OKC Invite
- Hosted By: OKC Riversport
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, March 23, 2019 | |||||
8:30 AM | C&C | ||||
1 | 9:30 AM | Womens Varsity 8+ | 8 |
||
Austin Rowing Club (A) |
|
||||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (A) |
X. CHICO/E. Hulsewe/P. Hulsewe/I. Sterba/C. Reilly/M. Zieschang/B. Wray/M. CRONAN/W. Lawrence (Cox)
|
|
|||
St. Louis Rowing Club (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
G. Potter/S. Thoden/E. Rowe/C. Eby/A. Alexander/A. Sloan/S. Slaten/I. Nikolaidis/E. Strelitz-Block (Cox)
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
A. Price/M. MCDANIEL/S. Gibbs/E. Sheumaker/H. Mentgen/V. Barbero/K. Finn/A. Goebel/K. Motta (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
K. Lay/A. Underdahl/L. Gillies/E. Beck/M. Moss/C. Jenkins/N. Allender/S. Taken/I. Haerle (Cox)
|
|
|||
2 | 9:36 AM | Womens JV 8+ | 7 |
||
3 | 9:48 AM | Mens Varsity 8+ | 8 |
||
4 | 9:54 AM | Mens JV 8+ | 8 |
||
10:10 AM | Break | ||||
5 | 10:40 AM | Womens Novice 4x | 9 |
||
Austin Rowing Club (A) |
|
||||
Kansas State Rowing Association (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (A) |
S. Molina/M. Philipps/V. Attar/S. Vallejo
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
|
||||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
M. Marsaw/S. Joslin/O. Mihalic/E. Tomaselli
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
I. Cooper/M. Adley/N. Daly/Q. Killian
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
|
||||
OKC Riversport (B) |
|
||||
6 | 11:00 AM | Mens Novice 4x | 8 |
||
7 | 11:10 AM | Womens JV 4+ | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
|
||||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
St. Louis Rowing Club (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
R. Myren/A. Sloan/A. Alexander/I. Nikolaidis/R. Bray (Cox)
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
A. Price/M. MCDANIEL/K. Finn/A. Goebel/I. Bruce (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
E. Hollas/C. Breedlove/S. Johnson/I. Haerle/R. Plemons (Cox)
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
|
||||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
|
||||
OKC Riversport (B) |
|
||||
St. Louis Rowing Club (B) |
|
||||
8 | 11:30 AM | Mens JV 4+ | 10 |
||
9 | 11:50 AM | Womens Varsity 2x | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
|
||||
Kansas State Rowing Association (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (A) |
M. CRONAN/C. Adams
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Kugler/S. Slaten
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
E. Sheumaker/S. Gibbs
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
|
||||
OKC Riversport (B) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (B) |
N. Haanschoten/R. Blodgett
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
G. Winslette/J. Settle
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
H. Mentgen/V. Barbero
|
|
|||
10 | 12:10 PM | Mens Varsity 2x | 10 |
||
11 | 12:20 PM | Womens Novice 8+ | 5 |
||
12 | 12:30 PM | Mens Novice 8+ | 9 |
||
12:50 PM | Break | ||||
13 | 1:20 PM | Mens Varsity 4+ | 12 |
||
14 | 1:40 PM | Womens Varsity 4+ | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
|
||||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (A) |
C. Reilly/E. Hulsewe/I. Sterba/P. Hulsewe/W. Lawrence (Cox)
|
|
|||
St. Louis Rowing Club (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
G. Potter/S. Thoden/E. Rowe/C. Eby/E. Strelitz-Block (Cox)
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
S. Gibbs/E. Sheumaker/H. Mentgen/V. Barbero/K. Motta (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
M. Moss/O. Hudgens/K. Allen-Kettle/C. Jenkins/I. Haerle (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
|
||||
OKC Riversport (B) |
|
||||
St. Louis Rowing Club (B) |
|
||||
15 | 2:00 PM | Mens Ltwt 8+ | 6 |
||
16 | 2:10 PM | Womens Ltwt 8+ | 3 |
||
17 | 2:20 PM | Mens Novice 4+ | 11 |
||
18 | 2:40 PM | Womens Novice 4+ | 9 |
||
19 | 3:00 PM | Mens Varsity 4x | 10 |
||
20 | 3:20 PM | Womens Varsity 4x | 10 |
||
Austin Rowing Club (A) |
|
||||
Kansas State Rowing Association (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (A) |
C. Reilly/B. Wray/M. Zieschang/X. CHICO
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
A. Alexander/A. Sloan/K. Dulin/S. Slaten
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
S. Gibbs/S. Polma/C. Rucker/V. Barbero
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
K. Lay/A. Underdahl/L. Gillies/E. Beck
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
|
||||
Parati Competitive Rowing (B) |
M. CRONAN/R. Blodgett/C. Adams/N. Haanschoten
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change