USRowing Virtual Central Youth Regional Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2020 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 1, 2020
1 Mens Youth 1x
6
    Colorado Jr. Crew
A. Dawallu/
 
    Mile High Rowing Club
L. Busch/
 
    OKC Riversport
J. Houpt
 
    Texas Rowing Center
B. Tames
 
    Texas Rowing Center
W. DuBois
 
    Tulsa Youth Rowing Association
W. Tucker
 
2 Womens Youth 1x
3
3 Mens Youth Ltwt 1x
2
    Colorado Jr. Crew
C. Rylance/
 
    OKC Riversport
N. Patel
 
4 Womens Youth Ltwt 1x
5
    Dallas Rowing Club
A. Nimmagadda/
 
    Dallas Rowing Club
K. Leininger/
 
    OKC Riversport
R. LACY
 
    The Hockaday School
H. Wahl
 
    Tulsa Youth Rowing Association
H. McMahan
 
5 Mens U17 1x
8
    Dallas United Crew, Inc.
B. Miltenberger/
 
    OKC Riversport
M. Aljumaily
 
    Rowing Club of the Woodlands
M. Pineda/
 
    Rowing Club of the Woodlands
N. Taylor/
 
    St. Mark's School of Texas
 
    Texas Rowing Center
W. Huang
 
    Texas Rowing Center
S. Sweeney
 
    Tulsa Youth Rowing Association
L. Lewellen
 
6 Womens U17 1x
8
7 Mens U15 1x
0
8 Womens U15 1x
1
9 Mens Youth 2-/2x
6
    OKC Riversport (A)
R. Clark/H. Govenlock
 
    St. Mark's School of Texas (A)
 
    Texas Rowing Center (A)
H. Simpson-May/R. Butler
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Archer/J. Thompson
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
L. Brightmire/s. derricott
 
    St. Mark's School of Texas (B)
 
10 Womens Youth 2-/2x
6
    Colorado Jr. Crew (A)
E. Norman/E. Wright/
 
    Mile High Rowing Club (A)
T. Kellish/M. Evans/
 
    OKC Riversport (A)
A. Mathena/L. Mikes
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Shea/I. Steger
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
O. Gniech/M. Fincher
 
    OKC Riversport (B)
A. Landes/I. White
 
11 Mens Youth Ltwt 2x
2
    OKC Riversport (A)
T. Pazoureck/B. Pazoureck
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Kennedy/S. Bebak/
 
12 Womens Youth Ltwt 2x
3
13 Mens U17 2-/2x
4
    Dallas United Crew, Inc. (A)
A. Miller/P. Casazza/
 
    Mile High Rowing Club (A)
M. Xu/J. Mandes/
 
    OKC Riversport (A)
C. Hensley/N. Schoeffler
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
D. Godfrey/M. Wainwright/
 
14 Womens U17 2-/2x
2
15 Mens Freshman 2-/2x
1
16 Womens Freshman 2-/2x
2
17 Mens U15 2-/2x
0
18 Womens U15 2-/2x
1
19 Mens Youth 4+/4x/4-: Weight Adjusted
8
    Dallas United Crew, Inc. (A)
P. Macias/A. Kantamsetty/M. Holter/J. Sakovich/
 
    Mile High Rowing Club (A)
W. Mead/P. MEAD/J. Swanno/B. Schultz/
 
    OKC Riversport (A)
A. Leffel/S. Emrich/T. Hensley/H. Croak
 
    St. Mark's School of Texas (A)
 
    Texas Rowing Center (A)
C. Price/E. Love/L. Rizzo/A. Barrera-Waters
 
    Texas Rowing Center (A)
R. Taylor/N. Lipinski/S. Perez-Isaza/L. Potts
 
    OKC Riversport (B)
S. Blackwell/D. BLACKWELL/J. Newberry/J. Howard
 
    St. Mark's School of Texas (B)
 
20 Womens Youth 4+/4x/4-: Weight Adjusted
4
    Mile High Rowing Club (A)
A. Manning/T. Tankersley/S. Hunter/G. Wyatt/
 
    OKC Riversport (A)
L. Edil/B. Hill/K. Passino/A. Woolery
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Frey/K. Hieber/E. Jones/C. Poustovoi
 
    OKC Riversport (B)
A. Serven/E. Rector/P. Jones/A. Duggan
 
21 Mens Youth Ltwt 4+
2
22 Womens Youth Ltwt 4+
1
23 Mens U17 4+/4x
0
24 Womens U17 4+/4x
1
25 Mens Freshman 4+/4x
0
26 Womens Freshman 4+/4x
1
27 Mens U15 4+/4x
1
28 Womens U15 4+/4x
0
29 Mens Youth 8+
0
30 Womens Youth 8+
1
31 Mens Youth 8+: Weight Adjusted
2
32 Womens Youth 8+: Weight Adjusted
2
33 Mens Youth Ltwt 8+
0
34 Womens Youth Ltwt 8+
0
35 Mens U17 8+
1
36 Womens U17 8+
2
37 Mens U15 8+
0
38 Womens U15 8+
1
    OKC Riversport (A)
A. Copeland/M. Fall/E. Haragsim/E. Janes/T. Moore/C. Pierce/L. Pierce/Z. Leffel
 
39 Mixed Youth Inclusive 2-/2x
0
Friday, May 15, 2020
40 Mens/Womens Youth PR1, PR2, or PR3 1x
0
41 Mens/Womens Youth PR3 (D) 1x
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change