USRowing Southwest Youth Championship

  • May 3, 2019 To May 5, 2019
  • sprint
  • Lake Natoma
  • Gold River, CA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 3, 2019
1 MV8+ Mens Varsity 8+
15
2 WV8+ Womens Varsity 8+
14
3 WN4X+ Womens Novice 4x+
14
4 WJV8+ Womens JV 8+
12
5 MJV8+ Mens JV 8+
10
6 WFr8+ Womens Frosh 8+
14
7 MN4+ Mens Novice 4+
22
8 M1X Mens 1x
21
9 Wlt2X Womens Ltwt 2x
20
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
I. Osborne/M. Kriemler
 
    Artemis Rowing (A)
M. Gallagher/G. Twitchell
 
    Berkeley High School Crew (A)
V. Jameson/M. Oliver
 
    California Yacht Club (A)
G. Bracken/J. Kaplan
 
    Delta Sculling Center (A)
 
    Lake Las Vegas Rowing Club (A)
M. Ommen/C. Thorne
 
    Long Beach Junior Crew (A)
C. Burnham/E. Scales
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
M. Milligan/A. Aritharan
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
J. Van Grol/V. Cocotis
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
M. Ma/N. Herrera-Ross
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
L. Howe/T. Lee
 
    RowLA (A)
A. Trendel/T. Welch
 
    San Diego Rowing Club (A)
O. Bolitho/C. Kates
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
E. Clancy/L. Clancy/
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
B. Mayo-Shanahan/A. Vergara
 
    Utah Crew (A)
A. Lair/J. Lee
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
B. Sweeny/H. Wolthuis
 
    California Yacht Club (B)
A. Hooks/E. Weingarten
 
    Lake Las Vegas Rowing Club (B)
E. Vermillion/E. Mesalic
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
C. Duan/N. Schwartz
 
10 MFr8+ Mens Frosh 8+
16
11 WN4+ Womens Novice 4+
25
12 M3V8+ Mens 3rd Varsity 8+
10
13 M4V8+ Mens 4th Varsity 8+
11
14 W3V8+ Womens 3rd Varsity 8+
11
15 W4V8+ Womens 4th Varsity 8+
8
16 MN4X+ Mens Novice 4x+
14
17 W1X Womens 1x
19
18 Mlt2X Mens Ltwt 2x
21
19 Mlt4+ Mens Ltwt 4+
14
20 W4X Womens 4x
37
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
T. Killoren/K. Liddle/E. Steely/M. Schwartz
 
    Artemis Rowing (A)
 
    Berkeley High School Crew (A)
I. Plowman/M. Frye/S. Harris/T. Kempf
 
    California Yacht Club (A)
G. Bracken/A. Hooks/E. Weingarten/J. Kaplan
 
    Capital Crew (A)
C. McTygue/E. Struble/M. Griffin/M. McManus
 
    Channel Islands Rowing Club (A)
K. Haman/S. Schalk/K. Givvin/M. Long
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
L. Combs/N. Schmitt/H. Malinovsky/L. Froelich
 
    Lake Las Vegas Rowing Club (A)
M. Schulz/A. Backes/M. Ommen/C. Thorne
 
    Long Beach Junior Crew (A)
B. Barry/M. Gold/L. Brandmeyer/A. Benson
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
T. Delaney/N. Huget/I. Berner/T. Heyl
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
R. Cuneo/L. Rockwell/a. kyncl/C. Silvestre
 
    Newport Aquatic Center (A)
C. Bird/M. MacKenzie/G. Babin/P. Bryant
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
K. Anderson/N. Loram/A. Haggarty/E. McGill
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
E. Kennedy/A. Abramson/K. Junge/C. Wolfcale
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
A. Schwartz/H. Mead/L. Howe/T. Lee
 
    River City Rowing Club (A)
N. Rowe/J. Ozeir/E. Morlan/E. McCallin
 
    RowLA (A)
A. Trendel/S. Stewart/J. Lopez/I. Soto
 
    San Diego Rowing Club (A)
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
M. Ashton-Borrego/N. Kuehn/A. Pena/L. Barrow/
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
A. Rolfness/M. Bocker/Y. Wu/B. Mayo-Shanahan
 
    Utah Crew (A)
T. Volmrich/C. Cornell/S. Koutrouba/J. Lee
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
M. Vettese/B. Scherdorf/Z. Seely/C. McClain
 
    Arizona Junior Rowing Inc. (B)
M. Bode/Z. Wasson/R. Rainney/G. Magnoni
 
    Artemis Rowing (B)
H. Anderson/A. Edison/T. Mcmahon/A. Lucero-Dorst
 
    Berkeley High School Crew (B)
S. Seymens/R. Weissman/A. Remler/E. MacRae
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
C. Rinkle/C. Bernal/M. Milligan/I. Johnson
 
    Newport Aquatic Center (B)
I. Secor/l. beehler/f. batstone/M. Nadeau
 
    Newport Sea Base Rowing (B)
S. Fletcher/A. Didier/C. Motherway/C. weber
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
L. Hoidn/C. Costello/C. Duan/N. Schwartz
 
    River City Rowing Club (B)
F. Rowe/N. Arzbaecher/L. Taylor-Hunt/N. Benedict
 
    San Diego Rowing Club (B)
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (B)
E. Sipe/P. Lipsie/M. Siddiqui/H. Wolthuis
 
    Artemis Rowing (C)
A. Lambert-Mullen/G. Rovetti/H. Doyle/N. Friesenhahn
 
    Berkeley High School Crew (C)
A. Gilad/L. Schouten/C. Raedeker/K. Kikon-Sautman
 
    Newport Sea Base Rowing (C)
J. GENOVESE/K. Stephens/N. Weber/L. Ewanick
 
    Redwood Scullers/PACJC (C)
K. Holterman/M. Williams/R. Golchin/G. Mahoney
 
    Berkeley High School Crew (D)
S. Moats/R. Pierce/N. Van der Poel/A. Lechuga
 
21 M2- Mens 2-
15
22 Wlt4+ Womens Ltwt 4+
20
23 M4X Mens 4x
25
24 W2- Womens 2-
22
25 M2N8+ Mens 2nd Novice 8+
9
26 W2N8+ Womens 2nd Novice 8+
9
27 MN8+ Mens Novice 8+
13
28 W2X Womens 2x
31
29 MO4- Mens Open 4-
8
30 MV4+ Mens Varsity 4+
35
31 WN8+ Womens Novice 8+
13
32 Wlt8+ Womens Ltwt 8+
10
33 Mlt8+ Mens Ltwt 8+
14
34 M3N8+ Mens 3rd Novice 8+
6
35 W3N8+ Womens 3rd Novice 8+
9
36 WV4+ Womens Varsity 4+
21
37 WO4- Womens Open 4-
10
38 M2X Mens 2x
32
39 Mens Frosh 4+
14
40 Womens Frosh 4+
20
41 Mens Frosh 4x+
14
42 Womens Frosh 4x+
14
43 Mens Inclusive 2x
0
44 Womens Inclusive 2x
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change