Indianapolis Indoor Rowing Championships

  • Hosted By Indianapolis Rowing Center

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, February 2, 2019
1 9:00 AM Womens Masters (30-39)
2
2 9:00 AM Womens Senior Masters (40-49)
0
3 9:00 AM Womens Eagle (50-54)
2
4 9:00 AM Womens Golden Eagle (55-59)
1
5 9:00 AM Womens Veteran (60-64)
0
6 9:00 AM Womens Golden Veteran (65-69)
0
7 9:00 AM Womens Senior Veteran (70-99)
0
8 9:15 AM Womens Masters Ltwt (30-39)
1
9 9:15 AM Womens Senior Masters Ltwt (40-49)
0
10 9:15 AM Womens Eagle Ltwt (50-54)
0
11 9:15 AM Womens Golden Eagle Ltwt (55-59)
4
12 9:15 AM Womens Veteran Ltwt (60-64)
1
13 9:15 AM Womens Golden Veteran Ltwt (65-69)
0
14 9:15 AM Womens Senior Veteran Ltwt (70-99)
0
15 9:30 AM Mens Masters (30-39)
2
16 9:30 AM Mens Senior Masters (40-49)
3
17 9:30 AM Mens Eagle (50-54)
2
18 9:30 AM Mens Golden Eagle (55-59)
1
19 9:45 AM Mens Veteran (60-64)
3
20 9:45 AM Mens Golden Veteran (65-69)
3
21 9:45 AM Mens Senior Veteran (70-99)
2
22 Mens Masters Lwt (30-39)
0
23 10:00 AM Mens Senior Masters Lwt (40-49)
1
24 10:00 AM Mens Eagle Ltwt (50-54)
1
25 Mens Golden Eagle Ltwt (55-59)
0
26 Mens Veteran Ltwt (60-64)
0
27 10:00 AM Mens Golden Veteran Ltwt (65-69)
1
28 Mens Senior Veteran Ltwt (70-99)
0
10:15 AM Women's and Mens Masters Awards
0
29 10:30 AM Womens Open
6
30 10:45 AM Womens Open Lwt
1
31 10:45 AM Womens Open Novice
5
32 11:00 AM Mens Open
1
33 11:00 AM Mens Open Lwt
1
34 11:00 AM Mens Open Novice
1
11:15 AM Women's and Men's Open Awards
0
35 12:00 PM Womens Jr Novice
4
    Glorious Gate Rowing Association
A. Linder
 
    Glorious Gate Rowing Association
L. Butler
 
    Indianapolis Rowing Center
A. Auersch
 
    Indianapolis Rowing Center
A. Eggen
 
36 12:00 PM Womens Jr Ltwt Novice
3
    Glorious Gate Rowing Association
E. PETERS
 
    Indianapolis Rowing Center
E. Robb
 
    Wabash Valley Crew
P. Dugan
 
37 12:30 PM Mens Jr Novice
5
38 12:15 PM Mens Jr Ltwt Novice
8
    Glorious Gate Rowing Association
B. Hughes
 
    Indianapolis Rowing Center
J. Buzzetti
 
    Indianapolis Rowing Center
J. Fenchak
 
    Indianapolis Rowing Center
T. Brogan
 
    Wabash Valley Crew
P. Dugan
 
    Wabash Valley Crew
G. Stockrahm
 
    Wabash Valley Crew
B. Esper
 
    Wabash Valley Crew
A. Kinne
 
39 12:45 PM Womens Jr Varsity
8
    Glorious Gate Rowing Association
R. Nash
 
    Indianapolis Rowing Center
K. knox
 
    Indianapolis Rowing Center
M. Barber
 
    Indianapolis Rowing Center
L. Qureshi
 
    Indianapolis Rowing Center
B. Dalberg
 
    Indianapolis Rowing Center
A. Thorpe
 
    Wabash Valley Crew
E. Stockrahm
 
    Wabash Valley Crew
J. Bradbury
 
40 1:00 PM Womens Jr Ltwt Varsity
5
41 1:15 PM Mens Jr Varsity
9
    Glorious Gate Rowing Association
M. Cohen
 
    Indianapolis Rowing Center
T. Huber
 
    Indianapolis Rowing Center
P. King
 
    Indianapolis Rowing Center
S. Agarwal
 
    Indianapolis Rowing Center
J. Wagner
 
    Indianapolis Rowing Center
A. Stone
 
    Indianapolis Rowing Center
J. Kauffman
 
    Indianapolis Rowing Center
M. Jessup
 
    Wabash Valley Crew
E. Kirsch
 
42 Mens Jr Ltwt Varsity
3
    Glorious Gate Rowing Association
B. Peters
 
    Indianapolis Rowing Center
O. Hayden
 
    Indianapolis Rowing Center
V. Mann
 
1:30 PM Junior Awards
43 Adaptive (1k)
1
Adaptive Awards
44 2:00 PM Womens Masters Novice (includes Indy SurviveOars) (1k)
7
45 Mens Masters Novice (1k)
0
Masters Novice Awards
46 Womens Jr Coxswain (1k)
0
47 Mens Jr Coxswain (1k)
0
48 Womens Open Coxswain (1k)
0
49 Mens Open Coxswain (1k)
0
Coxswain Awards
50 2:30 PM Mixed Team Relay
4
2:50 PM Relay Awards
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change