USRowing NW Masters Regional Championship

  • Jun 21, 2019 To Jun 23, 2019
  • sprint
  • Vancouver, WA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 21, 2019
1 10:00 AM Mixed Adaptive AS 2x
0
2 Mixed Adaptive LTA 4+
0
3 Mixed Adaptive TA 2x
0
4 12:00 PM Mixed F+ 4+
11
    Bainbridge Island Rowing (A)
T. Galbraith/B. Shane/M. Olason/M. Saunders/S. Bloom (Cox)
23.5 (60)
    Composite: BIAC, S.A.C., Chinook (A)
D. Vertin/P. Matthiesen/E. Cassella/A. Hunt/A. Riviello (Cox)
28.0 (63)
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Johnston/M. Jackson/J. Gallagher/J. Jensen/E. Sousa (Cox)
23.5 (60)
    Corvallis Rowing Club (A)
36.3 (68)
    Green Lake Crew (A)
P. McVicker/S. Savage/L. Minch/T. Boyd/A. Kaiser (Cox)
28.0 (63)
    Composite: Kent Mitchell, Martha's Moms (A)
L. Anderson/S. Spiering/E. Runde/T. Laughlin Taylor/e. spector (Cox)
31.2 (65)
    Mt. Baker Crew (A)
28.0 (63)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Merritt/D. Walker/N. Johnston/L. Case/J. Moseley (Cox)
31.2 (65)
    Station L Rowing Club (A)
G. Wespi/A. Glasfeld/D. Atwood/L. Jensen/B. Halprin (Cox)
25.0 (61)
    Corvallis Rowing Club (B)
26.5 (62)
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Peck/P. Dodd/S. Cameron/M. Proby/L. Roberds (Cox)
25.0 (61)
5 Mixed C 4x
14
6 Womens A+ Ltwt 2-
4
7 Mens F 2x
13
8 Mens AA+ Ltwt 2x
7
9 Womens C+ Novice 1x
11
10 Mens B 1x
6
11 Mixed D 4x
8
12 Womens B 2-
11
13 Mens A+ Novice 4+
8
14 Womens C-D Ltwt 1x
5
15 Womens E 4x
14
16 Mens A+ Ltwt 2-
0
17 Mens E-F Ltwt 1x
7
18 Mens G+ Ltwt 1x
9
19 Womens A+ Novice 4+
14
20 Mens E 4+
11
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Frost/B. Fleet/E. Driggers/M. Saunders/N. Sublett (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
E. Ives/M. Still/J. Metras/J. Dahl/e. spector(55) (Cox)
 
    Composite: Los Angeles, Long Beach (A)
D. Frick/C. Palmquist/M. O'Donnell/R. Glidden/T. Glidden (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
M. ROSKOW/M. Klitgaard/C. Johnson/G. Hall/J. Moore (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Batchelder/p. paradis/G. Rinehart/M. McGinn/A. Andrews (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Yruretagoyena/J. Massmann/M. Riley/J. Oliver/M. Bolender (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Davies/B. Barton/K. Hansen/S. Merritt/j. Freed (Cox)
 
    Composite: Vashon Island, Coaches Rowing Association (A)
B. Steele/B. Horsley/j. janetty/B. Morser/D. Pelz (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
S. Gray/B. CROTTY/B. Pay/J. Thorp/R. Rodrigues (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Fitzner/N. Hvidtfeldt/D. Eppenauer/P. Dodd/L. Roberds (Cox)
 
21 Mixed AA-B 4x
11
22 Mens AA-B Novice 1x
9
23 Mens C+ Novice 1x
12
24 Mens AA-A 2x
13
25 Womens F+ 4+
11
    Bainbridge Island Rowing (A)
C. Clark/M. Edenholm/S. Knight/K. Kouns/A. Taylor (Cox)
38.1 (69)
    Conibear Rowing Club (A)
N. Lockett/r. newell/J. Oliver/G. Schueler/N. Yamamoto (Cox)
31.2 (65)
    Corvallis Rowing Club (A)
29.6 (64)
    Los Gatos Rowing Club (A)
P. McDonald/J. Ottney/C. Van Voorhees/D. Baker/E. LaPrade (Cox)
31.2 (65)
    Marin Rowing Association (A)
R. Lenczowski/N. Aarsheim/B. Merrell/K. Azevedo/G. Perozzi (Cox)/
23.5 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
B. Connolly/J. Chow/T. Laughlin Taylor/C. Fletcher/B. McCulloch (Cox)
26.5 (62)
    Oregon Association of Rowers (A)
29.6 (64)
    Pocock Rowing Center (A)
M. Bradshaw/S. Beshlian/S. Safranek/S. Gilson/R. Brezynski (Cox)
25.0 (61)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Solaro/T. Neider/N. Johnston/L. Case/J. Moseley (Cox)
23.5 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (B)
K. Manderbach/N. Otterholt/C. McDonell/A. Vandor/A. Wells (Cox)
32.9 (66)
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Mayers/S. McKain/K. Winter/S. Spens/L. Kreher (Cox)
32.9 (66)
26 Mens C 2x
8
27 Mixed E 4+
7
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Johnston/M. Jackson/R. Droppert/A. Udbye/E. Sousa (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Green Lake Crew (A)
S. Gannon/P. McVicker/N. Lecher/P. Albert/A. Kaiser (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. McMillan/J. Kelm/L. Knoop/J. Hamilton/J. Bowen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Johnson/E. Olson/S. Doi/L. Reitzes/K. Yruretagoyena (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
T. Morgan/m. Ormseth/G. Schoch/M. Burns/L. Huggenvik (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
J. Oliver/B. Nebel/K. Boudreau/L. Normand/J. Schardt (Cox)
 
28 Mens A+ Ltwt 4x
3
29 Mixed B 4+
6
30 Mens D 4x
8
31 Womens D 4+
14
32 Mens C-D 2-
13
33 Womens B 1x
10
34 Womens C Ltwt 2x
4
35 Mixed AA-A 8+
6
36 Womens D+ Ltwt 8+
0
37 Womens F 4x
10
38 Womens G-H 4x
8
39 Mens E 1x
14
Saturday, June 22, 2019
40 Womens AA-A 2x
14
41 Mens Adaptive AS 1x
0
42 Womens Adaptive AS 1x
0
43 Mens E 4x
10
44 Mens F 4x
6
45 Mens G+ 4x
9
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/A. Wright/T. Demers/D. Tanhauser
60.5 (82)
    Corvallis Rowing Club (A)
35.3 (69)
    Composite: Green Lake, Ancient Mariners, Pocock (A)
H. Koerner/W. Perkins/B. Hanson/G. Naden/
28.9 (65)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
B. Maki/R. Ramsey/R. Peterson/D. Bryant
28.9 (65)
    Composite: Rio Salado, Berkeley (A)
D. Hunt/S. Schaffran/D. Nelson/R. Shuckerow
33.6 (68)
    Composite: Rio Salado, S.A.C. (A)
A. Dolotov/D. Vertin/J. Armstrong/P. Walsh
37.0 (70)
    Vashon Island Rowing Club (A)
j. janetty/R. McMahon/F. Sayer/S. Williams
42.3 (73)
    Willamette Rowing Club (A)
S. Smith/J. Rudoff/J. Kratochvil/S. Wu
33.6 (68)
    Vashon Island Rowing Club (B)
S. Engelhard/J. Good/M. Burns/G. Schoch
30.4 (66)
46 Womens E 2-
11
47 Mens C 4+
12
48 Womens C 4x
14
49 Womens AA-A Novice 1x
7
50 Womens B Novice 1x
2
51 Mixed F 2x
13
52 Mens B 2x
12
53 Womens AA-A 8+
5
54 Mens D 8+
9
55 Womens D 2x
14
56 Womens AA-B Ltwt 1x
7
57 Mixed AA 2x
9
58 Womens B 4+
11
59 Womens AA+ Ltwt 4+
2
60 Mens E+ 2-
12
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
J. Holt/B. Lamka
36.1 (65)
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Olason/J. Christiansen
32.4 (63)
    Corvallis Rowing Club (A)
55.2 (74)
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
W. Hume/S. Spiering
52.9 (73)
    Mt. Baker Crew (A)
K. Yruretagoyena/J. Massmann
27.2 (60)
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
P. Matthiesen/D. Vertin
38.0 (66)
    Station L Rowing Club (A)
A. Glasfeld/G. Wespi
27.2 (60)
    Willamette Rowing Club (A)
J. Rudoff/J. Kratochvil
48.4 (71)
    Ancient Mariners Rowing Club (B)
G. Naden/W. Perkins
36.1 (65)
    Kent Mitchell Rowing Club (B)
M. Morschauser/L. Anderson
50.6 (72)
    Marin Rowing Association (B)
S. Gray/B. Pay
19.6 (55)
    Mt. Baker Crew (B)
J. French/J. Zilavy
21.0 (56)
61 Womens AA-A Ltwt 1x
1
62 Womens E 1x
4
63 Mixed B 8+
6
64 Mens C 1x
12
65 Mens AA-A 4+
7
66 Mens F 1x
12
67 Womens C 2-
9
68 Mixed G+ 2x
14
    Burnaby Lake Rowing Club (A)
I. Balchev/N. Dotzev
31.2 (65)
    College Club Seattle (A)
R. Scholz/A. Wright
58.4 (79)
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/M. Wurster
54.0 (77)
    Corvallis Rowing Club (A)
45.7 (73)
    Delta Deas Rowing Club (A)
J. Kelly/R. Stout
34.6 (67)
    Everett Rowing Association (A)
K. Plitt/M. Stewart
36.3 (68)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
D. Morris/J. Paine
32.9 (66)
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Alberti/H. Newman
36.3 (68)
    Maple Bay Rowing Club (A)
S. Macdonald/M. Bates
31.2 (65)
    College Club Seattle (B)
L. Yaffe/J. Gardner
34.6 (67)
    Delta Deas Rowing Club (B)
G. Hubbard/J. Norris
34.6 (67)
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
L. Chung/C. Cooper
32.9 (66)
    Maple Bay Rowing Club (B)
R. Rutledge/R. Tull
36.3 (68)
    Vashon Island Rowing Club (B)
F. Miller/N. Martinsen
31.2 (65)
69 Mens AA+ Ltwt 4+
0
70 Womens AA-A 4x
9
71 Womens F+ 2-
5
72 Womens D+ Ltwt 4x
5
73 Mixed D 8+
7
    Composite: Ancient Mariners, Pocock (A)
M. Hupp/J. Potter/J. Laband/B. Lamka/G. Naden/J. Holt/S. Smith/S. Seeman/T. Steckel (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Oddo/S. Nordgren/M. Olason/K. Frost/C. Vessenes/s. Entress/A. Livengood/M. Saunders/S. Bloom (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Riley/K. Boudreau/J. McKIM/G. McBarron/D. Brandt/J. Cooper/A. Anderson/L. Normand/M. Bolender (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Brassington/u. hellum/K. Fujii/M. Radford/S. Korn/C. BUTLER/E. Sweeney/J. Axley/M. Maxwell (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Arons/T. Martin/b. moss/D. Grauer/M. Peck/A. Roberts/N. Hvidtfeldt/D. Eppenauer/L. Roberds (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
M. Johnson/J. Nappi/K. Yruretagoyena/S. Monroe/S. Doi/B. Babonas/M. Deering/L. Ernst/J. Schardt (Cox)
 
74 Mixed C 8+
7
75 Womens F 1x
6
76 Womens G+ 1x
7
77 Mens D 2x
12
78 Mens H+ 2x
7
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
43.7 (72)
    College Club Seattle (A)
A. Wright/D. Jones
63.0 (81)
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/D. Tanhauser
67.7 (83)
    Corvallis Rowing Club (A)
45.7 (73)
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
M. Morschauser/L. Anderson
43.7 (72)
    Vashon Island Rowing Club (A)
F. Miller/R. McMahon
47.7 (74)
    Vashon Island Rowing Club (B)
F. Sayer/S. Williams
41.8 (71)
79 Mens G 2x
10
80 Womens D 8+
16
    College Club Seattle (A)
C. Scull/L. De Leuw/B. Hills/A. Browning/M. Yount/J. Huffman/M. Coffren-Barton/M. Anderson/R. Lubker (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
E. Youtz/S. Amies/K. Egolf/J. Hietter/N. Lockett/r. newell/N. Yamamoto/J. Powers/N. Imbriaco (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Composite: Green Lake, Mt. Baker (A)
L. Nelson/S. Savage/J. Nyman/j. schubert/L. Minch/L. Geddes/L. Reitzes/S. Spaulding/A. Kaiser (Cox)
 
    Composite: Long Beach, Rio Salado (A)
K. Malcolm/P. Neuharth/L. Galow/J. Krug/R. Ballough/D. Sahakian/P. Stemmler/J. Maltz/O. Petrine (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Reekie/A. Timpe/B. Manrubia/B. Kleiman/C. Van Voorhees/J. Ottney/D. Baker/P. McDonald/J. Moore (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/C. Connolly/P. Scott/L. Weidner/J. Panko/K. Keller/K. Eichner/J. Vanneman/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Deering/K. Boudreau/J. Mynarski/K. Lavacot/M. Pailthorp/S. Monroe/B. Morcom/L. Ernst/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Hurley/L. Illingworth/K. Haneman/B. Sarah/S. Safranek/M. Maxwell/S. Gilson/A. Wells/L. Brezynski (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Teschke/T. Miller/S. Solaro/T. Neider/L. Moser/L. Golebiowski/N. Johnston/Y. Poltorak/J. Pare (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Anderson/R. Dumont/S. Walker/M. Corbett/S. Ey/A. McKee/T. New/A. Reid/E. Louie (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/N. Martinsen/L. Heffernan/T. Morgan/m. Ormseth/A. Bogaard/S. Eden/Z. Macomber/L. Huggenvik (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
R. Lenczowski/B. Wood/K. Azevedo/N. Aarsheim/B. Merrell/K. Morgan/R. MacLaren/R. Scott/A. Macdonald (Cox)/
 
    Sammamish Rowing Association (B)
C. Suzzarini/L. McGinnis/M. Proby/Y. Cote/T. Becker/S. Bidwell/S. Cameron/N. Hughes/L. Roberds (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
T. Stevens/S. Nowers/C. Tinker/H. Kelly/P. Sandige/T. Bumstead/E. FITZGERALD/J. Axelson/L. Kreher (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (D)
K. Tollefson/B. Bertram/D. Rockett/N. Thomas/S. Freeberg/E. Schultz/K. Edelhertz/A. Taylor/G. Carrillo (Cox)
 
81 Mens AA-B 8+
4
82 Womens D Ltwt 2x
4
83 Womens E Ltwt 2x
2
84 Womens F+ Ltwt 2x
10
85 Womens B 2x
14
86 Mixed C 4+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
N. Otte/B. Fleet/J. Ahrndt/M. DeCouteau/N. Sublett (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Brugger/K. Goodmansen/O. Kondratets/R. Rohrberg/M. Petershagen (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Barckert/J. Naegeli/C. Weber/M. Brooks/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Fieger/T. Spaulding/J. McMillan/A. Chandra/J. Bowen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Oliver/B. Nebel/K. Wild/A. Grieff/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
N. Gregory/T. Merkens/A. Merkens/A. Dalrymple/M. Bradshaw (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
D. Rahn/J. Niessen/S. van As/J. Klassen/D. Lefranc (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
C. Vessenes/K. Frost/E. Driggers/M. Courtway/S. Bloom (Cox)
 
87 Womens E 4+
10
88 Mens AA-B 2-
12
89 Womens C 1x
6
90 Mixed E 2x
14
91 Mens A 1x
7
92 Womens AA-A 2-
6
93 Mens D 4+
8
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    East Bay Rowing Club (A)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
E. Ives/M. Still/J. Snody/J. Dahl/e. spector (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Davis/G. Hernandez/A. Phillips/B. Lamb/S. Mickelberry (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
D. Sarson/M. Stralka/J. Thorp/N. wickliffe/B. Tong (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Johnson/J. Zilavy/J. French/D. Mautz/L. Reitzes (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Austin/N. Hvidtfeldt/D. Eppenauer/P. Dodd/L. Roberds (Cox)
 
94 Mens G 1x
13
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Los Angeles Rowing Club (A)
D. Frick
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
D. Bryant
 
    Oregon Association of Rowers (A)
C. Keller
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Koerner/
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
R. Shuckerow
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Jervis
 
    Wenatchee Row and Paddle Club (A)
S. Koos
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd
 
    Maple Bay Rowing Club (B)
R. Tull
 
    Vancouver Rowing Club (B)
L. CROWLEY
 
    Kenai Crewsers Rowing Club (J)
T. Demers
 
95 Mens H+ 1x
6
    Berkeley Paddling & Rowing Club
60.0 (76)
    Berkeley Paddling & Rowing Club
J. Novitski/
67.6 (79)
    Corvallis Rowing Club
62.5 (77)
    Rio Salado Rowing Club, Inc.
P. Walsh
50.6 (72)
    Unaffiliated (USA)
L. Colman
48.4 (71)
    Maple Bay Rowing Club (A)
M. Bates
46.2 (70)
96 Womens D 4x
12
97 Mixed E 8+
3
98 Mixed B 2x
13
99 Mixed E+ 8+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
R. Smallwood/A. Krause/J. Foy/K. Hammer/L. Sachs/M. Edenholm/S. Knight/C. Clark/A. Taylor (Cox)
28.9 (65)
    Corvallis Rowing Club (A)
27.4 (64)
    Composite: Lake Washington, Martha's Moms, College Club Seattle (A)
S. Thrasher/T. Ahearn/G. Letterie/D. Kuehn/B. Smith/R. Scholz/J. Clark/J. Smith/B. McCulloch (Cox)
32.0 (67)
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Timpe/E. Murphy/M. ROSKOW/G. Hall/C. Johnson/J. Estill/S. Reekie/P. Gatewood/E. LaPrade (Cox)
19.2 (58)
    Composite: Rocky Mountain, Kent Mitchell, Martha's Moms, Palo Alto (A)
M. Gasper/J. Snody/S. Spiering/W. Hume/E. Runde/T. Laughlin Taylor/J. Pendleton/S. Hooten/e. spector (Cox)
27.4 (64)
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Hansen/L. Golebiowski/M. Davies/E. Stone/L. Moser/L. Case/D. Worthington/J. Conlu/j. Freed (Cox)
15.7 (55)
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Gruver/B. Morser/B. Horsley/T. Morgan/N. Martinsen/j. janetty/Z. Macomber/R. McMahon/L. Huggenvik (Cox)
21.8 (60)
    Willamette Rowing Club (A)
J. Rudoff/J. Kratochvil/S. Smith/J. Meyerhoff/M. Gamburd/S. Copeland/J. King/P. Shen/J. Byrd (Cox)
21.8 (60)
    Corvallis Rowing Club (B)
15.7 (55)
100 Mixed AA-A 4+
4
101 Womens C 8+
14
102 Mens Adaptive TA 1x
0
103 Womens Adaptive TA 1x
0
104 Mixed Adaptive LTA 2x
0
105 Mixed Adaptive Inclusive 4+
0
Sunday, June 23, 2019
106 Womens B 8+
10
107 Mens E 8+
6
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Composite: Everett Rowing Association, Kent Mitchell (A)
E. Ives/J. Dahl/M. Still/J. Snody/J. Metras/S. Paquette/A. Erickson/J. Carlson/e. spector (Cox)
 
    Composite: Los Angeles, Rocky Mountain, Long Beach (A)
D. Frick/M. Gasper/D. Kinzer/S. Krum/C. Palmquist/R. Glidden/M. O'Donnell/S. Grant/L. Allen (Cox)/
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Batchelder/p. paradis/M. Breard/A. Collenette/G. Rinehart/S. Killeen/N. wickliffe/M. McGinn/A. Andrews (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Yruretagoyena/J. Massmann/J. French/J. Zilavy/E. NOONAN/D. Johnson/R. Tilghman/J. Oliver/M. Bolender (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Glasfeld/J. Barrett/S. Urbatsch/G. Baker/L. Ripley/K. Henning/P. Volz/G. Wespi/B. Halprin (Cox)
 
108 Womens A-C Ltwt 2x
5
109 Womens E 2x
18
110 Mixed D 4+
5
111 Mixed A 2x
10
112 Mens B-C 4x
10
113 Womens C 4+
13
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Courtway/A. Chymiy/J. Ahrndt/M. DeCouteau/N. Sublett (Cox)
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/A. Bradley/A. Hawkins/B. O'Brien/A. Riviello (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
M. Gradek/H. Alschuler/j. nicoloff/L. Edgerly/R. Lubker (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
D. Duranovic/M. Forster/M. Glaeser/J. Martinucci/A. Macdonald (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
J. Panko/L. Weidner/R. Scott/B. Wood/A. Macdonald (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Pailthorp/A. Grieff/J. Mynarski/L. Normand/M. Bolender (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
C. Crump/S. BOE/J. Groff/M. Gibbons/M. Toyama (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Axelson/S. Nowers/C. Tinker/H. Kelly/G. Carrillo (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Fung/S. Walker/K. Riddle/C. Ali/D. Wikaruk (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (B)
M. Glenn/L. Ernst/A. Arvidson/M. Elder/J. Schardt (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
L. Moser/L. Golebiowski/Y. Poltorak/E. Stone/J. Moseley (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
C. Suzzarini/L. McGinnis/N. Hughes/T. Becker/L. Roberds (Cox)
 
114 Mixed F 4x
13
115 Mixed G+ 4x
9
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/T. Demers/J. Demers/M. Wurster
50.0 (77)
    Corvallis Rowing Club (A)
33.6 (68)
    Delta Deas Rowing Club (A)
G. Hubbard/R. Stout/S. Gauvin/J. Norris
30.4 (66)
    Composite: Dolphin, Berkeley, S.A.C. (A)
28.9 (65)
    Composite: Lake Washington, College Club Seattle (A)
J. Alberti/H. Newman/R. Scholz/A. Wright
44.2 (74)
    Maple Bay Rowing Club (A)
S. Macdonald/M. Bates/R. Rutledge/R. Tull
30.4 (66)
    Station L Rowing Club (A)
D. Atwood/T. Lieb/M. Armstrong/D. Robbins
32.0 (67)
    Vashon Island Rowing Club (A)
A. Bogaard/R. McMahon/F. Sayer/N. Martinsen
30.4 (66)
    Vashon Island Rowing Club (B)
G. Brownell/m. Ormseth/j. janetty/S. Williams
28.9 (65)
116 Mixed D 2x
14
117 Mixed C 2x
6
118 Mens A+ Novice 8+
3
119 Womens AA-A 1x
11
120 Mens AA 1x
3
121 Womens A+ Novice 8+
7
122 Mens F+ 8+
6
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
G. Naden/J. Holt/J. Laband/B. Lamka/J. Christianson/D. Cain/B. Christie/W. Perkins/T. Steckel (Cox)
27.4 (64)
    Corvallis Rowing Club (A)
28.9 (65)
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
E. Ives/J. Dahl/J. Metras/M. Still/M. Morschauser/L. Anderson/S. Spiering/W. Hume/e. spector (Cox)
27.4 (64)
    Composite: Long Beach, Rio Salado, S.A.C. (A)
P. Matthiesen/R. Alvey/M. O'Donnell/S. Krum/R. Shuckerow/B. McDermott/A. Dolotov/P. Walsh/O. Petrine (Cox)
23.1 (61)
    Marin Rowing Association (A)
p. paradis/M. Breard/A. Collenette/J. Thorp/S. Killeen/G. Rinehart/M. McGinn/B. Cherwinski/B. Tong (Cox)
21.8 (60)
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/J. Rudoff/J. Kratochvil/S. Smith/S. Wu/J. Meyerhoff/D. Setter/F. Stewart/J. Byrd (Cox)
25.9 (63)
123 Mens D 1x
7
124 Womens F 2x
14
125 Womens G+ 2x
11
126 Womens D 2-
4
127 Mens B 4+
6
128 Mens F 4+
8
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
G. Naden/J. Holt/J. Laband/B. Lamka/T. Steckel (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Olason/J. Christiansen/K. Frost/T. Goss/S. Bloom (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Composite: Los Angeles, Rocky Mountain (A)
M. Gasper/D. Kinzer/S. Krum/D. Frick/L. Allen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
E. NOONAN/J. Massmann/B. Nebel/R. Tilghman/A. Grieff (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/D. Setter/R. Williams/S. Wu/J. Byrd (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (B)
B. Christie/W. Perkins/J. Christianson/D. Cain/D. Wright-Lonheim (Cox)
 
129 Womens E Ltwt 1x
1
130 Womens F-G Ltwt 1x
6
131 Womens H+Ltwt 1x
1
132 Womens B 4x
13
133 Mens E 2x
12
134 Womens E 8+
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Courtway/C. Vessenes/K. Berry/S. Hudson/B. Shane/A. Livengood/C. Clark/K. Kouns/A. Taylor (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
D. Todd/E. Slikas/S. Jones/E. Christensen/K. Roach/A. Berner-Hays/M. Dobrasz/K. Sternberg/C. Kale (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. VanderVeldt/K. Keller/P. Scott/L. Weidner/K. Eichner/N. Aarsheim/R. Lenczowski/K. Azevedo/G. Perozzi (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Deering/K. Boudreau/B. Morcom/M. Olson/S. Doi/M. Elder/L. Reitzes/A. Arvidson/J. Schardt (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Bradshaw/S. Gilson/S. Hurley/A. Wells/S. Sarah/A. Dalrymple/M. Maxwell/A. Merkens/c. naslund (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Winter/M. Mayers/K. Edelhertz/J. Axelson/C. Tinker/S. Spens/L. Place/H. Kelly/L. Kreher (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Ey/R. Dumont/M. Corbett/T. New/A. Reid/A. McKee/L. Jensen/M. Armstrong/B. Halprin (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
S. Ferguson/M. Jeresek/P. Davis/D. Chase/K. Crary/S. Lewins/S. Korn/M. Stevenson/G. Ma (Cox)
 
135 Womens A-C Ltwt 8+
0
136 Mens C 8+
9
137 Womens C 2x
13
138 Mixed E 4x
14
139 Womens AA-A 4+
11
140 Mens A+ Ltwt 8+
0
141 Womens A-C Ltwt 4x
2
142 Womens D 1x
5
143 Mens AA-D Ltwt 1x
6
144 Mens AA-A 4x
7
145 Mens G+ 4+
10
    Bainbridge Island Rowing (A)
R. Smallwood/M. Saunders/J. Foy/A. Krause/N. Sublett (Cox)
38.1 (69)
    Corvallis Rowing Club (A)
47.7 (74)
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
M. Morschauser/L. Anderson/S. Spiering/W. Hume/e. spector (Cox)
43.7 (72)
    Composite: Casitas Rowing, Colorado Rowing, College Club Seattle (A)
D. Tanhauser/J. Clark/T. Demers/D. Jones/A. Wright (Cox)
58.4 (79)
    Los Gatos Rowing Club (A)
M. ROSKOW/G. Hall/C. Johnson/J. Estill/J. Moore (Cox)
34.6 (67)
    Marin Rowing Association (A)
A. Collenette/S. Killeen/C. Ellis/M. Breard/B. Tong (Cox)
31.2 (65)
    Mt. Baker Crew (A)
J. Massmann/E. NOONAN/B. Nebel/J. Cooper/M. Bolender (Cox)
31.2 (65)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Davies/S. Merritt/D. Worthington/D. Walker/J. Moseley (Cox)
31.2 (65)
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Morser/M. Burns/G. Schoch/F. Miller/L. Huggenvik (Cox)
36.3 (68)
    Corvallis Rowing Club (B)
31.2 (65)
146 Womens F+ 8+
7
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Hammer/A. Livengood/C. Clark/M. DeCouteau/L. Sachs/M. Edenholm/S. Knight/K. Kouns/A. Taylor (Cox)
23.1 (61)
    Conibear Rowing Club (A)
21.8 (60)
    Corvallis Rowing Club (A)
21.8 (60)
    Everett Rowing Association (A)
j. Burks/M. Stewart/J. Reynolds/C. Slack/J. Zarn/M. Engel/J. Soler/J. Erickson/M. Petershagen (Cox)
24.5 (62)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
J. Chow/B. Connolly/E. Runde/T. Laughlin Taylor/P. Crutcher/C. Fletcher/J. Neal/L. Robins/A. Wells (Cox)
23.1 (61)
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Winter/S. Spens/M. Mayers/S. McKain/A. Corley/L. Place/T. Stevens/T. Bumstead/L. Kreher (Cox)
21.8 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (B)
D. Ellingston/K. Roth/K. Manderbach/A. Vandor/P. Casebolt/N. Otterholt/B. Smith/J. Smith/B. McCulloch (Cox)
30.4 (66)
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change