Shawnigan Lake Regatta
- Hosted By:
- Sanctioned by RCA and Rowing BC (2019)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 11, 2019 | |||||
1 | Mens U19 Juniors 2- | 11 |
|||
2 | Womens U19 Juniors 2- | 7 |
|||
Brentwood College School (A) |
Z. McDougall/K. O'Brien
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
S. Ames/B. Obst
|
|
|||
Crofton House School (A) |
G. Douville/E. Luo
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
H. Anderson/D. Vangsgaard
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
M. Brennan-McCann/G. Hall
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
S. Pareiko/R. Raina
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
C. Hallett/M. Calder/
|
|
|||
3 | Mens U19 Juniors 1x | 15 |
|||
4 | Womens U19 Juniors 1x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
A. Collins
|
|
|||
Crofton House School (A) |
T. Stekl
|
|
|||
Crofton House School (A) |
J. Stubos
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
C. Lawrence
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
S. Wick
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Latrille
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Adams
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
E. Masselink
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
P. Doig
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
M. Scott
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Jones
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Inglis
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
Z. McDougall
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
R. Mehling
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
E. Liu
|
|
|||
5 | Mens U19 Juniors Lightweight 2x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Phillips/D. Harrison
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
T. Harrington/J. Purewal
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
R. Burnett/A. Bisnar
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Lemkuil/L. Sala de Melo Costa
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Wang/J. Mulholland
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
S. Brown/I. Ceholski
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
M. Liu/J. Jiang
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. DesBrisay/R. Somogyi
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
B. Zehner/A. Burkinshaw
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
S. Blakey/M. Ralf
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
D. Love/A. Salot
|
|
|||
Vancouver College Rowing (B) |
T. Smart/C. Telfer
|
|
|||
Brentwood College School (C) |
F. Wilson/B. Bryden
|
|
|||
Brentwood College School (D) |
R. Power/S. Aubuchon
|
|
|||
6 | Womens U19 Juniors Lightweight 2x | 17 |
|||
Brentwood College School (A) |
R. Buckley/E. de Asis Chan
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
S. Vincent/C. Kwan
|
|
|||
Crofton House School (A) |
O. Gosse/K. Hopkins
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
E. Paterson/G. McCredie
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
D. Vangsgaard/S. Byrne-Atkins
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
N. Guzma/H. McKenney
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Castle/M. Warren
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
Z. Johnson/L. Barrett
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
J. Bomans/N. Lavin
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
D. Dalzell/J. Harrison
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
I. Markham/N. DeWitt
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
H. Fraser/s. evans
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
J. Loewen/K. Scott
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
E. Gach/H. Anderson
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
B. Meier/C. Lu
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Paul/S. Regosa/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (C) |
E. Kaye/S. Lee
|
|
|||
7 | Mens U17 Juniors Novice 4x+ | 15 |
|||
8 | Womens U17 Juniors Novice 4x+ | 8 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Ericson/A. Lees/C. Wright/A. Jugenheimer/G. Erickson (Cox)
|
|
|||
Crofton House School (A) |
J. Westover/M. Ng/S. Voysey/E. Sui/S. Wasel (Cox)
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
M. Desrochers/H. Ure/O. Kwiatkowski/M. Belic/N. VanTil (Cox)
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
P. Dickau/S. Hof/A. Ross/B. Nordstrom/K. Kines (Cox)
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
A. Stemler/J. Lauzon/A. Prokopchuk/G. Woods/N. Croasdale (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
S. Hill/E. Herchen/A. Rademaker/A. King/A. Ahumada (Cox)
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Elska/T. Holmes/J. Kuromi/Q. Bui/N. Marefat (Cox)/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
|
||||
9 | Mens U17 Juniors 1x | 20 |
|||
Brentwood College School (A) |
M. Siemssen
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
B. Schellenberg
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
K. Farrokhi
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
E. Brown
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Rodney
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Reist
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
B. Reid
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Whitford
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
G. Platt
|
|
|||
St. George's School (A) |
A. Franke
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
M. Day
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
R. Kanwal
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
R. Morahan/
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
J. Napier-Ganley
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
O. Bramley
|
|
|||
St. George's School (B) |
A. Lee
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
E. Peacock/
|
|
|||
St. George's School (C) |
D. Hopkins
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
M. Whelon/
|
|
|||
10 | Womens U17 Juniors 1x | 16 |
|||
Brentwood College School (A) |
S. Golding
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
M. Seanez
|
|
|||
Crofton House School (A) |
M. Pan
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
J. Wright
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Faubert
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Watt
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
C. Sladen-Dew
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Fulton
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
I. Lamb
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
E. Liu
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
E. Sousa/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (B) |
J. Duncan
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (B) |
E. stemler
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Veerkamp/
|
|
|||
11 | Mens Junior Varsity 8+ | 3 |
|||
12 | Womens Junior Varsity 8+ | 3 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
N. Hardcastle/P. Burton/A. Ross/T. Blue/G. Gwillim/P. Dickau/M. Adams/M. Latrille/K. Kines (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
G. Dice/B. Hick/E. Herchen/S. Hill/A. King/A. Ahumada/S. von Rosen (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
|
||||
13 | Mens U15 Juniors 2x | 7 |
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
A. de Grazio/C. Davis
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Peters/J. Jakobsen
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Solberg/N. Peterson
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
e. maher/J. Smith
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
J. Flores/R. Castagnoli
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
R. Robinson/S. Mertins
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
I. Gillmore/T. Edgson
|
|
|||
14 | Womens U15 Juniors 2x | 11 |
|||
Crofton House School (A) |
M. Garbuz/M. Harris
|
|
|||
Crofton House School (A) |
C. Voysey/E. Franke
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
O. Caine/A. Stemler
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
G. Dice/E. Bishop
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
E. Leventis/E. Lewis
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (B) |
G. Woods/e. Relova-Clegg
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
C. Russell/E. Wood
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (C) |
M. Bennett/A. Prokopchuk
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
S. Orme/E. Wale
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (D) |
N. Croasdale/A. Place
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
E. Nikkel/T. Protz
|
|
|||
15 | Mens U19 Juniors Novice 4x+ | 4 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
N. Stelter/J. Tromp/B. York/A. Morrison/T. Harrington (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Robins/M. Kahnert/M. Heck/J. Scott/A. Ahumada (Cox)
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
A. Salot/D. Love/R. Shen/Q. Ferrier/G. Diaz (Cox)
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
R. Wang/T. Kischer/T. Rosu/O. Bystrom/D. Dalzell (Cox)
|
|
|||
16 | Womens U19 Juniors Novice 4x+ | 4 |
|||
Brentwood College School (A) |
L. Burth/A. Machnik/A. Jugenheimer/A. Roy/G. Erickson (Cox)
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
R. Vandort/L. Fountain/K. Hart-Weller/A. Davidson/T. Stafford (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
L. Gollnick/W. Bryden/H. Cumming/c. anderson/O. Brigden (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
L. Girardeaux/K. O'Connor/T. Furey/T. Adair/A. Considine (Cox)
|
|
|||
17 | Mens U17 Juniors 8+ | 7 |
|||
Brentwood College School (A) |
D. Kruger/R. Legg/M. Siemssen/S. Gulino/N. Phillips/S. Erding Fitznar/J. Napier-Ganley/A. Dorward/J. Zercovitz (Cox)
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Whitford/G. Platt/G. Hall/D. Davidson/A. Redl/L. Mayes/J. Scott/B. Howard/M. Heck (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
M. Muller/j. diaz/N. Krueger/A. Wong/S. Singh/E. Salazar/J. Boeckh/K. Chen/T. Bath (Cox)
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
M. Maile/M. Banducci/A. Soligo/E. Muir/J. Hsu/L. Khayam/E. Rodrigues/M. Voysey/D. Alevras (Cox)
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
E. Peacock/M. Whelon/D. Keeler/C. Jackson/R. Morahan/o. howard/R. Keeler/M. Walden/Q. Stancill (Cox)/
|
|
|||
Vancouver College Rowing (B) |
M. Fletcher/G. Koch/A. Kristoff/M. Dichupa/J. Kuzyk/B. Baker/C. Kitts/F. Hanley/A. Ozdogan (Cox)
|
|
|||
18 | BW8+ | Womens U17 Juniors 8+ | 6 |
||
Brentwood College School (A) |
S. Golding/S. Ledingham/E. Pavlis/S. Curtis/J. Lenarcic/A. Pavlis/S. Klimko/R. Buckley/E. Nimmo (Cox)
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
G. Gwillim/C. Blondeau-Johnston/I. Rosenberg/T. Blue/P. Dickau/B. Nordstrom/S. Hof/Z. McConnell-Fidyk/S. Faubert (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Fulton/M. Gillmore/A. La Roy/A. Kaye/I. Lamb/J. Wheeler/A. Dyer/X. Wang/S. von Rosen (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Wardell/E. Sousa/J. Peterson/N. Corwin/S. Fraser/M. Calder/S. Regosa/A. Paul/N. Marefat (Cox)/
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
C. Hallett/A. Roberts/A. Veerkamp/H. Shan/A. Szlanko/H. Blewett/A. Hulbert/I. Anderson/S. Elska (Cox)/
|
|
|||
19 | Mens U19 Junior Varsity 2x | 15 |
|||
Brentwood College School (A) |
M. Taciuk-Cabrolier/H. Knoth
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
L. Plater/R. Evans
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
T. Molloy/E. Brown
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Newton/K. Aitken
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
A. Morrison/N. Stelter
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Tromp/B. York
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
W. Gurski/T. Chung
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
M. Palanic/M. Wale
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
S. Willcox/R. Kischer
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
K. Chen/E. Friedmann
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
J. Trow/G. Robertson
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
|
||||
Shawnigan Lake School (B) |
E. Regan/J. Wheeler
|
|
|||
Claremont Sports Institute (C) |
|
||||
20 | Womens U19 Junior Varsity 2x | 14 |
|||
21 | Mens U15 Juniors 4x+ | 6 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Peters/J. Jakobsen/M. Solberg/N. Peterson/J. Maitland (Cox)
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
H. Hu/K. Kikuchi/A. Papp/T. Schulze/T. Stafford (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
R. Castagnoli/J. Flores/I. Gillmore/T. Edgson/S. Trimingham (Cox)
|
|
|||
St. George's School (A) |
|
||||
St. George's School (B) |
|
||||
St. George's School (C) |
|
||||
22 | Womens U15 Juniors 4x+ | 6 |
|||
23 | Mens U19 Juniors 8+ | 4 |
|||
24 | Womens U19 Juniors 8+ | 4 |
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Composite: Deep Cove, Fort Langley Flyers (A) |
G. McCredie/J. Wright/A. Tamturk/K. Schneider (Cox)
|
|
|||
Composite: Delta Deas, Deep Cove, Fort Langley Flyers (A) |
H. Anderson/D. Vangsgaard/S. Byrne-Atkins/R. Mehling/C. Lawrence/S. Wick/E. Paterson/E. Gach/N. Yeung (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
M. Brennan-McCann/G. Hall/P. Doig/T. Gladstone/N. Lavin/J. Bomans/C. Lu/A. Milne/O. Brigden (Cox)
|
|
|||
25 | Mens U17 Juniors 2x | 16 |
|||
Brentwood College School (A) |
A. Dorward/S. Erding Fitznar
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (A) |
K. Farrokhi/R. Rijniersce
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
M. Battistel/I. Wright
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Reist/J. Rodney
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
B. Reid/C. Batty
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Davidson/G. Hall
|
|
|||
St. George's School (A) |
A. Lee/A. Franke
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
S. Roberts/M. Day
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
L. Khayam/E. Luke
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
D. Keeler/C. Jackson/
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
T. Hennessy/C. Hennessy
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (B) |
J. Cochrane/S. Magrath
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (B) |
|
||||
26 | Womens U17 Juniors 2x | 14 |
|||
Brentwood College School (A) |
S. Ledingham/S. Golding
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
E. Stephens/F. Rompain
|
|
|||
Crofton House School (A) |
E. Ramlochun/M. Pan
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
C. Mitchelle/J. Duncan
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
M. Desrochers/N. VanTil
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Faubert/T. Blue
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
C. Blondeau-Johnston/G. Gwillim
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Watt/E. stemler
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
E. Phillips/G. Oloriz
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
C. Bennett-Peters/C. Sawchuk
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Thunder Rowing Crew (A) |
E. Liu/A. Shimizu
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Peterson/N. Corwin/
|
|
|||
27 | Mens U19 Junior Varsity 4x | 11 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Phillips/B. Zehner/A. Burkinshaw/D. Harrison
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
W. Gurski/E. Regan/J. Wheeler/T. Chung
|
|
|||
St. George's School (A) |
M. Rossi/T. Wang/B. Good/T. Rosenzweig
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
C. Telfer/T. Smart/S. Brown/I. Ceholski
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
S. Willcox/R. Kischer/J. Bailey/J. Edge
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
K. Chen/E. Friedmann/C. Thompson/J. Jiang
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
|
||||
Shawnigan Lake School (B) |
D. Lemkuil/S. Blakey/L. Sala de Melo Costa/M. Ralf
|
|
|||
Shawnigan Lake School (C) |
A. Robins/M. Kahnert/D. Minchenko/C. Swanson
|
|
|||
28 | Womens U19 Junior Varsity 4x | 13 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Broomfield/S. Jesse/N. Featherstone/B. Madigan
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
C. Kwan/S. Vincent/J. Loewen/A. Ungureanu
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
K. Scott/E. Buxton/E. Kokott/M. Langevin
|
|
|||
Crofton House School (A) |
O. Gosse/K. Hopkins/C. Mahaffy/M. Kwan
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
K. Cowie/S. Gower/O. Kwiatkowski/J. Lawrence
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
A. Jungling/N. Guzma/J. Schmidt/H. McKenney
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Castle/M. Blumel/M. Warren/C. Cizeron
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
Z. Johnson/L. Barrett/C. Sawchuk/C. Sladen-Dew
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Hansen/J. Zhu/H. Bryant/P. Stobart
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
L. Girardeaux/K. O'Connor/T. Furey/K. Jiang
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
I. Markham/N. DeWitt/J. Harrison/D. Dalzell
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
s. evans/K. Rafter/H. Fraser/A. McClintock
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
L. Gollnick/W. Bryden/H. Cumming/c. anderson
|
|
|||
29 | Mens U17 Junior Varsity 4+ | 4 |
|||
30 | Womens U17 Junior Varsity 4+ | 5 |
|||
Brentwood College School (A) |
H. Burton/C. Cady/A. Jugenheimer/A. Roy/E. Nimmo (Cox)
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
M. Seanez/L. Rudolf/L. Andrae/S. Green/P. Lee (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (A) |
A. Hulbert/A. Roberts/H. Shan/I. Anderson/S. Elska (Cox)/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
|
||||
Sunday, May 12, 2019 | |||||
31 | Mens U19 Juniors 4+ | 6 |
|||
32 | Womens U19 Juniors 4+ | 4 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Broomfield/S. Jesse/N. Featherstone/B. Madigan/E. de Asis Chan (Cox)
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
G. McCredie/A. Tamturk/J. Wright/K. Schneider (Cox)
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
N. Hardcastle/M. Adams/P. Burton/M. Latrille/S. Taylor (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
M. Brennan-McCann/G. Hall/P. Doig/T. Gladstone/O. Brigden (Cox)
|
|
|||
33 | Mens U17 Junior Varsity 2x | 18 |
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (A) |
J. Cochrane/S. Magrath
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
A. Wang/R. Abou-Haidar
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
H. Crowle/N. Treloar
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Smith/C. Batty
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Davidson/I. Bird
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
J. Chen/D. Clayton
|
|
|||
St. George's School (A) |
B. Burke/M. Williams
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Morden/N. Deighton
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
M. Fletcher/F. Hanley
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
M. Whelon/R. Keeler/
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
J. Breslaw/A. Battistel
|
|
|||
St. George's School (B) |
C. Isac/S. Brown
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
N. Labrie/C. Lemer
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
J. Bailey/H. Sharp
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
o. howard/M. Walden/
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (C) |
Q. Ferrier/R. Shen
|
|
|||
34 | Womens U17 Junior Varsity 2x | 18 |
|||
Brentwood College School (A) |
H. Burton/C. Cady
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
L. Rudolf/L. Andrae
|
|
|||
Crofton House School (A) |
M. Kwan/C. Mahaffy
|
|
|||
Crofton House School (A) |
E. Franke/L. Stuart
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
S. Chernenkoff/M. Wein
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Gower/K. Cowie
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
J. Schmidt/E. Degrazio
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Solberg/S. Taylor
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
I. Rosenberg/Z. McConnell-Fidyk
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Blumel/C. Cizeron
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (A) |
C. Hallett/M. Calder/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
M. Wilkins/S. Green
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
A. Amaradasa/S. Park
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (B) |
O. Caine/A. Lazenby
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
|
||||
Claremont Sports Institute (C) |
D. Peressini/P. Lee
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (C) |
V. Lara-Favre/R. Kovacs
|
|
|||
35 | Mens U19 Juniors Lightweight 1x | 22 |
|||
Brentwood College School (A) |
D. Harrison
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
N. Gulka
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Purewal
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
T. Harrington
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Fontana
|
|
|||
St. George's School (A) |
J. Liu
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Wang
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
I. Ceholski
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
S. Willcox
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. O'Kelly-Lynch
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
B. Bryden
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
L. McQuarrie
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
S. Addison
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (B) |
J. Mulholland
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
J. Edge
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
M. Tomasik
|
|
|||
Brentwood College School (C) |
G. Robertson
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (C) |
J. McKay
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (C) |
M. Palanic
|
|
|||
36 | Womens U19 Juniors Lightweight 1x | 17 |
|||
Claremont Sports Institute (A) |
K. Scott
|
|
|||
Crofton House School (A) |
K. Hopkins
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
E. Paterson
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
D. Vangsgaard
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
H. McKenney
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Warren
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Castle
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Kaye
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
D. Dalzell
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
I. Edey
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
P. Letham
|
|
|||
Claremont Sports Institute (B) |
E. Kokott
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
S. Byrne-Atkins
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
A. Jungling
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
N. DeWitt
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (C) |
I. Markham
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (D) |
J. Harrison
|
|
|||
37 | Mens U17 Juniors 4+ | 6 |
|||
Brentwood College School (A) |
D. Kruger/M. Siemssen/R. Farrell/S. Gulino/J. Zercovitz (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Whitford/A. Redl/L. Mayes/G. Platt/M. Heck (Cox)
|
|
|||
St. George's School (A) |
F. Luo/I. Mak/M. Fiorante/D. Hopkins/E. Fung (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
M. Muller/S. Roberts/M. Day/j. diaz/T. Bath (Cox)
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
M. Banducci/A. Soligo/E. Rodrigues/M. Voysey/M. Graham (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
G. Hall/D. Davidson/B. Howard/J. Scott/A. Ahumada (Cox)
|
|
|||
38 | Womens U17 Juniors 4+ | 5 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Pavlis/S. Ledingham/S. Curtis/A. Pavlis/E. Nimmo (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Fulton/A. La Roy/A. Dyer/M. Gillmore/S. von Rosen (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
F. Rolfe/E. Selwood/E. Curry/M. Sheehan/a. khoo (Cox)
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Wardell/S. Regosa/A. Paul/S. Fraser/E. Sousa (Cox)/
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
S. Klimko/L. Carter/J. Lenarcic/A. Draper/G. Erickson (Cox)
|
|
|||
39 | Mens U19 Juniors 2x | 12 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Stanhope/J. Harold
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Delta Deas Rowing Club (A) |
Q. Torok/S. Velestuk
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
M. Tack/N. Gulka
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
D. Mork/A. Della Siega
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
M. Oblin/N. Yang
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
Q. Storey/R. Kanwal
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
T. Molloy/L. Krezan
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
E. Jacob/J. McKay
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
S. Addison/O. Bramley
|
|
|||
Shawnigan Lake School (B) |
D. Fontana/M. Potthast
|
|
|||
40 | Womens U19 Juniors 2x | 8 |
|||
Brentwood College School (A) |
Z. McDougall/A. Collins
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
S. Ames/B. Obst
|
|
|||
Crofton House School (A) |
G. Douville/E. Luo
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
E. Paterson
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
C. Lawrence/R. Mehling
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
N. Hardcastle/P. Burton
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
A. Milne/S. Lee
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
S. Pareiko/R. Raina
|
|
|||
41 | Mens U19 Juniors Novice 1x | 9 |
|||
42 | Womens U19 Juniors Novice 1x | 8 |
|||
43 | Mens U17 Juniors 4x | 13 |
|||
Brentwood College School (A) |
R. Farrell/C. Hennessy/D. Hennessy/T. Hennessy
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Deep Cove Rowing Club (A) |
R. Rijniersce/K. Farrokhi/J. Cochrane/S. Magrath
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
M. Battistel/I. Wright/A. Wang/R. Abou-Haidar
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Rodney/J. Reist/R. Warmington/B. Del Siega
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
B. Reid/J. Davidson/J. Smith/C. Batty
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
J. Chen/D. Clayton/M. Heck/J. Scott
|
|
|||
St. George's School (A) |
E. Maijer/J. Hou/T. Li/A. Tung
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
M. Muller/S. Roberts/j. diaz/M. Day
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
M. Dichupa/C. Kitts/A. Kristoff/J. Kuzyk
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
J. Bailey/M. Britnell/H. Sharp/S. Mertins
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
R. Morahan/D. Keeler/C. Jackson/E. Peacock/
|
|
|||
44 | Womens U17 Juniors 4x | 17 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Pavlis/S. Ledingham/S. Golding/A. Pavlis
|
|
|||
Brentwood College School (A) |
S. Klimko/L. Carter/J. Lenarcic/A. Draper
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
D. Peressini/S. Capelli Da Silva/T. Rosales/P. Lee
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
E. Stephens/F. Rompain/M. Seanez/M. Wilkins
|
|
|||
Crofton House School (A) |
E. Franke/L. Stuart/E. Ramlochun/M. Pan
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
S. Chernenkoff/M. Wein/C. Mitchelle/J. Duncan
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
K. Cowie/M. Desrochers/S. Gower/N. VanTil
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
J. Schmidt/S. Park/A. Amaradasa/E. Degrazio
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
K. Kines/I. Rosenberg/Z. McConnell-Fidyk/M. Solberg
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
C. Blondeau-Johnston/G. Gwillim/T. Blue/S. Faubert
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Watt/E. stemler/A. Lazenby/C. Cizeron
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
C. Bennett-Peters/S. Hroch/E. Phillips/G. Oloriz
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
H. Cadenhead/S. Pingle/C. Segura/M. Hart-Weller
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
E. Fulton/A. La Roy/A. Dyer/I. Lamb
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Wardell/E. Sousa/J. Peterson/N. Corwin/
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
V. Lara-Favre/A. de Grazio/R. Kovacs
|
|
|||
45 | Mens U19 Juniors Lightweight 4+ | 7 |
|||
46 | Womens U19 Juniors Lightweight 4+ | 4 |
|||
Claremont Sports Institute (A) |
C. Kwan/A. Ungureanu/K. Scott/S. Vincent/C. Cunningham (Cox)
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
H. Anderson/D. Vangsgaard/S. Byrne-Atkins/E. Gach/N. Yeung (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
N. Lavin/J. Bomans/S. Lee/C. Lu/O. Brigden (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
L. Girardeaux/K. O'Connor/T. Furey/K. Jiang/A. Considine (Cox)
|
|
|||
47 | Mens U17 Juniors Novice 2x | 17 |
|||
48 | Womens U17 Juniors Novice 2x | 17 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Ericson/A. Lees
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
S. Capelli Da Silva/T. Rosales
|
|
|||
Crofton House School (A) |
E. Sui/J. Westover
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
H. Ure/M. Belic
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
A. de Grazio/V. Lara-Favre
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
K. Kines/K. Bussanich
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
A. Ross/S. Hof
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Nordstrom/P. Dickau
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Nanaimo Rowing Club (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Thunder Rowing Crew (A) |
A. Shimizu/G. Diaz
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
H. Blewett/T. Holmes/
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (B) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (B) |
S. Elska/J. Kuromi/
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
Q. Bui/N. Marefat/
|
|
|||
49 | Mens U17 Junior Varsity 1x | 16 |
|||
50 | Womens U17 Junior Varsity 1x | 13 |
|||
Brentwood College School (A) |
A. Machnik
|
|
|||
Crofton House School (A) |
J. Westover
|
|
|||
Crofton House School (A) |
M. Kwan
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
M. Wein
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
E. Degrazio
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
M. Blumel
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
Z. Johnson
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (A) |
A. Szlanko/
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (B) |
K. Schneider
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
J. Schmidt
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (B) |
C. Sawchuk
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (B) |
C. Sladen-Dew
|
|
|||
51 | Mens U19 Juniors 4x | 9 |
|||
Brentwood College School (A) |
E. Stanhope/A. Ewashko/J. Harold/K. Draper
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Delta Deas Rowing Club (A) |
Q. Torok/L. Krezan/T. Molloy/S. Velestuk
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
E. Jacob/M. Tack/L. McQuarrie/J. McKay
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Fontana/O. Bramley/M. Potthast/S. Addison
|
|
|||
St. George's School (A) |
E. Maijer/J. Hou/T. Li/A. Tung
|
|
|||
St. George's School (A) |
M. Rossi/T. Wang/B. Good/T. Rosenzweig
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
M. Oblin/L. Hodgins/M. Cormie/N. Yang
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Thomas/O. Marcovitz/A. Gonin/J. DesBrisay
|
|
|||
52 | Womens U19 Juniors 4x | 8 |
|||
Brentwood College School (A) |
Z. McDougall/S. Jesse/N. Featherstone/B. Madigan
|
|
|||
Crofton House School (A) |
G. Douville/E. Luo/M. Ker/T. Stekl
|
|
|||
Deep Cove Rowing Club (A) |
J. Wright/A. Tamturk/E. Paterson/G. McCredie
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
D. Vangsgaard/C. Lawrence/R. Mehling/S. Byrne-Atkins
|
|
|||
Salt Spring Island Rowing Club (A) |
E. Masselink/L. Barrett/B. Mah/E. Baker
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
J. Bomans/N. Lavin/B. Meier/C. Lu
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
S. Pareiko/T. Adair/J. Chow/R. Raina
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
P. Letham/S. Jones/I. Edey/S. Inglis
|
|
|||
53 | Mens U19 Junior Varsity 4+ | 2 |
|||
54 | Womens U19 Junior Varsity 4+ | 5 |
|||
Brentwood College School (A) |
N. Broomfield/S. Jesse/N. Featherstone/B. Madigan/E. de Asis Chan (Cox)
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
H. Bryant/E. Hansen/J. Zhu/P. Stobart/O. Brigden (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
|
||||
Victoria City Rowing Club (A) |
s. evans/K. Rafter/H. Fraser/A. McClintock/M. Vasko (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (B) |
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change