Strong Island Sprints

  • Hosted By: St. Anthony's High School Crew

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, February 9, 2020
First Race will start at 8:00am
1 Mens Open
0
2 Womens Open
1
3 Mens Masters (Ages 30-39)
2
4 Womens Masters (Ages 30-39)
0
5 Mens Senior (Ages 40-49)
3
6 Womens Senior (Ages 40-49)
3
7 Mens Veteran A (Ages 50-59)
2
8 Womens Veteran A (Ages 50-59)
3
9 Mens Veteran B (Ages 60-69)
1
10 Womens Veteran B (Ages 60-69)
2
11 Mens Veteran C (Ages 70-79)
1
12 Womens Veteran C (Ages 70-79)
0
13 Mens Veteran D (Ages 80-89)
1
14 Womens Veteran D (Ages 80-89)
0
15 Womens Collegiate Novice
0
16 Mens Collegiate Novice
1
    Oak Neck Rowing Academy
B. Bosse/
 
17 Womens Collegiate Lightweight (130 lbs)
0
18 Mens Collegiate Lightweight (160 lbs)
0
19 Womens Collegiate
0
20 Mens Collegiate
0
21 Boys Bantam - 8th grade or below (1000 meters)
15
22 Girls Bantam - 8th grade or below (1000 meters)
39
    Oak Neck Rowing Academy
S. DeMartino
 
    Row New York - Queens
A. Hernandez
 
    Row New York - Queens
T. Suri
 
    Row New York - Manhattan
I. Wisdom
 
    Row New York - Manhattan
A. Zawoiski
 
    Row New York - Manhattan
N. Boggins
 
    Row New York - Manhattan
A. Robson
 
    Row New York - Manhattan
A. Wang
 
    Row New York - Brooklyn
G. Loutin
 
    Row New York - Manhattan
A. Thornton
 
    Row New York - Manhattan
e. molina
 
    Row New York - Brooklyn
M. Jordan
 
    Row New York - Manhattan
P. Martinez
 
    Row New York - Manhattan
A. Sanchez
 
    Row New York - Manhattan
E. Shtivelman
 
    Row New York - Manhattan
b. Melendez
 
    Oak Neck Rowing Academy
R. Kapoor
 
    Sagamore Rowing Association
B. Tan
 
    Row New York - Queens
S. Chtcherbinin-Reynoso
 
    Row New York - Queens
T. Li
 
    Row New York - Queens
D. Luna
 
    Row New York - Queens
S. Novosad
 
    Row New York - Queens
M. Sergeeva
 
    Row New York - Queens
B. Campos
 
    Row New York - Queens
A. Diaz
 
    Row New York - Queens
V. Castillo
 
    Row New York - Queens
M. Perez
 
    Row New York - Queens
J. Monge
 
    Row New York - Queens
J. Flores
 
    Row New York - Queens
L. Juarez
 
    Row New York - Queens
J. Altamirano
 
    Row New York - Queens
Z. Romelien
 
    Row New York - Queens
K. Vergara
 
    Row New York - Queens
C. Penales
 
    Row New York - Queens
D. Kc
 
    Sagamore Rowing Association
S. Maynard
 
    Sagamore Rowing Association
D. Besart
 
    Sagamore Rowing Association
S. Sattar-Reiss
 
    Sagamore Rowing Association
G. Sherlock
 
23 Womens Coxswain
21
24 Mens Coxswain
8
25 Womens High School Freshman
21
26 Mens High School Freshman
33
27 Womens High School Novice
32
28 Mens High School Novice
26
29 Womens High School Lightweight (135 lbs)- U19
26
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA)
J. Uttaro/
 
    St. Anthony's High School Crew
M. Mallgraf/
 
    Oak Neck Rowing Academy
G. Vecchio
 
    The Port Jefferson Rowing Club
E. Star
 
    St. Anthony's High School Crew
J. Digiaimo/
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. Oruci
 
    Amadeusz Rowing Academy
J. Kennedy
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Weilert
 
    Oak Neck Rowing Academy
G. DeMartino/
 
    Sagamore Rowing Association
M. Coor
 
    The Knox School
I. Halpin
 
    Sagamore Rowing Association
A. Grassi
 
    Row New York - Manhattan
C. Ritz-Jack
 
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA)
J. Bunster
 
    Row New York - Queens
C. Pan
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Navarro
 
    Row New York - Queens
H. Luna
 
    Row New York - Queens
R. Guerrero
 
    Row New York - Queens
E. Villacorta
 
    Row New York - Queens
M. Chen
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Skala/
 
    Row New York - Brooklyn
E. Friedman-Ossenfort
 
    Row New York - Brooklyn
P. Davison
 
    Row New York - Manhattan
D. Flores
 
    Row New York - Queens
C. Machuca
 
    Row New York - Queens
D. Peralta
 
30 Mens High School Lightweight (160 lbs)- U19
44
    The Port Jefferson Rowing Club
B. McCormick
 
    The Port Jefferson Rowing Club
J. Worcester
 
    The Port Jefferson Rowing Club
O. Zimmerman
 
    Row New York - Manhattan
A. Schechter
 
    St. Anthony's High School Crew
C. Stabile
 
    Row New York - Manhattan
G. Lezama
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Timlin
 
    St. Anthony's High School Crew
N. Anderson/
 
    St. Anthony's High School Crew
a. krumpter
 
    The Port Jefferson Rowing Club
L. Willman
 
    St. Anthony's High School Crew
N. Durai/
 
    Oak Neck Rowing Academy
B. Matthews
 
    Oak Neck Rowing Academy
W. Durban
 
    The Knox School
A. Lopez Ortega
 
    Oak Neck Rowing Academy
E. Seidner
 
    The Knox School
J. Kosak
 
    Oak Neck Rowing Academy
b. fernandez/
 
    St. John the Baptist DHS Crew
N. Olejnik
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Zhang/
 
    Chaminade High School
R. Quinn
 
    Oak Neck Rowing Academy
C. Colaitis/
 
    Sagamore Rowing Association
B. Beaman
 
    Row New York - Brooklyn
J. wolfe-cross
 
    St. Anthony's High School Crew
C. Gutierrez/
 
    St. John the Baptist DHS Crew
N. Martens
 
    Row New York - Manhattan
A. Tom
 
    Row New York - Manhattan
M. Liebman
 
    Chaminade High School
A. Catinella
 
    Row New York - Manhattan
C. Rodriguez
 
    Manhasset High School
M. Phelps
 
    Row New York - Manhattan
S. Chestnut
 
    St. John the Baptist DHS Crew
M. McGuinness
 
    The Port Jefferson Rowing Club
C. Ulinski
 
    Bay Shore High School
E. Mihlstin
 
    Row New York - Brooklyn
A. Malcolm
 
    St. Anthony's High School Crew
T. McLaughlin/
 
    Sagamore Rowing Association
J. Mushorn
 
    The Port Jefferson Rowing Club
C. Filiberto
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Kadirov
 
    St. Anthony's High School Crew
B. Bianculli
 
    Row New York - Brooklyn
W. Germain
 
    Manhasset High School
M. Takahashi
 
    St. John the Baptist DHS Crew
p. fox
 
    Manhasset High School
R. Saville
 
31 Womens High School- U19
72
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA)
M. Springer
 
    Poly Prep Country Day School
M. Malerba
 
    Poly Prep Country Day School
R. Falikman
 
    Poly Prep Country Day School
M. Kwan
 
    Poly Prep Country Day School
M. Kinnane
 
    Poly Prep Country Day School
T. Fonstein
 
    Poly Prep Country Day School
E. Mansfield
 
    Poly Prep Country Day School
N. Nocella
 
    Poly Prep Country Day School
H. Tobman
 
    Port Rowing
C. Spina
 
    St. Anthony's High School Crew
T. Djemil
 
    St. Anthony's High School Crew
E. Mayette
 
    The Port Jefferson Rowing Club
A. Farron
 
    The Port Jefferson Rowing Club
E. Milton
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. DiMeo/
 
    Port Rowing
J. Lituchy/
 
    Row New York - Brooklyn
A. Dayes
 
    St. Anthony's High School Crew
M. McDowell
 
    St. Anthony's High School Crew
K. Pellicone/
 
    St. Anthony's High School Crew
B. Gobbi/
 
    Row New York - Queens
K. Lane
 
    Bay Shore High School
N. D'Arcangelo
 
    St. Anthony's High School Crew
K. Faccio/
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Gatto
 
    Oak Neck Rowing Academy
E. Barry
 
    Sagamore Rowing Association
G. Grassi
 
    Row New York - Manhattan
G. Robson
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Paredes/
 
    The Port Jefferson Rowing Club
H. Biedenkapp
 
    Manhasset High School
K. Clarke
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Kelly/
 
    Row New York - Queens
Y. Garces-Rocha
 
    Sagamore Rowing Association
R. Schmitz
 
    St. Anthony's High School Crew
G. Meak
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Manzo
 
    Manhasset High School
M. Hon
 
    Manhasset High School
T. Fox
 
    Row New York - Manhattan
e. gramley
 
    Row New York - Queens
N. Kathriner
 
    Row New York - Queens
G. Braciak
 
    Row New York - Queens
O. Ovide
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Slack
 
    Row New York - Queens
G. Sanchez
 
    Row New York - Manhattan
G. Javier
 
    Row New York - Queens
F. Webb
 
    Row New York - Queens
N. Clark
 
    St. John the Baptist DHS Crew
R. Fioresi
 
    Row New York - Queens
N. Youngelson
 
    Row New York - Manhattan
G. Jenkins
 
    Row New York - Queens
I. Quick
 
    Row New York - Manhattan
Z. Duvalsaint
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Vaccarino
 
    Row New York - Queens
C. Fullerton
 
    Row New York - Manhattan
s. Trombone
 
    Row New York - Queens
M. Morehead
 
    Row New York - Manhattan
S. Glazer
 
    Row New York - Queens
N. Torres
 
    Row New York - Queens
C. Palomino
 
    Row New York - Manhattan
D. Quezada
 
    St. Anthony's High School Crew
O. Hosie
 
    Row New York - Manhattan
O. Toussaint
 
    Row New York - Queens
A. Alvarez
 
    Row New York - Queens
N. Tuohy
 
    Row New York - Queens
E. Teutle
 
    Row New York - Queens
S. Castro
 
    Row New York - Queens
W. Palomino
 
    Row New York - Queens
C. Faller
 
    Row New York - Queens
N. Obregoso
 
    Row New York - Queens
S. Rothstein
 
    Row New York - Queens
Y. Candia
 
    Row New York - Queens
M. Macias
 
    Row New York - Queens
M. Romero
 
32 Mens High School U-19
35
    Bay Shore High School
L. Hall
 
    Poly Prep Country Day School
L. Rosado-Soto
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. McNicholas/
 
    Oak Neck Rowing Academy
G. Holmes/
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Florence
 
    St. Anthony's High School Crew
D. Soto
 
    Oak Neck Rowing Academy
T. Graves/
 
    Row New York - Manhattan
C. Palmer
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. Bressel/
 
    Chaminade High School
J. Burke
 
    Sagamore Rowing Association
H. Schoeffel
 
    Manhasset High School
J. Donahue
 
    Chaminade High School
M. McBreen
 
    St. John the Baptist DHS Crew
R. Dewitt
 
    Chaminade High School
A. Peluso
 
    Oak Neck Rowing Academy
S. Kapoor
 
    Chaminade High School
N. Fracasso
 
    Foote Rowing Club of NY
f. Graham
 
    Row New York - Manhattan
K. Shulman
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Schwartz
 
    St. Anthony's High School Crew
J. Evans/
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Napolitano
 
    Chaminade High School
L. Doran
 
    St. John the Baptist DHS Crew
P. Micara
 
    St. Anthony's High School Crew
N. Carrieri
 
    Row New York - Manhattan
F. Rajic
 
    Row New York - Manhattan
A. Sefanov
 
    St. John the Baptist DHS Crew
M. Patrone
 
    Manhasset High School
P. Racanello
 
    Row New York - Brooklyn
B. Colot
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Marshall
 
    St. Anthony's High School Crew
r. berndt
 
    Manhasset High School
A. Katsoulis
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Apollo
 
    Manhasset High School
P. Roditis
 
33 Crew Parents Men (1000 meters)
3
    Unaffiliated (USA)
R. Califano
 
    Oak Neck Rowing Academy
M. Azevedo
 
    Oak Neck Rowing Academy
S. Kennedy
 
34 Crew Parents Women (1000 Meters)
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change