USRowing U17/U15 National Championships

  • Jun 1, 2019 To Jun 2, 2019
  • sprint

  • Camden County, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 2, 2019
0 U15 Events (1k Distance)
0
1 MU151x Mens U15 1x
18
2 WU151x Womens U15 1x
14
    Advanced Community Rowing Association INC.
O. Kim/
 
    Atomic Rowing
L. Dulin/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
 
    Greenwich Crew
D. Wilkowski/
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
M. Burgess/
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
K. Langlais/
 
    Peachtree City Rowing Club
 
    Pelham Community Rowing Association
M. Bidwell/
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
 
    Sagamore Rowing Association
M. Benabraham/
 
    Three Rivers Rowing Association
M. Duessel/
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Balajee/
 
    Three Rivers Rowing Association
J. Deiuliis/
 
    Whitemarsh Boat Club
D. Diskin/
 
3 MU154+ Mens U15 4+
2
4 WU154+ Womens U15 4+
4
5 MU152x Mens U15 2x
9
6 WU152x Womens U15 2x
11
7 MU158+ Mens U15 8+
0
8 WU158+ Womens U15 8+
3
9 MU154x+ Mens U15 4x+
3
10 WU154x+ Womens U15 4x+
3
11 MU154x Mens U15 4x
5
12 WU154x Womens U15 4x
5
13 U17 Events (2k Distance)
0
13 MU171x Mens U17 1x
50
14 WU171x Womens U17 1x
35
    Advanced Community Rowing Association INC.
A. Svensson/
 
    Atomic Rowing
O. Colston/
 
    Colorado Jr. Crew
B. Lynch/
 
    Conestoga Crew Club
B. Vallin/
 
    Conestoga Crew Club
A. Kulkarni/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
H. McCormack/
 
    Dallas Rowing Club
N. Ricci/
 
    Dallas Rowing Club
K. Leininger/
 
    Dallas Rowing Club
K. Leininger/
 
    Dallas Rowing Club
L. Hill/
 
    Gem City Crew, Inc.
K. Raasch/
 
    Gem City Crew, Inc.
M. Mooney/
 
    Gem City Crew, Inc.
G. Powderly/
 
    Germantown Friends School Rowing
M. Hua/
 
    Great River Rowing
A. Tirollo/
 
    Haddon Township High School
M. Fitzpatrick/
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
A. Terhune/
 
    Los Gatos Rowing Club
T. Heyl/
 
    New Canaan High School Crew
K. Sill/
 
    New Canaan High School Crew
D. Stretinska/
 
    Peachtree City Rowing Club
 
    Peachtree City Rowing Club
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
 
    Sarasota Crew
E. Bianco/
 
    Sarasota Crew
K. Bodor/
 
    Sarasota Crew
B. Picazio/
 
    Sarasota Crew
A. Koester/
 
    South Jersey Rowing Club
M. Stack/
 
    The Knox School
I. Halpin/
 
    The Stewards Foundation, Inc.
S. Morrison/
 
    Three Rivers Rowing Association
C. Sauer-Cook/
 
    Three Rivers Rowing Association
A. Bakkenist/
 
    West Cambridge Rowing
A. Dargon/
 
    Williamsburg Boat Club
K. Smith/
 
15 MU172- Mens U17 2-
9
16 WU172- Womens U17 2-
7
17 MU172x Mens U17 2x
33
18 WU172x Womens U17 2x
22
19 MU174+ Mens U17 4+
21
    Atomic Rowing (A)
S. Gregg/Z. Barron/T. Zitzman/G. Walters/R. DiBiase (Cox)/
 
    Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A)
D. Wade/S. Welsh/N. Tapinis/S. Gazdus/J. Biondolillo (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Erlandsen/L. Lasic/D. Sullivan/A. Luque/A. Keusch (Cox)/
 
    Great River Rowing (A)
T. Franko/K. Benjamin/A. Boudreau/A. Das/M. Bierowski (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
A. Cavanaugh/R. Sherman/W. Terry/V. Santos/D. Garrett (Cox)/
 
    Haddonfield Crew Club (A)
N. Zafiriadis/D. Hargrove/R. Genel/A. Genel/L. Crumley (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
L. Bourgeois/J. Doblo/J. Kim/Y. Verma/C. Lackovic (Cox)/
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
E. infante/W. Morton/M. Nusbaum/I. Oram/E. Gutowski (Cox)/
 
    New Canaan High School Crew (A)
M. Busby/I. Holly/L. McLaren/M. Aronsohn/H. Benton (Cox)/
 
    Norcal Crew (A)
W. Jett/C. Hansen/H. Sremac/J. Medlin/A. Walsey (Cox)/
 
    RowAmerica Rye (A)
A. Mc Sweeney/B. regan/W. McCullough/O. Leites/a. bozek (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
M. Marsh/V. Milland/L. Mayforth/T. Morris/D. Bayer (Cox)/
 
    South Jersey Rowing Club (A)
R. Hoger/A. Manns/L. Denney/J. Beatty/R. Maffei (Cox)/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
K. Lamm/J. Beltz/E. Gleason/S. Liu/S. Christensen (Cox)/
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Hochstetter/C. Ragland/Z. Tucker/M. Conlon/B. Sanetz (Cox)/
 
    Triad United Rowing Association (A)
S. Jakubek/E. Johnson/B. Huitt/B. Stewart/E. Nichols (Cox)/
 
    Williamsburg Boat Club (A)
T. Flippen/C. Voelpel/b. hurt/K. Wade/J. Rooks (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Bonniwell/W. McNally/D. Shine/A. LaGasse/J. Mizzi (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
P. Cauchi/S. Day/C. Akers/J. Ford-Pustelnik/W. Maa (Cox)/
 
    Mountain Lakes Rowing Club (B)
T. Hamilton/n. fox/C. Moran/A. Deitz/A. Rubino (Cox)/
 
    South Jersey Rowing Club (B)
C. Cooper/A. Thompson/A. Reese/I. Sipp-Alpers/E. Thurman (Cox)/
 
20 WU174+ Womens U17 4+
18
21 MU174x Mens U17 4x
18
22 WU174X Womens U17 4x
21
23 MU178+ Mens U17 8+
17
24 WU178+ Womens U17 8+
15
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
 
    Atomic Rowing (A)
H. Barlow/C. Fuchs/N. Fuchs/G. Dulin/O. Colston/H. Harris/R. Knighton/I. Allison/L. Peters (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Raouf/R. Moeinzad/T. Brodsky/G. Carlile/L. Unold/L. Hoffmann/Z. bell/S. Cogan/S. Spitz (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
M. Blanchard/J. Nanai/A. Klein/P. WISE/G. Saviano/E. Jaffe/E. Andersen/V. Buddy/E. Merrill (Cox)/
 
    Marin Rowing Association (A)
C. Brockman/G. De Vita/E. Sutro/S. Smart/A. Henzl/J. Lermusiaux/M. Alioto-Pier/L. Smith/C. Kennedy (Cox)/
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
T. Coffey/G. Armenti/A. Crow/G. Buss/C. Shawaryn/G. Hutchinson/J. Moller/R. Reyher/E. Donnan (Cox)/
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
A. Blandon/K. Kimble/K. Drahzal/K. Vasquez/A. VAN EPPS/A. Nusbaum/C. Nazarian/A. Eversfield/A. Rubino (Cox)/
 
    Norcal Crew (A)
T. Tomkinson/A. Bjerknes/F. Ljunggren/E. Power/I. Consavari/M. Rice/E. Lawrence/E. Bulanti/A. Park (Cox)/
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Kennedy/A. Kelly/A. Scorzari/G. DeMartino/M. Coor/I. DiMeo/A. Grassi/M. Benabraham/o. silver (Cox)/
 
    West Side Rowing Club (A)
K. Connerton/E. Delahunt/F. DiCamillo/g. russo/K. Menshon/K. Menshon/M. Czaja/A. Falkowski/V. Runckel (Cox)/
 
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (B)
S. Romo/S. Powers/M. Patterson/A. Groff/e. shields/A. Major/M. Krejci/C. Beer/J. Hargrove (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
H. Gies/A. Duffy/H. Peters/C. Parks/A. Kuo/I. Ham/J. Zipoli/D. Donnelly/V. Lizarraga Ramirez (Cox)/
 
    Greenwich Crew (B)
L. Barratt/L. Pollack/I. Busch/I. Ritchie/E. Moore/I. Blackburn/S. Norton/S. Porigow/D. Burckin (Cox)/
 
    Greenwich Crew (C)
D. Wilkowski/T. Woodring/M. Oh/B. Bordier/N. Urquiaga/K. Cohen/L. Nguyen/L. Koester/F. McKenzie (Cox)/
 
    Greenwich Crew (D)
K. Mootabar/A. Demasi/M. Kassaris/T. Teslya/A. O'Connell/A. Russel/J. Hurst/s. lamine/A. Lubarsky (Cox)/
 
25 MU17Inc2x Mens U17 Inclusive 2x
0
25 WU17Inc2x Womens U17 Inclusive 2x
0
25 MxU17Inc2x Mixed U17 Inclusive 2x
0
26 MU17PR1x Mens U17 PR1/PR2 1x
0
26 WU17PR1x Womens U17 PR1/PR2 1x
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change