Head of the Hooch

  • Nov 2, 2019 To Nov 3, 2019
  • head

  • Chattanooga, TN (USA)
  • Hosted By Atlanta Rowing Club, Inc.
  • 2019 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, November 2, 2019
1 8:50 AM MO4x Men's Open 4x
11
2 8:54 AM WO4x Women's Open 4x
7
3 9:03 AM MCN8+ Men's College & Club Novice 8+
22
4 9:20 AM MC4+ Men's College and Club 4+
39
5 9:34 AM MM4+ Men's Masters 4+
21
6 9:43 AM MOL4+ Men's College & Club Lightweight 4+
10
7 9:46 AM MY4+ Men's Youth 4+
98
8 10:27 AM WCN4+ Womens College & Club Novice 4+
34
9 10:46 AM WC8+ Women's College and Club 8+
22
10 11:07 AM WM8+ Women's Masters 8+
20
11 11:15 AM WOL8+ Women's College & Club Lightweight 8+
1
12 11:23 AM WY8+ Women's Youth 8+
81
13 11:56 AM MYN8+ Men's Youth Novice 8+
28
14 12:16 PM MA8+ Men's Alumni 8+
7
15 12:19 PM WA8+ Women's Alumni 8+
4
16 12:25 PM XM2x Mixed Masters 2x
48
    Greater Columbus Rowing Association (A)
G. Fullerton/S. Slater
27.7 (43)
    Composite: Gainesville Area Rowing, S&M Rowing (A)
M. Brown/J. Figueroa
39.0 (46)
    Carolina Masters Crew Club (A)
R. Kyle/K. Kyle
57.1 (50)
    Berry Hill Boat Club (A)
M. Raisky/C. Raisky
78.7 (54)
    Nashville Rowing (A)
J. Robinson/L. Theiss
90.8 (56)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
M. Tourtellott/D. Hakim
73.0 (53)
    Composite: Passaic River, Beaver Creek Sculling (A)
C. Jackson/D. Cenit
62.2 (51)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
M. Graves/S. Cowart
78.7 (54)
    Wichita Rowing Association (A)
R. Symonds/K. Symonds
73.0 (53)
    Newport Sea Base Rowing (A)
T. Chadwell/K. Chadwell
78.7 (54)
    Greater Dayton Rowing Association (A)
E. Walz/D. Heuser
124.9 (61)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
D. Davis/C. Sallese-Bice
172.8 (67)
    Fairmount Rowing Association (A)
R. Sargent/S. Sargent
270.0 (77)
    Catawba Yacht Club (A)
L. Edwards/D. Kern
103.8 (58)
    Triangle Rowing Club (A)
C. Murdock/H. Richardson
0.0 (23)
    Little Rock Athletic Club (A)
T. Riedeburg/A. McCormick
35.0 (45)
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
P. Kermond/C. Reynolds
110.6 (59)
    Composite: Asheville Rowing Club, Belmont Rowing (A)
K. Stryker/S. Callahan
62.2 (51)
    Atomic Rowing (A)
M. Schay/N. Schay
156.0 (65)
    Holston Rowing Club (A)
C. Cornell/J. Vincent
3.9 (33)
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
P. Marquardt/N. Goubeaux
62.2 (51)
    Sylvan Scullers (A)
D. Tompa/L. Tompa
73.0 (53)
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
F. Barrera/L. Aichinger Dias
27.7 (43)
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
A. Thorpe/T. Thorpe
67.5 (52)
    CHAOS Rowing (A)
R. Wiley/M. James
117.6 (60)
    Potomac Boat Club (A)
P. Sheppard/K. Sheppard
3.9 (33)
    Texas Rowing Center (A)
A. Schnepp/D. Schnepp
8.8 (36)
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Bell/A. Jordan
164.3 (66)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
A. Cabrera/D. Wilson
124.9 (61)
    Composite: Atlanta, New Orleans (A)
R. Phillips/K. Gardner
47.6 (48)
    Composite: Texas Rowing Center, Lake Lure Racing (A)
T. Falkenthal/W. Oppliger
84.7 (55)
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
M. Silva/E. Silva
132.3 (62)
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
C. Terrell/J. Zakaria
39.0 (46)
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
J. Goudelock/C. Stapleton
24.3 (42)
    Indianapolis Rowing Center (A)
N. Holston/S. BonDurant
78.7 (54)
    Western Reserve Rowing Association (A)
E. Batts/A. Nino de Rivera Frost
8.8 (36)
    OKC Riversport (A)
S. Cook/A. Thiessen
39.0 (46)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
G. Yates/D. Winters
84.7 (55)
    Composite: Three Rivers, Lake Leelanau (A)
E. Zehender/C. Garfinkel
73.0 (53)
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A)
R. Giannini/T. Currey
132.3 (62)
    Greater Dayton Rowing Association (B)
M. Evans/B. White
84.7 (55)
    Indianapolis Rowing Center (B)
A. Meyerhoff/M. Keys
27.7 (43)
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (B)
S. Dvorak/K. Dollhopf
52.3 (49)
    Atomic Rowing (B)
J. Rogers/C. Dowhos-O'Gorman
84.7 (55)
    Catawba Yacht Club (B)
T. Hensley/J. Piccone
73.0 (53)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
r. Subramanian/B. Stennett
10.8 (37)
    Little Rock Athletic Club (B)
Y. Phillips/C. Caffrey
43.2 (47)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (C)
R. Bauer/K. Stofer
39.0 (46)
17 12:54 PM MV8+ Men's Championship 8+
5
18 12:57 PM WV8+ Women's Championship 8+
13
19 1:05 PM MC8+ Men's College and Club 8+
22
20 1:15 PM MM8+ Men's Masters 8+
17
21 1:27 PM MOL8+ Men's College & Club Lightweight 8+
0
22 1:28 PM MY8+ Men's Youth 8+
86
23 2:04 PM MCN4+ Mens College & Club Novice 4+
31
24 2:23 PM WCN8+ Women's College & Club Novice 8+
28
25 2:38 PM WYN8+ Women's Youth Novice 8+
34
26 3:02 PM WC4+ Women's College and Club 4+
41
27 3:16 PM WM4+ Women's Masters 4+
30
28 3:26 PM WOL4+ Women's College & Club Lightweight 4+
7
29 3:28 PM WY4+ Women's Youth 4+
90
30 4:15 PM WV2x Women's Championship 2x
8
31 4:17 PM WY2x Women's Youth 2x
78
    Y Quad Cities Rowing (A)
D. Evans/T. English/
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
E. Mask/B. Morley
 
    South Jersey Rowing Club (A)
C. Dante/G. Miller
 
    Founders Rowing Club (A)
G. Knudson/A. Herring
 
    Founders Rowing Club (B)
A. Hart/N. Diamond
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
E. Saunders/S. Warren
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
E. Saunders/K. Hornburg
 
    South Orlando Rowing Association (A)
T. Cogen/L. Van Malleghem
 
    South Jersey Rowing Club (B)
H. Abdallah/M. Stack
 
    Parati Competitive Rowing (A)
 
    Beaver Creek Sculling (A)
E. Massarelli/A. Bragaw
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Connolly/S. Stahl
 
    Resilient Rowing Club (A)
 
    Triad United Rowing Association (A)
K. Millikan/N. Earnhardt
 
    OKC Riversport (A)
C. Haragsim/A. Serven
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Cheng/R. Westerfield
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
J. Knecht/M. Mooney
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
A. Majchrzak/E. Glass
 
    Great River Rowing (A)
E. McCleary/A. Tirollo
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    Atomic Rowing (A)
S. White/V. SEAY
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Tanaka/E. Naidel
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Sanchez/S. Zanzuri
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
L. Marshall/M. Hilemn
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Torrance/E. Stevens
 
    Hilliard Rowing Association (A)
R. Plickert/Q. Hetrick
 
    North Orlando Rowing (A)
H. Hardey/E. Ugan
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Rollins/K. Dailey
 
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
H. Reid/Z. Reid
 
    Queen City Water Sports Center (A)
J. Holt/s. palacios
 
    Great Miami Rowing Center (A)
A. Hodge/C. Norton
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
C. Paley/M. Feldman
 
    Mendota Rowing Club (A)
B. Ruszkiewicz/M. Passini
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
S. Holderness/M. Holland
 
    Berkeley Preparatory School (A)
N. Shahrawat/J. Miller
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
I. Spitznagle/K. Waldvogel
 
    Alliance Rowing Club of Illinois (A)
M. Wood/A. Dart
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
E. McFarlane/G. Fay
 
    Hollywood Rowing Club (A)
J. Keith/S. Selwood
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
R. Parker/C. Parker/
 
    Austin Rowing Club (A)
A. Williams/S. Donaldson
 
    Ransom Everglades Crew (A)
J. Buckner/A. Nguyen
 
    Chattanooga Rowing (A)
M. Salmons/R. Potts
 
    Tampa Preparatory School (A)
A. Frorup/S. Hanerfield
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
S. Chace/M. Pyzik
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
K. Housley/S. Morrison
 
    Hilliard Rowing Association (B)
A. Smith/K. Nolette
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (B)
C. Cole/C. Messimer
 
    Resilient Rowing Club (B)
 
    Austin Rowing Club (B)
C. Hope/K. Frost
 
    Hollywood Rowing Club (B)
T. Schneider/A. Rosenblat
 
    Parati Competitive Rowing (B)
 
    Queen City Water Sports Center (B)
e. gayraud/a. cavill
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
 
    OKC Riversport (B)
N. Emrich/P. Hodges
 
    Gem City Crew, Inc. (B)
M. Sanchez/R. Trawick
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (B)
A. Gormon/S. Sanne
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
S. Schwartz/N. Valencia
 
    Detroit Boat Club (B)
K. Krier/A. Doyle
 
    South Orlando Rowing Association (B)
A. Rivera/J. Russell
 
    North Orlando Rowing (B)
D. Glicken/G. Cafaro
 
    Triad United Rowing Association (B)
S. Briggs/E. Schroeder
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (B)
S. Deaton/S. Bene
 
    Atomic Rowing (B)
G. Turner/S. Kiehl
 
    Ransom Everglades Crew (B)
M. Forand/I. Ciocca
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (B)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
G. Armstrong/A. Sikal
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
K. Leon/F. Audisio
 
    Beaver Creek Sculling (B)
E. Ward/C. Callinan
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (B)
M. Bartello/S. Joseph
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
M. Ruddy/M. Paganucci
 
    Beaver Creek Sculling (C)
L. Caudle/R. Haney
 
    Founders Rowing Club (C)
M. Nelson/O. Weeldreyer
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
I. Miletich/A. Satterfield
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (C)
 
    Y Quad Cities Rowing (E)
E. Tessen/H. Evans
 
32 4:37 PM WM2x Women's Masters 2x
37
33 5:01 PM MV4+ Men's Championship 4+
4
34 5:03 PM WV4+ Women's Championship 4+
21
35 5:12 PM XM4x Mixed Masters 4x
22
36 5:25 PM MV2x Men's Championship 2x
19
37 5:30 PM MY2x Men's Youth 2x
90
    OKC Riversport (A)
T. Pazoureck/R. Gabel
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
T. Chiquillo/R. Killoh
 
    Parati Competitive Rowing (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Nashville Rowing (A)
C. Regen/A. Cheij
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
D. Moss/D. Florio
 
    Beaver Creek Sculling (A)
V. Burguener/W. Donovan
 
    Detroit Boat Club (A)
T. Kloc/I. Sahutske
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
T. Spelmans/D. Anderson
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Labrador/D. Morrissey
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
W. Sharis/T. Wakefield
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Riddle/J. O'Grady
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
K. Feldman/S. Merenfeld
 
    Parati Competitive Rowing (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
 
    Miami International RowHouse (A)
K. Paxson/C. Sahs
 
    Resilient Rowing Club (B)
R. Ghalayini/L. Mermagen
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
N. Ramaraju/K. Wagher
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Craft/J. Bryan
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
J. Ignatius/v. kondapavuluru
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
S. Bay/M. Green
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
L. Harris/N. Slattery
 
    Queen City Water Sports Center (A)
A. Featherston/p. cox
 
    Belen Jesuit Prep School (B)
M. Pancorbo/G. Nguyen
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Prieto/J. Fields
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
C. Roman/A. Roces
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Pineda/M. Wainwright
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
R. Lapierre/E. Mangum
 
    Triad United Rowing Association (A)
C. Greene/A. Berg
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
C. Vallone/J. Evans
 
    Montgomery Bell Academy (A)
 
    North Orlando Rowing (A)
J. Thornburgh/R. Gardner
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
H. Kaplan/T. Parziale
 
    Atomic Rowing (A)
D. Seals/R. Gabrielson
 
    Queen City Water Sports Center (B)
M. Mcneil/A. Stephenson
 
    Detroit Boat Club (B)
S. Hall/C. Douglas
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
C. Kennedy/S. Bebak
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
E. Jiang/M. Pi
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
B. Donnelly/J. Terrell
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
N. Farinacci/K. GRASSI/
 
    Austin Rowing Club (A)
H. Simpson-May/A. Smith
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Dunlap/R. Graham
 
    Hilliard Rowing Association (A)
 
    Sarasota Scullers (A)
M. DeMassa/C. Labrecque
 
    University School of Nova Southeastern University (A)
J. Smith/A. Landi
 
    South Jersey Rowing Club (A)
L. Denney/E. Guermont
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
M. Hagedorn/G. Waugh
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
S. Tudor/Z. Thomas
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
S. Allen/C. Maldonado
 
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
T. Blanker/N. Bell
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
G. Miller/O. Lekebusch
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
E. Pryor/K. Ohanian
 
    Mendota Rowing Club (A)
J. Austin/K. Borcherding
 
    Holy Spirit High School (A)
J. Glenn/P. Seeger
 
    Arch City Rowing Club (A)
C. Elbert/B. Palmquist
 
    Sylvan Scullers (A)
A. Flynn/C. Adams/
 
    Great Miami Rowing Center (A)
M. Rought/Z. Valentine
 
    Great River Rowing (A)
A. Sarma/A. Heslin
 
    Chattanooga Rowing (A)
G. Schulz/J. Cawood
 
    Alliance Rowing Club of Illinois (A)
J. Nomellini/J. Litowitz
 
    Triad United Rowing Association (B)
B. Lawson/M. Brown
 
    North Orlando Rowing (B)
M. Tarantino/N. Tarantino
 
    Mendota Rowing Club (B)
A. HOERL/D. Moschkau
 
    OKC Riversport (B)
H. Croak/B. Pazoureck
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
R. Walker/K. Holland
 
    Holy Spirit High School (B)
D. Gattini/J. Curran
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
G. Somek/A. McMillan
 
    South Orlando Rowing Association (B)
D. Miller/C. Hagan
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (B)
W. Brewer/N. Almy
 
    South Jersey Rowing Club (B)
D. Frankel/J. Heffelfinger
 
    Austin Rowing Club (B)
P. Franco/J. Rizzo
 
    University School of Nova Southeastern University (B)
M. Landi/R. Villamayor
 
    Miami International RowHouse (B)
L. Del Risco/J. Hernandez
 
    Sarasota Scullers (B)
C. Navarro/J. Sanchez
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (B)
 
    Beaver Creek Sculling (B)
L. Farmer/A. Sime
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
E. Taskin/T. Ranck
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (B)
M. den Boon/A. Moriarty
 
    Ransom Everglades Crew (B)
A. Dreiling/F. Campano
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (B)
z. zakaria/T. FINLEY
 
    Great River Rowing (B)
D. Kambas/B. Dunleavy
 
    Charlotte Youth Rowing (B)
J. Crawford/S. Cochran
 
    Nashville Rowing (B)
J. Regen/E. Herrell
 
    Gem City Crew, Inc. (B)
W. Deuser/M. Earnhardt
 
    Chattanooga Rowing (B)
B. Shults/J. Smith
 
    Miami International RowHouse (C)
N. Degwitz-Krijger/K. leight
 
    St. John's Jesuit High School (A)
S. Parsons/J. Diehl
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
S. Romanick/R. Stender
 
38 5:52 PM MM2x Men's Masters 2x
35
39 6:09 PM XM4+ Mixed Masters 4+
20
Sunday, November 3, 2019
40 8:00 AM MYL8+ Men's Youth Lightweight 8+
23
41 8:08 AM WYL8+ Women's Youth Lightweight 8+
19
42 8:19 AM MV1x Men's Championship 1x
20
43 8:24 AM WV1x Women's Championship 1x
20
44 8:29 AM MOL1x Men's College & Club Lightweight 1x
12
45 8:32 AM MY1x Men's Youth 1x
67
    Miami International RowHouse (A)
C. Sahs
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
T. Wakefield
 
    Resilient Rowing Club (A)
 
    Beaver Creek Sculling (A)
W. Donovan
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
W. Jackson
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Lopez
 
    Resilient Rowing Club (B)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Lang
 
    Unaffiliated (USA) (A)
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. Roces
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Kennedy
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
J. Evans
 
    Queen City Water Sports Center (A)
M. Mcneil
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Veiga de Roovere/
 
    South Jersey Rowing Club (A)
D. Frankel
 
    Sylvan Scullers (A)
L. Tompa/
 
    Detroit Boat Club (A)
T. Kloc
 
    North Orlando Rowing (A)
J. Thornburgh
 
    Little Rock Athletic Club (A)
P. Corbitt
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
S. Tudor
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
P. Cabbage
 
    Hilliard Rowing Association (A)
Z. Hunsicker
 
    St. Augustine Preparatory High School (A)
J. Diggons
 
    Atomic Rowing (A)
T. Zitzman
 
    Mendota Rowing Club (A)
A. HOERL
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
A. Moriarty
 
    OKC Riversport (A)
C. Hendee
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
C. Mullins
 
    TriStar Rowing (A)
T. Greene
 
    Holy Spirit High School (A)
J. Glenn
 
    Unaffiliated (USA) (A)
H. Mattern
 
    Mendota Rowing Club (B)
D. Moschkau
 
    South Orlando Rowing Association (B)
A. Miller
 
    South Jersey Rowing Club (B)
C. Tanas
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
M. Wainwright
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
N. Ramaraju
 
    University School of Nova Southeastern University (B)
J. Smith
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
Y. Volin
 
    Detroit Boat Club (B)
S. Hall
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
C. Roman
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
R. Miranda/
 
    North Orlando Rowing (B)
R. Gardner
 
    Holy Spirit High School (B)
P. Seeger
 
    TriStar Rowing (B)
E. Armstrong
 
    Miami International RowHouse (B)
K. Paxson
 
    Beaver Creek Sculling (B)
M. Dell
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (B)
M. den Boon
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (B)
 
    Gem City Crew, Inc. (B)
C. Vallone
 
    Hilliard Rowing Association (B)
A. Arun
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (C)
 
    Gem City Crew, Inc. (C)
W. Deuser
 
    Resilient Rowing Club (C)
 
    Miami International RowHouse (C)
F. Barilari
 
    Beaver Creek Sculling (C)
D. Herring
 
    Holy Spirit High School (C)
D. Gattini
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
K. Wagher
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (C)
L. de la Pena
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (C)
E. Dahl
 
    South Jersey Rowing Club (C)
J. Heffelfinger
 
    Hilliard Rowing Association (C)
M. Benack
 
    Rowing Club of the Woodlands (C)
S. Bebak
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
R. Stender
 
46 8:49 AM MMAA1x Men's Master 1x - Ages 21 to 42
12
47 8:53 AM MMC1x Men's Master 1x - Ages 43 to 54
14
48 8:56 AM MMLAA1x Men's Masters Lightweight 1x - Ages 21 to 54
8
49 9:01 AM WOL1x Women's College & Club Lightweight 1x
5
50 9:03 AM WMAA1x Women's Master 1x - Ages 21 to 42
14
51 9:07 AM WMC1x Women's Master 1x - Ages 43 to 54
8
52 9:10 AM WMLAA1x Women's Master - Lightweight 1x - Ages 21 to 54
8
53 9:13 AM MME1x Men's Master 1x - Ages 55 to 64
11
54 9:15 AM MMG1x Men's Master 1x - Ages 65+
12
55 9:24 AM MMLE1x Men's Master - Lightweight 1x - Ages 55+
10
56 9:27 AM WME1x Women's Master 1x - Ages 55+
9
57 9:33 AM WMLE1x Women's Master - Lightweight 1x - Ages 55+
9
58 9:36 AM WY1x Women's Youth 1x
66
    Y Quad Cities Rowing (A)
D. Evans
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
T. English
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
B. Morley
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
E. Mask
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
S. Zanzuri
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. lyda
 
    Founders Rowing Club (D)
A. Herring
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Torrance
 
    Founders Rowing Club (A)
G. Knudson
 
    Y Quad Cities Rowing (E)
A. Satterfield
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Feldman
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
D. Cram
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
I. Gallagher
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
S. Morrison
 
    Unaffiliated (CAN) (A)
H. Forgeron
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
S. Hayes
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
S. Stahl
 
    OKC Riversport (A)
H. Holmes
 
    Great Miami Rowing Center (A)
A. Hodge
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
A. Yu
 
    Saint Charles Rowing Club (A)
A. Landrowski
 
    Potomac Boat Club (A)
A. Gromek/
 
    Austin Rowing Club (A)
R. Spencer
 
    North Orlando Rowing (A)
G. Cafaro
 
    Chattanooga Rowing (A)
E. Gifford
 
    Berkeley Preparatory School (A)
A. Ellinor
 
    Detroit Boat Club (A)
K. Dailey
 
    Nashville Rowing (A)
R. Yarbrough
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Mendota Rowing Club (A)
B. Ruszkiewicz
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
M. Mooney
 
    Atomic Rowing (A)
M. Jones
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Warren
 
    Beaver Creek Sculling (A)
L. Argenbright
 
    Tampa Preparatory School (A)
M. Lukavec
 
    South Jersey Rowing Club (A)
K. Zamost
 
    Parati Competitive Rowing (A)
X. CHICO
 
    Egg Harbor Township High School (A)
K. Glenn
 
    Detroit Boat Club (B)
E. Troost
 
    South Jersey Rowing Club (B)
D. Rotchford
 
    Miami International RowHouse (A)
M. Jorgensen
 
    North Orlando Rowing (B)
D. Glicken
 
    Atomic Rowing (B)
S. Alp
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
 
    Parati Competitive Rowing (B)
P. Hulsewe
 
    Beaver Creek Sculling (B)
E. Smith
 
    South Orlando Rowing Association (B)
 
    Gem City Crew, Inc. (B)
J. Knecht
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (B)
S. Jackson
 
    Great Miami Rowing Center (B)
C. Norton
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
S. Lynch
 
    Beaver Creek Sculling (C)
C. Dagner
 
    Founders Rowing Club (B)
A. Hart
 
    South Jersey Rowing Club (C)
K. Carlson
 
    Parati Competitive Rowing (C)
M. Zieschang
 
    Gem City Crew, Inc. (C)
M. Sanchez
 
    South Jersey Rowing Club (D)
A. Kowal
 
    Beaver Creek Sculling (D)
R. Loth
 
    Founders Rowing Club (E)
L. Taten
 
    Parati Competitive Rowing (D)
S. Molina
 
    Parati Competitive Rowing (E)
N. Haanschoten
 
    South Jersey Rowing Club (E)
M. Stack
 
    Founders Rowing Club (C)
O. Weeldreyer
 
    Y Quad Cities Rowing (F)
S. Ramaraju
 
    Y Quad Cities Rowing (G)
E. Saunders
 
    Great Miami Rowing Center (C)
L. Langmeyer
 
59 10:02 AM MON1x Men's College & Club Novice 1x
3
60 10:03 AM MYN1x Men's Youth Novice 1x
29
    Y Quad Cities Rowing (A)
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
M. Dickson
 
    Alliance Rowing Club of Illinois (A)
J. Nomellini
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
C. Chavez/
 
    Hampton High School Crew (A)
T. Lange
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
D. Barrett
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Holy Spirit High School (A)
A. Driscoll
 
    Sylvan Scullers (A)
A. Flynn/
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Marjoram
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
T. Oakes
 
    Tampa Preparatory School (A)
A. Chase
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
 
    OKC Riversport (A)
T. Pruett
 
    University School of Nova Southeastern University (A)
D. Paine
 
    Detroit Boat Club (A)
 
    Beaver Creek Sculling (A)
R. Kennedy
 
    Queen City Water Sports Center (A)
A. Featherston
 
    Miami International RowHouse (A)
A. Lazarus
 
    North Orlando Rowing (A)
M. Membreno
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
Z. Ghezzi
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. Stephens
 
    Resilient Rowing Club (A)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
D. Beaty
 
    Chattanooga Rowing (A)
H. Mathews
 
    Queen City Water Sports Center (B)
p. cox
 
    Miami International RowHouse (B)
L. BELLIDO
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (B)
Z. Thomas
 
61 10:12 AM WON1x Women's College & Club Novice 1x
5
62 10:14 AM WYN1x Women's Youth Novice 1x
25
    Sylvan Scullers (A)
A. Flynn/
 
    Atomic Rowing (A)
L. Dulin
 
    Queen City Water Sports Center (A)
J. Holt
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
E. Stevens
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Beaver Creek Sculling (A)
D. Kauffman
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
L. Mantilla/
 
    Austin Rowing Club (A)
A. Carpenter
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
G. Powderly
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Scrimsher
 
    Mendota Rowing Club (A)
M. Passini
 
    University School of Nova Southeastern University (A)
R. Saffar
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
K. Housley
 
    Founders Rowing Club (A)
M. Nelson
 
    South Orlando Rowing Association (A)
B. Maccini
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
I. Miletich
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
E. Smiley
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
A. Johnson
 
    OKC Riversport (A)
A. Duggan
 
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
F. Croskey
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
E. kleczek
 
    Chattanooga Rowing (A)
k. bonastia
 
    Parati Competitive Rowing (A)
 
    Detroit Boat Club (A)
I. Sawicki
 
63 10:28 AM AX4+ Inclusive Mixed Para 4+
2
64 10:29 AM PLTA2x Women's Inclusive PR3 2x
5
65 10:31 AM PTA2x Mixed Inclusive PR3 2x
3
66 10:33 AM AX2x Men's Inclusive PR3 2x
4
67 10:49 AM MO4+ Mens Open 4+
6
68 10:52 AM WO4+ Womens Open 4+
9
69 10:56 AM XO4+ Mixed Open 4+
13
70 11:01 AM MY4x Men's Youth 4x
70
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Veiga de Roovere/R. Killoh/N. Leon/T. Chiquillo
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Riddle/R. Ghalayini/J. Hatheway/J. O'Grady
 
    Parati Competitive Rowing (A)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
B. Tallant/C. Halliwell/J. Cooper/T. Ensor
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Beheler/J. Kaufmann/J. Messaglia/J. Spolyar
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Labrador/A. Vazquez/D. Morrissey/M. Pancorbo
 
    Resilient Rowing Club (B)
B. Bellingham/S. Criado/J. Tucker/G. Jiron
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
G. Somek/A. McMillan/A. Lieberman/D. Sordo
 
    Detroit Boat Club (A)
 
    Nashville Rowing (A)
C. Regen/J. Regen/E. Herrell/A. Cheij
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Craft/F. Campano/A. Dreiling/J. Bryan
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Kennedy/M. Pineda/D. Godfrey/S. Bebak
 
    Atomic Rowing (A)
D. Peters/A. Calder/M. Franks/C. Barron
 
    Chattanooga Rowing (A)
J. Lazenby/J. Waters/A. Kitchen/A. Gaston
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Lopez/J. Prieto/G. Cubillos/J. Fields
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Payton/A. Calandra/J. Gaitens/J. Lu
 
    North Orlando Rowing (A)
M. MEDINA/B. Cox/D. Prieto/A. Votey
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
H. Kaplan/J. Crawford/W. Stewart/T. Parziale
 
    Belen Jesuit Prep School (B)
C. Caban/R. MARTINEZ/J. Alvarez/L. Deeb
 
    Beaver Creek Sculling (A)
V. Burguener/T. Dickinson/S. Burguener/G. Belling
 
    Triad United Rowing Association (A)
M. Hronich/I. Gates/A. Hall/S. Venkittu
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Ali-McClory/I. Leonce/T. Marshall/J. Miller
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
R. Lapierre/E. Mangum/P. McGraw/S. Murphy
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
M. Harmon/W. Brown/N. Farinacci/K. GRASSI/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
K. Lamm/R. Walker/J. Beltz/K. Holland
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
K. Wagher/W. Sharis/T. Wakefield/N. Ramaraju
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
W. Deuser/M. Earnhardt/C. Vallone/E. Page
 
    Berkeley Preparatory School (A)
J. Noh/W. Van de Groep/K. Quinn/D. Simonton
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
D. McEwen/M. Saunders/B. Evans/A. Bennett
 
    Hilliard Rowing Association (A)
L. Smith/C. Williams/A. Arun/Z. Hunsicker
 
    Miami International RowHouse (A)
M. Mestre/N. Degwitz-Krijger/K. leight/F. Barilari
 
    Great River Rowing (A)
A. Heslin/A. Sarma/D. Kambas/B. Dunleavy
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Reale/R. Graham/D. Miner/A. Lewis
 
    OKC Riversport (A)
K. Knopp/T. Pazoureck/J. Clark/A. Leffel
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Alliance Rowing Club of Illinois (A)
E. Clark/A. Maira/C. Guo/J. Litowitz
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Hand/I. Sipp-Alpers/C. Cooper/J. Beatty
 
    Austin Rowing Club (A)
H. Simpson-May/L. Rizzo/P. Franco/A. Smith
 
    University School of Nova Southeastern University (A)
 
    Triangle Rowing Club (A)
T. Lamb/Z. Dewalle/E. Haymond/W. Engemann
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
 
    Mendota Rowing Club (A)
D. Moschkau/W. Carpenter/J. Austin/K. Borcherding
 
    TriStar Rowing (A)
L. Peiper/J. Cowan/Z. Flynn/E. Armstrong
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
A. Moriarty/M. den Boon/E. Jiang/D. Kalupa
 
    Sarasota Scullers (B)
C. Navarro/J. Sanchez/A. Rogozhnikov/J. Simpson
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
 
    University School of Nova Southeastern University (B)
 
    Ransom Everglades Crew (B)
T. Segrera/C. Ehrling/T. Kaczka/J. Moskovitz
 
    Parati Competitive Rowing (B)
 
    Great River Rowing (B)
T. Franko/A. Boudreau/C. Nam/D. O'Rourke
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (B)
J. Ignatius/E. Wilson/D. Patel/S. Patel
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
N. Calderon/J. Greene/M. Dobromislov/M. Alanis
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (B)
K. Bhat/J. Postle/O. Ehrhardt/I. Smith
 
    Miami International RowHouse (B)
L. Del Risco/A. Lazarus/L. BELLIDO/J. Hernandez
 
    Austin Rowing Club (B)
J. Simmons/C. Hughes/M. Syrett/J. Andersen
 
    Charlotte Youth Rowing (B)
S. Bertolina/J. Leigh/H. LePage/S. Cochran
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
L. Stasa/N. Shetty/S. Liu/T. Lee
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
E. Taskin/K. Mason/B. Yorish/C. Mayo
 
    South Jersey Rowing Club (B)
D. Maffei/D. Frankel/J. Heffelfinger/M. Merrill
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
A. Marjoram/E. Jacobs/L. Sulyma/D. Ilksoy
 
    OKC Riversport (B)
C. Hensley/J. Curran/C. Knopp/N. Burks
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
S. Romanick/R. Stender/C. Cumberbatch/J. Morley
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
K. Grady/G. Schleifer/A. Hudson/E. Hill
 
    Beaver Creek Sculling (B)
L. Farmer/J. Burke/A. Sime/T. Kessler
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (C)
H. Rhodehamel/M. Madaus/A. Browne/W. Bishop
 
    Beaver Creek Sculling (C)
Z. Farmer/M. Creager-Roberts/J. Keller/I. Helgerson
 
    Three Rivers Rowing Association (C)
B. Mason/K. Schoborg/S. Jordan/A. Roces
 
    Beaver Creek Sculling (D)
S. Montiel/J. Mehnert/J. Sanborn/D. Herring
 
71 11:24 AM MM4x Men's Masters 4x
21
72 11:31 AM MYL4+ Men's Youth Lightweight 4+
36
73 11:46 AM WYL4+ Women's Youth Lightweight 4+
34
74 12:06 PM XO4+ Mixed Open 2x
17
75 12:12 PM XO2x Parent/Child 2x
8
76 12:21 PM MO2- Men's Open 2-
12
77 12:25 PM MM2- Men's Masters 2-
9
78 12:30 PM MY2- Men's Youth 2-
38
79 12:45 PM WO2- Women's Open 2-
18
80 12:53 PM WM2- Women's Masters 2-
7
81 12:56 PM WY2- Women's Youth 2-
24
82 1:19 PM MO8+ Men's Open 8+
9
83 1:24 PM WO8+ Women's Open 8+
5
84 1:33 PM XO8+ Mixed Open 8+
13
85 1:41 PM XM8+ Mixed Masters 8+
20
86 1:57 PM WM4x Women's Masters 4x
28
87 2:09 PM WY4x Women's Youth 4x
59
    Y Quad Cities Rowing (A)
T. English/E. Mask/B. Morley/D. Evans
 
    Founders Rowing Club (A)
A. Herring/G. Knudson/L. Taten/N. Diamond
 
    Founders Rowing Club (B)
 
    OKC Riversport (A)
H. Ondak/B. Hill/R. LACY/H. Holmes
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
E. Saunders/S. Warren/E. Tessen/A. Satterfield
 
    South Jersey Rowing Club (A)
H. Abdallah/M. Stack/A. Clark/G. Miller
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
P. Burbine/E. Shappard/E. Jerkovic/S. Stahl
 
    Parati Competitive Rowing (A)
 
    Sarasota Scullers (A)
E. Naidel/E. Perrin/S. Tanaka/J. Stone
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/L. Buckreis/A. Dutton/J. Russell
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Pitzel/R. Davenport/M. Warren/S. Allen
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
M. Holland/S. Holderness/B. Kolander/T. Stewart
 
    North Orlando Rowing (A)
I. Botto/H. Hardey/Z. Loerzel/E. Ugan
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Triangle Rowing Club (A)
G. McCoy/M. Jennings/V. Conklin/M. Morris
 
    Atomic Rowing (A)
H. Barlow/C. Fuchs/S. White/V. SEAY
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
C. Paley/I. Roman/E. Stantic/A. Mayer
 
    Great River Rowing (A)
E. McCleary/B. Hewitt/L. Zajac/A. Tirollo
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
L. Brennan/O. Avery/c. sauer-cook/L. Jochims
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
J. Ortega/F. Magee/C. Sullivan/G. Weldon/
 
    Resilient Rowing Club (A)
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
M. Vettese/B. Scherdorf/K. Klassen/C. McClain/
 
    Hollywood Rowing Club (A)
J. Keith/T. Schneider/G. Shires/S. Selwood
 
    University School of Nova Southeastern University (A)
M. Hunter/S. Socherman/B. Thomas-Gold/R. Bitton
 
    Ransom Everglades Crew (A)
J. Buckner/M. Forand/I. Ciocca/A. Nguyen
 
    Hilliard Rowing Association (A)
R. Plickert/A. Smith/K. Nolette/Q. Hetrick
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (A)
L. Marshall/M. Hilemn/S. Deaton/S. Bene
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
S. Joseph/S. Chace/O. pasarell/a. Santiago
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
S. Geoffroy/K. Geoffroy/S. Jackson/A. Johnson
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
G. Powderly/K. Raasch/M. Sanchez/R. Trawick
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
A. Montgomery/S. Cavallari/A. Pelaez/S. McCarthy
 
    Beaver Creek Sculling (A)
L. Argenbright/K. Landis/M. Robertson/C. Helgerson
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
S. Zanzuri/M. Sanchez/I. Fassio Bazzi/B. Rodriguez
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
L. Jaeckel/A. Tracy/M. Kilen/L. Gundersen
 
    Chattanooga Rowing (A)
E. Gifford/k. bonastia/M. Nichols/A. Moore
 
    Triad United Rowing Association (A)
S. Briggs/E. Schroeder/K. Todd/C. Crowell
 
    Queen City Water Sports Center (A)
s. palacios/E. Gayraud/O. Lang/P. Speaker
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
E. Hochheiser/A. Cullen/M. Kelley/S. Tsudis
 
    Atomic Rowing (B)
S. Kiehl/M. Miller/R. Duhamel/M. Jones
 
    South Jersey Rowing Club (B)
E. Fourney/E. Kupa/M. Zeuli/G. Kennevan
 
    Beaver Creek Sculling (B)
E. Massarelli/E. Ward/C. Callinan/A. Bragaw
 
    Great River Rowing (B)
M. Jinks/C. KINGAN/K. Horjatschun/A. Jayasuriya
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
M. ONeill/J. Andrade/A. Mongesku/S. Lynch
 
    Resilient Rowing Club (B)
 
    North Carolina Rowing Center Inc. (B)
M. Crandall/M. Murphy/S. Cole/E. Murphy
 
    Parati Competitive Rowing (B)
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
 
    Hollywood Rowing Club (B)
P. Wojtas/J. Keith/J. Betances/A. Rosenblat
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (B)
M. Shebesta/D. Navsaria/A. Selje/L. Swift
 
    OKC Riversport (B)
C. Haragsim/A. Serven/K. Hodges/L. Mikes
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
M. Ody/C. Cheng/S. Prolman/I. Cediel
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (B)
E. Partlow/O. Kasper/G. Sprague/A. Luecht
 
    Ransom Everglades Crew (B)
M. Tewari/L. Etra/J. Labaut/S. Wolf
 
    Beaver Creek Sculling (C)
M. Reisch/S. Brown/K. Therrien/K. Casteel
 
    South Jersey Rowing Club (C)
B. Sepulveda/A. Maussner/S. Leone/H. Gueiss
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
I. Miletich/H. Evans/C. Li/S. Ramaraju
 
    Beaver Creek Sculling (D)
R. Barber/E. Sexton/H. Lenox/M. Byrne
 
88 2:44 PM XY8+ Mixed Youth 8+
33
89 3:03 PM XYN8+ Mixed Youth Novice 8+
25
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change