USRowing NW Masters Regional Championship

  • Jun 21, 2019 To Jun 23, 2019
  • sprint
  • Vancouver, WA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 21, 2019
1 10:00 AM Mixed Adaptive AS 2x
0
2 Mixed Adaptive LTA 4+
0
3 Mixed Adaptive TA 2x
0
4 12:00 PM Mixed F+ 4+
11
5 Mixed C 4x
14
6 Womens A+ Ltwt 2-
4
    Lake Union Crew (A)
D. Todd/E. Slikas
25.6 (59)
    Mt. Baker Crew (A)
A. Anderson/A. Grieff
3.6 (39)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Corley/T. Stevens
15.6 (52)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Klassen/S. van As
12.1 (49)
7 Mens F 2x
13
8 Mens AA+ Ltwt 2x
7
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
D. Hunt/S. Schaffran
43.7 (72)
    Lake Union Crew (A)
D. Colburn/P. White
1.4 (35)
    North Cascades Crew (A)
B. McIsaac/D. Hoffmann
29.6 (64)
    River City Rowing Club (A)
60.7 (80)
    Willamette Rowing Club (A)
C. Roberts/A. Green
0.0 (25)
    Willamette Rowing Club (A)
J. Meyerhoff/S. Wu
23.5 (60)
    Lake Union Crew (B)
B. Stratton/S. Mitchell
0.8 (33)
9 Womens C+ Novice 1x
11
    College Club Seattle (A)
A. Hughes
13.2 (50)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Wrinch
15.6 (52)
    Lake Union Crew (A)
R. Minietta
27.2 (60)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
H. Werner
13.2 (50)
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
A. Siegrist-Baez
8.1 (45)
    River City Rowing Club (A)
S. Hong
14.4 (51)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Angelis
16.9 (53)
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Cotter
22.5 (57)
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
S. Hurst
9.0 (46)
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (B)
M. Covelli
11.0 (48)
    Sammamish Rowing Association (B)
A. Taylor
10.0 (47)
10 Mens B 1x
6
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
J. Carlson
 
    Everett Rowing Association (A)
B. Tweedy
 
    Lake Union Crew (A)
A. Faulds
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Fieger
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Nelson
 
    Everett Rowing Association (B)
R. Johnston
 
11 Mixed D 4x
8
12 Womens B 2-
11
    College Club Seattle (A)
S. Zvekan/M. Iwema
 
    Lake Union Crew (A)
M. Hobart/U. Deelstra
 
    Composite: Lake Washington, College Club Seattle (A)
R. Wong/M. Coffren-Barton
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Sanders/P. Gatewood
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Smith
 
    River City Rowing Club (A)
C. Ruhl/K. Lane
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Martin/S. Bidwell
 
    Unaffiliated (USA) (A)
W. Madieros/J. Fisher
 
    Vancouver Rowing Club (A)
D. Luebkemann/L. Moffatt
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
E. Murphy/J. Griffin
 
    Sammamish Rowing Association (B)
T. Miller/L. Moser
 
13 Mens A+ Novice 4+
8
    Lake Union Crew (A)
K. MacDonald/D. Hartney/R. McFee/J. Kramberger/L. Summervill (Cox)
0.0 (28)
    River City Rowing Club (A)
d. billingsley/B. Rogers/Z. Stelly-Riggs/J. Jablonsky/R. McChesney (Cox)
3.1 (39)
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Teplow/E. Porter/A. Whitaker/U. Stahlschmidt/L. Acar (Cox)
10.5 (49)
    Station L Rowing Club (A)
A. Okoye/T. Orth/S. Howells/E. Johnston/R. Warner (Cox)
10.5 (49)
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Tartt/A. Yates/P. Cotter/A. Cathcart/R. MCDANIEL (Cox)
15.8 (54)
    Lake Union Crew (B)
T. Ulferts/G. Martinez/T. Schultz/J. Mendez/M. Angell (Cox)
0.0 (27)
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Stankiewicz/S. Craven/S. Aynurin/S. Bumstead/M. Frazzini (Cox)
1.8 (36)
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Wong/M. Kuschnereit/I. Boorman/S. Puri/M. Robertson (Cox)
1.1 (34)
14 Womens C-D Ltwt 1x
5
15 Womens E 4x
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/S. Wienbar/R. Perry/F. Rubenstein
 
    College Club Seattle (A)
L. De Leuw/N. Biery/K. Sheehan/J. Gardner
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
C. Johnson/M. Bertolini/A. Mahan/L. Clark
 
    Conibear Rowing Club (A)
E. Horsnell/r. newell/G. Schueler/J. Hietter
 
    Composite: Delta Deas, Vancouver (A)
L. Jones/C. Easton/B. Biorn/T. Gambrel
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Reynolds/C. Slack/J. Soler/T. Stemler
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
A. Adams/M. Kettlewell/J. Johnston/L. Ramsay
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/M. Glaeser/L. Schwefel/J. Martinucci
 
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/E. Christensen/A. Berner-Hays/E. Slikas
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
D. Ellingston/J. Neal/K. Roth/P. Casebolt
 
    North Cascades Crew (A)
S. Wood/K. Johann/J. McIsaac/K. Runyon
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
L. Galow/J. Maltz/P. Stemmler/M. Wilkie
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Creighton/S. Amorosi/R. Petrie/A. Detwiler
 
    Everett Rowing Association (B)
j. Burks/J. Zarn/J. Erickson/K. Rice-Narusch
 
16 Mens A+ Ltwt 2-
0
17 Mens E-F Ltwt 1x
7
18 Mens G+ Ltwt 1x
9
19 Womens A+ Novice 4+
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
C. Bright/N. Thulin/J. Hunter/L. Duda/D. Riviello (Cox)/
4.9 (42)
    Composite: Green Lake, Mt. Baker (A)
M. Olson/L. Geddes/j. schubert/S. Spaulding/N. Thurston (Cox)
8.6 (47)
    Lake Union Crew (A)
R. Radek/E. Steelquist/R. Berner-Hays/J. Hanna/C. Kale (Cox)
0.0 (26)
    Oregon Association of Rowers (A)
L. Torkelson/S. Butcher/M. Lewis/D. Standish/g. betterton (Cox)
1.4 (35)
    River City Rowing Club (A)
L. Tamariz/C. Will/A. Carner/A. Andrade/S. Hong (Cox)
2.6 (38)
    Sammamish Rowing Association (A)
E. FITZGERALD/K. Tollefson/B. Bertram/A. Taylor/G. Carrillo (Cox)
11.4 (50)
    Station L Rowing Club (A)
J. Schwartz/M. Jeresek/J. Churchill/C. Adams/E. Louie (Cox)
7.8 (46)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Lord/A. Short/G. Cole/S. Ebelt/D. Wikaruk (Cox)
0.2 (30)
    Lake Union Crew (B)
L. Heia/E. Blatter/M. Heuer/A. Brown/L. Summervill (Cox)
0.0 (24)
    River City Rowing Club (B)
N. Park/K. Lancashire-Sjoen/C. Holmes/F. McChesney/R. McChesney (Cox)
25.0 (61)
    Sammamish Rowing Association (B)
P. Halverson/A. Angelis/D. Rockett/C. Kartaltepe/D. Lee (Cox)
10.5 (49)
    Station L Rowing Club (B)
J. Riber/C. Newton/K. Levy/J. Barton/G. Ma (Cox)
13.5 (52)
    Vancouver Rowing Club (B)
D. Renn/S. Walker/L. Pecnikova/J. Fung/R. Bailie (Cox)
4.2 (41)
    Vancouver Rowing Club (C)
K. Riddle/C. Ali/E. Bouchard/S. Natha/C. Chipps-Smith (Cox)
4.9 (42)
20 Mens E 4+
11
21 Mixed AA-B 4x
11
    Coaches Rowing Association (A)
R. Iuliano/B. Van der Werf/M. Krah/J. Potter
0.3 (31)
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal/J. Raab/J. Brady
2.0 (37)
    Lake Union Crew (A)
D. Song/D. Fang/R. Minietta/E. Pachaud
2.0 (37)
    Pocock Rowing Center (A)
J. Taylor/L. Doermann/T. Leslie/M. Hupp
1.3 (35)
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
K. Malcolm/B. McDermott/R. Alvey/P. Neuharth
12.5 (52)
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Rindahl/C. Davies/J. Pare/C. Pinnell
1.6 (36)
    Station L Rowing Club (A)
A. Smith/S. Urbatsch/A. Ryman/A. Reid
4.5 (42)
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Nunez/K. Walsh/K. Burnett/K. Taylor
0.7 (33)
    Willamette Rowing Club (A)
H. Rudoff/A. Winnett/C. Roberts/A. Green
0.0 (23)
    Everett Rowing Association (B)
M. Barger/A. Egloff/N. Adcock/M. Brugger
3.4 (40)
    Lake Union Crew (B)
A. Peacock/W. Bauer/A. Bishop/J. Marks
0.2 (30)
22 Mens AA-B Novice 1x
9
    College Club Seattle (A)
R. Alspaugh
0.1 (29)
    Everett Rowing Association (A)
D. Baird
0.0 (22)
    Lake Union Crew (A)
K. MacDonald
0.2 (30)
    River City Rowing Club (A)
1.6 (35)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Stankiewicz
0.1 (29)
    Vancouver Rowing Club (A)
D. Lefranc
2.5 (37)
    Lake Union Crew (B)
T. Schultz
0.0 (27)
    Sammamish Rowing Association (B)
0.0 (25)
    Lake Union Crew (C)
D. Hartney
0.0 (28)
23 Mens C+ Novice 1x
12
24 Mens AA-A 2x
13
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
C. Bonnici/J. Carlson
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
J. Hankin/E. Fraser
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
B. Rogers/C. Petershagen
 
    Lake Union Crew (A)
S. Tucker/J. La Porta
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. weatbrook/A. Rees
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
K. Jenkins/C. Jenkins
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Phoun/M. Kaplan
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Everett Rowing Association (B)
B. Parks/C. Alo
 
    Lake Union Crew (B)
S. Gill/J. Yao
 
    River City Rowing Club (B)
Z. Stelly-Riggs/J. Jablonsky
 
    Sammamish Rowing Association (B)
C. Suzzarini/D. DeWinter
 
25 Womens F+ 4+
11
26 Mens C 2x
8
    College Club Seattle (A)
R. Meyerson/P. Busse
 
    Lake Union Crew (A)
T. Williams/A. Faulds
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Omar/R. Mangel
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
A. Wiggin/J. Armstrong
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Grande/S. Scandrett
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Uhlenbruck/S. Paquette
 
    River City Rowing Club (B)
J. Frank/S. Yeh
 
27 Mixed E 4+
7
28 Mens A+ Ltwt 4x
3
    Lake Union Crew (A)
B. Stratton/D. Colburn/F. Saxen/S. Mitchell
1.3 (35)
    Composite: Rio Salado, Berkeley, South End (A)
D. Hunt/S. Schaffran/D. Nelson/R. Shuckerow
33.6 (68)
    River City Rowing Club (A)
19.2 (58)
29 Mixed B 4+
6
30 Mens D 4x
8
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/M. Johnson/T. Senftleben/W. Simonson
 
    Lake Union Crew (A)
R. Chang/B. Williams/A. Green/P. Abel
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Koerner/K. Meyer/J. Inslee/G. Eppick/
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Glasfeld/L. Ripley/P. Volz/E. Halprin
 
    Lake Union Crew (B)
N. Buck/D. Elliott/B. Lamb/A. Phillips
 
    Station L Rowing Club (B)
G. Wespi/D. Robbins/D. Bruno/M. Perepelitza
 
31 Womens D 4+
14
    Bainbridge Island Rowing (A)
T. Galbraith/s. Entress/C. Vessenes/S. Nordgren/N. Sublett (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
N. Biery/L. De Leuw/K. Sheehan/M. Iwema/R. Lubker (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
L. Condro/W. Madieros/A. Muchin/L. Marousek/A. Macdonald (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
S. Phillips/S. Jones/E. Christensen/K. Sternberg/M. Angell (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Timpe/K. Martin/S. Reekie/P. Gatewood/J. Moore (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/K. Keller/K. Eichner/J. Vanneman/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Pailthorp/K. Lavacot/M. Deering/K. Boudreau/M. Bolender (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Nowers/P. Sandige/T. Bumstead/L. Place/I. Cooper (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. King/E. McGrand/M. Gamburd/P. Shen/J. Byrd (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
J. Ahrndt/B. Shane/L. Sachs/M. DeCouteau/A. Taylor (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
C. Connolly/R. Scott/B. Wood/R. MacLaren/A. Macdonald (Cox)/
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Teschke/T. Miller/S. Solaro/T. Neider/G. Carrillo (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
M. Connon/S. Hryncewicz/K. Stout/D. DeVaney/A. Brown (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
b. moss/L. Hoffman/E. Arons/D. Grauer/L. Roberds (Cox)
 
32 Mens C-D 2-
13
    East Bay Rowing Club (A)
15.6 (52)
    Lake Union Crew (A)
C. Weber/A. Tan
9.0 (46)
    Marin Rowing Association (A)
D. Sarson/M. Stralka
16.9 (53)
    Mt. Baker Crew (A)
S. Skrivan/J. McKIM
9.0 (46)
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/A. Molchany
12.1 (49)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/T. Simpson
9.0 (46)
    Willamette Rowing Club (A)
F. Stewart/D. Setter
16.9 (53)
    East Bay Rowing Club (B)
10.0 (47)
    Lake Union Crew (B)
C. Dominguez/J. Yao
6.4 (43)
    Mt. Baker Crew (B)
11.0 (48)
    Pocock Rowing Center (B)
K. Fujii/D. Montgomery
10.0 (47)
    Sammamish Rowing Association (B)
P. Colvin/A. Roberts
14.4 (51)
    Sammamish Rowing Association (C)
M. McGinnis/P. Eames
11.0 (48)
33 Womens B 1x
10
    College Club Seattle (A)
M. Gradek
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Guiry
 
    Lake Union Crew (A)
K. Vidberg
 
    North Bay Rowing Club (A)
A. Smyth
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Smith
 
    Rogue Rowing (A)
J. Fisher
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Hohne
 
    Lake Union Crew (B)
L. Chang
 
    Lake Union Crew (C)
M. Dobrasz
 
34 Womens C Ltwt 2x
4
35 Mixed AA-A 8+
6
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal/C. Petershagen/B. Rogers/J. Raab/J. Brady/M. Barger/S. Johnston/D. Mara (Cox)
0.7 (33)
    Lake Union Crew (A)
K. MacDonald/A. Peacock/W. Bauer/M. McNamee/R. Radek/J. Marks/L. Heia/E. Pachaud/L. Summervill (Cox)
0.1 (29)
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/T. Omar/T. Leslie/M. Kaplan/S. Telfer/L. Illingworth/T. Hood/B. Angell/R. Brezynski (Cox)
1.3 (35)
    Composite: Sammamish Rowing Association, Pocock, Coaches Rowing Association (A)
0.0 (28)
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/H. Rudoff/K. Wojda/A. Winnett/A. Green/C. Roberts/E. Cotilla-Sanchez/R. Williams/J. Byrd (Cox)
0.5 (32)
    Lake Union Crew (B)
C. Dowling/A. O'Sullivan/H. Tompkins/B. Van der Werf/M. Barckert/V. Wasson/J. Naegeli/A. Dion/N. Martin (Cox)
0.7 (33)
36 Womens D+ Ltwt 8+
0
37 Womens F 4x
10
38 Womens G-H 4x
8
39 Mens E 1x
14
Saturday, June 22, 2019
40 Womens AA-A 2x
14
    College Club Seattle (A)
S. Zvekan/L. Hinton
0.4 (31)
    Lake Oswego Community Rowing (A)
1.4 (35)
    Lake Union Crew (A)
L. Trevino/A. Sullivan
0.4 (31)
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Schneider/A. Thomas
0.5 (32)
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. Sanders/A. Timpe
1.4 (35)
    River City Rowing Club (A)
0.8 (33)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Blake/C. Suzzarini
0.4 (31)
    Station L Rowing Club (A)
N. Langley Peralta/E. Louie
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Taylor/K. Burnett
0.5 (32)
    Lake Union Crew (B)
A. Cavanaugh/C. Jaeger
0.2 (30)
    Los Gatos Rowing Club (B)
B. Kleiman/B. Manrubia
0.0 (28)
    River City Rowing Club (B)
0.5 (32)
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Bryden/L. McGivern
1.4 (35)
    Lake Union Crew (C)
L. Chang/S. Hryncewicz
0.5 (32)
41 Mens Adaptive AS 1x
0
42 Womens Adaptive AS 1x
0
43 Mens E 4x
10
44 Mens F 4x
6
45 Mens G+ 4x
9
46 Womens E 2-
11
47 Mens C 4+
12
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Oddo/B. Fleet/N. Otte/A. Krause/N. Sublett (Cox)
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Weber/M. Brooks/W. Russell/G. Hernandez/L. Woodward (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. Silva/M. Batchelder/p. paradis/R. Sherwood/B. Tong (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/A. Molchany/S. Telfer/T. Omar/R. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/T. Simpson/J. Kallay/P. Eames/j. Freed (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Tartt/A. Yates/P. Cotter/A. Cathcart/D. Wikaruk (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/D. Setter/E. Cotilla-Sanchez/F. Stewart/J. Byrd (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
C. Dominguez/B. Williams/S. Gill/J. Yao/J. Osgood (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
D. Montgomery/M. Kaplan/R. Mangel/K. Fujii/L. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (B)
Z. Stelly-Riggs/J. Frank/S. Yeh/d. billingsley/R. McChesney (Cox)
 
48 Womens C 4x
14
49 Womens AA-A Novice 1x
7
    Everett Rowing Association (A)
O. Kondratets
2.0 (36)
    Lake Union Crew (A)
E. Steelquist
0.0 (26)
    Oregon Association of Rowers (A)
D. Standish
0.4 (31)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Valladao
0.9 (33)
    Vancouver Rowing Club (A)
Y. Sharipova
0.1 (29)
    Lake Union Crew (B)
J. Hanna
0.0 (28)
    Sammamish Rowing Association (B)
S. Blake
0.0 (25)
50 Womens B Novice 1x
2
51 Mixed F 2x
13
    Composite: Ancient Mariners, Pocock (A)
M. Bradshaw/W. Perkins
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
R. Smallwood/J. Ahrndt
 
    College Club Seattle (A)
K. Weisman/P. Luu
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Jensen/L. Clark
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/J. Norris
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Zarn/G. Engel
 
    Lake Union Crew (A)
P. Emory/K. Stout
 
    Composite: Long Beach, Palo Alto (A)
R. Glidden/J. Pendleton
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Read/L. Cock
 
    Pocock Rowing Center (A)
G. Eppick/H. Powell
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Jervis/B. Cotter
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
S. Eden/B. Morser
 
    College Club Seattle (B)
D. Parker/R. Colven
 
52 Mens B 2x
12
    College Club Seattle (A)
S. Schulz/B. Schulz
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
W. Simonson/T. Senftleben
 
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal
 
    Lake Union Crew (A)
A. Davis/D. Peterson
 
    Oregon Association of Rowers (A)
M. Peixoto/D. Ross
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Merkens/N. Gregory
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Scandrett/J. Conlu
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Grant/D. Lefranc
 
    East Bay Rowing Club (B)
 
    Lake Union Crew (B)
B. Van der Werf/A. Faulds
 
    Pocock Rowing Center (B)
K. Meyer/J. Inslee
 
    Vancouver Rowing Club (B)
P. Uhlenburck/J. Niessen
 
53 Womens AA-A 8+
5
    Lake Union Crew (A)
H. Preston/M. Hobart/U. Deelstra/K. Trujillo/K. Vidberg/A. Lane/J. Werner/A. Dion/L. Summervill (Cox)
0.5 (32)
    River City Rowing Club (A)
2.0 (37)
    Station L Rowing Club (A)
C. Copp/E. Ankeney/A. Ryman/R. Kruse/R. Ditzler/S. Walker/J. Schwartz/A. Hiser/R. Warner (Cox)
0.5 (32)
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Bailie/P. Riley/M. Hohne/K. Burnett/M. Bryden/A. Charlston/E. Krayenhoff/A. Ahmad/M. Robertson (Cox)
1.3 (35)
    Station L Rowing Club (B)
S. MAHER/C. Loeber/V. Plainfield/E. O'Brien/E. Hamilton/S. Crabaugh/S. Ferguson/L. Coulson/E. Louie (Cox)
1.0 (34)
54 Mens D 8+
9
    Composite: Green Lake, Mt. Baker (A)
N. Fradkin/A. Hossack/J. French/S. Gannon/C. Kooperberg/T. Becker/P. McVicker/T. Boyd/A. Kaiser (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Heyn/M. Brooks/B. Lamb/A. Green/A. Phillips/N. Buck/D. Elliott/s. singer/S. Mickelberry (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
D. Sarson/G. Rinehart/p. paradis/M. McGinn/J. Thorp/R. Sherwood/M. Batchelder/M. Stralka/A. Andrews (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
S. Skrivan/J. McKIM/M. Johnson/G. McBarron/E. Olson/M. Riley/C. Hayes/R. Tilghman/M. Bolender (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/T. Wallin/S. Merritt/G. Tertychnyi/K. Hansen/P. Eames/M. McGinnis/D. Walker/J. Pare (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Urbatsch/J. Barrett/G. Norcross/M. Ferdig/G. Baker/L. Ripley/K. Henning/E. Halprin/B. Halprin (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/R. Williams/C. Roberts/F. Stewart/D. Setter/J. Meyerhoff/E. Cotilla-Sanchez/S. Wu/J. Byrd (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Fitzner/A. Roberts/S. Austin/E. Porter/P. Colvin/P. Meyer/M. Peck/P. Dodd/L. Roberds (Cox)
 
55 Womens D 2x
14
56 Womens AA-B Ltwt 1x
7
    Everett Rowing Association (A)
C. Ronhaar
2.0 (36)
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
J. Krug
0.9 (33)
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
N. Ormond
3.0 (38)
    Seattle Rowing Center (A)
L. Trevino
1.6 (35)
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Taylor
0.4 (31)
    Lake Union Crew (B)
A. Sullivan
0.0 (28)
    Lake Union Crew (C)
G. Durenberger
0.0 (22)
57 Mixed AA 2x
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Chymiy/A. Oddo
 
    Coaches Rowing Association (A)
M. Krah/B. Steele
 
    College Club Seattle (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson/C. Petershagen
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
A. Haynes/B. Eschweiler
 
    Lake Union Crew (A)
G. Martinez/M. Heuer
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. weatbrook/A. Thomas
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Rockett/D. DeWinter
 
    Lake Union Crew (B)
T. Schultz/L. Heia
 
58 Womens B 4+
11
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
B. O'Brien/A. Bradley/A. Hawkins/B. O'Brien/A. Riviello (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
T. Thompson/L. Hinton/S. Zvekan/T. Tylee/R. Lubker (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/D. Duranovic/L. Condro/S. Schnaitter/A. Macdonald (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Wasson/J. Naegeli/S. Phillips/K. Pratt/C. Kale (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. Murphy/H. Stephenson/S. Reekie/J. Griffin/E. LaPrade (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Haneman/B. Angell/S. Hurley/T. Hood/L. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
C. Loeber/A. Fortney/J. Schwartz/R. Dumont/G. Ma (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Linton/C. Rowley/C. Billinkoff/L. McGivern/C. Chipps-Smith (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
B. Manrubia/K. Martin/P. Gatewood/B. Kleiman/J. Moore (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
D. Renn/L. Pecnikova/E. Bouchard/S. Natha/P. Riley (Cox)
 
59 Womens AA+ Ltwt 4+
2
60 Mens E+ 2-
12
61 Womens AA-A Ltwt 1x
1
62 Womens E 1x
4
63 Mixed B 8+
6
    Everett Rowing Association (A)
C. Slack/R. Johnston/C. Alo/B. Parks/M. Barger/K. Goodmansen/M. Brugger/S. Johnston/M. Petershagen (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
s. singer/T. Ulferts/D. Song/D. Fang/A. Bishop/A. Brown/E. Pachaud/R. Minietta/M. Angell (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Lord/M. Kuschnereit/M. Wong/A. Yates/D. Renn/L. Pecnikova/I. Boorman/E. Bouchard/M. Robertson (Cox)
 
    Everett Rowing Association (B)
B. Tweedy/B. Rogers/A. Erickson/A. Egloff/J. Raab/N. Adcock/J. Reynolds/K. Rice-Narusch/D. Mara (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Werner/H. Preston/R. Chang/B. Williams/B. Stratton/P. Abel/K. Vidberg/A. Lane/D. Colburn (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Niessen/A. McKeown/D. Luebkemann/L. Moffatt/C. Beca/A. Ahmad/D. Wikaruk/J. Chapman/C. Chipps-Smith (Cox)
 
64 Mens C 1x
12
    College Club Seattle (A)
R. Meyerson
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
T. Senftleben
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Faulds
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Tigani
 
    New York Athletic Club (A)
C. Windeknecht
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Nelson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Keck
 
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Willy
 
    Lake Union Crew (B)
T. Williams
 
    Pocock Rowing Center (B)
Q. Gradek
 
    Lake Union Crew (C)
G. Hernandez
 
65 Mens AA-A 4+
7
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
C. Bonnici/E. Peet/W. Morningstar/J. Carlson/A. Riviello (Cox)
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Weber/A. O'Sullivan/D. Woodward/H. Glick/L. Woodward (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Phoun/M. Kaplan/E. Maristany/S. Telfer/R. Brezynski (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/N. Whitaker/J. Kallay/T. Simpson/J. Moseley (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
W. Russell/J. Kahn/D. Peterson/B. Costello/S. Mickelberry (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
K. MacDonald/A. Peacock/W. Bauer/M. McNamee/K. Barratt (Cox)
 
66 Mens F 1x
12
67 Womens C 2-
9
    College Club Seattle (A)
j. nicoloff/L. Edgerly
 
    Conibear Rowing Club (A)
E. Youtz/K. Egolf
 
    Lake Union Crew (A)
M. Dobrasz/K. Sternberg
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Pailthorp/M. Glenn
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Teschke/T. Miller
 
    Unaffiliated (USA) (A)
W. Madieros/J. Fisher
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Klassen/S. van As
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
A. Bogaard/T. Morgan
 
    Sammamish Rowing Association (B)
N. Hughes/C. Suzzarini
 
68 Mixed G+ 2x
14
69 Mens AA+ Ltwt 4+
0
70 Womens AA-A 4x
9
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson/S. Johnston/O. Kondratets/J. Brady
 
    Lake Union Crew (A)
R. Berner-Hays/D. Mack/C. Jaeger/A. Cavanaugh
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Wong/T. McGuire/A. Shinneman/A. Hildebrandt
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar/E. Murphy/H. Stephenson/J. Griffin
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
H. Swain/A. Ryman/N. Langley Peralta/K. Goujon
 
    Vancouver Rowing Club (A)
G. Cole/A. Short/S. Ebelt/S. Natha
 
    Lake Union Crew (B)
S. Higgins/J. Marks/M. Heuer/E. Pachaud
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Billinkoff/C. Beca/J. Lewis/A. Ahmad
 
71 Womens F+ 2-
5
72 Womens D+ Ltwt 4x
5
73 Mixed D 8+
7
74 Mixed C 8+
7
75 Womens F 1x
6
76 Womens G+ 1x
7
77 Mens D 2x
12
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/W. Simonson
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
D. Kettlewell/C. Johns
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
B. Williams/P. Abel
 
    Pocock Rowing Center (A)
Q. Gradek/T. Shaw
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
R. Alvey/B. McDermott
 
    River City Rowing Club (A)
G. Darrah/J. Griffith
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/B. Barton
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Metras/C. Rouse
 
    Wenatchee Row and Paddle Club (A)
M. Butler/D. Hyde
 
    Lake Union Crew (B)
N. Buck/B. Lamb
 
    River City Rowing Club (B)
 
78 Mens H+ 2x
7
79 Mens G 2x
10
80 Womens D 8+
16
81 Mens AA-B 8+
4
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal/B. Tweedy/B. Rogers/A. Erickson/B. Parks/R. Johnston/C. Alo/K. Bodhaine (Cox)
2.9 (39)
    Lake Union Crew (A)
W. Russell/J. Kahn/A. Davis/M. Heyn/D. Peterson/H. Glick/D. Colburn/B. Costello/S. Mickelberry (Cox)
1.6 (36)
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/A. Molchany/T. Leslie/T. Omar/R. Mangel/M. Kaplan/E. Phoun/S. Telfer/R. Brezynski (Cox)
3.4 (40)
    Lake Union Crew (B)
A. Day/J. La Porta/S. Tucker/A. Leonardi/S. Gill/J. Yao/C. Dominguez/F. Saxen/J. Osgood (Cox)
1.3 (35)
82 Womens D Ltwt 2x
4
83 Womens E Ltwt 2x
2
84 Womens F+ Ltwt 2x
10
85 Womens B 2x
14
    College Club Seattle (A)
H. Alschuler/M. Gradek
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Guiry/K. Elliott
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
L. Schwefel/M. Forster
 
    Lake Union Crew (A)
U. Deelstra/L. Woodward
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Seeman/S. Smith
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
N. Ormond/L. McMath
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Novak/K. Bott
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Linton/C. Rowley
 
    Lake Union Crew (B)
A. Cavanaugh/D. Mack
 
    River City Rowing Club (B)
C. Ruhl/K. Lane
 
    Station L Rowing Club (B)
P. Luong/L. Spencer
 
    Vancouver Rowing Club (B)
D. Wikaruk/K. Panesar
 
    Vancouver Rowing Club (C)
C. Chipps-Smith/J. Chapman
 
86 Mixed C 4+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
N. Otte/B. Fleet/J. Ahrndt/M. DeCouteau/N. Sublett (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Brugger/K. Goodmansen/O. Kondratets/R. Rohrberg/M. Petershagen (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Barckert/J. Naegeli/C. Weber/M. Brooks/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Fieger/T. Spaulding/J. McMillan/A. Chandra/J. Bowen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Oliver/B. Nebel/K. Wild/A. Grieff/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
N. Gregory/T. Merkens/A. Merkens/A. Dalrymple/M. Bradshaw (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
D. Rahn/J. Niessen/S. van As/J. Klassen/D. Lefranc (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
C. Vessenes/K. Frost/E. Driggers/M. Courtway/S. Bloom (Cox)
 
87 Womens E 4+
10
88 Mens AA-B 2-
12
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
E. Peet/W. Morningstar
0.0 (25)
    East Bay Rowing Club (A)
1.2 (34)
    Green Lake Crew (A)
N. Fradkin/A. Hossack
0.6 (32)
    Lake Stevens Rowing Club (A)
S. Pattie/L. Peña Mercado
0.0 (22)
    Lake Union Crew (A)
D. Woodward/A. O'Sullivan
0.2 (30)
    River City Rowing Club (A)
2.0 (36)
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Wallin/N. Whitaker
0.0 (27)
    Unaffiliated (USA) (A)
B. Van der Werf/R. Gallup
0.0 (26)
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Nunez/J. bailie
0.6 (32)
    East Bay Rowing Club (B)
3.6 (39)
    Lake Union Crew (B)
R. McFee/J. Kramberger
0.0 (28)
    Sammamish Rowing Association (B)
C. Davies/M. Davies
3.6 (39)
89 Womens C 1x
6
90 Mixed E 2x
14
    Commencement Bay Rowing Club (A)
M. Johnson/C. Johnson
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
V. Zhuk/L. Jones
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Wrinch/L. Chung
 
    Green Lake Crew (A)
T. Boyd/S. Spaulding
 
    Lake Union Crew (A)
C. Goss/M. Connon
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Kelm/J. Hamilton
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Sommer/G. Eppick
 
    Sammamish Rowing Association (A)
L. Hoffman/P. Colvin
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Volz/L. Jensen
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/S. Engelhard
 
    Commencement Bay Rowing Club (B)
K. Udbye/A. Udbye
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Mayer/C. CATTELL
 
    Pocock Rowing Center (B)
S. Foster/T. Shaw
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
A. Winkler/G. Brownell
 
91 Mens A 1x
7
    Lake Union Crew (A)
A. Leonardi
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Jenkins
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Taylor
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
A. Wiggin
 
    Station L Rowing Club (A)
R. Blake
 
    Lake Union Crew (B)
A. Faulds
 
    Lake Union Crew (Y)
A. Ramos
 
92 Womens AA-A 2-
6
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/A. Dion
0.4 (31)
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar/H. Stephenson
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Riley/E. Krayenhoff
0.4 (31)
    Lake Union Crew (B)
K. Trujillo/L. Woodward
0.9 (33)
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Bryden/A. Charlston
1.6 (35)
    Vancouver Rowing Club (C)
M. Hohne/K. Burnett
3.0 (38)
93 Mens D 4+
8
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
E. Ives/M. Still/J. Snody/J. Dahl/e. spector (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Davis/G. Hernandez/A. Phillips/B. Lamb/S. Mickelberry (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
D. Sarson/M. Stralka/J. Thorp/N. wickliffe/B. Tong (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Johnson/J. Zilavy/J. French/D. Mautz/L. Reitzes (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Austin/N. Hvidtfeldt/D. Eppenauer/P. Dodd/L. Roberds (Cox)
 
94 Mens G 1x
13
95 Mens H+ 1x
6
96 Womens D 4x
12
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
S. Doherty/S. Wienbar/R. Perry/F. Rubenstein
 
    College Club Seattle (A)
L. Edgerly/K. Sheehan/L. De Leuw/N. Biery
 
    Conibear Rowing Club (A)
S. Amies/K. Johnson/B. Seaton/T. Vagen
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
S. Hurst/A. Adams/M. Kettlewell/J. Johnston
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
A. Muchin/W. Madieros/J. Martinucci/L. Marousek
 
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/E. Christensen/A. Berner-Hays/M. Dobrasz
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
K. Flynn/L. Brodie/H. Werner/G. Van Dusen
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
K. Malcolm/P. Neuharth/J. Krug/M. Wilkie
 
    River City Rowing Club (A)
F. McChesney/L. Tamariz/C. Holmes/A. Andrade
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Thiel/J. Schelter/S. Amorosi/A. Creighton
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/A. Bogaard/Z. Macomber/L. Heffernan
 
    College Club Seattle (B)
L. DelVillar/E. Minor/K. Hardman/R. Arceo-Schulz
 
97 Mixed E 8+
3
98 Mixed B 2x
13
    College Club Seattle (A)
R. Alspaugh/A. Hughes
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart/A. Hossack
 
    Lake Union Crew (A)
F. Saxen/K. Vidberg
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Chandra/J. Fieger
 
    Oregon Association of Rowers (A)
M. Peixoto/L. Baker
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Doermann/T. Leslie
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Clifton/D. Bruno
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Walsh/L. McCulloch
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/E. Cotilla-Sanchez
 
    Lake Union Crew (B)
T. Williams/D. Mack
 
    Pocock Rowing Center (B)
K. Fujii/T. Hood
 
    Station L Rowing Club (B)
E. Halprin/T. Jones
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Lewis/M. Robertson
 
99 Mixed E+ 8+
9
100 Mixed AA-A 4+
4
    Lake Union Crew (A)
A. Day/J. La Porta/J. Werner/A. Lane/D. Colburn (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Nunez/J. bailie/R. Bailie/P. Riley/K. Taylor (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
s. singer/J. Mendez/E. Blatter/A. Brown/K. Barratt (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
T. Ulferts/G. Martinez/A. Bishop/J. Hanna/C. Kale (Cox)
 
101 Womens C 8+
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/A. Hawkins/B. O'Brien/A. Bradley/S. Doherty/K. Gheno/S. Wienbar/B. O'Brien/A. Riviello (Cox)
 
    Composite: Everett Rowing Association, College Club Seattle (A)
K. Herz/T. Gray/j. nicoloff/M. Gradek/A. Christie/T. Tylee/T. Thompson/M. Iwema/D. Mara (Cox)
 
    Composite: Lake Merritt, Humboldt Bay (A)
K. Lindl/M. Forster/S. Schnaitter/D. Duranovic/L. Marousek/K. Sack/J. Wielgus/M. Glaeser/A. Macdonald (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
L. Chang/J. McNamee/S. Hryncewicz/K. Stout/D. DeVaney/J. Osgood/C. DewBerry/S. Higgins/M. Angell (Cox)
 
    Composite: Long Beach, Rio Salado (A)
R. Ballough/M. Elder/L. Galow/V. Miller/A. Loebenberg/J. Schindeldecker/M. Covelli/A. Siegrist-Baez/O. Petrine (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/K. Keller/P. Scott/L. Weidner/J. Panko/C. Connolly/K. Eichner/J. Vanneman/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Elder/M. Glenn/M. Olson/A. Grieff/K. Wild/D. Brandt/A. Anderson/A. Arvidson/L. Reitzes (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/L. Illingworth/S. Hurley/B. Angell/A. Merkens/A. Wells/A. Dalrymple/M. Maxwell/R. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
E. Demars/K. Lane/K. Lancashire-Sjoen/L. Tamariz/A. Andrade/C. Will/C. Holmes/F. McChesney/S. Hong (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
L. Hoffman/S. Fender/E. Arons/Y. Cote/S. Bidwell/D. Grauer/L. McGinnis/T. Martin/L. Roberds (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
C. Walker/M. Jeresek/P. Davis/S. Crabaugh/S. Korn/S. Lewins/K. Crary/L. Coulson/E. Louie (Cox)
 
    College Club Seattle (B)
C. Scull/B. Hills/A. Browning/J. Huffman/M. Yount/M. Coffren-Barton/M. Anderson/H. Alschuler/R. Lubker (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
M. Deering/K. Lavacot/B. Morcom/J. Mynarski/M. Pailthorp/S. Monroe/L. Normand/L. Ernst/M. Bolender (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
E. O'Brien/S. Ferguson/V. Plainfield/C. Lund/E. Hamilton/D. Chase/S. MAHER/M. Stevenson/D. Harden (Cox)
 
102 Mens Adaptive TA 1x
0
103 Womens Adaptive TA 1x
0
104 Mixed Adaptive LTA 2x
0
105 Mixed Adaptive Inclusive 4+
0
Sunday, June 23, 2019
106 Womens B 8+
10
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/A. Hawkins/B. O'Brien/A. Bradley/L. Caton/K. Gheno/F. Rubenstein/B. O'Brien/A. Riviello (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Raab/J. Brady/M. Barger/N. Adcock/K. Rice-Narusch/T. Stemler/S. Johnston/C. Ronhaar/D. mara (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/K. Pratt/V. Wasson/A. Dion/S. Phillips/S. Jones/K. Sternberg/G. Durenberger/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar/E. Murphy/K. Sanders/H. Stephenson/A. Timpe/J. Griffin/P. Gatewood/K. Martin/E. LaPrade (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Glenn/L. Ernst/J. Mynarski/D. Brandt/A. Anderson/L. Normand/K. Wild/A. Grieff/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Seeman/K. Haneman/L. Illingworth/T. Hood/B. Angell/M. Bradshaw/L. Doermann/R. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
L. Spencer/A. Novak/E. Ankeney/A. Ryman/A. Hiser/A. Fortney/J. Schwartz/T. Jones/S. Ferguson (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Linton/C. Beca/R. Bailie/J. Klassen/J. Lewis/A. Ahmad/C. Billinkoff/L. McGivern/M. Robertson (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/H. Rudoff/J. King/K. Wojda/M. Gamburd/P. Shen/S. Copeland/A. Winnett/J. Byrd (Cox)
 
107 Mens E 8+
6
108 Womens A-C Ltwt 2x
5
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
S. Doherty/A. Meyer
0.4 (31)
    Lake Union Crew (A)
L. Trevino/A. Sullivan
0.4 (31)
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
C. Flowers/M. Lamb
19.4 (57)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Valladao/Y. Poltorak
2.6 (38)
    Lake Union Crew (B)
E. Slikas/E. Pachaud
7.0 (45)
109 Womens E 2x
18
    College Club Seattle (A)
A. Hughes/K. Weisman
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
K. Udbye/M. Bertolini
 
    Conibear Rowing Club (A)
J. Powers/D. Klein
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
L. Jones/T. Gambrel
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Wrinch/C. Cooper
 
    Green Lake Crew (A)
P. Albert/N. Lecher
 
    Composite: Lake Merritt, Humboldt Bay (A)
J. Wielgus/L. Condro
 
    Lake Union Crew (A)
C. DewBerry/S. Higgins
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
C. Fletcher/J. Neal
 
    Mt. Baker Crew (A)
A. Arvidson/S. Cosgrove
 
    Composite: Palo Alto, Orcas Island (A)
J. Pendleton/N. Andreadis
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Melissa/B. Sarah
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
P. Stemmler/J. Maltz
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
m. Ormseth/A. Bogaard
 
    Conibear Rowing Club (B)
I. Baker/K. Johnson
 
    Station L Rowing Club (B)
K. Clifton/L. Wylder
 
    College Club Seattle (C)
K. Sheehan/N. Biery
 
    Conibear Rowing Club (C)
B. Seaton/K. Skanderup
 
110 Mixed D 4+
5
111 Mixed A 2x
10
    Everett Rowing Association (A)
D. Baird/K. Goodmansen
 
    Lake Union Crew (A)
G. Durenberger/G. Hernandez
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
S. Thrasher/C. Jenkins/
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Brunner/J. Taylor
 
    Station L Rowing Club (A)
R. Blake/K. Goujon
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Taylor/K. Walsh
 
    Lake Union Crew (B)
D. Woodward/L. Woodward
 
    Vancouver Rowing Club (B)
K. Burnett/R. Nunez
 
    Vancouver Rowing Club (C)
A. McKeown/Y. Sharipova
 
    Vancouver Rowing Club (D)
D. Lefranc/K. Panesar
 
112 Mens B-C 4x
10
    Everett Rowing Association (A)
B. Tweedy/B. Parks/C. Alo/R. Johnston
1.6 (36)
    Lake Oswego Community Rowing (A)
7.2 (46)
    Lake Union Crew (A)
A. Davis/A. Phillips/D. Elliott/P. White
4.5 (42)
    Oregon Association of Rowers (A)
R. Remmers/B. Andresen/M. Peixoto/D. Ross
9.7 (49)
    Pocock Rowing Center (A)
R. Mangel/T. Merkens/N. Gregory/K. Fujii
5.1 (43)
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
R. Alvey/A. Wiggin/J. Armstrong/B. McDermott
9.7 (49)
    River City Rowing Club (A)
5.1 (43)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Grant/D. Lefranc/P. Uhlenburck/J. Niessen
1.6 (36)
    Pocock Rowing Center (B)
J. Inslee/K. Meyer/Q. Gradek/T. Shaw
7.2 (46)
    River City Rowing Club (B)
J. Jablonsky/J. Frank/S. Yeh/d. billingsley
4.5 (42)
113 Womens C 4+
13
114 Mixed F 4x
13
    Commencement Bay Rowing Club (A)
A. Mahan/L. Clark/J. Jensen/P. Wensley
23.1 (61)
    Everett Rowing Association (A)
G. Engel/K. Plitt/J. Zarn/M. Engel
25.9 (63)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Paine/L. Chung/L. Ramsay/C. CATTELL
23.1 (61)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
D. Morris/C. Johns/C. Cooper/J. Mayer
21.8 (60)
    Lake Union Crew (A)
P. Emory/M. Connon/K. Stout/C. Goss
25.9 (63)
    Composite: Long Beach, Rio Salado, S.A.C. (A)
R. Ballough/A. Dolotov/E. Cassella/R. Shuckerow
25.9 (63)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Ramsey/D. Bryant/L. Brodie/G. Van Dusen
21.8 (60)
    Oregon Association of Rowers (A)
27.4 (64)
    Composite: Palo Alto, Unaff. (USA), College Club Seattle (A)
J. Pendleton/L. Yaffe/C. Mutrie/J. Gardner
23.1 (61)
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Edelhertz/R. Nerenberg/G. Anderson/S. Waltar
23.1 (61)
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Eglington Uhlenbruck/F. Crowley/L. CROWLEY/M. Uhlenbruck
25.9 (63)
    Vashon Island Rowing Club (A)
S. Eden/J. Good/D. Jackson/G. Schoch
27.4 (64)
    Willamette Rowing Club (A)
S. Copeland/J. King/S. Smith/J. Meyerhoff
21.8 (60)
115 Mixed G+ 4x
9
116 Mixed D 2x
14
117 Mixed C 2x
6
118 Mens A+ Novice 8+
3
    Lake Union Crew (A)
K. MacDonald/D. Hartney/R. McFee/J. Kramberger/W. Bauer/A. Peacock/G. Martinez/M. McNamee/A. Brown (Cox)
0.1 (29)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Bumstead/E. Teplow/E. Porter/U. Stahlschmidt/A. Whitaker/M. Stankiewicz/S. Craven/S. Aynurin/M. Frazzini (Cox)
4.5 (42)
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Wong/M. Kuschnereit/B. Tartt/S. Puri/I. Boorman/A. Yates/P. Cotter/A. Cathcart/M. Robertson (Cox)
5.8 (44)
119 Womens AA-A 1x
11
    Lake Union Crew (A)
L. Trevino
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. van der Haar
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Doermann
 
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
N. Ormond
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Riley
 
    Willamette Rowing Club (A)
K. Wojda
 
    Lake Union Crew (B)
A. Sullivan
 
    Pocock Rowing Center (B)
H. Brunner
 
    Willamette Rowing Club (B)
J. Withycombe
 
    Lake Union Crew (C)
A. Cavanaugh
 
    Lake Union Crew (D)
C. Jaeger
 
120 Mens AA 1x
3
121 Womens A+ Novice 8+
7
    Composite: Green Lake, Mt. Baker (A)
M. Glenn/A. Arvidson/M. Elder/S. Spaulding/M. Olson/L. Geddes/j. schubert/S. Cosgrove/A. Kaiser (Cox)
8.8 (48)
    Lake Union Crew (A)
R. Radek/R. Berner-Hays/E. Steelquist/A. Bishop/E. Blatter/J. Hanna/J. Marks/M. Heuer/L. Summervill (Cox)
0.0 (26)
    River City Rowing Club (A)
S. Hong/K. Lane/E. Demars/C. Ruhl/K. Lancashire-Sjoen/A. Carner/C. Will/N. Park/R. McChesney (Cox)
5.8 (44)
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Tollefson/E. FITZGERALD/B. Bertram/A. Valladao/S. Blake/C. Pinnell/D. Rockett/C. Kartaltepe/L. Acar (Cox)
5.8 (44)
    Station L Rowing Club (A)
J. Schwartz/M. Jeresek/J. Churchill/C. Adams/C. Newton/J. Barton/K. Levy/J. Riber/E. Louie (Cox)
9.7 (49)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Lord/A. Short/D. Renn/L. Pecnikova/G. Cole/C. Ali/E. Bouchard/S. Ebelt/D. Lefranc (Cox)
1.0 (34)
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Bryden/A. Charlston/L. Moffatt/D. Luebkemann/K. Riddle/S. Walker/S. Natha/J. Fung/D. Wikaruk (Cox)
3.9 (41)
122 Mens F+ 8+
6
123 Mens D 1x
7
124 Womens F 2x
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
K. Young/R. Perry/
 
    College Club Seattle (A)
D. Parker/K. Weisman
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
A. Mahan/L. Clark
 
    Conibear Rowing Club (A)
I. Baker/K. Johnson
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/S. Macdonald
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Reynolds/C. Slack
 
    Composite: Lake Merritt, Humboldt Bay (A)
L. Schwefel/K. Sack
 
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/A. Berner-Hays
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Alexander/K. Page
 
    Composite: S.A.C., Chinook (A)
E. Cassella/A. Hunt
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Amorosi/A. Creighton
 
    Vancouver Rowing Club (A)
F. Crowley/L. McCulloch
 
    Conibear Rowing Club (B)
G. Schueler/N. Yamamoto
 
    Pocock Rowing Center (B)
S. Read/H. Powell
 
125 Womens G+ 2x
11
126 Womens D 2-
4
    College Club Seattle (A)
J. Huffman/M. Coffren-Barton
 
    Lake Union Crew (A)
S. Phillips/K. Pratt
 
    Marin Rowing Association (A)
P. Scott/C. Connolly/
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
Z. Macomber/L. Heffernan
 
127 Mens B 4+
6
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
W. Russell/M. Brooks/P. White/J. Kahn/L. Woodward (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Montgomery/T. Merkens/E. Phoun/E. Maristany/R. Brezynski (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Barton/N. Whitaker/G. Tertychnyi/T. Wallin/J. Pare (Cox)
 
    East Bay Rowing Club (B)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
S. Scandrett/C. Davies/J. Grande/B. Rindahl/j. Freed (Cox)
 
128 Mens F 4+
8
129 Womens E Ltwt 1x
1
130 Womens F-G Ltwt 1x
6
131 Womens H+Ltwt 1x
1
132 Womens B 4x
13
    College Club Seattle (A)
M. Iwema/T. Thompson/S. Zvekan/L. Edgerly
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
A. Adams/S. Hurst/M. Kettlewell/K. Elliott
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/D. Duranovic/M. Forster/A. Muchin
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
L. Chang/J. McNamee/S. Hryncewicz/J. Osgood
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
S. Thrasher/J. Schneider/H. Newman/A. Thomas
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
L. Galow/K. Malcolm/J. Krug/M. Wilkie
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
L. Spencer/P. Luong/K. Bott/A. Novak
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Rowley/C. Linton/L. McGivern/M. Hohne
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (B)
J. Schindeldecker/A. Loebenberg/M. Covelli/A. Siegrist-Baez
 
    Station L Rowing Club (B)
H. Swain/N. Langley Peralta/T. Jones/K. Goujon
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Chapman/K. Panesar/D. Wikaruk/C. Chipps-Smith
 
133 Mens E 2x
12
    College Club Seattle (A)
R. Colven/M. Biery
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
P. Emory/C. Goss
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
H. Miller/M. Klitgaard
 
    Composite: New York AC, Pocock (A)
C. Windeknecht/R. Leet
 
    Oregon Association of Rowers (A)
B. Andresen/R. Remmers
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
A. Winkler/S. Engelhard
 
    Wenatchee Row and Paddle Club (A)
M. Butler/D. Hyde
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Downey/D. Kettlewell
 
    Marin Rowing Association (B)
S. Gray/B. Pay
 
    Pocock Rowing Center (B)
T. Shaw/L. Cock
 
134 Womens E 8+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Courtway/C. Vessenes/K. Berry/S. Hudson/B. Shane/A. Livengood/C. Clark/K. Kouns/A. Taylor (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
D. Todd/E. Slikas/S. Jones/E. Christensen/K. Roach/A. Berner-Hays/M. Dobrasz/K. Sternberg/C. Kale (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/K. Keller/P. Scott/L. Weidner/K. Eichner/N. Aarsheim/R. Lenczowski/K. Azevedo/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Deering/K. Boudreau/B. Morcom/M. Olson/S. Doi/M. Elder/L. Reitzes/A. Arvidson/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Bradshaw/S. Gilson/S. Hurley/A. Wells/S. Sarah/A. Dalrymple/M. Maxwell/A. Merkens/c. naslund (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Winter/M. Mayers/K. Edelhertz/J. Axelson/C. Tinker/S. Spens/L. Place/H. Kelly/L. Kreher (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Ey/R. Dumont/M. Corbett/T. New/A. Reid/A. McKee/L. Jensen/M. Armstrong/B. Halprin (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
S. Ferguson/M. Jeresek/P. Davis/D. Chase/K. Crary/S. Lewins/S. Korn/M. Stevenson/G. Ma (Cox)
 
135 Womens A-C Ltwt 8+
0
136 Mens C 8+
9
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal/A. Erickson/B. Tweedy/A. Egloff/G. Engel/K. Plitt/M. Brugger/D. Mara (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Weber/N. Buck/D. Woodward/A. O'Sullivan/B. Lamb/D. Peterson/M. Heyn/G. Hernandez/L. Woodward (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
D. Sarson/M. Stralka/G. Rinehart/M. Batchelder/T. Silva/R. Sherwood/J. Thorp/N. wickliffe/A. Andrews (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Riley/M. Johnson/S. Skrivan/J. McKIM/G. McBarron/J. Nappi/K. Yruretagoyena/J. Oliver/M. Bolender (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/A. Molchany/S. Telfer/K. Fujii/D. Montgomery/M. Kaplan/R. Mangel/T. Omar/R. Brezynski (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/T. Simpson/G. Tertychnyi/N. Whitaker/A. Whitaker/B. Barton/J. Kallay/P. Eames/j. Freed (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Milner/J. Barrett/G. Norcross/M. Ferdig/A. Smith/T. Fink/T. Lieb/C. Lodore/R. Warner (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
C. Hayes/M. Antezana/J. French/J. Zilavy/E. Olson/D. Johnson/B. Babonas/D. Mautz/A. Grieff (Cox)
 
137 Womens C 2x
13
138 Mixed E 4x
14
139 Womens AA-A 4+
11
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
L. Caton/B. O'Brien/K. Serafin/A. Meyer/A. Riviello (Cox)
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Wasson/J. Naegeli/E. Steelquist/A. Dion/M. Angell (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. McGuire/R. Wong/A. Shinneman/A. Hildebrandt/B. McCulloch (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Seeman/H. Brunner/J. Potter/D. Pelz (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
E. Ankeney/C. Copp/R. Kruse/A. Hiser/E. Louie (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Bailie/P. Riley/E. Krayenhoff/L. Eglington Uhlenbruck/K. Taylor (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/K. Wojda/H. Rudoff/A. Winnett/J. Byrd (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
M. Hobart/H. Preston/K. Trujillo/U. Deelstra/A. Sullivan (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Lord/A. Short/G. Cole/S. Ebelt/D. Lefranc (Cox)
 
140 Mens A+ Ltwt 8+
0
141 Womens A-C Ltwt 4x
2
    Lake Union Crew (A)
G. Durenberger/E. Slikas/S. Higgins/D. Todd
8.0 (47)
    River City Rowing Club (A)
S. Hong/E. Demars/A. Carner/N. Park
7.2 (46)
142 Womens D 1x
5
143 Mens AA-D Ltwt 1x
6
    Lake Union Crew (A)
D. Song
0.0 (27)
    Station L Rowing Club (A)
E. Halprin
4.2 (40)
    Unaffiliated (USA) (A)
S. Kales
0.0 (27)
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Walsh
3.6 (39)
    Lake Union Crew (B)
A. Ramos
1.2 (34)
    Lake Union Crew (C)
D. Fang
0.2 (30)
144 Mens AA-A 4x
7
    Everett Rowing Association (A)
B. Rogers/C. Petershagen/R. Johnston/C. Alo
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
A. Haynes/J. Sell/S. Pattie/L. Peña Mercado
 
    Lake Union Crew (A)
A. Day/B. Stratton/J. La Porta/S. Tucker
 
    Composite: Lake Washington, Sammamish Rowing Association, Pocock (A)
A. Lynch/C. Jenkins/D. DeWinter/J. Taylor
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Wong/M. Kuschnereit/I. Boorman/S. Puri
 
    Lake Union Crew (B)
H. Glick/B. Costello/P. White/D. Colburn
 
145 Mens G+ 4+
10
146 Womens F+ 8+
7
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change