USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 15, 2008
1 Mens Youth 1x
19
2 Womens Youth 1x
19
    Austin Rowing Club (A)
M. Gandy
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. McGuire
 
    Baltimore Rowing Club (A)
A. Couwenhoven
 
    Central Ohio Rowing (A)
S. Terasaka
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Imfeld
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
J. Postulka
 
    GMS Rowing Center (A)
M. McKellop
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
K. Burke
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Lyme-Old Lyme High School (A)
M. Bill
 
    North Orlando Rowing (A)
H. King
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. D'Arcy
 
    Pioneer Rowing Club (A)
E. Smalligan
 
    Pittsford Crew (A)
E. Eiffert
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
A. Wettstein
 
    Upper Darby High School (A)
A. Mulholland
 
    Upper Dublin High School Rowing Association (A)
M. Cusack
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
R. Worthy
 
    Dallas Rowing Club (B)
A. Elliott
 
3 Womens Youth Ltwt 2x
12
4 Mens Youth Ltwt 2x
18
5 Womens Youth 2x
13
6 Mens Youth 2x
15
7 Mens Youth Ltwt 4+
16
8 Womens Youth Ltwt 8+
16
9 Womens Youth 8+
16
10 Mens Youth 8+
17
11 Mens Youth Ltwt 8+
17
12 Womens Youth 4x
17
13 Womens Youth Ltwt 4+
13
14 Mens Youth 4+
17
15 Womens Youth 4+
16
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Sullivan/K. Beall/H. Allen/J. O'Mara/L. Anderson (Cox)
 
    Buffalo Seminary (A)
H. Epes/K. Friedman/S. Grace/C. Yeksigian/C. Hayden (Cox)/
 
    Chattanooga Rowing (A)
R. White/K. Meaney/J. Poinsatte/H. White/C. Dommert (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
M. Bruggeman/A. Haley/M. Pendergrass/K. Holtvogt/A. Meyers (Cox)/
 
    Fairport Crew Club Inc. (A)
E. Grogan/I. Costigan/T. Fiscella/J. Hahn/S. Baker (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Tomlinson/S. Stein/K. Krueger/T. Gore/D. Mills (Cox)
 
    Lakeside School (A)
K. Chung/M. Timonen/L. Fridley/R. Myhre/B. Mayer (Cox)
 
    Maritime Rowing Club (A)
N. King/M. Coburn/B. Nilan/A. Musky-Goldwyn/J. Friedman (Cox)/
 
    Newport Aquatic Center (A)
K. Sanders/H. Patrick/S. Stone/S. Bastien/A. Handler (Cox)/
 
    Noble & Greenough School (A)
K. Grousbeck/L. HARRISON/J. Hollingsworth/J. Macalaster/J. Lawrence (Cox)
 
    Peddie School (A)
S. Pearson/E. Lockard/E. Hawes/S. Dave/E. Boudreau (Cox)
 
    Pioneer Rowing Club (A)
J. Darnton/J. Rampton/E. Barrett/I. Zwaanenberg/C. Macke (Cox)/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
H. Sommerfelt/K. Coons/S. Elliot/A. Smart/A. Williams (Cox)/
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
 
16 Mens Youth 4x
19
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change