USRowing Youth National Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 15, 2008
1 Mens Youth 1x
19
2 Womens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
12
4 Mens Youth Ltwt 2x
18
5 Womens Youth 2x
13
6 Mens Youth 2x
15
7 Mens Youth Ltwt 4+
16
8 Womens Youth Ltwt 8+
16
    Boston Latin School Crew (A)
 
    Central Ohio Rowing (A)
J. Vellky/K. Merecicky/M. Baeder/A. Rohlfing/A. Brown/O. Duckworth/M. Hake/N. Baeder/A. Davis (Cox)/
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
C. Stein/D. Ongun/A. Timmel/H. Weil/Z. Halbeck/M. Murray/D. Zar/A. Ramirez/L. Hambleton (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Ciocca/S. Hamilton/E. Hamilton/C. Higgins/A. Ruenger/F. Richardson/A. Carrol/R. Swetz/J. Carlson (Cox)/
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
R. Trump/C. Massarelli/K. McCarthy/M. Monahan/M. Toig/E. Ford/K. Boyle/A. Kelly/J. Miller (Cox)/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
L. Jelaco/M. Foutch/J. O'Connor/K. Jensvold-Rumage/K. Caudle/M. Hicks/M. Rood/K. Kaspers/C. Penhale (Cox)/
 
    Nardin Academy Crew (A)
R. Papaj/C. Lane/A. Dikeman/P. Sztorc/K. Gloekler/R. Forgach/E. Wylie/R. Forgach/K. Ciminelli (Cox)/
 
    Norcal Crew (A)
L. Bauer/E. Henderson/C. Annunziata/C. Rennels/L. Moissiy/A. Fudenberg/A. Mufarreh/A. Panayides/R. Ersted (Cox)/
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
H. Tanasijevich/M. Razzolini/J. Murphy/V. Gilchrist/A. Edmonds/K. Schock/B. Reddeman/V. Jones/H. Levitz (Cox)/
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
M. Otis/J. Zieff/H. Sieber/C. Barkin/A. Heilman/S. Gavell/E. Ralen/H. Sacra/C. Rapoport (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
M. Reinecke/D. Carlino/S. Giancola/B. Reinecke/R. Hirschbeck/K. Kean/S. McDonnell/K. Koscielniak/A. Todd (Cox)/
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
9 Womens Youth 8+
16
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Mickle/V. Hartman/C. Kapusta/A. Almquist/B. Clary/M. Shields/A. Egan/S. Waye/A. Burkle (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
M. Ongun/S. Byrhkanov/E. Vogl/M. Odonell/M. Kelly/K. Fitzpatrick/B. Killion/A. Johnson/D. Rosenburg (Cox)/
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
A. Kleespies/M. Salomon/C. Thurner/G. Moody/M. Lang/C. Haack/R. Retzinger/J. Modrall/E. Kleiman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Les/M. Chelstowa/R. Shaffer/C. Glandorf/P. Livingston/K. Woodacre/A. O'Connor/S. Rosser/R. Pattison (Cox)/
 
    Detroit Boat Club (A)
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Potts/P. Welly/C. Knox/S. Steif/J. Lallemand/G. Biascoechea/C. Elledge/S. Rauma/B. Rogers (Cox)/
 
    Green Lake Crew (A)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
E. Sullenberger/A. Niswonger/K. McCullough/J. Horton/R. Post/C. McDonald/L. Pascuzzi/K. Snook/L. Kolstad (Cox)/
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Leason/C. Morgan/E. Rippe/L. Richards/C. Rosetti/A. Wooster/H. Wunsch/C. Palmer/G. Rosenbaum (Cox)/
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
A. Opalka/C. MacPherson-Krut/M. Brown/L. Vincent/A. Garella/S. Eadon/H. Gallagher/D. Golden/L. Peizer (Cox)/
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
 
    Phillips Exeter Academy (A)
 
    Rose City Rowing Club (A)
A. Dunbar-Gronke/I. Prosser/H. Silver/E. Guinee-Cooper/D. Barnwell/M. Timoney/I. DuBois/C. French/E. Newhouse (Cox)
 
    St. Paul's School (A)
S. Crocker/L. Wallace/D. MacAusland/K. Shaper/L. Soderberg/L. Corning/S. Wagner/E. Cornell/G. Schoch (Cox)/
 
    Westerville Rowing Club (A)
 
10 Mens Youth 8+
17
11 Mens Youth Ltwt 8+
17
12 Womens Youth 4x
17
13 Womens Youth Ltwt 4+
13
14 Mens Youth 4+
17
15 Womens Youth 4+
16
16 Mens Youth 4x
19
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change