FSRA Sculling Championships
- Hosted By: Florida Scholastic Rowing Association
- 2021 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 10, 2021 | |||||
1 | GF2X | Girls Freshman 2x | 24 |
||
Berkeley Preparatory School (A) |
N. Booth/A. Makati
|
|
|||
Cape Coral Rowing Club (A) |
S. Lynch/E. rienzo/
|
|
|||
Episcopal School of Jacksonville (A) |
S. Barringer/F. Johns
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
M. Cavallari/C. Pulliam/
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
M. O'Dwyer/D. Kimble
|
|
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Morales/N. Elbahri
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
|
||||
Miami International RowHouse (A) |
E. Alfi/S. Fernandez
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Lorente/I. Sanchez/
|
|
|||
Palm River Training Center (A) |
S. Madabhushanam/A. Carver
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
T. Norgart/K. Van Ert
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
L. Ghamra/H. Stevens
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
S. Whisnant/E. Navarro
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
|
||||
Tampa Catholic High School Crew (A) |
F. Ruiz/L. Martucci
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
J. Kavanagh/O. McDuffie-Hathaway
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
E. Ferlita/M. Blackmore
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
M. Mooney/A. Morrison
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
S. Chu/K. McManus
|
|
|||
United Sculling Alliance (A) |
T. Hurley/K. Hughes/
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
L. Elliott/Z. Diniz
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
C. Steiner/C. Gullick
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B) |
M. Wiegerink/E. Erickson
|
|
|||
United Sculling Alliance (B) |
C. Hughes/K. Baker/
|
|
|||
2 | BF2X | Boys Freshman 2x | 20 |
||
3 | GF4X | Girls Freshman 4x | 18 |
||
4 | BF4X | Boys Freshman 4x | 20 |
||
5 | GJ1X | Girls Junior 1x | 15 |
||
6 | BJ1X | Boys Junior 1x | 20 |
||
7 | GJ2X | Girls Junior 2x | 22 |
||
8 | BJ2X | Boys Junior 2x | 24 |
||
9 | GJ4X | Girls Junior 4x | 23 |
||
10 | BJ4X | Boys Junior 4x | 17 |
||
11 | GL1X | Girls Lightweight 1x | 12 |
||
Episcopal School of Jacksonville (A) |
R. Shapiro
|
|
|||
HHS Rowing Club (Hillsborough) (A) |
A. Gormon
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
S. Samuel
|
|
|||
Miami International RowHouse (A) |
S. Gonzalez Irigoyen
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
C. Besler/
|
|
|||
Palm River Training Center (A) |
K. Hall
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
E. Queen
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
B. Wotovich
|
|
|||
United Sculling Alliance (A) |
S. Edwards/
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
K. Valle
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
S. Rule/
|
|
|||
United Sculling Alliance (B) |
B. White/
|
|
|||
12 | BL1X | Boys Lightweight 1x | 15 |
||
13 | GL2X | Girls Lightweight 2x | 12 |
||
14 | BL2X | Boys Lightweight 2x | 16 |
||
15 | GL4X | Girls Lightweight 4x | 13 |
||
16 | BL4X | Boys Lightweight 4x | 10 |
||
17 | GV1X | Girls Varsity 1x | 10 |
||
18 | BV1X | Boys Varsity 1x | 11 |
||
19 | GV2X | Girls Varsity 2x | 19 |
||
20 | BV2X | Boys Varsity 2x | 13 |
||
21 | GV4X | Girls Varsity 4x | 8 |
||
22 | BV4X | Boys Varsity 4x | 14 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change