USRowing Club National Championships
- Jul 16, 2008 To Jul 20, 2008
- sprint
- Cooper River Park
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, July 19, 2008 | |||||
1 | Mens Intermediate 8+ | 17 |
|||
2 | Womens Intermediate 4x | 10 |
|||
3 | Womens Junior B 1x | 27 |
|||
4 | Mens Intermediate Ltwt 4x | 6 |
|||
5 | Mens Junior A 4x | 26 |
|||
6 | Womens Junior A 8+ | 26 |
|||
7 | Mens Senior 1x | 16 |
|||
8 | Womens Senior 2- | 16 |
|||
9 | Mens Intermediate Ltwt 4+ | 10 |
|||
10 | Womens Intermediate Ltwt 2x | 24 |
|||
11 | Mens Junior A 4+ | 43 |
|||
12 | Womens Junior A 2x | 42 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
|
||||
Boston Sculling (A) |
D. French/A. Cohen
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Enright/H. Tittman
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
J. Lees/J. Lees
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
M. Largay/K. Ourlian
|
|
|||
East End Rowing Institute, LTD. (A) |
|
||||
Fairmount Rowing Association (A) |
|
||||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
A. Knight/L. Boudreau
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
A. Kobayashi/C. Watrous
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
P. SUQUILANDA/P. Lees
|
|
|||
Mexican Rowing Federation (A) |
Z. Carpio/M. Sánchez
|
|
|||
Mobjack Rowing Association (A) |
M. Martin/C. Robertson
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
D. Blount/K. Brundage
|
|
|||
New York Rowing Association (A) |
c. crowley/k. branciforte
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
C. Erhart/J. Wukawitz
|
|
|||
Pakistan Rowing Federation (A) |
K. Ikram/A. Faruqui
|
|
|||
Quad Cities Rowing Association (A) |
L. Guth/A. Montgomery
|
|
|||
RowPittsburgh (A) |
M. Duursma/S. Kuntz
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
G. Beck/G. Cutler
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
A. McNeill/A. Puff
|
|
|||
Swan Creek Rowing Club (A) |
T. Gordon/J. Roloff
|
|
|||
Thames River Sculls (A) |
B. Hendricks/J. Harriman
|
|
|||
USR Junior Women's Development Camp (A) |
|
||||
Winnipesaukee Rowing Club (A) |
E. Billin/K. Patrick
|
|
|||
Boston Sculling (B) |
R. Neschke/S. Hollingsworth
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
R. Randall/E. Hamilton
|
|
|||
Crescent Boat Club (B) |
E. Bratton/J. Shillington
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (B) |
S. Sills/M. McCarroll
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (B) |
R. Boudreau/J. McKay
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B) |
A. Cours/S. Sutton-Liswith
|
|
|||
Quad Cities Rowing Association (B) |
M. Khoury/K. Bracke
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (B) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (B) |
A. Sohn/A. Arsenault
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
C. Schueler/E. Cope
|
|
|||
USR Junior Women's Development Camp (B) |
|
||||
Boston Sculling (C) |
E. Lenczowski/J. Zieff
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
C. Glandorf/L. McClellan
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (C) |
Z. Zavery/L. Neely
|
|
|||
USR Junior Women's Development Camp (C) |
|
||||
Boston Sculling (D) |
E. McBride/L. Ireland
|
|
|||
13 | Mens Senior 4+ | 8 |
|||
14 | Womens Senior 2x | 8 |
|||
15 | Mens Intermediate 2x | 21 |
|||
16 | Womens Intermediate 4+ | 24 |
|||
17 | Mens Senior Ltwt 2x | 4 |
|||
18 | Womens Senior Ltwt 4+ | 8 |
|||
19 | Mens Junior B 2x | 34 |
|||
Pelham Community Rowing Association (..) |
N. Ippolito/P. Goldstein
|
|
|||
Bachelors Barge Club (A) |
|
||||
Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A) |
C. Conlon/S. Samela
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Crescent Boat Club (A) |
J. Baeringer/G. Bergen
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
H. Kieffer/J. Delaney
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
A. Loy/I. Colploys
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
S. Rouse/W. Rouse
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
A. Rose/R. Hastings
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Donohue/D. Matasic
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
T. Louis/M. Yee
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
A. Buckenheimer/A. Campbell
|
|
|||
Mobjack Rowing Association (A) |
A. Merz/D. Collins
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
T. Malone/M. Blascovich
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
L. Kelly/M. Holmes
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Sammamish Rowing Association (A) |
C. Morrison/B. Alvarez
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
D. Barbella/N. Hoell
|
|
|||
Thames River Sculls (A) |
L. Pelletier/S. Yanoff
|
|
|||
Crescent Boat Club (B) |
M. Bryan/X. Alexander
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (B) |
N. Walchonski/D. Mirabile
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
J. Cromwell/G. Burke
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
A. Moore/K. Quinn
|
|
|||
Mobjack Rowing Association (B) |
C. Lyell/M. Thomas
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (B) |
|
||||
Sammamish Rowing Association (B) |
K. Saxby/J. Elder
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (B) |
C. Tweardy/L. Modzier
|
|
|||
GMS Rowing Center (C) |
N. Ortiz/M. Savino
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (C) |
A. Hyder/G. Eiger
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (C) |
|
||||
Sammamish Rowing Association (D) |
A. Bolves/J. Grossman
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (D) |
|
||||
20 | Womens Junior B 4+ | 17 |
|||
21 | Mens Intermediate 2- | 20 |
|||
22 | Womens Intermediate 1x | 20 |
|||
Oklahoma City University (..) |
K. Schiro
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Graves
|
|
|||
Durham Boat Club (A) |
E. Boucher
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
L. Jones
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
J. Engel
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
K. Erhart
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
M. Ianni
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
R. Bernhard
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
K. Coulter
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
|
||||
USR Development Camp- Boston (A) |
E. Center
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
A. Spinks
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
S. Stacy
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
N. Dell
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Undine Barge Club of Philadelphia (B) |
|
||||
USR Development Camp- Boston (B) |
N. Rentschler
|
|
|||
Vesper Boat Club (B) |
H. Geldhauser
|
|
|||
GMS Rowing Center (C) |
C. Watrous
|
|
|||
23 | Mens Senior Ltwt 2- | 1 |
|||
24 | Womens Senior Ltwt 1x | 12 |
|||
Amoskeag Rowing Club (A) |
H. Schofield
|
|
|||
Boston University Men's Crew (A) |
S. Roche
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
V. Burke
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
F. Augar
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
|
||||
Vesper Boat Club (A) |
M. Williams-Davis
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
J. Kirst
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
I. Van Meerbeek
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
A. Sneff
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
S. Sydlik
|
|
|||
GMS Rowing Center (C) |
M. Dong
|
|
|||
25 | Mens Junior B 8+ | 6 |
|||
26 | Womens Junior B 4x | 13 |
|||
27 | Mens Intermediate Ltwt 1x | 25 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
D. Porter
|
|
|||
Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A) |
J. Flacke
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
G. Sleator
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
|
||||
Greenwich Crew (A) |
A. Reino
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
m. bokermann
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (A) |
J. Kapteyn
|
|
|||
Malta Boat Club (A) |
A. Madden
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
B. Frake
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
A. Douglas
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
M. Carroll
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
T. Park
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
M. Taborn
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
J. Gatti
|
|
|||
Virginia Boat Club (A) |
L. Nudd
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
M. Orzolek
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (B) |
n. carman
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (B) |
R. Terrette
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B) |
R. Brown
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
M. Garber
|
|
|||
GMS Rowing Center (C) |
D. Smith
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (C) |
W. Bringgold
|
|
|||
Steel City Rowing Club (C) |
A. Chin
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (D) |
R. Williams
|
|
|||
San Diego Rowing Club (D) |
A. Gisbert
|
|
|||
28 | Womens Intermediate Ltwt 2- | 10 |
|||
Clemson Development Camp (A) |
A. Colberg/B. Robinson
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Taggart/N. Sirianni
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Steel City Rowing Club (A) |
N. Weir/J. Vogel
|
|
|||
TBC Open Men's Development Camp (A) |
|
||||
University of Wisconsin (A) |
|
||||
USR Development Camp- Boston (A) |
M. Surrena/S. Gray
|
|
|||
Winnipesaukee Rowing Club (A) |
L. Euiler/A. Nash
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
J. Kirst/L. Kirst
|
|
|||
TBC Open Men's Development Camp (B) |
|
||||
29 | Mens Junior A 1x | 44 |
|||
Unaffiliated (USA) (..) |
E. Giles
|
|
|||
Bachelors Barge Club (A) |
D. Porter
|
|
|||
Bantam Boat Club (A) |
G. Magarian
|
|
|||
Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A) |
J. Flacke
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Detroit Boat Club Crew (A) |
T. Freeman
|
|
|||
East End Rowing Institute, LTD. (A) |
D. Gould
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Redmond
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
I. Fisher
|
|
|||
HHH Crew Club (A) |
C. Dobrowolski
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
C. Kelly
|
|
|||
Mexican Rowing Federation (A) |
J. Cuevas
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
E. Schultze
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
M. Kenny-Little
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
B. Frake
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
B. Murphy
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
S. Wainwright
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association (A) |
|
||||
Quad Cities Rowing Association (A) |
L. Thoms
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
M. Van Eerden
|
|
|||
RowPittsburgh (A) |
A. Kleijn
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
J. Taylor
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
M. Maddamma
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
J. Winter
|
|
|||
Bachelors Barge Club (B) |
J. Savo
|
|
|||
Burnt Hills Rowing Association, Inc. (B) |
I. OConnor
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (B) |
A. Fildes
|
|
|||
East End Rowing Institute, LTD. (B) |
E. O'Neill
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (B) |
M. Haraburda
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (B) |
P. Ballantyne
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
G. Charte
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B) |
R. Milne
|
|
|||
Quad Cities Rowing Association (B) |
D. Varilek
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
B. Charley
|
|
|||
Bachelors Barge Club (C) |
G. Becker
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (C) |
C. Samul
|
|
|||
GMS Rowing Center (C) |
B. Berg
|
|
|||
Steel City Rowing Club (C) |
S. Helfrich
|
|
|||
Bachelors Barge Club (D) |
G. Klotzbach
|
|
|||
Bachelors Barge Club (D) |
M. McCarter
|
|
|||
Steel City Rowing Club (D) |
P. Joyce
|
|
|||
Steel City Rowing Club (E) |
K. Palagi
|
|
|||
30 | Womens Junior A 2- | 11 |
|||
31 | Mens Senior 4x | 8 |
|||
32 | Womens Senior 8+ | 7 |
|||
33 | Mens Senior 4- | 8 |
|||
New York Athletic Club (A) |
|
||||
Potomac Boat Club (A) |
J. Forrest/N. Davies/T. Nix/N. Holland
|
|
|||
TBC Open Men's Development Camp (A) |
|
||||
University of Wisconsin - Men (A) |
|
||||
University of Wisconsin - Men (B) |
|
||||
University of Wisconsin - Men (C) |
|
||||
GMS Rowing Center (F) |
B. De Regt/D. Smith/T. Mickelson/R. Klein
|
|
|||
Vesper Boat Club (L) |
|
||||
34 | Mens Junior A 2- | 22 |
|||
35 | Womens Junior A 1x | 35 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
M. Cusack
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
A. Couwenhoven
|
|
|||
Boston Sculling (A) |
A. Cohen
|
|
|||
Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A) |
K. Fogg
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
K. Woodacre
|
|
|||
Dayton Boat Club (A) |
K. Holtvogt
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
M. Largay
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
A. Knight
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
K. Hopewell
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
A. Frey
|
|
|||
Mexican Rowing Federation (A) |
M. Sánchez
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
C. Erhart
|
|
|||
Pakistan Rowing Federation (A) |
K. Ikram
|
|
|||
RowPittsburgh (A) |
S. Kuntz
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Steel City Rowing Club (A) |
A. McNeill
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
C. Mansueti
|
|
|||
Winnipesaukee Rowing Club (A) |
E. Billin
|
|
|||
Bachelors Barge Club (B) |
B. Wiles
|
|
|||
Boston Sculling (B) |
S. Hollingsworth
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (B) |
K. Ourlian
|
|
|||
East End Rowing Institute, LTD. (B) |
C. Hanlon
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (B) |
L. Boudreau
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B) |
A. Cours
|
|
|||
RowPittsburgh (B) |
M. Duursma
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
A. Puff
|
|
|||
Boston Sculling (C) |
L. Ireland
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (C) |
J. Kondrat
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (C) |
M. Farrell
|
|
|||
Boston Sculling (D) |
E. Lenczowski
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (D) |
S. Sutton-Liswith
|
|
|||
Boston Sculling (E) |
R. Neschke
|
|
|||
Boston Sculling (F) |
D. French
|
|
|||
Boston Sculling (G) |
K. Mallett
|
|
|||
36 | Womens Senior 4- | 7 |
|||
37 | Mens Intermediate Ltwt 8+ | 5 |
|||
Sunday, July 20, 2008 | |||||
38 | Womens Intermediate ltwt 4x | 8 |
|||
39 | Mens Junior A 8+ | 27 |
|||
40 | Womens Junior A 4x | 24 |
|||
41 | Mens Senior 2- | 8 |
|||
42 | Womens Senior 1x | 11 |
|||
43 | Mens Intermediate 4x | 11 |
|||
44 | Womens Intermediate 8+ | 10 |
|||
45 | Mens Junior B 1x | 30 |
|||
Unaffiliated (USA) (..) |
B. Giles
|
|
|||
Bachelors Barge Club (A) |
J. Hoban
|
|
|||
Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A) |
C. Mesh
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
N. Colgan
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
T. Shield
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
|
||||
GMS Rowing Center (A) |
J. Cromwell
|
|
|||
Leander Boat Club (A) |
J. Bochenek
|
|
|||
Long Island Rowing Club, Inc. (A) |
C. West
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Donohue
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
R. Stone
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
L. Kelly
|
|
|||
RowPittsburgh (A) |
J. Murcek
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
D. Ferrer
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Steel City Rowing Club (A) |
M. Maddamma
|
|
|||
Topeka Rowing Association (A) |
D. Luebbe
|
|
|||
Crescent Boat Club (B) |
A. Sheridan
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
G. Burke
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
A. Moore
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
N. Jackson
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B) |
M. Holmes
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
GMS Rowing Center (C) |
M. Savino
|
|
|||
Malvern Preparatory School (C) |
K. Quinn
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (C) |
|
||||
GMS Rowing Center (D) |
N. Ortiz
|
|
|||
Malvern Preparatory School (D) |
A. Bury
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (D) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (E) |
|
||||
46 | Mens Intermediate 4+ | 23 |
|||
47 | Womens Intermediate 2x | 20 |
|||
48 | Mens Senior Ltwt 4+ | 5 |
|||
49 | Womens Senior Ltwt 2x | 7 |
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Taggart/N. Sirianni
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
K. Hopewell/J. Kirst
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
m. conway/F. Tuite
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
F. Augar/V. Thorne
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
S. Sydlik/I. Van Meerbeek
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
GMS Rowing Center (B) |
V. Burke/M. Dong
|
|
|||
50 | Mens Junior B 4+ | 14 |
|||
51 | Womens Junior B 2x | 23 |
|||
52 | Mens Intermediate Ltwt 2x | 17 |
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
|
||||
GMS Rowing Center (A) |
M. Orzolek/D. Smith
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
A. Reino/R. Eldridge
|
|
|||
Kearny High School (A) |
J. McKenna/B. Andrews
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
m. bokermann/n. carman
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (A) |
R. Terrette/R. Williams
|
|
|||
Malta Boat Club (A) |
J. Brown/J. Leonard
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
|
||||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
S. Garrison/T. Quinn-Holloway
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
J. Goldberg/J. Tiene
|
|
|||
South Niagara Rowing Club (A) |
B. Cushnie/G. Pupo
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
A. Chin/M. Garber
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
M. Sciblo/J. Gatti
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
C. LanFranco/H. Rouse
|
|
|||
Malta Boat Club (B) |
D. Mulhern/A. Madden
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (B) |
B. O'Laughlin/D. Ansel
|
|
|||
53 | Womens Intermediate Ltwt 4+ | 13 |
|||
54 | Mens Junior A 2x | 41 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
|
||||
Boston University Men's Crew (A) |
A. Newell/L. Futteman
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
T. Zachweijo/S. Willis
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
A. Fildes/C. Samul
|
|
|||
East End Rowing Institute, LTD. (A) |
D. Gould/E. O'Neill
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
|
||||
Fairmount Rowing Association (A) |
M. Gulkis/D. Palazzo
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
M. Zavery/S. Gemmitti
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
D. Cullmer/E. Wessel
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
G. Cottrell/B. Cooper
|
|
|||
Malta Boat Club (A) |
B. Doughty/D. Matasic
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
W. Dannemann/C. Kelly
|
|
|||
Mexican Rowing Federation (A) |
K. Santaella/A. Barrera
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
A. Walzak/J. Pietronico
|
|
|||
New York Rowing Association (A) |
a. mansylla/m. titer
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A) |
S. Wainwright/A. Rowley
|
|
|||
Quad Cities Rowing Association (A) |
W. Horvat/S. Tinsman
|
|
|||
RowPittsburgh (A) |
A. Kleijn/J. Murcek
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
D. McClain/H. Kelley
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
G. Mayer/J. Taylor
|
|
|||
South Niagara Rowing Club (A) |
M. Ventresca/D. Makken
|
|
|||
Steel City Rowing Club (A) |
M. Maddamma/S. Helfrich
|
|
|||
Thames River Sculls (A) |
D. Forget/S. Ginter
|
|
|||
Bachelors Barge Club (B) |
|
||||
Boston University Men's Crew (B) |
D. Jeffreys/J. Bently
|
|
|||
Crescent Boat Club (B) |
T. Watson/C. Mills
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (B) |
|
||||
Fairmount Rowing Association (B) |
M. Stewart/Z. Siegel
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
B. Berg/N. Ortiz
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
D. Whiteford/M. Hegarty
|
|
|||
Malta Boat Club (B) |
S. Lawler/C. Higgins
|
|
|||
Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B) |
R. Milne/N. Bristow
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
B. Charley/P. Joyce
|
|
|||
Boston University Men's Crew (C) |
W. Purman/J. Mallen
|
|
|||
Crescent Boat Club (C) |
A. Sheridan/S. Roberts
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (C) |
J. Redmond/P. Rapuano
|
|
|||
Boston University Men's Crew (D) |
K. Connors/J. Tse
|
|
|||
Crescent Boat Club (D) |
J. O'Neill/R. Chiu
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (D) |
D. Digney/P. Wisniowski
|
|
|||
Boston University Men's Crew (E) |
C. Massey/J. Southgate
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (E) |
M. Haraburda/R. Jones
|
|
|||
55 | Womens Junior A 4+ | 36 |
|||
56 | Mens Senior 2x | 6 |
|||
57 | Womens Senior 4+ | 17 |
|||
58 | Mens Intermediate Ltwt 2- | 8 |
|||
59 | Womens Intermediate Ltwt 1x | 25 |
|||
Amoskeag Rowing Club (A) |
H. Schofield
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
E. Kloss
|
|
|||
Boston Sculling (A) |
E. Lenczowski
|
|
|||
Boston University Men's Crew (A) |
S. Roche
|
|
|||
Durham Boat Club (A) |
E. Boucher
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
K. Hopewell
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (A) |
T. Laney
|
|
|||
New York Rowing Association (A) |
b. jones
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
R. Louie
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Steel City Rowing Club (A) |
L. Gillis
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
|
||||
Vesper Boat Club (A) |
M. Williams-Davis
|
|
|||
Winnipesaukee Rowing Club (A) |
L. Euiler
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
A. Archer
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. (B) |
E. Bardi
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
S. Sydlik
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
A. Sneff
|
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
I. Van Meerbeek
|
|
|||
Steel City Rowing Club (B) |
J. Christner
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (B) |
|
||||
Boston Sculling (C) |
J. Zieff
|
|
|||
GMS Rowing Center (C) |
A. Kobayashi
|
|
|||
Steel City Rowing Club (C) |
L. Schueler
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (C) |
|
||||
60 | Mens Senior 8+ | 9 |
|||
61 | Womens Senior 4x | 4 |
|||
62 | Mens Intermediate 1x | 32 |
|||
63 | Womens Intermediate 2- | 29 |
|||
64 | Mens Senior Ltwt 1x | 10 |
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
G. Sleator
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
D. Smith
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
m. bokermann
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
S. Cefalo
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
A. Gisbert
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
T. Burchill
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
D. Scholz
|
|
|||
Virginia Boat Club (A) |
L. Nudd
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
M. Orzolek
|
|
|||
Malta Boat Club (D) |
|
||||
65 | Womens Senior Ltwt 2- | 4 |
|||
66 | Mens Junior B 4x | 16 |
|||
Crescent Boat Club (A) |
J. O'Neill/R. Lee/X. Alexander/J. Lee
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
W. Rouse/G. Burke/M. Savino/J. Cromwell
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
A. Rose/R. Hastings/A. Thorkelsson/G. Cottrell
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
M. Donohue/A. Bury/A. Moore/K. Quinn
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
A. Buckenheimer/A. Campbell/C. Campbell/R. Stone
|
|
|||
Mobjack Rowing Association (A) |
C. Lyell/S. Kram/D. Collins/A. Merz
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
|
||||
Sammamish Rowing Association (A) |
C. Morrison/K. Saxby/B. Alvarez/A. Hyder
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Tweardy/L. Modzier/D. Barbella/N. Hoell
|
|
|||
Crescent Boat Club (B) |
M. Bryan/J. Baeringer/R. D'Amico/T. Doyle Jr
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
S. Hagan/S. Meyer/D. Whiteford/J. Cofer
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
J. Buckley/G. Hilditch/H. Monaco/C. Fuller
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
R. Hanavan/M. Jackson/J. LanFranchi/J. Rotner
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
J. Grossman/A. Bolves/J. Elder/G. Eiger
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
67 | Womens Junior B 8+ | 9 |
|||
68 | Mens Senior Ltwt 8+ | 2 |
|||
69 | Mens Senior Ltwt 4x | 2 |
|||
70 | Womens Open 1x - Dash | 20 |
|||
71 | Mens Open 1x - Dash | 13 |
|||
Unaffiliated (USA) (..) |
B. McEwan
|
|
|||
Bachelors Barge Club (A) |
J. Gordon
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
S. Lambers
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
S. Killen
|
|
|||
Malta Boat Club (A) |
|
||||
Penn A.C. Rowing Association (A) |
W. Griffith
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association (A) |
A. Nichols
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
T. De Koekkoek
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
A. Gisbert
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
F. Bergen
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (B) |
T. Waddle
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (C) |
A. Preetam
|
|
|||
San Francisco Rowing Club (G) |
P. Hein
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change