Shawnigan Lake Regatta
- Hosted By:
- Sanctioned by RCA and Rowing BC (2019)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 11, 2019 | |||||
1 | Mens U19 Juniors 2- | 11 |
|||
2 | Womens U19 Juniors 2- | 7 |
|||
3 | Mens U19 Juniors 1x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
J. Harold
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Velestuk
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
M. Tack
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
K. Aitken
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Newton
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
St. George's School (A) |
J. Liu
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
Q. Storey
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
R. Kischer
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Shipley
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
L. Prosalendis
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
E. Stanhope
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
T. Molloy
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
E. Jacob
|
|
|||
4 | Womens U19 Juniors 1x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
A. Collins
|
|
|||
Crofton House School (A) |
T. Stekl
|
|
|||
Crofton House School (A) |
J. Stubos
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
C. Lawrence
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
S. Wick
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Latrille
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Adams
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
E. Masselink
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
P. Doig
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
M. Scott
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Jones
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Inglis
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
Z. McDougall
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
R. Mehling
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
E. Liu
|
|
|||
5 | Mens U19 Juniors Lightweight 2x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Phillips/D. Harrison
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
T. Harrington/J. Purewal
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
R. Burnett/A. Bisnar
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Lemkuil/L. Sala de Melo Costa
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Wang/J. Mulholland
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
S. Brown/I. Ceholski
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
M. Liu/J. Jiang
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. DesBrisay/R. Somogyi
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
B. Zehner/A. Burkinshaw
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
S. Blakey/M. Ralf
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
D. Love/A. Salot
|
|
|||
Vancouver College Rowing (B) |
T. Smart/C. Telfer
|
|
|||
Brentwood College School (C) |
F. Wilson/B. Bryden
|
|
|||
Brentwood College School (D) |
R. Power/S. Aubuchon
|
|
|||
6 | Womens U19 Juniors Lightweight 2x | 17 |
|||
7 | Mens U17 Juniors Novice 4x+ | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
J. Kennedy/N. Hammer/L. Hoffmeister/S. McGladery Levasseur/E. Lalonde (Cox)
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
J. Breslaw/A. Battistel/C. Davis/A. Wang/S. Park (Cox)
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Del Siega /D. Loveless/H. Crowle/N. Treloar/K. Kines (Cox)
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
A. St-Gelais/H. Bulled/N. Bauer/J. Schulze/T. Stafford (Cox)
|
|
|||
St. George's School (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
|
||||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Morden/N. Labrie/C. Lemer/N. Deighton/G. Diaz (Cox)
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
B. Edge/T. Kischer/M. Britnell/R. Robinson/R. Wang (Cox)
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Thompson/Q. Stancill/L. Hughes/J. Scott/S. LaRoche (Cox)/
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
M. Wang/B. Plangsiri/B. Mandorla/S. Baldwin
|
|
|||
St. George's School (B) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (B) |
R. Keeler/E. Bargero/N. Sullivan/A. Wale/
|
|
|||
St. George's School (C) |
|
||||
St. George's School (D) |
|
||||
8 | Womens U17 Juniors Novice 4x+ | 8 |
|||
9 | Mens U17 Juniors 1x | 20 |
|||
Brentwood College School (A) |
M. Siemssen
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
B. Schellenberg
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
K. Farrokhi
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
E. Brown
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Rodney
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Reist
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
B. Reid
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Whitford
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
G. Platt
|
|
|||
St. George's School (A) |
A. Franke
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
M. Day
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
R. Kanwal
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
R. Morahan/
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
J. Napier-Ganley
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
O. Bramley
|
|
|||
St. George's School (B) |
A. Lee
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
E. Peacock/
|
|
|||
St. George's School (C) |
D. Hopkins
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
M. Whelon/
|
|
|||
10 | Womens U17 Juniors 1x | 16 |
|||
Brentwood College School (A) |
S. Golding
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
M. Seanez
|
|
|||
Crofton House School (A) |
M. Pan
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
J. Wright
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Faubert
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Watt
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
C. Sladen-Dew
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Fulton
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
I. Lamb
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
E. Liu
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
E. Sousa/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (B) |
J. Duncan
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (B) |
E. stemler
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Veerkamp/
|
|
|||
11 | Mens Junior Varsity 8+ | 3 |
|||
12 | Womens Junior Varsity 8+ | 3 |
|||
13 | Mens U15 Juniors 2x | 7 |
|||
14 | Womens U15 Juniors 2x | 11 |
|||
15 | Mens U19 Juniors Novice 4x+ | 4 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
N. Stelter/J. Tromp/B. York/A. Morrison/T. Harrington (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Robins/M. Kahnert/M. Heck/J. Scott/A. Ahumada (Cox)
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
A. Salot/D. Love/R. Shen/Q. Ferrier/G. Diaz (Cox)
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
R. Wang/T. Kischer/T. Rosu/O. Bystrom/D. Dalzell (Cox)
|
|
|||
16 | Womens U19 Juniors Novice 4x+ | 4 |
|||
17 | Mens U17 Juniors 8+ | 7 |
|||
18 | BW8+ | Womens U17 Juniors 8+ | 6 |
||
19 | Mens U19 Junior Varsity 2x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
M. Taciuk-Cabrolier/H. Knoth
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
L. Plater/R. Evans
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
T. Molloy/E. Brown
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Newton/K. Aitken
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
A. Morrison/N. Stelter
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Tromp/B. York
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
W. Gurski/T. Chung
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
M. Palanic/M. Wale
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
S. Willcox/R. Kischer
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
K. Chen/E. Friedmann
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
J. Trow/G. Robertson
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
|
||||
Shawnigan Lake School (B) |
E. Regan/J. Wheeler
|
|
|||
Claremont Sports Institute (C) |
|
||||
20 | Womens U19 Junior Varsity 2x | 14 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Featherstone/S. Jesse
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
E. Buxton/M. Langevin
|
|
|||
Crofton House School (A) |
M. Ker/T. Stekl
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Adams/J. Maitland
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Guan/J. Williams
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Castle/C. Cizeron
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
|
||||
Thunder Rowing Crew (A) |
E. Liu/M. Scott
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
J. Harrison/D. Dalzell
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
H. Fraser/M. Barnes
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
N. Broomfield/B. Madigan
|
|
|||
Crofton House School (B) |
J. Stubos/M. Kwan
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
N. Guzma/A. Jungling
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
N. DeWitt/I. Markham
|
|
|||
21 | Mens U15 Juniors 4x+ | 6 |
|||
22 | Womens U15 Juniors 4x+ | 6 |
|||
23 | Mens U19 Juniors 8+ | 4 |
|||
24 | Womens U19 Juniors 8+ | 4 |
|||
25 | Mens U17 Juniors 2x | 16 |
|||
26 | Womens U17 Juniors 2x | 14 |
|||
Brentwood College School (A) |
S. Ledingham/S. Golding
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
E. Stephens/F. Rompain
|
|
|||
Crofton House School (A) |
E. Ramlochun/M. Pan
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
C. Mitchelle/J. Duncan
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
M. Desrochers/N. VanTil
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Faubert/T. Blue
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
C. Blondeau-Johnston/G. Gwillim
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Watt/E. stemler
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
E. Phillips/G. Oloriz
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
C. Bennett-Peters/C. Sawchuk
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Thunder Rowing Crew (A) |
E. Liu/A. Shimizu
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Peterson/N. Corwin/
|
|
|||
27 | Mens U19 Junior Varsity 4x | 11 |
|||
28 | Womens U19 Junior Varsity 4x | 13 |
|||
29 | Mens U17 Junior Varsity 4+ | 4 |
|||
30 | Womens U17 Junior Varsity 4+ | 5 |
|||
Sunday, May 12, 2019 | |||||
31 | Mens U19 Juniors 4+ | 6 |
|||
32 | Womens U19 Juniors 4+ | 4 |
|||
33 | Mens U17 Junior Varsity 2x | 18 |
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (A) |
J. Cochrane/S. Magrath
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
A. Wang/R. Abou-Haidar
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
H. Crowle/N. Treloar
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Smith/C. Batty
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Davidson/I. Bird
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
J. Chen/D. Clayton
|
|
|||
St. George's School (A) |
B. Burke/M. Williams
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Morden/N. Deighton
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
M. Fletcher/F. Hanley
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
M. Whelon/R. Keeler/
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
J. Breslaw/A. Battistel
|
|
|||
St. George's School (B) |
C. Isac/S. Brown
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
N. Labrie/C. Lemer
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
J. Bailey/H. Sharp
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
o. howard/M. Walden/
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (C) |
Q. Ferrier/R. Shen
|
|
|||
34 | Womens U17 Junior Varsity 2x | 18 |
|||
35 | Mens U19 Juniors Lightweight 1x | 22 |
|||
Brentwood College School (A) |
D. Harrison
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
N. Gulka
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Purewal
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
T. Harrington
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Fontana
|
|
|||
St. George's School (A) |
J. Liu
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Wang
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
I. Ceholski
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
S. Willcox
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. O'Kelly-Lynch
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
B. Bryden
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
L. McQuarrie
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
S. Addison
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
J. Mulholland
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
J. Edge
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
M. Tomasik
|
|
|||
Brentwood College School (C) |
G. Robertson
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (C) |
J. McKay
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (C) |
M. Palanic
|
|
|||
36 | Womens U19 Juniors Lightweight 1x | 17 |
|||
37 | Mens U17 Juniors 4+ | 6 |
|||
38 | Womens U17 Juniors 4+ | 5 |
|||
39 | Mens U19 Juniors 2x | 12 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Stanhope/J. Harold
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Delta Deas Rowing Club (A) |
Q. Torok/S. Velestuk
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
M. Tack/N. Gulka
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
D. Mork/A. Della Siega
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
M. Oblin/N. Yang
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
Q. Storey/R. Kanwal
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
T. Molloy/L. Krezan
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
E. Jacob/J. McKay
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
S. Addison/O. Bramley
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
D. Fontana/M. Potthast
|
|
|||
40 | Womens U19 Juniors 2x | 8 |
|||
41 | Mens U19 Juniors Novice 1x | 9 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
A. Morrison
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Tromp
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. York
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
e. maher
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
D. Love
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
R. Wang
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
C. Thompson
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
A. Salot
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
T. Rosu
|
|
|||
42 | Womens U19 Juniors Novice 1x | 8 |
|||
43 | Mens U17 Juniors 4x | 13 |
|||
44 | Womens U17 Juniors 4x | 17 |
|||
45 | Mens U19 Juniors Lightweight 4+ | 7 |
|||
46 | Womens U19 Juniors Lightweight 4+ | 4 |
|||
47 | Mens U17 Juniors Novice 2x | 17 |
|||
Brentwood College School (A) |
B. Plangsiri/B. Mandorla
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
C. Davis/A. Wang
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
D. Loveless/N. Treloar
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Del Siega /H. Crowle
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
e. maher/M. Hussey
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
N. Labrie/C. Lemer
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
Q. Ferrier/R. Shen
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Morden/N. Deighton
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
B. Baker/G. Koch
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
T. Kischer/B. Edge
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
A. Wale/L. Hughes/
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
L. Hoffmeister/N. Hammer
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
J. Breslaw/A. Battistel
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
M. Britnell/T. Rosu
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
J. Thompson/Q. Stancill/
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (C) |
R. Robinson/O. Bystrom
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
N. Sullivan/J. Scott/
|
|
|||
48 | Womens U17 Juniors Novice 2x | 17 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Ericson/A. Lees
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
S. Capelli Da Silva/T. Rosales
|
|
|||
Crofton House School (A) |
E. Sui/J. Westover
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
H. Ure/M. Belic
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
A. de Grazio/V. Lara-Favre
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
K. Kines/K. Bussanich
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
A. Ross/S. Hof
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Nordstrom/P. Dickau
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Thunder Rowing Crew (A) |
A. Shimizu/G. Diaz
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
H. Blewett/T. Holmes/
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (B) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (B) |
S. Elska/J. Kuromi/
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
Q. Bui/N. Marefat/
|
|
|||
49 | Mens U17 Junior Varsity 1x | 16 |
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (A) |
R. Rijniersce
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
R. Abou-Haidar
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
R. Warmington
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
M. Muller
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
M. Wale
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
J. Bailey
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
o. howard/
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (B) |
S. Magrath
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
I. Wright
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
H. Sharp
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
E. Bargero/
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (C) |
M. Battistel
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (C) |
J. Davis
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (D) |
S. Mertins
|
|
|||
50 | Womens U17 Junior Varsity 1x | 13 |
|||
51 | Mens U19 Juniors 4x | 9 |
|||
52 | Womens U19 Juniors 4x | 8 |
|||
53 | Mens U19 Junior Varsity 4+ | 2 |
|||
54 | Womens U19 Junior Varsity 4+ | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change