USRowing U17/U15 National Championships

  • Jun 1, 2019 To Jun 2, 2019
  • sprint

  • Camden County, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 2, 2019
0 U15 Events (1k Distance)
0
1 MU151x Mens U15 1x
18
    Advanced Community Rowing Association INC.
N. Cordaro/
 
    Bergen County Rowing Academy
R. Modi/
 
    Bergen County Rowing Academy
T. Isogai/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Weaver/
 
    Gem City Crew, Inc.
T. Hurtle/
 
    Malvern Preparatory School
W. Hicks/
 
    Narragansett Boat Club
N. Caton/
 
    Nereid Boat Club, Inc.
L. Miles/
 
    Nereid Boat Club, Inc.
g. king/
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Kadirov/
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
 
    Sarasota Crew
G. McCurdy/
 
    Sarasota Crew
J. Corr/
 
    The Knox School
J. You/
 
    Three Rivers Rowing Association
C. Paluselli/
 
    Three Rivers Rowing Association
P. Leong/
 
    Three Rivers Rowing Association
D. Folan/
 
    Whitemarsh Boat Club
Q. Ryan/
 
2 WU151x Womens U15 1x
14
3 MU154+ Mens U15 4+
2
4 WU154+ Womens U15 4+
4
5 MU152x Mens U15 2x
9
6 WU152x Womens U15 2x
11
7 MU158+ Mens U15 8+
0
8 WU158+ Womens U15 8+
3
9 MU154x+ Mens U15 4x+
3
10 WU154x+ Womens U15 4x+
3
11 MU154x Mens U15 4x
5
12 WU154x Womens U15 4x
5
13 U17 Events (2k Distance)
0
13 MU171x Mens U17 1x
50
14 WU171x Womens U17 1x
35
15 MU172- Mens U17 2-
9
16 WU172- Womens U17 2-
7
17 MU172x Mens U17 2x
33
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
B. Heenan/T. Ahmed/
 
    Baltimore Rowing Club (A)
M. Calderon/J. Thompson/
 
    Conestoga Crew Club (A)
g. margossian/P. Young/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Dubois/A. Furlow/
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
M. Earnhardt/A. Holten/
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
A. Solomon/R. Soong/
 
    Great River Rowing (A)
A. Sarma/D. Kambas/
 
    Haddon Township High School (A)
J. Buan/J. Weber/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. Stubbs/J. Renner/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Smith/G. Ross/
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Davis/D. Ward/
 
    Miami International RowHouse (A)
N. Degwitz-Krijger/K. leight/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. BAZAN/N. Nadal/
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
C. Critchley/D. Levine/
 
    Norcal Crew (A)
R. Dahlgren/A. Tadinada/
 
    Oak Neck Rowing Academy (A)
J. McNicholas/J. Bressel/
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
D. Oberst/J. Kroell/
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
 
    RowAmerica Rye (A)
P. Dodman/L. Lee/
 
    Sarasota Crew (A)
B. Perdew/D. DeNiro/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Beltz/K. Lamm/
 
    Triad United Rowing Association (A)
M. Hronich/I. Gates/
 
    West Cambridge Rowing (A)
A. Gharibian/T. Green/
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
D. Boyle/s. rawson/
 
    Great River Rowing (B)
A. Boudreau/K. Benjamin/
 
    Haddon Township High School (B)
M. Kocher III/B. Moser/
 
    Miami International RowHouse (B)
L. Del Risco/W. Lleonart/
 
    Oak Neck Rowing Academy (B)
E. Seidner/O. Elden/
 
    Sarasota Crew (B)
j. schumann/M. Kuipers/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
T. Arnason/M. McLain/
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
S. Liu/E. Gleason/
 
    Three Rivers Rowing Association (C)
C. Paluselli/N. Shetty/
 
18 WU172x Womens U17 2x
22
19 MU174+ Mens U17 4+
21
20 WU174+ Womens U17 4+
18
21 MU174x Mens U17 4x
18
22 WU174X Womens U17 4x
21
23 MU178+ Mens U17 8+
17
24 WU178+ Womens U17 8+
15
25 MU17Inc2x Mens U17 Inclusive 2x
0
25 WU17Inc2x Womens U17 Inclusive 2x
0
25 MxU17Inc2x Mixed U17 Inclusive 2x
0
26 MU17PR1x Mens U17 PR1/PR2 1x
0
26 WU17PR1x Womens U17 PR1/PR2 1x
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change