USRowing NW Masters Regional Championship

  • Jun 21, 2019 To Jun 23, 2019
  • sprint
  • Vancouver, WA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 21, 2019
1 10:00 AM Mixed Adaptive AS 2x
0
2 Mixed Adaptive LTA 4+
0
3 Mixed Adaptive TA 2x
0
4 12:00 PM Mixed F+ 4+
11
5 Mixed C 4x
14
    Everett Rowing Association (A)
K. Plitt/K. Goodmansen/A. Egloff/N. Adcock
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Elliott/K. Guiry/D. Kettlewell/C. Blondeau
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart/S. Gannon/C. Kooperberg/L. Nelson
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
S. King/R. Marrs/S. Kumagai/P. Hess
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Martin/A. Chandra/H. Miller/M. Christodorescu
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Deering/J. Nappi/D. Mautz/S. Cosgrove
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Fujii/D. Montgomery/L. Illingworth/T. Hood
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
K. Malcolm/B. McDermott/R. Alvey/P. Neuharth
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Becker/J. Aylsworth/P. Colvin/A. Roberts
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Volz/K. Henning/T. Jones/N. Langley Peralta
 
    College Club Seattle (B)
D. Lawrence/K. Hardman/B. Schulz/R. Meyerson
 
    Everett Rowing Association (B)
B. Parks/O. Kondratets/R. Rohrberg/T. Stemler
 
    Mt. Baker Crew (B)
C. Hayes/B. Babonas/J. Mynarski/S. Monroe
 
    Pocock Rowing Center (B)
L. Doermann/T. Leslie/K. Meyer/K. Sommer
 
6 Womens A+ Ltwt 2-
4
7 Mens F 2x
13
8 Mens AA+ Ltwt 2x
7
9 Womens C+ Novice 1x
11
10 Mens B 1x
6
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
J. Carlson
 
    Everett Rowing Association (A)
B. Tweedy
 
    Lake Union Crew (A)
A. Faulds
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Fieger
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Nelson
 
    Everett Rowing Association (B)
R. Johnston
 
11 Mixed D 4x
8
12 Womens B 2-
11
    College Club Seattle (A)
S. Zvekan/M. Iwema
 
    Lake Union Crew (A)
M. Hobart/U. Deelstra
 
    Composite: Lake Washington, College Club Seattle (A)
R. Wong/M. Coffren-Barton
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Sanders/P. Gatewood
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Smith
 
    River City Rowing Club (A)
C. Ruhl/K. Lane
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Martin/S. Bidwell
 
    Unaffiliated (USA) (A)
W. Madieros/J. Fisher
 
    Vancouver Rowing Club (A)
D. Luebkemann/L. Moffatt
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
E. Murphy/J. Griffin
 
    Sammamish Rowing Association (B)
T. Miller/L. Moser
 
13 Mens A+ Novice 4+
8
14 Womens C-D Ltwt 1x
5
15 Womens E 4x
14
16 Mens A+ Ltwt 2-
0
17 Mens E-F Ltwt 1x
7
18 Mens G+ Ltwt 1x
9
19 Womens A+ Novice 4+
14
20 Mens E 4+
11
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Frost/B. Fleet/E. Driggers/M. Saunders/N. Sublett (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
E. Ives/M. Still/J. Metras/J. Dahl/e. spector(55) (Cox)
 
    Composite: Los Angeles, Long Beach (A)
D. Frick/C. Palmquist/M. O'Donnell/R. Glidden/T. Glidden (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
M. ROSKOW/M. Klitgaard/C. Johnson/G. Hall/J. Moore (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Batchelder/p. paradis/G. Rinehart/M. McGinn/A. Andrews (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Yruretagoyena/J. Massmann/M. Riley/J. Oliver/M. Bolender (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Davies/B. Barton/K. Hansen/S. Merritt/j. Freed (Cox)
 
    Composite: Vashon Island, Coaches Rowing Association (A)
B. Steele/B. Horsley/j. janetty/B. Morser/D. Pelz (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
S. Gray/B. CROTTY/B. Pay/J. Thorp/R. Rodrigues (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Fitzner/N. Hvidtfeldt/D. Eppenauer/P. Dodd/L. Roberds (Cox)
 
21 Mixed AA-B 4x
11
22 Mens AA-B Novice 1x
9
23 Mens C+ Novice 1x
12
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
j. dahlgren/
22.5 (57)
    College Club Seattle
B. Schulz
18.2 (54)
    College Club Seattle
M. HARDMAN
12.1 (49)
    Everett Rowing Association
D. Holt
38.0 (66)
    Gorge Narrows Rowing Club
D. Kettlewell
16.9 (53)
    Lake Oswego Community Rowing
12.1 (49)
    Lake Oswego Community Rowing
40.0 (67)
    Los Gatos Rowing Club
H. Miller
30.6 (62)
    Oregon Association of Rowers
L. CLUNES
36.1 (65)
    Pocock Rowing Center
L. Cock
24.0 (58)
    Sammamish Rowing Association
S. Bumstead
19.6 (55)
    Vashon Island Rowing Club
J. Good
36.1 (65)
24 Mens AA-A 2x
13
25 Womens F+ 4+
11
    Bainbridge Island Rowing (A)
C. Clark/M. Edenholm/S. Knight/K. Kouns/A. Taylor (Cox)
38.1 (69)
    Conibear Rowing Club (A)
N. Lockett/r. newell/J. Oliver/G. Schueler/N. Yamamoto (Cox)
31.2 (65)
    Corvallis Rowing Club (A)
29.6 (64)
    Los Gatos Rowing Club (A)
P. McDonald/J. Ottney/C. Van Voorhees/D. Baker/E. LaPrade (Cox)
31.2 (65)
    Marin Rowing Association (A)
R. Lenczowski/N. Aarsheim/B. Merrell/K. Azevedo/G. Perozzi (Cox)/
23.5 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
B. Connolly/J. Chow/T. Laughlin Taylor/C. Fletcher/B. McCulloch (Cox)
26.5 (62)
    Oregon Association of Rowers (A)
29.6 (64)
    Pocock Rowing Center (A)
M. Bradshaw/S. Beshlian/S. Safranek/S. Gilson/R. Brezynski (Cox)
25.0 (61)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Solaro/T. Neider/N. Johnston/L. Case/J. Moseley (Cox)
23.5 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (B)
K. Manderbach/N. Otterholt/C. McDonell/A. Vandor/A. Wells (Cox)
32.9 (66)
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Mayers/S. McKain/K. Winter/S. Spens/L. Kreher (Cox)
32.9 (66)
26 Mens C 2x
8
27 Mixed E 4+
7
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Johnston/M. Jackson/R. Droppert/A. Udbye/E. Sousa (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Green Lake Crew (A)
S. Gannon/P. McVicker/N. Lecher/P. Albert/A. Kaiser (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. McMillan/J. Kelm/L. Knoop/J. Hamilton/J. Bowen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Johnson/E. Olson/S. Doi/L. Reitzes/K. Yruretagoyena (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
T. Morgan/m. Ormseth/G. Schoch/M. Burns/L. Huggenvik (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
J. Oliver/B. Nebel/K. Boudreau/L. Normand/J. Schardt (Cox)
 
28 Mens A+ Ltwt 4x
3
29 Mixed B 4+
6
30 Mens D 4x
8
31 Womens D 4+
14
    Bainbridge Island Rowing (A)
T. Galbraith/s. Entress/C. Vessenes/S. Nordgren/N. Sublett (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
N. Biery/L. De Leuw/K. Sheehan/M. Iwema/R. Lubker (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
L. Condro/W. Madieros/A. Muchin/L. Marousek/A. Macdonald (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
S. Phillips/S. Jones/E. Christensen/K. Sternberg/M. Angell (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Timpe/K. Martin/S. Reekie/P. Gatewood/J. Moore (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/K. Keller/K. Eichner/J. Vanneman/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Pailthorp/K. Lavacot/M. Deering/K. Boudreau/M. Bolender (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Nowers/P. Sandige/T. Bumstead/L. Place/I. Cooper (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. King/E. McGrand/M. Gamburd/P. Shen/J. Byrd (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
J. Ahrndt/B. Shane/L. Sachs/M. DeCouteau/A. Taylor (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
C. Connolly/R. Scott/B. Wood/R. MacLaren/A. Macdonald (Cox)/
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Teschke/T. Miller/S. Solaro/T. Neider/G. Carrillo (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
M. Connon/S. Hryncewicz/K. Stout/D. DeVaney/A. Brown (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
b. moss/L. Hoffman/E. Arons/D. Grauer/L. Roberds (Cox)
 
32 Mens C-D 2-
13
33 Womens B 1x
10
34 Womens C Ltwt 2x
4
35 Mixed AA-A 8+
6
36 Womens D+ Ltwt 8+
0
37 Womens F 4x
10
38 Womens G-H 4x
8
    Conibear Rowing Club (A)
G. Schueler/R. Pratt/J. Oliver/G. Calvin
35.3 (69)
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/J. Kelly/G. Hubbard/C. Easton
28.9 (65)
    Everett Rowing Association (A)
j. Burks/M. Engel/J. Erickson/M. Stewart
28.9 (65)
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Ottney/P. McDonald/D. Baker/C. Van Voorhees
28.9 (65)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
B. Smith/J. Smith/A. Vandor/P. Casebolt
46.1 (75)
    Oregon Association of Rowers (A)
28.9 (65)
    Composite: Palo Alto, Orcas Island, S.A.C., College Club Seattle (A)
J. Pendleton/J. Gardner/S. Hooten/N. Andreadis
33.6 (68)
    Whistler Rowing Club (A)
J. Stone/D. Ziff/M. Wurster/J. Demers
48.0 (76)
39 Mens E 1x
14
Saturday, June 22, 2019
40 Womens AA-A 2x
14
    College Club Seattle (A)
S. Zvekan/L. Hinton
0.4 (31)
    Lake Oswego Community Rowing (A)
1.4 (35)
    Lake Union Crew (A)
L. Trevino/A. Sullivan
0.4 (31)
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Schneider/A. Thomas
0.5 (32)
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Sanders/A. Timpe
1.4 (35)
    River City Rowing Club (A)
0.8 (33)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Blake/C. Suzzarini
0.4 (31)
    Station L Rowing Club (A)
N. Langley Peralta/E. Louie
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Taylor/K. Burnett
0.5 (32)
    Lake Union Crew (B)
A. Cavanaugh/C. Jaeger
0.2 (30)
    Los Gatos Rowing Club (B)
B. Kleiman/B. Manrubia
0.0 (28)
    River City Rowing Club (B)
0.5 (32)
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Bryden/L. McGivern
1.4 (35)
    Lake Union Crew (C)
L. Chang/S. Hryncewicz
0.5 (32)
41 Mens Adaptive AS 1x
0
42 Womens Adaptive AS 1x
0
43 Mens E 4x
10
44 Mens F 4x
6
45 Mens G+ 4x
9
46 Womens E 2-
11
47 Mens C 4+
12
48 Womens C 4x
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/A. Hawkins/A. Meyer/F. Rubenstein
 
    College Club Seattle (A)
A. Browning/H. Alschuler/C. Scull/J. Huffman
 
    Conibear Rowing Club (A)
E. Youtz/S. Amies/r. newell/K. Egolf
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Elliott/L. Ramsay/S. Hurst/K. Guiry
 
    Composite: Lake Merritt, Station L, North Bay (A)
R. Perry/A. Smyth/L. Condro/A. Novak
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
P. Hess/S. Kumagai/M. Stach/J. Francis
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Chandra/T. Spaulding/L. Knoop/J. Hamilton
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
G. Van Dusen/C. Crump/H. Werner/J. Groff
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
J. Maltz/J. Schindeldecker/A. Loebenberg/A. Siegrist-Baez
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
T. Jones/A. Reid/P. Luong/H. Swain
 
    College Club Seattle (B)
M. Gradek/K. Herz/T. Gray/j. nicoloff
 
    Station L Rowing Club (B)
K. Clifton/K. Goujon/K. Bott/L. Jensen
 
49 Womens AA-A Novice 1x
7
50 Womens B Novice 1x
2
51 Mixed F 2x
13
52 Mens B 2x
12
53 Womens AA-A 8+
5
54 Mens D 8+
9
55 Womens D 2x
14
    College Club Seattle (A)
L. De Leuw/N. Biery
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
L. Jones/T. Gambrel
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
A. Adams/M. Kettlewell
 
    Composite: Los Gatos, Spokane River (A)
K. Shultis/D. Baker
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
D. Ellingston/P. Casebolt
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
D. Sahakian/M. Covelli
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Thiel/J. Schelter
 
    Station L Rowing Club (A)
C. Walker/D. Atwood
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Biorn/L. Eglington Uhlenbruck
 
    Willamette Rowing Club (A)
P. Shen/M. Gamburd
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Johnston/C. CATTELL
 
    Sammamish Rowing Association (B)
R. Petrie/A. Detwiler
 
    Station L Rowing Club (B)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
E. Schultz/S. Waltar
 
56 Womens AA-B Ltwt 1x
7
57 Mixed AA 2x
9
58 Womens B 4+
11
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
B. O'Brien/A. Bradley/A. Hawkins/B. O'Brien/A. Riviello (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
T. Thompson/L. Hinton/S. Zvekan/T. Tylee/R. Lubker (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/D. Duranovic/L. Condro/S. Schnaitter/A. Macdonald (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Wasson/J. Naegeli/S. Phillips/K. Pratt/C. Kale (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. Murphy/H. Stephenson/S. Reekie/J. Griffin/E. LaPrade (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Haneman/B. Angell/S. Hurley/T. Hood/L. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
C. Loeber/A. Fortney/J. Schwartz/R. Dumont/G. Ma (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Linton/C. Rowley/C. Billinkoff/L. McGivern/C. Chipps-Smith (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
B. Manrubia/K. Martin/P. Gatewood/B. Kleiman/J. Moore (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
D. Renn/L. Pecnikova/E. Bouchard/S. Natha/P. Riley (Cox)
 
59 Womens AA+ Ltwt 4+
2
60 Mens E+ 2-
12
61 Womens AA-A Ltwt 1x
1
62 Womens E 1x
4
63 Mixed B 8+
6
64 Mens C 1x
12
65 Mens AA-A 4+
7
66 Mens F 1x
12
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage
 
    Long Beach Rowing Association (A)
R. Glidden
 
    Los Angeles Rowing Club (A)
D. Frick
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
H. Miller
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
B. Maki
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Struyvenberg
 
    South End Rowing Club (A)
D. Nelson
 
    Unaffiliated (USA) (A)
C. Thomas
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Jervis
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
S. Engelhard
 
    Wenatchee Row and Paddle Club (A)
S. Koos
 
    Marin Rowing Association (C)
S. Gray
 
67 Womens C 2-
9
68 Mixed G+ 2x
14
69 Mens AA+ Ltwt 4+
0
70 Womens AA-A 4x
9
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson/S. Johnston/O. Kondratets/J. Brady
 
    Lake Union Crew (A)
R. Berner-Hays/D. Mack/C. Jaeger/A. Cavanaugh
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Wong/T. McGuire/A. Shinneman/A. Hildebrandt
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar/E. Murphy/H. Stephenson/J. Griffin
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
H. Swain/A. Ryman/N. Langley Peralta/K. Goujon
 
    Vancouver Rowing Club (A)
G. Cole/A. Short/S. Ebelt/S. Natha
 
    Lake Union Crew (B)
S. Higgins/J. Marks/M. Heuer/E. Pachaud
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Billinkoff/C. Beca/J. Lewis/A. Ahmad
 
71 Womens F+ 2-
5
72 Womens D+ Ltwt 4x
5
73 Mixed D 8+
7
74 Mixed C 8+
7
75 Womens F 1x
6
76 Womens G+ 1x
7
77 Mens D 2x
12
78 Mens H+ 2x
7
79 Mens G 2x
10
80 Womens D 8+
16
    College Club Seattle (A)
C. Scull/L. De Leuw/B. Hills/A. Browning/M. Yount/J. Huffman/M. Coffren-Barton/M. Anderson/R. Lubker (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
E. Youtz/S. Amies/K. Egolf/J. Hietter/N. Lockett/r. newell/N. Yamamoto/J. Powers/N. Imbriaco (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Composite: Green Lake, Mt. Baker (A)
L. Nelson/S. Savage/J. Nyman/j. schubert/L. Minch/L. Geddes/L. Reitzes/S. Spaulding/A. Kaiser (Cox)
 
    Composite: Long Beach, Rio Salado (A)
K. Malcolm/P. Neuharth/L. Galow/J. Krug/R. Ballough/D. Sahakian/P. Stemmler/J. Maltz/O. Petrine (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Reekie/A. Timpe/B. Manrubia/B. Kleiman/C. Van Voorhees/J. Ottney/D. Baker/P. McDonald/J. Moore (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/C. Connolly/P. Scott/L. Weidner/J. Panko/K. Keller/K. Eichner/J. Vanneman/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Deering/K. Boudreau/J. Mynarski/K. Lavacot/M. Pailthorp/S. Monroe/B. Morcom/L. Ernst/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Hurley/L. Illingworth/K. Haneman/B. Sarah/S. Safranek/M. Maxwell/S. Gilson/A. Wells/L. Brezynski (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Teschke/T. Miller/S. Solaro/T. Neider/L. Moser/L. Golebiowski/N. Johnston/Y. Poltorak/J. Pare (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Anderson/R. Dumont/S. Walker/M. Corbett/S. Ey/A. McKee/T. New/A. Reid/E. Louie (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/N. Martinsen/L. Heffernan/T. Morgan/m. Ormseth/A. Bogaard/S. Eden/Z. Macomber/L. Huggenvik (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
R. Lenczowski/B. Wood/K. Azevedo/N. Aarsheim/B. Merrell/K. Morgan/R. MacLaren/R. Scott/A. Macdonald (Cox)/
 
    Sammamish Rowing Association (B)
C. Suzzarini/L. McGinnis/M. Proby/Y. Cote/T. Becker/S. Bidwell/S. Cameron/N. Hughes/L. Roberds (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
T. Stevens/S. Nowers/C. Tinker/H. Kelly/P. Sandige/T. Bumstead/E. FITZGERALD/J. Axelson/L. Kreher (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (D)
K. Tollefson/B. Bertram/D. Rockett/N. Thomas/S. Freeberg/E. Schultz/K. Edelhertz/A. Taylor/G. Carrillo (Cox)
 
81 Mens AA-B 8+
4
82 Womens D Ltwt 2x
4
83 Womens E Ltwt 2x
2
84 Womens F+ Ltwt 2x
10
85 Womens B 2x
14
86 Mixed C 4+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
N. Otte/B. Fleet/J. Ahrndt/M. DeCouteau/N. Sublett (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Brugger/K. Goodmansen/O. Kondratets/R. Rohrberg/M. Petershagen (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Barckert/J. Naegeli/C. Weber/M. Brooks/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Fieger/T. Spaulding/J. McMillan/A. Chandra/J. Bowen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Oliver/B. Nebel/K. Wild/A. Grieff/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
N. Gregory/T. Merkens/A. Merkens/A. Dalrymple/M. Bradshaw (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
D. Rahn/J. Niessen/S. van As/J. Klassen/D. Lefranc (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
C. Vessenes/K. Frost/E. Driggers/M. Courtway/S. Bloom (Cox)
 
87 Womens E 4+
10
88 Mens AA-B 2-
12
89 Womens C 1x
6
    Dolphin Club (A)
R. Perry
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Martin
 
    Oregon Association of Rowers (A)
L. Baker
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
L. Galow
 
    Rogue Rowing (A)
J. Fisher
 
90 Mixed E 2x
14
    Commencement Bay Rowing Club (A)
M. Johnson/C. Johnson
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
V. Zhuk/L. Jones
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Wrinch/L. Chung
 
    Green Lake Crew (A)
T. Boyd/S. Spaulding
 
    Lake Union Crew (A)
C. Goss/M. Connon
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Kelm/J. Hamilton
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Sommer/G. Eppick
 
    Sammamish Rowing Association (A)
L. Hoffman/P. Colvin
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Volz/L. Jensen
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/S. Engelhard
 
    Commencement Bay Rowing Club (B)
K. Udbye/A. Udbye
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Mayer/C. CATTELL
 
    Pocock Rowing Center (B)
S. Foster/T. Shaw
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
A. Winkler/G. Brownell
 
91 Mens A 1x
7
92 Womens AA-A 2-
6
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/A. Dion
0.4 (31)
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar/H. Stephenson
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Riley/E. Krayenhoff
0.4 (31)
    Lake Union Crew (B)
K. Trujillo/L. Woodward
0.9 (33)
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Bryden/A. Charlston
1.6 (35)
    Vancouver Rowing Club (C)
M. Hohne/K. Burnett
3.0 (38)
93 Mens D 4+
8
94 Mens G 1x
13
95 Mens H+ 1x
6
96 Womens D 4x
12
97 Mixed E 8+
3
98 Mixed B 2x
13
    College Club Seattle (A)
R. Alspaugh/A. Hughes
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart/A. Hossack
 
    Lake Union Crew (A)
F. Saxen/K. Vidberg
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Chandra/J. Fieger
 
    Oregon Association of Rowers (A)
M. Peixoto/L. Baker
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Doermann/T. Leslie
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Clifton/D. Bruno
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Walsh/L. McCulloch
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/E. Cotilla-Sanchez
 
    Lake Union Crew (B)
T. Williams/D. Mack
 
    Pocock Rowing Center (B)
K. Fujii/T. Hood
 
    Station L Rowing Club (B)
E. Halprin/T. Jones
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Lewis/M. Robertson
 
99 Mixed E+ 8+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
R. Smallwood/A. Krause/J. Foy/K. Hammer/L. Sachs/M. Edenholm/S. Knight/C. Clark/A. Taylor (Cox)
28.9 (65)
    Corvallis Rowing Club (A)
27.4 (64)
    Composite: Lake Washington, Martha's Moms, College Club Seattle (A)
S. Thrasher/T. Ahearn/G. Letterie/D. Kuehn/B. Smith/R. Scholz/J. Clark/J. Smith/B. McCulloch (Cox)
32.0 (67)
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Timpe/E. Murphy/M. ROSKOW/G. Hall/C. Johnson/J. Estill/S. Reekie/P. Gatewood/E. LaPrade (Cox)
19.2 (58)
    Composite: Rocky Mountain, Kent Mitchell, Martha's Moms, Palo Alto (A)
M. Gasper/J. Snody/S. Spiering/W. Hume/E. Runde/T. Laughlin Taylor/J. Pendleton/S. Hooten/e. spector (Cox)
27.4 (64)
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Hansen/L. Golebiowski/M. Davies/E. Stone/L. Moser/L. Case/D. Worthington/J. Conlu/j. Freed (Cox)
15.7 (55)
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/B. Morser/B. Horsley/T. Morgan/N. Martinsen/j. janetty/Z. Macomber/R. McMahon/L. Huggenvik (Cox)
21.8 (60)
    Willamette Rowing Club (A)
J. Rudoff/J. Kratochvil/S. Smith/J. Meyerhoff/M. Gamburd/S. Copeland/J. King/P. Shen/J. Byrd (Cox)
21.8 (60)
    Corvallis Rowing Club (B)
15.7 (55)
100 Mixed AA-A 4+
4
101 Womens C 8+
14
102 Mens Adaptive TA 1x
0
103 Womens Adaptive TA 1x
0
104 Mixed Adaptive LTA 2x
0
105 Mixed Adaptive Inclusive 4+
0
Sunday, June 23, 2019
106 Womens B 8+
10
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/A. Hawkins/B. O'Brien/A. Bradley/L. Caton/K. Gheno/F. Rubenstein/B. O'Brien/A. Riviello (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Raab/J. Brady/M. Barger/N. Adcock/K. Rice-Narusch/T. Stemler/S. Johnston/C. Ronhaar/D. mara (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/K. Pratt/V. Wasson/A. Dion/S. Phillips/S. Jones/K. Sternberg/G. Durenberger/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar/E. Murphy/K. Sanders/H. Stephenson/A. Timpe/J. Griffin/P. Gatewood/K. Martin/E. LaPrade (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Glenn/L. Ernst/J. Mynarski/D. Brandt/A. Anderson/L. Normand/K. Wild/A. Grieff/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Seeman/K. Haneman/L. Illingworth/T. Hood/B. Angell/M. Bradshaw/L. Doermann/R. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
L. Spencer/A. Novak/E. Ankeney/A. Ryman/A. Hiser/A. Fortney/J. Schwartz/T. Jones/S. Ferguson (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Linton/C. Beca/R. Bailie/J. Klassen/J. Lewis/A. Ahmad/C. Billinkoff/L. McGivern/M. Robertson (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/H. Rudoff/J. King/K. Wojda/M. Gamburd/P. Shen/S. Copeland/A. Winnett/J. Byrd (Cox)
 
107 Mens E 8+
6
108 Womens A-C Ltwt 2x
5
109 Womens E 2x
18
110 Mixed D 4+
5
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. McMillan/J. Kelm/L. Knoop/T. Spaulding/J. Bowen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
C. Hayes/D. Mautz/S. Doi/L. Reitzes/M. Deering (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/A. Molchany/S. Hurley/A. Wells/E. Maristany (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
K. Lavacot/S. Monroe/M. Antezana/E. Olson/J. Cooper (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Fitzner/P. Meyer/Y. Cote/M. Proby/M. Frazzini (Cox)
 
111 Mixed A 2x
10
112 Mens B-C 4x
10
113 Womens C 4+
13
114 Mixed F 4x
13
115 Mixed G+ 4x
9
116 Mixed D 2x
14
    Composite: Ancient Mariners, Pocock (A)
J. Potter/G. Naden
 
    Burnaby Lake Rowing Club (A)
T. Dotzeva/N. Dotzev
 
    College Club Seattle (A)
R. Arceo-Schulz/B. Schulz
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Johnston/C. Blondeau
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
C. Dadd/S. Schnaitter
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Schneider/J. DeMaris
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Chandra/H. Miller
 
    North Cascades Crew (A)
B. McIsaac/K. Johann
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Heimbeck/A. Detwiler
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Urbatsch/A. Reid
 
    Composite: Ancient Mariners, Pocock (B)
S. Seeman/B. Lamka
 
    Sammamish Rowing Association (B)
S. Petrie/R. Petrie
 
    Sammamish Rowing Association (C)
N. Hughes/S. Austin
 
117 Mixed C 2x
6
118 Mens A+ Novice 8+
3
119 Womens AA-A 1x
11
    Lake Union Crew (A)
L. Trevino
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Doermann
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
N. Ormond
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Riley
 
    Willamette Rowing Club (A)
K. Wojda
 
    Lake Union Crew (B)
A. Sullivan
 
    Pocock Rowing Center (B)
H. Brunner
 
    Willamette Rowing Club (B)
J. Withycombe
 
    Lake Union Crew (C)
A. Cavanaugh
 
    Lake Union Crew (D)
C. Jaeger
 
120 Mens AA 1x
3
121 Womens A+ Novice 8+
7
122 Mens F+ 8+
6
123 Mens D 1x
7
124 Womens F 2x
14
125 Womens G+ 2x
11
126 Womens D 2-
4
127 Mens B 4+
6
128 Mens F 4+
8
129 Womens E Ltwt 1x
1
130 Womens F-G Ltwt 1x
6
131 Womens H+Ltwt 1x
1
132 Womens B 4x
13
133 Mens E 2x
12
    College Club Seattle (A)
R. Colven/M. Biery
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
P. Emory/C. Goss
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
H. Miller/M. Klitgaard
 
    Composite: New York AC, Pocock (A)
C. Windeknecht/R. Leet
 
    Oregon Association of Rowers (A)
B. Andresen/R. Remmers
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
A. Winkler/S. Engelhard
 
    Wenatchee Row and Paddle Club (A)
M. Butler/D. Hyde
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Downey/D. Kettlewell
 
    Marin Rowing Association (B)
S. Gray/B. Pay
 
    Pocock Rowing Center (B)
T. Shaw/L. Cock
 
134 Womens E 8+
9
135 Womens A-C Ltwt 8+
0
136 Mens C 8+
9
137 Womens C 2x
13
    College Club Seattle (A)
J. Huffman/M. Gradek
 
    Conibear Rowing Club (A)
S. Amies/K. Egolf
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
A. Takacs-Cox/K. Russell
 
    Composite: Dolphin, North Bay (A)
R. Perry/A. Smyth
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
M. Stach/A. Kuhn
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Sanders/J. Ottney
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
N. Ormond/L. McMath
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Thiel/A. Detwiler
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Rowley/M. Hohne
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Cotter/Y. Sharipova
 
    Conibear Rowing Club (B)
E. Youtz/N. Yamamoto
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
S. Reekie/B. Kleiman
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Pare/S. Solaro
 
138 Mixed E 4x
14
139 Womens AA-A 4+
11
140 Mens A+ Ltwt 8+
0
141 Womens A-C Ltwt 4x
2
142 Womens D 1x
5
143 Mens AA-D Ltwt 1x
6
144 Mens AA-A 4x
7
145 Mens G+ 4+
10
    Bainbridge Island Rowing (A)
R. Smallwood/M. Saunders/J. Foy/A. Krause/N. Sublett (Cox)
38.1 (69)
    Corvallis Rowing Club (A)
47.7 (74)
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
M. Morschauser/L. Anderson/S. Spiering/W. Hume/e. spector (Cox)
43.7 (72)
    Composite: Casitas Rowing, Colorado Rowing, College Club Seattle (A)
D. Tanhauser/J. Clark/T. Demers/D. Jones/A. Wright (Cox)
58.4 (79)
    Los Gatos Rowing Club (A)
M. ROSKOW/G. Hall/C. Johnson/J. Estill/J. Moore (Cox)
34.6 (67)
    Marin Rowing Association (A)
A. Collenette/S. Killeen/C. Ellis/M. Breard/B. Tong (Cox)
31.2 (65)
    Mt. Baker Crew (A)
J. Massmann/E. NOONAN/B. Nebel/J. Cooper/M. Bolender (Cox)
31.2 (65)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Davies/S. Merritt/D. Worthington/D. Walker/J. Moseley (Cox)
31.2 (65)
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Morser/M. Burns/G. Schoch/F. Miller/L. Huggenvik (Cox)
36.3 (68)
    Corvallis Rowing Club (B)
31.2 (65)
146 Womens F+ 8+
7
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change