Erg Sprints
- Feb 1, 2020
- indoor
- TC Williams High School
- Alexandria, VA (USA)
- Hosted By: Alexandria Crew Boosters Club, Inc.
- 2020 Indoor Open Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, February 1, 2020 | |||||
OFFICIAL SCHEDULE POSTED AT | |||||
www.ErgSprints.com | |||||
MARATHON EVENTS | |||||
101 | Open Men Erg Marathon (42,195M) | 6 |
|||
Alexandria Community Rowing |
E. Opp
|
|
|||
George Mason Crew Club |
T. Lowery/
|
|
|||
Potomac Boat Club |
J. Butt
|
|
|||
Potomac Boat Club |
P. Grabbi
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Sermon
|
|
|||
George Mason Crew Club |
E. Jones/
|
|
|||
102 | Open Women Erg Marathon (42,195M) | 2 |
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Stedman
|
|
|||
D.C. Strokes Rowing Club |
C. Wirth
|
|
|||
103 | Open Men Erg Half Marathon (21,097M) | 17 |
|||
Capital Rowing Club |
V. Skwarek
|
|
|||
DC Dragons |
D. O'Brien
|
|
|||
Langley Crew Booster Club |
R. Mill
|
|
|||
Mt. Vernon RECenter Rowing Rats |
G. Canfield
|
|
|||
NCAWPA |
A. Jackson
|
|
|||
NCAWPA |
J. Dunbar
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
B. Wong
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Moran
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Holmblad
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Pyle
|
|
|||
Potomac Boat Club |
J. Ryan
|
|
|||
Washington Rowing School |
C. Arnold
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. |
T. Mathias
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Attenberger
|
|
|||
Potomac Boat Club |
P. Clements
|
|
|||
Thompson Boat Center |
F. Albayaty
|
|
|||
Capital Rowing Club |
R. Best
|
|
|||
104 | Open Women Erg Half Marathon (21,097M) | 3 |
|||
Gray Knights Rowing Club |
S. Keat
|
|
|||
D.C. Strokes Rowing Club |
C. Dragon/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Close
|
|
|||
JUNIOR 20-MINUTE EVENTS | |||||
201 | Junior (age 13-19) Lightweight Men 20-Minute Row | 74 |
|||
202 | Junior (age 13-19) Lightweight Women 20-Minute Row | 16 |
|||
203 | Junior (age 13-19) Men 20-Minute Row | 53 |
|||
204 | Junior (age 13-19) Women 20-Minute Row | 35 |
|||
COLLEGE, OPEN & MASTERS 30-MINUTE EVENTS | |||||
211 | College (age 17-23) Men 30-Minute Row | 1 |
|||
212 | College (age 17-23) Women 30-Minute Row | 0 |
|||
213 | Open (age 23+) Men 30-Minute Row | 1 |
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Vallimarescu
|
|
|||
214 | Open (age 23+) Women 30-Minute Row | 2 |
|||
221 | Veteran F (age 75-79) Men 30-Minute Row | 0 |
|||
222 | Veteran F (age 75-79) Women 30-Minute Row | 1 |
|||
223 | Veteran E (age 70-74) Men 30-Minute Row | 3 |
|||
Unaffiliated (USA) |
E. Peltosalo
|
|
|||
Potomac Boat Club |
N. Peterson
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
K. Shuster
|
|
|||
224 | Veteran E (age 70-74) Women 30-Minute Row | 1 |
|||
225 | Veteran D (age 65-69) Men 30-Minute Row | 9 |
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Ours
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Holmblad
|
|
|||
Washington Rowing School |
N. Wood/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Luman
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Krizan
|
|
|||
Potomac Boat Club |
C. Selden
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
P. Schodorf
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Mohr
|
|
|||
OBX Rowing Club |
J. Vanischak
|
|
|||
226 | Veteran D (age 65-69) Women 30-Minute Row | 2 |
|||
227 | Veteran C (age 60-64) Men 30-Minute Row | 10 |
|||
Annapolis Rowing Club, Inc. |
R. Biddle
|
|
|||
Potomac Boat Club |
G. Love
|
|
|||
St. Andrew's Alumni Racing |
J. Walsh
|
|
|||
Gray Knights Rowing Club |
J. Robinson
|
|
|||
Unaffiliated (AFG) |
B. Braun
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
J. Ryan
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Schoenewolf
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
P. Enzinna
|
|
|||
Potomac Boat Club |
W. Kostoff
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Hagler
|
|
|||
228 | Veteran C (age 60-64) Women 30-Minute Row | 1 |
|||
Unaffiliated (USA) |
N. Flynn
|
|
|||
229 | Veteran B (age 55-59) Men 30-Minute Row | 10 |
|||
Alexandria Crew Boosters Club, Inc. |
R. Conrad
|
|
|||
Capital Rowing Club |
F. Slakey
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. MacCallum
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Diamantopoulos
|
|
|||
Prince William Rowing Club, Inc. |
M. Pohlmeier
|
|
|||
Capital Rowing Club |
M. Heslep
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Benson
|
|
|||
Triad Indoor Rowing Club |
J. McCue
|
|
|||
St. Andrew's Alumni Racing |
T. Schreppler
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Abate
|
|
|||
230 | Veteran B (age 55-59) Women 30-Minute Row | 3 |
|||
231 | Veteran A (age 50-54) Men 30-Minute Row | 7 |
|||
Potomac Boat Club |
N. Woodfield/
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. |
C. Johnston
|
|
|||
Alexandria Community Rowing |
P. Heimberg
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Marshall
|
|
|||
Potomac Boat Club |
D. Radack
|
|
|||
Capital Rowing Club |
B. DuBois
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Richards
|
|
|||
232 | Veteran A (age 50-54) Women 30-Minute Row | 5 |
|||
241 | Senior (age 40-49) Men 30-Minute Row | 12 |
|||
Triad United Rowing Association |
P. Huitt
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
|
||||
University of Miami - Alumni |
A. Tinoco
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
B. Tylander
|
|
|||
Potomac Boat Club |
A. Moburg-Jones
|
|
|||
Capital Rowing Club |
M. Riegelman
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center |
R. Kleiderlein
|
|
|||
Potomac Boat Club |
S. Assenza
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Panfil
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Brown
|
|
|||
Alexandria Community Rowing |
S. Atkinson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Frutiger
|
|
|||
242 | Senior (age 40-49) Women 30-Minute Row | 5 |
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Treat
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Horejsova
|
|
|||
Gray Knights Rowing Club |
I. Clarke-Marshall
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Torres
|
|
|||
Capital Rowing Club |
E. Nagypal
|
|
|||
243 | Master (age 30-39) Men 30-Minute Row | 1 |
|||
244 | Master (age 30-39) Women 30-Minute Row | 2 |
|||
Alexandria Community Rowing |
L. Criado
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Williams
|
|
|||
VETERAN,SENIOR & MASTER 2K EVENTS | |||||
301 | Veteran J (age 95+) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
302 | Veteran J (age 95+) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
303 | Veteran J (age 95+) Men 2000M | 0 |
|||
304 | Veteran J (age 95+) Women 2000M | 0 |
|||
305 | Veteran I (age 90-94) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
306 | Veteran I (age 90-94) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
307 | Veteran I (age 90-94) Men 2000M | 0 |
|||
308 | Veteran I (age 90-94) Women 2000M | 0 |
|||
309 | Veteran H (age 85-89) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
310 | Veteran H (age 85-89) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
311 | Veteran H (age 85-89) Men 2000M | 1 |
|||
312 | Veteran H (age 85-89) Women 2000M | 0 |
|||
313 | Veteran G (age 80-84) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
314 | Veteran G (age 80-84) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
315 | Veteran G (age 80-84) Men 2000M | 1 |
|||
316 | Veteran G (age 80-84) Women 2000M | 0 |
|||
317 | Veteran F (age 75-79) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
318 | Veteran F (age 75-79) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
319 | Veteran F (age 75-79) Men 2000M | 2 |
|||
320 | Veteran F (age 75-79) Women 2000M | 0 |
|||
321 | Veteran E (age 70-74) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
322 | Veteran E (age 70-74) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
323 | Veteran E (age 70-74) Men 2000M | 4 |
|||
U Penn Alumni |
R. Steiner
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
A. Torres
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
W. Plowden
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
B. Spousta
|
|
|||
324 | Veteran E (age 70-74) Women 2000M | 2 |
|||
Late Risers Rowing |
H. Pallas
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
E. Connell
|
|
|||
325 | Veteran D (age 65-69) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
Unaffiliated (USA) |
K. Sheck
|
|
|||
326 | Veteran D (age 65-69) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
327 | Veteran D (age 65-69) Men 2000M | 6 |
|||
Washington Rowing School |
J. Herbers
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Mohr
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
K. Fennelly
|
|
|||
St. Andrew's Alumni Racing |
T. Rhynalds
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
j. humphries
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
J. Mulligan
|
|
|||
328 | Veteran D (age 65-69) Women 2000M | 3 |
|||
Unaffiliated (USA) |
L. Brown
|
|
|||
Washington Rowing School |
P. Jackman/
|
|
|||
T.E.A.M. FUJI |
T. Lea
|
|
|||
329 | Veteran C (age 60-64) Lightweight Men 2000M | 5 |
|||
St. Andrew's Alumni Racing |
M. Kadick
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
J. Mauro
|
|
|||
Mt. Vernon RECenter Rowing Rats |
c. mccarthy
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Lewis
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
P. Siebach
|
|
|||
330 | Veteran C (age 60-64) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
331 | Veteran C (age 60-64) Men 2000M | 8 |
|||
St. Andrew's Alumni Racing |
P. Jacoby
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) |
J. Levinson
|
|
|||
Potomac Boat Club |
F. Hathaway
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Shelkin
|
|
|||
Los Angeles Rowing Club |
M. Garcia-May
|
|
|||
Alexandria Community Rowing |
s. levinson
|
|
|||
Annapolis Rowing Club, Inc. |
P. Flack
|
|
|||
Mt. Vernon RECenter Rowing Rats |
M. Mildorf
|
|
|||
332 | Veteran C (age 60-64) Women 2000M | 2 |
|||
Potomac Boat Club |
J. Lytel/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Prince
|
|
|||
333 | Veteran B (age 55-59) Lightweight Men 2000M | 2 |
|||
334 | Veteran B (age 55-59) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
335 | Veteran B (age 55-59) Men 2000M | 12 |
|||
Unaffiliated (USA) |
P. Floyd
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. MacCallum
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
K. McCarthy
|
|
|||
Briny Deep Rowing Club |
J. Richardson
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
R. Fabrycky
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
E. McCarthy
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Losee
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Durkin
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
J. Dorn/
|
|
|||
Hampton Roads Rowing Club, Ltd. |
S. Smith
|
|
|||
Washington Rowing School |
D. Weitzner/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
E. Waxman
|
|
|||
336 | Veteran B (age 55-59) Women 2000M | 6 |
|||
337 | Veteran A (age 50-54) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
338 | Veteran A (age 50-54) Lightweight Women 2000M | 3 |
|||
339 | Veteran A (age 50-54) Men 2000M | 13 |
|||
Potomac Boat Club |
C. Jungbluth
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Mahne
|
|
|||
WGCC Land Rowers |
R. Ferguson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Green
|
|
|||
CrossFit Old Town |
M. Yokitis
|
|
|||
Potomac Boat Club |
D. Radack
|
|
|||
Potomac Boat Club |
H. Garon
|
|
|||
Eastern Shore Community Rowers |
G. Terry/
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
C. Krupiarz
|
|
|||
Unaffiliated (AFG) |
S. Burgess
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
P. Kilbride
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
L. Cai
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
D. McCarthy
|
|
|||
340 | Veteran A (age 50-54) Women 2000M | 5 |
|||
351 | Senior (age 40-49) Lightweight Men 2000M | 5 |
|||
Capital Rowing Club |
M. Hsieh
|
|
|||
SUB 7 Indoor Rowing Club |
N. Brockton
|
|
|||
Manimal Training Camp |
J. MCKillop
|
|
|||
Manimal Training Camp |
S. Tretola
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
K. Edwards
|
|
|||
352 | Senior (age 40-49) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
353 | Senior (age 40-49) Men 2000M | 11 |
|||
Baltimore Rowing Club |
W. Milnor
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
B. Sluyter
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Harris
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Lewis
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Kuntzman
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
C. Jackson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Richey
|
|
|||
Potomac Boat Club |
S. Titus
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
B. Antiochos
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Sander
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Stahl
|
|
|||
354 | Senior (age 40-49) Women 2000M | 4 |
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Wade
|
|
|||
Capital Rowing Club |
J. Perkins
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Torres
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
S. McClintick
|
|
|||
361 | Master (age 30-39) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
362 | Master (age 30-39) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
363 | Master (age 30-39) Men 2000M | 10 |
|||
Mt. Vernon RECenter Rowing Rats |
M. Mueller
|
|
|||
Old Glory Strength and Conditioning, LLC |
N. Rock
|
|
|||
Stonewall Rowing Club |
C. Shearer
|
|
|||
Alexandria Community Rowing |
C. Harley
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
B. Markley
|
|
|||
Virginia Boat Club |
P. Grace
|
|
|||
Old Goats Boat Club |
M. Fluhr
|
|
|||
George Mason University Alumni |
J. BARRETT
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Sharolli
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Longworth
|
|
|||
364 | Master (age 30-39) Women 2000M | 4 |
|||
JUNIOR 2K EVENTS | |||||
401 | Junior (age 13) Men 1000M | 7 |
|||
402 | Junior (age 13) Women 1000M | 13 |
|||
411 | Junior (age 14) Lightweight Men 2000M | 44 |
|||
Baltimore Rowing Club |
O. Adams
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
J. Mehnert
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
Z. Leggiero
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
A. Limarzi
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
A. Ghaleb
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. O'Callaghan
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
M. Burris
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
C. Hurley
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
W. Kunert
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
N. Hensgen
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
E. Paley
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
N. Harper
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
N. Carneiro
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
V. Mohan
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
T. arri
|
|
|||
Yorktown High School |
J. Greenwood
|
|
|||
Yorktown High School |
N. Viola
|
|
|||
Yorktown High School |
S. Nicks
|
|
|||
Yorktown High School |
E. KING
|
|
|||
Yorktown High School |
I. Koide
|
|
|||
Yorktown High School |
T. Stowell
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
d. matias/
|
|
|||
Jordan Lake Rowing Club |
R. Bush
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
C. Bendig/
|
|
|||
Yorktown High School |
P. Johnson
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
S. Yoseph/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Ingoglia
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
P. Smith/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Shumaker
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
P. Williams/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
R. Bilbo/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
W. Wolfe/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
J. Hicks
|
|
|||
Yorktown High School |
A. Vaughn
|
|
|||
Capital Rowing Club |
G. Rummer
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
B. Stroud/
|
|
|||
St. John's College High School |
H. Mirkow/
|
|
|||
Briar Woods Crew Club |
T. Sibley
|
|
|||
Great Bridge Crew Club |
X. Buschert
|
|
|||
St. John's College High School |
H. Fricke/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
W. Ngo
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
|
||||
Stone Bridge Rowing Club |
K. Billings
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Rogers
|
|
|||
412 | Junior (age 14) Lightweight Women 2000M | 21 |
|||
Albemarle High School |
A. van der Voort/
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
D. Kauffman
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
D. Young
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
K. Turpin
|
|
|||
Langley Crew Booster Club |
E. Rozeboom
|
|
|||
Langley Crew Booster Club |
A. Nash
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
E. Gould/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
A. Lee
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
A. Ortiz
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
R. Chen/
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
D. Walker
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
J. Smith
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School |
E. Southorn/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Caslli
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
E. Jacobs
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
M. Wiechmann/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club |
R. Toronto
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
M. Johnson/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
N. Zeas
|
|
|||
St. John's College High School |
L. Rossi-Crespo/
|
|
|||
Yorktown High School |
K. Houhou
|
|
|||
413 | Junior (age 14) Men 2000M | 26 |
|||
414 | Junior (age 14) Women 2000M | 51 |
|||
415 | Junior (age 15) Lightweight Men 2000M | 63 |
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
T. Savkli
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
H. Meisner
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
F. Abukhdeir
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
J. Sanborn
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
M. Mitchell
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
S. Simmons
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
Q. Bragaw
|
|
|||
Capital Rowing Club |
C. Kowalski
|
|
|||
Capital Rowing Club |
A. Sander
|
|
|||
Fairfax High School Crew |
A. Oner
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
C. Farley/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
C. Schlee
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
S. Larsen
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
J. Donovan
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
J. Gallagher
|
|
|||
W-L Crew Boosters |
F. Hultman
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
J. Mickey/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
R. Mccarthy
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
R. Hsu
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
R. Frank
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
F. DE LA LAMA
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
J. Jancewicz
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Calderon/
|
|
|||
Blair Crew, Inc. |
L. Jaehnigen/
|
|
|||
CCCRC |
|
||||
Virginia Scholastic Rowing Association |
B. Ittig
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
J. Willsey
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
E. Carlson/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
E. Choi/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club |
R. Boniface/
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
E. Gill/
|
|
|||
Yorktown High School |
X. Czerewko
|
|
|||
Battlefield High School Athletic Boosters |
C. Stephens
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
N. Davidson
|
|
|||
Blair Crew, Inc. |
H. Davies/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Kiriakou/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
D. O'Toole
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
C. Ertz/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
E. Wagner
|
|
|||
DeMatha Catholic High School |
S. Morgenstern
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
N. Bleckner
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
|
||||
Unaffiliated (USA) |
K. Liu
|
|
|||
DeMatha Catholic High School |
O. O'Connor
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
T. Teleki
|
|
|||
St. John's College High School |
J. Drelichman/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
J. Fan
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
R. McMichael/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
A. Gorman
|
|
|||
Oakton High School |
S. Panciocco
|
|
|||
Oakton High School |
D. Liu
|
|
|||
St. John's College High School |
N. Bainbridge/
|
|
|||
St. John's College High School |
N. Hessick/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters |
T. Coughlin
|
|
|||
Albemarle High School |
D. Lambert
|
|
|||
Great Bridge Crew Club |
P. Branch
|
|
|||
Oakton High School |
D. Panciocco
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
H. Milnor
|
|
|||
St. John's College High School |
A. Bourke/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
K. Raudsepp
|
|
|||
St. John's College High School |
T. Henneberry/
|
|
|||
St. John's College High School |
D. McAndrews/
|
|
|||
Grassfield Rowing |
W. Hodge
|
|
|||
416 | Junior (age 15) Lightweight Women 2000M | 55 |
|||
417 | Junior (age 15) Men 2000M | 62 |
|||
418 | Junior (age 15) Women 2000M | 46 |
|||
419 | Junior (age 16) Lightweight Men 2000M | 48 |
|||
420 | Junior (age 16) Lightweight Women 2000M | 27 |
|||
421 | Junior (age 16) Men 2000M | 56 |
|||
Beaver Creek Sculling |
M. Dell
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
L. Genovese/
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
L. Nyman
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
A. Trivedi
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
P. Godschalk
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
F. Berkhout
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
J. Zitko
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
M. Dodd
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. |
G. Jiron
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc |
L. Allen
|
|
|||
Oakton High School |
e. zou/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
R. Rizk/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
B. Palomino/
|
|
|||
Oakton High School |
C. Ziselman
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
J. Bendig/
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
S. Eda/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
T. Beatley
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
A. Strauss
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Thomas
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
R. Link/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club |
S. Madden/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. |
A. Davis
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters |
S. Fuqua
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
S. Meacham
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club |
M. Campos/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
H. Starr
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
S. tan
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
I. Forrer
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
S. Caughey
|
|
|||
Alexandria City HS |
P. Kenny
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
L. Rose
|
|
|||
Albemarle High School |
Z. Hall
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters |
V. Cummins/
|
|
|||
Forest Park Crew |
T. Todd
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
G. Foote
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
A. Peeler/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School |
L. Price/
|
|
|||
Oakton High School |
P. Wright
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
J. Chavez
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
A. Yenchi/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
D. Dembo
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
J. Grimm/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club |
A. Murphy/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
H. Rutsch
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
M. Metcalf
|
|
|||
TBC Racing |
J. Dreiband
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
J. Wood
|
|
|||
St. John's College High School |
G. Kennison/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
B. Lindsay
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
L. Hartmann
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
L. Avis/
|
|
|||
St. John's College High School |
T. Knight/
|
|
|||
St. John's College High School |
J. Kennelly/
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
J. Gomez
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
w. norman
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
J. Tessema
|
|
|||
422 | Junior (age 16) Women 2000M | 48 |
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
A. Hayden/
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
M. Robertson
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
E. Sexton
|
|
|||
Beaver Creek Sculling |
C. Helgerson
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
E. Shaw/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club |
R. Lacy/
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
p. chakravarty
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
L. Darius
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
A. Osterhues
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
L. Howe
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
N. Smith
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
A. Browning
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
O. Herman
|
|
|||
Alexandria City HS |
T. Motsinger/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
S. Phipps
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
E. Krese
|
|
|||
W-L Crew Boosters |
B. Holt/
|
|
|||
Yorktown High School |
C. Donahue
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
C. Middleton/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
C. Gardner/
|
|
|||
Yorktown High School |
A. Hecmanczuk
|
|
|||
Albemarle High School |
N. Shropshire/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
G. Gould/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
A. Lockwood-Shabat/
|
|
|||
Battlefield High School Athletic Boosters |
L. Stephens
|
|
|||
Blair Crew, Inc. |
K. Warren/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
E. Hruska
|
|
|||
Alexandria City HS |
G. Yokitis/
|
|
|||
Alexandria City HS |
G. Willmore/
|
|
|||
St. John's College High School |
S. Ehrhardt/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
T. Radack/
|
|
|||
Alexandria City HS |
K. Dennis/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
o. haire
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
K. Yu
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
T. Benedict/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
K. Smith/
|
|
|||
Alexandria City HS |
M. Allen
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters |
G. Wolfenbarger/
|
|
|||
Yorktown High School |
B. Rose
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
N. Perez
|
|
|||
Rivanna Rowing Club, Inc. |
G. Duval
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
C. Duncan
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
E. Corpuz/
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
A. Kittelson/
|
|
|||
St. John's College High School |
G. Bottner/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
L. Arny
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
M. Church/
|
|
|||
Colgan High School - Colgan Crew Association, Inc. |
P. Mingo/
|
|
|||
423 | Junior (age 17) Lightweight Men 2000M | 33 |
|||
424 | Junior (age 17) Lightweight Women 2000M | 19 |
|||
425 | Junior (age 17) Men 2000M | 44 |
|||
Albemarle High School |
T. Gokas/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
D. Defibaugh
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
T. Yang
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
B. Barnett/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
J. Wray
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
J. Shue
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. |
B. Wickham
|
|
|||
Blair Crew, Inc. |
L. Orcutt/
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
S. Thadkamalla/
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
C. Hamilton/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. |
E. Bernabe/
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
J. Torres/
|
|
|||
Yorktown High School |
L. Carmen
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
E. Elacqua/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Roman-Perez/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
A. Walter
|
|
|||
Yorktown High School |
A. Vogel
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
|
||||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc |
R. Coulter
|
|
|||
Great Bridge Crew Club |
C. Turner
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
W. Morris
|
|
|||
D.C. National Rowing Club |
Z. Friedman
|
|
|||
Alexandria City HS |
J. Hernandez/
|
|
|||
Alexandria City HS |
C. Chidlow
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
P. Fox
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
L. Downing/
|
|
|||
St. John's College High School |
G. Salazar/
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
M. Taylor/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
L. Mermagen/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
Z. Bowers
|
|
|||
Oakton High School |
B. Bellingham
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
N. Liston
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
B. Sandino/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
A. Smith
|
|
|||
South County Crew Club |
R. Brettell/
|
|
|||
Fairfax High School Crew |
B. Kempe/
|
|
|||
St. John's College High School |
Z. Magrogan/
|
|
|||
St. John's College High School |
R. Sarkarzadeh/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
L. Mohan
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
R. Stevens
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
T. Kim/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
E. Molina/
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
I. Nzabandora
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
S. Akula
|
|
|||
426 | Junior (age 17) Women 2000M | 37 |
|||
427 | Junior (age 18) Lightweight Men 2000M | 9 |
|||
428 | Junior (age 18) Lightweight Women 2000M | 6 |
|||
429 | Junior (age 18) Men 2000M | 21 |
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club |
W. Marzullo/
|
|
|||
Oakton High School |
D. Szpisjak
|
|
|||
Fairfax High School Crew |
M. Gauch
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
O. Malone/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
B. Rutherford/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School |
M. Sloan
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
J. Cesare
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Richez
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
M. Galleher/
|
|
|||
Blair Crew, Inc. |
L. Nieman/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
K. Ferguson
|
|
|||
Fairfax High School Crew |
N. Chinnaraj
|
|
|||
Rivanna Rowing Club, Inc. |
G. Lohnes/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. |
R. Ghalayini
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
E. Vasquez
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
A. Love
|
|
|||
Oakton High School |
A. Jarrah
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
D. Segura/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
N. Radley
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
M. Hughes
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Parks-Herpel/
|
|
|||
430 | Junior (age 18) Women 2000M | 8 |
|||
431 | Junior (age 19) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
432 | Junior (age 19) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
433 | Junior (age 19) Men 2000M | 0 |
|||
434 | Junior (age 19) Women 2000M | 0 |
|||
COLLEGE, U23 AND OPEN 2K EVENTS | |||||
501 | College Freshmen Lightweight Men 2000M | 3 |
|||
502 | College Freshmen Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
503 | U23 (age 19-22) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
504 | U23 (age 19-22) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
505 | College Freshmen Men 2000M | 6 |
|||
506 | College Freshmen Women 2000M | 2 |
|||
507 | U23 (age 19-22) Men 2000M | 13 |
|||
508 | U23 (age 19-22) Women 2000M | 6 |
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Huffman
|
|
|||
American University Crew Team |
M. Zuckerman
|
|
|||
American University Crew Team |
M. Bernauer
|
|
|||
American University Crew Team |
C. Kroger
|
|
|||
American University Crew Team |
S. Thorton
|
|
|||
American University Crew Team |
P. Sciallis
|
|
|||
511 | Open (age 23+) Lightweight Men 2000M | 3 |
|||
Potomac Boat Club |
|
||||
Unaffiliated (USA) |
S. Knight
|
|
|||
Potomac Boat Club |
C. Graham
|
|
|||
512 | Open (age 23+) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
513 | Open (age 23+) Men 2000M | 11 |
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Walsh
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
P. Constantino
|
|
|||
Alexandria City HS |
N. Conrad
|
|
|||
DC Dragons |
B. Highnam
|
|
|||
Potomac Boat Club |
W. Meeker/
|
|
|||
MAD Team IRC |
R. Jones
|
|
|||
MAD Team IRC |
t. jones
|
|
|||
Potomac Boat Club |
W. Massimini
|
|
|||
Old Goats Boat Club |
C. Gear
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
M. Anderson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
B. Cassidy
|
|
|||
514 | Open (age 23+) Women 2000M | 1 |
|||
KIDS, PARENTS, COXSWAINS, RELAYS & 500M EVENTS | |||||
601 | Kids (age 5-12) 500M | 12 |
|||
Alexandria City HS |
I. Schildknecht
|
|
|||
Potomac Boat Club |
A. Moburg-Jones
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
E. Matias
|
|
|||
Rock Ridge Rowing |
X. Villalta
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
L. Titus
|
|
|||
Washington Rowing School |
L. Foreman/
|
|
|||
Washington Rowing School |
F. Cox/
|
|
|||
Alexandria City HS |
L. Schildknecht
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
J. McDonald/
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
D. James/
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
S. Johnson/
|
|
|||
Mobjack Rowing Association |
B. Taylor/
|
|
|||
603 | Parent/Child Men 500M Dash (250M each) | 9 |
|||
B-CC High School Crew Boosters |
H. Meisner/S. Meisner
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
H. Milnor/W. Milnor
|
|
|||
Broad Run Crew Inc |
M. Love/A. Love
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
J. Kelley/D. Kelley/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Walsh/T. Walsh
|
|
|||
Yorktown High School |
A. Powers/M. Powers
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. |
E. Bach/E. Bach
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
M. Hilliard/M. Hilliard
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
P. Evans/J. Evans
|
|
|||
604 | Parent/Child Women 500M Dash (250M each) | 3 |
|||
Colgan High School - Colgan Crew Association, Inc. |
M. Brown/P. Mingo/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
L. Sacher/C. Sacher
|
|
|||
Capital Rowing Club |
A. Fuller/H. Ikenberry
|
|
|||
605 | Parent/Child Mixed 500M Dash (250M each) | 14 |
|||
Alexandria Community Rowing |
S. Martinez/V. Martinez
|
|
|||
Capital Rowing Club |
L. Smith/G. Smith (16)
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
C. Gardner/C. Gardner
|
|
|||
Potomac Boat Club |
T. Radack/D. Radack
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
E. Panfil/S. Panfil
|
|
|||
Composite: Wash. College, Annapolis Junior Rowing |
K. Hughes/S. Hughes
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters |
C. Wolfenbarger/G. Wolfenbarger
|
|
|||
Yorktown High School |
A. Powers/S. Powers
|
|
|||
Potomac Boat Club |
C. Jungbluth/A. Wrenn-Walz
|
|
|||
Composite: Albemarle High School, Beaver Creek Sculling |
C. Jackson/E. Jackson
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
l. paight/D. Paight
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters |
a. canfield/J. Canfield
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters |
A. White/T. White
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club |
S. Beebe/G. Beebe
|
|
|||
611 | Junior (age 13-19) Coxswains Men 500M | 12 |
|||
612 | Junior (age 13-19) Coxswains Women 500M | 14 |
|||
613 | College (age 17-23) Coxswains Men 500M | 0 |
|||
614 | College (age 17-23) Coxswains Women 500M | 0 |
|||
621 | Junior (age 13-19) Men (4M) 2000M Relay (500m each) | 7 |
|||
622 | Junior (age 13-19) Women (4W) 2000M Relay (500m each) | 8 |
|||
623 | Junior (age 13-19) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500m each) | 5 |
|||
637 | College (age 17-23) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500m each) | 0 |
|||
641 | Open Men 2000M Relay (500m each) | 4 |
|||
640 | Open Women 2000M Relay (500m each) | 3 |
|||
639 | Open Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500m each) | 0 |
|||
635 | Master (age 30-39) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500M each) | 0 |
|||
633 | Senior (age 40-49) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500M each) | 1 |
|||
631 | Veteran (age 50+) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500M each) | 4 |
|||
667 | Junior (age 13-19) Men 500M Sprint Championship | 11 |
|||
668 | Junior (age 13-19) Women 500M Sprint Championship | 16 |
|||
663 | College (age 17-23) Women 500M Sprint Championship | 1 |
|||
664 | College (age 17-23) Men 500M Sprint Championship | 3 |
|||
Maryland Crew |
J. Schepers
|
|
|||
Maryland Crew |
R. McNeal
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Rex
|
|
|||
665 | Open Men 500M Sprint Championship | 1 |
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Walsh
|
|
|||
666 | Open Women 500M Sprint Championship | 1 |
|||
651 | Veteran D (age 65-69) Men 500M Sprint Championship | 3 |
|||
Potomac Boat Club |
C. Sutliff
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Wagner
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
J. Mulligan
|
|
|||
652 | Veteran D (age 65-69) Women 500M Sprint Championship | 1 |
|||
653 | Veteran C (age 60-64) Men 500M Sprint Championship | 3 |
|||
654 | Veteran C (age 60-64) Women 500M Sprint Championship | 2 |
|||
655 | Veteran B (age 55-59) Men 500M Sprint Championship | 2 |
|||
656 | Veteran B (age 55-59) Women 500M Sprint Championship | 2 |
|||
657 | Veteran A (age 50-54) Men 500M Sprint Championship | 4 |
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Nichols
|
|
|||
WGCC Land Rowers |
R. Ferguson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Braun, Sr.
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
C. Krupiarz
|
|
|||
658 | Veteran A (age 50-54) Women 500M Sprint Championship | 0 |
|||
659 | Senior (age 40-49) Men 500M Sprint Championship | 8 |
|||
Capital Rowing Club |
M. Hsieh
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Worz
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Schihl
|
|
|||
Manimal Training Camp |
J. MCKillop
|
|
|||
Manimal Training Camp |
S. Tretola
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Roberts
|
|
|||
Ever Green Boat Club, Inc |
F. Malloy
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Wolff
|
|
|||
660 | Senior (age 40-49) Women 500M Sprint Championship | 1 |
|||
661 | Master (age 30-39) Men 500M Sprint Championship | 3 |
|||
662 | Master (age 30-39) Women 500M Sprint Championship | 0 |
|||
DOUBLE & QUAD SLIDE EVENTS | |||||
701 | Junior Men 3-Minute Crash (Double Slide) | 9 |
|||
702 | Junior Women 3-Minute Crash (Double Slide) | 9 |
|||
703 | College Men 3-Minute Crash (Double Slide) | 3 |
|||
704 | College Women 3-Minute Crash (Double Slide) | 0 |
|||
705 | Open Men 3-Minute Crash (Double Slide) | 2 |
|||
706 | Open Women 3-Minute Crash (Double Slide) | 1 |
|||
707 | Veteran A+ (age 50+) Men 3-Minute Crash (Double Slide) | 2 |
|||
708 | Veteran A+ (age 50+) Women 3-Minute Crash (Double Slide) | 2 |
|||
709 | Senior (age 40-49) Men 3-Minute Crash (Double Slide) | 0 |
|||
710 | Senior (age 40-49) Women 3-Minute Crash (Double Slide) | 2 |
|||
711 | Master (age 30-39) Men 3-Minute Crash (Double Slide) | 0 |
|||
712 | Master (age 30-39) Women 3-Minute Crash (Double Slide) | 1 |
|||
713 | Junior Men 5-Minute Quad Slide | 5 |
|||
714 | Junior Women 5-Minute Quad Slide | 2 |
|||
715 | College Men 5-Minute Quad Slide | 1 |
|||
716 | College Women 5-Minute Quad Slide | 3 |
|||
Christopher Newport University Rowing Team |
E. Rutan/A. Clarke/L. Goldsmith/K. Calvin/
|
|
|||
Crew Club at VCU |
R. Straub/J. Pirie/G. Simmons/F. Chavez
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Huffman/B. Price/G. Moody/S. Dodds
|
|
|||
717 | Open Men 5-Minute Quad Slide | 0 |
|||
718 | Open Women 5-Minute Quad Slide | 0 |
|||
719 | Veteran A+ (age 50+) Men 5-Minute Quad Slide | 1 |
|||
720 | Veteran A+ (age 50+) Women 5-Minute Quad Slide | 0 |
|||
721 | Senior (age 40-49) Men 5-Minute Quad Slide | 0 |
|||
722 | Senior (age 40-49) Women 5-Minute Quad Slide | 0 |
|||
723 | Master (age 30-39) Men 5-Minute Quad Slide | 0 |
|||
724 | Master (age 30-39) Women 5-Minute Quad Slide | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change