Stotesbury Cup Regatta
- May 17, 2019 To May 18, 2019
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2019 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 17, 2019 | |||||
1 | Girls Junior Double | 27 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 41 |
|||
3 | Boys Junior Double | 32 |
|||
4 | Girls Freshman Eight | 47 |
|||
5 | Girls Ltwt Double | 18 |
|||
6 | Boys Junior Four | 60 |
|||
7 | Boys Ltwt Double | 24 |
|||
Albemarle High School (A) |
Z. Hall/J. Angevine/
|
|
|||
Augustine Classical Academy (A) |
F. Knecht/A. Chaffee/
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
J. Laughlin/A. Pietrewicz
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
g. margossian/P. Young/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
C. Veld/A. Suthons
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
E. Kolins/M. Scarafile
|
|
|||
Friends Select School (A) |
A. Bobb/I. Lamont
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. Allon/F. Kassell/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
W. Hoffman/D. Gattini-Patel
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
M. Gordon/N. Stevens/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
C. Mao/C. Fish
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
B. OConnell/D. Klepeis
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
M. Urich/D. Oczypok/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
J. Venza/D. Meadows
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
R. Santiago-Ventura/M. Chau
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
J. Wender/D. Bonifacio
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. Cepis/J. Cepis/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
S. Puri/J. Wernick
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
|
||||
St. Francis High School (A) |
|
||||
The Shipley School (A) |
M. Hamilton/B. MacDonald
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
J. Levy/B. Groff/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
T. Lowicki/M. Carmona
|
|
|||
8 | Girls Junior Four | 57 |
|||
9 | Boys Freshman Quads | 16 |
|||
10 | Boys Junior Eight | 44 |
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
N. Waldmann/D. Mendoza/A. Moreno/P. Bryson/M. Boccella/A. Vega/G. Stamler/J. Chen/J. Mai (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
S. O'Neill/J. O'Neill/B. Kuhnley/S. Hadad/S. Seuam/T. Tran/R. Flynn/M. Soliman/S. Sacchetti (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
N. Radley/D. Scales/J. Recio/R. Barmada/N. Gross/A. Kim/C. Doherty/J. Gonzalez/H. Hugonnet (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
S. Anderson/A. Garistina/T. Torres/A. Marshall/M. Stone/Y. Mintzas/M. Tran/A. Waldstein/B. Mccullough (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
J. Baker/K. Knight/M. Bryan/S. Korodi/I. Strucko/O. Mosher/J. Lawson/E. Choi/S. Schmidmeier (Cox)/
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
N. Cruz/N. DeAngelo/M. Keough/S. Schau/M. Wade/D. Khullar/M. Bolger/J. Burnett/C. Muller (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
H. PELUSO/A. Towey/C. Nunez/J. Burke/R. Wrynn/B. Lendino-Nieves/K. Figueroa/C. Chu/S. Breitenbach (Cox)/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
|
||||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
A. Accardo/P. Healey/M. Lee/A. Watkins/J. Manzo/A. Shotmeyer/J. LEE/M. Norden/T. Flynn (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Hubbard/R. Gordy/G. Thomas/M. Budd/S. Albertson/L. Elliott/S. Schweppenheiser/K. Baliszewski/C. Luo (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
C. Cho/E. Einsweiler/E. Winkler/B. Kempe/D. Snider/N. Chinnaraj/M. Gauch/N. Tran/F. Lee (Cox)/
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
W. Lefever/A. Tully/J. Breen/L. Lee/J. Beauchamp/P. Tozzi/P. George/R. Gunduz/S. Geary (Cox)
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
E. May Jr./T. Todd/D. Beasley/G. Jeffries/J. Kaus/A. Blanchard/K. Greene/V. Hudson/P. Riley (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
M. Richardson/P. Gunther/Z. Klebes/L. Downing/N. Peot/P. Fox/M. Roman-Perez/A. Bayz/H. Ryan (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
J. Casale/M. Moskovitz/S. Hoag/A. Carney/N. Zafiriadis/G. Williams/A. Genel/J. McNamara/C. Cass (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
B. Kozloff/M. Berardi/L. NELSON/B. Martin/M. Masoudnia/L. Pettit/N. Shukla/P. Murtaugh/A. Jhala (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
R. Goodwin/J. Loftus/C. McGinn/A. Ramirez/B. Brown/C. Janssen/J. heenan/N. Habboush/C. Jefferis (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
A. Vohra/B. Colberg/C. Cumberbatch/R. Phan/E. Sitilides/N. rongione/M. Zheng/A. Pham/L. Frischling (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Barr Bono/C. Berman/Z. Kelz/B. Kraidy/M. Forster/B. Lustig/P. DeSouza/J. Murphy/B. Wootton (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
A. Wynne/R. Penza/S. Costello/E. Perez/L. Mansueto/Z. Mansueto/J. Barretta/A. Wang/Z. Ahmed (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
L. Chan/w. Apostolou/T. Tsimis/R. Weisberg/J. Donahue/M. cuneo/A. Ottavio/L. O'Day/S. Chan (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
B. Rose/J. Miller/M. Gugig/V. de Toustain/C. DeSmith/S. Stamas/G. Gammon/V. de la Pena/C. Higgins-Hart (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
M. MAGISTRELLI/M. Watson/P. LaRosa/J. Dorfner/L. Sims/A. Weinstein/O. Crane/J. Simek/V. Ruccolo (Cox)
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
D. Rodriguez/D. Garvey/A. Siegelman/A. Liu/B. Spain/P. Bidoshi/G. Hall/I. Keat/J. Donovan (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
J. Barber/M. Ghazi/K. Holcombe/G. Bierhanzl/D. Roy/C. Scott/V. Agasthya/D. Kavarana/A. SORIA (Cox)/
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
I. Whitehurst/A. Sommerville/B. Hayden/P. Griffin/J. Sommerville/A. Kinbar-Clark/J. Zaporteza/B. Barnes/G. Sabatini (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Ridley College Rowing Club (A) |
R. Yeung/C. Murphy/S. Keagan/O. Skida/C. Edelmann/B. Hopkins/E. Tanriverdi/f. vaca castello/S. Jansen-Rudan (Cox)
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
J. Dunn/N. Downie/S. Weisweaver/C. Phillips/N. Viricochea/B. Wickham/E. Bernabe/A. Gregorits/J. DeDominicis (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
R. Nalls/J. Hughes/T. Jyothi/R. Brettell/C. Kalkwarf/J. Ferlazzo/S. Truhlar/J. McMahon/A. Ochoa (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
W. Anthony/H. Messina/K. Peters/E. Thomas-Hilton/P. Geng/M. Mitchell/T. Pyle/W. Ewles/A. Vanikar (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
A. Dailey/A. Lam/E. CORNOG/M. Lewis/L. Menet/F. Guevara/J. Jost/A. Tsikouras/G. Mazza (Cox)/
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
C. Arias-Cespedes/E. Lema/S. Sanchez/X. Yon/T. Chibuisi/A. Crenshaw/M. HINDS/A. Cruz/F. Recalde (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
L. Brickner/S. McFadden/c. weiss/A. Render-Katolik/M. McCarthy/A. Wegner/A. TERESHKO/E. Brackman/S. Avellino (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
M. Hughes/D. Segura/S. McMichael/P. Tucker/M. Dodd/Z. Fishler/C. Stone/J. MacCormack/J. Guilliano (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
h. allen/D. Khan/E. Blecher/C. Wilson/N. Zhou/H. Abromavage/G. Miller/V. Gil/S. Kalwachwala (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Arndt/D. Hong/W. McLaughlin/T. Mooney/J. Tseng/S. Sweeney/J. Recta/T. Cuddy/Q. Tran (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
s. carson/M. Harrison/L. Whitesel/k. quain/P. DeSaro/C. Harper/J. McVety/l. walker/T. Blecher (Cox)/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
D. Yang/J. Andrews/E. Galbraith/Y. Choi/D. Joseph/K. Shattuck/J. Hida/T. Woods/D. Lerner (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
R. Rizk/G. Stahl/B. Sandino/j. bishop/B. Stump/W. Kowalski/Z. Moore/m. phalan/E. Phan (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
C. Mashkuri/G. Swanston/J. Kelly/Z. Adisalem/G. Arias/S. Moran/N. Ferm/G. Peacock/S. Bouscarel (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
A. Smith/I. Tarbeev/B. Dietsche/J. Chavez/N. Usanov/J. Puglisi/C. Mahne/E. McClintock/T. Barry (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
J. Cook/K. Trigg/J. Oldham/W. Hutcherson/K. Krogh/A. Till/T. Godbout/M. Scheeler/S. Watterson (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
C. Spada/R. Morrison/A. Atwal/B. Ittig/G. Tolboe/H. Brambila/S. Miller/B. McKay/C. Mathre (Cox)/
|
|
|||
11 | Girls Freshman Quads | 17 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 43 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
R. Smith/A. Quintiliani/M. Minnich/M. Hickey/P. Shelton/E. Oyakhire/B. Aloi/A. Reilly/E. Shank (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
K. Graybill/M. Bergman/L. Pimienta/G. Bancheri/M. Fox/S. Tran/W. Wong/C. Scott/M. Share (Cox)
|
|
|||
Bay Shore High School (A) |
S. LaForce/M. Askey/O. Barry/D. KUBIK/N. Colindres/K. Elmendorf/M. Geier/M. Roy/K. Gogarty (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
N. Ronan/M. Zeuli/c. kouyoumdji/E. Fowler/S. Mullen/G. Silvis/I. Blanchard/S. Monasterial/O. Klaiss (Cox)
|
|
|||
Branksome Hall Rowing (A) |
E. Bredt/C. Seljak/J. Wu/E. Rea/T. Kinnear/R. Quinn/M. Prince/M. Shanahan/P. Rao (Cox)/
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
M. Kalsi/V. Navudu/M. anderson/T. Haberland/N. Vuyyuri/M. Rajupalepu/S. Kern/A. Osborne/Y. Paleti (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
A. McCormick/S. Marine/C. Wujcik/G. Dodd/A. Spangler/S. Narayan/N. McDonough/K. Bantum/A. Thomas (Cox)/
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
M. Cirelli/D. Damasco/J. Mack/G. Gola/A. Shenko/K. McVeigh/J. Persia/E. O’Melvin/C. Higgins (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Cottone/C. Dante/E. Hess/M. Tarditi/A. McNamara/I. DeKluyver/E. Barson/A. Tucker/J. Noah (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Glazer/S. Cantu/A. Steinberg/A. Kelly/E. Lucq/s. fitzpatrick/B. Krichman/L. Robinson/A. Katzen (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
n. kempf/J. Kramer/H. Sharp/P. Sisson/L. Talieh/N. Love-Fabrizio/E. Shapland/K. Knizek/J. Mehlman (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
T. Powell/C. McMenamin-Martinez/A. Fuscaldo/E. Gresham/H. Burns/E. Brennan/A. Pali/K. Kelly/H. Wenz (Cox)
|
|
|||
Horace Mann School (A) |
T. Boadi/N. Nelsen/S. Zelizer/N. Baer/N. Marshall/K. Yung/M. Dhingra/D. Allard-Neptune/L. Ho (Cox)
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
V. Lanning/E. Reid/H. Johnson/A. Razian/B. Levesque/S. Ribeiro/L. Bingi/E. Kavitz/M. Simab (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
R. Belanger/J. Riva/C. daSilva Santos/A. Romero/S. Zavala/V. Serans/L. Pereira/N. Leon/N. Almeida (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
B. Nardelli/M. Krumm/H. Vaughn/S. Yore/N. Ells/G. Stoker/P. Benoit/K. Schlitt/L. McLain (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
A. Romani/P. Morley/C. Hanlon/A. Dickerson/I. Khan/C. Johnson/L. Conner/H. Yang/M. Akinci (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
T. Kerekes/M. Pennington/A. Haas/J. Spencer/J. Dessain/M. Donoghue/J. Anderson/R. Leinhauser/A. Cooper (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
S. Tascon/L. Wilson/F. Bozzi/M. Dambrosio/J. Higbee/C. Martino/I. Perez/j. travis/J. Santiago (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Falco/G. D'Angelo/C. Kim/E. Malysa/p. patilis/A. Fournaris/K. Clarke/E. Vasilatos/N. Carpentiere (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
O. Duffy/S. Bloomstein/D. Troeller/C. Obade/H. Nintzel/K. Petroff/N. Cahill/L. Mann/A. Scandalios (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Squadrito/S. McKernan/C. Hanycz/M. McKenna/E. Altier/I. Maguire/J. Ianieri/N. Broderick/L. Walsh (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
J. Zenner/S. Mirkovic/R. Schechter/E. Liguori/A. Chiusano/A. Mugits/P. Williams/S. Castle/D. Weingarten (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
D. Reed/A. Scarpelli/E. Murphy/K. Shoemaker/M. Mankowich/A. Harabedian/J. Stack/R. Hamilton/J. Spitz (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
K. Goldfarb/M. Butani/A. Kruse/D. Potapov/S. Pohlman/F. Sloane/M. Mouzavires/A. Hussein/L. Plunkett (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
R. Mack/A. O'KEEFE/V. Karayiannis/m. carroll/J. Giardina/M. Clunn/C. Dougherty/A. Schmidt/M. Thurlow (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
M. Shelton/T. Wolf/M. Lapp/L. Jenkins/A. Serrano/A. Mander/M. Donnelly/A. Campagna/E. Grauke (Cox)/
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
A. Van Dusen/T. Osborne/A. Chapin/J. Getty/B. Dewitt/C. Sakowski/T. Stearns/M. Johnson/C. Gallagher (Cox)/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
G. Morewood/a. guyer/C. Ouellette/C. Cook/S. Anderson/L. Giesler/J. Nitsopoulos/N. Bokhari/S. Sharpe (Cox)/
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
C. Lawson/A. Anderson/E. Choi/Z. McCuen/G. Sarkar/S. Zhang/S. Harris/L. Hu/I. Hessler (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
O. Vavasour/A. Letts/O. Zwickle/A. DePaulo/E. deVries/Z. Goodness/A. Byrne/K. Cuneo/J. Dixon (Cox)
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (A) |
I. Laguarda/E. Panner/G. Cayouette/G. Abari/E. Caramazza/O. Field/A. Panth/W. White/H. Marchick (Cox)/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
Y. Savas/A. Harris/J. Haymes/S. Butler/H. Broderick/O. White/T. Vickers/T. Oladipo/J. Hiscock (Cox)
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
e. ashley/I. Patel/A. Lemley/C. Gladieux/C. Nelson/S. Gear/S. Ashley/E. Chapman/A. Clark (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
P. Moseley/E. Paton/P. Jackman/E. Hall/A. Doucette/A. Denny/H. Cobb/B. Shiffman/E. Phillips (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
R. Inglima/J. Baechli/E. Rhodes/G. Bottner/T. Bayles/E. Conic/A. Bowman/B. Reap/M. Bainbridge (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
L. McKinnon/A. Devine/E. Sinha/A. Rustum/A. Codjoe/M. Kim/F. Pando/I. Tavarez/D. Bajaj (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
K. Carlson/F. Cohen/A. Sanchez/B. Salim/E. Simpkins/G. Gentile/B. Adams/A. Astacio/I. Cagno (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
J. Park/C. Middleton/R. Brennan/A. Pesansky/L. Burrer/S. Phipps/I. Kogan/K. Mccarthy/M. Clune (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
E. Weddle/K. Weddle/K. Capitan/K. McGwier/S. Ralston/G. Frederick/J. Branch/R. Whiffen/E. Moore (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
M. Kemp/R. Kumar/J. Fay/I. McLaughlin/L. Robinson/O. Dekker/J. lerner/O. Eisenberg/E. Richart (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
T. Toure/K. Alexia/S. Lopez-Lamia/T. Boxt/A. Ahyick Wong/C. Fang/G. Whelan/P. Matzkin/J. Kim (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
K. Niles/S. Himes/G. McGee/G. Wolfenbarger/E. Mulhern/L. Kovalsky/C. Reidy/N. Tilton/M. Kennedy (Cox)/
|
|
|||
13 | Boys Junior Quad | 21 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 24 |
|||
Albemarle High School (A) |
M. Liang/C. Kaczka/K. Benham/R. Hasson/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
J. Bell/S. Baron/E. Salgado/J. Williams/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
S. Jacovini/E. Bielinski/E. Ottensman/A. Stuber
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
M. Pitale/A. McDonough/J. Hammer/A. CELANO/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
S. Gilbert/I. Ebede/S. Cucinotta/M. Scheuer
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
L. Lee/T. Peterson/H. Rogers/N. Lee/
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
D. Reing/P. Meehan/J. Stein/G. DelliGatti/
|
|
|||
Hamilton-Wenham HS Rowing (A) |
O. Currier/M. Flynn/E. Pitkin/G. Hubbard
|
|
|||
Montclair High School (A) |
m. kurtulus/H. Robinson/M. Senecal/K. Evans Farkas
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
M. Castle/H. Schmidt/F. Abad-Neagu/J. Lasek/
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
R. Ortiz/S. Russo/S. Quintero/H. Rolon/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
S. Hennen/M. Ciardiello/K. Looney/D. Reid
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Sun/i. derinkok/E. McRae/V. Russell
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
R. Paston/J. Slatch/G. Albertson/M. Oehler
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
|
||||
The Episcopal Academy - PA (A) |
L. Haupt/M. Rymal/N. Johnston/M. Konopka/
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
S. Foster/L. Betanzos/K. Hancock/C. Ding/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
A. Holgren/T. Qin/S. Joseph/P. Boothe
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
F. Campolongo/J. Hickey/I. Montalvo/K. Zoppina/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
K. Krumenacker/M. Gibbons/E. Tissue/O. Kenney
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
a. Soderlund/V. Hoy/L. Sudol/N. Kye/
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
E. Ward/C. Helgerson/C. Callinan/A. Bragaw/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
|
||||
15 | Girls Ltwt Eight | 11 |
|||
16 | Boys Ltwt Eight | 10 |
|||
17 | Boys Ltwt Four | 31 |
|||
18 | Girls Ltwt Four | 23 |
|||
19 | Girls Senior Double | 22 |
|||
20 | Boys Senior Double | 28 |
|||
21 | Boys Second Eight | 25 |
|||
22 | Girls Second Eight | 19 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 15 |
|||
Baldwin School Crew (A) |
K. Cappola/J. Zhu/J. Shen/H. Ji/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. Lewis/B. Kennedy/V. Budike/N. Bertolotti/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
K. Zucco/J. Veerman/K. Curtis-Masse/M. Camplin
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
M. Baldwin/A. Fraser/D. Waite/A. Manne
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
|
||||
Haddon Township High School (A) |
F. Steele/M. Jacobsen/A. Tingley/S. Ladik/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
b. harris/R. Hackett/J. Lynch/T. Stanley
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
O. Wood/M. Moran/M. Johnson/L. Copeland/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
C. Simmons/S. Cassidy/S. Sanchez/N. Hargrove
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
A. Cook/C. Drennan/G. Cook/E. Broski/
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
T. Pegg/N. Karnoto/V. Washco/A. McDonnell/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
E. Bonner/J. Knight/S. Yoh/K. McGovern
|
|
|||
The Shipley School (A) |
L. Helmers/J. Winter/T. Chairman/C. Winter
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
D. Vij/P. Kliesch/K. Rahnefeld/S. Lee
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
L. Argenbright/K. Landis/T. Sanborn/C. O'Connell/
|
|
|||
24 | Boys Senior Quad | 18 |
|||
25 | Boys Senior Single | 36 |
|||
26 | Girls Senior Single | 26 |
|||
Bethlehem High School (A) |
M. Preller
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
A. Elliott
|
|
|||
Cascia Hall Rowing (A) |
A. Walton Roth/
|
|
|||
Cresskill High School (A) |
A. Tokatlioglu/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Ehrlacher
|
|
|||
Grassfield Rowing (A) |
|
||||
Hackensack HS Crew (A) |
A. Hernandez/
|
|
|||
Hamilton-Wenham HS Rowing (A) |
L. Wainwright
|
|
|||
Hilliard Bradley High School (A) |
C. Satre
|
|
|||
Holy Cross Catholic Secondary School (A) |
A. Wiley
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
R. Wood
|
|
|||
Mohawk Homeschool Rowing Association (A) |
G. Taylor
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
L. Black
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
D. Marlin Andrews
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
C. Candeloro/
|
|
|||
Spring-Ford Area School District (A) |
A. Chakraborty
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
J. Thistle
|
|
|||
Staunton High School (A) |
S. Strong
|
|
|||
Stissing Mountain High School (A) |
B. Moody
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
P. Bond
|
|
|||
The Shipley School (A) |
A. Stambaugh
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
H. Bauhaus
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
C. Elkes
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (A) |
M. Thomas
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
S. Stevens/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
|
||||
27 | Girls Senior Four | 57 |
|||
28 | Boys Senior Four | 54 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 32 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 37 |
|||
Absegami High School (A) |
S. Blair/T. Lancaster/A. Desai/A. Reeder/E. Taylor/C. Feliciano/M. Daniels/R. Cuviello/O. Fitzgerald (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
B. Floyd/J. Vincent/G. Kirk/J. Danegger/A. Walter/R. Fusting/D. Rota/H. Ausmann/W. Leclerc (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Mueller/d. Tufankjian/R. Console/T. Walsh/J. Marengo/R. Console/H. Reck/E. Waldstein/S. Barranger (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
M. Leon/C. Rabena/C. Winter/A. Sexton/P. Tynan/N. Syed/P. Hawes/C. Walker/J. Entsminger (Cox)
|
|
|||
Brunswick School Boat Club (A) |
T. Kimberlin/C. Bass/W. Gibbons/H. Michalik/D. Augustine/T. Lewis/N. Dow/R. Connolly/M. Pillari (Cox)/
|
|
|||
CCCRC (A) |
|
||||
Chaminade High School (A) |
J. Plumeri/S. Barry/A. Manolarakis/G. Eller/C. Brandvold/v. montoni/B. Dodson/E. DeNatale/H. Biggs (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
J. Fuller/J. Nicholas/J. Coffee/B. Brown/B. Denneen/J. Seale/K. Foydel/C. DeChurch/M. Harris (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
K. stewart/C. Feeley/M. Sloan/E. McWithey/C. Lucian/R. Trebel/A. Ertel/P. Rogers/Z. Shieh (Cox)/
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
L. Zapana/E. DeBruyn/M. Marian/M. Serafin/J. Barbara/I. Hamilton/c. seccafico/C. Frawley/r. Cifelli IV (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
J. Chung/D. Hamilton/R. Pere/C. Kwas/A. Galvin/D. Canale/C. Cosenza/E. Patti/S. Beirne (Cox)
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
C. Dent/E. Vasquez/O. Malone/T. Scherer/R. Link/B. Rutherford/T. Kiyonaga/M. Fiorenza/C. Shaheen (Cox)/
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
M. Bourdeau/C. McAlpine/L. Benner/J. Boles/M. Caruso/J. Peters/A. Krick/R. Holland/I. Yoder (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
D. Gwadz/R. Hagerty/M. Horan/S. Murrell/E. Klein/E. Prince/E. Patterson/N. Antrim/N. Facchinato-Sitja (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
D. Brune/C. Mollencop/J. Riddle/E. Tulun/J. Hatheway/F. Lightner/G. Jiron/D. Clark/N. Dutta (Cox)/
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas (A) |
J. McClure/M. Schmidt/R. Freimuth/M. Sorensen/B. Graass/A. Curry/L. Songy/C. Sochia/J. Zirkman (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
L. Horgan/R. Dougherty/E. Lemanowicz/W. Altier/J. Little/J. Van Stone/D. Timoney/R. Smigiel/A. Cooper (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
P. Williams/M. Khan/B. PROCTOR/J. Hanlon/J. Prickett/B. Johnson/J. Bennett/P. Corrigan/S. Toloczko (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
D. Grasso/N. Guidara/E. Leap/B. Kintish/B. Mack/A. Shawkat/J. Phillips/S. DeGaetano/J. Austin (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
B. Barnett/M. Duncan/H. McCarthy/P. Fabrycky/L. Zurbuchen/S. Pardo/J. Hilliard/A. Sweet/M. Lee (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
T. Weil/R. Phariss/A. Abuhoff/M. angeles/E. Coplan/M. Pursche/L. Cooperman/J. Zincani/N. Grabcheski (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
S. Robinson/M. Zaragoza/N. Pabich/H. Sanfo/B. Holt/M. Chandler/L. Talbert/B. Hales/E. Stapleton (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
M. Lee/E. Waple/N. Ginsburg/P. Udalov/B. Bellingham/J. O'Grady/A. Mai/J. Badger/B. Abrahams (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Oves/N. Centrone/J. Branin/M. Carter/B. Japzon/J. Swift IV/D. Millar/J. Ruskey/M. Bartello (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Ridley College Rowing Club (A) |
|
||||
St. Andrew's School (A) |
T. Scheibe/J. Meyer/N. Loh/K. Sun/F. Hernandez/O. Firmenich/R. McCoy/D. Lee/W. Hundley (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
D. Crilly/R. Houck/J. Diggons/M. Anderson/T. DeMara/S. Chidley/T. Lunt/S. Donio/A. Dragovits (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
G. Salazar/G. Kennison/N. Hessick/T. Lewis/A. Snowling/C. RAMIREZ/N. Coronado/J. Rathgeber/A. Timmer (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
Q. Sullivan/T. Schrieber/P. O'Connell/A. Kilgannon/R. Raics/D. Fritz/C. Rosser/M. Linquata/C. Thompson (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
S. Imbornone/G. Santiago/F. Heinrich/S. Jennings/M. Schreier/R. Rodas-Herndon/S. Herold/T. Sarmiento/T. Muller (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
N. Clark/T. Scholtz/G. Howe/S. Natale/F. Serena di Lapigio/A. Tokarski/D. Muller/K. Shao/S. Leung (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Ganeshan/K. Wang/O. Woitek/S. Criado/B. Wang/J. Daniel/H. Jeong/C. Pepin-Woods/K. Whitt (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Feldman/J. Zitko/M. Proestel/E. Waxman/F. Berkhout/J. Wray/M. Canniff/N. Padash/I. Izadi (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
J. White/W. Johnson/J. Canfield/L. Draugelis/W. Clarke/J. Bannon/Z. Stone/M. Zuppas/A. Ky-Riesenbach (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
L. Price/B. Jones/M. Pannell/G. Evans/R. Dennison/C. Cooper/m. harden/J. Brantley/K. Chaudhary (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
r. johnson/A. Vogel/H. Beesley-Gilman/J. Best/M. Rosen/G. Ferguson/J. Cooper/C. Snyder/J. Quinn (Cox)
|
|
|||
31 | Adaptive Double | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change