St. Catharines Rowing Club Junior National Team Small Boat Trial Regatta

  • Hosted By: St. Catharines Rowing Club
  • Sanctioned by RCA and ROWONTARIO (2019)

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 11, 2019
1 Mens Jr 1x
17
    Argonaut Rowing Club
W. Simpson
 
    Don Rowing Club
A. Krol/
 
    Don Rowing Club
E. Seawright/
 
    Don Rowing Club
C. Goff/
 
    Don Rowing Club
J. Appleton/
 
    Don Rowing Club
A. Duko/
 
    E.L.Crossley Secondary School
K. Woodhouse/
 
    Guelph Rowing Club
 
    Nova Scotia Provincial Team
E. Crick
 
    Peterborough Rowing Club
 
    Peterborough Rowing Club
 
    South Niagara Rowing Club
J. Gula/
 
    South Niagara Rowing Club
J. Janzen
 
    South Niagara Rowing Club
D. Law/
 
    St. Catharines Rowing Club
D. Picard/
 
    St. Catharines Rowing Club
K. Bartel/
 
    St. Catharines Rowing Club
E. MacRae/
 
2 Womens Jr 1x
28
    Argonaut Rowing Club
M. Law
 
    Argonaut Rowing Club
B. Hill
 
    Barrie Rowing Club
C. MacDonald
 
    Don Rowing Club
E. Searight/
 
    Don Rowing Club
N. Yarzon/
 
    Don Rowing Club
A. Foksa/
 
    Don Rowing Club
A. Najjar/
 
    Don Rowing Club
M. Isado/
 
    Don Rowing Club
C. Vellinga/
 
    Durham Rowing Club
S. Burry
 
    E.L.Crossley Secondary School
M. Hilmayer/
 
    Guelph Rowing Club
 
    Lakeshore Catholic High School
R. O Neill
 
    Leander Boat Club
A. Maillet
 
    Nova Scotia Provincial Team
C. Ellison
 
    Nova Scotia Provincial Team
C. Culen
 
    Ottawa Rowing Club
R. Weber/
 
    Ridley College
L. Black
 
    Ridley College
E. Broski
 
    Ridley College
C. Drennan
 
    Ridley College
G. Cook
 
    Ridley College
A. Cook
 
    St. Catharines Rowing Club
H. Mercuri/
 
    St. Catharines Rowing Club
R. Dockray/
 
    St. Catharines Rowing Club
G. Pieneman/
 
    St. Catharines Rowing Club
L. Shute/
 
    St. Catharines Rowing Club
M. Thomas/
 
    Western Rowing Club
J. Pritchard
 
3 Mens Jr 2-
10
    Argonaut Rowing Club (A)
B. Jancso-Szabo/S. Zimbel
 
    Don Rowing Club (A)
K. Nummi/O. Zernov/
 
    E.L.Crossley Secondary School (A)
C. Veld/O. Darling
 
    Ottawa Rowing Club (A)
E. Watkins/A. Hembruff/
 
    Ridley College (A)
A. Gomez/M. hopkins
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
A. Barry/C. McAlpine/
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
L. Benner/J. Boles/
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
L. Celia/R. Holland/
 
    Argonaut Rowing Club (B)
P. Janes/L. Vukasinovic
 
    E.L.Crossley Secondary School (B)
A. Suthons/S. Nuccitelli/
 
4 Womens Jr 2-
7
    Don Rowing Club (A)
K. Breen/M. Meschkuleit/
 
    E.L.Crossley Secondary School (A)
L. Nuccitelli/T. Chmay/
 
    E.L.Crossley Secondary School (A)
E. Leavens/S. Oord/cunningham/
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
A. Wiley/I. Frolick/
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
R. Wake/G. Weaver/
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
M. Paul/G. Gill/
 
    Welland Centennial Secondary School (A)
C. Couroux/S. Couroux
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change