Holliday/T. Picker/M. Lynch (Cox)
 
23 Mens Jr Ltwt 8+
8
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Lloyd/K. Vohra/N. Schab/C. Hills/C. Yule/D. Florio/M. McCarthy/M. Pakula/L. Atty (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
J. Phillips/E. Gardner/G. Morton/G. Walters/B. Barber/W. Barton/B. Fuson/C. Dobson/H. Hensberry (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Trapp/Q. Jenkins/R. Walker/J. Shepherd/N. Smyth/W. Pence/C. Wright/M. Wells/D. Brown (Cox)
 
    McCallie School (A)
G. Obrien/H. Jones/H. Lewis/A. Sterchi/E. Deitrick/j. moore/N. Hoodenpyle/R. Buntin/M. Negus (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
C. Pollack/C. O'Neal/A. Fralick/A. Dunlap/B. Smith/A. Lewis/J. Bayly/A. Sikal/A. Miner (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
C. Barstow/M. Brady/A. Zuromski/G. Wilkerson/J. sullivan/J. Coulter/F. Demin/C. Boone/F. Miller (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
G. Roe/H. McKinnis/T. Greene/C. Haines/Z. Loyd/C. Robinson/H. Mizutani/A. Birdwell/C. Henley (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
G. Holliday/I. Greear/N. Tobin/K. Manakkal/J. McDonald/V. Shilling/N. Zatezalo/D. Kirwin/K. Ryan (Cox)
 
24 Womens Jr 2nd 4+
18
    Arch City Rowing Club (A)
A. Robinson/M. Martin/L. Palmer/E. Saunders/M. Richardson (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (A)
R. Willey/E. Halfacre/E. Steiner/M. Scarlett/G. Mayer (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Cosgrove/A. Bauer/Z. Bishop/R. Westerfield/A. Hitzel (Cox)
 
    Baylor School (A)
M. Barrett/E. Tomisek/S. Mason/G. Tomisek/M. Smith (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
C. Lear/C. Casey/M. Byars/K. Meiser/A. Harris (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
G. Blust/K. Picray/A. Trimbach/E. Muir/M. McDonald (Cox)
 
    Girls Preparatory School (A)
M. Youmans/A. Carroll/M. Ballenger/H. Petty/E. Kline (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
M. Barber/B. Dalberg/B. Burkart/S. MacLean/A. athena (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
G. Thompson/E. Nagy/A. Wucherer/L. DeLatte/A. Lester (Cox)
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
S. Olive/E. Hawkins/C. Mundy/S. Kumar/B. Zidar (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
G. West/M. Stamey/J. Bolles/H. Long/C. Donnelly (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
R. Carlyon/K. Jost/L. Melby/H. Schmidt/D. Brunig (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
S. Wacholz/M. Davies/G. Engel/M. Smith/S. Banik (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
M. Jennings/E. James/R. Lewis/H. Brady/M. Brown (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
C. Hundley/L. Holman/O. Hench/A. Kelley/G. Phillips (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
H. Hale/L. Lynskey/A. Thomas/P. Clark/E. Levine (Cox)
 
    Westminster School (A)
V. Ramos/J. Herrera Cano/S. Kantipudi/S. Desai/D. Chen (Cox)
 
25 Womens Jr 3rd 4+
22
    Asheville Youth Rowing Association (A)
J. Roberts/P. Hunter/B. Swing`/Z. Martindale/A. Altman-Jacobs (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
Z. Patel/L. Panettiere/K. Lundstedt/I. Cediel/C. Hyun (Cox)
 
    Baylor School (A)
K. Waddell/C. Shaffer/R. Watson/D. Mays/B. Romanchik (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Jones/P. Knock/E. Smith/M. Cherry/S. Propst (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
B. Cortez/H. Braum/J. Hummel/A. Shafer/M. McDonald (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
C. Roche/A. Burri/M. Pryor/A. Dove/A. Gant (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Cawston/L. Woodall/A. Womble/G. Wells/C. Donnelly (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
A. Marsden/R. Byrne/A. Adams/B. Antonenko/C. Middleton (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Lewis/C. Harris/R. Simmons/A. Clarke/M. Brown (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
J. Mattis/A. Janes/P. Clark/I. Petersen/A. Herrala (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. Henck/M. Marquez/H. Schmidt/H. Walters/A. Jackson (Cox)
 
    Westminster School (A)
A. Saucedo/T. Lawyer/N. Lascar/G. Bradley/C. Searcy (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (B)
M. Hunter/T. Leik/I. MANGONE/C. Thompson/D. Jakubielski (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
S. Smith/C. Wilson/E. Jones/E. Falo/C. Wiggins (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
C. Nusekabel/K. O'Rourke/R. Berner/N. Miller/M. Deane (Cox)
 
    Dayton Boat Club (B)
C. Wittman/K. Wittman/K. Boehringer/A. Day/L. Groll (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
L. Wolfe/G. Chang/S. Boehm/S. Leanza/A. Carriero (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
K. Seaver/C. Less/A. Parsons/C. Jochems/E. Levine (Cox)
 
    Dayton Boat Club (C)
L. Lyons/C. Meyer/K. Meyer/H. Whitaker/E. Mitchell (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (C)
E. DeLong/B. Higgins/A. Mangas/S. Morgan/A. Nocera (Cox)
 
    Dayton Boat Club (D)
C. Ruble/H. Gerlach/A. Pavuk/A. Davis/L. Hall (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (D)
R. Kibler/s. harris/Z. Holston/K. Rodriguez/S. Sarkisian (Cox)
 
26 Mens Jr Ltwt 4+
13
    Asheville Youth Rowing Association (A)
C. Scarlett/C. Wood/J. Lammers/S. Werner/S. Sessions (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Lloyd/K. Vohra/M. McCarthy/M. Pakula/L. Atty (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
J. Phillips/E. Gardner/B. Fuson/G. Morton/K. Belt (Cox)
 
    Baylor School (A)
I. Waxenberg/L. Campos/E. Jenkins/C. Brinn/T. Marler (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
L. Chapman/G. Schulz/L. Gifford/I. Spruill/S. Mikus (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
P. Coy/B. Pollock/P. Thorpe/J. Davis/J. Schmit (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. Curry/E. Taskin/P. Powichroski/A. Gutierrez/E. Grasso (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Guest/R. Gage/P. Gaskill/S. Arif/S. Tyree (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
G. Holliday/D. Kirwin/N. Zatezalo/I. Greear/M. Narotski (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
C. Seay/A. Provost/M. Green/T. Hyun/N. Owens (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
 
27 Womens U-17 2x
12
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
R. Meinerding/C. Hughes
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
C. Young/S. Huckabee-Jennings
 
    New Orleans Rowing Club, Ltd. (A)
S. Holbrook/A. Gibson
 
    Parkersburg South HS Crew (A)
A. Burris/C. DeBarr
 
    Queen City Water Sports Center (A)
A. Kolshorn/s. palacios
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
M. Thompson/A. Henderson
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
L. Woodall/M. Cawston
 
    Triad United Rowing Association (A)
N. Earnhardt/A. Robb
 
    Westminster School (A)
B. Simon/A. Wright
 
    Queen City Water Sports Center (B)
F. Blase/D. Shawhan
 
    Queen City Water Sports Center (C)
E. Heekin/K. Fixler
 
28 Mens U-17 4+
27
    Asheville Youth Rowing Association (A)
L. Antonescu/N. Guerrero/B. Watson/A. Gonzales/w. Hammonds (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
T. Ensor/C. Woods/C. Martin/L. Burke/E. Slawin (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
S. Gregg/G. Morton/J. Phillips/G. Walters/H. Hensberry (Cox)
 
    Baylor School (A)
P. Anderson/G. Batt/S. Bajestani/O. Eastman/P. Pearce (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
J. Waters/H. Gibson/B. Alsept/A. Kitchen/A. Waters (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
G. Dutro/C. Jacobs/j. adler/J. Fischer/J. Cottingham (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
K. Tooley/J. Musto/J. Jarvis/M. Kemper/G. DuPuy (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Buzzetti/J. Messaglia/J. Spolyar/W. Woodhouse/J. Killian (Cox)
 
    Jordan Lake Rowing Club (A)
C. Nordby/C. Walker/J. Jackson/W. Wang/K. Watson (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
K. Mason/J. Egitton/B. Coers/B. Yorish/R. Raheja (Cox)
 
    St. Edward High School (A)
A. Ianiro/J. Krayer/T. Hartman/S. Dailey/J. Smith (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
B. Weber/B. Colella/W. Densmore/K. Hoffmann/E. Wischki (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
O. McArthur/B. Huitt/H. Parker/B. Stewart/E. Nichols (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
P. Wissink/R. Sands/J. Dail/T. Lamb/C. Ramquist (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
T. Greene/Z. Flynn/L. Peiper/A. Birdwell/C. Henley (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. LaJeunesse/N. Zatezalo/B. Kirwin/E. Lynskey/N. Larivey (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (B)
D. Paull/R. Atherton/K. Lawler/J. Cooper/L. Paladino (Cox)
 
    Atomic Rowing (B)
M. Raker/J. Melton/S. Seifried/J. Bond/O. Hensberry (Cox)/
 
    Chattanooga Rowing (B)
C. Owensby/J. Cawood/M. Martin/N. Carreon/S. Stone (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
P. Lehman/Z. Essakalli/L. Kelley/m. osibodu/N. Laube (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
V. Mann/O. Rifkin/N. Thorpe/C. Rink/C. Orentlicher (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
E. Sherman/T. Mayo/A. Castro/C. Wilson/H. Westerfield (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (B)
M. Hronich/I. Gates/A. Hall/S. Venkittu/R. Labiak (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (B)
C. Barstow/K. Holder/J. Coulter/C. Filardi/F. Miller (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
 
30 Womens Jr 2x
22
31 Mens Jr Ltwt 2x
12
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
D. Florio/C. Yule
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
J. Perez-Martin/J. Cook
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
G. Cercek/T. Puckett
 
    Dayton Boat Club (A)
N. Kaval/B. Gagliano
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
V. Mann/O. Hayden
 
    Queen City Water Sports Center (A)
S. Stewart/M. Palacios
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
E. Jimenez/J. Lewis
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Lewis/A. Sikal
 
    Triad United Rowing Association (A)
J. Messick/N. Dorn
 
    TriStar Rowing (A)
H. McKinnis/G. Roe
 
    Queen City Water Sports Center (B)
L. Medvedovic/H. Semerdjian
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
B. Smith/J. Bayly
 
32 Mens Jr 8+
17
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Bayly/O. Lee/C. Halliwell/B. Tallant/B. Varnson/S. Vaitkevicius/J. Thomson/O. Eribac/B. Kim (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
J. Gonzalez/J. Hensley/C. Barron/M. Franks/C. Dibiase/F. Perkinson/D. Peters/A. Calder/R. Lewis (Cox)
 
    Baylor School (A)
J. Anderson/C. Young/H. Watson/M. Smith/P. Stultz/J. Hart/E. Bixler/R. Kmeta-Suarez/T. Marler (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Poon/D. Stahl/A. Greenberger/P. Kilcoyne/S. Graumlich/G. Hartnett/G. Gifford/P. Klesa/D. Ariestanto (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
M. Rought/Z. Valentine/R. Lupton/J. Schulthess/G. Rought/L. Leitzel/D. Pence/N. DeGroff/C. Bishop (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
G. Villarrueta/T. Sealey/K. Keller/J. Wesel/M. Maxon/S. Farrell/B. Smith/C. Ritchie/P. Thomas (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
A. Stone/J. Wagner/S. Agarwal/M. Jessup/J. Kauffman/E. Beheler/V. Mann/O. Hayden/C. Orentlicher (Cox)
 
    McCallie School (A)
M. Grauley/P. Pedigo/R. Coney/R. Moore/M. Haynes/S. Turner/W. Bolin/A. Williams/R. Naik (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
C. Mackey/S. Miller/C. Regen/E. Herrell/J. Mangialardi/J. Regen/W. Philpott/N. Croy/J. Fetters (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
L. Westerfield/R. Devault/R. Graham/C. Clarke/K. Nolte/B. Moraes/M. Harpur/D. Miner/S. Kaufman (Cox)
 
    St. Edward High School (A)
P. Myers/M. Ali/Z. Kujda/N. Zentkovich/J. Ham/M. Dailey/F. Gallagher/D. Pelley/M. Ezaki (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
T. Francis/C. Reagan/P. Gaskill/A. Howard/F. Griskauskas/K. Roethlisberger/S. Arif/J. Yin/K. Schneider (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
J. Gottlieb/A. Hering/H. DeWeerdt/D. Rosich/K. Brown/E. St. Amour/B. Hanrahan/J. Hutt/G. VanLue (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
C. Ganim/Z. Judge/S. McGuinness/C. Luff/J. Coleman/Q. Mahone/C. Tobul/D. Leonard/e. Shub (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
N. Tobin/O. Roberts/E. Bruss/A. Caputo/K. Manakkal/P. Wible/J. McDonald/V. Shilling/K. Ryan (Cox)
 
33 Womens Jr 8+
19
    Arch City Rowing Club (A)
M. Zahner/S. Mazza/S. Haney/E. Krueger/A. Robinson/M. Martin/V. Keller/Z. Lyon/M. Cherichello (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Pitzel/T. Newton/G. Landefeld/A. Luttrell/R. Lynch/S. Pilz/O. Hadley/R. Davenport/C. Williams (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
O. Colston/C. Fuchs/B. Bostrom/G. Dulin/N. Fuchs/K. Anderson/H. Barlow/I. Allison/S. Allmon (Cox)/
 
    Baylor School (A)
N. Lopez-Durel/e. webb/C. Chapman/K. Watson/E. Tomisek/G. Rollins/S. Haberhern/M. Hart/B. Romanchik (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
L. Sizemore/J. McGee/K. McGee/R. Smith/C. Smyth/A. Brauer/A. Russell/C. Wilker/M. Deane (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
G. Blust/P. Reymann/R. McNutt/M. Weizman/K. Picray/E. Muir/R. Ferdelman/A. Trimbach/E. Mitchell (Cox)
 
    Girls Preparatory School (A)
L. Brown/K. Nash/M. Youmans/A. Carroll/M. Ballenger/C. Compton/R. Guhde/O. Evans/E. Walley (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
S. Koroneos/C. Ulmer/K. knox/M. Barber/B. Dalberg/I. Gallagher/R. King/C. Sicuso/A. athena (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. McCaslin/G. Lebo/A. Oldham/R. Beightol/E. Trost/A. Hughes/G. DeNunzio/B. Glenn/E. Wood (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
M. Borkowski/S. Lester/L. Lowe/R. Taylor/A. Burri/A. Dove/E. Nagy/L. DeLatte/J. Hunt (Cox)
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
J. Ortega/G. Lyle/M. Warren/C. Sullivan/M. Sisk/C. Kendall/R. Parker/G. Weldon/K. Barry (Cox)/
 
    Saint Charles Rowing Club (A)
A. Palmer/G. Anderson/S. Darby/A. Pereira/M. Jaskoviak/A. Landrowski/E. Kroening/S. Teegen/S. Harris (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
P. Burbine/I. Castro/B. Brysacz/E. Jerkovic/A. Ensley/L. Turner/M. Stafford/J. Armstrong/G. Murdock (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
Z. Tiffin/N. Byrne/M. Kent/O. Sullivan/S. Wacholz/M. Davies/G. Engel/M. Smith/E. Shenkenberg (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
B. Benestad/J. Atkeson/N. Timinskas/K. Young/I. Humbert/S. Von Dauber/H. Skerkis/H. Davis/I. McGimsey (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
A. McElhaney/S. Luhn/A. Rausch/S. Auker/M. Nickens/R. McMahan/G. Campbell/O. Croft/O. Kirpekar (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Messinger/C. Hundley/E. Moehring/A. DeVilbiss/M. Nida/L. Holman/A. Kelley/O. Hench/J. Boschert (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Kirwin/A. Keren/H. Hale/B. Haugh/A. Thomas/P. Clark/L. Lynskey/H. Fowler/O. Seline (Cox)
 
34 Womens Jr Ltwt 2x
12
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Osborne/B. Henry
 
    Atomic Rowing (A)
S. White/V. SEAY/
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
M. Taylor/C. Hudson
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
A. Stewart/C. Robertson
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
R. King/B. Burkart
 
    Parkersburg South HS Crew (A)
K. Crites/J. Camp
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
A. Henderson/J. Cowart
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
E. Shappard/N. MARSHALL
 
    Triad United Rowing Association (A)
C. Curri/K. Crotts
 
    Triangle Rowing Club (A)
G. McCoy/J. Judge
 
    Westminster School (A)
K. Jernigan/O. Tordella
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
L. Evans/K. Henderson
 
35 Mens Jr 2x
16
    Arch City Rowing Club (A)
D. Spurlock/M. Zahner
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
D. Moss/W. Holt
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
D. Brown/Z. Thomas
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
J. Snavely/T. Parziale
 
    Dayton Boat Club (A)
J. RIEGER/K. Donnelly
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
H. Reed/D. Potter
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
P. King/J. MacLean
 
    Nashville Rowing (A)
A. Cheij/L. Quinby
 
    New Orleans Rowing Club, Ltd. (A)
D. Fayard/T. Thompson
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
Z. Marshall/R. Lapierre
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
T. Rigali/A. Kosarek
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
C. McFarlin/C. Murphy
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
A. Mende/Y. Volin
 
    Dayton Boat Club (B)
N. Kaval/G. Enseleit
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
E. Lang/T. Huber
 
    Dayton Boat Club (C)
R. Repasy/J. Karnosh
 
36 Womens U-17 4+
30
    Arch City Rowing Club (A)
E. McGugin/R. Carroll/A. Huckins/G. Pflaum/M. Richardson (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Stone/R. Mesaros/C. Barrow/A. Peterson/V. Bay (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
M. Trieste/S. Rigby/S. Pelletier/A. Range/O. Enkema (Cox)/
 
    Baylor School (A)
H. Williams/L. Fridl/M. Rosenlund/M. Bankston/M. Wiisanen (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
A. Mazo/M. Nichols/S. Roddy/A. Moore/K. Lazenby (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
K. Benkert/G. Deppert/M. O'Connor/C. Quintaba/S. Roth (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
B. Brunk/T. McAfee/J. Donay/I. Cubbage/L. Hall (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
C. Young/S. Huckabee-Jennings/C. Pleva/G. Smith/S. Hileman (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Wallentine/A. Cook/A. Stevens/A. Auersch/R. Henry (Cox)
 
    Parkersburg South HS Crew (A)
C. DeBarr/s. mackey/B. Goldenberg/m. sandy/K. Freshour (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Andrade/b. mcdermott/G. West/S. Stahl/G. Sansoterra (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
C. Hering/I. Lofgren/F. Hammerer/S. Bradford/J. Atkinson (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
K. Messick/N. Earnhardt/A. Robb/S. Montgomery/E. Nichols (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
C. Pate/M. Morris/V. Vann/V. Conklin/I. Rojas (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
K. Royse/A. Wilson/A. Rausch/K. Reneau/L. Underwood (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
A. Johanni/E. Ford/C. Courtright/M. Starrwalker/J. Stewart (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
T. Smith/K. McKee/O. Michaels/A. Dushnitzky/A. Jackson (Cox)
 
    Westminster School (A)
B. Simon/A. Wright/S. Desai/G. Bradley/C. Searcy (Cox)
 
    Arch City Rowing Club (B)
K. Fry/O. Scherner/K. Rehklau/I. Bubnick/W. Wernz (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (B)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
A. Haas/I. Bennett/S. Redden/Z. Johnson/M. Berner (Cox)
 
    Dayton Boat Club (B)
O. Steeves/L. Endres/M. Schubert/V. Pillion/S. Merkle (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
A. Eggen/O. Roop/K. Roscetti/E. Robb/R. Henry (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
M. Cawston/A. Sikal/K. Hemauer/L. Woodall/C. Donnelly (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (B)
E. Von Dauber/C. Neiger/V. Gay/L. Gascoigne/E. Huff (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
A. Smithers/A. Cherry/M. Bay/N. Hohl/M. George (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (C)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
K. DiPaola/A. Barber/C. Caudill/J. Brockmann/G. Brauer (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (C)
J. Ward/A. Davis/L. Smith/C. Howard/S. Dott (Cox)
 
38 Mens U-17 2x
10
39 Womens Jr Ltwt 4+
20
    Arch City Rowing Club (A)
E. Saunders/Z. Lyon/O. Scherner/K. Rehklau/M. Cherichello (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (A)
K. Stenberg/O. Carver-Ritter/C. Carver-Ritter/C. Dickelman/R. Minor (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
B. Valdez/C. Cooke/M. Jones/B. Hagins/C. Collins (Cox)/
 
    Black Swamp Rowing, Inc. (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
K. Benkert/G. Deppert/A. Geiser/G. Brauer/S. Roth (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
A. Trimbach/K. Carmody/C. Wittman/K. Wittman/L. Groll (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
A. Hodge/S. Ferraro/A. Schlaeger/K. Sancrant/C. Bishop (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
M. Rauch/L. Clark/R. Loeber/A. Stewart/S. Craven (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
I. Gallagher/I. Ford/J. Hackett/C. Sicuso/A. athena (Cox)
 
    Jordan Lake Rowing Club (A)
S. Marold/G. Walker/K. Chay/L. Woodard/G. Ng (Cox)/
 
    Nashville Rowing (A)
G. DeNunzio/A. Hughes/E. Trost/B. Glenn/A. Quinby (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
G. Thompson/L. DeLatte/C. Roche/A. Wucherer/A. Lester (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Zenke/E. Shappard/A. Mongesku/N. MARSHALL/C. Donnelly (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
A. Klenke/A. Watkins/K. Ferbet/K. Morrissey/E. Ewell (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
Y. Lee/A. Dean/M. Browning/C. Morin/J. Postalakis (Cox)
 
    Westminster School (A)
O. Tordella/A. Estrada-Grajales/K. Jernigan/R. Doman/K. Walker (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
E. Wallentine/A. Eggen/A. Dravis/S. Ferries-Rowe/A. athena (Cox)
 
    Nashville Rowing (B)
A. Solano/A. Arguello/M. Solano/M. Roark/J. Abelow (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
J. Friedman/M. Meza/K. Beard/H. Fralick/O. Murdock (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
M. Beery/E. McGinnis/A. Davies/J. Jang/G. Kistner (Cox)
 
40 Mens Jr 2nd 4+
21
    Asheville Youth Rowing Association (A)
R. Scheyer/S. Cooper/M. Fitzpatrick/P. Jacko/S. Sessions (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Marjoram/J. Herrington/C. Merando/E. Thibodeaux/S. Russell (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
J. Gonzalez/F. Perkinson/C. Barron/D. Peters/R. DiBiase (Cox)
 
    Baylor School (A)
P. Stultz/M. Smith/E. Bixler/T. Anderson/C. Brinn (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
J. Schutzman/G. Montgomery/M. Ley/P. Medley/M. Bibb (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
D. DeWeese/T. Foster/A. donay/J. Musto/G. DuPuy (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
L. Leitzel/D. Pence/S. Hall/M. Leitzel/C. Beres (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A)
S. Farrell/J. Sears/D. Potter/H. Reed/P. Thomas (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
S. Agarwal/M. Jessup/J. Kauffman/E. Beheler/C. Orentlicher (Cox)
 
    McCallie School (A)
M. Haynes/S. Turner/W. Bolin/A. Williams/R. Naik (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
J. Mangialardi/J. Regen/W. Philpott/N. Croy/C. Cummings (Cox)
 
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
L. Yates/j. holl/J. Mellander/W. Georgion/A. Gant (Cox)
 
    Parkersburg South HS Crew (A)
A. Bush/B. VanMeter/J. Suszek/K. Freshour/H. Prunty (Cox)
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
S. Josephson/C. Ochabauer/M. Avidano/A. Soper/B. Gradek (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
C. O'Neal/C. Pollack/A. Dunlap/A. Fralick/S. Kaufman (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
V. Sterling/J. Rode/G. Willert/B. Angell/K. Furukawa (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
B. Hanrahan/E. St. Amour/K. Brown/J. Hutt/L. Guindon (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
J. Haskell/R. Narasimhan/W. Engemann/O. Morris/C. Pencola (Cox)
 
    TriStar Rowing (A)
Z. Loyd/E. Miller/J. Ray/N. Gattis/O. Croft (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
41 Mens Jr 3rd 4+
20
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
W. Cason/E. Jacobs/K. Ahmad/N. Friedman/W. Galletly (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
C. Bricca/A. Weckman/R. Hinton/A. Saini/D. Brown (Cox)
 
    Great Miami Rowing Center (A)
N. DeGroff/J. Schulthess/C. Platt/G. Rought/G. Rhein (Cox)
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
R. HALBERT/D. Scott/A. Lang/D. Harwell/G. Neckel (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
K. Nolte/A. Van Loo/B. Moraes/R. Devault/H. Westerfield (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
R. Tanaka/E. Kuznetsov/G. Willert/C. McClard/K. Furukawa (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
J. Doggett/Z. Wanbaugh/F. Demin/C. Boone/C. Barstow (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
N. Caputo/L. Dawson/A. Harmon/W. Justice/A. Narayan (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
E. Bayer/C. Hazenfield/C. Cogan/T. Wall/J. Alvarez (Cox)
 
    Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (B)
K. Keller/O. Zundell/A. Offenberger/J. Veloso/N. Danku (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
T. Ranck/T. Sheldon/T. Mayo/Z. Kogan/S. Anderson (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
V. Sterling/B. Angell/C. Mitchell/J. Rode/B. Burke (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
M. Trapp/Q. Jenkins/R. Walker/J. Shepherd/R. Hardig (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (C)
A. Howard/K. Roethlisberger/C. Reagan/F. Griskauskas/W. Klein (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (C)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (D)
N. Smyth/W. Pence/C. Wright/M. Wells/L. Theders (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (D)
C. Minifie/J. Marsden/J. DeBeir/E. Mutic/K. Schneider (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (E)
J. Chan/R. Walsh/L. Campbell/E. Bayer/N. Laube (Cox)
 
42 Mens U-15 8+
2
43 Womens U-15 8+
5
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change