SRAM 2019 Championship Regatta
- May 18, 2019
- sprint
- 43.01919,-85.6638
- Grand Rapids, MI (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of Michigan
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 18, 2019 | |||||
1 | Womens Varsity 2x | 10 |
|||
2 | Mens Varsity 1x | 8 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club |
T. O'Hara
|
|
|||
Crestwood High School Rowing |
M. Helton
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
K. Douglas
|
|
|||
Lowell Crew Club |
L. Riffle
|
|
|||
Northville Rowing Club |
P. Kahlon
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
L. Milani
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
J. Mckeown
|
|
|||
Saline High Crew Club |
Z. Dingman
|
|
|||
3 | Womens Ltwt 4+ | 13 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
E. Michalak/R. Faust/S. Hao/H. Kang/E. Van Houten (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
I. Bigler/A. Schad/B. Edison/K. Edison/E. Greer (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
E. Briggs/L. Gesik/K. Wolffis/G. Clinger/K. Koski (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
M. Beesley/K. Wormmeester/B. Fausey/J. Tarango/M. Spoelma (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
S. Martin/H. Mumford/K. Ulanch/R. Baar/L. Pool (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
Z. Neilson/T. Murphy/L. Finazzo/E. Ottenbreit/A. Davidson (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
E. Bennor/B. Kulfan/S. Verberg/B. Potter/P. Hartman (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
K. May/P. Bobak/H. Sondreal/Z. Presnal/H. Motts (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
E. Burns/A. Stephan/J. Bose Partridge/R. Dinov/L. Brinkel (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
P. Brown/A. Ryznar/R. Peters/S. Urbanek/A. Starll (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
M. Boss/M. Rutgers/E. Bray/K. Dukes/R. McMahon (Cox)
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing (A) |
H. Wandoff/M. Ricks/P. Judd/M. Linck/S. Thoma (Cox)
|
|
|||
Trenton High School (A) |
K. Drabczyk/E. Paczewitz/G. Hodge/B. Hopkins/C. Pattenaude (Cox)
|
|
|||
4 | Mens Ltwt 4+ | 14 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
N. Pattada/B. Nelson/N. Dreyer/G. Wiswall/R. Doshi (Cox)
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
B. Manivilovski/M. Abbasi/Z. El-Assaad/I. Hamade/I. Bazzi (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
W. Hammerslag/A. Galbraith/S. Gamble/A. Bonnah/G. Barfknecht (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
A. Hu/N. Tilley/E. Krieger/O. Thamban/J. Philip (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
P. Ooyevaar/S. Peters/L. Wassink/C. Calveneau/S. Rose (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
J. Farr/J. Draper/E. Skinner/L. Thompson/J. Bailey (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
W. Guzman-Barrientos/K. Walter/S. Sharples/N. Bennett/B. Liu (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
E. Spengler/N. Harrington/H. Ficyk/M. Czmer/N. Kramer (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
L. Fisher/g. hobrecht/E. Hanson/W. McKarns/C. Herz (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
B. Williams/J. Chirillo/J. Wicklander/Z. Kropp/A. Duty (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
S. Sundman/J. Saenz/D. Baker/J. Scott/R. Bertelsen (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
M. Luqman/R. Zhang/N. Walters/J. McCalla/W. Wisner (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
S. Nosal/N. Reckinger/B. Czarnota/L. Neal/B. Cholette (Cox)
|
|
|||
Trenton High School (A) |
T. Irvin/G. Jimenez/C. Raupp/J. Thompson/M. Himick (Cox)
|
|
|||
5 | Womens Jr/2nd 8+ | 10 |
|||
6 | Mens Jr/2nd 8+ | 10 |
|||
7 | Womens Varsity 4+ | 14 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
D. Wang/K. Carr/S. Ampaanpenrot/G. Li/S. Ye (Cox)
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
A. Stamps/M. Kiker/M. Staub/G. Lambert/H. Eljammali (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
B. Olsen/E. Iorio/A. Pyper/L. King/S. Campbell (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
J. Williams/S. North/D. Niswonger/D. Kistler/L. Cool (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
M. Beesley/E. Hodgson/E. Johnson/K. Wormmeester/M. Spoelma (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
M. Green/A. Loehfelm/H. Hertstein/M. Hayes/E. Overholt (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
A. McMillian/E. Fleszar/a. johnson/e. hoke/o. kamradt (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
J. Kurtycz/M. Knochs/S. Sweat/E. Skinner/C. Tay (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
E. Reinert/A. Kehoe/T. Zeimen/K. Zeimen/M. Poe (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Maloy/L. Akey/H. Hesseltine/H. Yambrick/M. wolff (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
E. Lassig/E. LaPlante/C. Cocuzza/S. Foster/A. Motta (Cox)
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. (A) |
S. Walker/L. Vega/C. Workinger/A. Scheiwe/H. Lameris (Cox)/
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing (A) |
C. Sandy/C. Garner/M. Desmond/A. Masiewicz/K. Bank (Cox)
|
|
|||
Trenton High School (A) |
A. Kettler/C. Keller/J. Smith/K. Truitt/S. Miles (Cox)
|
|
|||
8 | Mens Varsity 4+ | 17 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
N. Vasan/A. Palo/L. Tran/T. Cao/N. Rhodes (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
K. Douglas/B. Cooper/L. Jenkins/O. Pyper/G. Barfknecht (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
O. Goebel/E. Krieger/A. Hu/O. Thamban/D. Lee (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
A. Duffy/R. Thapa/T. Ooyevaar/L. Vazquez/K. Reyers (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
N. Christensen/D. Doyle/C. Schaible/E. Carpenter/S. Farbarzhevich (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
I. Reimel/I. Zibara/L. Jankowski/V. Manges/R. Morabito (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
M. McMillian/N. Momany/M. Simmet/j. beke/S. Riffle (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
C. Garcia-Ramos/D. Mesinovic/C. Jennings/C. Burton/P. Hartman (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
I. Danaher/A. Brazzil/E. Cracco/Z. Bonofiglio/N. Bhandari (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
C. Morris/J. DeSana/J. Janda/C. Vitek/T. Walker (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Bayer/J. Wishart/J. Grant/R. Snyder/E. Williams (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
A. Saraci/D. Tuttle/L. Teifer/G. Pirtle/A. Pappas (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
E. Van Pelt/B. Jackson/C. Neihoff/J. Janssen/A. ZIEMBA (Cox)
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. (A) |
L. Addison/T. Harms/E. Geschiere/S. Betts/A. Reed (Cox)/
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
P. Davenport/E. Mendiola/M. Trusewicz/M. Skolnik/M. Burns (Cox)
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing (A) |
A. Vera/E. Slocum/B. Thorell/J. Locricchio/S. Thoma (Cox)
|
|
|||
Trenton High School (A) |
C. Baleczak/C. Fox/M. Kemp/H. Allen/M. Himick (Cox)
|
|
|||
9 | Womens Varsity 2- | 6 |
|||
10 | Mens Varsity 2- | 9 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
I. Cantin/M. Ito
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
J. Durell/A. Morgan
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
C. Covell/N. Hamid
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
M. Batchev/C. Taylor
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
M. Simmet/L. Riffle
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Strzelewicz/D. Brzozowski
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
G. Gurule/A. McCreadie
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
T. Krause/A. Mullins
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
E. Margot/M. McGovern
|
|
|||
11 | Womens Freshman 4+ | 12 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
S. Ampaanpenrot/A. DeCapite/P. Schulte/E. Jerris/L. Park (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
R. Thurston/H. Smith/M. Kunitzer/I. Cline/E. Pike (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
E. Holmquist/R. Beatty/K. Wilson/G. Collins/L. Snyder (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
M. Green/T. Morrill/O. Han/E. Morrissey/N. Heyne (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
A. Henry/E. Osentoski/H. Mathes/S. Shrake/K. Holmes (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
M. Tay/E. Mulder/S. Sweat/M. Dowhan/S. Todd (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
H. Jahshan/S. Pattwell/L. Gregory/N. Bhandari/E. Walker (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
E. Bassett/M. Coolican/A. Sanogo/L. Davidson-Walshe/G. Thomas (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
R. Peterson/I. Macka/I. MacKenzie/K. Dukes/R. McMahon (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
O. Cook/K. Burtell/M. Roehner/J. Greubal/C. Krasko (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
I. Bitner/A. Burkeen/L. Remisoski/J. Kovesdi/C. McGowen (Cox)
|
|
|||
Trenton High School (A) |
A. Berger/A. Cullen/N. Laney/A. Gajewski/S. McKee (Cox)
|
|
|||
12 | Mens Freshman 4+ | 12 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
J. Budabin/J. Ren/D. Chau/R. Kushnir/G. Burnstein (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
S. Gamble/I. Craigie/B. Lam/H. Kolk/E. Greer (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
R. Kalaczinski/m. Schaafsma/K. McPoland/C. Dlugos/K. Thompson (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
J. Hester/E. Nethercot/E. Tamayo/E. Hebreard/A. Gavin (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
J. Boyd/N. Brown/A. Militello/S. Springborn/A. Raffin (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
B. Nietling/N. Momany/W. Ebmeyer/J. McCarthy/E. Fleszar (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
M. Jeromsky/g. perez/W. Mack/J. Mallabo/M. Hande (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
M. Archer/A. Muchnik/J. Schop/A. Klingbeil/A. Hubacker (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
E. Guzek/G. Raux/g. hobrecht/W. McKarns/A. Kaganov (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
M. Peters/L. Carney/M. Eliwat/B. Nino/A. Pappas (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
S. Johnson/C. Rice/C. Wolownik/T. Maksimowksi/L. Schlaud (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
R. Ziegler/J. Pizzo/R. Passuth/L. Allen/M. Clark (Cox)
|
|
|||
13 | Womens Ltwt 8+ | 6 |
|||
14 | Mens Ltwt 8+ | 9 |
|||
15 | Womens Jr/2nd 4+ | 14 |
|||
16 | Mens Jr/2nd 4+ | 19 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
R. Shu/J. Cho/H. Ren/W. McCall/R. Doshi (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
W. Hammerslag/A. Morgan/D. Koenen/A. Bonnah/E. Greer (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
S. Growney/B. Vandegrift/W. McDonald/N. Tilley/A. Guikema (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
J. Rosenthal/B. Barber/L. Asselin/S. Peters/K. Reyers (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
D. Zawodny/A. Vrooman/M. VanDoorne/M. Vrooman/J. Goldberg (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
N. Sullivan/R. Smith/A. Stec/B. Higgins/K. Holmes (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
C. Finazzo/S. Hamelin/M. Formosa/C. Colwell/B. Ottenbreit (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
B. Nietling/b. johnson/W. Ebmeyer/J. McCarthy/o. kamradt (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
D. Mills/L. Thompson/B. Woodard/H. Vandenberg/J. Bailey (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
A. Bis/L. Lesh/R. Kobelsky/T. Felosak/E. Daguanno (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
C. Haynes/J. Vucinaj/J. Vucinaj/R. Johnson/M. Walker (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
G. Gurule/A. McCreadie/J. Sendra/S. Anderson/E. Williams (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
T. Krause/D. Begeman/R. Brozek/M. Cid/T. Stewart - Williams (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
C. Morris/D. Reale/D. Ensley/E. Margot/J. Pritchard (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
B. Mackinder/Z. Lindemann/N. Bhattacharyya/E. Gerber/A. Brill (Cox)
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. (A) |
H. Lohman/J. Little/T. King/A. Tyler/A. Reed (Cox)/
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
G. Loveday/N. Kiss/D. Anderson/M. Stone/S. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing (A) |
B. Thorell/W. Schewe/C. Morey/J. Locricchio/S. Thoma (Cox)
|
|
|||
Trenton High School (A) |
N. Christopher/E. Holt/C. Westrate/N. Medel/S. Miles (Cox)
|
|
|||
17 | Womens Varsity 1x | 5 |
|||
18 | Mens Varsity 2x | 12 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
A. Wang/J. Wray
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
M. Eljammali/D. Janssen
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
L. Jenkins/O. Pyper
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
S. Buquicchio/G. Norris
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
C. Covell/N. Hamid
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
M. Batchev/C. Taylor
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
M. McMillian/j. beke
|
|
|||
Northview High School (A) |
C. Garcia-Ramos/D. Mesinovic
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
J. King/A. DiFrancesco
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
A. Haynes/C. DeMartinis
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
Z. Rochman/J. Mckeown
|
|
|||
Traverse City Tritons Rowing (A) |
A. Vera/E. Slocum
|
|
|||
19 | Womens Varsity 8+ | 11 |
|||
20 | Mens Varsity 8+ | 14 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change