OARS Youth Invitational

  • Mar 7, 2020
  • sprint
  • Orlando, FL (USA)
  • Hosted By: Orlando Area Rowing Society, Inc.

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, March 7, 2020
0 7:00 AM Coaches Coxswains Meeting
1 Womens 1x
19
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI)
R. Messersmith
 
    Episcopal School of Jacksonville
A. Alton
 
    First Coast Rowing Club
 
    First Coast Rowing Club
 
    Latitude 28 Rowing Association
C. Kaminski
 
    Latitude 28 Rowing Association
K. Hughes
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
N. Hausmann
 
    Miami International RowHouse
M. Jorgensen/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
S. Zanzuri
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
G. Amato
 
    North Palm Beach Rowing Club
W. Young
 
    North Palm Beach Rowing Club
A. Sanchez
 
    NSU University School
R. Saffar
 
    Sarasota Crew
B. Picazio
 
    Sarasota Crew
C. Anderson
 
    South Orlando Rowing Association
 
    South Orlando Rowing Association
D. Diaz
 
    Tampa Preparatory School
M. Lukavec
 
    Vero Beach Rowing, Inc
M. Smith
 
2 Mens 1x
20
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI)
R. Dagon
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI)
A. Arias
 
    Gainesville Area Rowing, Inc.
B. Mathews/
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc.
J. Becher
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
M. Dobromislov
 
    Miami International RowHouse
C. Sahs/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
P. Martin-Jimenez
 
    North Orlando Rowing
J. Thornburgh
 
    North Orlando Rowing
N. Oakes
 
    North Palm Beach Rowing Club
Z. Rowley
 
    North Palm Beach Rowing Club
L. Janus
 
    NSU University School
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students
z. zakaria
 
    Sarasota Crew
S. Napoliello
 
    Sarasota Crew
J. Stainbrook
 
    Sebastian River High School Crew
J. Phillips
 
    South Orlando Rowing Association
 
    South Orlando Rowing Association
 
    Tampa Preparatory School
B. Dourney
 
    Vero Beach Rowing, Inc
M. Bryan
 
3 Womens Varsity 8+
7
4 Mens Varsity 8+
10
    Episcopal School of Jacksonville (A)
W. Goodman/M. McCoy/W. Hays/C. Richart/A. Hays/P. Fouts/J. Gleaton/S. Thomas/N. Snyder (Cox)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
J. Shedd/R. Blahut/M. Sherburne/K. Josiah/J. Pavelka/M. Weitekamper/C. Yocum/K. Kubec/A. Syragakis (Cox)/
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
H. Phelan/J. Jorquera/C. Lewis/A. Garofalo/m. leitelt/N. Villanueva/J. Wacker/A. Zondervan/M. Walton (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Veiga de Roovere/K. Paxson/N. Nadal/N. Leon/R. Killoh/C. Chavez/T. Chiquillo/R. Miranda/V. de Ovin-Berenguer (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
B. Cox/M. Medina/R. Gardner/M. Membreno/N. Tarantino/P. Simons-Tully/M. Tarantino/A. Votey/L. Priore (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
E. Andrews/C. Koster/G. Miller/D. Kunkel/J. Sheldon/L. Elliott/D. McMullen/O. Lekebusch/J. Eckwielen (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
L. Brown/A. DeGrado/O. Corr/M. Bayer/A. Carpenter/M. Leon/T. Riesenberger/K. Bowles/B. Rossell (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/T. Marshall/A. Ali-McClory/M. Nichols/J. Miller/J. PETERS/C. Mac Leod/I. Leonce/J. Myers (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
B. Aronson/C. Copeland/T. Welman/J. Mackinnon/Z. Walls/J. Draper/C. Ratliff/Z. Vaidic/S. Troia (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
L. Murphy/C. Douglas/E. Losey/J. Navarro/J. Inman/M. Dimaggio/E. Pines/P. Nicely/S. Buckley (Cox)
 
5 Womens Freshmen 4+
15
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
T. Boudreaux/L. Spillane/H. Glover/C. Pulliam/R. Goodman (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
A. Alsogaray/N. Elbahri/M. Murphy/G. Gramanzini/N. Chang (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
E. Baenen/M. Maya/G. Aleman/E. Sowers/S. Harper (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Simone/M. Hunt/M. Gatto/S. Rosenthal/G. Warshaw (Cox)
 
    Miami International RowHouse (A)
M. Jorgensen/C. Webb/S. Fernandez/E. Alfi/S. Irigoyen (Cox)/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
L. Mantilla/I. Martin-Jimenez/F. Audisio/K. Leon/G. ARIZMENDY (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
A. Brennan/N. Banciella/C. Simons-Tully/N. Petty/C. Oakes (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Sienkiewicz/H. Head/N. Warren/G. Larson/P. Spadaccia (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
N. Winegar/M. Ginsberg-Klemmt/S. Lopera/L. Herndon/C. Yu (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Tampa Preparatory School (A)
A. Basile/D. Vicente/A. Morgan/M. Dowdy/H. Shwetzer (Cox)
 
    The Bolles School (A)
H. Edwards/S. Murphy/R. Brown/A. Hasan/M. Kuthiala (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
A. Diffley/N. Bonet/C. Martin/T. Wright/J. Clarke (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
R. Hochstetter/K. McManus/M. Harse/B. Waldbauer/M. BRODSKY (Cox)
 
6 Mens Freshmen 4+
19
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
G. Greene/B. Palinckx/D. Miller/D. Rogers/A. Pletka (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Voss/C. Marable/D. Herman/D. BLACKWELDER/E. Koch (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
M. Abraira/J. Crush/B. King/J. Bakke-Snowden/H. Perers (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
C. Samuel/m. melendez/F. Dozsa/A. Rosario/T. Dominguez (Cox)
 
    Miami International RowHouse (A)
L. Del Risco/A. Lazarus/A. Mallafre/O. Carmeli/L. BELLIDO (Cox)/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Kleinman/G. CORTES/N. Dimitrakis/T. Chiquillo/A. Mantilla (Cox)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
L. Paggetti/B. Karrh/R. Skillern/H. Hammons/M. Dunn (Cox)
 
    NSU University School (A)
B. Lefka/J. Bronstein/J. Crawford/N. Fincheltub/E. Olivieri (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
G. Coelho/B. Gunkel/N. Sirkle/W. Wynne/Z. Roberts (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
z. zakaria/A. Fields/E. Skelhorn/D. Terrell/A. Matos (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
G. McCurdy/V. Milland/D. DeNiro/C. Vice/D. Bayer (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (A)
F. Rivera/J. Pallon/I. Boone/J. Rincon/S. Langdon (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
L. Kammel/E. Reeves/J. Raffenberg/C. Waldbauer/E. Steward (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
R. Navarro/R. Ellison/M. Jones/A. Venturini/L. Elliott (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
J. Melendez/D. Cannava III/D. Vanderlaan/Z. Carvajales/d. Somek (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
N. Harwood/M. Harwood/A. Geiser/E. Martinez/L. Vickery (Cox)
 
7 Womens JV 8+
7
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Melendez/F. Moore/Z. Sepsenwol/B. Nieder/I. Roman/K. Valle/J. Moskovitz/S. Schwartz/G. Warshaw (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
I. Hall/K. Giehl/A. Lekebusch/J. Grisaffe/A. Morse/J. Gobo Pujol/I. Romain/A. Favret/A. Sizelove (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
i. gomez/C. Plass/W. Dean/E. Jendrysik/J. Keene/A. Steinwachs/C. Kruger/E. Maginness/A. Lalani (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
I. Elkins/B. Poff/P. Patterson/M. Jones/A. Neumann/G. Salinas/K. Castro/A. Ruiz/m. rohrer (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Space Coast Crew (A)
C. Thomas/A. Devlin/T. Canuel/E. Marks/K. Ippolito/M. Lunceford/E. McCormick/A. Dyal/L. Cleasby (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
G. Hazel/M. Schultz/L. Ghamra/L. Brotherton/E. Queen/J. Barrett/S. Fineman/M. Malkic/L. Segal (Cox)
 
8 Mens JV 8+
7
9 Womens 2x
32
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
A. Sweeney/R. Messersmith
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Maas/M. Hintze/
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
T. Francis/E. Smiley
 
    Hollywood Rowing Club (A)
J. Keith/J. Betances
 
    Latitude 28 Rowing Association (A)
B. White/S. Edwards
 
    Miami International RowHouse (A)
E. Alfi/S. Fernandez/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
S. Zanzuri/G. Amato
 
    North Orlando Rowing (A)
G. Cafaro/E. Ugan
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
W. Young/c. gudet
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
A. Randall/M. Pyzik
 
    Sarasota Crew (A)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
O. Faria/K. Adams
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    The Bolles School (A)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
E. Cooper/M. Clarke
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
M. Milesic/M. Allerman
 
    First Coast Rowing Club (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (B)
C. Cassidy/K. Wallace
 
    Hollywood Rowing Club (B)
P. Wojtas/M. Salce
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
B. Rodriguez/I. Fassio Bazzi
 
    North Orlando Rowing (B)
D. Glicken/H. Hardey
 
    North Palm Beach Rowing Club (B)
A. Sanchez/L. Rowley
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (B)
O. pasarell/S. Chace
 
    Sebastian River High School Crew (B)
K. Discenza/J. Phillips
 
    South Orlando Rowing Association (B)
M. Fermin/M. Wright
 
    Tampa Preparatory School (B)
A. Frorup/S. Hanerfield
 
    Tampa Preparatory School (B)
A. Henry/A. Mosbaugh
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
K. Cunningham/A. Patriquin
 
    Vero Beach Rowing, Inc (B)
L. Elliott/Z. Diniz
 
10 Womens 3rd 8+
7
11 Mens 3rd 8+
10
12 Mens 2x
33
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
A. Arias/K. Flynn
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
E. Coleman/M. Lind
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
M. Abraira/J. Bigelow
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
K. Feldman/S. Merenfeld
 
    Miami International RowHouse (A)
C. Sahs/F. Barilari/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Veiga de Roovere/K. Paxson
 
    North Orlando Rowing (A)
M. Medina/R. Gardner
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
F. Yorty/H. Hale
 
    NSU University School (A)
J. Smith/A. Landi
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
z. zakaria/T. FINLEY
 
    Sarasota Crew (A)
T. Riesenberger/K. Bowles
 
    Sebastian River High School Crew (A)
G. Quinn/V. Esposito
 
    Sebastian River Rowing Inc. (A)
F. Rivera/J. Rincon
 
    South Orlando Rowing Association (A)
K. Blanchard/J. Kern
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
C. Gardner/T. Kolos
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
J. Inman/L. Murphy
 
    First Coast Rowing Club (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
B. Mathews/S. Penley/
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (B)
J. Mitchell/J. Esposito
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (B)
M. mcguckian/G. Campbell
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
G. Somek/A. McMillan
 
    Miami International RowHouse (B)
L. Del Risco/A. Lazarus/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
T. Chiquillo/R. Killoh
 
    North Orlando Rowing (B)
D. Prieto/A. Frame
 
    North Palm Beach Rowing Club (B)
P. Loveday/B. Hughes
 
    NSU University School (B)
D. Paine/M. Landi
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (B)
J. Terrell/B. Donnelly
 
    Sebastian River High School Crew (B)
A. Tipton/M. Van Zuydam
 
    Vero Beach Rowing, Inc (B)
P. Nicely/M. Dimaggio
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (C)
T. Segrera/C. Burns
 
13 Womens Ltwt 8+
5
14 Mens Ltwt 8+
6
15 Womens Open 8+
10
    Episcopal School of Jacksonville (A)
A. Shalley/B. Moore/C. Skipper/A. Gunnlaugsson/I. Bryan/F. Borghese/K. Sweder/M. Goldwasser/K. Barringer (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
C. Asturias/O. Selwood/M. Murphy/G. Gramanzini/V. VanDeusen/A. Lord/N. Cadavid/K. Fernandez/L. Jimenez (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Caron/L. Houser/L. Collins/C. Christie/E. Lenhart/E. Lahners/A. Young/H. Ziegler/M. Stevens (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
I. Elkins/B. Poff/P. Patterson/M. Jones/A. Neumann/G. Salinas/K. Castro/A. Ruiz/m. rohrer (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
H. Hassell/M. Fermin/M. Wright/R. Croft/A. Kissinger/A. Dreval/M. Flo/S. Lita/L. Van Malleghem (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
M. Fearon/R. Gilman/K. Macom/C. Domey/J. Reed/A. Dyal/T. Canuel/M. Sink/L. Cleasby (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
A. Diffley/L. Patriquin/E. Glover/Z. Nawaz/K. Grim/T. Wright/C. Martin/N. Bonet/J. Clarke (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
 
16 Mens Open 8+
10
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Benjamin/J. Redhead/R. Kamarajugadda/L. Krieger/S. Mukherjee/W. Lahners/D. Reynoso/P. Castro/C. Edwards (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
J. Kapuschinsky/J. Byrd/M. Nichols/J. PETERS/I. Farmer/E. Dunn/J. Tibbs III/J. Myers
 
    Space Coast Crew (A)
B. Aronson/C. Copeland/T. Welman/J. Mackinnon/Z. Walls/J. Draper/C. Ratliff/Z. Vaidic/S. Troia (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (B)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
 
    Space Coast Crew (B)
R. Cardani/A. Bowers/M. Lunceford/N. Fischer/S. Rhodes/L. Manuel/P. Ineza/C. Yarbrough/H. HUNTER (Cox)
 
    Space Coast Crew (C)
J. Marano/A. Matta/T. Eastwood/T. Decker/c. hall/R. Marin/A. Li/E. Goswick/S. Jones (Cox)
 
    Space Coast Crew (D)
R. Cleasby/J. Derenthal/T. Bridges/A. Chandler/R. Collins/J. Thompson/Z. Ippolito/L. Morrison/J. Rodriguez (Cox)
 
17 Womens Varsity 2-
7
18 Womens 4x
18
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Maas/R. Rua/J. Ariet/M. Hintze/
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
T. Francis/E. Smiley/N. Cruz/T. Pytel
 
    Hollywood Rowing Club (A)
G. Shires/T. Schneider/J. Keith/A. Rosenblat
 
    Miami International RowHouse (A)
M. Jorgensen/C. Webb/S. Fernandez/S. Irigoyen/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
S. Zanzuri/G. Amato/I. Fassio Bazzi/B. Rodriguez
 
    North Orlando Rowing (A)
Z. Loerzel/E. Rees/K. Meyers/G. Beechner
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
W. Young/A. Sanchez/c. gudet/L. Rowley
 
    NSU University School (A)
S. Socherman/R. Saffar/C. Page/R. Bitton
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
O. pasarell/S. Chace/M. Pyzik/A. Caudill
 
    Sarasota Crew (A)
A. Szabo/J. Braz/M. Moore/M. Adams-Grimaldi
 
    Sebastian River High School Crew (A)
G. Salinas/A. Neumann/I. Elkins/B. Poff
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. Keezel/A. Dutton/L. Buckreis/A. Morris
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
K. Oakes/B. Slone/M. Scott/G. Ragland
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
M. Smith/M. Milesic/M. Allerman/Z. Diniz
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
T. Boudreaux/H. Glover/Z. Enholm/L. Spillane
 
    Hollywood Rowing Club (B)
H. Salce/M. White/C. Sazera/J. Betances
 
19 Womens Freshmen 8+
11
20 Mens Freshmen 8+
9
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
I. Feldman/G. Schepis/D. Cannava III/m. melendez/D. Vanderlaan/J. Meltzer/Z. Carvajales/I. Valle/T. Dominguez (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Kleinman/G. CORTES/N. Dimitrakis/T. Chiquillo/A. Gonzalez-Roman/B. Pesin/A. Brown/L. Rodriguez/A. Mantilla (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
G. McCurdy/D. DeNiro/C. Millar/V. Milland/A. Ruffin/J. Hazelhoff/V. Kondapalli/C. Vice/D. Bayer (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Space Coast Crew (A)
J. Fischer/A. Li/G. Aguirre/J. Taylor/J. Lagasca/E. Janczewski/J. Bowman/J. Ogburn/S. Gibbs (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
T. Guillen/A. Ferrari/C. Garcia/T. Lankford/J. Zamora/L. Puyana/L. Aristizabal/M. Ross/M. Royer (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
M. Donohue/I. Ballard/N. Sirkle/K. Baer/K. Bauer/A. Lipscomb/S. Rey/C. Miller/J. Reichbart (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
J. Teague/C. Palmer/W. Mathes/D. Marmash/M. Benson/S. Martz/D. Rodriguez/J. Corr/C. Opal-Levine (Cox)
 
21 Mens Varsity 2-
10
22 Mens 4x
24
23 Womens Ltwt 4+
8
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
A. Marsh/V. Bonifaz/M. Flynn/M. Harrell/A. Sweeney (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
G. Shires/P. Wojtas/M. Avila/M. Salce/A. Vilendrer (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
B. Nardelli/M. Krumm/S. Yore/K. Schlitt/L. McLain (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
P. Alanis/A. Vickles/S. Kane/S. Somek/R. Andras (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
K. Bodor/L. Andrews/A. Pelton/E. Bianco/G. Arias (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
O. Faria/J. Phillips/K. Discenza/K. Adams/A. Ruiz (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Van Malleghem/T. Cogen/K. Helton/A. Morris/G. Arnold (Cox)
 
24 Mens Ltwt 4+
10
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
M. Conde/J. Voss/D. Cervenka/R. Goodman/P. Peterson (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
J. Wacker/A. Zondervan/K. Simpson/A. Papadatos/A. Diglio (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
D. Buchholz/J. Bigelow/M. Abraira/C. Meyer/C. Henke (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
P. Siska/R. Fernandez/N. Calderon/M. Alanis/C. Guerrero-Gomez (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Nadal/R. Miranda/N. Goggins/N. Degwitz-Krijger/V. Baez (Cox)
 
    NSU University School (A)
A. Vincent/D. Delarosa/A. Benashvili/R. Zeltsman/E. Olivieri (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
D. Farah-Popham/D. DeNiro/T. Morris/G. Whitfield/A. Lalani (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
25 Womens JV 4+
14
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
L. Neumann/C. Whiteman/J. YROA/A. Pletka/A. Marsh (Cox)
 
    Episcopal School of Jacksonville (A)
S. Bryan/J. Kagiliery/R. Shapiro/J. Harrow/K. Barringer (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
C. Fleming/M. Nelson/A. Romero/L. Gomez/N. Wilson (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
H. Salce/M. White/A. Alsogaray/N. Elbahri/L. Jimenez (Cox)
 
    Latitude 28 Rowing Association (A)
I. King/R. Deal/K. Hughes/C. Bullard/C. Kammerer (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
E. LaRochelle/A. Thakker/C. Oakes/O. LaRue/N. Banciella (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
O. pasarell/S. Chace/M. Pyzik/C. Bruce/E. Holmes (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Lukawski/A. Corr/W. Dean/G. Buchen/C. Bradley (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
B. Poff/P. Patterson/A. Neumann/J. la Paz/m. rohrer (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Tampa Preparatory School (A)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
E. Cooper/M. Clarke/K. Cunningham/A. McNerney/M. DeMaria (Cox)
 
26 Mens JV 4+
15
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
A. Costello/B. Grabowski/J. Crownover/W. Kietzman/A. Stelmashenko (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
P. McLeavy/D. Boudreaux/E. Gutter/S. Penley/B. Fatone (Cox)/
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
E. Tao/F. Quisenberry/J. Esposito/Z. Hernandez
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
L. Pair/G. Campbell/A. Lorente/j. neville/H. Perers (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. BAZAN/P. Martin-Jimenez/J. Alaimo/R. Rojas/V. de Ovin-Berenguer (Cox)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
L. Paggetti/G. Gore/B. Meller/Z. Rowley/L. Rowley (Cox)
 
    NSU University School (A)
A. Vila Bowyer/C. Lefka/M. Feldenkrais/N. Henderson/R. Shuster (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
J. Terrell/B. Donnelly/T. FINLEY/A. Matos (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Horler/W. Ghamra/D. Cureton/B. Perdew/B. Bennett (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
C. Furton/C. Landis/A. Cagle/T. Waters/A. Ruiz (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Ali-McClory/T. Marshall/C. Mac Leod/I. Leonce/J. Myers (Cox)
 
    Tampa Preparatory School (A)
H. Tannenbaum/K. Brown/E. McIntyre/L. Manthey/D. Stadick (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
R. McCullough/A. St Aubin/K. Roberts/B. Sanetz/J. Clarke (Cox)
 
27 Womens Novice 8+
12
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
E. Kraft/A. Harris/Q. Hemmerle/G. Silverstein/A. Privat/M. Pinto/L. DeMarinis/C. Robinson/C. Sawiris (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
C. Asturias/O. Selwood/M. Murphy/G. Gramanzini/V. VanDeusen/C. Sazera/N. Cadavid/K. Fernandez/N. Chang (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
C. Jadzewski/J. Engelland/M. Maya/K. Tetterton/G. Aleman/S. Harper/E. Baenen/E. Sowers/R. Chessman (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. GONZALEZ/S. Rangel-Ballerini/N. Fernandez/A. Vickles/P. Alanis/E. McCabe/A. Kane/C. Cabrera/R. Andras (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
a. nguyen/R. Hardin/N. Gomez-Langseth/D. FUENTES/A. Dick/A. Tamer Burbano/A. Rey/I. Fernandez/G. ARIZMENDY (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
E. LaRochelle/O. LaRue/A. Brennan/C. Simons-Tully/C. Oakes/A. Thakker/N. Petty/N. Banciella/L. Priore (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
I. Thompson-Carpenter/A. Ricard/A. Giraldo/M. Martel/S. Schultz/M. Sebo/S. Carpenter/H. Han/M. Earp (Cox)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (A)
M. Lamb/S. Elkins/G. Mazziotta/S. Smith/E. Beck/K. Cruz/L. Bailey/J. Salazar/O. Dobson (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Space Coast Crew (A)
J. Reed/V. Dima/K. Ippolito/R. Johnson/N. Van Esselstyn/C. Scott/A. Rudloff/k. jackson/L. Cleasby (Cox)
 
28 Mens Novice 8+
12
29 Womens Varsity 4+
17
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
G. Poole/B. Daniel/A. Sweeney/R. Messersmith/V. Bonifaz (Cox)
 
    Episcopal School of Jacksonville (A)
A. Alton/E. Podvia/O. Daniel/B. Hicks/M. Woodward (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
E. Hall/F. Morrison/K. Kabiri/J. O'Riordan/E. Rose (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
T. Schneider/J. Keith/A. Rosenblat/S. Selwood/A. Vilendrer (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
B. Nardelli/N. Ells/M. Krumm/e. mccarthy/L. McLain (Cox)
 
    Latitude 28 Rowing Association (A)
S. Edwards/B. White/C. Kaminski/L. Deal/C. Kammerer (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
B. Veiga de Roovere/G. Hellams/N. Perez/D. Hanna/M. Krinsky (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
E. Ugan/I. Botto/H. Hardey/G. Cafaro/G. Parks (Cox)
 
    NSU University School (A)
S. Socherman/R. Saffar/C. Page/R. Bitton/E. Olivieri (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Keene/S. Ernst/A. Steinwachs/E. Maginness/C. Edwards (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
O. Faria/J. Phillips/K. Discenza/K. Adams/A. Ruiz (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Tampa Preparatory School (A)
M. Lukavec/A. Solomon/A. Henry/A. Mosbaugh/P. Laartz (Cox)
 
    The Bolles School (A)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
K. Oakes/B. Slone/M. Scott/G. Ragland/M. DeMaria (Cox)
 
30 Mens Varsity 4+
18
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
A. Arias/K. Flynn/R. Dagon/D. Rogers/A. Stelmashenko (Cox)
 
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
K. Kiker/n. gutierrez-hernandez/S. Houlihan/F. Quintana/J. Ariet (Cox)/
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
G. Miles/A. Lafferty/C. Ehmann/Z. Silvers/M. Stresen-Reuter (Cox)
 
    Hilton Head Island Crew (A)
J. Pavelka/K. Kubec/C. Yocum/E. Ross/A. Syragakis (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
H. Phelan/J. Jorquera/C. Lewis/A. Garofalo/A. Zondervan (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
A. Lorente/N. Melendez/d. wiedenhoeft/M. mcguckian/H. Perers (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Veiga de Roovere/R. Killoh/T. Chiquillo/N. Leon/V. Baez (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
S. Gish/P. Simons-Tully/J. Cooke/A. Frame/L. Priore (Cox)
 
    NSU University School (A)
J. Smith/A. Landi/D. Paine/M. Landi/R. Shuster (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Sarasota Crew (A)
j. schumann/D. Fagiani/W. West/L. Collins/B. Rossell (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
G. Quinn/M. Van Zuydam/V. Esposito/A. Tipton/H. Morrison (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
L. Schmideler/P. Hagan/A. Miller/J. Miller/J. Myers (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
D. Minogue/P. Gouin/R. SteMarie/B. Blanchard/a. dorfman (Cox)
 
    Tampa Preparatory School (A)
A. Chase/J. Basile/S. Mckenney/B. Hanson/H. Shwetzer (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Hochstetter/Z. Tucker/C. Ragland/M. Conlon/A. Heinemann (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
L. Murphy/J. Inman/E. Losey/E. Pines/A. Charest (Cox)
 
31 Boys MS 8+ (Sunday 1000/1010am)
16
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
B. Hart/R. Howard/R. Linebarger/J. Hebebrand/F. Fetner/L. Sibiski/G. Glover/S. Wiggins/A. Mathews (Cox)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
M. McLain/H. Woods/E. Tapia/M. Walcheski/L. Reudelhuber/C. Quezada/J. Passetti/J. jorquera/S. Moyer (Cox)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
C. Hadeed/D. Saintelus/N. Lenard/D. Gouery/Z. Gouery/J. Ramacorti/J. Childers/R. Rodriguez/C. Ricci (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
G. Sewell/M. Boyd/T. Kunkel/T. Murphy/a. bonenberger/A. McElwee/B. Lyons/J. Edwards/S. Vines (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
C. Mitchell/E. Gillham/L. Krzeminski/Z. Inniss/B. Montiegel/c. dunn/O. Rapp/M. Lopez-Torres/K. Farris (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
A. Fields/E. Skelhorn/A. Caudill/R. Kommineni/T. santiago/A. Roman/A. Worsham/E. Wilson/z. zakaria (Cox)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (A)
A. Inman/A. Greer/J. Rincon/O. Dobson/M. la Paz/J. Belansky/J. Light/A. Park/S. Langdon (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. De La Espriella/A. Carnes/C. Zebell/T. Hornsby/W. Pope/N. Haeske/D. Walker/C. Alday/Z. Caiazzo (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
J. Fischer/A. Cabrera/S. Gata/E. Bergman/H. Akins/N. Sliwa/J. Reavis/S. Ryan/J. Lagasca (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
M. Merk/A. Selvaggi/R. Mercurio/S. Hoenstine/E. Corpuz/J. Engstrom/K. Tangirala/W. Edwards/M. Thoss (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
J. Miller/C. Miller/G. Borneman/S. McLeod/E. Nace/A. Malek/G. Herrera/M. Kulbacki/P. Chandler (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
G. Larue/D. DiCastro/J. Stewart/W. Trimble/W. Burris/L. Barreto/B. Park/M. Valencia/D. Adams (Cox)
 
    Space Coast Crew (C)
c. boyd/P. Chace/A. McNamara/P. Christophi/M. Watson/J. Rodriguez/S. Maletzke/P. Lewis/S. Currier (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (D)
B. Dimarzio/J. Wind/L. Loachamin/G. Favret/B. Overton/C. McElwee/J. Tinsley/L. Malegni/B. Ortiz (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (E)
B. Scott/T. Shaw/C. Christopher/D. Singu/E. Sido/N. Merk/N. Novak/R. Strickland/E. Rumble (Cox)
 
32 Girls MS 8+ (Sunday 1100/1110am)
13
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
A. Irby/A. Shepherd/S. Wacker/A. Bishop-Rosa/B. Hall/j. dumont/A. Rogus/G. Alexander/E. Carlos (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
P. Menendez/K. Torres/S. Lalljee/A. Engineer/C. Dudek/B. Shaw/E. Gould/J. Parish (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
R. Bettger/O. Steffee/M. Dansby/L. Carter/K. Tryon/I. Vianello/M. Welker/A. Foster/E. Malatesta (Cox)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (A)
M. Lamb/S. Elkins/G. Mazziotta/S. Smith/K. Cruz/J. Salazar/K. Martin/A. Terneus/M. Reiman (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
G. Perry/C. Terry/M. Gillum/G. Anderson/E. Boudreau/E. Wallace/A. Greenberg/P. Hornsby/L. Haeske (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
S. Houston/E. Farmer/E. dorfman/E. Kissinger/C. Watson/M. THEODOROU/T. Hurley/S. Norman/S. Gibbs (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
C. Marvin/M. Hamlin/A. Beach/C. Stratigeas/L. Scott/R. Cunningham/S. Popat/K. Methven/M. Thoss (Cox)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (B)
H. Rincon/M. Engle/M. Tromba/O. Douglas/E. Wetzel/K. Radock/L. Campbell/O. Dobson (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
G. DELIA/C. Scott/M. Otis/N. Van Esselstyn/E. Marks/R. Copeland/A. Addington/A. Hively/S. Watson (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
M. Moore/H. Marinaccio/C. Miller/M. D'Amico/E. Rumble/S. Rao/G. Miller/B. Porter/B. Ortiz (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (D)
M. Aldrich/J. Trimble/F. Roniger/M. George/B. Koster/A. Malegni/A. Mincey/S. Selvaggi/S. Vines (Cox)
 
33 Mixed MS 8+ (Sunday 1140/1150/1200)
15
    First Coast Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Lake Brantley Rowing Association (A)
M. McLain/A. Irby/H. Woods/A. Shepherd/E. Van der lee/L. Reudelhuber/J. Passetti/L. Beadle/R. Chessman (Cox)
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
N. Lenard/C. Hadeed/D. Saintelus/J. Schaefer/L. McCoy/E. Gudet/C. Pearsall/L. Molina/C. Ricci (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
G. Sewell/R. Mercurio/K. Torres/A. huhne/M. VILLAMIL/A. Smith/C. Mulligan/K. Miracle/J. Parish (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
M. Dansby/O. Steffee/C. Mitchell/E. Gillham/L. Carter/K. Tryon/c. dunn/Z. Inniss/E. Malatesta (Cox)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (A)
K. Martin/A. Terneus/A. Park/A. Inman/H. Rincon/M. Engle/M. la Paz/J. Belansky/L. Campbell (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
S. De La Espriella/A. Carnes/C. Terry/M. Gillum/C. Zebell/D. Walker/G. Anderson/J. Meadows
 
    Lake Brantley Rowing Association (B)
M. Pastula/K. Mikulaninec/J. Murgo/D. Hogeboom/D. Cano/X. Knox/J. Hobgood II/S. Passetti/M. Barthelmes (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (B)
M. Welker/A. Foster/L. Krzeminski/B. Montiegel/D. Goldman/D. Jacobson/O. Rapp/M. Lopez-Torres/K. Farris (Cox)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (B)
J. Rincon/A. Greer/M. Tromba/O. Douglas/E. Wetzel/J. Light/K. Radock/O. Dobson/S. Langdon (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
G. Perry/E. Boudreau/T. Hornsby/N. Haeske/J. Niemiec/C. Garcia Morales/C. Alday/A. Greenberg
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (C)
 
    Sebastian River Rowing Inc. (C)
M. Lamb/S. Elkins/G. Mazziotta/S. Smith/K. Cruz/J. Salazar/E. Beck/L. Bailey/M. Reiman (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (C)
D. Vann/W. Pope/E. Wallace/P. Hornsby/Z. Caiazzo/M. michelotti/L. Haeske
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change