Head of the Schuylkill Regatta
- Oct 29, 2022 To Oct 30, 2022
- head
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Head of the Schuylkill Regatta
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 29, 2022 | |||||
1 | 8:00 AM | PR 3 2x, PR 2 2x (US Classified) | 0 |
||
2 | PR 3 1x, PR2 1x, PR1 1x (US Classified) | 0 |
|||
3 | 8:00 AM | Para Inclusion 2x (US Classified 50% crew) | 1 |
||
4 | 8:00 AM | Adaptive Inclusion 2x (non classified 50% crew) | 1 |
||
5 | 8:30 AM | Mens Championship Pair w/out Cox | 9 |
||
6 | 8:40 AM | Womens Championship Pair w/out Cox | 11 |
||
7 | Mens Masters Singles (27 yrs- 39 yrs) | 9 |
|||
8 | Mens Masters Ltwt 1x (27-39) | 0 |
|||
9 | Mens Masters Singles (40 yrs - 49 yrs) | 6 |
|||
10 | Mens Masters Ltwt 1x (40-49) | 3 |
|||
11 | Mens Masters Singles (50 yrs - 59 yrs) | 27 |
|||
12 | Mens Masters Ltwt 1x (50-59) | 7 |
|||
13 | Mens Veteran Singles (60-69) (Continuous Handicap - Base 60) | 20 |
|||
14 | Mens Masters Ltwt 1x (60+)(Continuous Handicap -Base Age 60 | 3 |
|||
15 | Mens Veteran 1x 70+ (Continuous Handicap - Base Age 70) | 14 |
|||
16 | 9:15 AM | Womens Masters Singles (27 yrs - 39 yrs) | 2 |
||
17 | Womens Masters Ltwt 1x (27-39) | 0 |
|||
18 | Womens Masters Singles (40 yrs - 49 yrs) | 3 |
|||
19 | Womens Masters Ltwt 1x (40-49) | 3 |
|||
20 | Womens Masters Singles (50 yrs - 59 yrs) | 3 |
|||
21 | Womens Masters Ltwt 1x (50-59) | 4 |
|||
22 | Womens Veteran Singles (60+) (Continuous Handicap - Base Age 60) | 6 |
|||
23 | Womens Veterans Ltwt 1x (60+)(Continuous Handicap - Base Age 60) | 4 |
|||
24 | Womens Veteran Singles (70+) (Continuous Handicap - Base age 70) | 2 |
|||
25 | 9:35 AM | Mens Masters Pair w/out Cox (Continuous Handicap - Base age 27) | 4 |
||
26 | Womens Masters Pair w/out Cox (Continuous Handicap - Base age 27) | 4 |
|||
27 | 9:45 AM | Mens College Frosh/Novice Fours w/Cox | 25 |
||
28 | 10:05 AM | Womens College Frosh/Novice Fours w/Cox | 23 |
||
29 | Sibling Double | 3 |
|||
30 | 10:30 AM | Father/Son Doubles | 9 |
||
31 | Father/Daughter Doubles | 6 |
|||
32 | 10:40 AM | Mother/Son Doubles | 4 |
||
33 | Mother/Daughter Doubles | 3 |
|||
34 | 11:00 AM | Mens Championship Fours w/Cox | 46 |
||
35 | 11:30 AM | Womens Championship Fours w/Cox | 56 |
||
36 | 11:50 AM | Mens Masters Fours w/Cox (27 yrs - 39 yrs) | 3 |
||
37 | Mens Masters Fours w/Cox (40 yrs - 49 yrs) | 3 |
|||
38 | Mens Masters Fours w/Cox (50 yrs- 59 yrs) | 12 |
|||
39 | Mens Veteran Fours w/Cox (60+) (Continuous Handicap - Base Age 60) | 5 |
|||
40 | 12:05 PM | Womens Masters Fours w/Cox (27 yrs - 39 yrs) | 3 |
||
41 | Womens Masters Fours w/Cox (40 yrs - 49 yrs) | 7 |
|||
42 | Womens Masters Fours w/Cox (50 yrs - 59 yrs) | 8 |
|||
43 | Womens Veteran Fours w/ Cox (60+) (Continuous Handicap-Base Age 60) | 5 |
|||
44 | 12:30 PM | Mens College Frosh/Novice Eights | 20 |
||
45 | 12:50 PM | Womens College Frosh/Novice Eights | 18 |
||
46 | 1:15 PM | Mens Alumni Quads | 1 |
||
47 | Womens Alumni Quads | 0 |
|||
48 | 1:20 PM | Mens Alumni Fours w/Cox | 4 |
||
49 | Womens Alumni Fours w/Cox | 3 |
|||
50 | 1:40 PM | Redgrave Challenge Mens Championship Singles | 21 |
||
51 | Redgrave Challenge Mens Championship Light Singles | 9 |
|||
52 | 1:55 PM | Redgrave Challenge Womens Championship Singles | 8 |
||
53 | Redgrave Challenge Womens Championship Light Singles | 2 |
|||
54 | 2:15 PM | Mens Club Championship Eights | 35 |
||
55 | 2:35 PM | Womens Club Championship Eights | 50 |
||
56 | 3:00 PM | Mens Masters Eights (27 yrs - 39 yrs) | 5 |
||
57 | Mens Masters Eights (40 yrs - 49 yrs) | 7 |
|||
58 | Mens Masters Eights (50 yrs - 59 yrs) | 11 |
|||
59 | Mens Veteran Eights (60+) (Continuous Handicap Base Age 60) | 3 |
|||
60 | 3:15 PM | Womens Masters Eights (27 - 39 yrs) | 5 |
||
61 | Womens Masters Eights (40 - 49 yrs) | 4 |
|||
62 | Womens Masters Eights (50 - 59 yrs) | 8 |
|||
63 | Womens Masters Eights (60+) (Continuous Handicap -Base Age 60) | 5 |
|||
64 | 3:30 PM | Mens Championship Doubles | 12 |
||
65 | Mens Championship Light Doubles | 4 |
|||
66 | 3:40 PM | Womens Championship Doubles | 10 |
||
67 | Womens Championship Light Doubles | 2 |
|||
68 | 4:05 PM | Mens Championship Eights | 15 |
||
69 | Mens Light Championship Eights | 0 |
|||
70 | 4:15 PM | Womens Championship Eights | 11 |
||
71 | Womens Light Championship Eights | 0 |
|||
72 | 4:30 PM | Mens Masters Doubles (27 yrs- 39 yrs) | 7 |
||
73 | Mens Masters Doubles (40 yrs - 49 yrs) | 2 |
|||
74 | Mens Masters Doubles (50 yrs - 59 yrs) | 14 |
|||
75 | Mens Veteran Doubles (60+) (Continuous Handicap-Base Age 60) | 16 |
|||
76 | 4:45 PM | Womens Masters Doubles (27 yrs- 39 yrs) | 3 |
||
77 | Womens Masters Doubles (40 yrs - 49 yrs) | 4 |
|||
78 | Womens Masters Doubles (50 yrs - 59 yrs) | 7 |
|||
79 | Womens Veteran Doubles (60+) (Continuous Handicap -Base Age 60) | 7 |
|||
80 | 5:00 PM | Mens Championship Quads | 3 |
||
81 | Womens Championship Quads | 0 |
|||
82 | 5:10 PM | Mens Alumni Eights | 16 |
||
83 | Mixed Alumni Eights | 4 |
|||
84 | Womens Alumni Eights | 5 |
|||
85 | Corporate Challenge (Half Course) | 2 |
|||
Sunday, October 30, 2022 | |||||
86 | 7:45 AM | Mixed Masters Fours w/Cox | 9 |
||
87 | Mens HS Coxed Quad (JV) | 8 |
|||
88 | Womens HS Coxed Quad (JV) | 7 |
|||
89 | 8:15 AM | Mens High School Trainer Singles (Varsity) | 1 |
||
90 | Mens High School Trainer Singles (JV) | 0 |
|||
91 | Womens High School Trainer Singles (Varsity) | 3 |
|||
92 | Womens High School Trainer Singles (JV) | 2 |
|||
93 | Mens High School Trainer Singles (Frosh/Novice) | 2 |
|||
94 | Womens High School Trainer Singles (Frosh/Novice) | 1 |
|||
95 | Mens High School Quads (Frosh/Novice) | 22 |
|||
96 | Mens High School Coxed Quad (Frosh/Novice) | 4 |
|||
97 | Womens High School Quads (Frosh/Novice) | 16 |
|||
Beaver Creek Sculling (A) |
S. O'Connor/C. Pelton/S. Mathew/F. Brown
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Haddon Township High School (A) |
P. Cronin/E. Gibison/M. Baranes/C. Hollingsworth
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Kong/M. Qu/E. Petrakis/A. Frangiskatos
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
E. Kirkham/H. MacBride/C. Rigas/M. Tietze
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club (A) |
V. Gigliotti/R. Bernard/L. Deprez/M. Lettieri
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club (A) |
E. Darling/J. Freure/N. Heaslip/k. Irwin/
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
N. Chavez/J. Torres/I. Felix/M. Goodson
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
S. Murray/T. Sophinos/S. Neff/S. Samuels
|
|
|||
Row New York - Queens (A) |
D. Luna/J. Flores/A. Keane/C. Penales
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
|
||||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
R. Rajasegar/V. Bradley/T. Regullano/N. Franco, Bonfim
|
|
|||
The Shipley School (A) |
S. Antczak/K. Baykara/A. McCarthy/C. Ford
|
|
|||
Unionville High School (A) |
S. Razdan/A. Sauder/O. Costello/C. Lane
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. Cahill/A. Tan/A. Lewis/K. Rauer
|
|
|||
98 | Womens High School Coxed Quad (Frosh/Novice) | 5 |
|||
99 | 8:45 AM | Jim Barker Mens High School 1x (Varsity) | 46 |
||
100 | Jim Barker Mens High School 1x (JV) | 37 |
|||
101 | Jim Barker Womens High School 1x(Varsity) | 26 |
|||
102 | Jim Barker Womens High School 1x (JV) | 19 |
|||
103 | The Jim Barker Mens High School Singles (Frosh/Novice) | 19 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. |
H. Bumbra
|
|
|||
Argonaut Rowing Club |
O. Graham
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
T. Lambert
|
|
|||
Blair Academy Crew |
W. Leonard
|
|
|||
Brunswick School Boat Club |
G. Kapp
|
|
|||
Newport Rowing Club |
H. Davis
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club |
L. Shapland/
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) |
A. Calle
|
|
|||
RowAmerica Greenwich |
L. Youngblood/
|
|
|||
RowAmerica Rye |
L. Freedman
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy |
H. Bode
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School |
E. Tait
|
|
|||
Star Rowing Center LLC |
|
||||
Star Rowing Center LLC |
|
||||
The Hill School |
|
||||
The Hill School |
C. Cubbin
|
|
|||
The Shipley School |
G. Kokas
|
|
|||
West Side Rowing Club |
J. Clayback
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
J. Smull
|
|
|||
104 | The Jim Barker Womens High School Singles (Frosh/Novice) | 9 |
|||
105 | 9:40 AM | Mens High School Fours w/Cox (Varsity) | 64 |
||
106 | 10:05 AM | Womens High School Fours w/Cox (Varsity) | 55 |
||
107 | Mens High School Doubles (Frosh/Novice) | 22 |
|||
Charter School of Wilmington (DE) |
N. Chiou/S. Caplan
|
|
|||
Fordham Preparatory School |
C. Elliott/S. Sencion
|
|
|||
Fordham Preparatory School |
M. Gramling/R. Palumbo
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) |
|
||||
Notre Dame Rowing Club |
B. Lorenzo/m. Gugiere/
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club |
D. Krawchuk/d. Lancaster/
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club |
C. Irvine/J. Cuff/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club |
R. Feltenberger/R. Harmer/
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) |
J. Varela/D. Vásquez
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association |
J. Delaney/L. Manz
|
|
|||
San Miguel Academy |
O. Liendo/G. Laureano
|
|
|||
San Miguel Academy |
D. Jimenez/D. VIdals
|
|
|||
Sebastian River High School Crew |
B. Boone/G. Maschhoff
|
|
|||
South Jersey Rowing Club |
|
||||
South Jersey Rowing Club |
|
||||
Springside Chestnut Hill Academy |
J. Wagner/C. Murphey
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy |
A. Saunders/K. Angell
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School |
D. Birth/C. Zaruma
|
|
|||
St. Joseph High School Crew |
B. Backiel/S. Tomei/
|
|
|||
The Shipley School |
G. Kokas/R. Nagar
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
N. Zafiriou/E. Karten/
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
K. Zaruma/C. Chevrin
|
|
|||
108 | Womens High School Doubles (Frosh/Novice) | 17 |
|||
109 | 10:55 AM | The Michael O'Gorman Mens High School Eights (Frosh/Novice) | 47 |
||
110 | The Michael O'Gorman Womens High School Eights (Frosh/Novice) | 30 |
|||
111 | Mens High School Quads (Varsity) | 32 |
|||
Beaver Creek Sculling (A) |
M. Mitchell/R. Duncan/I. Helgerson/S. Simmons
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
W. Henderson/O. Thomas/B. Lambiro/N. Long
|
|
|||
Coastal Virginia Community Rowing (A) |
J. Denson/J. MacDonald/W. Videll/S. Duff
|
|
|||
Devon Preparatory School (A) |
R. Lewis/M. Cuff/A. Thomas/J. Esposito
|
|
|||
Doane Academy (A) |
A. Cavuto/X. Totin/A. Botteri/D. Stec
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
L. Miller/J. Davey/J. Wilbur/J. Wilbur
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Haddon Township High School (A) |
L. Gerber/J. Savell/E. Giamboy/T. Smith
|
|
|||
King School (A) |
S. Phillips/R. Costa/F. Fischer/M. Wachter/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
W. Hicks/H. Jones/C. Rooney/G. Graham
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club (A) |
P. Darling/M. Johnston/A. Perco/A. smouter/
|
|
|||
Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A) |
D. Minogue/T. McGee/M. Roscoe/N. Turtoro
|
|
|||
Oyster Bay Community Rowing (A) |
|
||||
Potomac Boat Club (A) |
|
||||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
C. Lee/C. Bohan/S. Na/M. Goshen
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
N. Ricci/T. Coomes/A. Richards/C. Miller
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
|
||||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
S. Palacios/J. Benissan/R. Perry/E. Kouame
|
|
|||
St. Catharines Rowing Club (A) |
M. Winslade/C. Hughes/A. Djerfi/D. Rapone/
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
T. Tighelaar/L. Kelly/P. Roache/M. Topping/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
R. Brewington/J. Herd/B. Erskine/E. Wang
|
|
|||
The Hun School (A) |
R. Shore/C. Stowe/P. McCoy/C. Hart
|
|
|||
The Shipley School (A) |
|
||||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
R. McLaughlin/J. Tis/A. Gregory/B. Bernabeo
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
J. Sayer/L. Miller/S. Stein/C. Nichilo
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
J. Craft/B. Savell/J. Fowler/R. Henry
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
C. Joyce/B. Kyle/A. Hagman/A. Fowler
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (B) |
A. Eisenhart/D. Vassanella/W. Sullivan/A. Canada/
|
|
|||
The Haverford School (B) |
H. McCullough/H. Fredriksz/J. Suter/C. Rall
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
C. Livingston/K. Corr/A. Cuevas Riego de Dios/G. Carvalhal
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
N. Viscomi/A. McDonnell/H. Bonczek/C. Potts
|
|
|||
112 | Mens High School Quads (JV) | 30 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
S. Yoseph/S. Stager-Radavich/W. Carroll/D. Battish
|
|
|||
Beaver Creek Sculling (A) |
J. Steenburgh/L. Sibiski/W. McIntire/O. streed
|
|
|||
Concord High School (A) |
L. Haas/L. Robinson/J. Thakar/C. Culley/
|
|
|||
Cortlandt Community Rowing Association, Inc. (A) |
M. Seim/M. Eichenholtz/J. Becker/C. Manning/
|
|
|||
King School (A) |
S. Cohen/E. Lowe/J. Vicente-Esparrago/T. Aluf-Medina/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
E. Barry/J. Koslosky/C. Dougherty/J. Arbogast
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
B. Donohue/l. miller/D. Milliken/L. Reed
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
B. Fichter/E. Rollins/H. Cerami/J. Reda
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
M. BORAO/A. Lin/C. BORAO/M. BORAO
|
|
|||
Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A) |
T. Kabel/W. Coppola/D. Gerardo/A. Sarnoski
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
S. Roberts/G. Gresh/J. Friedland/A. Loiacono
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
M. Lyakerman/M. Kirchhoff-Lajonchere/C. Sullivan/H. Rivera
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
R. O'Connor/G. Tejwaney/D. Kelly/N. Melarti
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
L. Evers/W. Carroll/M. Aguilar/A. Dezelan
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
|
||||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
G. McKeon/K. Richardson/S. Cruz/W. Register
|
|
|||
St. Catharines Rowing Club (A) |
C. Lobo/J. Freeman/J. Schwandt/C. Wilson/
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
R. Canada/B. Magee/L. Rotunno/O. Crum/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
E. Lee/C. Gord/E. Gibson/E. Lee
|
|
|||
The Shipley School (A) |
E. Hartung/R. Nagar/P. Barger/T. Fras
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
P. Jacovini/L. Garvey/W. Brown/H. Miller
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
I. Levine/H. Yoon/K. Engel/D. Neary
|
|
|||
Wyoming Seminary College Preparatory School Rowing Team (A) |
A. Ross/C. Debellis/A. Innamorati/M. Salas-Warner
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (B) |
J. Chun/A. Belovsky/S. DeGregorio/E. Hwang
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (B) |
P. Coppolino/N. Belotti/D. Adlao/T. Neville
|
|
|||
The Haverford School (B) |
S. Gillis/D. Baker/L. Ethrington/J. Fan
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
J. Klein/J. Hamilton/R. Davis-Booth/H. Hagner
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (C) |
A. Tingling/H. Aiello/J. Lee/W. Kwon
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (C) |
A. McDonnell/J. Nugent Jr/K. Satti/A. DeSpirito/
|
|
|||
113 | Mens High School Coxed Quad (Varsity) | 8 |
|||
114 | Womens High School Quads (Varsity) | 25 |
|||
115 | Womens High School Quads (JV) | 21 |
|||
116 | Womens High School Coxed Quad (Varsity) | 11 |
|||
117 | 12:50 PM | Mixed Championship Doubles | 2 |
||
118 | Mixed Masters Doubles (27 yrs - 39 yrs) | 3 |
|||
119 | Mixed Masters Doubles (40 yrs - 49 yrs) | 4 |
|||
120 | Mixed Masters Doubles (50 yrs - 59 yrs) | 8 |
|||
121 | Mixed Veteran Doubles (60+) (Continuous Handicap - Base Age 60) | 6 |
|||
122 | Mens High School Fours w/Cox (JV) | 54 |
|||
123 | Womens High School Fours w/Cox (JV) | 52 |
|||
124 | Mens High School Fours w/Cox (Frosh/Novice) | 32 |
|||
125 | Womens High School Fours w/Cox (Frosh/Novice) | 18 |
|||
126 | 2:10 PM | Mens High School Eights (Varsity/First Boats) | 60 |
||
127 | Womens High School Eights (Varsity/First Boats) | 52 |
|||
128 | Mens High School Doubles (Varsity) | 47 |
|||
129 | Mens High School Doubles (JV) | 38 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
G. Giakouminakis/N. Krokhmal
|
|
|||
Beaver Creek Sculling (A) |
W. Kennedy/W. Donovan
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
A. Georgiou/L. Santos
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
W. Ryan/J. Cantarella
|
|
|||
Concord High School (A) |
E. Straub/J. Nowell/
|
|
|||
Devon Preparatory School (A) |
E. Schaeffer/N. Shamlian
|
|
|||
Devon Preparatory School (A) |
E. Zeiders/H. Shamlian
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Great Valley Crew (A) |
S. Malandrucco/A. Avgerinos/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
|
||||
Manhasset Crew (A) |
|
||||
Notre Dame Rowing Club (A) |
B. Lorenzo/C. Irvine/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
S. Irani/Z. Irani
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
I. Bowen/M. Grach
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
W. Becker/E. Sweeney IV
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
San Miguel Academy (A) |
E. Cuellar/I. Chihuahua
|
|
|||
Sebastian River High School Crew (A) |
K. Waters/F. Rivera
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
E. Champagne/S. Gupte
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
K. Luto/E. Kouame
|
|
|||
St. Catharines Rowing Club (A) |
J. Schwandt/C. Wilson/
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
B. Magee/A. Eisenhart
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Gord/E. Lee
|
|
|||
The Hill School (A) |
|
||||
The Shipley School (A) |
T. Fras/C. Kelly
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
J. Tis/A. Gregory
|
|
|||
V-Sculls (A) |
A. Milgram/D. Moses/
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
K. Engel/I. Levine
|
|
|||
Wyoming Seminary College Preparatory School Rowing Team (A) |
N. Delayo/N. Durovic
|
|
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (B) |
P. Burke/R. Grin
|
|
|||
Beaver Creek Sculling (B) |
K. Pleasants/E. McIntire
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (B) |
|
||||
Rockland Rowing Association, Inc. (B) |
P. Cooney/J. Goshen
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (B) |
S. Palacios/J. Recinos
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (B) |
R. Canada/L. Rotunno
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
J. Nugent Jr/A. McDonnell/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (C) |
|
||||
Manhasset Crew (C) |
|
||||
130 | Womens High School Doubles (Varsity) | 45 |
|||
131 | Womens High School Doubles (JV) | 41 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
A. Brock/S. McKatten
|
|
|||
Argonaut Rowing Club (A) |
R. Ostrowski/N. McClure
|
|
|||
Argonaut Rowing Club (A) |
J. Cruickshank/E. Debane
|
|
|||
Beaver Creek Sculling (A) |
A. Beck/B. Palmer
|
|
|||
Concord High School (A) |
H. Halvorsen/c. groff/
|
|
|||
Convent of the Sacred Heart (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Great River Rowing (A) |
C. Kingan/A. Grande
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
|
||||
Navesink River Rowing (A) |
L. Haddad/R. Nielsen
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club (A) |
O. Fragnito/M. Murray
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club (A) |
C. Weeks/V. Torres Pitzel/
|
|
|||
Notre Dame Rowing Club (A) |
Z. Sacuta/E. Spilotro/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
T. Kawar/K. Williams/
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
|
||||
Philadelphia Girls' Rowing Club (A) |
C. Quirk/K. Hubschmidt
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
|
||||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
A. Friedrich/E. Friedrich
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
E. Deljanin/N. Ronen
|
|
|||
San Miguel Academy (A) |
Z. Arias/J. Pineda
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Sebastian River High School Crew (A) |
G. Mazziotta/J. Salazar
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
M. Gleason/M. O'Connor
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
A. Cross/D. Ward
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
E. Ludwikowski/C. Stevenson
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
M. Correia/J. Polo
|
|
|||
St. Catharines Rowing Club (A) |
A. Miller/G. Moscato/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
|
||||
The Shipley School (A) |
|
||||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
G. Marvin/C. Hagerman
|
|
|||
Unionville High School (A) |
K. Walton/C. Kluender
|
|
|||
Wyoming Seminary College Preparatory School Rowing Team (A) |
O. Sekel/V. Weirich-Freiberg
|
|
|||
Manhasset Crew (B) |
|
||||
Niagara Falls Rowing Club (B) |
D. Sexton/M. Higgs
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (B) |
P. Houston/A. Mendez/
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (B) |
|
||||
Rockland Rowing Association, Inc. (B) |
K. Sweet/F. Brennan
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
H. Gupta/E. Ong
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club (C) |
M. Lettieri/L. Deprez
|
|
|||
Old Dominion Boat Club (C) |
C. Keeler/M. Islas
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (C) |
G. Carmody/C. Carmody
|
|
|||
132 | Mens Masters Quads (27 yrs - 39 yrs) | 2 |
|||
133 | Mens Masters Quads (40 yrs - 49 yrs) | 2 |
|||
134 | Mens Masters Quads (50 yrs - 59 yrs) | 6 |
|||
135 | Mens Veteran Quads (60+) (Continuous Handicap -Base Age 60) | 7 |
|||
136 | Womens Masters Quads (27 yrs - 39 yrs) | 2 |
|||
137 | Womens Masters Quads (40 yrs - 49 yrs) | 3 |
|||
138 | Womens Masters Quads (50 yrs - 59 yrs) | 4 |
|||
139 | Womens Veteran Quads (60+) (Continuous Handicap - Base Age 60) | 5 |
|||
140 | Mens High School Eights (JV and Lower Boats) | 58 |
|||
141 | 4:40 PM | Womens High School Eights (JV and Lower Boats) | 40 |
||
142 | Mixed Championship Quads | 1 |
|||
143 | 4:55 PM | Mixed Masters Quads (27 yrs - 39 yrs) | 1 |
||
144 | Mixed Masters Quads (40 yrs - 49 yrs) | 2 |
|||
145 | Mixed Masters Quads (50 yrs - 59 yrs) | 4 |
|||
146 | Mixed Veteran Quads (60+ yrs) | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change