Strong Island Sprints

  • Hosted By: St. Anthony's High School Crew

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, February 9, 2020
First Race will start at 8:00am
1 Mens Open
0
2 Womens Open
1
3 Mens Masters (Ages 30-39)
2
4 Womens Masters (Ages 30-39)
0
5 Mens Senior (Ages 40-49)
3
6 Womens Senior (Ages 40-49)
3
7 Mens Veteran A (Ages 50-59)
2
8 Womens Veteran A (Ages 50-59)
3
9 Mens Veteran B (Ages 60-69)
1
10 Womens Veteran B (Ages 60-69)
2
11 Mens Veteran C (Ages 70-79)
1
12 Womens Veteran C (Ages 70-79)
0
13 Mens Veteran D (Ages 80-89)
1
14 Womens Veteran D (Ages 80-89)
0
15 Womens Collegiate Novice
0
16 Mens Collegiate Novice
1
17 Womens Collegiate Lightweight (130 lbs)
0
18 Mens Collegiate Lightweight (160 lbs)
0
19 Womens Collegiate
0
20 Mens Collegiate
0
21 Boys Bantam - 8th grade or below (1000 meters)
15
22 Girls Bantam - 8th grade or below (1000 meters)
39
23 Womens Coxswain
21
    Poly Prep Country Day School
E. Schilling
 
    Poly Prep Country Day School
U. Sooran
 
    Row New York - Manhattan
S. Gonell
 
    St. Anthony's High School Crew
G. Posanti/
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Neuman
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Pianto
 
    Row New York - Queens
R. Dong
 
    Row New York - Manhattan
S. Cohen
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Korzeniecki/
 
    St. Anthony's High School Crew
E. Bianculli
 
    St. John the Baptist DHS Crew
L. Avezzano
 
    The Knox School
M. Sun
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Rumplick
 
    Row New York - Queens
M. Reyes
 
    Row New York - Queens
S. Lopez
 
    Row New York - Queens
I. Angeles
 
    Row New York - Queens
M. Espitia Cortez
 
    Row New York - Queens
L. Larrea
 
    Row New York - Queens
M. Luis Garcia
 
    Row New York - Queens
C. Dinozo
 
    Row New York - Manhattan
C. Monroy
 
24 Mens Coxswain
8
25 Womens High School Freshman
21
26 Mens High School Freshman
33
27 Womens High School Novice
32
28 Mens High School Novice
26
29 Womens High School Lightweight (135 lbs)- U19
26
30 Mens High School Lightweight (160 lbs)- U19
44
31 Womens High School- U19
72
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA)
M. Springer
 
    Poly Prep Country Day School
M. Malerba
 
    Poly Prep Country Day School
R. Falikman
 
    Poly Prep Country Day School
M. Kwan
 
    Poly Prep Country Day School
M. Kinnane
 
    Poly Prep Country Day School
T. Fonstein
 
    Poly Prep Country Day School
E. Mansfield
 
    Poly Prep Country Day School
N. Nocella
 
    Poly Prep Country Day School
H. Tobman
 
    Port Rowing
C. Spina
 
    St. Anthony's High School Crew
T. Djemil
 
    St. Anthony's High School Crew
E. Mayette
 
    The Port Jefferson Rowing Club
A. Farron
 
    The Port Jefferson Rowing Club
E. Milton
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. DiMeo/
 
    Port Rowing
J. Lituchy/
 
    Row New York - Brooklyn
A. Dayes
 
    St. Anthony's High School Crew
M. McDowell
 
    St. Anthony's High School Crew
K. Pellicone/
 
    St. Anthony's High School Crew
B. Gobbi/
 
    Row New York - Queens
K. Lane
 
    Bay Shore High School
N. D'Arcangelo
 
    St. Anthony's High School Crew
K. Faccio/
 
    St. Anthony's High School Crew
S. Gatto
 
    Oak Neck Rowing Academy
E. Barry
 
    Sagamore Rowing Association
G. Grassi
 
    Row New York - Manhattan
G. Robson
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Paredes/
 
    The Port Jefferson Rowing Club
H. Biedenkapp
 
    Manhasset High School
K. Clarke
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Kelly/
 
    Row New York - Queens
Y. Garces-Rocha
 
    Sagamore Rowing Association
R. Schmitz
 
    St. Anthony's High School Crew
G. Meak
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Manzo
 
    Manhasset High School
M. Hon
 
    Manhasset High School
T. Fox
 
    Row New York - Manhattan
e. gramley
 
    Row New York - Queens
N. Kathriner
 
    Row New York - Queens
G. Braciak
 
    Row New York - Queens
O. Ovide
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Slack
 
    Row New York - Queens
G. Sanchez
 
    Row New York - Manhattan
G. Javier
 
    Row New York - Queens
F. Webb
 
    Row New York - Queens
N. Clark
 
    St. John the Baptist DHS Crew
R. Fioresi
 
    Row New York - Queens
N. Youngelson
 
    Row New York - Manhattan
G. Jenkins
 
    Row New York - Queens
I. Quick
 
    Row New York - Manhattan
Z. Duvalsaint
 
    St. John the Baptist DHS Crew
S. Vaccarino
 
    Row New York - Queens
C. Fullerton
 
    Row New York - Manhattan
s. Trombone
 
    Row New York - Queens
M. Morehead
 
    Row New York - Manhattan
S. Glazer
 
    Row New York - Queens
N. Torres
 
    Row New York - Queens
C. Palomino
 
    Row New York - Manhattan
D. Quezada
 
    St. Anthony's High School Crew
O. Hosie
 
    Row New York - Manhattan
O. Toussaint
 
    Row New York - Queens
A. Alvarez
 
    Row New York - Queens
N. Tuohy
 
    Row New York - Queens
E. Teutle
 
    Row New York - Queens
S. Castro
 
    Row New York - Queens
W. Palomino
 
    Row New York - Queens
C. Faller
 
    Row New York - Queens
N. Obregoso
 
    Row New York - Queens
S. Rothstein
 
    Row New York - Queens
Y. Candia
 
    Row New York - Queens
M. Macias
 
    Row New York - Queens
M. Romero
 
32 Mens High School U-19
35
    Bay Shore High School
L. Hall
 
    Poly Prep Country Day School
L. Rosado-Soto
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. McNicholas/
 
    Oak Neck Rowing Academy
G. Holmes/
 
    Oak Neck Rowing Academy
A. Florence
 
    St. Anthony's High School Crew
D. Soto
 
    Oak Neck Rowing Academy
T. Graves/
 
    Row New York - Manhattan
C. Palmer
 
    Oak Neck Rowing Academy
J. Bressel/
 
    Chaminade High School
J. Burke
 
    Sagamore Rowing Association
H. Schoeffel
 
    Manhasset High School
J. Donahue
 
    Chaminade High School
M. McBreen
 
    St. John the Baptist DHS Crew
R. Dewitt
 
    Chaminade High School
A. Peluso
 
    Oak Neck Rowing Academy
S. Kapoor
 
    Chaminade High School
N. Fracasso
 
    Foote Rowing Club of NY
f. Graham
 
    Row New York - Manhattan
K. Shulman
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Schwartz
 
    St. Anthony's High School Crew
J. Evans/
 
    St. John the Baptist DHS Crew
A. Napolitano
 
    Chaminade High School
L. Doran
 
    St. John the Baptist DHS Crew
P. Micara
 
    St. Anthony's High School Crew
N. Carrieri
 
    Row New York - Manhattan
F. Rajic
 
    Row New York - Manhattan
A. Sefanov
 
    St. John the Baptist DHS Crew
M. Patrone
 
    Manhasset High School
P. Racanello
 
    Row New York - Brooklyn
B. Colot
 
    St. Anthony's High School Crew
A. Marshall
 
    St. Anthony's High School Crew
r. berndt
 
    Manhasset High School
A. Katsoulis
 
    St. John the Baptist DHS Crew
J. Apollo
 
    Manhasset High School
P. Roditis
 
33 Crew Parents Men (1000 meters)
3
34 Crew Parents Women (1000 Meters)
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change