USRowing Virtual Southeast Youth Regional Championship
- May 15, 2020
- virtual
- Anywhere USA
- Princeton, NJ (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2020 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 1, 2020 | |||||
1 | Mens Youth 1x | 10 |
|||
2 | Womens Youth 1x | 9 |
|||
3 | Mens Youth Ltwt 1x | 3 |
|||
4 | Womens Youth Ltwt 1x | 6 |
|||
5 | Mens U17 1x | 12 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association |
S. Scalfi
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing |
H. LePage
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park |
J. Konkol
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
M. Royer
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
T. Segrera
|
|
|||
Nashville Rowing |
A. Patil
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. |
O. DeBoer
|
|
|||
Ransom Everglades Crew |
R. Berkshire/
|
|
|||
Sarasota Crew |
R. Kamarajugadda
|
|
|||
Sarasota Crew |
D. Rodriguez
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
C. Hagan
|
|
|||
Space Coast Crew |
c. hall
|
|
|||
6 | Womens U17 1x | 10 |
|||
Asheville Youth Rowing Association |
M. Halfacre
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
S. Simone
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
P. Alanis
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
P. Gamallo
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
L. Jones
|
|
|||
Ransom Everglades Crew |
K. Serra/
|
|
|||
Space Coast Crew |
M. Romesberg
|
|
|||
Space Coast Crew |
C. Scott
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. |
E. Glover/
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
Z. Diniz/
|
|
|||
7 | Mens U15 1x | 7 |
|||
8 | Womens U15 1x | 10 |
|||
9 | Mens Youth 2-/2x | 10 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
M. Robinson/I. Evans
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
B. Tallant/C. Halliwell
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
H. Kaplan/A. Kosarek
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
S. Bertolina/S. Cochran
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
D. Veiga de Roovere/K. Paxson
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
C. Regen/J. Regen
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
M. Lunceford/N. Ogburn
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
T. Hochstetter/Z. Tucker
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (B) |
C. Clarke/L. Sulyma
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
T. Chiquillo/N. Leon
|
|
|||
10 | Womens Youth 2-/2x | 12 |
|||
11 | Mens Youth Ltwt 2x | 6 |
|||
12 | Womens Youth Ltwt 2x | 6 |
|||
13 | Mens U17 2-/2x | 6 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
B. Watson/J. Cooper
|
|
|||
Evans Rowing Club (A) |
D. Santamaria/S. Merriam
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
E. BAZAN/C. Chavez
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
W. Ghamra/B. Perdew
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
J. Draper/L. Hendricks
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
N. Dimitrakis/T. Lankford
|
|
|||
14 | Womens U17 2-/2x | 5 |
|||
15 | Mens Freshman 2-/2x | 12 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
J. Lilly/W. Love
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
E. Graham/Z. Lee
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
C. Vedder/M. Isaacson
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Kleinman/G. CORTES
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
B. Gunkel/G. Coelho
|
|
|||
Row Georgia (A) |
W. Gonzalez/L. Doyle/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
G. McCurdy/D. DeNiro
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
A. Li/J. Marano
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
|
||||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
R. Navarro/M. Bryan
|
|
|||
Asheville Youth Rowing Association (B) |
J. Yeiser/W. Wells
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (B) |
C. Nelson/A. Venturini
|
|
|||
16 | Womens Freshman 2-/2x | 9 |
|||
17 | Mens U15 2-/2x | 3 |
|||
18 | Womens U15 2-/2x | 3 |
|||
19 | Mens Youth 4+/4x/4-: Weight Adjusted | 3 |
|||
20 | Womens Youth 4+/4x/4-: Weight Adjusted | 6 |
|||
21 | Mens Youth Ltwt 4+ | 3 |
|||
22 | Womens Youth Ltwt 4+ | 2 |
|||
23 | Mens U17 4+/4x | 3 |
|||
24 | Womens U17 4+/4x | 2 |
|||
25 | Mens Freshman 4+/4x | 3 |
|||
26 | Womens Freshman 4+/4x | 4 |
|||
27 | Mens U15 4+/4x | 1 |
|||
28 | Womens U15 4+/4x | 1 |
|||
29 | Mens Youth 8+ | 4 |
|||
30 | Womens Youth 8+ | 4 |
|||
31 | Mens Youth 8+: Weight Adjusted | 2 |
|||
32 | Womens Youth 8+: Weight Adjusted | 2 |
|||
33 | Mens Youth Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Womens Youth Ltwt 8+ | 2 |
|||
35 | Mens U17 8+ | 0 |
|||
36 | Womens U17 8+ | 3 |
|||
37 | Mens U15 8+ | 0 |
|||
38 | Womens U15 8+ | 2 |
|||
39 | Mixed Youth Inclusive 2-/2x | 0 |
|||
40 | Mens/Womens Youth PR1, PR2, or PR3 1x | 1 |
|||
41 | Mens/Womens Youth PR3 (D) 1x | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change