Strong Island Sprints

  • Hosted By St. Anthony's High School Crew

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, February 10, 2019
First Race will start at 8:00am
1 Mens Open
3
2 Womens Open
0
3 Mens Masters (Ages 30-39)
3
4 Womens Masters (Ages 30-39)
1
5 Mens Senior (Ages 40-49)
3
6 Womens Senior (Ages 40-49)
0
7 Mens Veteran A (Ages 50-59)
1
8 Womens Veteran A (Ages 50-59)
1
9 Mens Veteran B (Ages 60-69)
0
10 Womens Veteran B (Ages 60-69)
1
11 Mens Veteran C (Ages 70-79)
0
12 Womens Veteran C (Ages 70-79)
0
13 Mens Veteran D (Ages 80-89)
1
14 Womens Veteran D (Ages 80-89)
0
15 Womens Collegiate Novice
1
16 Mens Collegiate Novice
0
17 Womens Collegiate Lightweight (130 lbs)
0
18 Mens Collegiate Lightweight (160 lbs)
1
19 Womens Collegiate
0
20 Mens Collegiate
1
21 Boys Bantam - 8th grade or below (1000 meters)
25
22 Girls Bantam - 8th grade or below (1000 meters)
56
23 Womens Coxswain
17
    Row New York - Manhattan
A. Andrade
 
    Row New York - Manhattan
S. Gonell
 
    Row New York - Queens
H. Martinez
 
    Row New York - Queens
M. Espitia Cortez
 
    Row New York - Queens
M. Luis Garcia
 
    St. Anthony's High School Crew
G. Posanti
 
    Row New York - Queens
A. Kim
 
    Row New York - Brooklyn
V. Martinez
 
    Row New York - Brooklyn
S. George
 
    Row New York - Brooklyn
C. Campbell
 
    City Island Rowing
n. kagan
 
    The Knox School
V. Senft
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Palmeri
 
    Row New York - Queens
S. Lopez
 
    Row New York - Queens
I. Angeles
 
    Bay Shore High School
K. Frascogna
 
    Row New York - Brooklyn
C. Monroy
 
24 Mens Coxswain
8
25 Womens High School Freshman
30
26 Mens High School Freshman
36
27 Womens High School Novice
41
    Poly Prep Country Day School
M. Kinnane
 
    Poly Prep Country Day School
M. Kwan
 
    Poly Prep Country Day School
T. Fonstein
 
    Poly Prep Country Day School
R. Falikman
 
    Poly Prep Country Day School
E. Schilling
 
    Poly Prep Country Day School
M. Malerba
 
    Row New York
K. Ayling
 
    Row New York - Brooklyn
C. Bruno
 
    Row New York - Manhattan
N. Charland
 
    Row New York - Queens
C. Machuca
 
    Row New York - Queens
M. Macias
 
    Row New York - Queens
E. Teutle
 
    Row New York - Queens
N. Obregoso
 
    Row New York - Queens
D. Mckenzie
 
    Row New York - Queens
C. Faller
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Loria/
 
    Row New York - Manhattan
e. gramley
 
    Row New York - Manhattan
G. Javier
 
    Row New York - Manhattan
S. Valger
 
    Row New York - Manhattan
L. Gomez
 
    Row New York - Queens
D. PERALTA
 
    Row New York - Queens
M. ROMERO
 
    Row New York - Queens
S. Rothstein
 
    Row New York - Queens
E. Jerez
 
    Row New York - Brooklyn
I. Chery
 
    Row New York - Queens
D. Flores
 
    The Knox School
M. Aydinli
 
    City Island Rowing
C. Cagliostro
 
    The Knox School
I. Halpin
 
    Row New York - Queens
G. Braciak
 
    Row New York - Queens
M. Morehead
 
    Bay Shore High School
E. sperling
 
    City Island Rowing
A. Schmitt
 
    Row New York - Brooklyn
K. Lane
 
    Row New York - Queens
C. Pan
 
    Row New York - Queens
C. Palomino
 
    Row New York - Queens
N. Tuohy
 
    Row New York - Queens
E. Villacorta
 
    Row New York - Queens
Y. Candia
 
    Row New York - Queens
S. Richards
 
    Row New York - Queens
K. Taday
 
28 Mens High School Novice
40
29 Womens High School Lightweight (135 lbs)- U19
35
    Port Rowing
R. Fanning-Hughes
 
    Unaffiliated (USA)
C. Kim
 
    Row New York - Manhattan
K. Graham
 
    Row New York - Queens
N. Kathriner
 
    Row New York - Manhattan
C. Berg
 
    Row New York - Manhattan
G. Bosley
 
    Row New York - Manhattan
C. Ritz-Jack
 
    St. Anthony's High School Crew
P. Carrington/
 
    Row New York - Queens
C. Lugo
 
    Bay Shore High School
M. Askey
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Skala/
 
    St. Anthony's High School Crew
E. Dunn/
 
    Row New York - Queens
A. Alvarez
 
    Row New York - Queens
S. Castro
 
    Row New York - Queens
C. Chen
 
    Row New York - Queens
M. Chen
 
    Row New York - Queens
R. Guerrero
 
    Row New York - Queens
S. Dasqupta
 
    Row New York - Queens
H. Luna
 
    Row New York - Queens
R. Dong
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Weilert
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. Oruci
 
    Sagamore Rowing Association
G. DeMartino
 
    Manhasset High School
F. Flood
 
    St. Anthony's High School Crew
F. Marchese
 
    Manhasset High School
G. D'Angelo
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Vaccarino
 
    City Island Rowing
M. McLean
 
    St. John the Baptist DHS Crew
C. Potabi
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Navarro
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Navarro
 
    City Island Rowing
A. Grimm
 
    The Knox School
T. Pruzan
 
    Row New York - Brooklyn
P. Davison
 
    Row New York - Brooklyn
E. Friedman-Ossenfort
 
30 Mens High School Lightweight (160 lbs)- U19
35
31 Womens High School- U19
57
    East End Rowing Institute, LTD.
E. Milton
 
    Port Rowing
C. Spina/
 
    Bay Shore High School
R. Christie
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Nasti
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Gould/
 
    Row New York - Queens
L. Rolle
 
    St. Anthony's High School Crew
J. Strobel
 
    Row New York - Manhattan
S. Cohen
 
    Sagamore Rowing Association
J. Kennedy
 
    Row New York - Manhattan
G. Jenkins
 
    Row New York - Manhattan
F. Pupovic
 
    Row New York - Queens
Y. Garces-Rocha
 
    Row New York - Queens
N. Clark
 
    Row New York - Manhattan
M. Sebastian
 
    Row New York - Queens
S. Youssef
 
    Row New York - Manhattan
Z. Duvalsaint
 
    Row New York - Queens
O. Ovide
 
    Row New York - Queens
F. Webb
 
    Row New York - Manhattan
A. Veras
 
    Row New York - Manhattan
s. Trombone
 
    Row New York - Queens
j. wallack
 
    Row New York - Queens
G. Sanchez
 
    Row New York - Queens
E. Hsu
 
    Row New York - Manhattan
O. Toussaint
 
    Row New York - Manhattan
S. Glazer
 
    Row New York - Queens
I. Quick
 
    Row New York - Manhattan
D. Quezada
 
    Row New York - Queens
N. Torres
 
    Row New York - Queens
Z. Mainali
 
    St. Anthony's High School Crew
C. Strobel
 
    Row New York - Queens
A. AGUIRRE
 
    Row New York - Queens
W. Palomino
 
    Sagamore Rowing Association
G. Grassi
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. Coleman
 
    City Island Rowing
M. Fremont-Smith
 
    City Island Rowing
m. samuelson
 
    Manhasset High School
A. Falco
 
    St. Anthony's High School Crew
R. Coronesi/
 
    Manhasset High School
A. Fournaris
 
    Manhasset High School
K. Clarke
 
    Manhasset High School
T. Fox
 
    City Island Rowing
M. Seward
 
    Port Rowing
Z. Cotronis/
 
    Manhasset High School
E. Vasilatos
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Paredes/
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Rathjen
 
    Row New York - Brooklyn
A. Dayes
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Manzo
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Vaccarino
 
    St. John the Baptist DHS Crew
R. Fioresi
 
    St. Anthony's High School Crew
T. Sietas
 
    St. Anthony's High School Crew
B. Gobbi/
 
    St. John the Baptist DHS Crew
R. Fox
 
    St. John the Baptist DHS Crew
K. Javino
 
    Manhasset High School
K. Lee
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Sciuto
 
    Row New York - Manhattan
L. Diaz
 
32 Mens High School U-19
42
33 Crew Parents Men (1000 meters)
3
34 Crew Parents Women (1000 Meters)
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change