Independence Day Regatta

  • Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
  • 2019 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 28, 2019
NOTES Time trials for all events (except Masters) with > 18 entries.
Heats for JR events (except JR 8's) with 7 to 18 entries.
Heats for any of the following events with 7 to 18 entries:
Mens Intermediate, Ltwt Intermediate & Ltwt Open 1x
Womens Intermediate, Ltwt Intermediate & Ltwt Open 1x
Mens & Womens Intermediate & Open 2-
Heats for Mens & Womens JR 8+
Saturday, June 29, 2019
1 Mens Masters 2-
13
2 Womens Masters 2-
6
3 Womens Masters 4+
24
4 Mens Masters 8
9
5 Father/son 2x (1000m)
12
6 Father/daughter 2x (1000m)
5
7 Mother/son 2x (1000m)
2
8 Mother/daughter 2x (1000m)
2
9 Womens Novice 1x (1000m)
12
10 Mens Novice 1x (1000m)
11
11 Womens U17 4x
11
12 Womens U19 4x
17
13 Mens Senior 2x
0
14 Mens U17 1x
32
15 Mens U19 2x
29
    Advanced Community Rowing Association INC.
A. Shatouhy/J. Grady
 
    Cambridge Boat Club
M. Callewaert/C. Simko
 
    Cambridge Boat Club
C. Eikeboom/T. Labounko
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. McLellan/M. Harmon
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Morris/N. Terwiesch
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
J. Kennedy/K. Marshall
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
K. Markovic/B. MacDonald
 
    Crescent Boat Club
D. Ford/J. Kimrey
 
    Crescent Boat Club
J. Gorman/M. Modres
 
    Greenwich Crew
O. Lee/M. Lorenz/
 
    Greenwich Crew
T. Probst/J. Kook/
 
    Greenwich Crew
M. Razanau/C. Ellis/
 
    Haddon Township High School
O. Fitzpatrick/N. Perks
 
    Haddon Township High School
J. Haigh/N. McHugh
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
T. Boger-Hawkins/O. Sanchez
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
A. Butler/A. Warshaw
 
    Nereid Boat Club, Inc.
M. Kulik/D. Sprawka
 
    Nereid Boat Club, Inc.
S. Stamas/B. Rose
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S.
D. Oczypok/M. Urich
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
A. Tice/C. Tice
 
    Oak Neck Rowing Academy
N. Aronow/B. Bosse
 
    Oak Neck Rowing Academy
L. Lambropoulos/G. Zeccolella
 
    Pelham Community Rowing Association
L. Skutaris/J. Kroell
 
    Pelham Community Rowing Association
E. Whalen/J. Ognibene
 
    Penn A.C. Rowing Association
J. Manassa/S. Herman
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
a. ramos/C. Dougal/
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
A. Rostek/R. Almond
 
    Sagamore Rowing Association
L. Cusack/H. Schoeffel
 
    Whitemarsh Boat Club
I. Berman/D. Wierzbicki
 
16 Womens U19 1x
17
    Advanced Community Rowing Association INC.
M. Dobrenko
 
    Advanced Community Rowing Association INC.
M. Cassady
 
    Cambridge Boat Club
S. DiPietro
 
    Cambridge Boat Club
M. Yudelman
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
M. Mulder
 
    Crescent Boat Club
E. Anderson
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
G. Brown
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
A. Lerner
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
M. McLean
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
K. Brennan
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
L. Thompson
 
    Nereid Boat Club, Inc.
E. Klecz
 
    Nereid Boat Club, Inc.
L. Jushchenko
 
    Oak Neck Rowing Academy
E. Barry
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
I. Delizo
 
    Universitario de Regatas
 
    Vesper Boat Club
A. Ehrlacher
 
17 Womens U17 1x
29
    Advanced Community Rowing Association INC.
A. Svensson
 
    Bergen County Rowing Academy
K. Gotrell/
 
    Bergen County Rowing Academy
L. Gutierrez-Camano/
 
    Cambridge Boat Club
K. Lough
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Wiedman
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Erskine
 
    Gordon Rowing Association
H. Groves
 
    Haddon Township High School
F. Steele
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
A. Wheeler
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
A. Terhune
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
M. Burgess
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
K. Langlais
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
T. McCombe
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
K. Graziano
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
I. Halpin
 
    Navesink River Rowing
S. Sainato
 
    Nereid Boat Club, Inc.
R. Goel
 
    Norwalk River Rowing Association
C. Rizzo
 
    Norwalk River Rowing Association
M. Hewitt
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
G. Insero
 
    Oak Neck Rowing Academy
C. Azevedo
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. DiMeo
 
    Pegasus Rowing Club
I. Montalvo
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
C. High
 
    Sagamore Rowing Association
M. Coor
 
    Sagamore Rowing Association
I. DiMeo
 
    Sagamore Rowing Association
G. DeMartino
 
    Sagamore Rowing Association
M. Benabraham
 
    South Jersey Rowing Club
M. Stack
 
18 Womens U19 4+
24
19 Mens U19 4x
17
20 Mens U17 4+
19
21 Mens 2-
10
22 Mens Light 2x
7
23 Womens Light 2x
3
24 Womens Inter Light 1x
4
25 Mens U17 4x
12
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
X. Miyadai/N. KROKHMAL/R. Grin/G. Giakouminakis
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
M. Davis/S. Zelov/K. Connell/D. Ward
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
A. Moeller/D. Corr/W. Johnson/J. Brewington
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. Boyle/K. Wood-Barreno/A. Stern/B. Bernhardt
 
    Crescent Boat Club (A)
N. Roberts/M. Wnek/O. McLoone/P. Gray
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Noyes/E. Walsh/D. Vandenburg/S. O'Connell
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Neal/J. Lang/D. Tran/t. lang
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
L. McCombe/n. gilligan/C. Canfield/S. Hoerning
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
E. Coplan/R. Phariss/B. Rose/D. Levine
 
    Oak Neck Rowing Academy (A)
J. McNicholas/J. Bressel/E. Seidner/B. Matthews/
 
    Pegasus Rowing Club (A)
A. Ramirez/M. Harvey/G. Anderson/R. Hernandez
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Cathcart/G. CAICEDO/C. Bohan/S. Mullaney
 
26 Womens U17 4+
10
27 Mens Intermediate 4+
18
28 Mens Intermediate 2x
26
    Athletes Without Limits
B. Wierzbanowski/N. Belvin
 
    Cambridge Boat Club
N. Potter/J. Welborn
 
    Community Rowing, Inc.
M. Carenza Scholz/S. Margiotta
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
T. Scheuritzel/C. Lauder
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Quintiliani/D. Walkush
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
S. Connell/T. Russell
 
    Crescent Boat Club
W. MacNeal/T. Kolnik
 
    Crescent Boat Club
C. Seabrook/Y. Gilad
 
    Crescent Boat Club
J. Saunders/S. Ching
 
    Mobjack Rowing Association
M. Thomas/F. Rich/
 
    Nereid Boat Club, Inc.
J. Arnott/H. Borger
 
    New York Athletic Club
J. Baert/N. Teachey/
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
A. Guo/M. Yogeshwar/
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
E. Cavanna/B. Baysal/
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
H. Joyner/C. Carey/
 
    Potomac Boat Club
P. McGuigan/I. Levinger
 
    Potomac Boat Club
J. White/N. Antrim
 
    Riverfront Recapture, Inc.
E. Buhler/H. Diaz
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
J. Bardorf/J. Irving
 
    Sagamore Rowing Association
L. Cusack/J. Kirikian
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
J. Higgins/S. Neal
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
C. Stewart/R. Mallgrave
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
T. Brady/B. Connor
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
A. Tengdin/D. Tengdin
 
    Vesper Boat Club
C. McNamara/J. Mannion
 
    Composite: Wilmington, Delaware River Rowing
E. Koch/W. Lawrence
 
29 Mens U19 4+
27
30 Womens Masters 8
13
31 Mens Masters 4+
16
32 Mixed Masters 2x
18
    Baltimore Rowing Club
C. Krupiarz/B. Dunn
16.9 (55)
    Fairmount Rowing Association
R. Sargent/S. Sargent
54.0 (77)
    Greenwich Crew
6.2 (44)
    Greenwich Crew
10.5 (49)
    Greenwich Crew
11.4 (50)
    Narragansett Boat Club
E. Geyh/A. Bumstead
22.1 (59)
    Composite: Nereid, Delaware River Rowing
M. Higham/B. Behrens
0.0 (21)
    Norwalk River Rowing Association
I. Skobreva/J. Cooper
26.5 (62)
    Passaic River Rowing Association (PRRA)
T. Apicella/F. Moran
0.0 (27)
    Quinsigamond Rowing Club Inc.
K. Erickson/M. Akita
0.0 (28)
    Saugatuck Rowing Club, LLC
D. Schley/A. Kerns
29.6 (64)
    Saugatuck Rowing Club, LLC
J. Traynor/C. Purcell/
23.5 (60)
    Vesper Boat Club
T. Simon/S. Scott
29.6 (64)
    Composite: Vesper, Whitemarsh Boat Club
D. Eringis/K. Wobeser
13.5 (52)
    Vesper Boat Club
B. Wescott/N. Dormans
20.8 (58)
    Composite: Vesper, University
E. Walsh/T. Barron
25.0 (61)
    Western Reserve Rowing Association
A. Nino de Rivera Frost/E. Batts
1.8 (36)
    Whitemarsh Boat Club
J. Curran/A. McBlane
23.5 (60)
33 Masters Mixed 4x
8
    Club de Regatas "Lima" (A)
R. Leòn/J. Ancajima/M. Redshaw/J. Füller/
2.4 (38)
    Greenwich Crew (A)
7.2 (46)
    Greenwich Crew (A)
15.7 (55)
    Composite: Philadelphia Girls, Vesper, Malta (A)
T. Trocky/T. Savard/A. James/J. Cutler
19.2 (58)
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Hathaway/B. Schneider/J. Hettler/J. Moss
12.5 (52)
    Swan Creek Rowing Club (A)
P. Riley/K. Falk/R. Park/M. Craig
15.7 (55)
    Composite: Vesper, Pennsylvania Barge Club, PCRA (A)
C. Windeknecht/L. Stirton Aust/J. Mussio/M. Daemen/
20.5 (59)
    Nereid Boat Club, Inc. (B)
M. Koziol/K. Wisniewski/E. Seehaus/P. Willcox
21.8 (60)
34 Mens 4+
10
35 Womens Open 4+
6
36 Womens Intermediate 2x
22
    Advanced Community Rowing Association INC.
N. Kreusch/J. Grady
 
    Bachelors Barge Club
S. Aguirre/J. Comerford
 
    Composite: Bachelors, University
S. Maurer/E. Braun
 
    Cambridge Boat Club
C. Perry/C. Trottier
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
M. Kieft/B. Bergan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
C. Castorino/P. McCallum
 
    Crescent Boat Club
M. Guckin/J. Levito
 
    Crescent Boat Club
A. Hallinan/M. Madden
 
    Delaware River Rowing Club
M. Higham/R. Conrey
 
    Manhasset High School
D. Moynihan/M. Cody
 
    Nereid Boat Club, Inc.
A. Zolnowsky/K. Francis
 
    New York Athletic Club
N. Tallon/E. Baert/
 
    Penn A.C. Rowing Association
P. Propp/O. Babiec
 
    Pine Crest School Crew
A. Sullivan/A. Jacques
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
G. Caron/A. Paquette/
 
    Potomac Boat Club
K. Kaye/S. Birath
 
    Potomac Boat Club
M. Collins/G. Davis
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
A. Molitor/E. Strawn
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
 
    Vesper Boat Club
M. Sandel/C. Friedlander
 
    Composite: Vesper, New York AC
C. Anderson/M. Boudreau/
 
37 Mens Inter Light 8
0
38 Womens U17 2x
24
    Advanced Community Rowing Association INC.
O. Kim/S. Edwards
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
H. McCormack/J. van der Zwan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
C. O'Mara/A. Phelan
 
    Fairmount Rowing Association
B. Vallin/M. Cirelli
 
    Greenwich Crew
G. Saviano/B. Legenzowski
 
    Haddon Township High School
S. Ladik/O. Hollingsworth
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
M. Burgess/S. Rodriguez
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
H. Harlow/A. Wheeler
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
T. McCombe/K. Graziano
 
    Mobjack Rowing Association
M. Moran/o. Schulz/
 
    Mobjack Rowing Association
Z. Sawyer/L. Baucom/
 
    Navesink River Rowing
A. Tuorto/K. Nilsen
 
    Nereid Boat Club, Inc.
G. Young/K. Evans Farkas
 
    Nereid Boat Club, Inc.
R. McCarthy/Z. LaBow
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S.
H. Dubovecky/M. Choe
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
O. Anderson/G. Insero
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
L. Neuman/K. O'Meara
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. Oruci/A. Weilert
 
    Pegasus Rowing Club
K. Porcello/O. Eyer
 
    Pegasus Rowing Club
J. Hickey/O. Rotondo
 
    Pelham Community Rowing Association
J. Ognibene/D. Shearer
 
    Penn A.C. Rowing Association
D. Leavitt/J. Winter
 
    Potomac Boat Club
A. Pardo/T. Benedict
 
    South Jersey Rowing Club
H. Abdallah/M. Stack
 
39 Mens U19 1x
36
    Advanced Community Rowing Association INC.
K. Abramson
 
    Advanced Community Rowing Association INC.
B. Edwards
 
    Allderdice High School Crew Team
B. Kennedy
 
    Cambridge Boat Club
D. Niles
 
    Club de Regatas "Lima"
F. Oordt/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Gallagher
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
M. Venkatesh
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
H. Wache
 
    Greenwich Crew
M. Phillips/
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
A. Butler
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
O. Sanchez
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
T. Patulak
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
T. Boger-Hawkins
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
A. Warshaw
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
T. Burgess
 
    Navesink River Rowing
C. Nolan
 
    Nereid Boat Club, Inc.
M. Kulik
 
    Nereid Boat Club, Inc.
J. Kropp
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S.
M. Urich
 
    Norwalk River Rowing Association
A. Hu
 
    Norwalk River Rowing Association
C. Andersen
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
L. Thompson
 
    Oak Neck Rowing Academy
N. Aronow
 
    Oak Neck Rowing Academy
B. Bosse
 
    Oak Neck Rowing Academy
G. Zeccolella
 
    Oak Neck Rowing Academy
N. Goldman
 
    Oak Neck Rowing Academy
C. Huysman
 
    Oak Neck Rowing Academy
L. Lambropoulos/
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
A. Deljanin
 
    RowAmerica Greenwich
L. Junkermann/
 
    Sagamore Rowing Association
H. Schoeffel
 
    Sylvan Scullers
L. Tompa/
 
    Universitario de Regatas
 
    Vesper Boat Club
J. Wilbur
 
    Westford Community Rowing
C. Thurow
 
    Whitemarsh Boat Club
W. KANE
 
40 Mens Inter Light 4x
4
41 Womens U19 2x
36
    Advanced Community Rowing Association INC.
M. Cassady/M. Dobrenko
 
    Cambridge Boat Club
S. Copeman/M. Chen
 
    Cambridge Boat Club
C. Mungovan/A. Demopoulos
 
    Cambridge Boat Club
S. DiPietro/K. Lough
 
    Club de Regatas "Lima"
R. Lertora/M. Salsi/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
B. Mullarkey/E. Strawbridge
 
    Crescent Boat Club
A. Park/E. Anderson
 
    Fairmount Rowing Association
L. Haupt/M. Konopka
 
    Gordon Rowing Association
M. Brown/G. Hubbard
 
    Haddon Township High School
M. Jacobsen/E. Donohue
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
G. Brown/K. Langlais
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
A. Lerner/L. Thompson
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
M. McLean/K. Brennan
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
L. Farron/T. McCombe
 
    Mobjack Rowing Association
J. Hall/L. Copeland/
 
    Navesink River Rowing
A. Kaeli/J. Perlee
 
    Nereid Boat Club, Inc.
E. Klecz/A. Welton
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
B. Connolly/S. Ritchie
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
M. Lesperance/M. Moore
 
    Oak Neck Rowing Academy
E. Barry/C. Azevedo
 
    Pegasus Rowing Club
G. Myers/A. Chakraborty
 
    Pelham Community Rowing Association
M. Spunberg/J. Prisco
 
    Pelham Community Rowing Association
S. Prince/S. klessel
 
    Penn A.C. Rowing Association
J. Rogers/L. LaCivita
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
C. Voutsinas-Klose/H. Hely
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
O. De Maria/E. Deljanin
 
    South Jersey Rowing Club
R. McDonnell/E. Caton
 
    South Jersey Rowing Club
G. Miller/M. Stack
 
    Vesper Boat Club
L. Mersky/L. Leimkuhler
 
    Vesper Boat Club
M. Segarnick/A. Ehrlacher
 
    Vesper Boat Club
H. Savastano/M. Gantt
 
    Vesper Boat Club
C. Dudrear/A. Sack
 
    Whitemarsh Boat Club
M. Lindsey/A. Ruck
 
    Whitemarsh Boat Club
R. Levit/M. Fitzpatrick
 
    Whitemarsh Boat Club
C. Busk/A. Blank
 
    Whitemarsh Boat Club
E. Myers/O. Sutor
 
42 Mens U17 2x
19
    Advanced Community Rowing Association INC.
B. Heenan/T. Ahmed
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
M. Davis/D. Ward
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
S. Zelov/B. Bernhardt
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. McLaughlin/E. Lee
 
    Crescent Boat Club
M. Wnek/N. Roberts
 
    Crescent Boat Club
O. Mc Loone/P. Gray
 
    Crescent Boat Club
E. Walsh/S. O'Connell
 
    Crescent Boat Club
B. Shine/C. Klose
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
n. gilligan/L. McCombe
 
    Long Island Rowing Club, Inc.
W. Koran/S. Hoerning
 
    Nereid Boat Club, Inc.
b. king/D. Levine
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S.
W. Skopov-Normane/C. Sanders
 
    Oak Neck Rowing Academy
E. Seidner/B. Matthews
 
    Oak Neck Rowing Academy
O. Elden/A. Zhang
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. McNicholas/J. Bressel
 
    Oak Neck Rowing Academy
S. Kapoor/A. Florence
 
    Pegasus Rowing Club
R. Menke/A. Bransfield
 
    Potomac Boat Club
M. Horan/S. Murrell
 
    South Jersey Rowing Club
A. Reese/M. Hand
 
43 Mens Intermediate 2-
10
44 Mens U19 8+
15
45 Womens U19 8+
9
46 Womens 1x
17
90 Mens U17 8+
8
91 Womens U17 8+
5
99 Womens Intermediate 2-
6
Sunday, June 30, 2019
47 Womens Light 1x Dash
3
48 Mens Light 1x Dash
4
49 Womens 1x Dash
5
50 Mens 1x Dash
6
51 Adaptive 2x
4
52 Womens Adaptive AS/TA 1x
0
53 Mens Masters 1x
45
54 Mens Masters Light 1x
4
55 Womens Masters 1x
26
56 Womens Masters Light 1x
5
57 Mens Intermediate 1x
26
    Cambridge Boat Club
J. Welborn
 
    Community Rowing, Inc.
M. Carenza Scholz
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
B. Hindle
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Mark
 
    Crescent Boat Club
K. PERRY
 
    Greenwich Crew
J. Stone
 
    Mobjack Rowing Association
M. Thomas
 
    Mobjack Rowing Association
F. Rich/
 
    Nereid Boat Club, Inc.
J. Arnott
 
    Nereid Boat Club, Inc.
H. Borger
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
B. Baysal/
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
E. Cavanna/
 
    Penn A.C. Rowing Association
T. Filiaci
 
    Penn A.C. Rowing Association
M. Ignatio
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
W. Dyer Kloman/
 
    Potomac Boat Club
W. Massimini
 
    Potomac Boat Club
P. Sheppard
 
    Potomac Boat Club
K. Cronin
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
H. Malec
 
    South Jersey Rowing Club
N. Dambra
 
    The Foundry
M. Trebilcock
 
    Unaffiliated (USA)
E. Hallenbeck
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
A. Ascoli
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
A. Tengdin
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
B. Connor
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
D. Tengdin
 
58 Womens Intermediate 1x
17
    Bachelors Barge Club
S. Maurer
 
    Cambridge Boat Club
C. Trottier
 
    Cambridge Boat Club
M. Potter
 
    Cambridge Boat Club
C. Perry
 
    Crescent Boat Club
M. Guckin
 
    Crescent Boat Club
T. Crosby
 
    Greenwich Crew
H. Feldmeth
 
    Nereid Boat Club, Inc.
J. DiLauro
 
    New York Athletic Club
C. Buck/
 
    Potomac Boat Club
E. Stieve-Caldwell
 
    Potomac Boat Club
K. Kirk-Goerke
 
    Potomac Boat Club
K. Sheppard
 
    Riverside Boat Club
H. Elder
 
    Riverside Boat Club
H. Wayment-Steele
 
    The Foundry
A. Trebilcock
 
    University Barge Club
G. Cutler
 
    Upper Valley Rowing Foundation
E. Winslow
 
59 Mens Inter Light 1x
12
    Club de Regatas "Lima"
G. Ricci/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
N. Hannon
 
    Detroit Boat Club Crew
S. Malbouef
 
    Detroit Boat Club Crew
N. Caravias
 
    Manhasset High School
M. khalifa
 
    Nereid Boat Club, Inc.
B. Behrens
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
C. Dougal/
 
    Potomac Boat Club
 
    Potomac Boat Club
C. Graham
 
    South Jersey Rowing Club
N. Dambra
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
J. Konopka
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
E. Meadows
 
60 Womens Light Inter 4+
0
61 Womens 2x
6
62 Womens 2-
4
63 Mens 2x
11
64 Womens Intermediate 4+
18
65 Womens Inter Light 2x
7
66 Mens Intermediate Light 4+
3
67 Womens Light 1x
0
68 Mens Light 1x
4
69 Mens Intermediate 4x
11
70 Womens Intermediate 4x
7
71 Mens Inter Light 2x
15
72 Mens Intermediate 8
12
73 Jr Octuple Sculls
4
74 Mens Adaptive AS/TA 1x
0
75 Womens Masters 2x
24
76 Mens Masters 2x
16
77 Womens 4x
4
78 Womens Intermediate 8
9
79 Mixed Open 2x
8
80 Mens 4x
5
81 Mens Light 4x
3
82 Womens 8
3
83 Mens 8
6
84 Octuple Sculls
4
85 Mens 1x
18
86 Mens Masters 4x
17
    Bachelors Barge Club (A)
C. Gaddes/L. Tochinski/J. Hogan/M. Zagar
6.5 (45)
    Composite: Fairmount, Penn AC (A)
D. Krmpotich/M. Fountain/A. Wachlin/R. Sargent
38.7 (71)
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Ruiz Garcia/T. Owston/V. Ivanoff/K. Montenegro
1.0 (34)
    Greenwich Crew (A)
10.6 (50)
    Composite: Malta, Crescent, Unaff. (USA) (A)
R. Rickus/M. Finnegan/J. White/W. Ross
1.0 (34)
    Malta Boat Club (A)
T. Trocky/G. Doyle/C. Patterson/J. Cutler
19.2 (58)
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
D. Gould/J. Arnott/P. Wrenn/B. Behrens
0.0 (25)
    Composite: Pennsylvania Barge Club, Whitemarsh Boat Club (A)
C. Windeknecht/K. Wobeser/M. Malone/M. Daemen/
19.2 (58)
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
I. Rudolph-Shabinsky/C. Hely/J. Devoe/P. Klose
13.5 (53)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
T. Coffin/B. Gardiner/B. Pasternak/W. Shaw
27.4 (64)
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
P. McSharar/A. Preetam/J. Reed/C. McElroy/
3.9 (41)
    Westford Community Rowing (A)
P. Klenk/T. Erickson/J. Thurow/J. Raichek
18.0 (57)
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Ryan/P. Read/T. Sibson/J. Reardon
8.0 (47)
    Composite: Saugatuck, University (B)
D. Schley/J. Traynor/J. Boericke/P. Laskow/
24.5 (62)
    Fairmount Rowing Association (C)
D. MacCormick/D. Baugh/T. Kowalik/T. Toland
20.5 (59)
    Fairmount Rowing Association (D)
J. Sonzogni/S. Jonik/R. Galli/J. Willemin
33.6 (68)
    Fairmount Rowing Association (E)
J. Kieffer/J. Ulrich/J. Krajewski/T. McLaughlin
19.2 (58)
87 Womens Masters 4x
17
88 Mens Alumni 8+
0
89 Womens Alumni 8+
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change