Hungry Eagle Indoor Sprints
- Feb 22, 2020
- indoor
- Skyline High School, Main Gym
- Ann Arbor, MI (USA)
- Hosted By: Skyline Crew
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, February 22, 2020 | |||||
1 | 500m | 6th Grade Boys | 2 |
||
2 | 500m | 6th Grade Girls | 4 |
||
3 | 500m | 7th/8th Grade Boys | 18 |
||
4 | 500m | 7th/8th Grade Girls | 18 |
||
MS RELAY | 4x250m | Relay Race - Middle School (2 Boys, 2 Girls per relay)*** | |||
5 | 500m | PR2 (Adaptive) | 3 |
||
Skyline Crew |
K. Barrett-Huff
|
|
|||
Skyline Crew |
D. Lexcen
|
|
|||
Skyline Crew |
M. Lexcen
|
|
|||
6 | 2000m | High School Men VARSITY | 25 |
||
Northview High School |
J. Farr
|
|
|||
Saline High Crew Club |
Z. Dingman
|
|
|||
Saline High Crew Club |
K. Emerson
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Briegel
|
|
|||
Saline High Crew Club |
N. Holloway
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
J. Reed
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
L. Jenkins
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Gibb-Randall/
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
C. Hite
|
|
|||
Skyline Crew |
N. Force/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
J. Diehl
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
J. Locricchio
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
J. Lee
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. DiFrancesco
|
|
|||
Northville Rowing Club |
P. Kahlon
|
|
|||
Skyline Crew |
G. Schultz/
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Wright/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
S. Parsons
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
E. Magley
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
A. Diaz
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. |
H. Lohman/
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
C. Fettig
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
J. Durell
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
A. Dake
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
E. Slocum
|
|
|||
7 | 2000m | High School Women VARSITY | 27 |
||
Detroit Waterfront Rowing Association |
C. Fellberg/
|
|
|||
Skyline Crew |
G. Mack
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Corriere
|
|
|||
Skyline Crew |
O. Barr
|
|
|||
Skyline Crew |
S. Keating
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Black
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew |
L. Bunker
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
H. Campain
|
|
|||
Northview High School |
E. Mulder
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
M. Griffin
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
E. Iorio
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
C. Garner
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
B. Olsen
|
|
|||
Northville Rowing Club |
M. Hande
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
H. Smith
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. Kehoe
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
T. Chinn
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
J. Molloseau
|
|
|||
Northville Rowing Club |
L. Oles
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
E. Ellis
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
A. Hollands
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. |
E. Kamps/
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. |
K. Hammond/
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
M. Desmond
|
|
|||
Northville Rowing Club |
T. McCarthy
|
|
|||
Detroit Waterfront Rowing Association |
F. Riordan/
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. |
S. Davis/
|
|
|||
8 | 2000m | High School Men JUNIOR VARSITY | 22 |
||
Saline High Crew Club |
J. Lancaster
|
|
|||
Saline High Crew Club |
B. Ashton
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
T. McGovern
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Drabant
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
N. Pontius
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Wang
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
I. Craigie
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
B. Lam
|
|
|||
Northville Rowing Club |
M. Jeromsky
|
|
|||
Lake Leelanau Rowing Club |
P. Cabbage
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Foster/
|
|
|||
Skyline Crew |
J. Champion/
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
B. Basham
|
|
|||
Northville Rowing Club |
W. Mack
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
D. Smith
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. Garza
|
|
|||
Skyline Crew |
M. Sept/
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Marquez-Collins/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
M. Liskai
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
L. Vanderlaan
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
S. Fleming
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
B. Cadigan
|
|
|||
9 | 2000m | High School Women JUNIOR VARSITY | 22 |
||
Notre Dame Academy Crew |
J. Spidel
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Pettigrew
|
|
|||
Skyline Crew |
O. Hansen
|
|
|||
Skyline Crew |
Z. Bellovin
|
|
|||
Skyline Crew |
R. Howell
|
|
|||
Skyline Crew |
L. Cooper
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
E. Bodmer
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Redissi
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
K. Meader
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
C. McCullough
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Xiu
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
E. Lauth
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
A. Nungester
|
|
|||
Northville Rowing Club |
K. Encelewski
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
M. Kunitzer
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
A. Rockwood
|
|
|||
Glorious Gate Rowing Association |
L. Butler
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
A. Henry
|
|
|||
Northville Rowing Club |
T. Zeimen
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
C. Cary
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
M. Bartleson
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. Zaar
|
|
|||
10 | 2000m | High School Men 150 or less | 13 |
||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
B. MacBride
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
J. Cullen
|
|
|||
Northview High School |
L. Thompson
|
|
|||
Northville Rowing Club |
C. Ozog
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Bukowski/
|
|
|||
Skyline Crew |
G. LaHousse/
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Wood/
|
|
|||
Skyline Crew |
R. Blackburn/
|
|
|||
Skyline Crew |
X. Li/
|
|
|||
Glorious Gate Rowing Association |
B. Hughes
|
|
|||
Northville Rowing Club |
N. Poe
|
|
|||
Northville Rowing Club |
J. Mallabo
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
D. Young
|
|
|||
11 | 2000m | High School Women 130 or less | 16 |
||
Notre Dame Academy Crew |
A. Firsdon
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Koselka
|
|
|||
Skyline Crew |
S. Soluk
|
|
|||
Skyline Crew |
N. Portales
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Mancuso
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Cao
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
T. McLaughlin
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
R. Thurston
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. |
S. Hilburger/
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
I. Bigler
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. O'Connell
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
B. Gair
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
J. Hoard
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
R. Bello
|
|
|||
Northville Rowing Club |
P. Bobak
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
E. Miller
|
|
|||
12 | 2000m | High School Men 140 or less | 10 |
||
Saline High Crew Club |
R. Marowelli
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
P. Guduri
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
T. Kovarik
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
S. Gamble
|
|
|||
Northville Rowing Club |
S. Sharples
|
|
|||
Skyline Crew |
L. Kopald/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
O. Wilson
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Zhang/
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. Kemnitz
|
|
|||
Northville Rowing Club |
J. Scotto DiVetta
|
|
|||
13 | 2000m | High School Women 120 or less | 12 |
||
14 | 2000m | High School Women NOVICE | 19 |
||
Skyline Crew |
G. Ham
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Prude
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Kowalewski
|
|
|||
Skyline Crew |
J. Claret Benavente
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Bauer
|
|
|||
Skyline Crew |
M. Farmer
|
|
|||
Skyline Crew |
R. Wei
|
|
|||
Skyline Crew |
S. Szymanski
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
E. Van Ee
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
L. Irvine
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Lautenbach
|
|
|||
Saline High Crew Club |
K. Shaffer
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
R. Casarella
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
T. McLaughlin
|
|
|||
Northville Rowing Club |
N. Kobelsky
|
|
|||
Lake Leelanau Rowing Club |
D. Cram
|
|
|||
Lake Leelanau Rowing Club |
E. Korson
|
|
|||
Northville Rowing Club |
D. Hopkins
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing |
A. Nelson
|
|
|||
15 | 2000m | High School Men NOVICE | 14 |
||
Skyline Crew |
N. Pryplesh
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Ying
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Zhang
|
|
|||
Skyline Crew |
J. Jemison-Blais
|
|
|||
Saline High Crew Club |
L. Haase
|
|
|||
Saline High Crew Club |
D. Sirbu
|
|
|||
Saline High Crew Club |
J. Brackenbury
|
|
|||
Saline High Crew Club |
M. Girvan
|
|
|||
Saline High Crew Club |
M. Mazur
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. |
M. Hammond/
|
|
|||
Northville Rowing Club |
R. Bis
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
E. Zatocha
|
|
|||
Northville Rowing Club |
L. DeMeo
|
|
|||
Lake Leelanau Rowing Club |
E. Crosby
|
|
|||
16 | 2000m | High School Women NOVICE 130 or less | 12 |
||
Skyline Crew |
O. Kosnik
|
|
|||
Skyline Crew |
B. Simonte
|
|
|||
Skyline Crew |
C. Alt
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Dietz
|
|
|||
Skyline Crew |
L. Veerasamy
|
|
|||
Skyline Crew |
s. chiang
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
R. Melena
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
J. DiLallo
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
G. Pang
|
|
|||
Saline High Crew Club |
B. Misfud
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
V. He
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
A. Olsen
|
|
|||
17 | 2000m | High School Men Novice 150 or less | 7 |
||
Skyline Crew |
K. Hayami
|
|
|||
Skyline Crew |
P. Martins
|
|
|||
Skyline Crew |
I. Caldera
|
|
|||
Saline High Crew Club |
S. Penny
|
|
|||
Saline High Crew Club |
B. Drobnick
|
|
|||
Northview High School |
E. Bernardino
|
|
|||
Northville Rowing Club |
B. Kemnitz
|
|
|||
18 | 2000m | High School Women NOVICE 120 or less | 8 |
||
Detroit Waterfront Rowing Association |
K. Davis/
|
|
|||
Skyline Crew |
J. Gill
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Gill
|
|
|||
Skyline Crew |
C. Theiss
|
|
|||
Skyline Crew |
M. Smith
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
D. Lambert
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Zhao
|
|
|||
Glorious Gate Rowing Association |
E. McBride
|
|
|||
19 | 2000m | High School Men Novice 140 or less | 9 |
||
Skyline Crew |
P. HANSEN
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Zhang
|
|
|||
Skyline Crew |
D. Del Rio
|
|
|||
Skyline Crew |
N. Roxstrom
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
N. Iorio
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
L. Dake
|
|
|||
Glorious Gate Rowing Association |
M. Park
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
T. Hoard
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
G. MAGLEY
|
|
|||
20 | 500m | High School Women COXSWAIN 115 or less | 13 |
||
East Grand Rapids Crew Team |
E. Pike
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
E. Hefner
|
|
|||
Northville Rowing Club |
E. Androne
|
|
|||
Northville Rowing Club |
S. Loftus
|
|
|||
Skyline Crew |
J. Ryu
|
|
|||
Skyline Crew |
J. Mendoza
|
|
|||
Skyline Crew |
G. Lee
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
E. Juette
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
T. Boyer
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew |
M. Grove
|
|
|||
Saline High Crew Club |
G. Orwig
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Steele
|
|
|||
Lake Leelanau Rowing Club |
W. Wodek
|
|
|||
21 | 500m | High School Men COXSWAIN 125 or less | 5 |
||
Northville Rowing Club |
B. Liu
|
|
|||
Skyline Crew |
E. Hendricks
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
W. Harrison
|
|
|||
St. John's Jesuit High School |
A. Positano
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club |
E. Miller
|
|
|||
HSW RELAY | 4 x 500m | Relay Race - High School Women*** | |||
HSM RELAY | 4 x 500m | Relay Race- High School Men*** | |||
NOTE | ***Free Entry - Will be arranged on site |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change