Mercer Lake/ISA Sculling Championships

  • Hosted By Princeton National Rowing Association/Mercer
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 19, 2008
1 Mens Varsity 8+
14
2 Womens Varsity 8+
14
3 Womens Ltwt 8+
5
    Kearny High School (A)
B. Fearon/H. Kane/M. Mahon/A. Kulvicaite/K. LeBlanc/J. Ferreira/N. Pharai/K. Konopa/E. Plaugic (Cox)
 
    McLean High School Crew Club, Inc. (A)
C. Hecht/D. Fisher/K. Bader/L. Gholimasgarha/C. Mastrostefano/C. Warren/H. Harper/S. Lockhart/E. Parker (Cox)
 
    Merion Mercy Academy (A)
B. Smith/M. Callahan/D. Wechsler/A. Bianchi/J. Prazenica/B. Wertan/A. Cedrone/C. Soper/J. Mazza (Cox)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
E. McCormick/S. Brecht/C. Ayes/N. Rossetti/K. Leonard/J. O'Neill/L. Kiernan/B. Lederer/A. Elliott (Cox)
 
    The Agnes Irwin School (A)
S. Rudolph/A. Alburger/S. Januszeski/G. Ware/B. Tarbox/M. Karalis/E. O'Neill/S. Tabourn/F. Middleton (Cox)
 
4 Mens Varsity 1x
14
5 Womens Varsity 2x
14
6 Mens Varsity 2x
14
7 Womens Varsity 4+
21
8 Mens Varsity 4+
14
9 Womens Varsity 4x
10
    Conestoga Crew Club (A)
C. Weber/G. Beck/M. Connell/K. Anderson
 
    Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Bogart/J. Williams/A. Timmons/V. Lazor
 
    McLean High School Crew Club, Inc. (A)
M. Brendley/K. Geithman/E. Smith/M. Harper
 
    Montclair High School (A)
Y. Zamora/H. Maddrey/K. Lane/M. Gutman
 
    New Canaan High School Crew (A)
J. Kuhn/P. Kelley/K. Holec/E. Penchuk
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
A. Nathanson/C. Pratt/S. Pearlman/J. Conte
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
J. Pilkington/L. Cagny/A. Kosch/R. Cariddi
 
    Strath Haven High School (A)
K. Marion/S. Munsell/A. Allen/R. Long
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
L. Grilli/J. Foong/E. Burley/S. Vehra
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (B)
L. Tom/M. Smith/J. Watson/S. Wodenshek
 
10 Mens Varsity 4x
14
11 Womens 2nd Varsity 2x
9
12 Mens 2nd 2x
14
13 Womens 2nd 4+
20
14 Mens 2nd 4+
20
15 Womens Ltwt 4+
14
16 Mens Ltwt 4+
14
17 Womens Novice 4x
14
18 Mens Novice 4x
14
19 Womens Novice 8+
21
20 Mens Novice 8+
21
21 Womens 2nd 4x
14
22 Womens 2nd 8+
14
23 Mens 2nd Varsity 8+
14
24 Womens Varsity 1x
11
26 Mens Ltwt 8+
6
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Ziegler/W. Gore/R. Pederson/J. Bruch/J. O'Donnell/J. Saylor/C. Ward/W. Kimball/A. Turner (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
R. Chisena/J. Ricca/D. Thalheimer/A. Signorile/C. Garnett/J. Quigg/p. sidoti/J. Sullivan/J. Camperlengo (Cox)
 
    Fairfield Prep (A)
L. Kerrisk/B. Neihaus/P. Lacerenza/R. Perry/J. Fales/C. Mott/T. DeMarco/C. Nevins/M. Donoghue (Cox)
 
    McLean High School Crew Club, Inc. (A)
P. Ward/M. Lucas/B. Keller/N. Tobat/J. Mulligan/T. Hall/D. Sanders/D. Agulera/M. Freeman (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Smith/P. Vanderslice/A. Yormark/S. Habetz/M. Malec/A. Heald/C. Austin/T. Bremmer/N. Lomas (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
J. Mullins/C. Lewis/T. Soer/K. Gentle/K. Cortes/A. Chau/P. McClosky/E. McGinley/S. Coates (Cox)
 
27 Mens 2nd Novice 8+
5
28 Mens 2nd Varsity 4x
14
29 Womens 2nd Novice 8+
7
30 Mens 3rd Varsity 8+
7
31 Womens 3rd Varsity 8+
7
32 Mens 3rd Varsity 4+
7
33 Womens 3rd Varsity 4+
7
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change