Stotesbury Cup Regatta
- May 17, 2019 To May 18, 2019
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2019 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 17, 2019 | |||||
1 | Girls Junior Double | 27 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 41 |
|||
3 | Boys Junior Double | 32 |
|||
Albemarle High School (A) |
Z. Arzouni/C. Butler/
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
E. McGrath/M. Poulos/
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
D. Dougherty/K. McElwee
|
|
|||
Boys' Latin of Philadelphia (A) |
S. Briggs/E. Nwalipenja/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
E. Toll/G. Caria
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
O. Darling/S. Nuccitelli
|
|
|||
Eden High School (A) |
K. Bartel/O. Kudreikis/
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
D. Canale/E. Patti
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. May/J. Jung/
|
|
|||
Hackensack HS Crew (A) |
L. Fallucca/G. Matamoros/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Buan/J. Weber
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
J. Glenn/P. Seeger/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
M. Venkatesh/A. Gallagher
|
|
|||
Montclair High School (A) |
D. Kim/N. Levi
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
E. Ilkhanipour/A. Hladio/
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
J. Mejia/M. Paolazzi/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
H. Cunningham/L. McCullough
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
E. Williams/B. Santiago
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. douglas/A. Harris
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
C. Breslin/H. Kaminski
|
|
|||
Saint Michael Catholic HIgh School (A) |
P. Gauthier/J. Cournoyea
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
J. Andrews/W. Alley/
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
|
||||
The Episcopal Academy - PA (A) |
W. Antczak/E. Meisel/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
G. Spahr/E. Brabson/
|
|
|||
The Hill School (A) |
N. Li/O. Manganiello/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
Z. Abood-Bieber/G. Kelly
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
J. Briggs/I. Garrison/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
K. Okamura/F. Orlando
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
S. Burguener/G. Belling/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
|
||||
4 | Girls Freshman Eight | 47 |
|||
5 | Girls Ltwt Double | 18 |
|||
6 | Boys Junior Four | 60 |
|||
Absegami High School (A) |
B. Wright/H. Patel/K. Finnell/T. Cowan/A. Schisler (Cox)/
|
|
|||
Alexandria City HS (A) |
T. Cocke/K. O'Neill/J. Hernandez/B. Logan/S. Bavin (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
B. Gould/S. Bestany/D. Remar/J. Gilbert/E. Morris (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
L. Iannelli/f. Valdiviezo/B. Iannelli/E. Nguyen/t. manera (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
T. Hung/J. Giron/D. Singh/J. Medrano/M. Martinez (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
N. Romano/V. Galati/H. Ludwick/C. Boivin/C. Crisonino (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
K. Ferguson/M. Burdick/M. Fonda/J. Sisel/S. Little (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
L. Snyder/S. Madden/D. Bailey/N. Lindley/J. Norman (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
|
||||
Broad Run Crew Inc (A) |
|
||||
Brunswick School Boat Club (A) |
H. Azrak/C. van den Born/D. Swigart/N. Jaiswal/P. Sheldon (Cox)/
|
|
|||
CCCRC (A) |
J. New/D. Webb/J. Walker/A. Sonneborn/B. Shorb (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
J. Strauss/z. leonard/R. Varley/J. Berardi/K. Ahern (Cox)/
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
M. Medroso/P. Lindvall/C. Meredith/E. Reburn/A. Robinson (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
S. Alston/A. Foley/Z. demello/M. Jordan/M. Tarabocchia (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
A. hoy/Z. Smith/G. Reeves/B. Reith/D. Trieu (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
D. Soriano/G. Templar/S. Gomez/K. Martin/D. Zimnes (Cox)/
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
D. Kaczmarczyk/S. Duman/R. Benedict/D. Michel/A. Lloyd (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
S. Patel/J. Kent/C. Sunga/F. Omar/B. Sikora (Cox)/
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
S. Reilly/G. LIASHKEVICH/T. Avallone/D. Sweeney/T. McGauley (Cox)/
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
A. Tully/C. Santomero/I. Figueredo/L. Burke/A. McAllister (Cox)
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
M. Green/B. Jami/J. Rivera/J. Zick/J. Renninger (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
W. Finkelstein/W. Kirk/N. Weitzner/A. Griffin/M. Paul (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
S. Weaver/G. Cardarelli/T. Richardson/M. Thomas/J. Whiddon (Cox)
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
N. McDonald/J. Mischler/C. Greenways/S. Crane/J. Grobe (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
L. Lacey/S. Turner/J. Cave/K. Wood-Barreno/L. Gorberg (Cox)/
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
C. Bautz/N. LaRosa/P. Wert/M. Zwiercan/C. Papouschek (Cox)
|
|
|||
Horace Mann School (A) |
N. Galliard/E. Scher/J. Shapiro/J. Gurvitch/R. Finlay (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
O. McKearn/G. Bond/C. Bijeau/T. Wiechmann/K. Verma (Cox)/
|
|
|||
Justice High School (A) |
B. Tran/L. Trissell/E. Watson/R. Sidney/T. Nguyen (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
R. Stone/G. Araujo/A. Chavez/M. Glazewski/T. Valle (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
H. Hope/A. Murray/M. Robles/P. Fisher/P. Koniers (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
L. Mermagen/P. Sheridan/W. Beavers/B. Roberts/P. Beene (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
G. Rieke/I. Berman/H. Shin/M. Bergmaier/C. Messinger (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
C. Muni/S. Rio/T. Tzavelis/A. DiGirolomo/M. Pugliese (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Van hamburg/I. Harris/S. deCaires/J. Scher/E. McGeever (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
C. Masterson/D. Ford/C. Mueller/c. noyes/P. Hartshorne (Cox)
|
|
|||
Nichols School (A) |
|
||||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Oakton High School (A) |
C. Ziselman/e. zou/D. Pahng/H. Chan/N. Kalidindi (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
W. Moffitt/J. Githens/B. Jefferson/L. DeVlieger/C. Schumacher (Cox)/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
M. Vallino/J. Speakman-Viggiano/C. Wiedl/S. Mathews/G. Shrader (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
F. Stanley/C. Jackson/J. Cook/S. Kane/K. Borra (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Hofmeyr/I. Morris/H. Gallagher/I. Rossi/U. Buzan (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
M. Dowd/D. Gauss/G. Moroney/M. Kole/M. Rongetti (Cox)
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
J. Gehringer/D. Bridge/J. Shoemaker/A. Lucas/A. Sadati (Cox)/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
N. Rotolo/A. Pelon/Z. Sheremeta/S. Gallagher/L. Jerome (Cox)/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
C. Burgess/B. Beaulne/E. Chapman/A. Wang/C. Chopin (Cox)/
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
A. Augustin/C. Alexis/I. Stradford/N. Edwards/J. Lema (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
P. Hogan/E. Marshall/O. McBryan/T. Crocker/Q. Burns (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
A. Smith/T. O'Brien/C. Rudolph/A. Martinez/C. Torres (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
J. Rebillard/P. Woodville/C. Anderson/B. Konopka/H. du Pont (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
S. Zelov/O. Vanderzwan/H. Wache/B. Williams/A. Tornetta (Cox)/
|
|
|||
The Hill School (A) |
B. Crispin/S. Chen/P. Stone/J. White/L. Shingles (Cox)/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
J. LaFrance/C. Nuzzolo/J. Scanlon/J. Warren/M. Lee (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
E. Harris/O. Hayes/A. Hayes/W. Burger/J. Yoo (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
G. Harper/D. Cammett/L. Hartmann/L. Mohan/Z. Agarwal (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
B. Menza/N. Mendieta/V. Cummins/P. VanderPoel/A. Meldrum (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
J. Phipps/A. Zaitsev/B. Neverov/J. Gasparo/J. Breining (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
I. Sarabia/R. Mccawley/P. Voitsekhovski/C. Crigger/E. Tannehill (Cox)/
|
|
|||
7 | Boys Ltwt Double | 24 |
|||
8 | Girls Junior Four | 57 |
|||
9 | Boys Freshman Quads | 16 |
|||
10 | Boys Junior Eight | 44 |
|||
11 | Girls Freshman Quads | 17 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 43 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 21 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 24 |
|||
15 | Girls Ltwt Eight | 11 |
|||
16 | Boys Ltwt Eight | 10 |
|||
Alexandria City HS (A) |
N. Schuerhoff/A. Castellano/S. RALIS/E. Cocke/M. Cheung/M. Austin/R. Bavin/P. Kenny/C. Williams (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
D. Fitzpatrick/A. Stemberger/D. Taylor/G. Massaro/J. Casamassima/S. Kabacinski/M. Callinan/N. Barricelle/C. Nolan (Cox)/
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
w. crabtree/J. Szczepanski/R. DiChiara/P. Monaco/J. Korb/J. Viscovich/K. Cohane/M. Gomprecht/F. MARCIANO (Cox)
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Williams/R. Hood/C. Chan/C. Donnelly/L. Sanneman/D. D'Angelo-Cosme/S. Carroll-Gavula/A. Matthews/D. Arrigan (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Prince/S. Sakura/L. Fuller/G. Beronio/F. Chyi/S. Sun/A. Hickey/C. Price/F. Garland (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
Z. Reinhardt/T. DeLuca/D. Comerford/C. Brown/H. Lund/M. Boyle/R. Rosato/A. Klein/T. Dotger (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
M. Wright/D. Panciocco/D. Liu/J. Kimbel/R. Carmody/D. Allred/B. Cage/B. Sapperstein/K. Iyer (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
B. Meandro/T. Ciatto/N. Palmer/D. Holtz/J. Janson/A. Davis/M. Koerwer/M. Ching/N. Pepper (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
P. McNamara/S. Ortiz-Landazabal/J. Gorman/P. Bradley/A. McGuigan/R. Maher/O. Kirby/P. Lamb/C. Neill (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
A. Ghaffari/S. Shetsiruli/N. Osterhues/E. Molina/C. Lausten/A. Seo/E. Aronovich/O. Pham/Y. Lee (Cox)/
|
|
|||
17 | Boys Ltwt Four | 31 |
|||
18 | Girls Ltwt Four | 23 |
|||
19 | Girls Senior Double | 22 |
|||
20 | Boys Senior Double | 28 |
|||
21 | Boys Second Eight | 25 |
|||
22 | Girls Second Eight | 19 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 15 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 18 |
|||
25 | Boys Senior Single | 36 |
|||
A.N. Myer Secondary School (A) |
E. MacRae
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
A. Ferrari/
|
|
|||
Bishop McGuinness Catholic High School (A) |
|
||||
Boys' Latin of Philadelphia (A) |
M. Shoatz-Carter
|
|
|||
Cold Spring Harbor High School Scullers (A) |
J. McNicholas
|
|
|||
Cresskill High School (A) |
J. Rashba/
|
|
|||
Devon Preparatory School (A) |
M. Gaetano
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
W. LaMotta
|
|
|||
Friends Select School (A) |
A. McCall
|
|
|||
George Washington High School (A) |
N. Roberts/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Sandroni
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
R. Carroll
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
M. Weller
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
J. Curran
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Wilbur
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Gray
|
|
|||
Masconomet Regional High School Rowing (A) |
C. Wells
|
|
|||
Mohawk Homeschool Rowing Association (A) |
P. Lawry
|
|
|||
Newport Sea Base Rowing (A) |
D. Kallins
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
G. Mendoza
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
W. Durban/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
J. Vallino
|
|
|||
Pascack Valley Regional High School (A) |
J. Kropp
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
Z. Taylor
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. Gorman
|
|
|||
Scranton Preparatory School (A) |
S. Lynett
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
|
||||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. Mary's High School (A) |
B. Bosse
|
|
|||
Stissing Mountain High School (A) |
J. Hambleton
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
E. Walker
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
H. Driscoll
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
I. Garrison
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (A) |
D. Law
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
A. Sime/
|
|
|||
26 | Girls Senior Single | 26 |
|||
27 | Girls Senior Four | 57 |
|||
28 | Boys Senior Four | 54 |
|||
Absegami High School (A) |
D. Patel/J. Martinez/F. Camacho/A. Moore/A. Rathod (Cox)
|
|
|||
Alexandria City HS (A) |
C. Rex/B. Porterfield/A. Elnahas/C. Chidlow/J. Solomon (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
J. Deegan/K. McCormack/P. TISCI/E. Morton/T. Mellon (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
S. Alzate/O. Haider/N. Bloom/G. Nguyen/H. Gilbert (Cox)
|
|
|||
Bay Shore High School (A) |
M. Poblano/G. Mesquita/L. LaGiglia/C. Hall/K. Barba (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
S. Madden/K. Agoglia/M. Campos/R. Reddix/N. Ozioli (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
|
||||
Blair Crew, Inc. (A) |
L. Nieman/W. Rigler/L. Blain/B. Elliott/P. Batista (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
S. Paka/C. Raia/B. Elmore/A. Jiang/G. Brown (Cox)/
|
|
|||
Broad Run Crew Inc (A) |
|
||||
Cedar Creek High School (A) |
R. Jones/N. Coppola/J. Bigelow/J. Manson/E. Bukowy (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
J. Stephan/J. Wilkins/N. Ulizio/E. Ruebush/I. Hidalgo (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
A. Baker/J. Paterno/C. Prior/G. Johnson/W. Dempsey (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Reid/S. Beck/R. Wilkinson/I. Lewis/E. Rawheiser (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
T. Nerveza/B. Pollard/N. Kern/T. Post/B. Botteri (Cox)/
|
|
|||
Dublin School Crew (A) |
A. Lee/W. Switzer/N. Griffin/Q. Wilson/L. Coffin (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
J. Shobe/S. Zimmerman/J. Pickard/A. Sarhan/J. Phan (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
T. Gola/J. Rodriguez/A. Coelho/J. Mclaughlin/A. Raggio (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
R. Romano/R. Stankovich/T. Jones/T. Graham/L. Hatton (Cox)
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
A. Aimes/C. Rotondo/M. Gisler/K. Kiernan/P. da Silveira (Cox)
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
R. Layden/A. Jouin/N. Paolella/C. Biddle/C. Glaser (Cox)
|
|
|||
Gunston School (A) |
O. White/D. Seaman/J. Fordi/J. Pigman/C. Roser (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
W. Bentley/D. Hargrove/A. Gallwitz/S. LaBrie/L. Crumley (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Kane/S. Maloney/J. Traynor/M. Gray/E. Duffy (Cox)/
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
J. Boyle/J. Bevenour/N. Braun/A. Cancelliere/S. Hicks (Cox)
|
|
|||
Horace Mann School (A) |
L. Song/B. Goodman/Y. Kim/B. Hu/T. Sherpa (Cox)
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
A. Basiouny/K. Ghaussy/G. Black-Planas/K. Weintraub/O. Goyer (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
A. Tully/J. Silva/F. Chiofalo/N. Ramadan/J. Logue (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
D. Pham/T. Margiotti/M. Gallagher/W. Cook/T. Stimmler (Cox)
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
S. Meador/C. Thomas/C. Carrington/W. Sande/S. Kang (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
L. Le/N. Bowers/M. Mahdessian/J. Moore/N. Shapiro (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
G. Menke/R. Muni/J. Brown/J. Kim/M. Lee (Cox)
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
S. Carlson/M. Taylor/C. Wheeler/J. Anthony/S. Hartlove (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
M. Hamblin/J. Miller/R. Kachru/T. Wilshire/D. Alpert (Cox)
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
S. Velez/C. Sanchez/G. de Leon/P. Bandeira/L. Asuzano (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
C. Hernandez/A. Thompson/A. Ragan/R. DeLorenzo/N. Scharfetter (Cox)/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
A. Brown/D. Burke/E. Forrester/A. Pothakamury/D. Zelner (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
Z. Rizzuto-Flancbaum/T. Probst/I. Olchanski/K. Mohan/M. Bailey (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
L. Guido/E. Asmare/J. Kalins/B. Cliggett/D. West (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
k. thompson/C. Amaro/J. Hernandez/A. Gonzalez/J. Hernandez (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
E. Egger/J. Ressler/G. Stearns/T. Tropeano/A. DUNKEL (Cox)/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
R. Klodaski/J. Theodore/D. Rigby/J. Pinsly/E. Grayson (Cox)
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
R. Sarkarzadeh/M. Willens/Z. Magrogan/A. Dematatis/C. Willens (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
P. Hogan/M. Zsembik/C. Kent/F. Amuso/M. Haley (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
S. Emmert/D. Perez/R. McCafferty/D. Ragno/K. Owens (Cox)/
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
S. Gollner/R. Valliere/N. Liston/J. Elliott/E. MacMonigle (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
I. Reape/O. Maier/W. Stavropoulos/A. Venugopalan/J. Di Carlo (Cox)/
|
|
|||
The Hill School (A) |
M. Schiavone/V. Wilpola/M. Logar/M. Soland/M. Stevens (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
M. Hartmann/J. Britton/G. Bailey/Z. Kandel/L. Borgstrom (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
C. Tierney/A. Kannenberg/J. Doyle/j. lynn/K. Alkhas (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
N. Shawley/E. Feng/E. Pepper/R. Evans/S. Boucher (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
Z. Bowers/C. Labonski/S. Caughey/B. McKaig/A. Wallace (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
M. McCullough/R. Beggs/S. Rashidfarokhy/J. Culver/M. Albrecht (Cox)/
|
|
|||
29 | Girls Senior Eight | 32 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 37 |
|||
31 | Adaptive Double | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change