SRAA National Championships Regatta
- May 24, 2019 To May 25, 2019
- sprint
- Dillon Lake
- Nashport, OH (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2019 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 24, 2019 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 10 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 10 |
|||
3 | Girls JV 2x | 10 |
|||
4 | Boys JV 2x | 12 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 21 |
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 19 |
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 11 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 11 |
|||
9 | Girls JV 4x | 10 |
|||
10 | Boys JV 4x | 11 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 24 |
|||
12 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 23 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 17 |
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4x | 5 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
17 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 13 |
|||
18 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 13 |
|||
19 | Girls Ltwt Varsity 8+ | 13 |
|||
20 | Boys Ltwt Varsity 8+ | 11 |
|||
21 | Girls Varsity Second 8+ | 14 |
|||
22 | Boys Varsity Second 8+ | 17 |
|||
23 | Girls Varsity 1x | 15 |
|||
24 | Boys Varsity 1x | 13 |
|||
25 | Girls Varsity 2x | 13 |
|||
26 | Boys Varsity 2x | 18 |
|||
27 | Girls Varsity 4x | 9 |
|||
28 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Girls Varsity 4+ | 27 |
|||
30 | Boys Varsity 4+ | 26 |
|||
Atlantic City High School (A) |
S. Alzate/O. Haider/N. Bloom/E. Nguyen/H. Gilbert (Cox)
|
|
|||
Baylor School (A) |
J. Anderson/C. Young/H. Watson/M. Smith/T. Marler (Cox)/
|
|
|||
Berkeley Preparatory School (A) |
W. Van de Groep/J. Noh/D. Simonton/K. Quinn/C. Bolles (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Marengo/d. Tufankjian/H. Reck/T. Walsh/S. Barranger (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
S. Madden/K. Agoglia/M. Campos/R. Reddix/N. Ozioli (Cox)/
|
|
|||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
S. Van de Grift/C. McHugh/D. Szepesy/C. Janikowski/R. McConnell (Cox)/
|
|
|||
Culver Academies (A) |
S. Koutsouras/H. Stewart/J. Page/C. Jones/N. Tan (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
J. Ward/R. Trebel/D. Anderson/W. Peters/G. Lins (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
J. Shobe/S. Zimmerman/J. Pickard/A. Sarhan/J. Phan (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
R. Romano/R. Stankovich/A. Haskovec/T. Graham/L. Hatton (Cox)/
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
R. Layden/A. Jouin/N. Paolella/C. Biddle/C. Glaser (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Prince/G. Bond/O. McKearn/C. Bijeau/A. Dunn (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
L. Mermagen/P. Sheridan/W. Beavers/B. Roberts/S. Kang (Cox)
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
|
||||
Manhasset Crew (A) |
G. Menke/R. Muni/J. Brown/J. Kim/M. Lee (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
C. Glew/J. Lightfine/R. Avrick/G. Roberts/Z. Bayindiryan (Cox)/
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
C. Morris/J. DeSana/J. Janda/C. Vitek/T. Walker (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. de la Puente/E. Pradines/E. Hoffman/C. Tomchin/A. McGinn (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Ressler/E. Egger/G. Stearns/T. Tropeano/A. DUNKEL (Cox)/
|
|
|||
Sebastian River High School Crew (A) |
D. DiScenza/J. Grimison/G. Quinn/A. Inman/M. Perakes (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
C. Warwick/E. Coffey/N. Edwards/G. Voegele/Q. Burns (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
S. Imbornone/G. Santiago/F. Heinrich/S. Jennings/M. Schreier/R. Rodas-Herndon/S. Herold/T. Sarmiento/T. Muller (Cox)/
|
|
|||
Suffern High School (A) |
D. Munitz/D. Yurcisin/M. Pelletier/J. Caloras/A. Hanys (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
W. Stavropoulos/P. Woodville/I. Reape/O. Maier/J. Di Carlo (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
N. Shawley/E. Feng/E. Pepper/R. Evans/S. Boucher (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
Z. Bowers/C. Labonski/S. Caughey/B. McKaig/A. Wallace (Cox)/
|
|
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 28 |
|||
32 | Boys Varsity 8+ | 26 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change