Head Of The Charles 2022
- Oct 21, 2022 To Oct 23, 2022
- head
- Charles River
- Cambridge, MA (USA)
- Hosted By: Head Of The Charles Regatta
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, October 21, 2022 | |||||
1 | 7:45 AM | M SR-VET 1X | Men's Senior Veteran/Grand Veteran Singles[70+, 80+] | 55 |
|
2 | 8:04 AM | W SR-VET1X | Women's Senior-Veteran/Grand Veteran Singles [70+, 80+] | 17 |
|
3 | 8:32 AM | M VET 1X | Men's Grand Master/Veteran Singles [50+, 60+] | 127 |
|
4 | 9:16 AM | W GMV 1X | Women's Grand Master/Veteran Singles [50+, 60+] | 81 |
|
5 | 9:50 AM | W SM 2X | Women's Senior Master Doubles [50+] | 23 |
|
6 | 9:57 AM | W GM 2X | Women's Grand Master Doubles [60+] | 19 |
|
7 | 10:10 AM | M SM 2X | Men's Senior Master Doubles [50+] | 17 |
|
8 | 10:16 AM | M GM 2X | Men's Grand Master Doubles [60+] | 21 |
|
Saturday, October 22, 2022 | |||||
9 | 7:45 AM | M CLUB 1X | Men's Club Singles | 41 |
|
10 | 7:58 AM | M MSM 1X | Men's Master/Senior Master Singles [30+, 40+] | 52 |
|
11 | 8:16 AM | W CLUB 1X | Womens Club Singles | 28 |
|
12 | 8:24 AM | W MSM 1X | Women's Master/Senior Master Singles [30+, 40+] | 44 |
|
13 | 8:44 AM | W MSTR 2X | Women's Master Doubles [40+] | 18 |
|
14 | 8:57 AM | M MSTR 2X | Men's Master Doubles [40+] | 13 |
|
15 | 9:07 AM | M SM 8+ | Men's Senior Master Eights [50+] | 31 |
|
16 | 9:18 AM | M GM 8+ | Men's Grand Master Eights [60+] | 29 |
|
17 | 9:31 AM | W SM 8+ | Women's Senior Master Eights [50+] | 30 |
|
18 | 9:42 AM | W GM 8+ | Women's Grand Master Eights [60+] | 20 |
|
19 | 9:54 AM | M SM 4+ | Men's Senior Master Fours [50+] | 30 |
|
20 | 10:05 AM | M GM 4+ | Men's Grand Master Fours [60+] | 21 |
|
21 | 10:15 AM | W SM 4+ | Women's Senior Master Fours [50+] | 36 |
|
22 | 10:28 AM | W GM 4+ | Women's Grand Master Fours [60+] | 20 |
|
23 | 10:47 AM | M ALUM 8+ | Men's Alumni Eights | 48 |
|
24 | 11:05 AM | W ALUM 8+ | Women's Alumnae Eights | 45 |
|
25 | 11:25 AM | M MSTR 4+ | Men's Master Fours [40+] | 19 |
|
26 | 11:31 AM | M ALUM 4+ | Men's Alumni Fours | 23 |
|
27 | 11:42 AM | W MSTR 4+ | Women's Master Fours [40+] | 17 |
|
28 | 11:49 AM | W ALUM 4+ | Women's Alumnae Fours | 16 |
|
29 | 12:05 PM | M MSTR 8+ | Men's Master Eights [40+] | 13 |
|
30 | 12:13 PM | W MSTR 8+ | Women's Master Eights [40+] | 15 |
|
31 | 12:24 PM | M CLUB 4+ | Men's Club Fours | 50 |
|
Harvard University Crew (A) |
Z. Carboni/S. Cox/I. Robinson/L. Sousou/H. Kwoun (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
Northeastern University (A) |
|
||||
Harvard University Crew (B) |
J. Deneen/A. Neal/L. Heffernan/S. Zehnder/C. Engles (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
L. Rex/P. Rex/A. Lee/S. Luden/N. Orsolini (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
T. Gadsby/H. Flamm/J. Cipolla/N. Tsantes/A. Bolender (Cox)
|
|
|||
University of Virginia Rowing Association (A) |
|
||||
Flower City Rowing (A) |
|
||||
Austin Rowing Club (A) |
J. Mitrowski/J. Hatch/M. Weickert/A. Gordienko/A. Matthews (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
B. Lynch/T. Lee/D. Kennedy-Moore/J. Gleim/E. Nghiem (Cox)
|
|
|||
Charlottesville Postal Workers Rowing Club (A) |
F. Brown/C. Glennon/X. Quinn/J. Kyne/N. Lorens (Cox)
|
|
|||
Bowdoin College (A) |
|
||||
Union Boat Club (A) |
R. McCaig/V. Bertram/E. Clapp/C. Clapp/C. Jacobs (Cox)
|
|
|||
Fairfield University Rowing (A) |
B. Stergion/J. Godwin/R. Borsy/M. Hamilton/T. Flynn (Cox)
|
|
|||
Union Boat Club (B) |
P. Rigopulos/E. Goldberg/S. Ford/Z. Gordon/D. Osborne (Cox)
|
|
|||
U.S. Military Academy Crew (A) |
C. Shepler/R. Kauzlarich/B. Ryan/B. Armstrong/B. Liu (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing Club (A) |
C. Heneghan/M. McClurg/S. Lamers/K. Shutt/A. Strasenburgh (Cox)
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
R. Ujazdowski/D. Cumming/A. Perasso/E. Gonzalez/M. Baert (Cox)
|
|
|||
MIT Grad Crew (A) |
C. Jones/J. Hesslink/I. McJohn/P. Mayhew/V. Wong (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
P. Brown/M. Ozzello/J. Swiggett/S. Bebak/A. Kayanan (Cox)
|
|
|||
Lake Washington Rowing Club (A) |
|
||||
University of Notre Dame Men's Crew Club (A) |
A. Kiley/D. Hockx/J. Benson/A. Lewis/A. Kishore (Cox)
|
|
|||
Michigan State Crew Club (A) |
W. Hammerslag/P. Kahlon/E. Wright/A. Walker/S. Shaker (Cox)
|
|
|||
Iona University (A) |
O. Sanchez/E. Megal/F. Bolger/T. Koetzner/J. Tomsen (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
A. Moburg-Jones/M. Carrasco/W. Merchant/W. Grimes/J. Shi (Cox)
|
|
|||
Taurus Boat Club (A) |
L. Paterson/W. Moorhouse/J. Guppy/J. Kent/S. Smith (Cox)
|
|
|||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
J. Pfander/T. Narvell/E. Carr/B. Cannarella/L. Taylor (Cox)
|
|
|||
Rhode Island School of Design (A) |
M. Fertik/J. Lyon/A. Belanger/G. Chapman/K. Hong (Cox)
|
|
|||
Rowing Club at NC State (A) |
|
||||
University of San Diego Alumni 85.5 (A) |
K. McCaig/W. Drummond/L. Uetrecht/J. Cioffari/R. Marrujo (Cox)
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
R. Noga/C. Boettner/S. Dohse/C. Price/S. Allmon (Cox)
|
|
|||
New York Athletic Club (B) |
M. Ptucha/P. Verni/V. Celaj/C. Corwen/J. Lorusso (Cox)
|
|
|||
Washington College (A) |
|
||||
The Rowing Team at the University of Georgia, Inc. (A) |
E. Jacobs/J. Feagle/S. Rudd/C. Merando/B. DeFoor (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
M. Poreba/J. Dwyer/M. Kapp/T. Cotreau/S. Ivey (Cox)
|
|
|||
Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A) |
R. Coulson/E. West/K. Bender/A. Zeigle/B. Schiros (Cox)
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
J. McKenzie/A. Harkema/C. Mackie/N. Krause/P. Ferraro (Cox)
|
|
|||
Independence Rowing Club (A) |
S. Margiotta/M. Carenza Scholz/J. Zagroba/J. Greer/C. Skolnick (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
D. Knorr/N. Haase/G. Narver/M. Marshall/J. White (Cox)
|
|
|||
Los Angeles Rowing Club (A) |
V. Marchetta/L. Kete/R. Wong/A. Chacon/M. Jang (Cox)
|
|
|||
Clarkson University Crew Club (A) |
B. Gohl/A. Forsht/J. Suiter/K. Meidenbauer/G. Buehler (Cox)
|
|
|||
Clemson Rowing Association (A) |
M. Morfogen/M. Monaghan/S. Gossett/G. Murphy/S. Amin (Cox)
|
|
|||
Brown University Men's Crew (A) |
M. Allu/I. Augustinov/A. Swidler/L. Zhao/V. Ramakrishnan (Cox)
|
|
|||
University of Massachusetts Crew (A) |
P. McNulty/B. Armany/G. Poelker-McKee/G. LeLievre/S. Harden (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Minneapolis Rowing Club (A) |
S. Gardner/S. de Leuw/M. Robins/J. Alfano/A. Granse (Cox)
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
R. Heister/J. Kramberger/A. Pierskalla/B. Hagenau/A. Brown (Cox)
|
|
|||
Wesleyan University (A) |
M. Ewing/F. Bell/O. Saffery/B. Beaman/L. Rosenblum (Cox)
|
|
|||
Argonaut Rowing Club (A) |
P. Mueller/S. Reynolds/S. Lad/D. Sela/K. Klerk (Cox)
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
P. Chalmers/B. Brown/M. Zahner/B. Milliken/R. Bushman (Cox)
|
|
|||
32 | 12:43 PM | W CLUB 4+ | Women's Club Fours | 52 |
|
Radcliffe Crew (A) |
P. Cyterski/A. Lange/N. Dziama/L. Bailey/S. Haugen (Cox)
|
|
|||
Georgetown University (A) |
K. Edling/E. Andersen/K. Csaky/E. Wendt/C. Williams (Cox)
|
|
|||
Austin Rowing Club (A) |
M. Reinkort/S. Brandon/D. Wieland/A. Uthgenannt/K. Holzem (Cox)
|
|
|||
Boston University Women's Crew (A) |
H. Look/A. Dechantsreiter/A. Castro/H. Ondak/V. Lizarraga (Cox)
|
|
|||
Dartmouth College Rowing (A) |
A. Stamatoyannopoulos/E. Troost/A. Schlembach/C. Labovitz/O. Chin (Cox)
|
|
|||
Columbia University (A) |
G. Sullivan/G. Seal/A. Buda/K. Junge/A. Cobb (Cox)
|
|
|||
University of San Diego (A) |
C. Rasmussen/G. Rovetti/J. Soukoulis/S. Bouvard/E. Zavala (Cox)
|
|
|||
U.S. Military Academy Crew (A) |
A. Black/E. Aversa/A. Bugg/S. Mottura/S. Singh (Cox)
|
|
|||
Northeastern University (A) |
H. Szych/L. Lettieri/S. Grosky/B. Bolen/M. Mentzer (Cox)
|
|
|||
Boston College (A) |
B. Picazio/C. Ewing/A. Hall/P. Smith/M. Shober (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
E. Houston/K. Francissen/T. Gilad/A. Belozerova/J. Sichel (Cox)
|
|
|||
Fairfield University Rowing (A) |
A. Costello/I. King/E. Regan/A. Welton/E. Dobbs (Cox)
|
|
|||
Flower City Rowing (A) |
|
||||
University of Pennsylvania Crew (A) |
C. Schuldt/J. Valois/C. Sutherland/J. DiMeo/E. Valencia (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
K. Buckley/M. Lydon/S. Grey/E. O'Connell/K. Chong (Cox)
|
|
|||
University of Connecticut (A) |
T. Nobles/E. Torre/E. Jones/M. LaPrade/c. esparza (Cox)
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
G. Cortese/D. Bleiler/H. Short/M. Morrissette/C. Mitrowski (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
H. Brunner/G. Arsenault/M. Vidal/M. Hartleben/M. Coit (Cox)
|
|
|||
Loyola University Rowing (A) |
K. Convery/S. Prince/O. Welch/L. Bonavita/D. Gibbons (Cox)
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
|
||||
Marist College Crew (A) |
A. Johnson/J. Liguori/R. Paul/E. Liguori/E. Spiro (Cox)
|
|
|||
University of Delaware Women's Rowing (A) |
A. Burns/T. Jefferies/M. Steinmetz/A. Norton/G. Phillips (Cox)
|
|
|||
Fordham University (A) |
L. Evans/B. Gould/M. McCoy/C. Samia/C. Maravelis (Cox)
|
|
|||
Colgate University Rowing (A) |
D. Michaels/C. Sakowski/A. Lewis/L. Betanzos/K. Metcalf (Cox)
|
|
|||
College of the Holy Cross (A) |
G. Rotering/J. Roane/L. Colby/J. Ascione/M. Flynn (Cox)
|
|
|||
Sacred Heart University (A) |
M. Deutsch/E. Iannantuoni/K. Duffy/C. McDonald/G. Arpin (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
S. Ahlman/E. Wittenberg/B. Smith/K. Barker/T. Boedeker (Cox)
|
|
|||
College Club Seattle (A) |
N. Cleary/H. Eisenach/N. Martin/R. Wong/J. Perry (Cox)
|
|
|||
Western Reserve Rowing Association (A) |
E. Pearson/H. Bonsky/B. Mahoney/J. Prahst/M. Tompkins (Cox)
|
|
|||
Isla Vista Rowing Club (A) |
K. Garvey/R. Gronsdahl/C. Guzik/C. Anderson/S. Keane (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Johnson/L. Schall/B. Olsen/A. Albright/M. Hart (Cox)
|
|
|||
Bowdoin College (A) |
A. Galbraith/A. Chenaux-Repond/S. Lisle/J. Jia/T. Coffey (Cox)
|
|
|||
Old Dominion University Women's Rowing (A) |
A. Gromek/S. Bespalova/K. Zink/I. Cooke/L. Guindon (Cox)
|
|
|||
Drexel University (A) |
S. Lamb/R. Civan/A. Hain/M. VanDexter/C. Speciale (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
|
||||
Narragansett Boat Club (A) |
|
||||
La Salle University (A) |
N. Dee/M. Lyons/S. Reed/M. Russo/M. Clune (Cox)
|
|
|||
Avalon Rowing Club (A) |
E. Greenler/E. Varghese/N. Elardo/S. Kukich/H. Couture (Cox)
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
R. Oleshansky/E. Gadsden/C. Hobin/M. Baeder/S. Braam (Cox)
|
|
|||
George Mason University Rowing (A) |
M. Brown/K. Kutz/M. Baldwin/K. Pedrouzo/C. Orlandella (Cox)
|
|
|||
Clemson Women's Rowing (A) |
J. Hall/E. Randolph/C. Scherbin/C. Emerson/S. Shaalan (Cox)
|
|
|||
Franklin Pierce University Athletics (A) |
|
||||
Notre Dame Rowing Club (A) |
E. Darling/C. Leavens/S. Graham/K. Bray/A. Coles (Cox)
|
|
|||
Vesta Rowing Club (A) |
R. Kelly/F. Lidlow/L. Cronin/C. Orrell/F. Carroll (Cox)
|
|
|||
University of Alberta Rowing (A) |
S. Demetrick/H. Smith/M. Wilbern/J. Kagume/E. Simoneau (Cox)
|
|
|||
Massachusetts Institute of Technology (A) |
K. Glasser/K. Wang/N. Shi/R. Gandhi/A. Kaganov (Cox)
|
|
|||
University of Vermont (A) |
D. Loverro/M. Kraus/S. Rademacher/C. Currey/M. Metcalf (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
S. Marcus/L. Kruse/N. Lake/A. Coultrup/A. Carter (Cox)
|
|
|||
Lake Merritt Rowing Club (A) |
H. McCausland/N. Levin/N. Danilyan/E. Hazen/M. Cohan (Cox)
|
|
|||
University of San Diego Alumni 85.5 (A) |
S. Pickus/s. brighton/E. Brighton/L. Snow/F. MURPHY (Cox)
|
|
|||
Ottawa Rowing Club (A) |
N. Sungaila/K. Hudson/Z. Edwards/F. McDougall/M. Viens (Cox)
|
|
|||
Temple University Rowing (A) |
R. Gorman/O. Elliott/L. Sobieski/J. Howe/J. Sims (Cox)
|
|
|||
33 | 1:09 PM | M CLUB 8+ | Men's Club Eights | 40 |
|
34 | 1:24 PM | W CLUB 8+ | Women's Club Eights | 40 |
|
35 | 1:42 PM | M CHAMP 2X | Men's Championship Doubles | 22 |
|
36 | 1:52 PM | W CHAMP 2X | Women's Championship Doubles | 22 |
|
Composite: Whitemarsh Boat Club, Unaff. (USA) |
M. Hedeman/C. Stawicki
|
|
|||
Vesper Boat Club |
E. Tierney/G. Thomas
|
|
|||
Composite: New Orleans, Polish National Team |
A. Kobus-Zawojska/H. Huppi
|
|
|||
Massachusetts Institute of Technology |
K. Love/M. Liang
|
|
|||
Radcliffe Crew |
R. Swardstrom/A. Butler
|
|
|||
Austin Rowing Club |
V. Fey/E. Green
|
|
|||
Riverside Boat Club |
M. Combs/C. Lewis/
|
|
|||
University of Rhode Island Women's Crew |
E. Drappeau/S. Pecoraro
|
|
|||
Radcliffe Crew |
F. Gardella/A. Wrenn-Walz
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
M. Austrich/L. Cusack
|
|
|||
Gordon College |
|
||||
Ottawa Rowing Club |
A. Pastic/M. Jolley
|
|
|||
London Rowing Club |
N. Seredenko/N. Gallagher
|
|
|||
New York Maritime College Crew |
J. Griffin/C. Jung
|
|
|||
Raleigh Rowing Center |
M. Hoos/M. Gaines
|
|
|||
Capital Rowing Club |
E. Douglass/J. Heidmous
|
|
|||
Community Rowing, Inc. |
K. Varga/T. Hood
|
|
|||
ARION |
S. Brija/K. Horvat
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
A. Currie/J. Lu
|
|
|||
USRowing |
A. Baker/K. Reelick
|
|
|||
USRowing |
V. Opitz/I. Darvin
|
|
|||
USRowing |
J. Thoennes/R. Salmons
|
|
|||
37 | 2:04 PM | M CHAMP 1X | Men's Championship Singles | 25 |
|
38 | 2:10 PM | M LW 1X | Men's Lightweight Singles | 19 |
|
39 | 2:20 PM | W CHAMP 1X | Women's Championship Singles | 25 |
|
40 | 2:25 PM | W LW 1X | Women's Lightweight Singles | 18 |
|
41 | 2:39 PM | DC MX 2X | Directors' Challenge Mixed Doubles | 45 |
|
42 | 3:00 PM | MX PARA 4+ | Mixed Para PR3 Fours | 1 |
|
43 | 3:10 PM | MX INCL 4+ | Mixed Para Inclusion Fours | 2 |
|
44 | 3:22 PM | MX INCL 2x | Mixed Para Inclusion 2x | 19 |
|
Sunday, October 23, 2022 | |||||
45 | 7:45 AM | M YOUTH 1X | Men's Youth Singles | 45 |
|
46 | 8:01 AM | W YOUTH 1X | Women's Youth Singles | 46 |
|
47 | 8:19 AM | W YOUTH 4+ | Women's Youth Fours | 90 |
|
48 | 8:56 AM | DC W 4X | Directors' Challenge Women's Quads | 35 |
|
49 | 9:13 AM | W YOUTH 4X | Womens Youth Coxed Quad | 50 |
|
50 | 9:35 AM | W YOUTH 8+ | Women's Youth Eights | 89 |
|
Greenwich Crew (A) |
I. Furman/P. Wise/C. Ruf/M. Ratner/A. Beck/B. Legenzowski/L. Koester/N. Urquiaga/F. McKenzie (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
RowAmerica Rye (A) |
E. Hanrahan/C. Snyder Cox/C. Van Praagh/E. Smith/E. Konvisser/E. Gassman/E. Madigan/L. Shaaban/E. Sheth (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
L. Schramm/C. Chadwick/H. Clemens/K. Kennedy/R. Lundberg/J. Moore/M. Seibert/L. Davis/E. Casano (Cox)
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
M. Banta/S. Harris/K. Odeen/R. Srinivasan/V. Spitz/O. Aceves/S. Chait-Walter/S. Porter/G. Galipeau (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
P. Bryan/E. Chadwick/D. Halky/C. Proctor/A. Cowan/M. Freeman/C. Seymour/V. Bazarko/M. Kirkorsky (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Cleary/K. Sponseller/C. Johnson/G. Hartzell/C. Pagano/N. Rowello/V. Ksiazek/Z. Truitt/C. Van de Meulebroecke (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
M. Jhamb/B. Bordier/C. Wilkinson/E. Reid/A. Sucic/M. Bidwell/L. Nguyen/P. Bryant/M. Prawl (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
M. Scaturo/S. Kaputa/A. Rohloff/T. Jones/M. Anderson/O. Chila/Y. Qiu/A. Ciardiello/J. Qin (Cox)
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
A. New/S. Smail/R. Boston/M. Gartland/N. Hall/D. Naik/K. Hurd/A. Schaff/A. Lee (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
C. Feurer/E. Cronin/A. Cronin/A. French/R. Vincent/M. Keneally/M. Curley/H. Andreen/H. Barrett (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
C. Grenning/P. Till/K. McCarrick/A. Gallacher/R. Stelmach/A. Worley/E. Swei/C. Lovell/C. Barber (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
S. Simone/O. Pere/L. Ghamra/K. Housley/N. Winegar/A. Giraldo/M. Schultz/J. Halbreich/C. Opal-Levine (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
L. Emanatian/C. Macy/C. Fay/N. Haring/M. Keniry/M. Fairley/E. Arnason/A. Brown/M. Billington (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
C. Bergevin/L. Meyer/E. Hinz/H. Gelfand/B. Perez/K. Hendershott/S. Mason/S. Olson/F. Turcotte (Cox)
|
|
|||
TBC Racing (A) |
G. Wellington/I. Barnes/J. Vargas/L. Craven/K. Russell/Z. Muhlner/H. Offutt/L. Walker/S. Bingham (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
I. Moreno/M. Gurtman/A. Gawler/A. Auld/E. Kondic/S. Santora/E. Pitera/E. Bender/M. Guerra (Cox)
|
|
|||
Sacramento State Aquatic Center/Capital (A) |
K. Schroeder/D. Balsbaugh/M. Anderson/G. Torchiana/I. Delavoye/E. Kroettinger/M. Reisinger/N. Cederborg/M. Waltz (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
T. Dye/L. Kragh/J. Kraski/F. Perry-Pelletier/M. Gocal/L. Jolley/I. van Glabbeek/A. Kraski/N. Ahadian (Cox)
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
A. Sjogren/C. Brown/O. Bachert/R. O'Donoghue/A. Weiss/G. Smith/E. Peberdy/E. Ryan/C. Summerfield (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
R. Beckert/H. Hedley/K. Nelson/P. Hansen/E. Yang/A. Schoenen/R. Gannon/I. Hamelin/T. Herrick (Cox)
|
|
|||
The Milwaukee Rowing Club (A) |
F. Hammerer/b. laterman/S. Simenz/A. Koch/C. Engel/P. Bradford/N. Hanson/A. Chesny/L. Lathen (Cox)
|
|
|||
Long Beach Junior Crew (A) |
T. Griffin/T. Donato/H. Bergstrom/K. Kelly/S. Anderson/I. Gwizdak/S. Chastain/S. Brown/A. Morallos (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
V. Nicely/A. Maloney/A. Nusbaum/E. Enriquez/C. Barbato/S. Le Var/A. Siddons/J. Bao/D. Loganathan (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
N. Serov/A. Balukonis/J. Stjernfeldt/S. Flanigon/R. Reynolds/M. Genis/S. Xie/L. Kazlas/A. Weeple (Cox)
|
|
|||
Pittsford Crew (A) |
A. Bedford/K. Wilmarth/M. Bonfiglio/F. Dickinson/M. Baird/A. Walters/S. Gosink/L. Hofmeister/C. Meath (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
F. Mastrorilli/E. Hoffert/E. Shortell/L. Olmsted/A. Aanderud/B. Allabastro/A. Hand/C. Isaacman/V. Lichvarcik (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
E. Kilgannon/J. Glancey/M. Gray/K. Vaughan/C. Szlachta/E. Kallmeyer/D. Grimes/J. Staples/G. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
S. Angel/N. Granovsky/P. Woodside/S. Lucas/H. Raddock/O. Morin/J. Franklin/E. Woodside/P. McLoughlin (Cox)
|
|
|||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
L. Donnelley/S. Kearney/R. Lande/I. McZeal/M. Reed/E. Digilio/S. Shannon/M. Subin/K. Desai (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (B) |
A. Ledwith/M. Maher/A. Fedders/A. Konowal/A. Levine/E. Fazio/A. Meacle/N. McGlynn/A. Baker (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
L. Rush/C. Salvi/S. Kahler/L. Hales/P. Ritchie/E. Kahler/B. Bachman/S. Hollis/E. Orsic (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
O. Till/S. Ross/C. Payseur/P. Rodriguez/Z. Akdora/L. O'Grady/N. Thompson/E. Stout/P. PAILA (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
M. Dodge/C. Maschoff/K. Bukowski/E. Knapp/A. Weneck/M. Royaee/C. Volz/M. Lee/I. khamish (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Leonardi/N. Zengotitabengoa/K. Booth/A. Amolsch/M. Wiechmann/K. George/E. Grim/C. White/C. Jones (Cox)
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
C. Tomlinson/D. Geist/K. Bell/B. McShea/A. Carlson/K. Christensen/K. Taylor/S. Webb/C. Kern (Cox)
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
B. Petka/A. Murray/B. Delaney/A. Holder/T. Naldzin/S. Yuen/S. Munoz/A. Gross/E. Ernst (Cox)
|
|
|||
Greenwich Academy (A) |
K. Nichols/K. Isherwood/B. McEntire/G. Asness/M. Behringer/L. Cohen/I. Hartman/E. Montgomery/S. Channamsetty (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
K. Beyer/C. Elliott/K. Thorn/G. Handfield/R. Gellman/N. Leedom/F. Bridgett/O. Dimatteo/J. Sinsigalli (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
C. Torrecilla/G. DuFour/E. Boniface/D. Stefanovich/E. Rosettie/C. Jiggens/B. Johnson/S. Pentz/S. Torres (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. brown/I. Feliciano/A. Beerley/A. PISACRETA/K. Boone/N. Palmieri/A. Magnitsky/K. Mitchell/J. Chezem (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
G. Bundy/K. Seaberg/H. Stively/K. Curow/R. Bareither/K. Cardona/S. Mitchel/M. Avery/I. Michaelson (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (C) |
K. Prosperi/M. Wynn/M. Chipman/M. McCottry/M. Krumenacker/J. Fede/M. Kowalski/E. Feilke/S. Mark (Cox)
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
A. Sivi/L. Alaybeyi/N. Sanchez/H. Cheetham/G. Kaufman/E. Fasoli/J. Kiplinger/S. Drabkin/A. Arcay (Cox)
|
|
|||
Boston Latin School Crew (A) |
E. Barnat/E. Chodkowski/A. Cajiga/S. Bornhorst/Z. Fulton/B. upton/E. Bhatt/P. Meisel/M. White (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
S. Toro/S. Rosenthal/A. Morales/N. Fernandez/M. Gatto/S. Landauer/C. Cabrera/N. Wrubel/R. Andras (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
S. Dyer/B. Busk/E. Warden/I. Fisher/A. Cubit/A. Cain/S. Obrien/A. Crandell/M. Chung (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
E. Doughty/L. Drown/O. King/S. Munley/H. Marks/C. Engstrom/M. Wilshire/V. Simunovic/E. Upton (Cox)
|
|
|||
Phillips Exeter Academy (A) |
S. Turner/I. Riccardi/H. Vogel/C. Richards/D. Miller/D. Koyluoglu/E. Gaylord/M. Yuan/V. Mabardy (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
|
||||
Greater Lawrence Rowing (A) |
N. Payeur/M. Osborne/J. McAuliffe/M. Smith/C. Guinee/M. Guinee/C. Dankens/A. Haskell/A. Hale (Cox)
|
|
|||
Glastonbury High School Crew (A) |
I. Maynard/M. Edwards/A. Hassan/C. Cwiertniewicz/S. Curcio/J. Thompson/H. Keen/R. Sawyer/A. Tuhy (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
C. Gale/S. Albert/A. Kimball/L. Dacey/C. Bailey/H. Reddick/S. Liyanage/M. Kent/C. Strickland (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
Z. Holmes/S. Krogan/I. Karanov/L. Johansen/A. Smith/E. McManus/S. Sanders/C. Casement/S. Kirsten (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
S. Kerr/M. Knies/M. Schnorr/E. Vasilakos/M. Matthews/J. Betti/S. Neidecker/A. Brown/M. McPhillips (Cox)
|
|
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
S. Stockwell/M. Sheldon/M. Garbarino/S. Jensen/B. Dogulu/B. Salgo/Z. Miller/J. Kenney/S. Simon (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
J. Hurley/E. Wineriter/M. Whaeeler/S. Hood/J. Martel/F. Pagano/I. Argue/A. Bhusari/G. Qiu (Cox)
|
|
|||
City Island Rowing (A) |
G. Ismael/N. Klein/A. Heathwood/I. DePreist-Sullivan/G. LeVasseur/K. korb/K. O'Connell/H. Clark/C. Creutz (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
A. Buchhave/S. Freund/H. Minnick/R. Keehn/C. Regan/M. Kim/S. Anderson/L. Pauw/A. Rohatgi (Cox)
|
|
|||
Newton Country Day School (A) |
C. O'Brien/K. Severino/J. Chow/L. Fiske/E. McDougall/H. Moriarity/B. Hajer/L. Souza/A. Goodman (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
M. Dawson/s. murray/E. Klein/R. Graveline/A. Foresta/E. Hicks/A. Singer/N. Messer/S. Finney (Cox)
|
|
|||
Oyster Bay Community Rowing (A) |
C. Ryan/S. Malina/L. Esposito/M. Gillies/J. Sperling/E. DeAngelis/L. Tickoo/G. Allen/D. Unson (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
Z. Taylor/C. Coonley/H. Lyons/D. Long/C. Martin/A. Conen/K. Browne/C. Ernst/A. Sears (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
Z. Gendreau-Distler/N. Maxwell/S. Atwell/E. Feirouz/E. Lawson/S. Philipp/N. Manglani/R. Walker/A. Khurana (Cox)
|
|
|||
Ottawa Rowing Club (A) |
D. Rostom/K. Colby/M. Hembruff/M. Bulmer/E. Ramunas/E. Matiation/R. Purkis/M. Cambron/M. Ibrahim-Qayyum (Cox)
|
|
|||
St Paul's Girls' (A) |
I. Hammoud-Bahl/V. Fenton/S. Tyler/I. Goetz/E. Male/K. Hanson-Puffer/Y. Kavukcuoglu/M. Genieser/S. Philip (Cox)
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
O. Huse/R. Ondatje/e. aherne/A. Cabucana/A. Cook/J. Miranda/K. Huse/E. Thuillier/C. Eacker (Cox)
|
|
|||
Branksome Hall Rowing (A) |
G. Curry/J. Hannam/C. Quinn/I. Stiff/A. Cassidy/E. Lapham/E. Givertz-Steel/S. Stolberg/S. Rorabeck (Cox)
|
|
|||
King's School Rowing Club (A) |
I. Sykes/A. Mulholland/M. Swift/A. Swift/L. Harwood/G. Ryan/E. Edwards/H. Egan/I. Brander (Cox)
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Lee/E. Tinsky/I. Zitko/S. Goldman/I. Capps/L. Reilly/D. Hu-Henderson/S. Proestel/R. Baker (Cox)
|
|
|||
Avon High School (A) |
A. Cacciola/K. Bennett/A. Viruega/A. Ioffe-Monet/L. Lee/A. Titone/K. Pavalakis/T. Saxena/R. Wilken (Cox)
|
|
|||
Elizabeth City Rowing Club (A) |
M. Mayer/V. Turbett/E. Mayer/C. VonRosenberg/S. Judd/K. Rodgers/E. Brown/G. Merritt/K. Fox (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
K. Stromberg/M. Cook/A. Bajenova/A. Engman/C. Harrington/Z. Keenan/S. Capps-Mace/A. Lombaard/E. Kendall (Cox)
|
|
|||
St. Catharines Rowing Club (A) |
D. Rogers/H. Dim/J. Dim/K. Bartel/M. Literovich/G. Pingue/E. Westfall/I. Minovski/C. Smith (Cox)
|
|
|||
East Lyme Rowing Association (A) |
|
||||
Hudson River Rowing Association, Inc. (A) |
C. Camburn/J. Pescatore/K. Tibbetts/E. Luttman/M. Igoe/C. Kilduff/E. Polonski/V. Vora/B. Dini (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
M. Gaughan/C. Seigel/G. Conway/S. Mo/M. Filas/A. Pioli/C. McClellan/I. Hirschberger/C. Coffman (Cox)
|
|
|||
Austin Rowing Club (A) |
N. Jones/A. Apostolakis/S. Headrick/V. Strama/A. Holt/I. Hercher/M. Brew/K. Benzon/K. Metteauer (Cox)
|
|
|||
Erie Canal Athletic Club (A) |
M. Hernandez/H. Miller/A. LaBuff/B. Parisi/C. Webster/K. Siiss/M. Huang/Z. Adams/C. Brunt (Cox)
|
|
|||
Phillips Academy Andover (A) |
D. Edwards/E. Turnbull/B. Birdsall/A. Sullivan/C. Vest/E. Tong/M. Kim/D. Swanson Blaker/R. DiBiase (Cox)
|
|
|||
Noble & Greenough School (A) |
L. Gibbons/C. Bates/H. Suh/C. Schelter/T. Lewis/S. Stern/J. Durfee/A. Anousis/S. Branco (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
E. Dunn/E. Grenier/E. Eliopoulos/E. Petrillo/G. Deschenes/A. Weimer/S. Mcmanaman/C. McConville/E. Giampietro (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
C. Pendleton/B. Sheridan/A. Frank/C. Crossan/A. Winston/D. Williams/O. Graveley/S. Rock/R. Grobe (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (B) |
G. Regan/G. Peacock/F. Asgeirsson/A. Ausfahl/S. Twomey/M. Sisk/E. Chesley/M. Padovano/C. Riegelhaupt (Cox)
|
|
|||
TBC Racing (B) |
I. Warga/M. Reilly/J. McLeod/O. Corbett/B. Fitzgerald/M. Beller/H. Forrer/D. Lewis/S. Trent (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
|
||||
The Winsor School (A) |
S. Jenkins/A. Moghtader/G. Kaluski/S. Gerogiannis/S. MacLean/C. Fitzmaurice/A. Stephenson/I. Fan/A. Copeman (Cox)
|
|
|||
51 | 10:07 AM | W YOUTH 2X | Women's Youth Doubles | 56 |
|
52 | 10:29 AM | W U17 4+ | Women's Under-17 Fours | 21 |
|
Austin Rowing Club |
A. Bliven/K. McBride/L. Segrest/I. Ueber/A. Belov (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club |
C. Berman/A. DiMarino/L. Wolschina/J. Earnhart/L. O'Leary (Cox)
|
|
|||
Long Beach Junior Crew |
J. Roudabush/M. Ferguson/M. Conboy/S. Tadeo/E. Oberbeck (Cox)
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
G. Sharpe/T. Goertz/L. Thompson-Ferrusi/A. Lind/M. Bokhari (Cox)
|
|
|||
First Coast Rowing Club |
M. Burt/T. Murphy/A. Rezaei/E. Daniel/E. Gallup (Cox)
|
|
|||
Greenwich Country Day School |
M. Mutescu/B. Day/C. Auerswald/L. Morris/S. Orr (Cox)
|
|
|||
Mile High Rowing Club |
F. Rechtin/O. Hart/V. Dawallu/M. Sarram/L. Moyer (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
S. Alvarez/H. Brown/K. Storms/E. Chapman/A. Murphy (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School |
E. Bradford/P. Toyloy/B. Hindinger/L. Thomas/M. Pillsbury (Cox)
|
|
|||
TBC Racing |
I. Corbett/A. Barnes/A. Knight/A. Marchand/J. Cavallin (Cox)
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
A. Shchapova/H. Liang/C. Shen/G. Harington/S. Hug (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club |
I. Pulciani/A. Tapper/O. Strandberg/C. Lazzerini/O. Tutnjevic (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey |
A. Ortiz/S. Saunders/C. Schoenmaker/V. Scorsune/C. Zeiner-Morrish (Cox)
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School |
A. Ferrandino/G. Condon/K. Angelucci/M. Mehler/J. Hobson (Cox)
|
|
|||
Pittsford Crew |
M. Funderburk/C. Steiner/M. Ricks/M. McLaughlin/S. Man (Cox)
|
|
|||
Arlington Belmont Crew |
L. Ge/B. Eringros/A. Moyer/R. Lavin/A. Adachi (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
S. Levensten/V. Xu/B. Lay/N. Barth/T. Frisch (Cox)
|
|
|||
Buckingham Browne & Nichols |
C. Goebel/A. Elliot/L. Forman/A. Najarian/L. Freiin von Hilgers (Cox)
|
|
|||
RowLA |
E. Lopez/I. Yin/L. Demmer/N. Rhodes/N. Brown (Cox)
|
|
|||
Convent of the Sacred Heart |
B. Servick/S. Sigro/C. Dean/m. mathews/S. Gedney (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club |
R. Weneck/A. Sears/I. McCoy/C. Mickelborough/J. Chlebowski (Cox)
|
|
|||
53 | 10:47 AM | M YOUTH 4+ | Men's Youth Fours | 90 |
|
54 | 11:22 AM | DC M 4X | Directors' Challenge Men's Quads | 32 |
|
Composite: Upper Valley Rowing, Maine Coast Rowing, 612 Endurance |
J. Tunnicliffe/W. Purdy/S. Faber/M. Totta
|
0.0 (63)
|
|||
Cambridge Boat Club |
J. Grant/T. Darling/J. Pierce/J. Manson
|
0.0 (58)
|
|||
Composite: Cambridge, Unaff. (USA) |
C. Andrews/S. Vegar/R. Murphy/P. Rioux
|
0.0 (65)
|
|||
Club Nautico De San Juan |
S. Tucker/J. McLaughlin/J. Besser/A. Zosuls
|
0.0 (45)
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
R. Sax/D. Little/M. Stormberg/P. Morelli
|
0.0 (59)
|
|||
Dartmouth Rowing Club |
T. Hull/W. McNabb/P. Folger/K. Somerville
|
0.0 (64)
|
|||
Conshohocken Rowing Center Inc. |
S. Cunningham/J. Sincavage/A. Velte/A. Stoczko/
|
0.0 (29)
|
|||
All American Rowing Camp, LLC |
J. Dietz/G. Henry/M. LaForme/C. Redinger
|
0.0 (70)
|
|||
Community Rowing, Inc. |
K. Dutt/J. Liu/L. McCann/J. Nelson
|
0.0 (42)
|
|||
Community Rowing, Inc. |
J. Senner/M. Iranpour/M. Richardson-Bach/P. Sobieszczyk/
|
0.0 (50)
|
|||
Fat Cat Rowing Club |
R. Morse/A. Clayton/E. Tellander/D. Guenther
|
0.0 (50)
|
|||
Long Pond Rowing |
m. rugnetta/C. Rubin/R. Lyons/C. Jamieson
|
0.0 (56)
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
J. Bracewell/L. Terry/H. Baker/R. Baker
|
0.0 (75)
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. |
C. DiBetta/S. Seward/J. Scirica/N. Legendre/
|
0.0 (55)
|
|||
San Diego Rowing Club |
G. Bolitho/D. Ward/B. Randall/C. Bentinck/
|
0.0 (65)
|
|||
Conshohocken Rowing Center Inc. |
W. Beck/C. Schwarting/N. Smith/J. Delaney/
|
0.0 (43)
|
|||
Composite: Cambridge, Twin Donut |
A. Packard/M. Collins/G. Klingsporn/G. Klingsporn
|
0.0 (53)
|
|||
Composite: Riverside, Narragansett, Potomac, Seattle Scullers |
P. Schmidt/T. McGee/D. Smith/A. Twist
|
0.0 (35)
|
|||
Oklahoma City University |
E. Dahl/T. Broussard/N. Uveric/A. Moriarty/
|
0.0 (20)
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
A. Preetam/R. Baldry/J. Reed/L. Fitzhenry
|
0.0 (49)
|
|||
Station L Rowing Club |
S. Urbatsch/L. Ripley/A. Nelson/P. Volz
|
0.0 (54)
|
|||
Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls |
T. Stottlemyer/D. Hoxie/R. Durham/G. Hack
|
0.0 (59)
|
|||
Composite: GMS Rowing, Banyoles, Tubantia |
J. Winter/d. schildhauer/g. lammers/C. Dinares
|
0.0 (50)
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. |
C. De Souza/T. Ayer/M. Tebay/K. MacDermott
|
0.0 (56)
|
|||
Austin Rowing Club |
E. Bandholz/M. Watts/M. Weickert/P. Bloom/
|
0.0 (34)
|
|||
Community Rowing, Inc. |
W. Hatch/G. Hatch/F. Whitridge/R. Bettigole/
|
0.0 (66)
|
|||
Mohawk River Boat Club |
D. Rand/C. Hirschler/Y. Shamir/J. Stock
|
0.0 (67)
|
|||
Community Rowing, Inc. |
R. Lynch/F. raouf/L. Stock/J. Hadley/
|
0.0 (55)
|
|||
Composite: Undine, Malta, University Barge |
M. Halpert/F. Duling/S. Ferenczy/S. Madden
|
0.0 (56)
|
|||
Belmont Hill School |
D. Schley/T. Fulham/J. White/M. Findeis
|
0.0 (66)
|
|||
Malta Boat Club |
L. katolik/J. Cutler/R. Fisher/M. Brown
|
0.0 (57)
|
|||
Long Beach Rowing Association |
J. Bea/D. Kinzer/M. O'Donnell/S. Hoadley
|
0.0 (55)
|
|||
55 | 11:36 AM | M YOUTH 4x | Mens Youth Coxed Quad | 52 |
|
56 | 11:59 AM | M YOUTH 8+ | Men's Youth Eights | 90 |
|
57 | 12:29 PM | M YOUTH 2X | Men's Youth Doubles | 57 |
|
58 | 12:50 PM | M U17 4+ | Men's Under-17 Fours | 21 |
|
59 | 1:07 PM | M CHAMP 4+ | Men's Championship Fours | 18 |
|
60 | 1:10 PM | M LW 4+ | Men's Lightweight Fours | 16 |
|
61 | 1:20 PM | W CHAMP 4+ | Women's Championship Fours | 15 |
|
62 | 1:24 PM | W LW 4+ | Women's Lightweight Fours | 12 |
|
63 | 1:38 PM | M CHAMP 8+ | Men's Championship Eights | 25 |
|
64 | 1:42 PM | M LW 8+ | Men's Lightweight Eights | 15 |
|
65 | 1:55 PM | M COLLEGE 8+ | Men's Collegiate Eights | 41 |
|
66 | 2:11 PM | W CHAMP 8+ | Women's Championship Eights | 29 |
|
67 | 2:15 PM | W LW 8+ | Women's Lightweight Eights | 4 |
|
68 | 2:26 PM | W COLLEGE 8+ | Women's Collegiate Eights | 36 |
|
69 | 2:43 PM | M COLLEGE 4+ | Men's Collegiate Fours | 39 |
|
70 | 2:58 PM | W COLLEGE 4+ | Women's Collegiate Fours | 36 |
|
71 | 3:16 PM | DC PC 2X | Directors' Challenge Parent/Child Doubles | 43 |
|
72 | 3:38 PM | DCMX8 | Directors' Challenge Mixed Eight | 35 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change