New England Interscholastic Rowing Championships
- May 25, 2019
- sprint
- Lake Quinsigamond
- Worcester, MA (USA)
- Hosted By: New England Interscholastic Rowing Association (NEIRA)
- 2019 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 25, 2019 | |||||
1 | Mens HS Varsity 4+ | 18 |
|||
2 | Mens HS 2nd Varsity 4+ | 18 |
|||
3 | Mens HS 3rd Varsity 4+ | 12 |
|||
4 | Mens HS 4th Varsity 4+ | 12 |
|||
5 | Mens HS Varsity 8+ | 18 |
|||
6 | Mens HS 2nd Varsity 8+ | 18 |
|||
7 | Mens HS 3rd Varsity 8+ | 12 |
|||
8 | Womens HS Varsity 4+ | 18 |
|||
9 | Womens HS 2nd Varsity 4+ | 18 |
|||
10 | Womens HS 3rd Varsity 4+ | 12 |
|||
11 | Womens HS 4th Varsity 4+ | 12 |
|||
12 | Womens HS Varsity 8+ | 18 |
|||
Boston Latin School Crew (A) |
E. Garity/O. Sullivan/L. Wu/I. Aikens/K. Dalmanieras/L. Ellis/S. Banyen/S. Dzialas/R. Feininger (Cox)
|
|
|||
Brookline High School (A) |
|
||||
Convent of the Sacred Heart (A) |
E. Colligan/E. deAlessandrini/H. Duenkel/I. Rogers/M. Rivera/L. Mirando/C. Liddy/C. Guza/A. Thompson (Cox)
|
|
|||
Dresden School District, Hanover High School Rowing (A) |
H. Stafford/L. Brock/C. Bedford/W. Parkins/S. Brackett/J. Golder/C. Shipulski/F. Jaacks/S. Ladeau (Cox)
|
|
|||
E.O. Smith High School (A) |
E. Wells/D. Johnson/T. de Carvalho Lachos/R. Wesson/R. Norman/T. Szozda/A. Dudek/K. McNeal/L. Daggett (Cox)
|
|
|||
East Lyme High School (A) |
|
||||
Glastonbury High School Crew (A) |
F. Caces/I. Skoulis/B. Abbott/K. Robinson/A. Somosky/M. Mooney/M. Nardone/I. Abbott/M. Cyr (Cox)/
|
|
|||
Guilford Rowing (A) |
S. Flynn/R. Strand/C. Wiley/L. Mackey/E. Castlevetro/A. Cho/P. Doheny/H. Anderson/G. Beatty (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
L. Colby/L. Nash/L. Humphrey/C. Schnorr/L. O'Neil/L. Bryant/E. Bryant/J. Kelley/K. McAuley (Cox)
|
|
|||
Kent School Boat Club (A) |
|
||||
Phillips Academy Andover (A) |
C. Brady/I. Mikheev/M. Levy/E. Scheer/A. Zhong/R. Millett/O. Cullen/I. Li/S. Garcia (Cox)
|
|
|||
Phillips Exeter Academy (A) |
O. Lazorik/C. Young/M. Glinn/C. Baker/N. Weeldreyer/S. Faliero/A. Demopoulos/S. Coombs/K. Davis (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
M. Hastings/A. Courtemanche/F. Ingersoll/K. Urbanik/H. Roche/J. Duda/N. Siwek/C. Samia/M. Heipler (Cox)
|
|
|||
Simsbury High School (A) |
|
||||
St. Mary Academy- Bay View (A) |
E. Dezotell/M. D'Ambra/C. Watson/E. Leary/L. Williams/H. Grenier/H. Nadeau/A. Kuzman/C. David (Cox)
|
|
|||
St. Paul's School (A) |
V. Barletta/E. Catlin/A. Liu/S. Scott/E. Stewart/C. Reynolds/H. Eichorn/A. Lee/C. Yoo (Cox)
|
|
|||
Stonington High School Crew Team (A) |
L. Rath/L. Haghpassand/E. Gross/H. Sowle/S. Heughins/U. Schaffer/J. Holland/C. Andrews/C. Anderson (Cox)/
|
|
|||
Tabor Academy (A) |
|
||||
13 | Womens HS 2nd Varsity 8+ | 18 |
|||
Boston Latin School Crew (A) |
|
||||
Brookline High School (A) |
|
||||
Convent of the Sacred Heart (A) |
R. Lherisson/K. Malcolm-Joseph/I. Meyerhoff/E. Kaseta/S. Novak/E. Connolly/A. Rogers/O. Caruso/A. Choy (Cox)
|
|
|||
Dresden School District, Hanover High School Rowing (A) |
S. Gilbert-Diamond/R. Uiterwyk/M. Davis/S. Walsh/C. Adner/C. Usher/H. Snelling/K. Stannard/E. Neuman (Cox)
|
|
|||
East Lyme High School (A) |
|
||||
Farmington High School Crew (A) |
N. Nitendel/M. Siemiatkaska/L. Canto/C. Cai/J. Diaz/A. O'Hara/H. Parker/S. Esterkin/E. Dudley (Cox)
|
|
|||
Glastonbury High School Crew (A) |
K. McKaig/E. Beckwith/I. Bruno/J. Emery/E. Ciarcia/D. Lakshmipathy/A. Wood/C. Smith/A. Tiernan (Cox)/
|
|
|||
Guilford Rowing (A) |
S. Goetsch/C. Marinis/M. Greene/S. Radick/M. Audet/E. Koval/K. Patel/K. Patel/R. Hawkes (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
A. Van Buskirk/A. Wagner/C. Bogen/L. Murphy/C. Dasco/T. Schnorr/E. Niehoff/C. Gallagher/C. Yungton (Cox)
|
|
|||
Kent School Boat Club (A) |
|
||||
Phillips Academy Andover (A) |
K. Lough/E. Warren/E. Qian/A. Vinton/M. Shkolnik/E. Jasaitis/G. Jones-Mollod/H. Justicz/M. Stewart (Cox)
|
|
|||
Phillips Exeter Academy (A) |
S. Olmsted/S. Tillman/I. Kron/M. Potter/J. Dobbins/H. Brigham/A. Lackey/A. Thomas/K. Mi (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
N. Savoie/S. Sawyer/L. Polito/Y. Djotova/L. Ames/A. Mercer/A. Girouard/K. Shapiro/O. Costa (Cox)
|
|
|||
Simsbury High School (A) |
|
||||
St. Mary Academy- Bay View (A) |
L. Sarnowski/P. Bastia/k. brannon/K. Keating/T. Bauer/Z. Ferreira/B. Mattos/V. Miller-Tuchon/E. Morris (Cox)
|
|
|||
St. Paul's School (A) |
I. Peace/K. Van Everen/E. Franca/F. Onyechere/E. Abbruzzese/M. MacMillan/A. Davidson/M. Otey/E. Barker (Cox)
|
|
|||
Stonington High School Crew Team (A) |
a. gibson/L. Robarge/J. Chomowicz/J. Chomowicz/E. Ackley/M. Nowak/A. Drago/M. Daley/M. Martuscello (Cox)/
|
|
|||
Tabor Academy (A) |
|
||||
14 | Womens HS 3rd Varsity 8+ | 12 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change