RegattaCentral
Home
Regattas
Results
Leagues
Clubs
Programs
Learn-To-Row
Camps & Clinics
Volunteer
Support
Login
Sign Up
JavaScript is required for this website. Please edit your browser's settings and enable JavaScript to ensure RegattaCentral functions properly.
Email Address
Username
Stetson Fall Classic
Nov 23, 2019
head
Lake Beresford & St. Johns River
DeLand, FL (USA)
Hosted By: Stetson University Crew
127
Entries
16
Clubs
Results
Information
Overview
News
FAQ
Contacts
Sponsors
History
Venue
Volunteer
Event List
Clubs
Entries
Heat Sheet/Draw
Results
Registration
Dates & Deadlines
Rules & Eligibility
Registration Form
Compliance
Travel & Lodging
Directions & Parking
Lodging
Food & Dining
Local Attractions
Merchandise
T-Shirts, etc.
Info for Vendors
Years
2019
2018
2015
2014
2013
Filter
All Clubs
Charleston City Rowing Club
College of Charleston Crew Club
Crew Boosters of Winter Park
Eight Track Attack
Fairmount Rowing Association
First Coast Rowing Club
Halifax Rowing Association, Inc.
Hollywood Rowing Club
Miami International RowHouse
Orlando Rowing Club
Palm Coast Rowing Club
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters
Sarasota Crew
Seminole County Area Rowing
Unaffiliated (USA)
Vero Beach Rowing, Inc
All Athletes
Katie Cox
Robert Bogert
Ray Engleking
Gene Bingle
Matthew Hand
Kent Knutson
Robert Staneszewski
Dan Losapio
Paul Goddard
Show all events
Show competition
Event#
Time*
Code
Event
Competitors
Entries
Saturday, November 23, 2019
1
Mens Adaptive 2x
0
2
Womens Adaptive 2x
1
3
Mens Adaptive 1x
1
4
Womens Adaptive 1x
0
5
Mixed Adaptive 2x
0
6
Womens Middle School 8+
3
7
Mens Middle School 4+
3
8
Mixed Middle School 4+
2
9
Mixed Middle School 4x
0
10
Womens Jr 1x
0
11
Mens Jr 1x
2
12
Mens Masters/Open 1x
7
13
Womens Masters 1x
4
14
Womens U17 1x
2
15
Mens U17 1x
4
16
Womens Masters 8+
2
17
Womens Open 8+
1
18
Mens Masters 4+
0
19
Mens Open 4+
4
20
Womens Jr 8+
0
21
Womens U17/Novice 8+
4
22
Mens Jr 4+
2
23
Mens U17 4+
5
24
Womens Jr 4x
4
25
Mixed Masters 4x
3
26
Mixed Jr 4x
0
27
Mixed Masters 8+
1
28
Mens Middle School 8+
3
29
Womens Middle School 4+
5
30
Womens Middle School 4x
1
31
Mens Middle School 4x
3
32
Womens Masters 4+
0
33
Mixed Parent/Child 2x
1
34
Mens Jr 2x
4
35
Mens U17 2x
4
36
Womens Jr 2-
0
37
Mixed Jr 4+
0
38
Mens Masters 8+
2
Eight Track Attack (A)
P. Goddard/D. Losapio/R. Staneszewski/K. Knutson/M. Hand/G. Bingle/R. Engleking/R. Bogert/K. Cox (Cox)/
48.4 (49)
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A)
R. Higel/R. Giannini/J. Gonzalez/D. Alexandru/R. Ter Doest/K. Heitel/J. McKibben/J. Dobson/K. Davis (Cox)
129.6 (63)
39
Mens Open 8+
2
40
Mens Jr 8+
1
41
Mens U17 8+
2
42
Womens Jr 4+
3
43
Womens U17/Novice 4+
5
44
Womens Open 4+
2
45
Mixed Masters 4+
0
46
Mens Jr 4x
3
47
Mens Jr 2-
2
48
Womens Jr 2x
5
49
Womens U17 2x
6
50
Mens Masters 2x
4
51
Womens Masters 2x
5
52
Mixed Masters 2x
2
53
Mixed Jr 8+
2
54
Mixed Middle School 8+
3
55
Mens Masters 4x
1
56
Womens Masters 4x
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change