USRowing Youth National Regatta

  • Hosted By: USRowing
  • 2021 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, June 10, 2021
1 MY1x Mens Youth 1x
38
2 WY1x Womens Youth 1x
40
3 MY2- Mens Youth 2-
32
4 WY2- Womens Youth 2-
21
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
B. Ruszkiewicz/C. Messimer/
 
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Connecticut Boat Club (A)
B. Galloway/S. Greco/
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
P. Perrott/S. Mallen/
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
O. Szachta/E. Szachta/
 
    Greenwich Crew (A)
A. Fenaroli/E. Moore/
 
    Holy Names Academy (A)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
A. Auersch/C. Sicuso/
 
    Long Beach Junior Crew (A)
L. Dillon/O. Lestelle/
 
    Mile High Rowing Club (A)
K. Sawyer/G. Wyatt/
 
    Noble & Greenough School (A)
H. Winslow/A. Lewis/
 
    OKC Riversport (A)
A. Woolery/C. Haragsim/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
P. Hulsewe/T. Kooyers/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
r. cooper/E. Wojnovich/
 
    Row New Jersey (A)
A. Hermey/C. Fabiano/
 
    Sarasota Crew (A)
G. Buchen/N. Winegar/
 
    Triad United Rowing Association (A)
S. Briggs/C. Curri/
 
    Triangle Rowing Club (A)
J. Atkeson/K. Young/
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
K. George/J. Karten/
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (B)
M. Trapp/R. Wilson/
 
    Row New Jersey (B)
N. Collins/A. Timoney/
 
5 MY2x Mens Youth 2x
49
6 WY2x Womens Youth 2x
40
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
A. Svensson/T. Gallo/
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
A. Buchovecky/C. Clark/
 
    Cambridge Boat Club (A)
L. O'Neil/S. Johnson/
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
E. Decatur/E. Zanen/
 
    Colorado Jr. Crew (A)
E. Myatt/A. Mercer/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Molten/M. Tait/
 
    Dallas Rowing Club (A)
K. Leininger/K. Leininger/
 
    East Bay Rowing, Inc (A)
E. Mirrer/M. Mark/
 
    Founders Rowing Club (A)
A. Hall/M. Bell/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
H. Glover/M. Hintze/
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
A. Sanchirico/S. Ortega/
 
    Green Lake Crew (A)
C. cohen/N. Westover/
 
    Long Beach Junior Crew (A)
S. Cucu/G. Schaub/
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
K. Graziano/T. McCombe/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Olson/M. Baker/
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
A. Cloud/C. Burchette/
 
    Manhasset High School (A)
N. Finlay/K. Clarke/
 
    Miami International RowHouse (A)
C. Webb/I. Durini/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
I. Fassio Bazzi/P. Gamallo/
 
    Niskayuna Rowing (A)
H. Schmidt/J. Zenner/
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
L. Marshall/S. Bene/
 
    North Orlando Rowing (A)
E. LaRochelle/E. Rees/
 
    Oak Neck Rowing Academy (A)
J. Oruci/A. Weilert/
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
L. McSweeney/K. Cooper/
 
    OKC Riversport (A)
K. Passino/C. Algan/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
X. CHICO/P. Meyer/
 
    Ransom Everglades Crew (A)
K. Serra/M. Forand/
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
N. Graham/P. Whittle/
 
    RFH Rowing (A)
L. Andersen/M. Ciardiello/
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Moeinzad/J. Martin/
 
    Rogue Rowing (A)
A. Dreyer/A. Kirschel/
 
    RowLA (A)
E. Goldstein/K. Kim/
 
    Seattle Scullers (A)
F. Cicero/M. Bylund/
 
    St. Mary Academy- Bay View (A)
L. Williams/E. Leary/
 
    The Hockaday School (A)
J. Stock/S. Podeszwa/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
L. Jochims/A. Lyda/
 
    Utah Crew (A)
S. Paisley/S. Koutrouba/
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
Z. Meurer/H. Prichard/
 
    Waterford Crew (A)
U. Libre/A. Holtey/
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
J. Beyer/M. Durante/
 
7 MY4+ Mens Youth 4+
48
8 WY4+ Womens Youth 4+
33
9 MY4x Mens Youth 4x
42
10 WY4x Womens Youth 4x
34
11 MY4- Mens Youth 4-
29
12 WY4- Womens Youth 4-
22
13 MY8+ Mens Youth 8+
35
14 WY8+ Womens Youth 8+
36
15 MInc2x Mens Inclusive 2x
0
16 WInc2x Womens Inclusive 2x
2
17 Mix Inc 2x Mixed Youth Inclusive 2x
0
18 PR1M1x Mens Youth PR1 1x
0
19 PR1W1x Womens Youth PR1 1x
0
20 PR2M1x Mens Youth PR2 1x
0
21 PR2W1x Womens Youth PR2 1x
0
22 PR3M1x Mens Youth PR3 1x
0
23 PR3W1x Womens Youth PR3 1x
0
24 MU171x Mens U17 1x
24
25 WU171x Womens U17 1x
30
26 MU172- Mens U17 2-
8
27 WU172- Womens U17 2-
9
28 MU172x Mens U17 2x
28
29 WU172x Womens U17 2x
23
30 MU174+ Mens U17 4+
23
31 WU174+ Womens U17 4+
21
32 MU174x Mens U17 4x
19
33 WU174x Womens U17 4x
18
34 MU178+ Mens U17 8+
20
35 WU178+ Womens U17 8+
24
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
O. Verbeek/A. New/M. Gartland/R. Boston/K. Hurd/D. Naik/E. Starnes/E. New/M. Stich (Cox)/
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
R. Janosky/E. Bloom/C. perkoski/Z. Mininger-Clark/F. Lewis/C. Kennedy/L. Davies/D. Schimp/B. Joe (Cox)/
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
r. kolik/C. Henning/A. Leurck/R. Smyth/C. Vonderhaar/F. Gartner/T. Ackley/L. Schorn/Z. Jacobs (Cox)/
 
    City Island Rowing (A)
E. Tuck/K. O'Connell/L. Gautam/T. Farley/S. Demopoulos/K. korb/A. Heathwood/C. Russo/C. Creutz (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Newman/S. Henry/L. McLaughlin/L. Barrentine/P. Balazy/N. Mazzei/L. Leong/C. Piacentini/L. Fu (Cox)/
 
    Connecticut Boat Club (A)
C. O’Mara/A. Nelson/C. Krantz/E. Knapp/C. McKee/C. Maschoff/M. Dodge/A. Weneck/I. Howell (Cox)/
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
K. Miller/A. Perrott/H. Hill/R. Harris/M. Herman/i. cole/L. Dotson/M. Powers/E. Gres (Cox)/
 
    Green Lake Crew (A)
C. Harrington/G. Hannan/M. Cook/C. Bricknell/L. Wilder/R. Pajot/T. Layman/A. Bajenova/E. Kendall (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
C. Ruf/N. Urquiaga/M. Sweet/j. doss/M. Jhamb/B. Bordier/L. Nguyen/L. Koester/L. Dodaro (Cox)/
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
K. Godwin/M. Rowlands/A. Rowlands/A. Brown/K. Trevisan/U. Leavitt/M. Rigsby/E. Jones/C. Peters (Cox)/
 
    Lake County Rowing Association (A)
C. Register/M. Metz/k. Boswell/M. McKenna/e. powell/M. Hofer/E. Delaney/E. Honsinger/V. Hewett (Cox)/
 
    Long Beach Junior Crew (A)
T. Griffin/I. Gwizdak/T. Donato/S. Chait-Walter/J. Steege/H. Bergstrom/A. Steege/L. Ov/A. Morallos (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
N. Messer/A. Sivi/O. Hart/L. Fisher/B. Ruf/M. Bell/C. Kim/L. Alaybeyi/M. Waiss (Cox)/
 
    New Trier High School Rowing (A)
I. Kasprisin/R. Barnett/A. Sofranko/L. Hales/P. Ritchie/S. Hollis/M. Friedman/R. Jafari Haddadian/E. Orsic (Cox)/
 
    Newport Aquatic Center (A)
S. Harris/C. Rader/V. Spitz/J. Channell/O. Wilson/S. Porter/A. Jardim/G. Bertoia/T. Graves (Cox)/
 
    Norcal Crew (A)
 
    OKC Riversport (A)
E. Rector/E. Haragsim/T. Moore/M. Martin/A. White/Q. Swanson/S. Hulen/A. Duggan/A. Copeland (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
V. Goldsmith/A. Lekebusch/I. Romain/J. Sienkiewicz/S. Roddy/M. D'Amico/L. Snyder/H. Marinaccio/P. Menendez (Cox)/
 
    RowAmerica Rye (A)
H. Fineberg/A. Lehmann/T. Lamanuzzi/I. Fahmy/L. Shaaban/K. Foster/E. Konvisser/G. Regan/J. Kang (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
J. Halbreich/M. Schultz/O. Pere/A. Giraldo/M. Martel/S. Schultz/M. Ginsberg-Klemmt/O. Zabalaga/C. Opal-Levine (Cox)/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Chadwick/L. Schramm/M. Freeman/J. Leahy/E. Chadwick/I. Furman/H. Clemens/J. Moore/M. Kirkorsky (Cox)/
 
    Space Coast Crew (A)
S. Norman/E. Marks/E. McCormick/C. Scott/c. hall/A. Lapp/C. Buchanan/k. jackson/M. THEODOROU (Cox)/
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
A. Diffley/E. Glover/R. Hochstetter/T. Wright/C. Sanetz/S. Chu/K. McManus/C. Tolton/L. Vickery (Cox)/
 
    Triangle Rowing Club (A)
A. Clark/L. DeMarco/A. Hahl/M. Lannon/J. Van Valkenburgh/L. Kinnell/A. Hakim/L. Coyne/G. williams (Cox)/
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change