USRowing Youth National Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 15, 2008
1 Mens Youth 1x
19
2 Womens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
12
4 Mens Youth Ltwt 2x
18
5 Womens Youth 2x
13
6 Mens Youth 2x
15
7 Mens Youth Ltwt 4+
16
8 Womens Youth Ltwt 8+
16
9 Womens Youth 8+
16
10 Mens Youth 8+
17
11 Mens Youth Ltwt 8+
17
12 Womens Youth 4x
17
    Augusta Rowing Club Junior Program (A)
R. Smith/L. Evans/E. Bledsoe/C. Schilling/
 
    Austinburg Boat Club (A)
K. Dawe/L. Hauser/M. Wenstrup/K. Dubrul
 
    Conestoga Crew Club (A)
M. Connell/C. Fregeau/Z. Hoffman/C. Weber/
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Hopewell/K. Reelick/M. McKellop/C. Watrous
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
R. Phillips/M. Snead/J. Stuble/J. Hartel/
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
E. Pierson/J. Sack/L. Daugherty/S. Bishop
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
C. Whittington/R. Clogston/C. Robinson/L. Breuer
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
A. Cours/C. Felix/T. Vella/A. Alexander
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
L. Pollock/A. Chehrazi/A. Rasmussen/F. O'Hanlon
 
    New Canaan High School Crew (A)
M. Hoeft/P. Kelley/J. Kuhn/K. Holec/
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
 
    OKC Riversport (A)
L. Moss/B. Holleman/B. Shewmaker/J. Shewmaker
 
    Pocock Rowing Center (A)
F. Sullivan/H. Adams/H. Lauth/B. Bradshaw/
 
    Quad Cities Rowing Association (A)
L. Guth/M. Khoury/K. Bracke/A. Montgomery
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Tremaine/E. Leddy/M. Serou/A. Burnette
 
    GMS Rowing Center (B)
A. Kobayashi/A. Connery/A. Kowalczyk/C. Sullivan
 
13 Womens Youth Ltwt 4+
13
14 Mens Youth 4+
17
15 Womens Youth 4+
16
16 Mens Youth 4x
19
    Austin Rowing Club (A)
M. Taborn/W. Worrell/J. Martens/M. Jorgeson
 
    Chattanooga Rowing (A)
D. Hall/J. Von Peters/R. Peterson/D. Vlasis
 
    Cincinnati Country Day School Rowing Team (A)
G. Magarian/J. Stafford/W. Portman/G. Hoyt
 
    Conestoga Crew Club (A)
T. McElwee/J. Savo/D. Porter/G. Klotzbach/
 
    GMS Rowing Center (A)
J. Morrissey/J. Cromwell/E. Wessel/D. Cullmer/
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
J. Wittoesch/M. Fogarty/J. Mecuri/J. Key/
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
P. Pratt/J. Anderson/D. Morgan/C. Andrews
 
    Long Beach Junior Crew (A)
N. Trojan/J. Oliveras/N. Morgan/M. Galloro
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Donohue/M. Bohs/M. Rawlings/B. Hanna
 
    New Canaan High School Crew (A)
B. Hoeft/D. Cramer/J. Kahmann/P. Cleveland/
 
    Norcal Crew (A)
Z. Segal/A. Booth/M. Mannisto/N. Barker/
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
E. Robinson/D. Helgeson/R. Ruddell/L. Mehlum
 
    Quad Cities Rowing Association (A)
W. Horvat/S. Tinsman/D. Modjeska/D. Varilek
 
    Sarasota Crew (A)
M. Harrison/J. Corry/P. Lawler/A. Miller/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
S. Garrison/A. Timmons/T. Quinn-Holloway/B. Caluori/
 
    St. Mark's School of Texas (A)
Z. Cobb/K. Garrett/D. French/J. Zapendowski
 
    Steel City Rowing Club (A)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
B. Dann/C. Aronson/J. Mastera/S. Freedgood/
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change