USRowing Club National Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 19, 2008
1 Mens Intermediate 8+
17
2 Womens Intermediate 4x
10
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Taggart/C. Graves/M. Tabaka/N. Sirianni
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
a. miller/J. Engel/l. berberich/L. Jones
 
    New York Athletic Club (A)
M. Honovich/E. Van Lennep/M. Carmody/K. Latta-Landefeld
 
    New York Rowing Association (A)
c. crowley/l. maldonado/k. branciforte/b. jones
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
K. Victory/H. Becz/S. Cavanagh/C. Oster
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Bernhard/M. Ianni/A. Sneff/I. Van Meerbeek
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
A. 01/A. 02/A. 03/A. 04
 
3 Womens Junior B 1x
27
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
6
    Lincoln Park Boat Club (A)
m. bokermann/n. carman/M. Orzolek/T. Burchill
 
    Malta Boat Club (A)
J. Brown/J. Leonard/D. Mulhern/A. Madden
 
    New York Athletic Club (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
S. Garrison/D. McClain/T. Quinn-Holloway/H. Kelley
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. Maddamma/T. Park/M. Garber/A. Chin
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Gatti/D. Ansel/B. O'Laughlin/M. Sciblo
 
5 Mens Junior A 4x
26
6 Womens Junior A 8+
26
7 Mens Senior 1x
16
    Unaffiliated (USA) (..)
S. Clarke
 
    Detroit Boat Club (A)
S. Lambers
 
    New York Athletic Club (A)
G. Hoffman
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Spencer
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
T. Waddle
 
    Vesper Boat Club (A)
B. Churchill
 
    New York Athletic Club (B)
E. Evans-Brown
 
    Riverside Boat Club (B)
T. De Koekkoek
 
    Vesper Boat Club (B)
J. Krajewski
 
    Riverside Boat Club (C)
W. Allen
 
    Vesper Boat Club (C)
P. Godfrey
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
A. Nichols
 
    Penn A.C. Rowing Association (I)
C. Metzger
 
    Penn A.C. Rowing Association (J)
S. Whelpley
 
    San Francisco Rowing Club (J)
P. Hein
 
8 Womens Senior 2-
16
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
10
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
24
    Baltimore Rowing Club (A)
C. Bevacqua/E. Kloss
 
    Clemson Development Camp (A)
B. Robinson/A. Colberg
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
m. conway/F. Tuite
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
T. Laney/E. Bardi
 
    New York Athletic Club (A)
K. Grant/C. Wakeham
 
    New York Rowing Association (A)
l. townsend/B. Chanis
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
H. Woznack/D. Cenit
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Sneff/S. Sydlik
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
C. DePompeo/H. Brooks
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    TBC Open Men's Development Camp (A)
A. Zink/L. Donaldson
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    University of Wisconsin (A)
 
    USR Development Camp- Boston (A)
M. Surrena/S. Gray
 
    Winnipesaukee Rowing Club (A)
L. Euiler/A. Nash
 
    South Jersey Rowing Club (B)
S. Steffier/A. Close
 
    Steel City Rowing Club (B)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
 
    University of Wisconsin (B)
 
    Winnipesaukee Rowing Club (B)
K. Cranmer/K. Patrick
 
    Steel City Rowing Club (C)
 
    University of Wisconsin (C)
 
    University of Wisconsin (D)
 
11 Mens Junior A 4+
43
12 Womens Junior A 2x
42
13 Mens Senior 4+
8
14 Womens Senior 2x
8
    Gonzaga University Crew (A)
W. Engle/K. Atkins
 
    New York Athletic Club (A)
K. Seston/V. Thorne
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Bernhard/N. Dell
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    TBC Open Men's Development Camp (A)
L. Beaufort/H. Valerie
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
S. Kaplan/K. Stainken
 
    USRowing Training Center - Princeton (F)
M. Smith/M. Musnicki
 
15 Mens Intermediate 2x
21
    Baltimore Rowing Club (A)
A. Swiatowicz/J. Haines
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Roberts/B. Ortiz
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
J. Kapteyn/J. Morrison
 
    Malta Boat Club (A)
J. Carter/S. Sullivan
 
    Maritime Rowing Club (A)
D. Kenefick/W. Kelly
 
    Narragansett Boat Club (A)
R. English/E. Schultze
 
    Navesink River Rowing (A)
Y. Chen/M. Kenny-Little
 
    New York Athletic Club (A)
 
    New York Rowing Association (A)
L. Khizanishvili/K. Kandelaki
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
W. Griffith/C. Biddle
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
B. DiCrescenzo/A. Watson
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Smith/T. Charley
 
    Unaffiliated (USA) (A)
G. Oxnam/G. Terry
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Barker/D. Ansel
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Caldwell/M. Ross
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (B)
D. Douglas/C. Troxel
 
    Potomac Boat Club (B)
 
    Steel City Rowing Club (B)
T. Park/S. Heisey
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
D. Abruzzese/P. Hamilton
 
    Steel City Rowing Club (C)
B. Charley/K. Palagi
 
16 Womens Intermediate 4+
24
17 Mens Senior Ltwt 2x
4
18 Womens Senior Ltwt 4+
8
19 Mens Junior B 2x
34
20 Womens Junior B 4+
17
21 Mens Intermediate 2-
20
22 Womens Intermediate 1x
20
    Oklahoma City University (..)
K. Schiro
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Graves
 
    Durham Boat Club (A)
E. Boucher
 
    GMS Rowing Center (A)
L. Jones
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
J. Engel
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
K. Erhart
 
    Riverside Boat Club (A)
M. Ianni
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Bernhard
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
K. Coulter
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    USR Development Camp- Boston (A)
E. Center
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Spinks
 
    GMS Rowing Center (B)
S. Stacy
 
    Riverside Boat Club (B)
N. Dell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
 
    USR Development Camp- Boston (B)
N. Rentschler
 
    Vesper Boat Club (B)
H. Geldhauser
 
    GMS Rowing Center (C)
C. Watrous
 
23 Mens Senior Ltwt 2-
1
24 Womens Senior Ltwt 1x
12
    Amoskeag Rowing Club (A)
H. Schofield
 
    Boston University Men's Crew (A)
S. Roche
 
    GMS Rowing Center (A)
V. Burke
 
    New York Athletic Club (A)
F. Augar
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Williams-Davis
 
    GMS Rowing Center (B)
J. Kirst
 
    Riverside Boat Club (B)
I. Van Meerbeek
 
    Riverside Boat Club (B)
A. Sneff
 
    Riverside Boat Club (B)
S. Sydlik
 
    GMS Rowing Center (C)
M. Dong
 
25 Mens Junior B 8+
6
26 Womens Junior B 4x
13
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
25
    Bachelors Barge Club (A)
D. Porter
 
    Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A)
J. Flacke
 
    Detroit Boat Club (A)
G. Sleator
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
 
    Greenwich Crew (A)
A. Reino
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
m. bokermann
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
J. Kapteyn
 
    Malta Boat Club (A)
A. Madden
 
    Navesink River Rowing (A)
B. Frake
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
A. Douglas
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Carroll
 
    Steel City Rowing Club (A)
T. Park
 
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Taborn
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Gatti
 
    Virginia Boat Club (A)
L. Nudd
 
    GMS Rowing Center (B)
M. Orzolek
 
    Lincoln Park Boat Club (B)
n. carman
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (B)
R. Terrette
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B)
R. Brown
 
    Steel City Rowing Club (B)
M. Garber
 
    GMS Rowing Center (C)
D. Smith
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (C)
W. Bringgold
 
    Steel City Rowing Club (C)
A. Chin
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (D)
R. Williams
 
    San Diego Rowing Club (D)
A. Gisbert
 
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
10
29 Mens Junior A 1x
44
30 Womens Junior A 2-
11
31 Mens Senior 4x
8
    Fairmount Rowing Association (A)
A. Monte/T. Mahoney/J. Lipiros/M. Henwood
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
J. Morrison/W. Griffith/C. Troxel/C. Browder
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Donohue/M. Rawlings/M. Benedetto/S. Stewart
 
    New York Athletic Club (A)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
M. Lynch/T. Waddle/A. Preetam/S. Wisniewski
 
    Vesper Boat Club (A)
B. Churchill/J. Caldwell/M. Ross/D. Scholz
 
    New York Athletic Club (B)
 
32 Womens Senior 8+
7
33 Mens Senior 4-
8
34 Mens Junior A 2-
22
35 Womens Junior A 1x
35
36 Womens Senior 4-
7
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
5
Sunday, July 20, 2008
38 Womens Intermediate ltwt 4x
8
    Lincoln Park Boat Club (A)
m. conway/F. Tuite/P. Meyer/A. Gms
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
C. Erhart/J. Wukawitz/A. Cours/S. Sutton-Liswith
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
C. DePompeo/S. Steffier/A. Close/H. Brooks
 
    Steel City Rowing Club (A)
L. Gillis/J. Christner/E. Essay/L. Schueler
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    University of Wisconsin (A)
 
    Winnipesaukee Rowing Club (A)
 
39 Mens Junior A 8+
27
40 Womens Junior A 4x
24
41 Mens Senior 2-
8
42 Womens Senior 1x
11
    Alexandria Community Rowing (A)
J. Rubini
 
    New York Athletic Club (A)
K. Donoho
 
    Potomac Boat Club (A)
K. Stainken
 
    Riverside Boat Club (A)
M. Ianni
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Bernhard
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
K. Coulter
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
S. Kaplan
 
    Riverside Boat Club (B)
N. Dell
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
 
43 Mens Intermediate 4x
11
    Crescent Boat Club (A)
C. Bratton/D. Bratton/M. Whitman/B. Long
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
D. Douglas/D. Mason/D. Judah/W. Bringgold
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Borgerson/M. McManus/M. Donohue/K. Quinn
 
    Maritime Rowing Club (A)
B. Dann/S. Kirwan/D. Kenefick/W. Kelly
 
    New York Athletic Club (A)
 
    New York Rowing Association (A)
L. Khizanishvili/K. Kandelaki/d. rubin/r. suarez
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
J. Goldberg/B. DiCrescenzo/J. Tiene/A. Watson
 
    Steel City Rowing Club (A)
T. Charley/S. Heisey/M. Bienkoski/A. Smith
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Barker/D. Abruzzese/P. Hamilton/C. Biddle
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Caldwell/M. Ross/P. Godfrey/J. Valez
 
44 Womens Intermediate 8+
10
45 Mens Junior B 1x
30
46 Mens Intermediate 4+
23
47 Womens Intermediate 2x
20
    Baltimore Rowing Club (A)
B. Lawrence/L. MacDonald
 
    Clemson Development Camp (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Graves/M. Tabaka
 
    Gonzaga University Crew (A)
W. Engle/K. Atkins
 
    Greenwich Crew (A)
P. SUQUILANDA/P. Lees
 
    Leander Boat Club (A)
S. Bochenek/A. Craigie
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
a. miller/J. Engel
 
    New York Rowing Association (A)
c. crowley/l. townsend
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
K. Victory/H. Becz
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Bernhard/M. Ianni
 
    South Jersey Rowing Club (A)
E. Maynard/L. Hargrove
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    USR Development Camp- Boston (A)
E. Donald/R. Donald
 
    Vesper Boat Club (A)
A. 09/A. 10
 
    Lincoln Park Boat Club (B)
l. berberich/L. Jones
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (B)
S. Cavanagh/R. Louie
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
 
    USR Development Camp- Boston (B)
R. Cotreau/E. Center
 
    USR Development Camp- Boston (C)
N. Klaiber/M. Anderson
 
    USR Development Camp- Boston (D)
N. Rentschler/C. Irby
 
48 Mens Senior Ltwt 4+
5
49 Womens Senior Ltwt 2x
7
50 Mens Junior B 4+
14
51 Womens Junior B 2x
23
52 Mens Intermediate Ltwt 2x
17
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
 
    GMS Rowing Center (A)
M. Orzolek/D. Smith
 
    Greenwich Crew (A)
A. Reino/R. Eldridge
 
    Kearny High School (A)
J. McKenna/B. Andrews
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
m. bokermann/n. carman
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
R. Terrette/R. Williams
 
    Malta Boat Club (A)
J. Brown/J. Leonard
 
    New York Athletic Club (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
S. Garrison/T. Quinn-Holloway
 
    South Jersey Rowing Club (A)
J. Goldberg/J. Tiene
 
    South Niagara Rowing Club (A)
B. Cushnie/G. Pupo
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Chin/M. Garber
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
M. Sciblo/J. Gatti
 
    GMS Rowing Center (B)
C. LanFranco/H. Rouse
 
    Malta Boat Club (B)
D. Mulhern/A. Madden
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
B. O'Laughlin/D. Ansel
 
53 Womens Intermediate Ltwt 4+
13
54 Mens Junior A 2x
41
55 Womens Junior A 4+
36
56 Mens Senior 2x
6
57 Womens Senior 4+
17
58 Mens Intermediate Ltwt 2-
8
59 Womens Intermediate Ltwt 1x
25
    Amoskeag Rowing Club (A)
H. Schofield
 
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Kloss
 
    Boston Sculling (A)
E. Lenczowski
 
    Boston University Men's Crew (A)
S. Roche
 
    Durham Boat Club (A)
E. Boucher
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Hopewell
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
T. Laney
 
    New York Rowing Association (A)
b. jones
 
    Passaic River Rowing Association (PRRA) (A)
R. Louie
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Steel City Rowing Club (A)
L. Gillis
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Williams-Davis
 
    Winnipesaukee Rowing Club (A)
L. Euiler
 
    GMS Rowing Center (B)
A. Archer
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (B)
E. Bardi
 
    Riverside Boat Club (B)
I. Van Meerbeek
 
    Riverside Boat Club (B)
A. Sneff
 
    Riverside Boat Club (B)
S. Sydlik
 
    Steel City Rowing Club (B)
J. Christner
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
 
    Boston Sculling (C)
J. Zieff
 
    GMS Rowing Center (C)
A. Kobayashi
 
    Steel City Rowing Club (C)
L. Schueler
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
 
60 Mens Senior 8+
9
61 Womens Senior 4x
4
    New York Athletic Club (A)
K. Donoho/L. Boyle/K. Seston/F. Augar
 
    Riverside Boat Club (A)
R. Bernhard/M. Ianni/A. Sneff/N. Dell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Padilla/P. Davitt/K. Huber/P. Raila
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
62 Mens Intermediate 1x
32
    Unaffiliated (USA) (..)
B. McEwan
 
    Detroit Boat Club (A)
J. Koch
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
J. Morrison
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Mercante
 
    New York Athletic Club (A)
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
G. Magnuson
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
W. Griffith
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Nichols
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Moncton
 
    Riverside Boat Club (A)
J. Doherty
 
    Rose City Rowing Club (A)
M. Van Eerden
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
 
    Steel City Rowing Club (A)
T. Charley
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
T. Waddle
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Krajewski
 
    Virginia Boat Club (A)
L. Nudd
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (B)
C. Troxel
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
B. Albers
 
    Riverside Boat Club (B)
T. De Koekkoek
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
 
    Steel City Rowing Club (B)
A. Smith
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
C. Biddle
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (C)
D. Douglas
 
    Riverside Boat Club (C)
W. Allen
 
    Steel City Rowing Club (C)
S. Heisey
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (D)
D. Mason
 
    Steel City Rowing Club (D)
M. Bienkoski
 
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (E)
D. Judah
 
    Penn A.C. Rowing Association (I)
C. Metzger
 
    Penn A.C. Rowing Association (J)
 
    San Francisco Rowing Club (L)
P. Hein
 
63 Womens Intermediate 2-
29
    Clemson Development Camp (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Taggart/M. Guiney
 
    Gonzaga University Crew (A)
K. Atkins/W. Engle
 
    Mobjack Rowing Association (A)
A. Bridge/J. Hetzell
 
    New York Athletic Club (A)
L. Letterle/K. Donoho
 
    New York Rowing Association (A)
l. maldonado/c. crowley
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Durrant/A. Griffeth
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
H. Hopkins/K. Cook
 
    South Jersey Rowing Club (A)
C. Michel/L. Foster
 
    TBC Open Men's Development Camp (A)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    University of Washington Development Campington Women (A)
 
    University of Wisconsin (A)
 
    USR Development Camp- Boston (A)
E. Donald/R. Donald
 
    Vesper Boat Club (A)
A. 12/A. 11
 
    West Side Rowing Club (A)
M. Fairgrave/A. Garbacz
 
    Clemson Development Camp (B)
 
    Mobjack Rowing Association (B)
L. Sumners/S. Chauveau
 
    Riverside Boat Club (B)
R. Yopak/J. Whitney
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (B)
D. Thole/D. Levesque
 
    University of Washington Development Campington Women (B)
 
    University of Wisconsin (B)
 
    USR Development Camp- Boston (B)
N. Klaiber/R. Cotreau
 
    Clemson Development Camp (C)
 
    University of Washington Development Campington Women (C)
 
    University of Wisconsin (C)
 
    USR Development Camp- Boston (C)
C. Irby/M. Anderson
 
    Clemson Development Camp (D)
 
    University of Wisconsin (D)
 
64 Mens Senior Ltwt 1x
10
65 Womens Senior Ltwt 2-
4
66 Mens Junior B 4x
16
67 Womens Junior B 8+
9
68 Mens Senior Ltwt 8+
2
69 Mens Senior Ltwt 4x
2
70 Womens Open 1x - Dash
20
    Boston Sculling (A)
A. Cohen
 
    Boston University Men's Crew (A)
S. Roche
 
    Clemson Development Camp (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Graves
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
S. Heywood
 
    Pakistan Rowing Federation (A)
K. Ikram
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Topeka Rowing Association (A)
B. Atkinson
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Williams-Davis
 
    Boston Sculling (B)
L. Ireland
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (B)
M. Farrell
 
    Topeka Rowing Association (B)
S. Henault
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
 
    Boston Sculling (C)
R. Neschke
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (C)
J. Burns
 
    Boston Sculling (D)
S. Hollingsworth
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (D)
R. Staff
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (E)
S. Madden
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (F)
M. Moore
 
71 Mens Open 1x - Dash
13
    Unaffiliated (USA) (..)
B. McEwan
 
    Bachelors Barge Club (A)
J. Gordon
 
    Detroit Boat Club (A)
S. Lambers
 
    GMS Rowing Center (A)
S. Killen
 
    Malta Boat Club (A)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
W. Griffith
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Nichols
 
    Riverside Boat Club (A)
T. De Koekkoek
 
    San Diego Rowing Club (A)
A. Gisbert
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
F. Bergen
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
T. Waddle
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
A. Preetam
 
    San Francisco Rowing Club (G)
P. Hein
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change